شرایط اخذ امریه سربازی

شرایط اخذ امریه سربازی
به اشتراک بگذارید

امریه سربازی چیست ؟سوالی که شاید ذهن همه ی مشمولین و حتی خانواده ی آن ها را مشغول می کند . امریه سربازی یک روش راحت و آسان برای گذراندن دوره ی خدمت وظیفه سربازی می باشد . اما اینکه چه کسانی می توانند از امریه سربازی استفاده کنند بحث مفصلی دارد . امریه خدمت سربازی مانند سایر مسائل نظام وظیفه مانند معافیت سربازی ، کسری خدمت سربازی و معافیت های تحصیلی و غیره برای مشمولین مهم است . بنابراین سازمان نظام وظیفه ی عمومی قوانینی برای امریه سربازی وضع کرده است تا مشمولین از آن استفاده کرده و بهره ببرند . طرح امریه سربازی چند سالی است که مورد اجرا قرار گرفته و استقبال زیادی نیز از این طرج از سوی مشمولین می شود .

شرایط اخذ امریه سربازی

خوب طبیعی است که این دوران خدمت برای مشمولینی که در سن ۱۸ سالگی به سن مشمولیت می رسند سخت باشد . زیرا پس از سال ها تحصیل ، جال باید درس را رها کرده و به خدمت سربازی که وظیفه ی تمام جوانان ذکور کشور می باشد تن دهند . به همین دلیل در سال های اخیر شاهد هستیم که چه تعداد زیادی از همین جوانان ذکور در  صدد یافتن راهی هستند تا این دوره را آسان تر بگذرانند . یا اینکه بتوانند راهی پیدا کنند تا از رفتن به خدمت سربازی خلاصی یابند . در واقع به دنبال گرفتن انواعی از معافیت ها می باشند .و در این زمینه می توانید از مشاوره نظام وظیفه کمک بگیرید.

برخی معافیت پزشکی را بهترین راه انتخاب کرده ، سایرین به دنبال شرایطی هستند تا از معافیت کفالت استفاده کنند . هم چنین برخی از معافیت ایثارگری ، مددجویی ، بخشودگی سنی و سایر معافیت ها استفاده کرده و کارت معافیت می گیرند . اما درصد زیادی از مشمولین دیگر که هیچ شرایطی را پیدا نمی کنند ترجیح می دهند ادامه تحصیل داده و از معافیت تحصیلی بهره بگیرند .


بیشتر بخوانید: چگونه امریه بگیریم


شرایط اخذ امریه سربازی

شرایط اخذ امریه سربازی چگونه خواهد بود ؟ افرادی که شرایط اخذ امریه سربازی را دارند چه کسانی هستند ؟ اگرچه افراد باید دوران خدمت خود را در یکی از ارگان های ستاد نیروهای مسلح مانند سپاه ، ارتش ، وزارت دفاع و نیروی انتظامی بگذراند . اما اگر مشمولی دارای شرایط اخذ امریه سربازی باشد می توانند دوران خدمت خود را در سازمان ها و ارگان های دولتی مانند وزارت آموزش و پرورش ، شهرداری ، وزارت علوم ، سازمان محیط زیست و بسیاری ارگان های دیگر بگذراند . اما گذراندن امریه نیازمند مهم ترین و اولین شرایط اخذ امریه سربازی می باشد .

این به صورتی است که با موافقت سازمان نظام وظیفه عمومی ، مشمولینی که دارای شرایط و  ضوابط اخذ امریه ی خدمت سربازی هستند . با دستور دولت و ستاد کل نیروهای مسلح در یکی از سازمان هایی که نیازمند نیروی انسانی هستند به خدمت گرفته می شوند . در واقع سازمان نظام وظیفه عمومی برای مشمولین تجصیل کرده شرایطی را فراههم کرده تا دولت بتواند از تخصص این افراد در زمینه های مختلف بهره گرفته و زمان خدمت خود را در حال پژوهش و خدمت به سازمان ها و نهادهای زیر نظر دولت بگذرانند .

ضوابط و آیین نامه اخذ امریه ی خدمت نظام وظیفه به این صورت است که افراد با مدرک فوق دیپلم و دیپلم برایامریه ی خدمت اقدام کرده و پس از موافقت می توانند دوره ی خدمت خود را در آن سازمان ها بگذرانند . باید توجه داشته باشید که مشمولینی که از امریه نظام وظیفه سربازی بهره می گیرند باید ۲ ماه آموزشی خود را مانند سایر مشمولین بگذرانند . سپس بعد از دوره ی آموزشی در سازمان مربوطه مشغول به کار می شوند .

شرایط اخذ امریه سربازی


بیشتر بخوانید: لیست رشته های امریه


امریه سربازی سپاه

امریه سربازی سپاه نیز هر ساله از افراد متخصص گروهی را برای گذراندن امریه خدمت سربازی به خدمت می گیرد . افرادی که می خواهند از امریه سربازی سپاه استفاده کنند باید شرایط زیر را داشته باشند :

 • مشمولین باید سابقه ی بسیج عادی یا بسیج فعال داشته باشند .
 • مشمولین نباید وارد غیبت سربازی شده باشند تا این امکان برای آن ها وجود داشته باشد و بتوانند از امریه سربازی سپاه استفاده کنند .
 • مدرک تجصیلی مشمول باید مرتبط با شغلی باشد که سپاه برای آن درخواست نیرو کردهه باشد .

  بیشتر بخوانید: جزئیات  سربازی نظام وظیفه


امریه سربازی قوه قضاییه

امریه سربازی قوه قضاییه به این صورت است که افراد باید دارای شرایط زیر باشند تا بتوانند از امریه سربازی قوه قضاییه استفاده کنند .

شرایط ثبت نام امریه ی خدمت سربازی قوه قضاییه :
 1. خانواده ی شهدا و ایثارگران .
 2. داشتن همسر ( متاهل بودن ) .
 3. افراد تحت پوشش ارگان هایی مانند کمیته امداد و بهزیستی .
 4. مشمولینی که دارای معافیت از خدمات رزمی هستند .
 5. مشمولینی که متقاضیان خدمت در مناطق محروم هستند .
 6. قاریان قرآن .
 7. ایتام و نیازمندان .

امریه سربازی قوه قضاییه


بیشتر بخوانید: مراحل اخذ امریه معافیت سربازی


امریه سربازی شهرداری

امریه سربازی شهرداری یکی از پرطرفدارترین نوع امریه ی خدمت سربازی وظیفه می باشد افراد برای استفاده از این امریه سربازی باید به شرایط زیر دقت کنند :

 • افراد متاهل از امتیاز بیشتری برای گرفتن امریه سربازی شهرداری برخوردار خواهند بود .
 • کسانی که عضو کمیته امداد یا بهزیستی هستند نیز می توانند برای امریه خدمت سربازی شهرداری اقدام کنند .
 • خانواده ی جانبازان و شهدا نیز امتیاز بیشتری برای استفاده از امریه شهرداری خواهند داشت .
 • برای گرفتن امریه برای شهرداری داشتن معدل بالای ۱۵ الزامی است .
شرایط و ضوابط و آیین نامه های اخد امریه ی خدمت سربازی در سازمان های دولتی :
 1. مشمول باید جداقل سه ماه قبل از  اعزام به خدمت سربازی برای گرفتن امریه اقدام کرده تا بتواند از امریه ی خدمت سربازی بهره مند شود .
 2. مشمول در مدت زمانی که از امریه ی خدمت استفاده می کند . این مدت جزو سوابق بیمه و استخدامی او به حساب می آید .
 3. مشمولین می توانند از امریه ی خدمت وظیفه سربازی انصراف دهند . یعنی این امکان برای آن ها فراهم می شود که اگر شرایط امریه ی خدمت  را دوست نداشتند از آن انصراف داده و به خدمت بروند .
 4. یکی از مهم ترین ضوابط اخذ امریه ی خدمت سربازی نداشتن غیبت غیر موجه می باشد .
 5. مشمولین نمی توانند به طور همزمان از امریه ی دو سازمان مختلف استفاده کنند .
 6. و سایر شرایطی که می توانید برای اطلاع از آن ها با مرکز مشاوره آویژه  تماس بگیرید .

  بیشتر بخوانید: امریه شامل چه کسانی می شود


امریه در یک نگاه

طرف صحبت ما در این مقاله با کسانی است که برای ادامه تحصیل اقدام می کنند . می بینید که این افراد پس از وارد شدن به دانشگاه ، باید مدارک مورد نظر خود را در ارتباط با معافیت تحصیلی به دانشگاه و نظام وظیفه تحویل دهند . با این شرایط می توانند به تحصیل ادامه داده و برای مدتی از خدمت سربازی دور شوند . اما آیا درس خواندن مشمولین هیچ نکته ی مثبت و نقطه ی قوتی برای دوره ی خدمت سربازی آن ها خواهد داشت . یا اینکه شرایط این افراد در دوره ی خدمت سربازی نیز مانند بقیه مشمولین که با مدرک دیپلم و یا زیر دیپلم به خدمت می روند یکسان خواهد بود ؟

باید در جواب به شما عزیزان بگوییم خیر . افرادی که تحصیلات خود را ادامه می دهند و مدارک لیسانس و فوق لیسانس یا بالاتر را بدست می آورند از شرایط بهتری در دوران خدمت خود برخوردار خواهند شد . اما این شرایط کدام است . این افراد می توانند از امریه ی خدمت وظیفه سربازی و هم چنین در مقاطع بالاتر از کسری خدمت سربازی به مدت ۶ ماه تا یک سال استفاده کنند . اما این کار نیازمند کسب اطلاعات بیشتر می باشد . مرکز مشاوره آویژه اولین ، معتبرترین و تخصصی ترین مرکز مشاوره نظام وظیفه می باشد که اطلاعات جامعی در زمینه امریه ی خدمت  و سایر مسائل نظام وظیفه مانند انواع معافیت ها را در خدمت مشمولین قرار می دهد . پس با مشاورین مرکز آویژه در تماس باشید .

شرایط اخذ امریه سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط اخذ امریه سربازی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068