ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور 1402

ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور

رشته روانشناسی بدون کنکور را می توان جز یکی از پر طرفدارترین رشته های زیر گروه علوم انسانی دانست. از آنجایی که این رشته متقاضی زیادی دارد در گذشته پذیرش در دانشگاه های روزانه و شبانه در رشته روانشناسی بسیار دشوار شده بود و خیلی از علاقه مندان به دلیل اینکه در آزمون کنکور موفق نمی شدند مجبور بودند رشته ای دیگر را ادامه دهند.

اما با ایجاد امکان تحصیل رشته روانشناسی بدون کنکور در دانشگاه های کشور این موقعیت برای علاقه مندان این رشته فراهم گردید که بدون آزمون ورودی بتوانند در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند.

می توان گفت اکثر دانشگاه های سراسری و همچنین دانشگاه آزاد هر ساله در یک یا دو نوبت بدون کنکور در رشته های مختلف در مقاطع مختلف دانشچو می پذیرند و رشته روانشناسی بدون کنکور هم شامل همین شرایط می شود.

آشنایی با رشته روانشناسی

روانشناسی علم مطالعه فرآیندهای ذهنی و رفتار انسان است. در این علم با تحقیق و پژوهش بر روی مغز انسان و فعالیت های ذهنی او، به شناخت ساز وکار مغز و تاثیر آن بر رفتار انسان را شناسایی کرده و با روش هایی سعی در کمک به افراد برای مقابله با استرس حل مشکلات و کمک به تصمیم گیری افراد می کند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

کدام دانشگاه ها در رشته روانشناسی بدون کنکور پذیرش می کنند؟

پونزدانشگاه هایی همچون:

 • دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • دانشگاه پیام نور
 • موسسات غیر انتفاعی
 • پردیس های مجازی
 • پردیس های خود گردان
 • دانشگاه های آزاد

همگی رشته روانشناسی بدون کنکور را ارائه می دهند.

در واقع در بین دانشگاه های سراسری تنها دانشگاه های روزانه و نوبت دوم (شبانه) هستند که رشته روانشناسی بدون کنکور ندارند و برای پذیرش در این دانشگاه ها حتما باید از طریق آزمون ورودی ارزیابی به عمل آید و در صورت کسب امتیاز و یا رتبه مورد قبول در این دانشگاه ها پذیرفته شد.

خالی از لطف نیست که اشاره کنیم دانشگاه هایی که به آن ها اشاره کردیم گرایش های مختلفی از رشته روانشناسی را ارائه می دهند و داوطلبان از رشته های علوم تجربی و همچنین علوم انسانی با داشتن مدرک دیپلم می توانند مستقیما در رشته روانشناسی پذیرفته شوند.

شرایط ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور با توجه به دانشگاه مورد نظر و همچنین مقطع مورد نظر می تواند متفاوت باشد. در اینجا ما به صورت خلاصه شرایط ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور را برای دانشگاه های مختلف و مقطع های مختلف بیان می کنیم.

در ابتدا با دانشگاه علمی کاربردی شروع می کنیم، این دانشگاه تنها دو مقطع کاردانی و کارشناسی دارد. شرایط ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور برای مقطع کاردانی و کارشناسی پیوسته در دانشگاه جامع علمی کاربردی دارا بودن مدرک دیپلم می باشد اما برای کارشناسی پیوسته اگر دیپلم سه ساله نظام قدیم باشد باید مدرک پیش دانشگاهی هم داشته باشد شخص متقاضی برای مقطع کارشناسی نا پیوسته باید شخص مدرک کاردانی داشته باشد.

شرایط دیگر دانشگاه ها

شرایط ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور در مقطع کاردانی برای دانشگاه های پیام نور، پردیس ها و دانشگاه آزاد مشابه دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

برای مقطع کارشناسی پیوسته و نا پیوسته نیز شرایط برای دیگر دانشگاه ها یکسان می باشد، اما در خصوص کارشناسی ارشد به این صورت است که دانشگاه پیام نور به صورت مستقیم و بدون کنکور پذیرش می کند، فارق از رشته و معدل کارشناسی شخص داوطلب.

اما دیگر دانشگاه ها و حتی دانشگاه های روزانه و شبانه برای پذیرش روانشناسی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد تنها از طریق استعداد های درخشان دانشجو می گیرند. دانشجوی استعداد درخشان نیز باید دارای فاکتور هایی باشد که توسط وزارت علوم تعیین گردیده.

برای آگاهی از این جزئیات شرایط و نحوه پذیرش و گرفتن مشاوره تحصیلی کافیست تلفن های خود را بردارید و با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید.

زمان ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور سراسری

علاقمندان به ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور هر ساله دوبار می توانند دوبار در ترم مهر و بهمن اقدام به ثبت نام کنند.

افرادی که تمایل به شروع تحصیل در ترم مهر ماه دارند باید در نیمه دوم مرداد ماه به سایت سنجش مراجعه کرده و با دریافت و انتشار ثبت نام در این رشته ثبت نام کرده و مدارک و سوابق تحصیلی خود را ارسال کنند.

برای متقاضیان بهمن نیز، زمان ثبت نام از اواخر آذر و اوایل دی ماه بوده و زمان دقیق ان در سایت سنجش اعلام می شود.

برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام می توانید با مرکز مشاوره آویژه تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد از لحاظ گرایش تنوع زیادی را در خود گنجانده است و از آنجایی که در سال دو مرحله مهر و بهمن اقدام به جذب دانشجو می کند دارای ظرفیت بالایی می باشد و هر ساله دانشجویان بسیاری در این دانشگاه پذیرفته می شوند.

دانشگاه آزاد اخیرا شرط معدل را از معیار های پذیرش بدون کنکور حذف کرده است و از این رو پذیرفته شدن در این دانشگاه نسبت به گذشته راحت تر شده است و تمام دانشجویان رشته علوم انسانی، ریاضی و فیزیک و علوم تجربی با داشتن مدرک دیپلم نظام جدید و یا دیپلم سه ساله نظام قدیم بعلاوه پیش دانشگاهی می توانند در مقطع کارشناسی پیوسته روانشناسی دانشگاه آزاد قبول شوند.

زمان ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور سراسری

علاقمندان به ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور هر ساله دوبار می توانند دو بار در ترم مهر و بهمن اقدام به ثبت نام کنند.

افرادی که تمایل به شروع تحصیل در ترم مهر ماه دارند باید در نیمه دوم مرداد ماه به سایت سنجش مراجعه کرده و با دریافت و انتشار ثبت نام در این رشته ثبت نام کرده و مدارک و سوابق تحصیلی خود را ارسال کنند.

برای متقاضیان بهمن نیز، زمان ثبت نام از اواخر آذر و اوایل دی ماه بوده و زمان دقیق ان در سایت سنجش اعلام می شود.

برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام می توانید با مرکز مشاوره آویژه تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

نحوه ثبت نام روانشناسی بدون آزمون سراسری

از سال 97 ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری برای بسیاری از افراد کار را راحت کرده است و از آن موقع متقاضیان زیادی پیدا مکرده است. در این حالت با مراجعه به سایت سنجش و تکمیل فرم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری می توان در این دانشگاه شرکت کرد.

مدارک ثبت نام بدون کنکور رشته روانشناسی

 • با توجه به این که مدارک تقریبا یکسانی را می خواهند
 • عکس اسکن شده پرسنلی
 • معدل دیپلم
 • کد ملی و مشخصات فردی
 • وضعیت نظام وظیفه برای آقایان
 • اطلاعات تماس از جمله ایمیل و تلفن همراه

نحوه ثبت نام روانشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد

ثبت نام در دانشگاه آزاد در رشته های بدون کنکور سالی دو بار برای ترم های مهر و بهمن انجام می شود. متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org این ثبت نام را انجام دهند.

فرآیند ثبت نام برای ترم های مهر و بهمن متفاوت است. در ترم مهر دانشجویان از طریق سایت اقدام به ثبت نام و ارسال مدارک می کنند اما در ترم بهمن دانشجویان با در دست داشتن مدارک و مراجع حضوری می توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد دارای چه گرایش هایی می باشد ؟

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد گرایش های مختلفی را شامل می شود. در اینجا به بعضی از گرایش های روانشناسی می پردازیم و توضیحاتی را پیرامون هر کدام می دهیم.

پونزگرایش های مختلف روانشناسی موارد زیر را در بر می گیرند:

روانشناسی عمومی

روانشناسی بالینی

روانشناسی بالینی کودک و نوجوان

روانشناسی صنعتی و سازمانی

سنجش و اندازه گیری (روان سنجی)

روانشناسی خانواده درمانی

روانشناسی اسلامی (گرایش روانشناسی مثبت گرا)

روانشناسی تربیتی

روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی

روانشناسی شناختی

دانشگاه آزاد تهران تمام این گرایش ها را برای دوره کارشناسی ارشد ارائه می دهد. برای آگاهی بیشتر می توان با مرکز مشاوره آویژه تماس گرفت. کارشناسان ما تمام وقت آماده خدمت رسانی به داوطلبان برای پذیرش در رشته ها و گرایش های مختلف می باشند.

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد دارای چه گرایش هایی می باشد ؟

رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه پیام نور

رشته روانشناسی و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور آن برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود و مقطع کاردانی ندارد در دانشگاه پیام نور رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه پیام نور دارای گرایش های متنوعی می باشد که به بعضی از آنها اشاره می کنیم و توضیحاتی را درمورد هر کدام شرح می دهیم.

یکی از گرایش های رشته روانشناسی بدون کنکور مربوط به زیست روانشناسی می شود که این گرایش نحوه تاثیر گذاری مغز و هادی های عصبی را بر روی افکار و رفتار شخص بررسی می کند. دیگر گرایش این رشته روانشناسی بالینی می باشد که حیطه آن درمان و پیش بینی ناتوانی هایی از جمله عاطفی، هیجانی، اجتماعی و … است.

دیگر گرایش های روانشناسی دانشگاه پیام نور بدون کنکور

یکی دیگر از گرایش های رشته ی روانشناسی، روانشناسی کودکان استثنائی می باشد که مریوط می شود به درمان و یا پیشگیری کودکانی که تیز هوش، استثنایی و یا عقب مانده ذهنی می باشند و یا دارای کم بینایی و یا نا بینایی هستند.

روانشناسی صنعتی و سازمان دیگر گرایش می باشد که اصول روانشناسی و نظریه های مختلف را در سازمان های مختلف پیاده سازی می کند در راستای افزایش باروری در محیط کاری و شغلی. گرایش های دیگری همچون روانشناسی رشد، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی مدرسه و … جز زیر گروه رشته روانشناسی به حساب می آیند که در دانشگاه پیام نور دانشجویان می توانند در آن ها تحصیلات خود را دنبال کنند.

دیگر گرایش های روانشناسی دانشگاه پیام نور بدون کنکور

رشته روانشناسی بدون کنکور علمی کاربردی

رشته روانشناسی بدون کنکور علمی کاربردی تنها برای کاردانی نا پیوسته و کارشناسی (پیوسته، نا پیوسته) تعریف شده است. دانشگاه علمی کاربردی در این دو مقطع بخوبی در رشته روانشناسی پذیرش می کند و نیرو کار های توانمندی را در این زمینه به جامع معرفی می کند.

اکثر فارغ تحصیلان رشته روانشناسی توسط آموزش و پرورش جذب می شوند و تعدادی نیز به عنوان کمک دستیار روانشناس و … جذب بازار کار می شوند.

رشته های روانشناسی دانشگاه علمی کاربردی کدام ها هستند؟

در خصوص رشته روانشناسی بدون کنکور علمی کاربردی باید گفت از آن جایی که دانشگاه جامع علمی کاربردی رشته روانشناسی را بصورت تخصصی ارائه نمی دهد، از این رو تنها در زیر مجموعه هایی از رشته روانشناسی در دانشگاه علمی کاربردی دانشجو پرورش داده می شود. در خصوص اطلاع از آن دسته از رشته ها و گرفتن مشاوره تحصیلی در زمینه مربوطه می توانید از مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه کمک بگیرید.

در پایان

با توجه به علاقه بسیاری از افراد به رشته روانشناسی افراد زیادی مایل به ادامه تحصیل در آن هستند می توانند بدون کنکور تحصیل دهند. در دانشگاه های سراسری و آزاد و علمی کاربردی این رشته را بخوانند.

اگر در مورد ثبت نام بدون کنکور سراسری سوالی دارید می توانید از کارشناسان آویژه بپرسید. برای استفاده از مشاوره تلفنی آویژه با شماره 9099071985 تماس بگیرید.

سوالات متداول:

رشته روانشناسی بدون کنکور در کدام دانشگاه ها ارائه می شود؟

رشته روانشناسی بدون کنکور در دانشگاه های آزاد، پیام نور، غیرانتفاعی و علمی کاربردی ارائه می شود.

پرمتقاضی ترین گرایش های رشته روانشناسی کدام است؟

رشته روانشناسی گرایش بالینی و عمومی از تقاضای بیشتری نسبت به سایر گرایش ها برخوردار هستند.

رشته روانشناسی بدون کنکور در کدام مقاطع پذیرش می شود؟

رشته روانشناسی، در مقطع کارشناسی پذیرش می شود.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره تحصیلی آویژه
برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید.

در این راستا مرکز مشاوره تحصیلی آویژه خدمات متنوعی را در زمینهمشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور به شما هم میهمان عزیز ارائه می دهد.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 501 نظر:
 1. باسلام، با کاردانی رشته تربیت کودک میتونم دانشگاه دولتی برای روانشناسی اقدام کنم؟ اگر میشه چطور؟

  1. باسلام خسروی هستم باید کنکور بدهید تا بتوانید این مسیر را طی کنید

 2. سلام وقت بخیر
  من دیپلم نظام جدید ریاضی فیزیک دارم
  کاردانی مدیریت کسب و کار از دانشگاه علمی کاربردی
  آیا میتونم دانشگاه آزاد بدون کنکور روانشناسی عمومی بخونم.

  1. سلام بله محدودیتی ندارد در صورت ارائه این رشته در دانشگاه مورد نظر امکان انتخاب رشته و در صورت قبولی ثبت نام را دارید

 3. سلام بنده ترم ۳ کارشناسی روانشناسی پیام نور هستم بدون کنکور وارد شدم چه طوری باید کاردانی بگیرم امکانش هست؟

  1. سلام در صورتی که نیمی از واحد های درسی رشته را پاس کرده باشید میتوانید به دانشگاه درخواست صدور مدرک معادل کاردانی بدهید.

 4. سلام من ۴۵سال دارم مدرک کارشناسی روان شناسی دارم دلم میخوام برم بالینی ارشد بگیرم اگر ادامه بدم آیا شرایط سنی داره برای شاغل شدن در این رشته؟

 5. سلام خسته نباشید
  امسال سال اخرم رشته گرافیک خواستم ببینم با دیپلم گرافیک رشته حقوق یا روانشناسی میتونم دانشگاه ازاد برم ؟

  1. سلام در صورت قبولی با کنکور یا با سوابق تحصیلی امکان ثبت نام دارید.

 6. سلام با معدل پایین هم شانسه قبولی رشته روانشناسی یا مشاوره دانشگاه پیام نور ایلام رو دارم ؟
  معدل کتی ۱۰و معدل کل۱۷ امکان قبولی هست؟
  رشته ام انسانیه

   1. سلام علیکم ،ببخشید میشه درمورد ظرفیت رشته روانشناسی پیام نور تو آزمون استخدامی بگید
    سوال دومم هم اینکه گفته شده تا دو سال دیگ ماده 28استخدامی برداشته میشه میخاستم ببینم حقیقت داره ؟؟

    1. با سلام خسروی هستم چه استخدامی مد نظر شما می باشد؟ ظرفیت رشته روانشناسی در دانشگاه پیام نور کدوم شهر؟

 7. سلام خسته نباشین میخواستم بدونم من الان رشته تربیت کودک میخونم من میتونم روانشناسی بالینی بخونم در دانشگاه دولتی

 8. سلام میشه لیسانس را در دانشگاه پیام نور 3 سال تموم کنیم؟

  1. فارغ التحصیلی در پیام نور بطور متوسط ۴ سال است، مهلت تا 10 ترم هست

 9. سلام من دیپلم فنی حرفه ای دارم میوتم پیام نور کارشناسی پیوسته روانشناسی بنویسم؟

 10. تو مقطع کارشناسی میشه روانشناسی بالینی خوند یا فقط مقطع ارشد این گرایش رو دارد؟

 11. سلام وقت بخیر کسانی ک تلفن ثابت ندارن از مشاوره باید محروم باشند ایا

  1. سلام خسته نباشید من دیپلم رشته ی تربیت کودک نظام جدید دارم رشته دانشگاه پیام نور بدون کنکور رشته ی روانشناسی خواند

 12. سلام وقت بخیر، من دیپلم ریاضی فیزیک دارم و کاردانی و کارشناسی ناپیوسته مدیریت بازرگانی.
  میتونم برای روانشناسی اقدام کنم؟ و بخصوص برای کارشناسی ناپیوسته این رشته. و اینکه آیا دانشگاه آزاد کارشناسی ناپیوسته روانشناسی ارائه میده

  1. سلام وقت بخیر شما برای کارشناسی پیوسته رشته روانشناسی یا کارشناسی ارشد امکان اقدام دارید

 13. سلام‌وقتتون بخیر من دیپلم گرافیک دارم میتونم دانشگاه ازاد روانشناسی بخونم

 14. سلام وقت بخیر من دیپلم نظام جدید 3-3-6دارم در شاخه کاردانش رشته معماری.ایاتو دانشگاه پیام نور بدون کنکور میشه رشته روانشناسی بخونم

  1. با سلام، بله شما مشکلی برا ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته رشته روانشناسی نخواهید داشت ولیکن با توجه به اینکه شما غیر مرتبط با گروه خود انتخاب نموده اید و از زیر مجموعه گروه علوم انسانی انتخاب کرده اید دو پیامد منفی برای شما درپی خواهد داشت 1-معدل شما اگر با سوابق میخواهید شرکت کنید ضربدر 1/57خواهد شد و۲_بین 8 تا 12 واحد جبر انی نیز باید بگذرانید،

 15. باسلام و احترام
  من مدرک لیسانس زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد و فوق لیسانس روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد مجازی رودهن را دارم.
  آیا می توانیم بدون آزمون در مقطع کارشناسی روانشناسی شرکت کنم. با توجه به اینکه قبلا واحدهای عمومی را گذراندم چقدر طول می کشد تا لیسانس ام را بگیرم و بعد از آن می توانم مجوز کلنیک را بگیرم.
  باسپاس

  1. شما با مقطع ارشد می توانید برای پروانه اقدام کنید

 16. سلام روزتون بخیر، من فارغ التحصیل ارشد الهیات در سال ۹۷ هستم. میخوام ارشد روانشناسی پیام نور بدون کنکور بخونم، میتونم از مهرماه ارشد رو بخونم؟ چه زمانی باید ثبت نام کنم؟ از چه سایتی اخبار پیگیر باشم؟

  1. باسلام جهت تحصیل در مقطع ارشد دو راه وجود دارد یا آذر ماه ثبت نام کنید برای کنکور ارشد و کنکور بدهید یا اینکه با استعداد درخشان از طریق معدل لیسانس و همچنین نباید بیشتر از ۳ سال از تاریخ فارغ التحصیلی لیسانس گذشته باشد از طریق سازمان سنجش جهت اخبار پیگیر باشید

   1. خیلی ممنون از پاسختون، اون ۳سال که فرمودید برای راه دوم هست؟ چون برای من بیشتر از ۳سال شده..
    یه سوال دیگه هم داشتم، چه گرایشهایی از رواشناسی میتونم شرکت کنم در مقطع ارشد؟

    1. در صورتی که بیش از 3 سال از فارق التخصیلی لیسانس گذشته باشد امکان ثبت نام بدون کنکور بر اساس استعداد درخشان را ندارید.اما با کنکور با بدست اوردن رتبه مورد نیاز میتوانید در هر کدام از گرایش های روانشناسی ثبت نام داشته باشید.

 17. سلام ببخشید ارشد ادبیات فارسی دارم می تونم ارشد روانشناسی ثبت نام کنم؟

  1. سلام برای ارشد روانشناسی میشه بدون کنکور ثبتنام کرد ؟ یعنی با استعداد درخشان و اینا نباشه

 18. سلام من فوق دیپلم الکتروتکنیک دارم میخواستم تغییر رشته به روانشناسی بدم گفتن چون روانشناسی پیوسته هست و من 2/5 سال از معافیت تحصیلیم استفاده کردم نظام وظیفه اجازه معافیت تحصیلی برای چهار سال دیگه رو بهم نمیده و نمیتونم تغییر رشته بدم . میخواستم ببینم که این موضوع درست هستش یا خیر؟

 19. من کارشناسی مهندسی پزشکی دارم میتونم ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنم؟

  1. بله امکان پذیر میباشد ولی برای دریافت پروانه و مجوز برای تاسیس کلینیک به مشکل خواهید خورد

 20. سلام وقت بخیر رشته تحصیلی من کارشناسی دبیری هست میخوام برای رشته روان شناسی اقدام کنم از کجا شروع کنم؟

  1. میتوانید یک لیسانس جدید بگیرید یا ارشد و دکتری روان شناسی بخونید

 21. سلام من کاردانی روابط عمومی دارم میتونم کاردانی به کارشناسی برای روانشناسی اقدام کنم

 22. سلام وقتتون بخیر
  من مدرک لیسانس نرم افزار دارم و الان میخوام روان شناسی بخونم میتونم بدون کنکور در دانشگاه های سراسری این رشترو بخونم یا باید برای سراسری کنکور بدم ؟!

  1. سلام در صورت ارائه این رشته بدون کنکور در دانشگاهمورد نظر امکان ثبت نام دارید.

 23. سلام وقت بخیر من کاردان بهداشت خانواده و کارمند رسمی دانشگاه علوم پزشکی هستم. با توجه به اینکه رسته شغلی بنده بهداشتی درمانی ست آیا میتوانم مقطع کارشناسی را روانشناسی بخوانم؟ یعنی میتوانم مدرک روانشناسی را جزء رسته بهداشتی به محل کارم ارائه دهم؟

 24. سلام من دیپلم تجربی نظام جدید دارم میتونم بدون کنکور روانشناسی بخونم؟در دانشگاه شهید بهشتی

 25. سلام خسته نباشید من مدرک دیپلم طراحی دوخت دارم میتونم به روانشناسی در دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبت نام کنم .

   1. سلام خسته نباشید برای ورودبه دانشگاه روانشناسی پیام نور باید آزمون ورودی بدیم ؟

    1. سلام آزمون ورودی ندارد با سوابق تحصیلی دیپلم یا با رتبه کنکور سراسری میتوانید ثبت نام انجام دهید.

   2. سلام مشهد هیچ دانشگاهی پیدا نکردم برای بدون کنکور راهنمایی کنین ممنون

   3. سلام وقت بخیر
    امکانش هست توی دانشگاه پیام نور زودتر از 3سال مدرک لیسانسو گرفت؟

  1. سلام من دیپلم تربیت کودک دارم آیا میتونم توی دانشگاه پیام نور با رشته روانشناسی بخونم ؟

 26. سلام خسته نباشید من دیپلم تجربی نظام جدید دارم میتونم رشته روانشناسی پیام نور شرکت کنم؟

   1. سلام فقط معدل بالای ۱۰ میتونن دانشگاه ازاد روانشناسی قم قبول بشن

 27. سلام خسته نباشی من با معدل ۱۴.۲۵ کتبی و معدل ۱۶.۴۶ کل میتونم رشته روانشناسی دانشگاه ازاد یا پیام نور قبول بشم؟

  1. سلام من رشته کار ودانش بودم میتونم در دانشگاه پیام نور مشهد رشته روانشناسی بالینی بدون کنکور بخونم یا نه؟

    1. سلام وقت بخیر من دیپلمم کارو دانش رشته هوانوردی رو سال ۹۵ گرفتم معدل کل دیپلمم هم ۱۵.۷۵ بود دوبار هم دانشگاه رفتم برای مقطع کاردانی اما ادامه ندادم و الان برای دفعه سوم میخوام برای رشته روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور اقدام کنم امکانش وجود داره؟

     1. با سلام خانم سیری هستم اگر اقا باشید و کارت پایان خدمت نداشته باشید مشکل دارد ولی در غیر این صورت مشکلی ندارد

 28. سلام من دیپلم گرافیک دارم
  میتونم برای روانشناسی بخونم
  معدلم ۱۷

  1. سلام من دیپلم تجربی دارم میتونم براساس سوابق تحصیلی برا ترم بهمن رشته روان شناسی دانشگاه دولتی برم؟

   1. در صورت ارائه رشته در دانشگاه موردنظر شما بله

 29. سلام
  من کارشناسی زبان وادبیات عربی دارم امکانش هست برای ارشد روانشناسی ازمون بدم ؟

   1. سلام من معدلم ۱۹است میتونم روانپزشکی در پیام نور بخونم؟

  1. سلام من با رتبه1500دارم تو یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی شهر خودم روانشناسی میخونم و ترم1م
   از الان شروع کردم روزی3ساعت برا کنکور ارشد میخونم
   هدفم ارشد وزارت بهداشت هست دانشگاه علوم پزشکی ایران هست
   سوالم اینه قبول بشیم وزارت بهداشت مشکلی چون کارشناسی غیر انتفاعی خوندم مشکلی پیش نمیاد

 30. سلام وقت بخیر برای رشته روانشناسی بدون کنکور در اطراف تهرانسر معرفی میکنید؟

 31. سلام من تماس با مشاورین شما از طریق تلفن همراه رو انتخاب کردم و مکالمه 20 دقیقه ای رو خریدم میخواستم بدونم شما خودتون تماس میگیرین چون من هر چقدر میزنم تماس با مشاور منو دوباره میبره روی انتخاب مکالمه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 32. سلام وقت بخیر
  من دیپلم رشته کامپیوتر دارم . میتونم رشته روانشناسی بخونم برای دانشگاه؟

 33. سلام من دیپلم ریاضی در سال 86 و کاردانی نرم افزار را در سال88گرفتم الان تصمیم گرفتم روانشناسی بخونم ایااین امکان برام هست لطفاً راهنماییم کنید مرسی

  1. سلام وقتتون بخیر باشه امکانش میتواند برایتان وجود داشته باشد.

 34. سلام وقت بخیر
  من با معدل کتبی ۱۴ و معدل کل ۱۶ شانس قبولی دانشگاه ازاد در تهران رو دارم؟

  1. سلام وقت بخیر
   بستگی به رشته مد نظر و دانشگاه مد نظر دارد

 35. سلام وقت بخیر 😍
  میخواستم بدونم این که تحصیل در رشته روانشناسی بر اساس سوابق تحصیلی امکان پذیره 📌
  برای سال ۱۴۰۲هم صدق میکنه آیا؟!!!🤍🙏🏻

   1. سلام من ۴۱ سالمه با دیپلم سه ساله انسانی،بدون پیش دانشگاهی،
    اگه بخوام بدون کنکور یه رشته مثل حقوق یا وکالت بخونم،
    یا اینکه رشته بدون کنکورروانشناسی بخونم،با توجه به سنم به شغل میرسم؟امکان شاغل شدن بعداز تحصیل برام هست؟
    ازکجاشروع کنمکه زودتربه نتیجه برسم؟ ،راهنماییم کنیدلطفا

   2. سلام ببخشید من دیپلم تجربی نظام جدید دارم میتونم تو رشته روانشناسی پیام نورشرکت کنم؟

    1. سلام بنده کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی دارم برای ادامه تحصیل میتونم کارشناسی ارشد روان شناسی شرکت کنم؟

   3. سلام وقتتون ب خیر
    من دیپلم گرافیک
    نظام جدید رو دارم میشه دانشگاه پیام نور روان شناسی برم ؟؟

    1. با سلام، بله شما مشکلی برا ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته رشته روانشناسی نخواهید داشت ولیکن با توجه به اینکه شما غیر مرتبط با گروه خود انتخاب نموده اید و از زیر مجموعه گروه علوم انسانی انتخاب کرده اید دو پیامد منفی برای شما درپی خواهد داشت 1-معدل شما اگر با سوابق میخواهید شرکت کنید ضربدر 1/57خواهد شد و۲_بین 8 تا 12 واحد جبر انی نیز باید بگذرانید،

 36. با سلام ، من رشته گرافیک کامپیوتری سال ۸۳،۸۴ دارم ، آیا میتوانم رشته روانشناسی بالینی در دانشگاه پیام نور انتخاب کنم ، آیا نیازی به مدرک پیش دانشگاهی است ، سپاس

 37. سلام خواستم بپرسم رشته روانشناسی مقطع کارشناسی بدون کنکور در کدوم یک از دانشگاه ازاد های تهران ارایه میشه؟

 38. سلام با معدل کتبی ۱۱.۸۷ و معدل نهایی ۱۷.۳۴ میتونم روانشناسی پیام نور از طریق تجربی قبول بشم

  1. سلام من رشته کار ودانش بودم میتونم در دانشگاه پیام نور مشهد رشته روانشناسی بالینی بدون کنکور بخونم یا نه؟

  2. وقت بخیر من کاردانی تربیت بدنی دارم ، چطور میتونم برای کارشناسی دانشگاه آزاد ،پیام نور روانشناسی اقدام کنم ؟
   امکان پذیره ؟

   1. سلام هم با کنکور سراسری و هم با سوابق دیپلم در صورت ارائه این رشته در دانشگاه مورد نظر امکان ثبت نام دارید.

 39. سلام با مدرک دیپلم میتونم بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد روانشناسی بالینی بخونم؟

 40. سلام خسته نباشین. من نظام قدیمم با معدل کتبی نهایی 18/61 . چقدر امکان قبولی روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد یکی از واحدای استان تهران(خود تهران یا حومه ) یا البرز دارم؟ بومی اونجام هم نیستم متاسفانه .

  1. سلام وقت بخیر
   امکان قبولی شما در دانشگاه های ازاد تهران وجود دارد

 41. سلام رشته بنده مدیریته بازرگانی حرفه ای هست دانشگاه علمی کاربردی ایا میشه به روانشناسی تغییر رشته بدم

  1. سلام وقتتون بخیر باشه اگر شرایط را دارا باشید امکانش میتواند برایتان وجود داشته باشد.

 42. سلام خسته نباشید
  من فوق دیپلم کاردانش دارم میخاستم بدونم میشه بدون کنکور روانشناسی بخونم؟

 43. سلام خسته نباشید
  ببخشید من فوق دیپلم کاردانشم
  میخاستم ببینم میشه بدون کنکور روانشناسی بخونم

 44. سلام خسته نباشید ببخشید من فوق دیپلم کاردانش دارم میخاستم بدونم میتونم روانشناسی بخونم؟

 45. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم با معدل کل ۱۶/۵ و معدل کتبی ۹/۵ تجربی میتونم روانشناسی بدون کنکور کرج یا هشتگرد قبول بشم؟؟

  1. سلام، من دیپلم ریاضی سال ۷۹ گرفتم اماپیش دانشگاهی نخوندن، میتونم رشته روانشناسی بدون کنکور شرکت کنم

   1. سلام به دلیل نگذراندن دوره پیش دانشگاهی از مقطع کاردانی باید شروع کنید و در صورت ارائه این رشته بدون کنکور امکان ثبت نام خواهید داشت

 46. سلام
  دانشگاه پیام نور مشهد رشته روانشناسی مطالعات خانواده داره؟

  1. من الان دیپلم راضی دارم میخوام برم رشته روانشناسی بدون کنکور پیام نور امکان پذیره؟

 47. من لیسانس زبان دارم و کارشناسی ارشد مشاور خانواده، خواستم بدونم میتونم دوباره برای گرفتن مدرک روانشناسی کارشناسی اقدام کنم و تطبیق بدم واحدهای عمومی رو؟

  1. باسلام بله میشکلی نیست ولی برای تطبیق واحد ها باید تعداد واحد ها یکی باشد و اصولا واحد های عمومی تطبیق میخورد

 48. من ارشد عربی دارم می خواستم بدونم میشه برای روانشناسی بخونم؟
  و اینکه روانشناسی معنوی تو ایران تحصیل میشه؟

 49. سلام وقت بخیر.من دیپلمم تجربی نظام جدیده و معدل کلم تقریبا نونزده و معدل کتبیم هم هجده و خورده ای هست.میخواستم بدونم با این وضعیت میتونم روانشناسی بدون کنکور در زنجان قبول بشم؟ظرفیت ها ممکنه پر بشه و به من نرسه؟

  1. سلام وقت بخیر دفترچه کنکور و انتخاب رشته در مرداد ماه منتشر می شود در آن زمان با این معدل می توانید قبول شوید

   1. سلام وقت بخیر من معدل دیپلمم رو هنوز نگرفتم ولی ۱۷ .۱۶ میاد ولی معدل کتبیم کم میاد
    آیا میتونم تو رشته رواشناسی بدون کنکور ازاد ثبت نام کنم

   2. سلا میشه روانشناسی پیام نور اهواز برم ثبت نام کنم بدون ازمون دیپلم انسانی میشه راهنمایی کنید

 50. سلام من مدرک کاردانی هنرهای تجسمی نقاشی دارم میتونم روانشناسی بخونم کارشناسی ناپیوسته و با شرط معدله؟از چه معدنی قبول میکنن و چندسال باید بخونم

  1. بله فقط مدرک کاردانی به جای پیش دانشگاهی گذاشته میشود و باید ۴سال برای مقطع کارشناسی بخوانید

  2. باسلام ، من دیپلم گرافیگ کامپیوتری در سال ۸۳،۸۴ دارم، آیا میتوانم رشته روانشناسی پیام نور با مدرک دیپلم اقدام کنم . آیا نیازی به مدرک پیش دانشگاهی است ؟ سپاس

  3. سلام من بادیپلم تجربی ومعدل کل ۱۸وخوردهای روانشناسی ازادمیارم

  4. سلام من دیپلم انسانی هستم میتونم بدون کنکور مدرک لیسانس روانشناسی بگیرم

 51. سلام من دیپلم دارم می‌خوام برای سال اول برم دانشگاه پیام نور اهواز برای رشته روانشناسی بدون کنکور میتونم برم??
  لطفاً پاسخ دهید

  1. سلام شهریه رشته روان شناسی در دانشگاه علمی وکاربردی چقدره؟ سالیانه هست یا ترمی ؟ اقساط هم دارد یا نه ؟

   1. سلام شهریه ثابت ۹۰۰ تومان و شهریه متغیر برای هر واحو نظری و عملی متفاوت است‌.جمع پرداختی هر ماه حرورت ۲ میلیون تومان میشود در هر ترم اقساط ندارد

 52. سلام من دیپلم دارم می‌خوام برای سال اول برم دانشگاه پیام نور اهواز برای رشته روانشناسی بدون کنکور میتونم برم??

  1. سلام خسته نباشید
   من دیپلم طراحی دوخت دارم میخواستم بدون میشه با سوابق تحصیلی برای دانشگاه پیام نور رشته روانشناسی رو برم؟

 53. سلام من دیپلم دارم می‌خوام برای سال اول برم دانشگاه پیام نور اهواز برای رشته روانشناسی بدون کنکور میتونم برم??

  1. سلام وقتتون بخیر. من دیپلم رشته مدیریت خانواده هستم… بخاطر ازدواج زودهنگام. مجبور به انتخاب این رشته شدم. الان میخوام برم دانشگاه بدون کنکور روانشناسی بخونم ایا میتونم؟

 54. سلام خسته نباشید میخاستم بدونم میشه از طریق رشته کودکیاری برم روانشناسی؟؟؟
  یکم راهنماییم کنید ممنونم🙏

 55. سلام با توجه به تغییرات کنکور ۱۴۰۲ دیگه نمیشه از رشته ریاضی روان شناسی خواند؟هیچ راهی ندارد!؟

 56. سلام من دیپلم نظام قدیم کاردانش رشته طراحی دوخت دارم میتونم روانشناسی کودک بخونم لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام من دیپلم نظام جدید گرافیک دارم، چطور میتونم توی هر دانشگاهی رشته مشاوره یا روانشناسی رو بخونم؟

   1. سلام ، طبق دانشگاه های ارائه شده و ظرفیت هر استان ، امکان ثبت نام در دانشگاه های آزاد(با سوابق تحصیلی) را دارید، اگر قصد شرکت در کنکور دارید میتوانید در رشته انسانی کنکور دهید.

  2. سلام بنده کاردانی حسابداری از دانشگاه علمی کاربردی دارم آیامی تونم کارشناسی رو روانشناسی بخونم وایادانشگاه پیام نورمی تونم کارشناسی پیوسته روانشناسی بدون کنکور بخونم ممنون میشم سریع جواب بدین

  3. سلام منم دیپلم کاردانش خیاطی دارم میشه روانشناسی کودک بخونم

   1. سلام
    بستگی دارد که مدرک کار و دانش شما 11 ساله باشد یا 12 ساله
    فارغ التحصیل چه سالی هستید؟

  4. سلام معلم هستم فوق دیپلم آموزش ابتدایی‌ در کدام یک از رشته روانشناسی میتونم شرکت کنم

   1. شما درحال حاضر باید کارشناسی خوتان بگیرید برای فوق لیسانس میتونید گرایش بزنید

 57. سلام
  من معدلم ۱۶.۵ هست فنی حرفه ای هنر. آیا‌ شانس قبولی در روانشناسی پیام نور بدون کنکور رو در تهران یا اطرافش دارم؟

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود

 58. سلام من رشتم گرافیک هستش کاردانش میتونم برم رشته روانشناسی

 59. سلام من لیسانس بهداشت عمومی هستم برای ارشد میتونم روانشناسی بخونم؟

 60. سلام خسته نباشید
  من میخواستم بدونم از طریق رشته فنی حرفه ای هم میشه واسه روانشناسی عمومی قبول شد؟؟

 61. سلام ، من دیپلم و کاردانی فنی الکتروینیک و کارشناسی مدیریت Ict از موسسه آموزش عالی یا همون دانشگاه غیر انتفاعی دارم اگر بخوام رشته روانشناسی بخونم از کجا باید شروع کنم ؟ آیا میشه با برداشتن واحد های جبرانی مستقیم کارشناسی نا پیوسته بخونم؟

  1. سلام خدمت شما روانشناسی فقط به صورت پیوسته امکان تحصیل وجود دارد لطفا باتوجه به داشتن مدرک کاردانی کاردانی خود را معادل پیش دانشگاهی خود قرار داده و در دانشگاه مورد نظر به صورت پیوسته اقدام کنید

 62. سلام،با دیپلم فنی معماری و لیسانس معماری(ناپیوسته) امکانش هست برای ارشد روانشناسی بخونم؟

  1. سلام بله میتوانید ولی باید چند واحد جبرانی نیز علاوه بر دروس پاس کنید.

 63. سلام من کارشناسی رشته روانشناسی هستم.آیا میتونم بدون کنکور برای ارشد اقدام کنم برای پیام نور؟با شرط معدل هستش؟؟

  1. ارشد بدون کنکور نداریم پیام نور 50 درصد احتمال ورود دارین

 64. سلام خسته نباشید ممکنه با دیپلم اموراداری
  روانشناسی بدون کنکور خوند؟

 65. سلام، کدوم دانشگاه های علمی کاربردی، روانشناسی ناپیوسته در مقطع لیسانس دارن؟ کدوم شهرها؟

 66. باسلام.من چندترم دررشته ارتباطات اجتماعی(روابط عمومی)دانشگاه پیام نورخانده ام.چگونه میتوانم دروسی که بارشتهءروانشناسی بالینی میباشدرا بعنوان دروس پاس شده به رشتهءروانشناسی منتقل کنم؟ باتشکر

  1. سلام اول اینکه در مقطع کارشناسی گرایش بالینی ارائه نمیشود. برای تطبیق واحد نمرات بالای ۱۲، ۸۰درصد شباهت دروس و تعدادواحدهانیز یکسان باشد.

 67. سلام وقت بخیر، با دیپلم گرافیک چه رشته های خوبی پیشنهاد میشه، من مشاوره، روانشناسی، مربی مهد، رشته های خوندنی رو دوست دارم چه پیشنهادی دارید. خودم که عاشق روانشناسیم، ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام طبق علاقه شما و بررسی چارت های درسی و انواع دانشگاه ها و همچنین مدت زمان تحصیل اقدام به انتخاب رشته کنید.

   1. با سلام من دیپلم رشته نقشه کشی ساختمان دارم میتونم برای فوق دیپلم رشته روانشناسی رو در دانشگاه پیام نور بخونم؟شرایط ثبت نام به چه صورت هست؟

   2. سلام وقت بخیر من کارشناس ارشد شیمی دارم.اما به واسطه کارم میخوام روانشناسی شرکت کنم و برای کلینیک اقدام کنم باید از لیسانس شروع کنم

    1. سلام.بله شما برای گرفتن پروانه باید 2 مقطع این رشته را تحصیل کنید.و بعد از گرفتن مدرک کارشناسی ارشد به سازمان نظام برای اخذ پروانه درخواست بزنید و بعد از گرفتن پروانه و مجوز کار اقدام به دریافت مجوز کلینیک کنید.

 68. سلام با معدل کتبی۱۱ و معدل دیپلم۱۶/۵۱ میشه روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور قبول شد؟

 69. سلام من دیپلم طراحی و دوخت دارم ایا میشه دانشگاه پیام نور علوم تربیتی بدون کنکور ثبت نام کنم

  1. سلام اگر مدرک دیپلم برای نظام جدید یا ۶_۳_۳ باشد مانعی ندارد.
   و اگر نظام قدیم باشد یا به صورت جداگانه پیش دانشگاهی دارید نیز بله میتوانید

 70. سلام،وقت تون بخیر،من کاردانی حسابداری دارم از دانشگاه دولتی فنی حرفه ای.میخواستم بدونم اگر بخوام تغییر رشته بدم و در رشته روانشناسی تحصیل کنم،میتونم در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور ثبت نام کنم؟ یا اینکه مدرک کاردانیم بی تأثیره و باید دوباره از اول بخونم؟ و اینکه رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور در کدام دانشگاه ها ارائه میشه؟!من دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد و علمی کاربردی رو دیدم برای ورودی بهمن رشته روانشناسی نبود.

  1. فرد به دلیل رشته ای که خوانده است و غیر مرتبط با روانشناسی است باید دروس پیش نیاز را بگذراند.

 71. سلام
  من رشته م انسانیه
  و دیپلم انسانی دارم
  معدلم هم بالاست
  آیا میتونم در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور تحصیل کنم؟!

  1. سلام بله ولی با توجه به شرایط معدلتان بهتر است که در یک دانشگاه تراز بالاتر تحصیل کنید

   1. سلام
    آیا دانشگاه پیام نور رشته روانشناسی مطالعات خانواده هم داره؟

 72. سلام ، من مدرک دیپلم و کاردانی رشته گرافیک رو دارم
  میتونم برای کارشناسی رشته روانشناسی بدون کنکور رو بخونم؟
  چه دانشگاهی پذیرش میکنه؟

  1. سلام. دانشگاه های آزاد و پیام نور و غیر انتفاعی در رشته روانشناسی بدون آزمون دانشجو می‌پذیرند اما باید دیپلم شما مربوط به یکی از رشته های شاخه نظری(علوم انسانی، تجربی و یا ریاضیات) باشد.

   1. والا تو دفترچه که همچین چیزی نزده فقط ضریب تاثیر معدلت کمتره تو رشته های هنر

    1. سلام . من رشته‌ام کاردانش هس. شاخص امور اداری میخواستم بدونم که میتونم رشته روانشناسی بدون کنکور تو دانشگاه آزاد رو برم ؟؟،؟؟

 73. سلام برای روانشناسی دانشگاه پیام نور حداقل چه معدلی رو قبول میکنن؟

  1. سلام. معدل مورد قبول در واحد های مختلف و با توجه به تعداد متقاضی متفاوت است.

 74. سلام من دیپلم نظام جدید کاردانش دارم می تونم دانشگاه ازاد بدون کنکور رشته روانشناسی بخونم ؟

  1. سلام. خیر برای ادامه تحصیل در این رشته باید در رشته های نظری دیپلم گرفته باشید.

 75. سلام من سال ۸۰ دیپلم تجربی رو گرفتم با معدل ۱۳ چطور میتونم روانشناسی رو ادامه بدم و آیا پزشکی داره راهنمایی میکنید کجا و چطور شروع کنم کدوم دانشگاه بهتره و…. لطف میکنید خیلی

 76. سلام وقت بخیر. با دیپلم تجربی نظام جدید کدام یک از رشته های روانشناسی و دامپزشکی را میتوان بدون کنکور وارد دانشگاه شد؟

  1. سلام بدون کنور معمولا این رشته ها پذیرش نمیکنند، البته روانشناسی اطراف شهر بعضی دانشگاه ها ظرفیت میدهند ولی برای دامپزشکی این امکان وجود ندارد.

 77. من دیپلم انسانی دارم رشته مشاوره و راهنمایی ایا بدون کنکور در پیام نور کارشناسی میشه ثبت نام کرد ??یا رشته روان شناسی کارشناسی میشه
  کدوم میشه کارشناسی ادامه داد??

  1. سلام. بله میتوانید در واحد های پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی درخواست پذیرش بدهید برای اینکار به اطلاعیه های سازمان سنجش مراجعه کنید یا با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

  2. سلام،وقت تون بخیر،من کاردانی حسابداری دارم از دانشگاه دولتی فنی حرفه ای.میخواستم بدونم اگر بخوام تغییر رشته بدم و در رشته روانشناسی تحصیل کنم،میتونم در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور ثبت نام کنم؟ یا اینکه مدرک کاردانیم بی تأثیره و باید دوباره از اول بخونم؟ و اینکه رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور در کدام دانشگاه ها ارائه میشه؟!من دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد و علمی کاربردی رو دیدم برای ورودی بهمن رشته روانشناسی نبود.

   1. فرد به دلیل رشته ای که خوانده است و غیر مرتبط با روانشناسی است باید دروس پیش نیاز را بگذراند.

  3. سلام من دیپلم طراحی و دوخت دارم ایا میشه دانشگاه پیام نور علوم تربیتی بدون کنکور ثبت نام کنم

   1. سلام اگر مدرک دیپلم برای نظام جدید یا ۶_۳_۳ باشد مانعی ندارد.
    و اگر نظام قدیم باشد یا به صورت جداگانه پیش دانشگاهی دارید نیز بله میتوانید

 78. سلام من دیپلم سال ۸۵ فنی حرفه ای کامپوتر خوندم آیا میتونم در رشته روانشناسی کودک علمی کاربردی بدون کنکور بخونم؟

  1. با سلام من لیسانس پرستاری دارم ومیخوام ارشد رو روان شناسی تربیتی بخونم ایا میتونم؟

   1. بله اما برای زدن مرکز مشاوره باید دو مدرک روانشناسی پشت سر هم داشته باشید

  2. سلام
   من میخواستم بدونم میتونم با دیپلم ریاضی تو دانشگاه ازاد تبریز بدون ازمون روانشناسی بخونم؟

   1. سلام . بله این دانشگاه در سالهای گذشته به صورت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی اقدام به جذب دانشجو کرده است.

 79. سلام من کاردانی شبکه های کامپیوتری و کارشناسی فناوری اطلاعات دارم میتونم برای رشته روانشناسی اقدام کنم؟برای دانشگاه علمی کاربردی زمانش کی هست؟

 80. سلام وقتتون بخیر
  من کاردانی فوریت های پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی البرز دارم.
  میتونم کارشناسی نا پیوسته روانشناسی بالینی شرکت کنم؟؟؟
  و اینکه بعدا بابت مجوز مطب به مشکل نمیخورم بخاطر کاردانی فوریت هام؟؟؟

  1. سلام. خیر روانشناسی بالینی در مقطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد در دانشگاه های ایران ارائه می‌شود.برای دریافت پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره باید حتما در یکی از رشته های روانشناسی یا مشاوره در دو مقطع تحصیلی تحصیل داشته باشید به عنوان مثال لیسانس و فوق لیسانس روانشناسی یا فوق لیسانس و دکتری را در این رشته ها گذرانده باشید.

 81. سلام خسته نباشید رشته ی روانشناسی غیر انتفاعی کاردانی نداره؟

  1. سلام با دیپلم کار و دانش میتونم روان شناسی بخونم توی دانشگاه و بدون کنکور؟

   1. سلام
    من کارشناسی ارشد کامپیوتر ناپیوسته دارم این امکان وجود داره کارشناسی روانشناسی بخونم؟

   2. سلام
    من کارشناسی ارشد کامپیوتر ناپیوسته دارم این امکان وجود داره کارشناسی روانشناسی بخونم؟

  2. من دیپلم هنرسنان امداد مقاومت دارم میخواهم بهمن ثبتنام کنم رشته روانشناسی بالینی ۵۵ سالمه یا حقوق لطفاً راهمایی کنید ایثار گر وبازنشسته

 82. سلام ببخشید در روانشناسی بدون کنکور پیام نور مرحله ثبت نام بایدانتخاب گرایش انجام بگیره بااینکه مقطع کارشناسی بدون کنکور بدون گرایش هستش واکه اینطوری هست من میتونم ارشدم روباگرایش بالینی بخونی و آزمون دکتری هم شرکت کنم

 83. سلام و وقت بخیر
  من کارشناسی دبیری زیست شناسی دارم و مایلم ارشد رو رشته روانشناسی بخونم .میتونم این رشته رو بدون کنکور در دانشگاه پیام نور بخونم؟

  1. با سلام من لیسانس پرستاری دارم ومیخوام ارشد رو روان شناسی تربیتی بخونم ایا میتونم؟

 84. سلام خسته نباشید من روانشناسی بدون کنکور قبول شدم میخواستم بدونم چون من بدون کنکور دارم روانشناسی میخونم برای اینده شغلیم مشکلی بوجود نمیاد؟!
  یعنی در کلینیک ها براحتی میتونم کار پیدا کنم؟!
  واینکه آیا رولنشناسی بدون کنکور مهاجرت پذیر هست؟!!!!

  1. سلام.میشه بفرمایین معدلتون چند بود و دیپلم چه رشته ای داشتین و کدوم استان قبول شدین؟ممنون

 85. سلام روزتون بخیر. من میخواستم ارشد روانشناسی شرکت کنم.
  منتها سه تا مساله واسم مهمه. یکی اینکه بدون کنکور باشه و دوم اینکه مقطع ارشد باشه و دانشگاه هم از نظر شهریه ی ثابت و ترم گرون نباشه. ممنون میشم پیشنهادتون را بفرمایید.

  1. سلام. دانشگاهی برای ثبت نام ارشد روانشناسی بدون کنکور وجود ندارد

  2. سلام. من دیپلم نظام جدید کاردانش دارم میتونم بدون کنکور رشته روانشناسی رو انتخاب کنم؟ درصورت منفی بودن میتونم دوباره دیپلم پزشکی یا ریاضی اخذ کنم تا مجددا وارد رشته مورد علاقه خودم بشم؟ مثلا بیام دبیرستان خودم رو حرکت از نو بزنم

 86. سلام خسته نباشید
  من دیپلم مدیریت خانواده خوندم
  ایا میتونم روانشناسی بالینی کودک و نوجوان بخونم؟

 87. سلام من رشتم مدیریت خانوادس میتونم وارد مقطع روانشناسی بشم؟

 88. سلام فوق دیپلم فقه و مبانی حقوق هستم میخوام در رشته روانشناسی ادامه بدم کدامیک از دانشگاههای تیریز برا ورودی مهر پذیرش دارند با تشکر

  1. سلام دانشگاه های زیادی در تبريز وجود دارند، از جمله دانشگاه های دولتی و آزاد و پیام نور، برای اطلاعات دقیق تر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  2. سلام من رشتم تاسيسات سرمايشي كاردانش هستم ميتونم دانشگاه روانشناسي بخونم

 89. سلام
  آیا با دیپلم فنی و حرفه ای 11 ساله سالی واحدی و ترمی واحدی کشاورزی می توان کارشناسی پیوسته بدون کنکور روانشناسی دانشگاه آزاد ثبت نام کرد ؟

   1. یعنی اگ کسی دیپلم نظام جدید کاممیوتر داشته باشه،میتونه روانشناسی بدون کنکور آزاد قبول بشه؟؟

    1. فرد می تواند در تمامی رشته های کارشناسی پیوسته شرکت کند.

 90. با سلام معدل کتبی 16.88 دارم می خوام ببینم واحد خوراسگان و نجف اباد با رتبه من ینی 500 رشته روانشناسی میارم یا ن من دیپلم ریاضی دارم و می خوام بدونم مثلا نیمسال دوم ینی بهمن ماه دانشگاه ازاد این رشته رو ارایه میده یا ن ؟

   1. سلام من دیپلم رشته ی کاردانش هستم میتونم روانشناسی عمومی بخونم در دانشگاه علمی کاربردی یا دانشگاه آزاد؟

   2. سلام . میخواستم بدونم با داشتن دیپلم کامپیوتر میشه بدون کنکور برای دانشگاه پیام نور ، روانشناسی خوند؟؟
    یا اینکه چون انتخاب رشته از ابتدا فنی حرفه ای بوده امکانش نیست برای دانشگاه ، روانشناسی باشه؟

    1. سلام وقت بخیر
     تحصیل در رشته ی روان شناسی صرفا در مقطع کارشناسی پیوسته امکان پذیر بوده و به نوع دیپلم شما بستگی دارد

 91. سلام
  من لیسانسم رو از دانشگاه فرهنگیان گرفتم میخواستم بدونم میتونم تو مقطع ارشد روانشناسی بالینی در دانشگاه آزاد یا پیام نور بدون کنکور بخونم

  1. سلام . بله محدودیتی برای ادامه تحصیل در سایر دانشگاهها ندارید.

  2. سلام من دیپلم رشته کاردانش نظام جدید هستم میتونم دانشگاه آزاد روانشناسی بخونم؟

   1. بله به دلیل سپری کردن مجموع دوازده سال تحصیلی میتوانید در دشته های موجود درمقطع کارشناسی پیوسته شرکت کنید ولی اولویت با رشته های انسانی است

 92. سلام
  من با معدل نهایی کتبی۱۵ونیم ومعدل کل ۱۸.۴۲ میتونم روانشناسی بدون کنکور پیام نور قبول بشم؟

  1. سلام خسته نباشید رشته ی روانشناسی غیر انتفاعی کاردانی نداره؟

 93. سلام خوبید
  من معدل کتبی ۷
  معدل دیپلم ۱۷ دارم
  چه رشته ای میتونم برم برای بدون کنکور

  1. سلام با توجه به سوابق تحصیلی در دانشگاه های پیام نور وآزاد وعلمی کاربردی ثبت نام کنید جهت مشاوره بیشتر تماس بگیرید

 94. سلام وقتتون بخیر من دیپلم حسابداری دارم میتونم در رشته روانشناسی ادامه تحصیل بدم ؟؟؟

    1. سلام وقتتون بخیر من کارشناس ارشد روانشناسی بالینی با معدل ۱۸/۵ هستم من در رشته دکتری روانشناسی بالینی در کدام دانشگاهها میتونم درس بخونم؟ آیا من میتونم در دانشگاه بهشتی درس بخونم؟

     1. سلام . تحصیل در مقطع دکتری به دو صورت انجام میشود .با شرکت در کنکور که در صورت کسب رتبه لازم و طی کردن مراحل مصاحبه میتوانید در دانشگاه مد نظر تحصیل کنید یا پذیرش از طریق سهمیه استعداد درخشان که بدون شرکت در کنکور امکان پذیر است. برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با پذیرش نوع دوم با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

   1. سلام ببخشید کدوم یک از دانشگاههای تهران کارشناسی روانشناسی بدون کنکور رو دارند؟

    1. سلام. در دانشگاه آزاد می توانید اقدام به ثبت نام کنید

  1. سلام و وقت بخیر ، من دارای مدرک کاردانی روانشناسی از دانشگاه علامه طباطبایی هستم برای ادامه همین رشته چگونه و چه پروسه ای و با چه شرایطی باید طی کنم؟

  2. سلام من بدون ازمون با دیپلم فنی روانشناسی خوندم میتونم برای ارشد دانشگاه ازاد کنکور بدم؟

 95. با سلام برای روانشناسی از تجربی دانشگاه ازاد تهران و اصفهان و شیراز چه رتبه هایی لازم است؟؟

  1. سلام دانشگاه های بدون کنکور وبراساس سوابق تحصیلی برمبنای بومی بودن ومعدل درنظر گرفته می‌شوند نه رتبه کنکور

   1. سلام من دیپلم تجربی نظام قدیم دارم پیش دانشگاهی چند تا کتابش پاس کردم ولی نمیخوام بقیش بخونم بدون پیش دانشگاهی میشه رشته روانشناسی بدون کنکور رفت

  2. با سلام ،بنده سطح ۳ حوزه) فقه واصول )هستم ،خواستم ارشد روانشناسی شرکت کنم
   سوالم : آزاد بهتر هست یا پیام نور؟

 96. آیا با داشتن مدرک پیام نور هم میتونیم جواز کار روانشناسی رو بگیریم ؟

 97. سلام وقت بخیر بنده فوق دیپلم صنایع چوب و کاغذ دارم آیا میتوانم در رشته روانشناسی ادامه تحصیل بدم در دانشگاه علمی کاربردی استان البرز لطفا راهنمایی بفرمایید.باتشکر

   1. سلام خوبید
    من معدل کتبی ۷
    معدل دیپلم ۱۷ دارم
    چه رشته ای میتونم برم برای بدون کنکور

    1. سلام با توجه به سوابق تحصیلی در دانشگاه های پیام نور وآزاد وعلمی کاربردی ثبت نام کنید جهت مشاوره بیشتر تماس بگیرید

     1. سلام .من دیپلم سه ساله ی ریاضی دارم معدل کل ۱۷/۴۰معدل کتبی۱۴.در رشته ی روانشناسی کدوم دانشگاه می تونم ثبت نام کنم ؟

     2. سلام. در برخی دوره های روزانه بدون ازمون، دانشگاه آزاد و پیام نور میتوانید شرکت کنید یا از طریق کنکور سراسری اقدام کنید و با توجه به رتبه کنکور برای انتخاب دانشگاه اقدام کنید.

     3. سلام خسته نباشید
      من دیپلم مدیریت خانواده خوندم
      ایا میتونم برای ادامه تحصیل روانشناسی بالینی کودک و نوجوان بخونم؟

  1. سلام من بدون ازمون با دیپلم فنی روانشناسی خوندم میتونم برای ارشد دانشگاه ازاد کنکور بدم؟

 98. سلام من دیپلم فنی حسابداری و کاردانی و کارشناسی حسابداری خوندم میتونم دانشگاه آزاد روانشناسی ثبت نام کنم؟

   1. سلام من امسال سال اول(دهم) حسابداری ام!
    منم میتونم دانشگاه دولتی روانشناسی بخونم!؟

    1. سلام. خیر برای شرکت در کارشناسی پیوسته رشته روانشناسی باید در کنکور سراسری شرکت کنید یکی از شرایط شرکت کنندگان در این آزمون داشتن دیپلم در رشته های نظری (علوم تجربی، علوم انسانی،ریاضیات و و یا و الهیات) است.

 99. سلام میخواستم بدونم میشه با دیپلم فنی گرافیک نظام جدید (۱۲ ساله) رشته روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور شرکت کنم؟ و اینکه ثبت نام دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ چه زمانیه؟ یعنی اگر زمانش گذشته باشه باید تا سال بعد صبر کنم؟

   1. سلام و وقت بخیر
    من سال ۱۴۰۲ دیپلمم رو در رشته متالورژی فنی و حرفه ای میگیرم
    سوالم اینه میشه با دیلم فنی در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد روانشناسی بخونم ؟

    1. سلام، با دیپلم گرافیک رایانه کاردانش میشه روانشناسی خوند؟

  1. سلام ببخشید یا دیپلم عکاسی شاخه کاردانش نظام جدید میشه کاردانی حقوق یا روانشناسی در دانشگاه ازاد پذیرش دارن میتونم ثبت نام کنم؟

   1. سلام بله میتوانید درمقطع کاردانی دانشگاه آزاد یا علمی کاربردی به تحصیل خود ادامه دهید

 100. سلام میخواستم بدونم میشه با دیپلم فنی گرافیک نظام جدید (۱۲ ساله) رشته روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور شرکت کنم؟ و اینکه ثبت نام دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ چه زمانیه؟ یعنی اگر زمانش گذشته باشه باید تا سال بعد صبر کنم؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله میتونید احتمالا اواخر مرداد ماه

 101. سلام وقتتون بخیر
  برای ثبت نام رشته روانشناسی بالینی آزاد هر شهر دیگه ای میتونم اقدام کنم ؟

 102. سلام دفترچه برای پذیرش بدون کنکور دانشگاهای پیام نور و علمی کاربردی کی روی سایت قرار میگیره از چه سایتی باید بگیریم

 103. سلام
  تاریخ ثبت نام بدون کنکور برای کارشناسی پیوسته روانشناسی در دانشگاه آزاد و پیام نور کی هست؟ و از چه طریقی؟

  1. سلام دفترچه بدون کنکور علمی کاربردی در مرداد منتشر می شود

 104. سلام وقتتون بخیر
  من دیپلم طراحی ودوخت دارم میتونم دانشگاه پیام نور برای رشته روانشناسی ثبت نام کنم؟

   1. ببخشید دیپلم دوازده ساله ینی ۶ ۳ ۳؟؟ من دیپلم خیاطی ۱۲ ساله دارم ینی دوره جدید. معدلم ۱۵ میتونم دانشگا پیام نور روانشناسی ثبت نام کنم؟

    1. سلام بله براساس سوابق تحصیلی ،تعدادظرفیت، شهر محل زندگی و موارد دیگر میتوانید ثبت نام کنید.

 105. سلام من دیپلم گرافیک دارم میتونم دانشگاه ازاد برای روانشناسی در تهران ورود پیدا کنم ؟
  میخام بدودونم امکانش هست از گرافیک ب روانشناسی برم و شرایطش چطوریه؟

 106. سلام وقتتون بخیر دانشگاه پردیس قم هم رشته روانشناسی بصورت مجازی هم دارن یا خیر؟چطوری میتونم ثبت نام کنم

  1. سلام زمان ثبت نام امسال احتمالا مرداد ماه می باشد.

 107. سلام میخواستم بدونم آیا از رشته فنی حرفه ای میشه رفت روانشناسی؟؟؟؟؟؟

  1. با سلام وقت بخیر من دیلپم امور اداری دارم میشه بدون برم رشته روانشناسی بالینی در دانشگاه پیام نور ؟؟؟

   1. سلام هم با کنکور هم بدون کنکور در دانشگاه هایی که این رشته را ارائه دارند امکان انتخاب رشته و قبولی دارید

 108. سلام خسته نباشین ببخشید یه سوال اینکه از راه فنی حرفه ای میشه رفت روانشناسی

 109. سلام من کنکور دادم میخام برم دانشگاه ازاد برای روانشناسی با معدل ديپلم 13 میتونم برم؟!

  1. سلام قبولی در دانشگاه به عوامل زیادی از جمله معدل وابسته است

 110. با سلام ببخشید من امسال کنکور دادم فک نکنم قبول بشم میشه بر اساس معدل معدل کتبیم ۱۵و معدل کل ۱۷ میشه دانشگاه بدون کنکور روان شناسی پیام نور ثبت نام کنم؟
  بعد چ موقع و چطوری باید ثبت نام کرد؟

  1. سلام قبولی در دانشگاه به عوامل متعددی از جمله معدل وابسته است

 111. سلام . وقت بخیر . با توجه به این که این رشته برای دانشگاه آزاد حتی شرط معدل هم نداره ، این یعنی شانس پذیرش صد درصدیه ؟

  1. سلام من چهار سال پیش دیپلم گرفتم الان میخوام رشته روان شناسی بدون کنکور سمت شهرری شرکت کنمچهل سال هم سن دارم میشه راهنماییم کنید بتونم امسال شرکت کنم اصلا نمیدونم چکار کنم

   1. سلام وقت بخیر
    بدون کنکور پیام نور در سایت سنجش ثبت‌نام کنید

 112. سلام خداقوت . ممکنه برای سال 1400 ، پذیرش بدون کنکور روانشناسی برخی دانشگاه های آزاد حذف بشه و اونو تبدیل به پذیرش با کنکور کنن ؟

 113. سلام وقت بخیر ،ممنون میشم جوابمو بدید
  من دیپلم تجربی دارم ،نظام قدیم
  خواستم ببینم میتونی دانشگاه آزاد یا پیام نور تهران ،رشته روانشناسی بخونم ؟

 114. سلام ،من دیپلم تجربی دارم ،نظام قدیم .
  خواستم ببینم من میتونم رشته روانشناسی دانشگاه آزاد یا پیام نور تهران بخونم؟

 115. سلام من دبیرستان رو تا سال سوم خوندم (رشته‌ی ریاضی)و الان مدرک کاردانی پیوسته‌ی گرافیک رو دارم میتونم برای کارشناسی روانشناسی رو ادامه بدم؟

  1. سلام بله میتوانید کارشناسی روانشناسی بگیرید.

 116. سلام من دیپلم تجربی نظام جدید دارم.میتونم دانشگاه آزاد تهران رشته روانشناسی بدون کنکور برم؟

  1. سلام من دیپلم ریاضی دارم بامعدل ۱۹ میتونن روانشناسی علمی کاربردی شرکت کنم ؟

 117. سلام من دیپلم تجربی دارم میخواستم بدونم امسال روانشناسی عمومی یا بالینی آزاد تهران چه واحدهایی بدون کنکور میگیره
  و اینکه برای دانشگاه های دولتی چه رتبه ای برای قبولی لازمه ؟

  1. سلام در حال حاضر هیچ دفترچه ای منتشر نشده است

 118. سلام خسته نباشید ،با معدل۱۸/۱۲تجربی نظام جدید،منطقه۳,میتونم روانشناسی بدون کنکور تهران ثبت نام کنم؟

  1. سلام
   ثبت‌نام بله ولی پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی بستگی به معدل رقبا دارد

 119. سلام من دیپلم کامپیوتر دارم میتونم دانشگاه پیام نور رشته روانشناسی بدون کنکور ثبت نام کنم؟؟

   1. سلام خسته نباشید
    ببخشید معدل کل دیپلم من ۱۷.۹۴ و معدل کتبی ۱۳ شده در رشته تجربی
    آیا میتونم در رشته روانشناسی دانشگاه ازاد بدون کنکور شرکت کنم؟!

   2. سلام من دیپلم نظام جدید دارم با معدل۱۹/۹۵تو رشته تصویر سازی کاردانش میتونم رشته روانشناسی و تو دانشگاه سراسری و پیام نور بخونم یا فقط ازاد و علمی کاربردی

    1. سلام بله هم میتوانید کنکور بدید هم بدون کنکور اقدام کنید

 120. سلام
  خسته نباشید
  در مورد رشته روانشناسی بالینی سوال داشتم
  بازار کار این رشته چگونه است و اینکه در کدام سازمان ها میشود استخدام شد؟؟ و اینکه مشمول طرح می‌باشد؟؟ و اگر میشود در کدام قسمت از درمان باید مشغول شد؟
  واینکه با چ مدرکی مجوز مطب صادر می‌کنند؟؟

  1. سلام تماس بگیرید .
   باید برای تاسیس دو مقطع درس خوانده باشید

 121. سلام
  من معدل کتبیم ۱۱.۱۵ هست و معدل کلم ۱۸
  می خواستم ببینم می تونم تو دانشگاه های ازاد اطراف تهران مثل شهر قدس و یادگار امام و ورامین و … رشته روانشناسی قبول بشم؟ رشته ام تجربی هستش پارسال هم دوازدهم بودم

  1. سلام. بدون کنکور هم می توانید ثبت نام کنید.

 122. سلام خسته نباشید من میخاستم برا ارشد رشته روانشناسی بالینی رو انتخاب کنم بدون ازمون استان فارس یا شهرای اطرافش دارن و ثبت نامش به چه صورت هس

  1. با سلام پذیرش بدون کنکور رشته روانشناسی بالینی عملا انجام نمیشود اگر هم انجام شود نیازمند داشتن معدل بالا و استعداد درخشان بودن است .

 123. سلام خسته نباشید من کاردانی دارم میخوام کارشماسی ثبت نام کنم بدون کنکور چجوری ثبت نامش الان در سنجش کاردانی به کارشناسی رشته روانشناسی نداره باید چیکار کنم؟!

  1. با سلام باید مجدد کارشناسی پیوسته انتخاب کنید و عمومی ها را تطبیق واحد بدهید

 124. سلام خسته نباشيد
  ميشه دانشگاه ازادهاى بدون كنكور تهران كه براى رشته روانشناسى ثبت نام ميكنند رو معرفى كنيد و بگيد كدوم واحد هستن؟

  1. با سلام دفترچه در مرداد توی سایت رسمی دانشگاه ازاد قرار میگیرد. دانلود کنید .

 125. سلام خدا قوت
  میخواستم بپرسم اگه روانشناسی رو تا قبل کارشناسی بخونم مدرک میدن؟

 126. سلام من دیپلم فرش نظام جدید دارم میتونم در دانشگاه آزاد رشته روانشناسی یا حسابداری ثبت نام کنم؟؟؟

   1. سلام ببخشید من میخوام دانشگاه پیام نور بدون کنکور روان شناسی بهمن شرکت کنم معدل کتبی 8/86 و و نهایی و ۱۵ وکل دیپلم ۱۶/۵۰است ایا امکان قبولی وجودادارد

 127. سلام وقت بخیر من مدرک کاردانی امور اداری دارم الان دلم میخواد روانشناسی کودک بخونم میتونم دانشگاه علمی کاربردی یا پیام نور برم؟

  1. با سلام علمی کاربردی ندارد .پیام نور بله ولی باید کارشناسی پیوسته بخوانید و عمومی را تطبیق دهیذ.

   1. با سلام من دیپلم تجربی دارم میشه رشته روانشناسی رو بدون کنکور دانشگاه آزاد بخونم

  2. سلام ببخشید من میخوام دانشگاه پیام نور بدون کنکور روان شناسی بهمن شرکت کنم معدل کتبی 8/86 و و نهایی و ۱۵ وکل دیپلم ۱۶/۵۰است ایا امکان قبولی وجودادارد

  3. سلام ببخشید من میخوام دانشگاه پیام نور بدون کنکور روان شناسی بهمن شرکت کنم معدل کتبی 8/86 و و نهایی و ۱۵ وکل دیپلم ۱۶/۵۰است ایا امکان قبولی وجوددارد

 128. سلام من دیپلم تجربی دارم نظام جدید.دانشگاه پیام نور رشته ی روانشناسی بدون کنکور در مقطع کاردانی نداره میشه بدون کاردانی در مقطع کارشناسی ثبت نام کرد و دروش جبرانی کاردانی پاس کرد؟اگر نمیشه باید چیکار کنم؟

  1. با سلام
   نیازی به گذراندن کاردانی نیست مستقیما کارشناسی پیوسته بخوانید.

 129. سلام من میخوام برای کارشناسی روانشناسی بالینی کودک بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنم چه کتاب هایی باید بخونم دیپلم انسانی هستم سال 90 فوق دیپلم مدیریت کسب وکار دانشگاه علمی کاریردی گرفتم

  1. سلام
   کارشناسی ها عمومی است ،هیلگارد، روانشناسی رشد کلبرگ ،کودکان استثنایی هالاهان و کافمن کمک کننده است

 130. سلام خسته نباشید

  دو تا سوال داشتم.

  یکی اینکه دانشگاه آزاد مشهد رشته روانشناسی و پذیرش از رشته تجربی دره یا نه ؟ دانشگاه پیام‌نور چی از تجربی ؟ و اینکه بدون کنکور هست یا با کنکور ؟ با معدل ۱۸ تجربی احتمال قبولی چقدره ؟

  ممنون از سایت خوبتون

  1. سلام
   بله مرداد ماه میتوانید ثبت نام کنید. برای پیام نور هم میتوانید ثبت نام کنید.با و بدون کنکور میتوانید شرکت کنید.

 131. سلام خوبید من رشتم انسانی بوده الان میخام رشته روانشناسی بالینی بخونم پیام نور اما نمی‌دونم چابهار شاخه روانشناسی بالینی داره یا خیر

  1. با سلام دفترچه سال 99 زده که این رشنه را دارد یا خیر .دانشگاه سیستان و بلدچستان اکثر رشته های روانشناسی را داراست.

   1. سلام از کجا بدونم کدام دانشگاهها رشته ی روانشناسی میپذیرند بدون کنکور

    1. لیست دانشگاهای بدون کنکور مرداد ماه در سایت موجود میشود.

 132. سلام
  من سال ۶۲ علوم انسانی رشته اقتصاد دیپلم گرفتم/ در سال ۹۴ کاردانی مترجمی زبان انگلیسی مکتوب از علمی کاربردی گرفتم. ایا با مدرک کاردانی در رشته های دیگری میتوانم ادامه دهم؟؟ اگر بله کدام رشته؟
  با سپاس از پاسخگوئیتون🙏

   1. سلام
    دیپلم من مدیریت خانواده
    فوق دیپلم حسابداری
    میتونم برای لیسانس رشته روانشناسی ثبت نام کنم
    واینکه چه تاریخی باید برای ثبت نام اقدام کنم

    1. سلام شما میتوانید کارشناسی ارشد ناپیوسته ثبت نام کنید وبرای زمان دقیق ثبت نام به سایت http://www.sanjesh.org مراجعه نمایید.

  1. سلام خسته نباسیدآیازدن مطب روانشناسی محدودیت سنی ندارد

 133. من فارغ التحصیل رشته شیمی کاربردی هستم و میخوام در رشته روانشناسی بالینی مقطع کارشناسی ارشد رو ادامه تحصیل بدم.
  یک سوالی ذهنم رو درگیر کرده : آیا بعد اتمام دوره کارشناسی ارشد روانشناسی میتونم در اون حیطه وارد بازار کار بشم؟ یعنی دفتر روانشناسی داشته باشم ؟

  1. سلام خیر نمیتوانید. برای اطلاع از شرایط تاسیس مطب روانشناسی با مشاورین آویژه در ارتباط باشید.

 134. سلام با دیپلم معماری داخلی فنی و حرفه ای میشه دانشگاه ازاد روانشناسی خوند؟

 135. سلام با دیپلم معماری داخلی فنی و حرفه ای میشه دانشگاه ازاد روانشناسی خوند؟

 136. سلام خسته نباشید من دیپلم تجربی دارم با معدل کل 15 و معدل کتبی 10 و ساکن زاهدانم میشه روانشناسی پیام نور زاهدان قبول شم البته یه درس و افتادم و پاس کردم و دانشگاه پیام نور بعد از اینک 4 سال روانشناسی بخونم روانشناسی بالینی داره ک همونجا ادامه بدم؟؟

   1. ایا با دیپلم کشاورزی میتوان در دانشگاه پیام نور رشته روانشناسی خوند

 137. سلام و وقت بخیر . من سال دیگ دیپلم انسانی میگیرم میخواستم بدونم با دیپلم علوم انسانی میتونم بدون کنکور در رشته روانشناسی در دانشگاه پیام نور ادامه بدم؟؟

 138. سلام وقت بخیر من دیپلم کاردانش از رشته کامپیوتر دارم آیا میتونم برم دانشگاه آزاد یا به هرطریقی برم تو دانشگاه روانشناسی بخونم بدون کنکور ؟

   1. سلام وقت بخیر پس ما که دیپلم فنی داریم چه رشته هایی دانشگاه ازاد میتونیم قبول بشیم؟
    و اینکه فقط از طریق کنکور میتونیم روانشناسی قبول بشیم تا بتونیم شرکت کنیم؟

    1. با سلام برای شرکت در رشته های رشته های انسانی و تجربی باید حتما دیپلم نظری باشد

 139. سلام من مدرک کاردانی حسابداری دارم میخواستم ببینم میتونم کنکور ثبت نام کنم برای رشته روانشناسی ؟.مد نظرم دانشگاه دولتی هست

  1. ببخشید من کاردانی ناپیوسته خوندنم الان میخام کارشناسی ناپیوسته بخونم ولی رشته روانشناسی چرا کارشناسی ناپیوسته نداره من باید دوباره از اول پیوسته بخونم آخه چرا همه رشته ها کارشناسی ناپیوسته داره جز روانشناسی،من دوسال خوندم دوباره بیام از اول روانشناسی بخونم

 140. سلام وقتتون بخیر ، ببخشید من یه سوالی داشتم من الان فوق دیپلم رشته تربیت کودک رو دارم و دیپلمم هم همین رشته بود البته اون موقعِ اسمش کودکیاری بود از فنی حرفه ای اومدم دانشگاه ولیعصر کیانشهر هم قبول شدم حالا این رشته دیگه ادامه نداره و بیشتر کتابای درسی مونم مربوط به روانشناسی بود حالا من میخوام برای کارشناسی روانشناسی بخونم . میشه ؟!بدون کنکور من کارشناسی مو بخونم ؟؟

 141. سلام من دانشجوی گرافیک هستم سال بعد مدرک کاردانی رو میگیرم ، بعدش میتونم کنکور بدم واسه کارشناسی روانشناسی؟

  1. سلام رشته روانشناسی کارشناسی ناپیوسته ندارد.

   1. سلام دختر من با معدل ۱۵ روانشناسی دانشگاه آزاد مجاز نشده …چرا معدل بالاتری نیاز هسن

 142. سلام ببخشید من الان دوازدهمم میگم میتونم بر اساس معدل برم دانشگاه روان شناسی ایا دانشگاه روان شناسی دولتی هم هس

 143. سلام.من تا شهریور بعد امتحانات جبرانی پودمان ها ، دیپلم فنی حرفه ای رو میگیرم ، رشته روانشناسی مدنظرم هست ولی احتمالا در کنکور قبول نشم ، خواستم بپرسم که شانسم چقدره برای پزیرش بدون کنکور و …

  1. سلام. برای شرکت در رشته روانشناسی داشتن مدرک نظری مدنظر است اما باز هم می توانید برای آزاد شرکت کنید شاید با درخواست شما موافقت شود.

 144. سلام وقت بخیر دانشگاه ازاد یا پیام نور رشته روانشناسی پیام نور بدون کنکور هم میگیرن؟

  1. سلام.مقطع مشخص نشده اما برای کارشناسی بله مشکلی نداره.

  2. سلام من دیپلم گرافیک دارم برای انتخاب رشته ی روانشناسی بایدچه کاری انجام بدم؟پیش دانشگاهی الزامی است یاخیر؟

    1. سلام من معدل كلم ١٦ و خورده داره امكانش هيت از رشته روانشناسي دانشگاه ازاد پذيرفته شم؟؟

     1. سلام. بله شانس قبولی در رشته روانشناسی دانشگاه آزاد را دارید.

  3. سلام خسته نباشید من دیپلم طراحی دوخت با معدل ۱۴/۸۲دارم می تونم روانشناسی دانشگاه ادامه بدم درضمن دیپلم جدید دارم باتشکر

 145. سلام من دیپلم اموراداری مالی کاردانش دارم ی ترمم دانشگاه رشته تربیت بدنی خوندم الان میتونم رشته روانشناسی بالینی علمی کاربردی بخونم

 146. سلام من دیپلم اموراداری مالی کاردانش دارم ی ترمم دانشگاه رفتم رشته تربیت بدنی بودم الان میتونم رشته روانشناسی دانشگاه علمی کاربردی بخونم؟

  1. سلام.بله مشکلی ندارد اقدام کنید اما شرایط باید وخیم باشد و معمولا فاصله بیش از 12/13معاف دایم میشود.

 147. سلام بنده فوق لیسانس بیوشیمی هستم مدرک دپیلمم تجربی هست، میخام روانشناسی بخوونم ، ارشد میشه بدون ارشد روانشناسی بخوونم یا کارشناسی روانشناسی باید بخوونم ؟
  ممنون میشم پاسخگو باشید

  1. سلام دوست عزیز
   در ارشد مجاز به هر نوع مطالعه ای میباشید ولی برای اینده رشته روانشناسی به مواردی بر خواهید خورد برای مشاوره به مرکز تماس حاصل کنید

 148. سلام من دیپلم برق سال ۹۰ رو دارم با معدل ۱۳/۵۲و همون سال هم به دانشگاه غیر دولتی رشته برق رفتم و و قبل از پایان ترم اول انصراف دادم به نظرتون برای انتخاب رشته روانشناسی بالینی در مقطع ارشد باید خودم رو داوطلب دانشجوی انصرافی معرفی کنم یا پیش دانشگاهی بخونم و سال بعد پیش دانشگاهیم رو معرفی کنم هر چی خوندم متوجه این قسمت نشدم ممنون میشم اگه سریع تر پاسخ بدین چون پس فردا آخرین مهلت ثبت نام سراسری است .

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت نداشتن مدرک پیش و یا معادل کاردانی امکان شرکت ندارید.

 149. سلام من دیپلم امور اداری کاردانش دارم میتونم روانشناسی پیام نور ثبت نام کنم

   1. سلام وقت بخیر
    من دیپلم طراحی دوخت کاردانش دارم
    نظام جدید سال ۸۳
    میتونمـ روانشناسی بالینی دانشگاه کار یا پیام نور بدون کنکور ثبت نامـ کنم

   2. سلام خسته نباشید .من میخواستم بدونم من معدل نهایی۱۲و معدل کل ۱۶براساس معدل میتونم بدون کنکور هر دانشگاه آزادی ثبت نام کنم برای مقطع کارشناسی

 150. سلام من دیپلم امور اداری از کار دانش دارم میتونم توی رشته روانشناسی ثبت نام کنم

  1. سلام برای روان شناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد تا چه سنی میشه اقدام کرد ؟تا 21سال میشه ؟؟؟؟؟

  2. سلام برای کنکور ۱۴۰۲کارشناسی روان شناسی با دیپلم گرافیک پذیرش انجام میشه؟

   1. ﺳﻼﻡﻭﻗﺘﺘﻮﻥﺑﺨﯿﺮﺑﻠﻪﮐﻨﮑﻮﺭﺍﻧﺴﺎﻧﯽﺑﺎﯾﺪﺷﺮﮐﺖﮐﻨﯿﺪﻭﻟﯽﺳﻮﺍﺑﻖﺗﺤﺼﯿﻠﯽﻧﺪﺍﺭﯾﻦﻣﮕﺮﺍﯾﻦﮐﻪﺳﻮﺍﺑﻖﺗﺤﺼﯿﻠﯽﺳﺎﺯﺍﯾﺠﺎﺩﮐﻨﯿﻦﻭﺩﻭﺍﺯﺩﻫﻢ

    ﻫﻢﺩﺭﺱﻫﺎﯼﺧﻮﺩﺗﻮﺍﻣﺘﺤﺎﻥﺑﺪﯾﻦﻭﻫﻢﺑﺮﯾﻦﺁﻣﻮﺯﺵﭘﺮﻭﺭﺵﺑﮕﯿﻦﮐﻪﻣﯽﺧﻮﺍﯾﻢﮐﻨﮑﻮﺭﺳﺮﺍﺳﺮﯼﺍﻧﺴﺎﻧﯽﺷﺮﮐﺖﮐﻨﯿﻢﻣﺪﺭﺱﻫﺎﯼ

    ﺍﻧﺴﺎﻧﯽﻫﻢﺷﺮﮐﺖﮐﻨﯿﺪﺗﺎﺳﻮﺍﺑﻖﺗﺤﺼﯿﻠﯽﺩﺍﺷﺘﻪﺑﺎﺷﯿﺪﺍﻣﺘﺤﺎﻥﻧﻬﺎﯾﯽﺍﻧﺴﺎﻧﯽﺷﺮﮐﺖﮐﻨﯿﺪﻭﺑﺮﺍﯼﻣﻨﺎﺑﻊﻭﻃﺍﻼﻋﺎﺕﺩﯾﮕﺮﻣﯿﺘﻮﻧﯿﺪﺗﻤﺎﺱ ﺑﮕﯿﺮﯾﺪﻣﺮﮐﺰﻣﺸﺎﻭﺭﻩﺁﻭﯼژﻩﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽﺗﻮﻥﻣﯿﮑﻨﯿﻢ

 151. سلام
  با چه معدلی میشه در رشته روانشناسی دانشگاه آزادتحصیل کرد؟

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی به میانگین معدل متقاصیان در واحد مربوطه دارد

 152. با سلام دانشگاه پیام نور، روانشناسی صنعتی سازمانی دارند؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله اثدام کنید . دفترچه جدید را مرور کنید

   1. سلام ،من دیپلم گرافیک دارم نظام قدیم بودم،سال آخر را امسال خوندم خردادمدرک دیپلمم آماده میشه،میتونم روانشناسی بخونم

    1. سلام دوست عزیز
     خیر مقدور نیست برای بررسی با مشاورین تماس بگیرید

 153. سلام.
  من مدرک فوق دیپلم مترجمی زبان انگلیسی دارم.
  میتونم برای مدرک کارشناسی روانشناسی بخونم؟
  کدام دانشگاه های آزاداین امکان رادارند؟

  1. سلام دوست عزیز
   میتوانید بدون آزمون اقدام کنید ظرفیت از دفترچه جدید ارائه میشود

 154. سلام من دیپلم ۴ساله نظام قدیم رشته علوم انسانی هستم آیا میشود رشته روانشناسی بالینی بروم.

  1. سلام دوست عزیز

   رشته روانشناسی دیگر گرایش ندارد ابتدا کارشناسی را انتخاب کنید و در مقطع ارشد با توجه به علاقه مندی گرایش مربوطه را انتخاب رشته کنید

 155. سلام من فوق دیپلم فنی حرفه ای حسابداری دارم میشه کارشناسی روانشناسی بخونم؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله مشکلی نیست . از پایه شروع میشود

  2. سلام برای روان شناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد تا چه سنی میشه اقدام کرد ؟تا 21سال میشه ؟؟؟؟؟

 156. سلام من فوق دیپلم حسابداری دارم برای کارشناسی میتونم روانشناسی بخونم؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله مشکلی نیست . از پایه شروع میشود

  2. با دیپلم طراحی دوخت فنی میشه رشته روانشناسی غیر انتفاعی ثبت نام کرد؟

   1. سلام
    اگر نظام جدید باشید بله در غیر اینصورت باید مدرک پیش دانشگاهی اخذ کنید

 157. سلام خسته نباشید; دهم تجربی هستم خواستم بدونم اگر سه سال دیگ کنکور قبول تشدم میتونم پیام نور روانشانی بدون کنکور برم؟

  1. سلام دوست عزیز
   پیام نور و غیر انتفاعی و آزاد هر سه بدون کنکور دارند.

  1. دوست عزیز
   خیر . علمی کاربردی روانشناسی و مقع ارشد ندارد

 158. سلام من دیپلم گرافیک دارم ایا میتونم روانشناسی در دانشگاه ازاد بخونم؟!

  1. دوست عزیز
   در صورتی که نظام جدید باشید مشکلی نیست

 159. سلام خسته نباشید
  من شیراز روانشناسی بالینی میخوام
  دانشگاه های شیراز این رشته رو دارن؟
  کدوم دانشگاهها؟

  1. سلام / برای مقطع ارشد وزارت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

  2. سلام
   دیپلم من فنی حرفه ایه..الان میخوام برم رشته روانشناسی..چون مدرک پیس دانشگاهی ندارم واسه مقطع کاردانی پیوسته میتونم دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم بدون کنکور؟؟

   1. سلام دوست عزیز
    روانشناسی مقطع کاردانی ندارد.برای بررسی دقیق و انتخاب درست و به موقع با کارشناسان تماس بگیرید

 160. سلام باداشتن کاردانی حقوق میشود کارشناسی روانشناسی خوند

  1. سلام دوست عزیز
   بله به صورت پیوسته مقدور است

  2. سلام ببخشید
   من دیپلم کاردانش دارم
   میتونم کنکور بدم وتو دانشگاه روانشناسی قبول بشمم

   1. سلام در صورت داشتن دیپلم نظام جدید بله امکان پذیر هست.

   2. سلام،وقت‌بخیر
    من فوق‌دیپلم کامپیوتر دارم میتونم برای کارشناسی رواشناسی بخونم؟

    1. سلام کارشناسی ناپیوسته روانشناسی وجود ندارد.

 161. سلام من دیپلم تجربی دارم ایا میتونم با این دیپلم رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور بدون کنکور برم .

  1. سلام
   من کاردانی پیوسته نرم افزار کامپیوتر خوندم میتونم کارشناسی روانشناسی بخونم؟

 162. سلام من دوازدهم انسانی هستم،در استان اصفهان و تهران روانشناسی پیام نور هست؟اگه میشه لطفا شهریه هم بگید که چقدره در این دو استان.و اینکه ازمون ورودی اگه داشته باشه چطوریه و اگه نداشته باشه چطوری ثبت نام میکنن؟.

  1. سلام دوست عزیز
   بله وجود دارد . برای بررسی دقیق تر قبول در دانشگاه ها با مشاورین ما تماس بگیرید

  2. سلام
   من میخواستم روانشناسی بالینی بخونم پیام نور. معدل کتبی مهمه یا معدل کل؟

 163. سلام من دهم انسانی می خوام بدونم برای سه سال دیگه کنکور دارم دانشگاهی هست ک بتونم بدون کنکور روانشناسی برم؟

  1. سلام بله دانشگاه های غیر انتفاعی روانشناسی بدون کنکور دارند

   1. سلام با چه معدلی میشه از رشته روانشناسی در دانشگاه آزاد قبول شد؟

    1. سلام دوست عزیز
     بستگی به میانگین معدل متقاصیان در واحد مربوطه دارد

     1. سلام
      میشه بگین اگه دوازدهم رو تموم کنیم با دیپلوم مدرسه توی دانشگاه رشته روانشناسی رو ادامه داد البته رشته تجربی باشیم
      ممنون میشم اگه سریع تر جواب بدید

  2. سلام من دیپلم کامپیوتر دارم و کاردانی نرم افزار میتونم کارشناسی روانشناسی عمومی بگیرم

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید