نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری

نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری

کشور ایران با توجه به اینکه یکی از کشورهای پهناور و پرجمعیت به شمار می‌‌ رود از تعداد زیادی دانش آموز برخوردار است. به همین دلیل اماکن دولتی همچون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان سنجش و پژوهش به همراه آموزش و پرورش تصمیم گرفتند نحوه ورود به دانشگاه و تحصیلات عالیه این دانش آموزان را بر اساس عادلانه ترین شکل ممکن انجام دهند.

این نهادهای دولتی پس از تحقیق های فراوان، ناگزیر به برگزاری آزمونی سراسری شدند تا تمام مردم ایران بتوانند در این آزمون شانس خود را برای ورود به دانشگاه های برتر ایران بسنجند.

این آزمون چون یکی از مهم ترین امتحان هایی است که از متقاضیان ورود به رشته های برتر گرفته می‌ شود استاندارد هایی در آن رعایت خواهد شد. یکی از مهم ترین قانون هایی که در کنکور رعایت می شود تطابق مشخصات داوطلب حاضر در جلسه با کارت ورود به حوزه است.

چگونه کارت ورود به جلسه را دریافت کنیم؟

پس از تکمیل ثبت نام در سایت سازمان سنجش به منزله تایید نهایی یک کد پیگیری ۱۶ رقمی و یک کد ۸ رقمی برای شماره پرونده به داوطلب اعلام می شود. این کد برای گرفتن کارت ورود به جلسه، پیگیری نتایج کنکور و انتخاب رشته به درد می خورد.

گاهی اوقات ممکن است برگه تکمیل ثبت نام گم شود و یا پیامک اعلام کدها به داوطلب پاک گردد. در این صورت داوطلب باید چگونه کد های مورد نیاز خود را بازیابی کند؟

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آموزش بازیابی کد داوطلبی از سازمان سنجش

اولین کار برای گرفتن کد داوطلبی این است که به سایت سنجش مراجعه کنید. پس از عضویت در سایت ورود به سیستم را انتخاب نمایید. در این قسمت به پورتال سازمان سنجش وارد شده اید و می توانید درخواست خود را به کارشناسان اعلام کنید تا در طول ۲۴ ساعت پاسخگوی سوالتان باشند.

دقت داشته باشید که هنگام ارسال درخواست به سازمان سنجش باید تمامی اطلاعات خود را به صورت دقیق وارد کنید و هیچگاه از شماره هایی که خاموش هستند و یا ایمیل های که رمز ورودشان را فراموش کرده اید برای تکمیل فرم عضویت در سایت سنجش استفاده نکنید.

همچنین مطمئن شوید که اینباکس و ورودی ایمیلتان بدون مشکل باشد تا اگر جواب سنجش به ایمیل ارسال شد به آن دسترسی داشته باشید.

چگونه کارت ورود به جلسه را دریافت کنیم؟

تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۲

داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ می ‌بایست چند روز قبل از برگزاری کنکور سراسری کارت ورود به جلسه خود را از سایت سازمان سنجش دانلود کنند و در روز آزمون به همراه داشته باشد.

در سال ۱۴۰۲ با توجه به شیوع ویروس کرونا تاریخ برگزاری آزمون به تعویق افتاد به همین دلیل کارت ورود به جلسه نیز با تاخیر به دست داوطلبان رسید. برای اطلاع از تاریخ دقیق پخش کارت های ورود به جلسه کنکور سال ۱۴۰۲ سایت سازمان سنجش را دنبال کنید.

در نظر داشته باشید که این کارت تنها به داوطلبانی که مدارک و اطلاعات خود را به طور کامل و دقیق در هنگام ثبت نام کنکور، ارسال کرده اند تعلق می گیرد.

مدارک مورد نیاز جهت تکمیل ثبت نام

دانش آموزان پس از بررسی چگونگی برگزاری کنکور و نحوه طراحی سوالات آزمون به همراه در نظر گرفتن مهارت و توانایی خویش تصمیم به تحصیل در یک رشته خاص می گیرند. پس از انتخاب رشته و گذراندن دوران دبیرستان جهت شرکت در آزمون سراسری اقدام می کند.

ثبت نام در این آزمون نیازمند دارا بودن مدارک زیر است. اشخاصی که هنگام ثبت نام فرم ها را با اطلاعات نادرست پر کنند، در زمان اعطای کارت ورود به جلسه و یا در زمان پخش کارنامه های آزمون سراسری با مشکل مواجه خواهند شد؛ لذا اطلاعات مورد نیاز سنجش را به طور دقیق وارد کنید.

 • اطلاعت کامل شناسنامه اعم از نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، کد ملی، سری و سریال شناسنامه و تاریخ تولد
 • عکس داوطلب به صورت اسکن شده و فرمت jpg
 • کد پستی
 • شماره تلفن ثابت منزل
 • شماره تلفن همراه
 • آدرس دقیق مخل سکونت
 • کارت اعتباری ثبت نام
 • کد وضعیت نظام وظیفه
 • در صورت داشتن سهمیه کد پیگیری ۱۲ رقمی سهمیه
 • تکمیل فرم
 • کد سوابق تحصیلی دیپلم
 • کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم
 • معدل کل دیپلم
 • معدل کتبی دیپلم

پس از تکمیل کارهای ثبت نام آزمون به خاطر داشته باشید در زمان مقرر جهت گرفتن کارت آزمون اقدام نمایید تا بتوانید در جلسه حضور داشته باشید. به همراه داشتن کارت ورود به جلسه مطابق با تمامی اطلاعات دانش آموز از الزامات حضور در کنکور می باشد.

در صورتی که متقاضی، کارت را به همراه نداشته باشد و یا اطلاعات درج شده در کارت با مشخصات دانش آموز حاضر شده در حوزه امتحانی یکسان نباشد از پاسخگویی به سوالات مطابق با قوانین کنکور منع خواهد شد.

چگونگی طرح سوالات کنکور سراسری

چگونگی طرح سوالات کنکور سراسری

نمونه سوالات کنکور باید به گونه ای باشد که بتواند دانش آموزان برتر را از افراد ضعیف و متوسط تمیز دهد. به همین دلیل طراحان کنکور همواره مطابق با بودجه بندی هایی که اعلام می کنند سعی دارند تا سوالات دروس مختلف را طرح کنند.

چون کنکور سراسری دارای دو دفترچه آزمون های عمومی و آزمون های اختصاصی است و در هر کدام تعداد سوالات مشخصی در قالب های تستی به مدت زمان معینی از داوطلب گرفته می شود؛ افزایش مهارت پاسخگویی به آنها موجب افزایش شانس کسب رتبه قابل قبول است.


بیشتر بخوانید: نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402


بودجه بندی طرح سوال

بودجه بندی سوالات بر اساس سختی و اهمیت درس انجام می شود. طراحان پس از اینکه نظر کارشناسان را در مورد سختی هر درس به طور جامع سنجیدند شروع به طراحی تست می کنند.

تست های طرح شده توسط هر استاد به دپارتمان کنکور تحویل داده می شود و مطابق با نیاز کنکور و مباحث اعلام شده به داوطلبان چند سوال استخراج می شود تا در دفترچه آزمون گنجانده شود.

در نظر داشته باشید که سوالات هر درس از قبل به تعداد معینی است لذا با توجه به آن دانش آموز باید بتواند تسلط خود را بر مباحث افزایش دهد.

پونزبه عنوان مثال در کنکور سال ۱۴۰۲ بودجه بندی و تعداد سوال دروس عمومی به شرح زیر بود:

ادبیات

واژگان سه سوال

املا سه سوال

دستور زبان و نگارش پنج سوال

تاریخ ادبیات یک سوال

آرایه ها چهار سوال

قرابت معنایی ۹ سوال

زبان عربی

ترجمه و تعریب ده سوال

درک مطلب چهار سوال

تشکیل یک سوال

تحلیل صرفی سه سوال

قواعد هفت سوال

دین و زندگی

دین و زندگی

پایه دهم، نه سوال

پایه یازدهم، هشت سوال

پایه دوازدهم، هشت سوال

زبان انگلیسی

لغات هشت سوال

گرامر چهار سوال

کلوز تست پنج سوال

درک مطلب هشت سوال

چرا کارت ورود به جلسه از چند روز قبل منتشر می شود؟

چرا کارت ورود به جلسه از چند روز قبل منتشر می شود؟

چون یکی از ملزومات شرکت در کنکور، داشتن کارت ورود به جلسه می باشد. سازمان سنجش برای داوطلبان این امکان را به وجود آورده است تا چند روز قبل از برگزاری آزمون بتوانند از اطلاعات حوزه و شماره داوطلبی خود در جلسه آگاه شوند.

گاهی اوقات داوطلبان مجبور هستند برای شرکت در آزمون به شهرهای اطراف بروند. از این رو باید چند روز قبل از جلسه حتماً این کارت دریافت شود. در نظر داشته باشید که بدون همراه داشتن کارت و اطلاعات درج شده در آن اجازه دسترسی به دفترچه های آزمون به داوطلب داشته نمی شود؛ لذا در حفظ شماره داوطلبی کوشا باشید.

سوالات متداول

علامت سوالآیا فقط می توان در رشته تحصیلی دبیرستان کنکور داد؟

خیر وزارت علوم هیچ منعی برای شرکت کنندگان رشته های مختلف تحصیلی در نظر نگرفته اند؛ اما چون سوابق تحصیلی بر رتبه تاثیر گذار است ممکن در دروس اختصاصی دچار مشکل شوند.

علامت سوالدر چند آزمون کنکور می توان شرکت کرد؟

با توجه به اینکه پنج گروه آزمایشی داریم شرکت در کنکور هنر و زبان به همراه یکی از آزمون های تجربی، انسانی و یا ریاضی امکان پذیر است.

علامت سوالآیا کنکور نمره منفی دارد؟

بله هر سه پاسخ اشتباه باعث از دست رفتن یک تست درست باشد؛ لذا هنگام پاسخگویی این نکته را در نظر بگیرید، زیرا از دست رفتن یک تست در درس هایی همچون زیست و شیمی در رشته تجربی باعث جابجایی هزار نفری رتبه می شود.

علامت سوالآیا امکان بازیابی شماره داوطلبی امکان پذیر است؟

بله، سازمان سنجش یک راه ارتباطی از طریق وب سایت سنجش برای داوطلبان کنکور با کارشناسان این سازمان ایجاد کرده است.

علامت سوالآیا بودجه بندی دروس کنکور در هر سال یکسان است؟

این بودجه بندی با بررسی کنکورهای قبلی به دست می آید و ممکن است در سال بعد متفاوت با آزمون های قبلی باشد؛ لذا سعی نمایید تا دروس را به صورت مفهومی و جامع مطالعه نمایید.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

نحوه دریافت شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1403/3/5

یکشنبه

1403/3/6

دوشنبه

1403/3/7

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید