رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی

رشته آشپزی
به اشتراک بگذارید

رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی از محبوب ترین گرایش های هنر است . با توجه به توسعه علمی و مهارتی جهان امروز در سطوح علم تغذیه و همچنین رشته آشپزی ، مهم است که افراد شاغل در این رشته علاوه بر کسب مهارت های بسیار در زمینه های عملی و کاربردی ، شناخت همه مواد اولیه ، چگونگی پخت همه خوراکهای ایرانی و سایر کشورها را دارا باشند و با به کار گرفتن منابع علمی در این زمینه و همچنین استفاده از امکانات و تجهیزات مدرن ، تغییرات بخصوصی برای ایجاد پیشرفت در واحدهای مربوط به آشپزی به وجود بیاورند . رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی از بهترین روش های رسیدن به این منظور برای متقاضیان این رشته میباشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ۹۸


رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی

آموزش رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی با اهدافی مثل جذب فارغ التحصیلان در مراکز تولید خوراک به بوجود آمده و از نظر اجرائی در کشور فراهم است و میتواند خلأهای ناشی از عدم وجود افراد متخصص دراموری مثل طبخ غذل در هتل ، واحدهای پذیرائی ، رستوران ها و سازندگان خوراک در سازمان ها ، بیمارستان ها و مکان های اداری و … را تا میزان زیادی پوشش بدهد . بیشتر آشپزها در گذشته به صورت تجربی وارد این شغل و رشته تحصیلی میشدند . اما در دنیای امروز آشپزی یک حرفه تخصصی و بسیار مفید شده و برای اینکه به این شغل وارد شوید باید مهارت و دانش لازم را یاد بگیرید . افرادی که به رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی علاقه مند هستند میتوانند برای ادامه تحصیل این رشته را به آسانی و بدون کنکور انتخاب کنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ثبت نام کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


ثبت نام رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی و تحصیل آن هم بدون کنکور ، از جمله موضوعات بسیار جذاب متقاضیان در این روزها است . در واقع از آنجایی که کنکور به نوعی روند زندگی متقاضیان را تغییر میدهد ، به همین دلیل ثبت نام رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی موقعیتی بسیار خوب است که بتوان بدون کنکور در رشته دلخواه ، ادامه تحصیل داد . اما اولین قدم برای رسیدن به این هدف این است که رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور را بشناسید .از آنجا که ورود به هر دانشگاهی نیازمند داشتن شرایطی خاص است ، ثبت نام رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی نیز دارای شرایط اختصاصی و عمومی است که متقاضیان در صورت داشتن این شرایط میتوانند نسبت به ثبت نام در این رشته اقدام نمایند . همچنین دانشگاه علمی کاربردی در مهرماه و بهمن ماه اقدام به پذیرش دانشجو میکند .


بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


نکات مهم در انتخاب رشته آشپزی

برای انتخاب رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی باید توانایی جسمی و حرکتی برای آموزش دروس عملی مهارت های مربوطه را هم داشته باشند . اگر متقاضیان رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی دوست دارند که به دانشگاه بروند ، میتوانند ثبت نام رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی  را پیش گرفته و تا مقطع کارشناسی و یا در دانشگاه های دیگر مثلا رشته مدیریت هتلداری که آشپزی یکی از زیرمجموعه های آن هست ادامه تحصیل بدهند . افرادی که در رشته های دیگر تحصیل کرده اند و یا نمیخواهند به دانشگاه بروند ، میتوانند در آموزشگاه هایی که زیرنظر سازمان فنی و حرفه ای است دوره های مختلف آشپزی را ببینند و مدرک معتبر بگیرند . مدرک ارائه شده توسط سازمان فنی و حرفه ای ایران در سطوح بین الملل اعتبار دارد و بسیاری از کشورها آن را قبول دارند .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی


دانشگاه علمی کاربردی

شهریه رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی

شهریه رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی دغدغه بسیاری از متقاضیان است . دانشگاه علمی کاربردی یکی از مراکز گسترده تحصیل دانشجویان در سراسر ایران است که هر ساله افراد بسیاری به آن مراجعه میکنند . همه علاقمندان تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ، برای تحصیل در این دانشگاه باید شهریه بپردازند . افراد متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی باید از میزان شهریه آن در سال ۹۷ – ۹۸ مطلع باشند . شهریه رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی ۹۷ – ۹۸ در مقاطع مختلف تفاوت دارد که شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر است . شهریه ثابت تا اتمام تحصیل در کلیه ترم ها تغییری نخواهد کرد ولی شهریه متغییر با توجه به تعداد واحد های برداشته شده در هر ترم متغیر خواهد بود و همچنین مشمول افزایش شهریه سالانه هم هست .


بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


نکات مربوط به شهریه رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی

میزان شهریه رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی و کارشناسی ۹۷-۹۸ در این مقاله به اطلاع داوطلبان متقاضی تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی خواهد رسید . شهریه این دانشگاه ها هر ساله ده الی پونزده درصد افزایش قیمت دارد . میزان شهریه در مقطع کاردانی و کارشناسی متنوع است و شامل شهریه ثابت و متغییر است. همانطور که در قبل اشاره شد ثبت نام علمی کاربردی بدون کنکور تنها برای دو مقطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی صورت میگیرد . با توجه به شرایط این دانشگاه هر ساله شاهد ثبت نام افراد زیادی برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف این دانشگاه ها هستیم . شما عزیزان میتوانید برای انتخاب رشته علمی کاربردی ، انتخاب رشته کنکور ، و هرگونه مشاوره تحصیلی و راهنمایی با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


 

لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی

لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی بصورت مختصر شامل عناوین زیر میباشد :

 

 • مرکز آموزش علمی-کاربردی اتحادیه صنف تالارهای پذیرایی و تجهیزات مجالس تهران
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی شرکت تلاشگران اندیشه کاراد
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی فرهنگ و هنر واحد۳۷تهران
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای بجنورد
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای مشهد
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی گراه هتل های هما
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی مطالعات و مشاوره سیاحتی گردشگران بنیاد
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای گیلان
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای زنجان
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای گلستان
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای کرمانشاه
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای اردبیل

البته لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی و در گرایش های مختلف این رشته شامل بسیاری از دانشگاه های علمی کارردی در سراسر کشور است که بصورت مختصرا به آن پرداختیم .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


رشته آشپزی

رشته آشپزی در دانشگاه جامع علمی کاربردی

رشته آشپزی در دانشگاه جامع علمی کاربردی از مهمترین گرایشات گروه فرهنگ و هنر دانشگاه جامع علمی کاربردی است که در ادامه به طور مختصر به آن پرداخته و بهتر با رشته کاردانی حرفه ای آشپزی آشنا میشویم . توانایی و مهارت های فارغ التحصیلان دوره کاردانی حرفه ای آشپزی به این شرح است :

 

 • شناخت مواد اولیه آشپزی و کاربرد آنها
 • شناخت قواعد و رعایت اصول ایمنی و بهداشت در محل طبخ غذا
 • توانایی پیروی درست از دستور تهیه خوراک
 • آشنایی با اصول تغذیه و آشپزی
 • توانایی آماده سازی مواد اولیه آشپزی به روش های استاندارد
 • توانایی طبخ خوراک های سرد و گرم
 • آشنایی با اصول چیدمان خوراک در ظروف
 • شناخت ساختارهای تولید و مسئولیت های پرسنل آشپزخانه

 

البته این لیست تنها وظایف و مهارتهای یک آشپز نیست و در این لیست عناوین بسیار بیشتری نیز جای میگیرد .


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


دانشگاه علمی کاربردی

زمان ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی

رشته آشپزی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور است . اگر شما قصد تحصیل دراین زمینه را دارید در رابطه با زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی لازم است به اطلاعتان برسانیم که دانشگاه جامع علمی کاربردی طبق روال هرساله به صورت بدون کنکور در دو نوبت مهر و بهمن ماه به داوطلبان فرصت میدهد تا اقدامات لازم را جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی انجام دهند . بنابراین داوطلبان ورودی مهر ماه باید در مرداد ماه جهت ثبت نام اقدام نمایند و همچنین داوطلبان ورودی نیمسال دوم نیز باید آخر بهمن ماه نسبت به ثبت نام خود در این رشته و دانشگاه ها اقدام کنند . دفترچه علمی کاربردی بهمن مهلتی محدود داشته و ممکن است زمان ثبت نام آن تمام شود ، در نتیجه به تهیه این دفترچه در زمان مناسب دقت کنید .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره تحصیلی آویژه

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

در این راستا مرکز مشاوره تحصیلی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Universities of applied sciences 

 

رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 3 نظر:

 1. سلام خسته نباشید
  رشته آشپزی کی میاد؟
  من از هرجا که پرسیدم توی رشت اصلا رشته آشپزی نبود؟
  کجا الان هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068