آخرین تغییرات کتاب های کنکور تجربی ۱۴۰۰

آخرین تغییرات کتاب های کنکور تجربی ۱۴۰۰

هر سال شاهد تعداد بسیاری از داوطلبان در کنکور تجربی هستیم و علاوه بر این، شاهد تغییراتی که در کتاب ها و منابع کنکور داده می شود.

این تغییرات در منابع کنکور برای داوطلبان خصوصا پشت کنکوری ها که از منابع سال قبل استفاده می کنند، شاید نگران کننده باشد به همین علت آگاهی از تغییراتی که در منابع ایجاد شده است می تواند به رفع کردن نگرانی های شما کمک کننده باشد به همین دلیل تغییرات کتاب درسی و منابع کنکور ۱۴۰۰ را در این مطلب برایتان آورده ایم. تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه آخرین تغییرات کتاب های کنکور تجربی ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

درس زیست

برای کتاب های زیست شناسی نظام جدید مطالب زیر نسبت به سال های گذشته اضافه شده است:

  1. تامین اکسیژن و مواد مغذی قلب که به فصل گردش مواد اضافه شده است
  2. انواع روش های تنفس در جانوران، جزئی نگری و کلی نگری، نگرش بین رشته ای
  3. اخلاق زیستی، فناوری نوین زیست شناسی، ژن شناسی، خدمات بوم سازگان و همینطور تامین انرژی های تجدید پذیر در کتاب های زیست شناسی نظام جدید ۲۴ فصل داریم که این تعداد برای کتاب نظام قدیم ۳۰ فصل بوده . تقریبا میشه گفت که برای کنکور ۱۴۰۰ علاوه بر کاهش تعداد سرفصل و حجم، سختی مطالب هم کمتر شده.

کتاب های زیست شناسی نظام جدید تصویر محور هستند و دانش آموزان متقاضی کنکور ۱۴۰۰ باید تسلط زیادی روی تجزیه و تحلیل عکس ها داشته باشند.

در کتاب های زیست شناسی نظام جدید شاهد حذف عناوین زیر هستیم:

  1. ویروس، باکتری و قارچ آغازیان
  2. شجره نامه، سه شاخه گیاهان که همیشه یکی از سخت ترین سوالات زیست را شامل میشد.

جزئیات کامل تغییرات زیست دوازدهم ۱۴۰۰ را در انتهای مطلب بخوانید.

تغییرات کتاب زیست برای کنکور تجربی

درس ریاضی

در این درس برای کنکور ۱۴۰۰ نیازی به تغییر کتاب ندارید و با همان کتاب های ریاضی نظام جدید که منبع کنکور ۹۹ بوده، می توانید در کنکور ۱۴۰۰ نیز شرکت کنید. در این درس در نظام جدید به شدت کاهش حجم داشتیم !!

ریاضی نظام جدید ساده تر و کم حجم تر شده است از جمله حذفیات میتوان به مباحث انتگرال، دنباله و ماتریس به طور کامل اشاره کرد و همچنین بخش های سخت کاربرد مشتق و هندسه فضایی و قسمت زیادی از مثلثات که از سخت ترین مباحت برای داوطلبان نظام قدیم تجربی بوده هم برای کنکور ۱۴۰۰ حذف شده و عملا چیز زیادی از آن باقی ایوان نمانده است.

اما از نظر سطح سوالات برای کنکور ۱۴۰۰ تقریبا ۱۵ درصد سوالات به دلایل مختلف چالشی زمانبر یا سخت بوده و حدود ۷۰ درصد سوالات سطح متوسط دارند که البته برای داوطلبان نظام قدیم بسیار سخت تر است.

درس فیزیک

تغییرات فیزیک نظام جدید در حد تغییر در کلمات و عددهای مسئله است؛ پس متقاضیان شرکت در کنکور نظام جدید برای کنکور ۱۴۰۰ لزومی به تغییر دادن کتاب فیزیک ندارند. مباحث امواج الکترو مغناطیس نوسان، موج و صوت هم کم حجم تر شده اند و بخش مدار نیز به طور کلی ساده تر شده است.

از حذفیات کنکور ۱۴۰۰ در این درس برای رشته تجربی میتوان از مباحه شکافت هسته ای و گداخت هسته، سقوط آزاد، حرکت دایره ای و تداخل امواج نام برد که البته در کتاب فیزیک نظام جدید ریاضی همچنان وجود دارند. اما حذف عجیبی که در کتاب فیزیک نظام جدید برای کنکور ۱۴۰۰ صورت گرفته است.

حذف فصل اندازه گیری و بردار است که یک فصل ریشه ای و پایه ای است و برای یادگیری مفهوم خیلی از فصل ها مورد نیاز است. البته از دید کنکوری این کتاب یک سوال را به خود اختصاص میداد که این سوال اکنون به بخش الکتریسیته اضافه گردیده است و تعداد سوالات این بخش را به ۷ سوال رسانده است.

تغییرات کتاب فیزیک در کنکور تجربی 1400

درس شیمی

بر اساس تفاوت هایی که بین کتب درسی شیمی در صورت گرفته است. تغییرات واژه ها و شکل ها و حذفیات مطالب در شیمی نظام جدید زیاد است. شیمی در نظام جدید برای کنکور ۱۴۰۰ با رویکرد مفاهیم و مطالب حفظی طراحی شده و زیاد مسئله محور نیست.

در بخش حفظیات هم مطالب جدید و کاربردی تر مثل: نحوه ی تشکیل عناصر، غنی سازی ایزوتوپ ها، هوای مایع، کاربردهای شیمی سبز، تروپوسفر و تراوا و … اضافه شده است.

درس زمین شناسی اگر شما هدفتون رشته های زیر گروه دو مثل داروسازیه پس باید زمین شناسی رو دقیق بخونین. برای کنکور ۱۴۰۰ حجم کتاب بسیار کاهش یافته است. در نظام قدیم برای کنکور داوطلبان باید دو کتاب سوم و پیش دانشگاهی و در مجموع ۱۹ فصل را مطالعه می کردند که در نظام جدید فقط در سال یازدهم کتاب زمین شناسی را داریم که در کل هفت فصل دارد.

مباحث این هفت فصل هم به مراتب ساده تر از مطالب کتاب های نظام قدیم هست. و در نهایت نکته ی مهم اینه که همیشه از کاهش حجم مطالب و فصول نباید خوشحال باشید چون ممکنه که سوالات در کنکور ۱۴۰۰ جزئی تر و سخت تر نیز طرح بشه و حتی اگه اگر آسون باشه بسیاری از داوطلبان درصد های بالایی کسب میکنن که باعث میشه شما شاهد رتبه های نجومی با درصد های خوب باشید.

آخرین تغییرات کتاب های کنکور تجربی ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه آخرین تغییرات کتاب های کنکور تجربی ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1400/3/30

دوشنبه

1400/3/31

سه شنبه

1400/4/1

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید