راهنمای ورود به سامانه سیدا sida.medu.ir + راهنمای تصویری

راهنمای ورود به سامانه سیدا sida.medu.ir + راهنمای تصویری

با گسترش تکنولوژی، وزارت آموزش و پرورش سامانه هایی در جهت یکپارچه سازی اطلاعات دانش آموزان طراحی کرده است، که سایت سیدا یکی از آنها است.

سیدا مخفف سایت یکپارچه دانش آموزی، سامانه ای است که از سوی وزارت آموزش و پرورش برای معلمان مدیران و پرسنل مدرسه طراحی شده است تا با ورود به آن نمرات دانش آموزان و سوابق تحصیلی آنها در این سامانه ثبت کنند.

هدف از طراحی این سامانه، یکپارچه سازی اطلاعات دانش آموزان است و این اطلاعات فردی و تحصیلی دانش آموزان هر لحظه برای مدرسه قابل رویت است. در این سامانه می توان ثبت نام دانش آموزی در موارد خاص، ثبت نمرات و صدور کارنامه را انجام داد.

تمام مراکز آموزشی با پرداخت حق عضویت و ثبت نام در این سامانه، می توانند از امکانات این سامانه نظیر دریافت مشاوره، ثبت نمره و پیگیری سوابق تحصیلی خود بهره مند شوند.

برای ورود و استفاده از خدمات این سامانه، شما باید به سامانه یکپارچه دانش آموزی (سیدا) به آدرس sida.medu.ir وارد شده و با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که به شما داده شده است، اقدام به دریافت اطلاعات مدنظر خود نمایید.

در ادامه شما را با خدمات این سامانه بیشتر آشنا خواهیم کرد؛ لذا از شما دعوت می کنیم که در ادامه مطلب مرکز مشاوره آویژه را همراهی نمایید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آشنایی با سامانه دانش آموزی سیدا

سامانه سیدا در سالیان اخیر برای آسایش حال معلمان و دانش آموزان، توسط وزارت آموزش و پروش راه اندازی شده و شامل خدمات زیادی از جمله ثبت سوابق تحصیلی دانش آموزان می شود.

سامانه سیدا به کادر آموزشی مدارس، این امکان را می‌دهد تا علاوه بر ارائه مشاوره تحصیلی، نمرات دانش و اطلاعت دانش آموزان را به طور دقیق و کامل در بازه های زمانی مشخص ثبت و گزارش نمایند.

ورود به سامانه سیدا، برای مدارس مختلف مستلزم پرداخت حق عضویت سالانه می باشد؛ که این امر می بایست توسط مدیر مدرسه انجام گیرد.

در ادامه شرایط استفاده از این سامانه آموزش مجازی را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

آشنایی با سامانه دانش آموزی سیدا

امکانات سامانه دانش آموزی سیدا

خدمات سایت سیدا، شامل موارد زیادی می شود؛ که از این جمله می توان به خدمات مربوط به معلمین اشاره کرد. دبیران محترم می توانند در این سامانه نمرات دانش آموزان خود را در زمان بندی مشخصی نمایش داده و به آسانی اصلاح کنند.

دانش آموزی که اطلاعات او در سامانه سیدا ثبت شده است، می تواند امور مختلفی از جمله ثبت نام کتاب درسی برای او صورت بگیرد. در صورت عدم عضویت، دانش آموز از بیشتر امکانات تحصیلی از قبیل ثبت نام کتاب های درسی محروم می شود.

با توجه به این که این سایت تنها برای معلمین و مدیران قابل دسترسی است و برای دانش آموزان این دسترسی وجود ندارد؛ ثبت نام دانش آموز برای استفاده از مزایای آن تنها باید توسط مدیر و معلم مربوطه انجام شود.

دانش آموزی که اسم او در سامانه یکپارچه سیدا ثبت شده است، می تواند از امکانات رایگان تحصیلی استفاده کند. علاوه بر آن او می تواند در آزمون های آغازین، آزمون های مشاوره ای و پیشرفت تحصیلی استفاده کند.

همان طور که پیشتر اشاره شد سامانه یکپارچه سیدا برای دسترسی معلمان معاونان و مدیران طراحی شده و دانش آموزان دسترسی به آن ندارند. اما سامانه پادا برای دانش آموزان طراحی شده است که می توانند عملیاتی مانند ثبت نام مدارس و … را انجام دهند.

علاوه بر این، سامانه سیدا مزایای زیادی را هم برای سایر کارکنان مدارس از جمله مدیران فراهم کرده تا به مدارک و اطلاعات تحصیلی دانش آموزان دسترسی بهتری داشته باشند.

این سامانه شامل خدمات زیادی می شود، که از این جمله می توان به امکان ثبت نمرات دانش آموزان در مدت زمان بسیار کوتاه اشاره کرد؛ بطوریکه اساتید و دبیران با استفاده از این سایت، به راحتی خواهند توانست همه نمرات دانش آموزان را در زمان بندی مشخصی به آنها نمایش دهند.

علاوه بر این، از آنجایی که این نمرات و گزارش ها به طور کامل در سیستم ذخیره می شوند، امکان حذف شدن یا از بین رفتن آنها وجود ندارد و افراد در سال های آتی هم می توانند از آنها استفاده کنند.


بیشتر بخوانید: ارزیابی سواد حرکتی دانش آموز در سامانه پادا


نحوه استفاده از خدمات سامانه دانش آموزی سیدا

کادر مدارس و آموزشگاه ها اعم از معلمین و دانش آموزان، برای استفاده از خدمات سایت سیدا، باید نام کاربری و رمز عبور داشته باشند.

این اطلاعات توسط مدیریت هر مدرسه بعد از خرید حق عضویت سالانه ایجاد شده و در طول سال تحصیلی مدیریت می شود؛ به این معنی که مدیر حق اضافه نمودن و یا حذف محصلین و دانش آموزان را خواهد داشت.

سامانه سیدا برای معلم‌ها، والدین، دانش آموزان و کادر آموزشی مزایای مختلفی دارد، که جهت بهره مندی از این موارد، دانش آموزان نیازمند در اختیار داشتن نام کاربری و رمز عبور می باشند.

به طور معمول نام کاربری همان کد ملی کاربران بوده و رمز عبور نیز از طرف مدیر مدرسه برای هر شخص به طور مشخص تعریف می شود.

نحوه استفاده از خدمات سامانه دانش آموزی سیدا

راهنمای تصویری ایجاد سال تحصیلی جدید در سامانه دانش آموزی سیدا

به سامانه یکپارچه دانش آموزی (سیدا) به آدرس sida.medu.ir، مراجعه کرده و نام کاربری و رمز عبور را در کادرهای مربوطه وارد کنید. سپس در منوی سمت راست “شروع دوره تحصیلی” را انتخاب کنید.

معلمان عزیز از قبل در این سامانه عضو شده اند، می توانند بر روی لینک ورود به سامانه سیدا کلیک کرده و کدملی و کد پرسنلی خود را در کادرهای مربوط به نام کاربری و پسورد وارد کنند.

درج نام کاربری و رمز عبور و مراجعه به منوی سمت راست ”شروع دوره تحصیلی”

سال تحصیلی جدید مورد نظر را انتخاب کنید.

انتخاب سال تحصیلی جدید مورد نظر

بعد از انتخاب موارد مذکور، گزینه عملیات شروع دوره را انتخاب کنید.

انتخاب سال و مقطع تحصیلی مورد نظر

در پایان چنانچه به هر دلیلی قصد تغییر نیمسال مورد نظر خود را داشتید، می توانید این کار را از منوی سمت راست سایت انجام دهید. در نظر داشته باشید که باید پس از شروع سال تحصیلی جدید، باید طبق توضیحات تصویر زیر، اقدام به ثبت اطلاعات و آدرس پستی خود نمایید.

در پایان چنانچه به هر دلیلی قصد تغییر نیمسال مورد نظر خود را داشتید می توانید این کار را از منوی سمت راست سایت انجام دهید.

بعد از انتخاب گزینه های فوق، به صفحه تصویر زیر هدایت خواهید شد که باید اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد کرده و گزینه “اعتبار سنجی و تایید” را انتخاب کنید.

در پایان چنانچه به هر دلیلی قصد تغییر نیمسال مورد نظر خود را داشتید می توانید این کار را از منوی سمت راست سایت انجام دهید.2

اگر شما یک مدیر هستید و می خواهید امکان عضویت معلمان خود را به سامانه سیدا بدهید، می توانید در بخش «امکانات سامانه»، قسمت «تعریف کاربری» می توانید اطلاعات پرسنل خود را وارد کنید و برای هر یک رمز عبور تعریف کنید.

اگر این رمزها را در اختیار پرسنل خود قرار دهید، می توانند نمرات دانش آموزان را وارد کنند. در غیر این صورت تنها مدیر می تواند وارد سامانه سیدا شود.

سخن آخر

سیدا، یکی از سامانه هایی است که به منظور آسایش حال محصلین و اساتید گرامی توسط وزارت آموزش و پروش راه اندازی شده است.

دانش آموزانی که وارد سیستم آموزشی کشور می شوند و در مقاطع اولیه مدرسه ثبت نام می کنند، از ابتدای این امر سوابق تحصیلی آنها مورد پوشش و مدیریت قرار گرفته و همه موارد مربوطه از جمله ثبت نام، پیشرفت تحصیلی، دریافت کارنامه، ارزشیابی، گذراندن واحد های درسی و… در سامانه سیدا ثبت و کنترل می شود.

اگر معلم یا معاونی هستید که به دنبال ثبت نام دانش آموزان مدرسه اتان در سامانه یکپارچه سیدا می باشید، و در این زمینه نیاز به راهنمایی دارید، می توانید از کارشناسان ما در مرکز مشاوره آویژه راهنمایی بخواهید. همچنین مرکز مشاوره آویژه آماده ارائه خدمات مشاوره تخصصی تحصیلی برای دانش آموزان مقطع اول تا دوازدهم می باشد.

برای دریافت مشاوره تلفنی، می توانید از سراسر کشور با شماره 9099071985 تماس بگیرید.

سوالات متداول

سوال علامتمنظور از سامانه سیدا چیست و این سامانه چه امکاناتی را در اختیار مدارس قرار می دهد؟

سامانه سیدا پلتفرم مجازی ثبت نام و پیگیری سوابق تحصیلی دانش آموزان است، که امکاناتی نظیر مشاوره نیز به آن اضافه شده است. زمانی که معلمان نمرات دروس خود را وارد نمایند، دانش آموز می تواند با ورود به سامانه سیدا، کارنامه خود را به صورت کاملا الکترونیکی مشاهده کنند.

سوال علامتنشانی اینترنتی سامانه یکپارچه دانش آموزی (سیدا) چیست؟

این سامانه با نشانی sida.medu.ir در اختیار کاربران قرار دارد.

سوال علامتثبت نام در سامانه سیدا به چه صورت انجام می گیرد؟

ثبت نام در سامانه سیدا، توسط مسئولین مدارس انجام می‌شود. دانش آموزان نیز برای ورود به این سامانه باید دارای رمز عبور و نام کاربری باشند.

سوال علامتسامانه سیدا شامل چه مزایا و امکاناتی می باشد؟

دریافت اطلاعات فردی و تحصیلی دانش آموزان، صدور کارنامه تحصیلی، ثبت نام و مشاوره دانش آموزان


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

راهنمای ورود به سامانه سیدا sida.medu.ir + راهنمای تصویری

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- یک نظر:
  1. سلام من امیرعلی عباسی هستم مدرسه پیدایش قبلیم سمت خ ترکمنستان کارنامه کلاس ششم گرفته بودم کدملیم ۲۰۰۵۴۵۱۶۷ کلاس هشتم درس ریاضی برای امتحان ثبت نام کردم دست اقای عبدالرضا یعقوبی مدیر مدرسه ی من هستند بهش شماره کارت بدید ممنون

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید