شرایط خرید بیمه خدمت سربازی چگونه است؟

شرایط خرید بیمه خدمت سربازی چگونه است؟

خرید بیمه خدمت سربازی چگونه ممکن است؟ این سوالی است که بارها با آن مواجه شده ایم و سربازان بسیاری مایل به کسب اطلاعات درباره ی این موضوع هستند به همین دلیل سعی میکنیم در این مقاله به بررسی همه جانبه ی این موضوع بپردازیم. وقتی فردی دو سال از سالهای جوانی خود را برای خدمت به کشور میگذراند، این امری کاملا عادلانه است که از مزیت هایی برخوردار شود، بر همین اساس در همان روزهای آغازی اعزام به خدمت سربازی دفترچه ی بیمه برای سربازان صادر میشود که با استفاده از آن از خدمات درمانی مختلف برخوردار میشوند. مهم ترین اهمیت این دفترچه در این است که خدمت سربازی دوره ای همراه با فعالیت های سخت و طاقت فرسا است که امکان آسیب دیدگی سربازان نیز وجود دارد، در چنین مواقعی استفاده از دفترچه بیمه درمانی، ضرورت پیدا میکند تا سربازان از پرداخت هزینه های سنگین درمانی معاف شوند.

یکی دیگر از مهم ترین مزایای داشتن بیمه در حین سربازی که به آن میپردازیم این است که این دوره ی دو ساله ی بیمه سربازی میتواند به عنوان سابقه کاری افراد در نظر گرفته شود. لذا سربازان مدت دو سال زودتر بازنشسته میشوند و از مزایای آن برخوردار میشوند. اما برای برخورداری از این مزیت با مقوله ای به نام خرید بیمه در خدمت سربازی مواجه هستیم. این به معنای پرداخت مبلغ مقرر شده از سوی سازمان وظیفه و در نهایت دریافت سابقه بیمه ی سربازی میباشد.

البته سازمان وظیفه برای خرید این بیمه شرایطی را مقرر کرده است که فرد تنها تحت آن شرایط میتواند از آن بهره مند شود. اطلاع از قوانین نظام وظیفه که برای خرید بیمه در نظر گرفته شده است از طریق راه های مختلفی همچون مشاوره نظام وظیفه امکان پذیر است که طی آن کارشناسان مجرب اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار میدهند.


بیشتر بخوانید:  مراحل اعزام به خدمت سربازی چیست؟


شرایط خرید بیمه خدمت سربازی چگونه است؟

شرایط خرید بیمه خدمت سربازی از سوی سازمان وظیفه و همچنین اداره ی کار و سایر سازمان های مربوطه مشخص میشود که به شرح زیر است. فردی که میخواهد بیمه ی دوره ی سربازی خود بهره مند شود باید ابتدا تقاضای خود را اعلام کند. بعد از ارائه ی این درخواست شرایط فرد متقاضی مورد بررسی قرار میگیرد. یکی از مهم ترین شرایط خرید بیمه خدمت سربازی این است که وقتی فرد درخواست خرید بیمه را ارائه داده است، در حال پرداخت بیمه ی سازمان تامین اجتماعی باشد. حال این بیمه از هر نوعی باشد، فرقی ندارد. شرط دیگر که برای متقاضیان خرید بیمه در نظر گرفته شده است مربوط به زمان استفاده و پرداخت حق بیمه است. این به آن معناست که متقاضی قبل از اعزام به خدمت سربازی باید حق بیمه پرداخت کرده باشد. مدت زمانی که برای پرداخت حق بیمه مطرح شده است، مدت دو سال است.

بعد از اینکه مشخص شد فرد متقاضی این دو شرط را دارد حال باید مبلغ تعیین شده را تحت عنوان حق بیمه پرداخت کند تا بتواند از دو سال سابقه استفاده کند. البته این مبلغ به شرایط مختلفی بستگی دارد که در ادامه مورد بحث و بررسی قرار میگرد.


بیشتر بخوانید:  چه کسانی مشمولین خدمت سربازی هستند ؟


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط خرید بیمه خدمت سربازی چگونه است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نحوه محاسبه بیمه خدمت سربازی چگونه است؟

نحوه محاسبه بیمه خدمت سربازی با توجه به شرایط هر فردی متفاوت است. برخی از این شرایط شامل میزان درآمد افراد و همچنین سال اعزام به خدمت سربازی و… میباشد. اگر بخواهیم به طور کلی بیان کنیم؛ محاسبه ی بیمه سربازی با بررسی وضعیت شغلی متقاضی، در آمد دو سال آخر فرد و همچنین مبلغی که طی دوسال آخر برای حق بیمه پرداخت کرده است، مشخص میشود و به ترتیب زیر است:

قوانین مربوط به حق بیمه خدمت سربازی

  • طبق قوانین، داوطلبان باید ۳۰ در صد از درآمد دو سال آخر کاری خود را به عنوان حق بیمه پرداخت کنند. لازم به ذکر است که از این ۳۰ درصد تنها پرداخت ۷ در صد به عهده ی فرد متقاضی است و بقیه ی آن بر عهده ی دولت و سازمان های مربوطه است. برای این کار میانگین درآمد متقاضی در دو سال قبل از اعلام درخواست خرید بیمه سربازی محاسبه میشود. عدد حاصل در هفت درصد ضرب میشود.
  • مدت زمان سربازی افرادی نیز یکی از فاکتورهایی است که در نظر گرفته میشود. که مبلغ به دست آمده در مرحله قبل باید در مدت زمان سربازی ضرب شود.

لازم به ذکر است که نحوه محاسبه بیمه خدمت سربازی برای ایثارگران به همین شکل است با این تفادت که هفت درصد ذکر شده نیز توسط بنیاد شهید و… پرداخت میشود، به عبارتی دریافت سابقه بیمه برای این افراد به شکل رایگان است.

لازم به ذکر است که سازمان وظیفه و سازمان بیمه تامین اجتماعی برای آن دسته از مشمولان که توان مالی پرداخت یکجای این مبلغ را ندارند، امکان پرداخت قسطی را تا ۱۲ قسط فراهم آورده است. نکته ی دیگر زمان پرداخت مبلغ تعیین شده است که متقاضیان باید آن را در همان موعد مقرر به شکل قسطی و غیر قسطی پرداخت کنند تا از بروز مشکلات دیگر جلوگیری به عمل آید.

نحوه محاسبه بیمه خدمت سربازی چگونه است؟


بیشتر بخوانید:  شرایط معافیت خدمت سربازی شامل چه مواردی است؟


مدارک لازم برای خرید بیمه خدمت سربازی شامل چه مواردی میباشد؟

مدارک لازم برای خرید بیمه خدمت سربازی موضوع مهمی است که متقاضیان خرید بیمه باید در نظر بگیرند. مدارکی همچون کارت شناسایی ملی و شناسنامه و عکس پرسنلی که از واجب ترین مدارک است. علاوه بر این ها مدارکی که تایید کننده پرداخت حق بیمه از سوی داوطلب قبل از اعزام به خدمت و بعد از آن نیز الزامی است. دریافت این مدارک از طریق مراجعه به سازمان بیمه تامین اجتماعی و دیگر ارگان های مربوطه امکان پذیر است. همانطور که گفته شد مدت زمان خدمت سربازی یکی از مواردی است که مبلغ حق بیمه را مشخص میکند. لذا کارت پایان خدمت نیز از دیگر مدارک لازم برای خرید بیمه خدمت سربازی میباشد. علاوه بر این موارد، افرادی که جانباز هستند و میخواهند از پرداخت حق بیمه سربازی معاف شوند باید مدارک مربوط به جانبازی خود را از بنیاد شهید در یافت کنند و در زمان ثبت تقاضا ارائه دهند.

ارائه ی این مدارک در زمان مقرر شده، الزامی است. فردی که تمام این مدارک را در دست داشته باشد و همچنین شرایط لازم را نیز دارا باشد میتواند بری خرید بیمه اقدام کند.


بیشتر بخوانید:  پروژه کسری خدمت چیست؟


قیمت خرید بیمه خدمت سربازی چگونه است؟

قیمت خرید بیمه خدمت سربازی به پارامتر های محتلفی بستگی دارد که تا کنون به برخی از این موارد اشاره کرده ایم. مهم ترین عاملی که در این قیمت تاثیر میگذارد همان در آمد فرد متقاضی میباشد. لذا مبلغ قابل پرداخت برای افراد با در آمدهای مختلف، متفاوت میباشد. مثلا برای فردی با درآمد یک میلیون تومان و دو سال خدمت سربازی طبق فرمول های ارائه شده با ضرب این مبلغ یک میلیون تومان در هفت درصد اعلام شده، عدد هفتصد هزار تومان به دست میاید که این مبلغ را نیز باید در مدت سربازی که همان ۲۴ ماه است ضرب کنیم. عدد حاصل ۱۶۸۰ هزار تومان است که قیمت خرید بیمه در خدمت سربازی برای این فرد است.

به این ترتیب قیمت های مختلفی وجود دارد ولی اصل محاسبه برای کلیه ی متقاضیان همان روش اعلام شده است به استثنای جانبازان که برای آنها  امکان بهره مندی از سوابق بیمه سربازی به شکل رایگان وجود دارد.

قیمت خرید بیمه خدمت سربازی چگونه است؟


بیشتر بخوانید:  قوانین جدید معافیت نظام وظیفه


سوابق  بیمه خدمت سربازی چیست؟

سوابق  بیمه خدمت سربازی میتواند به افراد واجد شرایط کمک کند که دو سال زودتر موفق به دریافت بیمه و مزایای بازنشستگی شوند. اما نکاتی در این باره وجود دارد که متقاضیان باید رعایت کنند.

  • متقاضی باید قبل و بعد از دوره سربازی تحت پوشش بیمه باشد تا بتواند به شکل رایگان از سوابق بیمه خدمت سربازیاستفاده کند.
  • پرداخت مبلغ حق بیمه برای سربازانی که قبل از سربازی بیمه نبوده اند الزامی است. نحوه ی محاسبه ی این مبلغ را در پاراگراف های قبلی شرح داده ایم.
  • افرادی که میخواهند از وضعیت سابقه بیمه سربازی خود مطلع شوند بایستی با مراجعه به سامانه مربوطه یک حساب کاربری ایجاد کنند.
  • این سامانه به شکل خودکار و با توجه به اطلاعاتی که وارد کرده اید مدت سابقه شما را بررسی میکند و در اختیارتان قرار میدهد.

سوالات متداول

مزیت استفاده از بیمه سربازی چیست؟

استفاده از بیمه درمانی سربازان را از پرداخت هزینه های سنگین درمانی معاف میکند. همچنین این دوره ی دو ساله ی بیمه سربازی میتواند به عنوان سابقه کاری افراد در نظر گرفته شود.

شرایط خرید بیمه سربازی کدامند؟

متقاضی قبل از اعزام به خدمت سربازی باید حق بیمه پرداخت کرده باشد. همچنین در زمان ثبت درخواست در حال پرداخت بیمه ی سازمان تامین اجتماعی باشد.

محاسبه بیمه سربازی چگونه است؟

میانگین درآمد متقاضی در دو سال قبل از اعلام درخواست خرید بیمه سربازی محاسبه میشود. عدد حاصل در هفت درصد ضرب میشود. در نهایت مبلغ به دست آمده در ۲۴ ماه ضرب میشود و مبلغ پرداختی به دست میاید.

شرایط خرید بیمه خدمت سربازی چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط خرید بیمه خدمت سربازی چگونه است؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

نظرات
- یک نظر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1399/8/6

چهارشنبه

1399/8/7

پنجشنبه

1399/8/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید