رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی

رشته آشپزی

رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی از محبوب ترین گرایش های هنر است . با توجه به توسعه علمی و مهارتی جهان امروز در سطوح علم تغذیه و همچنین رشته آشپزی ، مهم است که افراد شاغل در این رشته علاوه بر کسب مهارت های بسیار در زمینه های عملی و کاربردی ، شناخت همه مواد اولیه ، چگونگی پخت همه خوراکهای ایرانی و سایر کشورها را دارا باشند و با به کار گرفتن منابع علمی در این زمینه و همچنین استفاده از امکانات و تجهیزات مدرن ، تغییرات بخصوصی برای ایجاد پیشرفت در واحدهای مربوط به آشپزی به وجود بیاورند . رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی از بهترین روش های رسیدن به این منظور برای متقاضیان این رشته میباشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ۹۸


رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی

آموزش رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی با اهدافی مثل جذب فارغ التحصیلان در مراکز تولید خوراک به بوجود آمده و از نظر اجرائی در کشور فراهم است و میتواند خلأهای ناشی از عدم وجود افراد متخصص دراموری مثل طبخ غذل در هتل ، واحدهای پذیرائی ، رستوران ها و سازندگان خوراک در سازمان ها ، بیمارستان ها و مکان های اداری و … را تا میزان زیادی پوشش بدهد . بیشتر آشپزها در گذشته به صورت تجربی وارد این شغل و رشته تحصیلی میشدند . اما در دنیای امروز آشپزی یک حرفه تخصصی و بسیار مفید شده و برای اینکه به این شغل وارد شوید باید مهارت و دانش لازم را یاد بگیرید . افرادی که به رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی علاقه مند هستند میتوانند برای ادامه تحصیل این رشته را به آسانی و بدون کنکور انتخاب کنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ثبت نام کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


ثبت نام رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی و تحصیل آن هم بدون کنکور ، از جمله موضوعات بسیار جذاب متقاضیان در این روزها است . در واقع از آنجایی که کنکور به نوعی روند زندگی متقاضیان را تغییر میدهد ، به همین دلیل ثبت نام رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی موقعیتی بسیار خوب است که بتوان بدون کنکور در رشته دلخواه ، ادامه تحصیل داد . اما اولین قدم برای رسیدن به این هدف این است که رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور را بشناسید .از آنجا که ورود به هر دانشگاهی نیازمند داشتن شرایطی خاص است ، ثبت نام رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی نیز دارای شرایط اختصاصی و عمومی است که متقاضیان در صورت داشتن این شرایط میتوانند نسبت به ثبت نام در این رشته اقدام نمایند . همچنین دانشگاه علمی کاربردی در مهرماه و بهمن ماه اقدام به پذیرش دانشجو میکند .


بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نکات مهم در انتخاب رشته آشپزی

برای انتخاب رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی باید توانایی جسمی و حرکتی برای آموزش دروس عملی مهارت های مربوطه را هم داشته باشند . اگر متقاضیان رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی دوست دارند که به دانشگاه بروند ، میتوانند ثبت نام رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی  را پیش گرفته و تا مقطع کارشناسی و یا در دانشگاه های دیگر مثلا رشته مدیریت هتلداری که آشپزی یکی از زیرمجموعه های آن هست ادامه تحصیل بدهند . افرادی که در رشته های دیگر تحصیل کرده اند و یا نمیخواهند به دانشگاه بروند ، میتوانند در آموزشگاه هایی که زیرنظر سازمان فنی و حرفه ای است دوره های مختلف آشپزی را ببینند و مدرک معتبر بگیرند . مدرک ارائه شده توسط سازمان فنی و حرفه ای ایران در سطوح بین الملل اعتبار دارد و بسیاری از کشورها آن را قبول دارند .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی


دانشگاه علمی کاربردی

شهریه رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی

شهریه رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی دغدغه بسیاری از متقاضیان است . دانشگاه علمی کاربردی یکی از مراکز گسترده تحصیل دانشجویان در سراسر ایران است که هر ساله افراد بسیاری به آن مراجعه میکنند . همه علاقمندان تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ، برای تحصیل در این دانشگاه باید شهریه بپردازند . افراد متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی باید از میزان شهریه آن در سال ۹۷ – ۹۸ مطلع باشند . شهریه رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی ۹۷ – ۹۸ در مقاطع مختلف تفاوت دارد که شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر است . شهریه ثابت تا اتمام تحصیل در کلیه ترم ها تغییری نخواهد کرد ولی شهریه متغییر با توجه به تعداد واحد های برداشته شده در هر ترم متغیر خواهد بود و همچنین مشمول افزایش شهریه سالانه هم هست .


بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


نکات مربوط به شهریه رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی

میزان شهریه رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی و کارشناسی ۹۷-۹۸ در این مقاله به اطلاع داوطلبان متقاضی تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی خواهد رسید . شهریه این دانشگاه ها هر ساله ده الی پونزده درصد افزایش قیمت دارد . میزان شهریه در مقطع کاردانی و کارشناسی متنوع است و شامل شهریه ثابت و متغییر است. همانطور که در قبل اشاره شد ثبت نام علمی کاربردی بدون کنکور تنها برای دو مقطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی صورت میگیرد . با توجه به شرایط این دانشگاه هر ساله شاهد ثبت نام افراد زیادی برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف این دانشگاه ها هستیم . شما عزیزان میتوانید برای انتخاب رشته علمی کاربردی ، انتخاب رشته کنکور ، و هرگونه مشاوره تحصیلی و راهنمایی با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


 

لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی

لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی بصورت مختصر شامل عناوین زیر میباشد :

 

 • مرکز آموزش علمی-کاربردی اتحادیه صنف تالارهای پذیرایی و تجهیزات مجالس تهران
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی شرکت تلاشگران اندیشه کاراد
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی فرهنگ و هنر واحد۳۷تهران
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای بجنورد
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای مشهد
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی گراه هتل های هما
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی مطالعات و مشاوره سیاحتی گردشگران بنیاد
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای گیلان
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای زنجان
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای گلستان
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای کرمانشاه
 • مرکز آموزش علمی-کاربردی فنی و حرفه ای اردبیل

البته لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی و در گرایش های مختلف این رشته شامل بسیاری از دانشگاه های علمی کارردی در سراسر کشور است که بصورت مختصرا به آن پرداختیم .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


رشته آشپزی

رشته آشپزی در دانشگاه جامع علمی کاربردی

رشته آشپزی در دانشگاه جامع علمی کاربردی از مهمترین گرایشات گروه فرهنگ و هنر دانشگاه جامع علمی کاربردی است که در ادامه به طور مختصر به آن پرداخته و بهتر با رشته کاردانی حرفه ای آشپزی آشنا میشویم . توانایی و مهارت های فارغ التحصیلان دوره کاردانی حرفه ای آشپزی به این شرح است :

 

 • شناخت مواد اولیه آشپزی و کاربرد آنها
 • شناخت قواعد و رعایت اصول ایمنی و بهداشت در محل طبخ غذا
 • توانایی پیروی درست از دستور تهیه خوراک
 • آشنایی با اصول تغذیه و آشپزی
 • توانایی آماده سازی مواد اولیه آشپزی به روش های استاندارد
 • توانایی طبخ خوراک های سرد و گرم
 • آشنایی با اصول چیدمان خوراک در ظروف
 • شناخت ساختارهای تولید و مسئولیت های پرسنل آشپزخانه

 

البته این لیست تنها وظایف و مهارتهای یک آشپز نیست و در این لیست عناوین بسیار بیشتری نیز جای میگیرد .


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


دانشگاه علمی کاربردی

زمان ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی

رشته آشپزی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور است . اگر شما قصد تحصیل دراین زمینه را دارید در رابطه با زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی لازم است به اطلاعتان برسانیم که دانشگاه جامع علمی کاربردی طبق روال هرساله به صورت بدون کنکور در دو نوبت مهر و بهمن ماه به داوطلبان فرصت میدهد تا اقدامات لازم را جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی انجام دهند . بنابراین داوطلبان ورودی مهر ماه باید در مرداد ماه جهت ثبت نام اقدام نمایند و همچنین داوطلبان ورودی نیمسال دوم نیز باید آخر بهمن ماه نسبت به ثبت نام خود در این رشته و دانشگاه ها اقدام کنند . دفترچه علمی کاربردی بهمن مهلتی محدود داشته و ممکن است زمان ثبت نام آن تمام شود ، در نتیجه به تهیه این دفترچه در زمان مناسب دقت کنید .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره تحصیلی آویژه

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

در این راستا مرکز مشاوره تحصیلی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Universities of applied sciences 

رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
نظرات
- 127 نظر:
 1. سلاام وقت بخیر من داشگاه ها رو توی دفترچه نگاه کردم برای آشپزی فقط تهران و مشهد و بابلسر دارن شیراز که نداره….
  ولی توی پیام ها دیدم گفتید داره
  میشه راهنمایی کنید؟

 2. سلام من با مدرک دیپلم ریاضی میتونم وارد دانشگاه علمی کاربردی بشم برای رشته ی اشپزی؟و اینکه ایا دانشگاه علمی کاربردی شیراز این رشته رو داره؟

 3. با سلام کارشناس مامایی هستم ۵۳ سالمه عاشق اشپزی هستم ساکن اهوازم برا سال ۹۹دانشگاه علمی کاربردی اهواز در مقطع کارشناسی و یا کاردانی اشپزی ثبت نام داره یا نه و زمان ان کیه ممنون

  1. سلام
   بله این دانشگاه معمولا به شکل بدون کنکور و در دو نوبت مهر و بهمن در این رشته ثبت نام دارد.

   1. سلام من امسال انتخاب رشته دارم برای همه رشته های نظری قبول شدم ولی میخوام برم اشپزی خیلی علاقه دارم ب اشپزی و میخوام بدونم میتونم بامدرک هایی که تویه کشور بهم داده میشه بورسیه کشور های دیگه رو برای اشپزی بگیرم یا نه؟

 4. سلام با عرض خسته نباشید من الان محصل رشته اشپزی هستم میخواستم بدونم دانشگاه علمی کاربردی در مشهدچطوره اشپزی بین المللی داره؟؟؟

  1. سلام
   بله دانشگاه علمی کابردی مشهد این رشته را به شکل بدون کنکور ارائه میدهد.

 5. سلام
  من ۱۶ سالمه الان موقع انتخاب رشته دارم و عاشق اشپزی هستم به نظر شما چه رشته ای بخونم که بتونم وارد این شغل بشم
  ممنون

   1. سلام وقتتون بخیر
    من دیپلمم رو گرفتم میخوام برا دانشگاه این رشته رو بخونم
    شهریه دانشگاه چقدر میوفته پام
    و اینکه چه استان هایی این رشته رو داره
    بعد بازار کارش خوبه؟؟؟

    1. سلام
     شهریه پرداختی با توجه به قوانین هر دانشگاه و تعداد واحدهای درسی اخذ شده در هر ترم و… بستگی دارد.

 6. سلام ایلیا هستم ۱۶ سالمه الان انتخاب رشته دارم و عاشق اشپزی هستم
  میخاستم بدونم از چه رشته ای میتونم وارد این شغل بشم
  لطفا کمک کنید
  ممنون از سایت خودتون

 7. سلام خسته نباشید من دانش آموز رشته انسانی هستم و بخاطر محدودیت شهرمون نتونسم رشته مورد علاقم سعنی مدیریت آشپزی و قنادی رو بخونم چون نداشت و من با دیپلم انسانی بخوام آشپزی بخونم تو دانشکده های آشپزی میشه! میشه راهنماییم کنید من هی اطلاعات متغیر ازینور اونور میبینم

  1. سلام
   بله شما میتوانید با ارائه مدرک دوره دیپلم خود در یکی از دانشگاه های علمی کاربردی ارائه دهنده این رشته ثبت نام کنید.

  2. سلام من رشتم کامپیوتره و عاشقه اشپزی هستم و استعداده خوبی هم دارم میخواستم بدونم اصفهان دانشگاه آشپزی داره یانه؟ واینکه میتونم تو این رشته ادامه تحصیل بدم ؟؟و وارد دانشگاه همچین رشته ای بشم

  1. سلام
   رشته آشپزی معمولا در دانشگاه های علمی کاربردی ارائه میشود که برای قبولی در آن باید سوابق تحصیلی خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید.

 8. سلام من لیسانس معماری دارم دانشگاه دولتی اشپزی هست برا ارشد یا علمی کاربردیا ارشد دارن یا ندارن‌میشه کسی خبر داره کمک کنه

  1. سلام
   خیر این رشته در مقطع کاردانی و کارشناسی و در دانشگاه های علمی کاربردی ارائه میشود.

 9. با عرض سلام و خسته نباشی
  ۲۶ سالمه ساکن بندر عباس از کوچیکی علاقه شدیدی به اشپزی داشتم مدرک فنی حرفه ایی اشپزی هم دارم ولی من میگم هرچی یاد بگیری بازم کمه میخوام حرفه ایی تر دنبال کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم حاظرم بیام خود تهران درس بخونم واسه اشپزی چون واقعا بهم ارامش میده لطفا بهترین دانشکده ی خوب و معتبرو معرفی کنین بهم تو خود تهران.ممنون از سایت خوبتون

  1. سلام
   این رشته معمولا در دانشگاه های علمی کاربردی ارائه میشود که دو مرکز آموزش علمی کاربردی اتحادیه صنف تالارهای پذیرایی تهران و مرکز علمی کاربردی شرکت تلاشگران اندیشه کاراد مراکزی هستند که در شهر تهران این رشته را ارائه میدهند.

 10. سلام خته نباشید عذر میخوام من به شماره مشاوره اویژه همون ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس گرفتم اما میگه شماره در شبکه موجود نیست برای اینکه بفهمم رشته اشپزی در کدوم دانشگاه علمی کاربردی اهواز هست باید چیکار کنم میشه. راهنمایی کنید 🙏

 11. سلام خته نباشید عذر میخوام من به شماره مشاوره اویژه همون ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس گرفتم اما میگه شماره در شبکه موجود نیست برای اینکه بفهمم رشته اشپزی در کدوم دانشگاه علمی کاربردی اهواز هست باید چیکار کنم میشه. راهنمایی کنید 🙏

 12. سلام خسته نباشید چندین بار با ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ مشاوره تلفنی اویزه تماس گرفتم اما میگه شماره در شبکه موجود نیست
  میشه خواهشا کمک کنید بگید من از کجا باید بفهمم کدوم دانشگاه علمی کاربردی در اهواز رشته اشپزی رو داره ؟

 13. سلام میخواستم بدونم برای ارشد مدیریت آشپزی چجوری باید اقدام کنیم و کدوم شهرها داره؟من کارشناسی کامیپوتر دارم. و دوسه ساله به صورت تجربی کار میکنم در زمینه ی کیکو آشپزی و میخوام ارشد مدیریت آشپزی بخونم چجوری باید اقدام کنم و اگ کنکور داره کی باید ثبت نام کنیم

  1. سلام
   پذیرش در این رشته معمولا بدون کنکور و از طریق سوابق تحصیلی افراد انجام میشود در دانشگاه های علمی کاربردی ارائه میشود.

 14. سلام وقت بخیر میخاستم بدونم تو ایران کدوم استان ها دانشگاه اشپزی دارن یا گلستان یا مازندران داره دانشگاه برای اشپزی بین المللی؟

  1. سلام
   بله دانشگاه علمی کاربردی واحد گلستان و مازندران این رشته را تحت عنوان آشپزی ملل ارائه میدهند.

 15. سلام خسته نباشین می خواستم بدونم در استان قزوین هم دانشگاهی برای رشته اشپزی وجود داره؟

 16. سلام خسته نباشی میخواستم بپرسم رشته اشپزی رو دانشگاه علمی کاربردی اهواز هم داره
  ایا این رشته برگذار میشه در اهواز یا خیر ؟

   1. باز سلام و خسته نباشید
    من خیلی پرسو جو کردم اما جواب درستی نگرفتم . میشه بگید کدوم دانشگاه علمی کاربردی اهواز کجا دقیقا رشته اشپزی رو داره و اینکه این رشته تا چه مقطعی جای ادامه تحصیل رو داره؟ ممنون میشم اگر بگید

    1. سلام وقت بخیر
     لطفا برای پاسخ به این سئوال از شماره های موجود در سایت استفاده کنید.

     1. سلام خته نباشید عذر میخوام من به شماره مشاوره اویژه همون ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس گرفتم اما میگه شماره در شبکه موجود نیست برای اینکه بفهمم رشته اشپزی در کدوم دانشگاه علمی کاربردی اهواز هست باید چیکار کنم میشه. راهنمایی کنید 🙏

     2. سلام
      حتما بدون ۰ وبدون کد و پیش شماره ، شماره گیری نمایید.

     3. با سلام مشاوره اویژه با شماره تماس ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ پاسخگو نیست این شماره در شبکه موجود نیست کمک کنید و بگید رشته اشپزی رو کدوم دانشگاه علمی کاربردی در اهواز داره و تا چه مقطعی جای تحصیل رو داره؟

     4. سلام لطفا بدون ۰ و بدون کد و به صورت آروم شماره گیری نمایید.

 17. سلام ببخشید میشه بگید در گیلان و رشت رشته آشپزی وجود داره یا خیر..
  ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام وقت بخیر
   بله مرکز آموزش علمی کاربردی فنی و حرفه ای گیلان یکی از مراکز دانشگاهی است که رشته آشپزی را ارائه میدهد و علاقه مندان میتوانند با ارائه ی سوابق تحصیلی خود در این دانشگاه ثبت نام کنند و در مقطع کاردانی تحصیل کنند.

 18. سلام .آراز هستم میخواستم ببینم رشته آشپزی وضیت شغلی وبازار کارش چطوره ؟ممنون میشم اگه اطلاع دارین ج بدین

  1. سلام. وقت بخیر

   آشپزی یکی از رشته هایی است که وضعیت شغلی هر فرد در آن تا حد زیادی به توانایی ها و استعدادهای فردی بستگی دارد و بدیهی است افراد با استعداد و کارآمد شانس بیشتری برای جذب شدن به بازار کار دارند؛ از جمله فرصتهای شغلی مربوط به این رشته میتوان به تاسیس آموزشگاه های آشپزی، فعالیت در هتل ها، رستوران ها و… اشاره کرد.

   1. سلام
    بله دانشگاه علمی کاربردی یکی از مراکزی است که این رشته را ارائه میدهد.

 19. ۵۴ سالمه لیسانس جغرافیا دارم میخواستم بدونم میشه معادل سازی کرد رشته خودمو با رشته اشپزی بعد اینکه تو آذربایجان شرقی جلفا دانشگاه اشپزی هست شرایطشو بی زحمت لطف کنید

  1. سلام وقت بخیر
   تطبیق واحد باید با موافقت گروه آموزشی دانشگاه مورد نظر صورت گیرد و دقت کنید که تنها دروسی که با نمره بالای ۱۲ گذرانده اید و با دروس جدید تشابه بالای ۸۰ درصد داشته باشد؛ تطبیق داده میشود. دانشگاه های علمی کاربردی و آزاد معمولا رشته آشپزی را ارائه میدهند.

  1. سلام
   بله دانشگاه علمی کاربردی اراک یکی از دانشگاه هایی است که این رشته را ارائه میدهد و علاقه مندان میتوانند بدون نیاز به شرکت در کنکور و تنها با ارائه مدارک تحصیلی دوره متوسطه در این رشته ادامه تحصیل دهند.

   1. سلام وقت بخیر من مدرک کاردانی حسابداری مالی از دانشگاه علمی کاربردی رو دارم در تهران و میخوام رشته ی آشپزی و مدیریت آشپزخانه رو بخوم در همین دانشگاه علمی کاربردی ، الآن مقطع کارشناسی رو میتونم شرکت کنم در رشته ی آشپزی ؟ و شهریه هاش به چه صورتی هست الآن؟

    1. سلام
     بله شما میتوانید با ارائه مدرک کاردانی خود برای ثبت نام در دوره کارشناسی اقدام کنید. شهریه های این دوره به تعداد واحدهای عملی و نظری بستگی دارد که هر ساله با تغییراتی همراه است.

   1. سلام
    بله دانشگاه های علمی کاربردی معمولا این رشته را ارائه میدهند و از بین علاقه مندان به شکل بدون کنکور دانشجو میگیرند.

 20. سلام وقتتون بخیر
  ایا رشته اشپزی فقط در مقطع کاردانی داره یعنی تا کارشناسی و دکترا هم میشه ادامه تحصیل داد و اینکه در مشهد کدام دانشگاه
  ثبت نام رو انجام میده
  ممنون میشم اگه پاسخگو باشین.

  1. سلام وقت بخیر
   رشته آشپزی یکی از رشته هایی است که اغلب در دانشگاه های علمی کاربردی و آزاد ارائه میشود و تنها در مقطع کاردانی دانشجو میگیرد. مرکز آموزش علمی کاربردی فنی و حرفه ای مشهد یکی از مراکزی است که در شهر شما از بین علاقه مندان به رشته آشپزی دانشجو میگیرد.

    1. سلام
     ادامه تحصیل در دانشگاه برای مهاجرها شرایط خاصی دارد که شامل ارائه مدارک مورد نیاز همچون کارت هویت، گذرنامه و… میباشد. البته این شرایط به قوانین دانشگاه مربوطه نیز بستگی دارد.

  2. سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم درزاهدان رشته آشپزی در دانشگاه تدریس میشه یانه؟؟؟

   1. سلام
    بله دانشگاه علمی کاربردی زاهدان یکی از دانشگاه هایی است که این رشته را ارائه میدهد.

 21. سلام و خسته نباشید
  لطفا بفرمایید دانشگاه علمی کاربردی بندرعباس رشته ی آشپزی، آشپزی ملل، آشپزی ایرانی یا قنادی را دارد یا خیر؟
  و تفاوت این رشته ها چیست؟
  پیشاپیش سپاسگزارم

  1. سلام. وقت بخیر
   خیر این دانشگاه رشته های آشپزی را ارائه نمیدهد. همانطور که از نام این رشته ها پیداست رشته آشپزی ملل رشته ای است که در آن تمرکز بر روی سبک آشپزی و عادات غذایی کشور های مختلف است. آشپزی ایرانی اما رشته ای است که فارغ التحصیلان آن اطلاعات جامعی درباره سبک و عادات غذایی ایران به دست میاورند.

  2. سلام، وقت بخیر
   نگار هستم ۱۷ سالمه و در رشته ی علوم انسانی درس میخونم و به رشته ی آشپزی خیلی علاقه دارم!
   میخواستم بدونم که تو استان مازندران دانشگاه آشپزی داره یا خیر
   میشه لطفا راهنماییم کنید
   ممنون میشم اگه ج بدید

   1. سلام
    دانشگاه علمی کاربردی مازندرانیکی از دانشگاه هایی است که بدون کنکور دانشجو میگیرد و رشته هایی همچون کاردانی حرفه ای آشپزی، کاردانی حرفه ای قنادی و… را ارائه میدهد.

  1. سلام. وقت بخیر
   بله دانشگاه علمی کاربردی واحد شیراز یکی از دانشگاه هایی است که این رشته را در مقطع کاردانی حرفه ای ارائه میدهد.

  1. سلام. وقت بخیر
   بله دانشگاه علمی کاربردی اصفهان یکی از دانشگاه هایی است که به شکل بدون کنکور از بین داوطلبان و علاقه مندان به این رشته و در مقطع کاردانی دانشجو میگیرد.

 22. سلام من حدود سی سالمه و چند سالی هست مدرک گرفتم ولی علاقه مندم رشته آشپزی بخونم ایا امکان دلره؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله این رشته در دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی و اغلب به شکل بدون کنکور ارائه میشود شما میتوانید با ارائه سوابق تحصیلی مربوط به دوره متوسطه در این رشته و در مقطع کاردانی ادامه تحصیل دهید.

  1. سلام وقت بخیر
   بله این دانشگاه یکی از مراکزی است که رشته آشپزی را در مقطع کاردانی برای علاقه مندان ارائه میدهد.

  1. سلام وقت بخیر
   رشته آشپزی یکی از رشته هایی است که معمولا در دانشگاه های آزاد، علمی کاربردی و… ارائه میشود و تحصیل در این رشته با پرداخت شهریه همراه است. میزان شهریه ای که دانشجو در هر ترم باید پرداخت کند به تعداد و نوع واحدهای درسی آن ترم بستگی دارد چرا که هر واحد درسی شهریه ای متغیر دارد. همچنین در هر سال تحصیلی میزان شهریه ها افزایش میابد.

  1. سلام
   بله دانشگاه علمی کاربردی کرج یکی از دانشگاه هایی است که در مقطع کاردانی آشپزی از بین علاقه مندان به این رشته و به شکل بدون کنکور دانشجو میگیرد.

 23. سلام ببخشید ایا شیراز دانشگاه اشپزی دارد
  پسر من فوق دیپلم الکترونیک هست ولی می خواد بره اشپزی چکار باید انجام بده ممنون

  1. سلام
   دانشگاه علمی کاربردی معمولا رشته ی آشپزی را به شکل بدون کنکور، ارائه میدهد درصورتی که در این دانشگاه پذیرش شوید میتوانید واحد های عمومی را که با دروس جدید شباهت دارد، تطبیق دهید.

 24. سلام خسته نباشید
  من در حال حاضر یازدهم رشته انسانی هستم ولی میخوام اشپزی رو ادامه بدم..در موردش می تونید توضیح دهید که چیکار بکنم؟؟؟

  1. سلام
   رشته ی آشپزی یکی از رشته هایی است که معمولا توسط دانشگاه های علمی کاربردی ارائه میشود و در مقطع کاردانی دانشجو میگیرد. پذیرش دانشجو در این دانشگاه به شکل بدون کنکور و از طریق سوابق تحصیلی انجام میشود و تنها نیازمند داشتن مدرک دیپلم متوسطه میباشد.

    1. سلام
     بله دانشگاه علمی کاربردی اراک یکی از دانشگاه هایی است که این رشته را ارائه میدهد و علاقه مندان میتوانند بدون نیاز به شرکت در کنکور و تنها با ارائه مدارک تحصیلی دوره متوسطه در این رشته ادامه تحصیل دهند.

 25. سلام خسته نباشید
  من در حال حاضر یازدهم رشته انسانی هستم ولی میخوام اشپزی بخونم…در موردش میخواستم بدونم که باید دقیقا چیکار باید بکنم

  1. سلام
   رشته ی آشپزی یکی از رشته هایی است که معمولا توسط دانشگاه های علمی کاربردی ارائه میشود و در مقطع کاردانی دانشجو میگیرد. پذیرش دانشجو در این دانشگاه به شکل بدون کنکور و از طریق سوابق تحصیلی انجام میشود و تنها نیازمند داشتن مدرک دیپلم متوسطه میباشد.

 26. سلام خسته نباشید
  من در حال حاضر یازدهم رشته انسانی هستم ولی میخوام اشپزی بخونم…در موردش میخواستم بدونم که باید دقیقا چیکار باید بکنم

  1. سلام
   رشته ی آشپزی یکی از رشته هایی است که معمولا توسط دانشگاه های علمی کاربردی ارائه میشود و در مقطع کاردانی دانشجو میگیرد. پذیرش دانشجو در این دانشگاه به شکل بدون کنکور و از طریق سوابق تحصیلی انجام میشود و تنها نیازمند داشتن مدرک دیپلم متوسطه میباشد.

 27. سلام خسته نباشید ؛رشته آشپزی سهمیه آزاد وسهمیه شاغلی هرکدام تایم های زمانی وتعدادجلسات درطول هفته به چه صورت است؟

  1. سلام
   کلاس های درس این دانشگاه برای شاغلین معمولا در تایم های بعد از ظهربرگزار میشود و گاهی امکان غیبت تاچند جلسه نیز وجود دارد. البته این موضوع به تصمیمات هر دانشگاه بستگی دارد.

 28. سلام ؛ میخواستم بدانم علاوه برهزینه شهریه ثبت نام رشته آشپزی؛درطول تدریس دانشجو دچاراضافه هزینه میشود(مثلا استاددرخواست تهیه غذا ازدانشجوبشود) وهزینه هابه چه صورته؟

  1. سلام
   بله ممکن است دانشجو در طول دوره تدریس مجبور به تهیه وسایل و مواد مورد نیاز شود بنابراین بهتر است تمام این شرایط را در نظر بگیرید.

 29. سلام در اصفهان دانشگاه علمی کاربردی که رشته آشپزی داشته باشه هست؟اکه هست کجا؟

  1. سلام
   رشته آشپزی در دو مقطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته برخی از واحد های دانشگاهی علمی کاربردی ارائه میشود. مرکز آموزش علمی کاربردی فنی و حرفه ای اصفهان یکی از مراکز ارائه دهنده رشته کاردانی حرفه ای آشپزی میباشد که میتوانید بدون کنکور در این دانشگاه تحصیل کنید.

 30. ببخشید من امسال نهمم برای سال ۹۹ که میخوام برای متوسطه دوم تل بین رشته کنم اصفهان رشته مدیریت آشپزی پسرانه داره یا نه ؟؟

  1. سلام محمد عزیز
   بله برخی از هنرستان های پسرانه اصفهان رشته مدیریت آشپزی را ارائه میدهند.

  1. سلام خسته نباشید
   رشته اشپزی در دانشگاه علمی و کاربردی کیش نداره آیا امکان داره غیرحضوری در شیراز ثبت نام کنیم.

   1. با سلام
    تو این مورد باید با دانشگاه شیراز مکاتبه داشته باشید یا از طریق مرکز بپرسید

  1. سلام در شهرهای تهران، بجنورد، مشهد، گیلان، زنجان، گلستان، کرمانشاه و اردبیل دانشگاه های علمی کاربردی رشته آشپزی دارند.

   1. سلام ببخشید رشته آشپزی تو تبریز وجود داره دانشگاه؟ اگه لطف کنین ج تو تله بدین ای دیم alifor1

    1. سلام
     رشته آشپزی در دانشگاه های مختلفی همچون دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی ارائه میشود. دانشگاه علمی کاربردی تبریز نیز از واحد هایی است که اقدام به ارائه ی رشته ی آشپزی در مقطع کاردانی حرفه ای و به شکل بدون کنکور کرده است.

 31. سلام خسته نباشید
  رشته آشپزی کی میاد؟
  من از هرجا که پرسیدم توی رشت اصلا رشته آشپزی نبود؟
  کجا الان هست؟

  1. سلام ببخشید میخواستم بدونم استان کرمان دانشگاهی که داره که رشته اشپزی داشته باشه

   1. سلام
    بله دانشگاه جامع علمی کاربردی خدمات جهانگردی استان کرمان، یکی از دانشگاه هایی است که رشته آشپزی را در مقطع کاردانی برای علاقه مندان ارائه میدهد. لازم به ذکر است پذیرش در این دانشگاه نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد و تنها بر اساس سوابق تحصیلی انجام میشود.

   1. سلام
    بله دانشگاه علمی کاربردی یکی از مراکزی است که این رشته را ارائه میدهد.

    1. سلام
     من ۱۶ سالمه الان موقع انتخاب رشته دارم و عاشق اشپزی هستم به نظر شما چه رشته ای بخونم که بتونم وارد این شغل بشم
     ممنون

     1. سلام وقت بخیر
      متوجه منظورتون نمیشم
      باید رشته آشپزی رو انتخاب نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1750 الی 2250 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت.

با خیال راحت خرید کنید.

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1399/7/6

دوشنبه

1399/7/7

سه شنبه

1399/7/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید