همه چیز درباره ی رشته ی سینما

همه چیز درباره ی رشته ی سینما

هنر سینما، از نظر محتوا مبتنی بر زمینه‌های مختلف علوم انسانی، علوم ارتباطات،‌ ادبیات و رشته‌های مختلف هنری بوده و از نظر تکنیکی، از مباحث فیزیک صوت، شیمی، مکانیک و الکترونیک استفاده می‌کند.

کارشناسی سینما، یکی از دوره‌های آموزش عالی است که هدف آن تربیت افراد متعهد و متخصص در این رشته است، تا نیازهای جامعه رادر زمینه‌های مختلف هنر سینما پاسخگو باشد.

این رشته در سطح دانشگاه دارای 4 گرایش تدوین، فیلمنامه نویسی،‌ کارگردانی و فیلمبرداری است.

در ادامه این مطلب از شما دعوت می کنیم همراه مرکز مشاوره آویژه باشید تا به بررسی رشته تحصیلی سینما بپردازیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

رشته سینما چیست؟

رشته‌ی سینما، یکی از دوره‌های آموزش عالی است که هدف آن تربیت افراد متخصص در این رشته است، تا نیازهای جامعه را در زمینه‌های مختلف هنر سینما پاسخگو باشد.

پذیرش در این رشته برخلاف سایر رشته ها مانند رشته آهنگسازی، رشته ارتباط تصویری، رشته طراحی پارچه، طراحی صحنه، رشته عکاسی، رشته طراحی لباس، رشته کتابت و نگارگری، رشته مجسمه سازی، رشته نقاشی، رشته نمایش عروسکی، رشته نوازندگی موسیقی ایرانی و رشته نوازندگی موسیقی جهانی و رشته بازیگری که آزمون عملی دارند، نیاز به مصاحبه و آزمون عملی ندارد.

توانمندی های لازم برای تحصیل در رشته سینما

دارا بودن ذوق هنری، علاقه مندی به ارتباط با مخاطب و برخورداری از ایده های خلاق، جز عوامل تعیین کننده در موفقیت هنرآموزان رشته هنر و سینما می تواند باشد.

آشنایی با اخبار عمومی حوزه هنر، آشنائی با عکاسی، داشتن روحیه اجتماعی، فن بیان مناسب، خلاقیت ذهنی بالا و تسلط بر زبان و ادبیات فارسی بخصوص در گرایش فیلم‌نامه‌نویسی، از مهمترین پارامترهایی هستند که شما با توجه به آنها می توانید از میزان علاقه خود برای ورود به رشته های هنری مطلع شوید.

پونزدر این رشته ۴ گرایش به شرح زیر وجود دارد:

گرایش تدوین

فیلمنامه نویسی

کارگردانی

فیلمبرداری

هنر سینما برای انتقال مفهوم به مخاطب ابتدا تصویر را ضبط و سپس آن را با صدا ترکیب می کند. این هنر به هنر هفتم معروف شده است و ارتباط زیادی با سایر رشته‌های هنری دارد و از آنها استفاده می‌کند.

اگر بخواهیم این رشته را از نظر محتوا مورد بررسی قرار دهیم، هنر سینما از زمینه های مختلف علوم انسانی، علوم ارتباطات،‌ ادبیات و رشته های مختلف هنری استفاده می کند و از نظر تکنیکی مبتنی بر مباحث فیزیک، صوت، شیمی، مکانیک و الکترونیک است.

رشته سینما چیست؟

توانمندی های لازم برای رشته سینما

در هر رشته ای، داشتن علاقه و قدری استعداد، از الزامات موفقیت در آن رشته به شمار می رود. در مورد رشته ی سینما نیز داشتن شم هنری، علاقه به تجربیات هنری و استعداد ذاتی جزء عواملی هستند که نقش تعیین کننده و بی بدیل برای موفقیت در این رشته ایفا می کنند.

اگر فردی مشخصات زیر را داشته باشد، انتخاب این رشته می تواند گزینه ی مناسبی برایش محسوب شود.

پونزاین ویژگی ها عبارت اند از:

اطلاعات عمومی هنر

آشنایی با عکاسی

روحیه اجتماعی قوی

داشتن قدرت بیان خوب

خلاقیت ذهنی بالا

تسلط بر زبان و ادبیات فارسی

توانمندی هاي لازم برای رشته سینما

نحوه تحصیل در رشته سینما

اگر دانش آموزی، علاقه به تحصیل در رشته سینما داشته باشد، ابتدا باید امتیاز لازم هدایت تحصیلی را بدست بیاورد؛ اگر از لحاظ امتیاز مشکلی نباشد، می تواند برای پایه دهم از بین شاخه فنی و حرفه ای و رشته های هنر این رشته را انتخاب کند.

دانش آموزانی که در این رشته به ادامه تحصیل می پردازند، باید از همان سال دهم برای کنکور هنر آماده شوند.

توجه به این نکته ضروری است که رشته ی هنر در همه هنرستان ها ارائه نمی شود و تنها هنرستان های خاصی این رشته را دارند که شاید در همه‌ی مناطق موجود نباشد.

پذیرش بدون کنکور رشته سینما

نحوه پذیرش در این رشته برای دانشگاه به دو صورت است و امکان پذیرفته شدن هم به صورت با آزمون و هم بدون آزمون وجود دارد.

ضریب دروس در کنکور هنر برای درس های خلاقیت تصویری، تجسمی و خلاقیت نمایش، 4 و 2 است. اگر داوطلبی قصد داشته باشد در یکی از دانشگاه های برتر در رشته سینما تحصیل کند، باید رتبه 2000 را در کنکور سراسری به دست آورد.

پونزاز جمله مهم ترین دانشگاه هایی که رشته سینما را ارائه می دهند، عبارتند از:

پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران

دانشگاه هنر تهران

دانشگاه سوره

دانشگاه صدا و سیما

دانشگاه تربیت مدرس

دانشگاه پارس تهران

در حال حاضر امکان پذیرش بدون کنکور این رشته در برخی از واحدهای دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی وجود دارد، که شما با مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور 1402، می توانید نسبت به این دانشگاه ها اطلاعات لازم را کسب نمایید.

لازم به ذکر است در کنکور سراسری، هر داوطلب می تواند شانس پذیرش خود را در دو گروه رشته های با کنکور و بدون کنکور امتحان کند، اما در نهایت مجاز به انتخاب و تحصیل در یکی از رشته های پذیرفته شده می باشد.

رشته های بدون کنکور گروه آزمایشی هنر
مقطع کارشناسی
فرشمرمت آثار تاریخیهنر اسلامیباستان شناسی
نقاشی ایرانیمجسمه سازیآهنگ سازیکارگردانی تلویزیون
صنایع دستیمرمت بناهای تاریخیهنرهای صناعیطراحی صنعتی
ارتباط تصویریعکاسینقاشیبازیگری
نمایش عروسکیطراحی پارچهطراحی لباسسینما
نوازندگی موسیقی ایرانیکتابت و نگارگریادبیات نمایشیطراحی صحنه
تلویزیون و هنرهای دیجیتالیطراحی و ساخت طلا و جواهر
مقطع کاردانی
گرافیکحفاظت و مرمت آثار تاریخیانیمیشنهنر سفالگری
باستان شناسیطراحی پوشاک

پذیرش رشته سینما در دانشگاه

گرایش های رشته سینما

دانشجویانی که مشغول به تحصیل در این رشته می شوند، در ابتدای تحصیل خود بدون گرایش هستند. انتخاب گرایش بعد از یک یا دو سال تحصیل در این رشته امکان دارد.

در زیر لیست گرایش های این رشته و توضیح مختصری از آنها آورده ایم.

تدوین

به آخرین مرحله تولید فیلم تدوین گفته می شود؛ در واقع در تدوین شکل نهایی فیلم بدست خواهد آمد. به شخصی که کار تدوین را بر عهده دارد، تدوینگر می گویند.

وظیفه ی تدوینگر در گذشته فقط مرتب کردن و حذف برخی از سکانس ها بود ولی امروزه وظیفه ی آنها ایجاد ساختار مفهومی فیلم است. تدوینگر سکانس ها و صحنه ها را مرتب می کند.

علاوه بر آن پس از تنظیم صدا آنها را با تصاویر هماهنگ می کند.

فیلمنامه نویس

اولین مرحله برای فرآیند تولید فیلم، نوشتن فیلمنامه ی آن است. فیلمنامه یک داستان است که توضیح صحنه ها و جزئیات را برای ساخت فیلم در بر دارد.

در فیلمنامه شخصیت ها، صحنه ها، موسیقی، مکان‌ها و تمام جزئیات لازم به طور کامل وجود دارد.

کارگردانی

مهم ترین شخص در تولید یک فیلم کارگردان و مهم ترین وظیفه، وظیفه ی کارگردانی است. می توان گفت که مسئول اصلی ساخت یک فیلم کارگردان آن است. وظیفه ی اصلی یک کارگردان حفظ موضوع اصلی فیلم در تمامی مراحل ساخت فیلم از جمله مرحله پیش تولید، تولید و پس از تولید است.

یک کارگردان علاوه بر برنامه ریزی برای ساخت فیلم، باید بر ساخت آن نظارت داشته باشد. کارگردان دستورالعمل های لازم را به بازیگران و کلیه دست اندرکاران فنی تولید ارائه می دهد و علاوه بر آن تصویری هنری و فنی به فیلم می بخشد.

ارتباط کارگردان فیلم از آغاز تا انتهای فرآیند تولید و ساخت فیلم با تمامی عوامل فیلم شامل فیلمنامه نویس، تهیه کننده، بازیگران، تدوینگر، صداگذار و… بسیار نزدیک است.

فیلم برداری

به تصویر کشیدن یک فیلم، از طریق فرایند فیلم برداری آن انجام می شود. تمامی صحنه های یک فیلم که توسط بازیگران انجام می شود با استفاده از انواع دوربین ها ثبت می گردد. همزمان با فیلم برداری کارهای صدابرداری، نورپردازی، کارگردانی و بازیگری به طور همزمان انجام می گیرد.

به شخصی که وظیفه ی ثبت سکانس ها را بر عهده دارد، فیلم بردار گفته می شود. اکثر پروژه های فیلم سازی به این صورت است که شخصی با عنوان مدیر فیلم برداری فعالیت می کند و سایر عوامل از جمله فیلم بردار، مسئول دوربین و دستیاران فیلم بردار زیر نظر آن شخص مشغول به کار هستند.

ادامه تحصیل در رشته سینما

ادامه تحصیل در رشته سینما

این رشته تنها برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد و طبق برنامه ریزی های انجام گرفته، دوره دکترا برای این رشته به زودی راه اندازی خواهد شد.

دانشگاه‌های پذیرنده‌ی دانشجو در رشته بازیگری

در ادامه لیست تمامی دانشگاه‌ها به همراه ظرفیت آنها و نحوه‌ی پذیرش را بررسی می‌کنیم.

دانشگاه های پذیرنده رشته ی بازیگری
نوع دورهنحوه پذیرشنام دانشگاهاستان دانشگاهنام رشتهجنسیت پذیرشظرفیت
روزانهبا آزموندانشگاه تهرانتهرانبازیگریزن – مرد10
روزانهبا آزموندانشگاه زابلسیستان و بلوچستانبازیگریزن – مرد35
نوبت دومبا آزموندانشگاه زابلسیستان و بلوچستانبازیگریزن – مرد15
روزانهبا آزموندانشگاه شهید بابا آزمون – کرمانکرمانبازیگریزن – مرد25
نوبت دومبا آزموندانشگاه شهید بابا آزمون – کرمانکرمانبازیگریزن – مرد25
روزانهبا آزموندانشگاه با آزمون – تهرانتهرانبازیگریزن – مرد8
نوبت دومبا آزموندانشگاه با آزمون – تهرانتهرانبازیگریزن – مرد4
غیرانتفاعیصرفا با سوابق تحصیلیموسسه غیرانتفاعی سپهر – اصفهاناصفهانبازیگریزن – مرد60
غیرانتفاعیصرفا با سوابق تحصیلیموسسه غیرانتفاعی کمال الملک – نوشهرمازندرانبازیگریزن – مرد60
غیرانتفاعیصرفا با سوابق تحصیلیموسسه غیرانتفاعی لامعی گرگانی – گرگانگلستانبازیگریزن – مرد60
غیرانتفاعیصرفا با سوابق تحصیلیموسسه غیرانتفاعی نبی اکرم(ص) – تبریزآذربایجان شرقیبازیگریزن – مرد60

فرصت های شغلی رشته سینما

پونزافراد که در این رشته تحصیل کرده اند، پس از فارغ التحصیلی و مدت کوتاهی تجربه کاری می توانند در زمینه های زیر مشغول به کار شوند:

دستیار فیلم بردار

دستیار کارگردان

ساخت فیلم با عوامل غیر حرفه ای و حرفه ای

دستیار تدوین و نورپردازی

کارگردان سینما

طراحی و نقاشی صحنه

تولید برنامه های سینما

نویسنده فیلمنامه

طراحی گریم و ماسک در سینما

مدرس در فرهنگسراها، مراکز هنری و آموزشی

درآمد رشته سینما

شرایط بورسیه رشته سینما

کسب بورسیه تحصیلی سینما، از مراکز آموزشی خارج از کشور برای فارغ التحصیلان که دارای مدرک دیپلم و کارشناسی هنر باشند، امکان پذیر می باشد.از جمله شرایط لازم برای ارائه بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی به این افراد علاقه مند به دنیای سینما، فیلمسازی و کاربرد تکنولوژی در سینما، داشتن مدرک آزمون آیلتس است. البته لازم به ذکر است روش های ادامه تحصیل در رشته سینما متنوع است و به دو بخش مطالعاتی – تحقیقاتی (نظری) و فیلمسازی (عملی) تقسیم بندی می شوند.

 • بخش مطالعاتی – تحقیقاتی

این بخش شامل تاریخ، نظریه ها، علوم ارتباطات، نقد و تحلیل و… سینما رو شامل می شود، که معمولا به صورت نظری می باشد و فارغ التحصیلی بر اساس ارائه پروپوزال و پایان نامه صورت می گیرد.

 • بخش فیلمسازی

این بخش هم گستردگی زیادی دارد و بیشتر به جنبه های عملی و کاربردی می پردازد و شامل رشته هایی نظیر تهیه کنندگی، مدیریت تولید، طراحی تولید، نویسندگی، کارگردانی، مستند سازی، برنامه سازی تلویزیونی، طراحی صحنه، جلوه های ویژه و انیمیشن می باشد. علاوه بر این در برخی از دانشگاه ها، مجموعه کلی از این عناوین را تحت عنوان Film-making معرفی می کنند.

در حالت کلی شما در صورت برخورداری از معدل بالای 16 و نمرات بالای آیلتس، این شانس را دارید تا با ارسال رزومه خود برای دانشگاه های خارج از کشور شانس خود را برای دریافت بورسیه تحصیلی این دانشگاه ها امتحان کنید.

مدت زمان تحصیل در رشته سینما

مدت زمان تحصیل در کشورهای مختلف، متفاوت است.

به عنوان نمونه کارشناسی ارشد فیلمسازی در بعضی از دانشگاه های انگلیس، یکساله می باشد و این در حالی است که در بیشتر دانشگاه های آمریکا، ۳ ساله و به صورت MFA (Master of Fine Arts) در نظر گرفته می شود؛ بدین معنی که این رشته ها مقطع بالاتر ندارند و اگر داوطلبی قصد داشته باشد تا در مقطع دکتری تحصیل کند، باید رشته متفاوت یا مشابهی را انتخاب کند.

بهترین کشور برای تحصیل در رشته سینما

همانطور که اشاره کردیم، رشته سینما در گرایش های مختلفی ارائه می شود و متقاضیان می توانند با توجه به علاقه خود در یکی از گرایش ها، به ادامه تحصیل بپردازند.

دوره کارشناسی در این رشته مانند رشته های دیگر 4 سال است و کارشناسی ارشد نیز 2 سال به طول می انجامد. توجه داشته باشید که دوره های مؤسسات خصوصی در کشوهای مختلف ممکن است بیشتر و یا کم تر از 4 سال باشد.

از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل در رشته سینما، می توان به کشورهای آمریکا، کانادا، آلمان، فرانسه، بلژیک و ایتالیا اشاره کرد که هر ساله بورسیه های مختلفی را برای ادامه تحصیل داوطلبان این رشته ارائه می کنند.

درآمد رشته سینما

درآمد رشته سینما

درآمد این رشته ثابت نیست. در مورد بازار کار این رشته گفتیم که امکان فعالیت در حوزه های مختلفی در این رشته وجود دارد و درآمد هر فرد متناسب با حوزه ی فعالیتش است. همچنین هر کار یا پروژه ای بسته به شرایط آن درآمد خاص خودش را دارد.

برای مثال میزان دریافتی یک بازیگر با یک فیلمبردار متفاوت است و به طور جزئی تر بازیگران هم حقوقشان با یکدیگر تفاوت دارد. همینطور در مورد یک فیلمبردار اگر بصورت پروژه و قراردادی کارد کند درآمدش متناسب با کار و قراردادی است که به توافق رسیده است و یا اگر بصورت مستقل مشغول به فعالیت در آتلیه باشد باز درآمد او متفاوت است.

پس نتیجه می گیریم که میزان درآمد فارغ التحصیلان این رشته را به طور دقیق نمی توان مشخص کرد و به عوامل زیادی بستگی دارد؛ اما به طور متوسط بخواهیم بگوییم درآمد یک فارغ التحصیل رشته سینما بین دو میلیون تا ده میلیون تومان در ماه می تواند متغیر باشد.

در این مقاله تلاش کردیم تا در خصوص رشته سینما اطلاعاتی را در اختیار شما مخاطبان گرامی قرار دهیم، چنانچه نیاز به دریافت راهنمایی یا مشاوره انتخاب رشته و شرایط آن داشتید، با مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان مجرب این مجموعه در کمترین زمان ممکن شما را راهنمایی نمایند. از همراهی شما سپاسگزاریم.

سوالات متداول

علامت سوالامکان یافتن شغل مناسب در رشته ی سینما وجود دارد؟

در هر رشته ای که به آن علاقه داشته باشید و برای آن به اندازه کافی تلاش کنید، موقعیت شغلی مناسبی به دست خواهید آورد.

علامت سوالرشته ی سینما در تمام هنرستان ها ارائه می شود؟

خیر؛ فقط در برخی از هنرستان های خاص این رشته وجود دارد.

علامت سوالدرآمد رشته ی سینما خوب است؟

میزان درآمد بستگی به حوزه ی فعالیت کاملاً متفاوت است، که در یک بخش جدا در این مقاله به طور مفصل به آن پرداخته ایم.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

همه چیز درباره ی رشته ی سینما

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 27 نظر:
 1. سلام وقتتون بخیر من تو نهم رشته برق رو انتخاب کردم ولی بعداً متوجه شد علاقه شدیدی به بازیگری دارم و حتی به کلاسش هم رفتم من الان بخوام بازیگری بخونم چیکاری باید بکنم امسال سال اخرمه
  درباره کتاب و کنکور اینا ؟؟

  1. هم میتوانید کنکور دهید هم بدون کنکور انتخاب رشته کنید با مشاوران آویژاه تماس بگیرید

 2. سلام رشته کاردانی نرم افزار کامپیوتر هستم میخواهم برای کارشناسی رشته تدوین بخوانم لطفاراهنمایی کنید آیا کنکور بدهم یاندهم فرقی برای ورودمن به عرصه صداوسیمادارد؟
  چگونه بایددرخواست استخدام بدهیم ؟
  وفرق داردرشته تدوین بارشته سینما

  1. شما می‌توانید بدون کنکور این رشته را بخوانید یا کنکور رشته هنر شرکت کنید

 3. سلام میخواستم بدونم که اگه من بازیگری برم باید چیکار کنم؟

 4. سلام پیشاپیش از پاسخ گویی شما ممنونم
  سوالی که داشتم این بود اولا آیا هم رشته بازیگری و هم سینما آزمون عملی داره؟
  و دوم اینکه بنده الان دانشجو رشته ای دیگر در یک دانشگاه هستم آیا میتونم کنکور هنر رو انجام بدم؟

  1. سلام.بله محدودیتی برای ثبت نام کنکور ندارید.و هر دو رشته بازیگری وسینما آزمون عملی دارد.

 5. سلام
  می تونم با دیپلم انسانی رشته سینما بخونم توی دانشگاه؟

  1. سلام وقتتون بخیر بله شما دو گرینه پیش روی خود دارید یا از طریق کنکور هنر وارد این دانشگاه شوید یا رشته های دانشگاه صدا و سیما را بررسی نمایید و اگر رشته مد نظر داخل دانشگاه وجود داشت از طریق کنکور سراسری وارد این دانشگاه شوید فقط باید توجه داشته باشید که این دانشگاه به دلیل دولتی بودن از شما جهت دریافت مدرک کارشناسی تعهدی به عنوان تعهد خدمتی دریافت میکند که باید دوره ای چهار الی شیش ساله برای این دانشگاه در سازمان صدا و سیما کشور کار کنید

 6. سلام . بنده اگه بخوام رشته سینما رو بخونم گرایش تدوین ، آیا تدوین هم آزمون عملی داره؟؟ یه راهنمایی اگه مقدوره برام بدین . متشکرم

  1. سلام و ارادت رشته سینما در پذیرش با کنکور ، آزمون عملی دارد . اما شما می توانید رشته تدوین را به صورت بدون کنکور و بدون آزمون عملی در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل کنید

 7. کسایی که به رشته عکاسی سینما علاقه دارن باید رشته ی سینما رو انتخاب کنند یا تلویزیون و هنرهای دیجیتال ؟‌ جزو رشته ی سینما حساب میشه؟‌
  برای ازمون عملی درواقع باید ازمون عملی رشته عکاسی رو بدم یا رشته ی سینما ؟؟‌
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. رشته سینما انتخاب بهتری میباشد در نظر داشته باشید که در مقطع کارشناسی تعیین گرایش وجود ندارد بله رشته سینما ازمون عملی دارد

 8. سلام من علاقه زیادی به بازیگری دارم
  برای انتخاب . باید چه رشته ای برم بهتره ؟؟؟
  آیا رشته فنی و حرفه ای و زیرشاخه سینما بردارم مناسب هست

  1. سلام با هر دیپلمی امکان رفتن به این رشته را دارید.

 9. سلام بنده قصد تحصیل در رشته سینما رو دارم میخواستم بدونم این رشته ازمون عملی هم دارد؟
  یا بستگی داره انتخوابمون کدوم گرایشش باشه؟ یعنی اگه گرایش کارگردانی رو انتخواب کنم ازمون عملی داره؟

  1. سلام وقتتون بخیر امکان وجود ازمون عملی وجود دارد.

 10. بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه چگونه میتوان بازیگر شد؟

 11. سلام من علاقه زیادی به رشته بازیگری و کارگردانی دارم و دوست دارم که هر دو رشته را با هم تحصیل کنم اما در رشته سینما فقط در 4 گرایش می شود کار کرد که بازیگری جزو آنها نیست اگر می شود یک راه حلی به من بدهید که چه رشته ای را باید انتخاب کنم که هر دو در آن وجود داشته باشد

  1. رشته بازیگری از رشته سینما جداست و گرایشی از حوزه سینما برای انتخاب رشته محسوب نمیشود. پس باید یکی از این دو رشته را انتخاب کنید.

 12. سلام وقتتون بخیر
  من علاقمند به تدوین و مونتاژ و عکاسی و فیلمبرداری هستم و همچنین موسیقی و آهنگسازی
  اما به خاطر شرایط جسمی و بیماریم نمی‌تونم به هنرستان موسیقی برم میتونم آیا بیام رشته ی سینما و کنور هنر بدم و همچنین کنور عملی آهنگسازی؟
  میشه جوابم رو بدین🙏🙏🙏

 13. سلام
  من به موسیقی علاقه ی زیادی دارم اما به خاطر مشکل شنواییم نمی‌تونم به هنرستان موسیقی وارد شم و به عکاسی و فیلمبرداری، تدوین و مونتاژ علاقه ی زیادی دارم .
  آیا میتونم وارد رشته ی سینما بشم و در نهایت هم کنکور هنر بدم و هم کنکور عملی آهنگسازی؟
  میشه لطفا دقیق راهنمایی بفرمایید

  1. سلام وقتتون بخیر شما باید آزمون عملی رشته مدنظرتان را بدهید.

  2. سلام
   من به دو رشته بازیگری و گارگردانی علاقه زیادی دارم . ولی از اونجایی که بازیگری جز رشته سینما نیست ،شما کدام رشته را پیشنهاد میکنید که از نظر موقعیت شغلی و در آمد بهتر باشد

 14. سلام خسته نباشید من آبادان زندگی میکنم و هنرستان ما رشته سینما نداره اگه داره بگید و علاقه و استعداد رشته بازیگری رو دارم باید در سال نهم یا دهم اگه اشتباه نکنم رشته هنر انتخاب کنم بعد برای دانشگاه چطوری تو دانشگاه تهران دربیایم برای بازیگری؟
  راهنمایی ام کنید .

  1. سلام. با انتخاب رشته در هنرستان یا دیپلم نظری میتوانید در کنکور هنر ثبت نام کنید و پس از کسب رتبه مورد نیاز در دانشگاه تهران به تحصیل بپردازید. لازم به ذکر است که این دانشگاه نیاز به اخذ رتبه برتر دارد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید