سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد

سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد چه شرایطی دارد؟

مدت سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد چه میزان است؟

سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد و دانشجویان مقاطع دیگر توسط سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مشخص و به مشمولین ابلاغ میگردد. شاید برایتان پیش آمده باشد که در مورد انواع معافیت نظام وظیفه تحقیق کرده و اطلاعات کسب کنید. اگر بخواهیم راجع به معافیت ها صحبت کنیم. بحث های این معقوله بسیار گسترده بوده و انواع زیادی را دربرمیگیرد. معافیت های نظام وظیفه از بهترین و مهم ترین مزیت های خدمت سربازی میباشند. به همین منظور متقاضیان دریافت معافیت های خدمت سربازی در سال های جاری افزایش بسیار یافته اند.

در این مقاله قصد داریم درباره ی معافیت های خدمت وظیفه به ویژه معافیت تحصیلی صحبت کنیم. میدانید که معافیت های نظام وظیفه به مشمولان این فرصت را میدهد تا بدون رفتن به خدمت سربازی و گذراندن دوره ی خدمت ضرورت خود، کارت معافیت دریافت کنند. این مسئله باعث شده است تا تعداد زیادی از جوانان به دنبال راه حل هایی برای دریافت معافیت های گوناگون باشند. این معافیت ها شامل انواع زیر میباشند.

معافیت های خدمت سربازی نظام وظیفه عمومی کشور

 • انواع معافیت تحصیلی
 • انواع معافیت های پزشکی
 • انواع معافیت های کفالت
 • انواع معافیت های مددجویی
 • معافیت های بخشودگی سنی
 • معافیت های سربازی غایبان ۸ ساله ی خدمت
 • معافیت های خدمت سربازان فراری
 • معافیت های نخبگان سربازی بنیاد ملی نخبگان
 • معافیت های فرزندان ایثارگران و جانبازان
 • معافیت های فرزندان افراد دارای سابقه ی جبهه

این معافیت ها از تسهیلات سازمان نظام وظیفه میباشد. که مشمول باید برای استفاده از هر یک از این انواع معافیت ها شرایط آن ها را بررسی کرده و برای آن ها اقدام کند. اما معافیت های تحصیلی با سایر معافیت ها کمی متفاوت خواهد بود. زیرا در این نوع معافیت مشمول کارت معافیت دریافت نخواهد کرد. در سایر انواع این معافیت ها، مشمولین پس از طی کردن مراحلی، کارت معافیت گرفته و از رفتن به خدمت سربازی معاف میشوند. اما در معافیت های تحصیلی مشمول پس از اتمام تحصیل باید برای رفتن به خدمت سربازی آماده شود.


بیشتر بخوانید: صدور و تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان/شرایط و مدارک لازم


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

اثر مرخصی در سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد چگونه خواهد بود؟

اثر مرخصی در سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد میتواند برای مشمولین موثر واقع شود. میدانید که مشمولین برای رفتن به دانشگاه و ادامه تحصیل باید از معافیت های تحصیلی استفاده کنند. این افراد باید توجه داشته باشند که باید در سنوات مجاز تحصیلی خود اقدام به ادامه تحصیل بگیرند. زیرا اگر این افراد حتی به مدت یک روز نیز وارد غیبت غیر مجاز شوند. دیگر قادر نخواهند بود در دانشگاه ها و در مقاطع مختلف به تحصیل مشغول شوند.

مشمولینی که در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس مشغول تحصیل هستند میتوانند از معافیت های تحصیلی استفاده کنند. اثر مرخصی در سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد به این صورت خواهد بود که این دانشجویان میتوانند به مدت یک ترم در سنوات مجاز تحصیلی خود از مرخصی استفاده کنند. البته برای مشمولین این سوال نیز پیش میاید که آیا دانشجویان کارشناسی ارشد میتوانند به طور همزمان دوره ی خدمت سربازی خود را بگذرانند یا خیر؟ در جواب این سوال باید متقاضیان همیشه این نکته را در نظر داشته باشند که انجام همزمان خدمت سربازی و ادامه تحصیل امکان نخواهد داشت. این مسئله کاملا غیر قانونی بوده و امکان پذیر نخواهد بود.

متقاضیان میتوانند برای دریافت انواع معافیت های تحصیلی و استفاده از سنوات مجاز تحصیلی با مشاوره نظام وظیفه در تماس بوده و سوالات خود را با مشاورین این مرکز درمیان گذاشته و راهنمایی های لازم را دریافت کنند.


بیشتر بخوانید: شرایط دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی


سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد چگونه است؟

جریمه سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد چقدر است؟

جریمه سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد چقدر میتواند باشد؟ این سوالی است که برای بسیاری از مشمولین ممکن است پیش بیاید. زیرا امروزه به دلیل سخت بودن شرایط خدمت سربازی، متقاضیان ترجیح میدهند از معافیت های تحصیلی استفاده کرده و به جای رفتن به خدمت سربازی در سن ۱۸ سالگی، به دانشگاه رفته و در رشته های مختلف ادامه تحصیل دهند.

همانطور که میدانید سازمان نظام وظیفه ی عمومی ناجا برای معافیت های تحصیلی قوانین زیادی تصویب کرده است. این قوانین برای مشمولین همه ی مقاطع تحصیلی مقدار سنوات مجازی مشخص میکند. بر اساس این سنوات مشمولین میتوانند برای تحصیل اقدام کنند. میزان جریمه این سنوات نیز از طریق این تبصره ها و قوانین نظام وظیفه مشخص میشود. جریمه سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد که از تحصیل انصراف میدهند به صورت های مختلفی میباشد. این افراد پس از انصراف یا اتمام تحصیل باید برای اعزام به خدمت اقدام کنند. اگر اقدامات لازم در این باره انجام نشود. متقاضیان وارد غیبت غیرموجه شده و باید برای آن جریمه های نقدی و غیر نقدی پرداخت کنند.


بیشتر بخوانید: سنوات تحصیلی چیست؟


کاهش سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد امکان پذیر است؟

کاهش سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد از مسائلی است که امروزه در میان عموم درمورد آن صحبت میشود. این سنوات مجاز همانطور که گفته شد برای مقاطع مختلف تحصیلی مانند دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و غیره متفاوت اعلام شده است. که برخی درباره این کاهش سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد موضوعاتی ارائه میدهند. مشمولین رشته های مختلف در مقطع کارشناسی ارشد میتوانند از مدت ۳ سال سنوات مجاز بهره مند شوند. متقاضیان باید در این مقطع به مدت ۳ سال تحصیل کرده و برای استفاده از سنوات بیشتر نیاز به مکاتبه با سازمان نظام وظیفه ی عمومی ناجا دارند.

متقاضیان سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد پس از گذشت سه سال باید اقدامات اعزام به خدمت را انجام دهند. اگر حتی یک روز وارد غیبت شوند دیگر حق ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را نیز نخواهند داشت. این موارد همه باید در نظر گرفته شود تا جوانان برای استفاده از سنوات مجاز تحصیلی با مشکل مواجه نشوند.


بیشتر بخوانید: میزان سنوات مجاز تحصیلی دانشجویان دکتری


نظام وظیفه

مراحل استفاده از سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد را نام ببرید؟

مراحل استفاده از سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد اقدامات خاصی نیاز دارد که مشمولین باید به آن ها دقت داشته باشند. این اقدامات باید قبل از شروع هر مقطع صورت بگیرد. زیرا اگر مشمولین متقاضی استفاده از سنوات مجاز وارد غیبت بشوند. دیگر قادر نخواهند بود در هیچ مقطعی تحصیل کنند. مگر آنکه غیبت آن ها مجاز بوده و با مجوز از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی کشور صورت بگیرد. این مراحل دریافت سنوات را به ترتیب در اینجا توضیح داده ایم. با دقت آن ها را مطالعه کرده و بر اساس این مراحل کار خود را پیش ببرید.

مراحل استفاده از سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد

 • مشمولین در اولین مرحله باید بدانند که از تاریخ فارغ التحصیلیشان یک سال فرصت دارند تا در کنکور ارشد شرکت کرده و قبول شود.
 • مشمولین در صورت قبولی در دانشگاه در مقطع فوق لیسانس یا همان کارشناسی ارشد باید برای ثبت نام به واحد دانشگاهی محل قبولی مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را طی کنند.
 • سپس مشمولین متقاضی دریافت معافیت تحصیلی برای استفاده از سنوات مجاز باید به نزدیکترین دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کنند
 • در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مشمولین مدارک خود را باید تحویل داده و برای این افراد معافیت تحصیلی صادر خواهد شد.
 • صدور برگه ی معافیت تحصیلی به منزله ی مجوز استفاده از سنوات مجاز در مقاطع ارشد میباشد که مشمول باید آن را به دانشگاه نیز تحویل دهد.

اگر مشمول به تاریخ اعزام به خدمت نزدیک باشد. باید مراحل اعزام را طی کند و به خدمت سربازی برود. این تا زمانی است که نتیجه ی آزمون ارشد آمده و سپس خواهد توانست از پادگان نظامی ترخیص شده و برای مقطع کارشناسی ارشد از سنوات مجاز استفاده کند. مرخص کردن این افراد در هر صورت بلامانع بوده و پادگان مربوطه باید این اقدامات را انجام دهد. مگر در مواقع جنگ و غیره که در آن صورت تصمیم گیری نهایی با فرمانده پادگان نظامی خدمت سربازی میباشد.


بیشتر بخوانید: معافیت تحصیلی دانشجویان پزشکی چه شرایطی دارد؟


 سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد شاهد چقدر است؟

سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد شاهد قوانین خاص خود را دارد. مشمولین شاهد و ایثارگران که قصد ادامه تحصیل دارند میتوانند قبل از دریافت معافیت تحصیلی از معافیت ایثارگران استفاده کنند. زیرا معافیت های ایثارگران و معافیت های پزشکی هیچ منافاتی با معافیت تحصیلی ندارد. یعنی سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد شاهد اگر جزو فرزندان شهدا یا فرزندان جانبازان ۲۵ درصد بالاتر باشند. میتواند این سنوات مجاز تا ۳ سال یا بیشتر طول بکشد. نظر نهایی در این باره توسط آموزش دانشگاه مورد نظر صادر خواهد شد.

سوالات متداول

مشمولین متقاضی دریافت معافیت تحصیلی در چه زمانی باید برای دریافت این معافیت برای مقطع ارشد اقدام کنند؟

مشمولین مجازند در طول ۱ سال بعد از فارغ التحصیلی تکلیف کنکور کارشناسی ارشد خود را مشخص کرده و قبل از وارد شدن به تاریخ اعزام به دانشگاه بروند. در غیر اینصورت غیبت خواهند خورد.

سنوات مجاز تحصیلی برای مقاطع مختلف چه میزان میباشد؟

این سنوات برای مقطع کاردانی ۲ سال و ۶ ماه، کارشناسی به مدت ۵ سال، کارشناسی ارشد ۶ سال و سایر مقاطع نیز به همین ترتیب میباشد.

مدارک لازم برای دریافت معافیت های تحصیلی چیست؟

مشمولین باید عکس ۳*۴، شنسنامه و کپی آن، کارت ملی به همراه کپی، فرم قبولی در دانشگاه و سایر مدارک را به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی تحویل دهند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه خروج از کشور به شما هم میهنان عزیز ارائه میده

سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه سنوات مجاز دانشجویان کارشناسی ارشد

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 61 نظر:
 1. سلام وقت به خیر من ورودی ارشد سال ۹۸ دانشگاه دولتی روزانه هستم در ترم اول آذر ماه همان سال آنفلو آنزا گرفتم دوماه درگیر بودم درخواست دادم با حذف ترم اول موافقت شد در ترم دوم که بخاطر کرونا کلاسها آنلاین شد ما در جایی بودیم که اینترنت سرعت کمی داشت و بخاطر همین اشکالات ترم دوم هم نتونستم ادامه بدم متاسفانه مرداد ۹۹ بود که کرونا گرفتم و تا آبان همان سال در گیر بودم تا هنوز هم اثر آن روی بدنم هست و ترم سوم را هم از دست دادم طوری که ترم بعدش یعنی ترم چهارم دیگر دچار افسردگی شدم و انگیزه ام را از دست دادم تا جایی که دوباده درگیر بیماری خانواده و آشنایان بودیم الان از آن زمان تا کنون گذشته وبا حضوری شدن دانشگاه دوباره انگیزه دار شدم آیا الان میشه ادامه داد و کاری کرد؟

 2. سلام مجدد خدمت مشاورین عزیز وگرامی ممنون از پاسخگویی شما بزرگواران
  ورودی مهر۹۹ دوترم مشروط شدم دوترم هم مرخصی گرفتم ولی ۱۲ واحد گذروندم .خدمت سربازی انجام داده ام و مشکل خدمت سربازی ندارم .تا چه زمانی میتونم پایان نامه هم انجام بدم .یعنی تا چند ترم دیگه کلا میتونم پایان نامه رو هم انجام بدم .

 3. سلام .من ورودی مهر ۹۹ ارشد روزانه دوترم مشروط شدم و الان هم دو ترم مرخصی گرفتم کلا ۱۲ واحد هم گذروندم .خدمت نظام وظیفه هم انجام داده ام .تا چند ترم میتوان تا اخذ مدرک ادمه تحصیل داد.لطفا راهنمایی بفرمایید

 4. سلام .من ورودی مهر ۹۹ ارشد روزانه دوترم مشروط شدم و الان هم دو ترم مرخصی گرفتم کلا ۱۲ واحد هم گذروندم .خدمت نظام وظیفه هم اجام داده ام .تا چند ترم میتوان تا اخذ مدرک ادمه تحصیل داد.لطفا راهنمایی بفرمایید

 5. سلام من کارشناسی ارشد ناپیوسته ورودی مهر ۹۸ بودم و بهمن ۱۴۰۰ دفاع کردم پایان معافیت تحصیلی من شهریور ۱۴۰۱ هستش اگه بخوام بعد از اون تاریخ پاسپورت بگیرم برای رفتن به سفارت خارج از کشور و گرفتن ویزای تحصیلی راه حل چه خواهد بود؟ ممنون

 6. سلام ارشد ترم هفتم ، فقط پایان نامم مونده ، میتونم ترم هشت سنوات ارفاقی بگیرم؟

 7. سلام من کارشناسی ارشد هستم معافیت تحصیلیم شهریور ۱۴۰۰ تموم شد سنوات ارفاقی گرفتم تا اخر بهمن ماه امسال، بخاطر مشکلات نتونستم پایان نامه ام رو تموم کنم آیا میتونم بازم معافیت تحصیلی بگیرم؟

  1. سلام بله بعد از پایان ۳سال مدت مجاز میتوانید از ۲ ترم سنوات ارفاقی استفاده کنید و یک ترم دیگر تحصیل کنید.

 8. سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال۹۲ترم بهمن شروع به تحصیل کردم دروس را در چهارترم گذراندم ولی دفاع از پایان نامه بدلیل مشکلات وکرونا وغیره در تاریخ ۷مهر۱۴۰۰دفاع کردم وبنده دارای کارت معافیت هستم میخواستم ببینم تکلیفم چی میشه؟

 9. سلام. من ورودی ۹۸ ارشد روزانه بودم. الان ترم ۵ هستم. آیا ترم ۶ هم می تونم سنوات بگیرم؟ آیا برای این مورد درخپاست به دانشگاه باید داد یا از نظام وظیفه هم باید نامه یا چیزی گرفت؟ راهنمایی می کنید؟

  1. سلام. از لحاظ قوانین نظام وظیفه شما ۳ سال زمان دارید که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را به اتمام برسانید گرفتن سنوات اضافی پیش از اتمام سه سال فقط از طریق دانشگاه انجام میشود و نیازی به تایید نظام وظیفه ندارد.

 10. سلام
  من ورودی ۹۶ ارشد هستم. با استاد راهنمام به مشکل خوردم. بهمن ۹۹ دفاع کردم ولی نمیذاره فارغ التحصیل بشم. وضعیت سربازی من چطور میشه؟

  1. سلام.. طبق سنوات مجاز و ارفاقی معافیت تحصیلی به پایان رسیده اگر از سنوات مجدد استفاده کرده آید طبق آخرین تاریخ محاسبه خواهد شد.

 11. سلام. من در تاریخ بهمن ۹۹ از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصل شدم. ورودی ۹۶ بودم.
  میخواستم بدونم آیا تا بهمن ۱۴۰۰ وقت دارم برای سربازی؟
  و تا قبل از بهمن اجازه شرکت در دانشگاه خارج کشور بهم میدن.

 12. سلام بنده دانشجوی ورودی ۹۶ کارشناسی ارشد هستم واین ترم دومین سنوات ارفاقی خوودم رو گرفتم.کارای پایان نامه رو دلارم انجام میدم و استادی که دارم خیلی سخت گیر هست و خیلی دیر مطالب بنده رو تایید میکنه.من درسی جز پایان نامه ندارم میخواستم بدونم هیچ راه و تبصره ای نیست که بتونم یه ترم دیگه سنوات بگیرم؟

 13. سلام من بخاطر شرایط کرونا در ترم ۷ ارشد دفاع کردم در ۳۰ بهمن ۹۹ میخواستم بدونم برای سربازی و پست کردن دفترچه تا چه تاریخی مهلت دارم

  1. سلام. طبق قانون سنوات مجاز شما به اتمام رسیده و پس از انجام دفاع و مراحل تسویه حساب دانشگاه باید برای اعزام به خدمت مراحل مربوطه را انجام میدادید ابتدا از طریق دفاتر پلیس+۱۰ از زمان اتمام معافیت خود اطلاع دقیق کسب کنید در صورتی که برای شما در سیستم نظام وظیفه غیبت لحاظ شده باشد ابتدا جهت توجیه غیبت اقدام کنید تا متحمل پرداخت جریمه غیبت نشوید .

 14. سلام
  اگر معافیت کفالت داشته باشیم و سنوات مقطع ارشد تموم شده باشه، دانشگاه تا چند سال اجازه تحصیل میده؟

 15. سلام. اوایل ارشد نامه معافیت تحصیلی من تا پایان شهریور ۱۴۰۰ ثبت شده. اگر تا این زمان دفاع نکرده باشم و یک ترم اضافه از کمیسیون موارد خاص دانشگاه اجازه تحصیل داشته باشم باید باز به پلیس +۱۰ مراجعه کنم و یک ترم تمدید کنم؟ موضوع دوم این که پس از اتمام فارغ اتحصیلی یا معافیت تحصیلی یک سال زمان خواهم داشت تا خودم را برای وظیفه معرفی کنم؟

  1. سلام . بله برای تمدید باید به دفاتر پلیس +۱۰مراجعه کنید و با توجه به اینکه معافیت تحصیلی شما فقط یک ترم از طرف کمسیون موارد خاص تمدید می‌شود پس از پایان یک ترم مشمول هستید و حتی اگر دفاع نکرده باشید باید مراحل اعزام را انجام دهید.

 16. سلام من داشجو ارشد هستم الان سه سال گذشته و هنوز دفاع نکردم ترم بعد میتونم دفاع کنم یا نه؟

 17. با سلام. من دانشجوی روزانه ارشد هستم و تاریخ دفاع بنده ترم ۶ هست . چه مقدار شهریه باید بعد از ترم ۵ پرداخت کنم؟

 18. سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد ناپیوسته آزاد هستم به خاطر کرونا و مسایل دیگه دو ترم دفاع نکردم و این ترم اگر بشه میشه سه سال دوره تحصیلیم،ایا در صورت پاس نشدن اخراج میشم؟

  1. سلام. بله بهتر است که زودتر اقدام کنید البته معمولاً با هماهنگی دانشگاه مشکلی پیش نمی آید.

 19. یا سلام
  بنده یک ترم درس جبرانی به علت تغییر رشته در ارشد گذروندم الان ترم هفت هستم ولی دفاع نتونستم بکنم با توجه به اینکه من معافیت پزشکی دارم و معاف هستم ایا مجوز برا ترم بعد بهم میدن که دفاع کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت نداشتن منع نظام وظیفه موردی با ادامه تحصیل نخواهید داشت

 20. با سلام
  بنده دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و تقریبا ۵الی ۶ ماه میشه دفاع کردم( درواقع تاریخ فراغت از تحصیل هم همین میشه)…
  میخواستم ببینم چقدر زمان دارم تا خودم رو معرفی کنم برای رفتن به خدمت؟ ۶ ماه؟؟؟؟

  با تشکر

 21. در واقع سقف سنوات برای دانشجویان مقطع ارشد ناپیوسته، ۳ سال مجاز بعلاوه ۱ سال ارفاقی است که روی هم رفته چهار سال میشود درسته؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله منتها ثبت یک سال منوط به تایید کمیسیون دانشگاه میباشد

 22. با سلام
  ببخشید بنده در طول هفت ترم تحصیلی (ترم هفتم که ترم آخرم بود از معافیت ارفاقی سه ماهه استفاده کردم) در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته فارغ التحصیل شده ام. میخواستم بدونم امکان استفاده از مهلت معرفی و ادامه تحصیل در مقطع دکتری رو دارم یا نه؟

  1. سلام
   من دانشجوی ارشد ورودی مهر ۹۶ هستم
   هنوز دفاع نکردم
   برای بهمن ۱۴۰۰ امکان دفاع رو دارم؟
   متشکرم از پاسخگوییتون

 23. سلام من ورودی مهر ۹۶ کارشناسی ارشدرشته مدیریت تکنولوژی هستم تمامی واحدهای درسی رو پاس کردم فقط دفاع مونده.میخواستم ببیتم با توجه به خدمت سربازی که دارم تا چند ترم مجاز هستم که دفاع رو انجام بدم

  1. دوست عزیز
   در مقطع ارشد در حالت کلی سه سال به علاوه یک سال سنوات اضافه اخرین تایم شما است

 24. وقت بخیر
  من ارشد ورودی ۹۷ در دانشگاه ازاد هستم
  بدون ازمون (استعداد های درخشان)
  سقف سنوات مجاز ۳ ساله ,
  ایا برای بدون ازمون ها هم امکان یه نیمسال سنوات اضافی هست ؟؟
  تشکر

  1. سلام وقت بخیر بله شما می توانید از سنوات استفاده کنید. با توجه به کرونا یک سال دیگر نیز اضافه شده است

 25. با عرض سلام
  میخواستم بدونم افرادی مثل بنده که کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دارند
  سنوات باز هم ۶ ترم یا ۳ سال خواهد بود
  یا امکان اخذ سنوات بیشتر را خواهیم داشت
  با تشکر

 26. با سلام خدمت شما
  من ارشد رو ۶ ترمه تموم کردم و در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ دفاع کردم.
  آیا ۱ سال برای رفتن به سربازی یعنی تا ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ مهلت دارم و وارد غیبت نمی شوم؟
  با تشکر از سایت خوبتون

  1. باسلام بستگی به چارت درسیتون داره و احتمالا بله زمان دارید ولی حتما کد سخا را از پلیس۱۰ دریافت کنید و پرتال نظام وظیفه خودتون رو چک کنیدباسلام بستگی به چارت درسیتون داره و احتمالا بله زمان دارید ولی حتما کد سخا را از پلیس۱۰ دریافت کنید و پرتال نظام وظیفه خودتون رو چک کنید

 27. وقت بخیر
  من دانشجوی ارشد نانو فناوری پزشکی ترم ۳ هستم . ۷ واحد مردودی داشتم معدل کل من ۱۳ محاسبه شد. نحوه محاسبه معدل و تاثیر نمرات دروس افتاده در کارشناسی ارشد سوال من بود . و همچنین امکان معرفی به استاد در واحد تئوری در مقطع ارشد وجود دارد .

  1. سلام وقت بخیر
   نحوه محاسبه معدل در این دوره هم مانند دیگر دوره های تحصیلی و با میانگین گرفتن از دروس است.

 28. وقت بخیر
  من دانشجوی ارشد نانو فناوری پزشکی ترم ۳ هستم . ۷ واحد مردودی داشتم معدل کل من ۱۳ محاسبه شد. نحوه محاسبه معدل و تاثیر نمرات دروس افتاده در کارشناسی ارشد سوال من بود . و همچنین امکان معرفی به استاد در واحد تئوری در مقطع ارشد وجود دارد .

  1. سلام وقت بخیر
   نحوه محاسبه معدل در این دوره هم مانند دیگر دوره های تحصیلی و با میانگین گرفتن از دروس است.

 29. سلام
  ورودی مهر ۹۷ ارشد تجارت الکترونیک هستم.
  برای ارشد، ۹ واحد پیش‌نیاز خوردم.
  و در ۴ ترم تمامی دروس رو پاس شدم (پایان تیر ۹۹)
  سوال:
  ۱- آیا با توجه به این که من ۹ واحد پیش‌نیاز خورده بودم، همچنان سقف سنوات من ۶ ترمه؟
  چون شنیده بودم اگر تعداد پیش‌نیاز ها به اندازه یک ترم بشه، یک ترم به سنوات مجاز اضافه میشه.

  ۲- در کل بیشترین حدی که می‌تونم طول سنوات ارشد رو ادامه بدم، چقدره؟
  چون می‌خوام مهاجرت تحصیلی در سال ۱۴۰۱ داشته باشم که از مرداد ۱۴۰۱ شروع میشه.

  1. سلام وقت بخیر
   بله امکان اخذ سنوات ارفاقی وجود دارد. سنوات تحصیلی مجاز دوره کارشناسی ارشد سه سال است.

   1. سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم سال ۹۹ قبول شدم از دانشگاه ازاد ولی نرفتم الان ثبت نام کردم به همین دلیل برای من سه ترم مرخصی زده شده ایا این در مدت زمان مدرک تاثیر داره یا نه؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1401/7/9

یکشنبه

1401/7/10

دوشنبه

1401/7/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید