ثبت نام رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام رشته آرایشگری
به اشتراک بگذارید

رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی از پرطرفدارترین رشته هاست که به دلیل پرطرفداری ، جو رقابتی بسیار بالایی در میان علاقه مندان به تحصیل در این رشته ایجاد کرده است ، بطوری که حتی با ظرفیت پذیرش بالای واحدهای مختلف دانشگاه علمی کاربردی هر ساله افراد زیادی از ثبت نام در رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی باز میمانند . در این مقاله به معرفی ، ثبت نام و همچنین زمان و شرایط پذیرش دانشگاه علمی کاربردی در رشته آرایشگری میپردازیم . رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی را میتوان دردسته رشته های بالقوه دارای شغل در نظر گرفت ، بطوری که افراد خواهان این رشته میتوانند با بهره گیری از دانش علمی و نظری ، مهارت خود را با دنیای امروزه هماهنگ کنند . رشته آرایشگری آینده شغلی بسیار خوب و پر درآمدی در جهان امروز دارد و آنرا به افراد خواهان رشته های هنر پر در آمد پیشنهاد میکنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ثبت نام کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی و گرایش های آن

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشته آرایشگری در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته انجام میشود و رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی به دو صورت کاردانی آرایشگری علمی کاربردی و کارشناسی آرایشگری علمی کاربردی ارائه میشود . رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی دارای گرایش های مختلفی است هم در مقطع کارشناسی ناپیوسته و هم در مقطع کاردانی و همین امر باعث شده در چند سال اخیر داوطلبان بسیاری خواهان تحصیل در این دانشگاه باشند .

در ادامه به بیان توضیح مختصری درمورد برخی گرایش های رشته آرایشگری در دانشگاه علمی کاربردی میپردازیم که شامل رشته پیرایش مردانه دانشگاه علمی کاربردی و رشته پیرایش زنانه دانشگاه علمی کاربردی و رشته آرایش زنانه دانشگاه علمی کاربردی است . همانطور که میدانید امروزه زنان به میزان بیشتری به سراغ مسائل مربوط به آرایش و خودآرایی میروند و این زمینه درسی یکی از درآمد زا ترین رشته های دانشگاه علمی کاربردی است .


بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


ثبت نام رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی دارای شرایطی خاص است . دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی  دانشجو میپذیرد . ثبت نام رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور است و هیچ آزمونی برای پذیرش دانشگاه علمی کاربردی برگزار نمیشود . ثبت نام رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی هرساله در دو نوبت مهر و بهمن انجام میشود و متقاضیان میتوانند با داشتن شرایط ثبت نام علمی کاربردی در دوره های بدون کنکور علمی کاربردی این دانشگاه شرکت نمایند . ثبت نام رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی و در واقع تمامی مراحل ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی از طریق سایتwww.sanjesh.org  و بصورت اینترنتی و آنلاین است .


بیشتر بخوانید:  زمان ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


دانشگاه علمی کاربردی

توضیحات مختصر درباره رشته آرایشگری

یکی از گرایش های  دانشگاه علمی کاربردی در زمینه آرایشگری ، پیرایش مردانه است که بسیاری از مردان در زمینه آرایشگری ، علاقه مند به شرکت در این دوره هستند و آشنایی با مهارتهای عملی و نظری رشته پیرایش مردانه را مطالبه میکنند . در این دوره روشهای مختلف کوتاهی مو ، فرم دادن به مو و رنگ مو به افراد تدریس میشود .

سرفصل دروس رشته پیرایش زنانه به گونه ای است که فارغ التحصیلان این رشته را با روش های پیتاژ مو ، فرم دادن مو به روش کوتاه کردن ، کوتاهی مدرن و کلاسیک مو ، اپیلاسیون در قسمت های مختلف پوست  و تعادل دادن فرم مو نسبت به چهره آشنا میکند . در رشته آرایش زنانه نیز داوطلبان پس از آشنایی با روش های رنگ کردن مو ، لایت کردن مو ، ترمیم موی سر آسیب دیده ، آرایش چهره و انواع بافت مو بتوانند بعنوان آرایشگر زنانه و یا مدیر مراکز خدمات آرایش مشغول باشند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


شهریه رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی

شهریه رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی بسیار پایین است . یکی از مزایای دانشگاه علمی کاربردی نسبت به سایر دانشگاه ها در سراسر کشور ، پایین بودن مقدار شهریه است . مقدار شهریه رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی در دفترچه علمی کاربردی با توجه به تفکیک گروه های آموزشی قید شده . رشته آرایشگری جزو گروه مدیریت و خدمات اجتماعی دانشگاه علمی کاربردی جای میگیرد . گروه مدیریت نسبت به بقیه گروه های آموزشی دانشگاه علمی کاربردی پایین ترین میزان شهریه را به خود اختصاص داده ، بطوری که مقدار شهریه رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی بر اساس آخرین تغییرات باشهریه ثابت ۳۴۷۷۲۸ تومان اعلام شده و شهریه متغیر آن نیز برای هر واحد  بطور متوسط بین ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان است .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


نکاتی در مورد دانشگاه علمی کاربردی

این دانشگاه زیر نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است . هدف دانشگاه علمی کاربردی ، فراهم کردن زمینه مشارکت سازمانها و دستگاههای اجرایی دولتی و غیر دولتی در آموزش نیروی انسانی مورد نیاز و متخصص در بخشهای مختلف اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی در سطح کشور است ،  به نحوی که افراد بتوانند برای فعالیتی که به آنها سپرده میشود ، علم و مهارت لازم را داشته باشند . دانشگاه علمی کاربردی ، مسوولیت سازماندهی ، برنامه ریزی اطلاعات و سیاستگذاری های کلان و نیز نظارت و ارزیابی بر مراکز علمی کاربردی را بر عهده دارد . این دانشگاه دارای ۳۱ واحد استانی و هزار مرکز آموزشی در سطح کشور است و در سه مقطع کاردانی ، کارشناسی ناپیوسته است البته در مقطع کارشناسی ارشد هم با برگزاری آزمون دانشجو میپذیرد و ارشد بدون کنکور علمی کاربردی در واقع وجود ندارد .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ۹۸


ثبت نام رشته آرایشگری

لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی

لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی مختصرا به شرح زیر است :

  • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۱۲ تهران
  • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۱ کردستان
  • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد  ۴ تهران
  • مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت تولیدی محصولات صوتی و تصویری سروش
  • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۱۲ تهران
  • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۱ گیلان ( رشت )
  • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۱ مازندران
  • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد  ۲۶ تهران
  • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۲ مازندران
  • مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۵  تهران

البته لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی شامل دیگر دانشگاه ها در سراسر کشور نیز میشود که در اینجا مختصرا به آن پرداختیم .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور


رشته آرایشگری در دانشگاه جامع علمی کاربردی

رشته آرایشگری در دانشگاه جامع علمی کاربردی با دوره های پودمانی برگزار نمیشود و دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها بصورت ترمی اقدام به پذیرش بدون آزمون میکند . دوره های ترمی در دانشگاه جامع علمی کاربردی دارای معافیت تحصیلی هستند . مهم است بدانید که پذیرش دانشجو به دو روش سهمیه آزاد و سهمیه شاغلین نیز هست . این دوره ها اینگونه است که دانشجو در آغاز ترم انتخاب واحد میکند و آخر ترم در امتحانات آن درس ها شرکت میکند . باید بدانید که حضور دانشجو در کلاس اجباری و لازم نیست و عموما کلاسی نیست که دانشجو بخواهد در آن شرکت کند . این دوره ها برای افراد معلول یا مثلا کارمندانی که به هیچ طریقی نمیتوانند در کلاس شرکت کنند بسیار مناسب است . رشته آرایشگری در دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز شامل این دوره است .


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


دانشگاه علمی کاربردی

نکات مهم مربوط به آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی

درهرصورت فقط کسانی که مدرک کاردانی یا همان فوق دیپلم دارند ، مجاز به ثبت نام و تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی هستند . در دانشگاه علمی کاربردی محدودیت تغییر رشته وجود ندارد پس دانشجو نیازی ندارد که عنوان مدرک کاردانی اش با رشته ای که قصد تحصیل در آن دارد یکی باشد . تحصیل در مقطع کارشناسی نا پیوسطه در دانشگاه علمی کاربردی تقریبا دو سال و نیم زمان میبرد و شهریه رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی یا همان ثبت نام کاردانی به کارشناسی برای متقاضیان با هزینه هایی همراه است . شما عزیزان میتوانید برای انتخاب رشته علمی کاربردی ، انتخاب رشته کنکور ، و هرگونه مشاوره تحصیلی و راهنمایی با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره تحصیلی آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره تحصیلی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره رشته آرایشگری دانشگاه جامع علمی کاربردی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Amsterdam University of Applied Sciences: AUAS

 

برای مشاوره در زمینه ثبت نام رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068