رشته های دانشگاه فرهنگیان

رشته های دانشگاه فرهنگیان
به اشتراک بگذارید

رشته های دانشگاه فرهنگیان

رشته های دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان تمام گروه های آزمایشی ، تنوع زیادی به همراه دارد . و هر داوطلب براساس گروه آزمایشی خود میتواند رشته مورد نظر خود را انتخاب نماید . علاوه بر این داوطلبان برای انتخاب هر یک از رشته های دانشگاه فرهنگیان باید دارای شرایط و ضوابط اعلام شده از سوی سازمان سنجش باشند . از جمله ی این موارد میتوان به اخذ حداقل نمره ی کل در آزمون سراسری اشاره کرد . که بر آن اساس تنها داوطلبان با حداقل نمره ی ۶۵۰۰ میتوانند نسبت به انتخاب رشته های دانشگاه فرهنگیان اقدام نمایند . علاوه بر این متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان تنها مجاز به انتخاب رشته و دانشگاه استان بومی خود میباشند . اگر شما علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته های دانشگاه فرهنگیان هستید ، میتوانید در ادامه ی این متن اطلاعات دقیقی درباره ی این رشته ها کسب نمایید .


بیشتر بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟


رشته های دانشگاه فرهنگیان,رشته های ورود,دانشگاه فرهنگیان,دانشگاه

لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان

لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان از مهم ترین اغطلاعاتی است که متقاضیان این دانشگاه باید کسب نمایند . به همین دلیل به بررسی رشته های دانشگاه فرهنگیان در هر گروه آزمایشی میپردازیم . رشته هایی که داوطلبان گروه آزمایشی تجربی میتوانند انتخاب کنند شامل : آموزش زیست شناسی ، آموزش شیمی ، آموزش ابتدایی ، مهندسی صنایع مبلمان ، آموزش تربیت بدنی ، آموزش کودکان استثنایی میباشد . اگر بخواهیم لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی برشمریم باید به رشته هایی همچون ؛ آموزش ریاضی ، آموزش فیزیک ، مهندسی برق ، مهندسی عمران ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی مواد و متالوژی ، مهندسی معماری ، مهندسی مکانیک ، آموزش ابتدایی ، مهندسی ساخت و تولید ، آموزش تربیت بدنی ، آموزش کودکان استثنایی اشاره کنیم . در گروه آزمایشی زبان انگلیسی تنها رشته ی آموزش زبان انگلیسی ، در لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان جای دارد .

فارغ التحصیلان در رشته ی آموزش زبان انگلیسی در پایان دوره تحصیل ، میتوانند به عنوان معلم زبان انگلیسی در مدارس مشغول به کارشوند . در گروه آزمایشی هنر نیز رشته هایی همچون آموزش ارتباط تصویری ، ارتباط تصویری ، طراحی پارچه ، طراحی لباس و نقاشی در لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان ارائه شده است . رشته هایی که داولبان گروه آزمایشی انسانی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان میتوانند انتخاب کنند نیز شامل مواردی همچون ؛ آموزش زبان وادبیات فارسی ، آموزش جغرافیا ، آموزش تاریخ ، آموزش زبان عربی ، آموزش الهیات ، آموزش علوم اجتماعی ، آموزش ابتدایی ، آموزش تربیت بدنی ، مشاوره و راهنمایی ، آموزش کودکان استثنایی میباشد . که داوطلبان هر گروه آزمایشی بر اساس علایق خود میتوانند برای قبولی در هر کدام از این رشته ها اقدام نمایند .


بیشتر بخوانید: مصاحبه دانشگاه فرهنگیان


رشته های دانشگاه فرهنگیان,رشته های ورود به فرهنگیان,دانشگاه فرهنگیان,دانشگاه

ثبت نام رشته های دانشگاه فرهنگیان

ثبت نام رشته های دانشگاه فرهنگیان تنها بر اساس نتایج کسب شده در کنکور سراسری امکان پذیر میباشد . آن دسته از متقاصیانی که واجد شرایط لازم برای ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان باشند ، با اخذ نمره ی قبولی در کنکور سراسری میتوانند برای تحصیل در رشته های دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند . ثبت نام رشته های دانشگاه فرهنگیان از مراحل مختلفی تشکیل شده است . که تمام داوطلبان لزوما باید این مراحل را پشت سر بگذارند . داوطلبان پس از مجاز شدن در کنکور سراسری ، باید نسبت به انتخاب رشته های مورد نظر خود در دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند . در این مرحله داوطلبان واجد شرایط برای مصاحبه ی حضوری دعوت میشوند . در این مصاحبه ، وضعیت سلامت جسمانی و رفتاری متقاضیان مورد بررسی قرار میگیرد . که در ابتدا بررسی وضعیت جسمی مانند وضعیت بینایی ، شنوایی ، قدرت تکلم و قد و وزن داوطلبان صورت میگیرد .

در مرحله ی بعدی مصاحبه ، داوطلب از نظر اطلاعات عمومی و سیاسی و همچنین وضعیت روحی و روانی مورد سنجش قرار میگیرد . که این سوالات توسط چهار نفر از مشاوران و روانشناسان با تجربه صورت میگیرد . تا بتوانند تمام رفتار های متقاضی را زیر نظر داشته باشند . و در نهایت یک نفر متخصص علوم دینی ، با پرسیدن سوالاتی در حوزه ی دین و شرع ، مانند واجبات و اصول دین اطلاعات و اعتقادات دینی داوطلب را مورد بررسی قرار میدهند . چنانچه داوطلبان بتوانند نمره ی قبولی در مصاحبه را کسب نمایند و واجد تمام شرایط باشند ، میتوانند برای ثبت نام رشته های دانشگاه فرهنگیان اقدام نمایند . که این مرحله نیز به شکل حضوری و با ارائه ی مدارک  مورد نیاز و اعلام شده از سوی دانشگاه فرهنگیان و سازمان سنجش و آموزش کشور صورت میگیرد .


بیشتر بخوانید: گزینش دانشگاه فرهنگیان


بهترین رشته های دانشگاه فرهنگیان

بهترین رشته های دانشگاه فرهنگیان یکی از چندین سوالاتی است که ذهن بسیاری از متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان را درگیر میکند . اما در پاسخ به چنین سوالاتی باید گفت که بهترین رشته برای هر فردی ، همان رشته ای است که در آن استعداد دارد و مورد علاقه فرد میباشد . البته با توجه به تعداد کمتر رشته های این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه های کشور ، داوطلبان قدرت انتخاب چندان گسترده ای ندارند . اما باید تاکید کرد که ، شرایط تحصیل در اکثر این رشته ها یکسان میباشد . همچنین آینده ی شغلی تقریبا یکسانی در انتظار فارغ التحصیلان این دانشگاه میباشد . به همین دلایل پاسخ به این سوال که بهترین رشته های دانشگاه فرهنگیان کدامند تا حد زیادی بر عهده ی خود داوطلب میباشد . که باید بر اساس علایق و توانمندی ها ی خود رشته ی مورد نظرش را انتخاب نماید .


بیشتر بخوانید: شرایط دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟


رشته های دانشگاه فرهنگیان,رشته های دانشگاه,دانشگاه فرهنگیان رشته,دانشگاه

قبولی رشته های دانشگاه فرهنگیان

قبولی رشته های دانشگاه فرهنگیان به دلایل مختلف کار تقریبا سختی میباشد . یکی از این دلایل تعداد زیاد علاقه مندان و داوطلبان دانشگاه فرهنگیان میباشد . که به طبع با افزایش تعداد متقاضیان رقابت سخت تری برای قبولی در این دانشگاه شکل میگیرد . علاوه بر این ، میدانیم که امر آموزش و پرورش جوانان و نوجوانان هر کشوری یکی از مهمترین مسائل میباشد ، در کشور ما نیز به این شکل است . لذا در پذیرش و استخدام معلمان و همچنین قبولی رشته های دانشگاه فرهنگیان سختگیری هایی وجود دارد و هر فردی نمیتواند در این دانشگاه پذیرفته شود . چرا که معلمان الگوی کودکان و نوجوانان قرار میگیرند . بنابراین باید اصلح ترین و مناسب ترین افراد برای این شغل انتخاب شوند . بنابر این دانشگاه فرهنگیان از طریق تعیین شرایط و قوانین مختلف سعی میکند ، مناسب ترین افراد را برای شغل معلمی انتخاب نماید .

از جمله ی این موارد همان شرایط مربوط به سن و سال میباشد که داوطلبان نباید سن بیشتر از ۲۲ سال داشته باشند . این موضوع به جوان ماندن نیروی کار آموزش و پروش کمک میکند . علاوه بر این داشتن معدل ۱۴ در دوره ی متوسطه نیز از شروط لازم برای تحصیل در این دانشگاه میباشد . همچنین متقاضیان نباید هیچگونه تعهد کاری به سازمان ها یا مراکز دولتی و یا غیر دولتی داشته باشند تا بتوانند تمام وقت خود را برای کسب تجربیات لازم برای شغل معلمی بگذارند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه فرهنگیان


سوالات متداول

دانشگاه فرهنگیان چه رشته هایی ارائه میدهد ؟

این دانشگاه برای تمام گروه های آزمایشی رشته هایی را ارائه میدهد . که از آن جمله میتوان به رشته هایی همچون آموزش زیست شناسی ، آموزش شیمی ، آموزش ریاضی ، آموزش فیزیک ، آموزش عربی و … اشاره کرد .

رتبه لازم برای قبولی دانشگاه فرهنگیان چیست ؟

تنها اوطلبانی میتوانند در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنند که در کنکور سراسری حداقل نمره کل تراز ۶۵۰۰ کسب نمایند و جز نفرات برتر کنکور سراسری باشند .

شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان چیست ؟

داشتن حداکثر سن ۲۲ سال ، داشتن حداقل نمره ی معدل دیپلم ۱۴ ، نداشتن تعهد به هیچ ارگان و موسسه دولتی و غیر دولتی ، اخذ نمره ی تراز حداقل ۶۵۰۰ در کنکور سراسری و قبولی در مصاحبه حضوری از شرایط پذیرش این دانشگاه میباشد .

«منبع : The Online Journal of New Horizons in Education»

رشته های دانشگاه فرهنگیان

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه رشته های دانشگاه فرهنگیان

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068