خرید بیمه خدمت سربازی + شرایط ثبت نام و پرداخت اقساطی و قیمت خرید

خرید بیمه خدمت سربازی

در کشور ما همه­ آقایان باید حداکثر دو سال به خدمت سربازی بروند؛ البته غیر از کسانی که معافیت سربازی دارند. افراد زیادی دغدغه­ از دست رفتن دو سال از زندگی خود را در خدمت سربازی دارند. به همین دلیل با در نظر گرفتن شرایطی که سربازان دارند، سازمان تامین اجتماعی برای آنها بیمه­ نامه ­ای در نظر گرفته است.

بیمه­ سربازی باعث شده سال­های خدمت سربازی جزو سوابق بیمه اضافه شود. در این مقاله مرکز مشاوره آویژه قصد داریم درمورد سوابق بيمه دوران سربازی، شرایط خرید بیمه سربازی، قانون جدید خرید بیمه خدمت سربازی و قیمت بیمه سربازی بپردازیم. پس اگر مشمول خدمت سربازی هستید و دغدغه­ بیمه را دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بیمه سربازی چیست؟

بیمه­ سربازی یک بیمه­ نامه برای سربازان است تا بتوانند دو سالی را که در خدمت سربازی هستند، به سابقه­ بیمه­ خود تبدیل کنند. سربازان همچنین می­ توانند در طول دو سال سربازی از خدماتی مانند خدمات پزشکی و درمانی استفاده کنند. از سال 1384 تمام بیمه­ شدگان، مقرری ­بگیران بیمه بیکاری و همچنین مستمری ­بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی می­ توانند مدت زمان خدمت سربازی خود را به سابقه کاری بیمه خود اضافه کنند.

آقایان مشمول خدمت با بیمه­ سربازی، دو سال زودتر بازنشسته می­شوند. البته توجه داشته باشید باید بیمه سربازی خود را بخرید تا بتوانید از خدمات مربوط به آن بهره مند شوید. در ادامه شرایط خرید و سایر نکات برای شما توضیح داده شده است.

شرایط خرید بیمه سربازی

خرید بیمه سربازی اعم از خرید بیمه سربازی ایثارگران یا خرید بیمه سربازی رزمندگان، شامل تمام بیمه ­شدگان، مقرری­ بگیران بیمه بیکاری و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی می­شود. اما افراد گفته شده حتما باید شرایط زیر را داشته باشند تا بتوانند بیمه­ خدمت سربازی را خریداری کنند:

شرایط خرید بیمه سربازی

افراد باید حداقل دو سال سابقه­ بیمه در تامین اجتماعی داشته باشند؛افراد باید کارت پایان خدمت نظام وظیفه داشته باشند. (افراد کمتر از 50 سال باید کارت پایان خدمت الکترونیکی داشته باشند.)

شما می­توانید بلافاصله بعد از پایان دوران خدمت بیمه سربازی را خریداری و حق بیمه را پرداخت کنید. لازم به ذکر است توجه کنید هنگام ثبت درخواست لازم نیست بیمه برای شما رد شود.

برای خرید بیمه­ سربازی فقط کافی است کارت پایان خدمت و دو سال سابقه نزد سازمان تامین اجتماعی داشته باشید.

شرایط ثبت نام و پرداخت اقساطی و قیمت خرید

مدارک مورد نیاز خرید بیمه خدمت سربازی

تنها مدرکی که شما برای خرید بیمه ­نامه­ خدمت سربازی به صورت غیرحضوری نیاز دارید، کارت پایان خدمت است. اگر حضوری اقدام به خرید بيمه دوران سربازی کرده باشید، لازم است مدارک زیر را همراه خود داشته باشید:

مدارک مورد نیاز خرید بیمه خدمت سربازی
اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه؛
اصل و کپی کارت ملی جدید به صورت پشت و رو؛
اصل و کپی کارت پایان خدمت.

لازم است در ابتدا فرم محاسبه­ سوابق مدت زمان خدمت خود را دریافت کنید و سپس مدارک خود را تکمیل نمایید. اگر در جبهه به صورت داوطلبانه حضور داشته ­اید، حتما فرم­ها را تکمیل کنید.

ممکن است به هر دلیلی دفترچه­ پایان خدمت خود را به همراه نداشته باشید. در این صورت اصل گواهی خدمت سربازی را از مراجع مربوطه ارائه کنید. اصل گواهی خدمت سربازی شامل شروع و پایان دوره­ی خدمت شما است.

قیمت خرید بیمه سربازی

برای محاسبه­ قیمت خرید بیمه سربازی لازم است وارد سایت خرید خدمت سربازی تامین اجتماعی ، به آدرس eservices.tamin.ir شوید. لازم به ذکر است که بایستی قبلا در این سایت ثبت ­نام کرده باشید تا بتوانید با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سایت شوید.

سپس می­توانید از خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی استفاده کنید و سابقه بیمه سربازی خود را خریداری کنید. مبلغ خرید بیمه دوران سربازی در سایت به شما اعلام می­گردد و لازم است آن را به صورت اینترنتی پرداخت کنید.

برای اضافه شدن خدمت سربازی به سوابق بیمه باید شرایطی داشته باشید:

🧡 بیمه سربازی باید مورد تایید سازمان تامین اجتماعی باشد؛

🧡 سازمان تامین اجتماعی برای تایید دوره­ی سربازی و پذیرش آن برای بازنشستگی حق بیمه­ای تعیین می­کند؛

🧡 میزان حق بیمه­ خدمت سربازی با توجه به مدت پایان خدمت و ارائه­ درخواست خرید بیمه از طرف شما متفاوت است.

پس از پرداخت مبلغ تعیین شده، دوره­ خدمت شما جزو سوابق بیمه­ شما در نظر گرفته می­شود. برای محاسبه­ قیمت خرید بیمه سربازی در سال 1403 فرمول زیر وجود دارد که طبق آخرین آیین­نامه­ها مشخص شده است:

  • میزان حق بیمه = (نرخ) ۷% * مدت دوره­ی خدمت سربازی * میانگین حقوق دو سال آخر کاری داوطلب

طبق آخرین قانون کشور، 23% پرداخت هزینه­ بیمه بر عهده­ی دولت و 7% آن به عهده­ی شخص متقاضی است.

بهتر است به محض پایان دو سال خدمت خود، اقدام به خرید بیمه سربازی کنید؛ زیرا محاسبه­ حق بیمه بر اساس میانگین دستمزد دو سال آخر پرداخت حق بیمه قبل از درخواست انجام می­شود.

بیمه سربازی چیست؟

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نحوه­ پرداخت حق بیمه در بیمه سربازی

پرداخت حق بیمه در سایت تامین اجتماعی به دو روش نقدی و پرداخت در اقساط صورت می­گیرد. تنها تفاوت این دو نوع پرداخت در زمان اضافه شدن سوابق خدمت به سوابق تلفیقی شما است.

اگر پرداخت به صورت نقدی را انتخاب کنید، مدت زمان خدمت سربازی به صورت خودکار به سوابق کاری شما اضافه می­شود.

اما اگر خرید در اقساط انتخاب شما باشد، باید وارد سامانه پرداخت اقساط بیمه سربازی شوید و هر ماه اقساط خود را پرداخت کنید. بعد از پرداخت آخرین قسط حق بیمه، مدت زمان سربازی شما به سوابق تلفیقی اضافه می­شود.

نحوه­ مشاهده و خرید بیمه سربازی

خرید بیمه­ نامه­ خدمت سربازی به صورت غیرحضوری انجام می­شود. برای این کار وارد سایت eservices.tamin.ir شوید. سپس برای ورود نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. اگر هنوز ثبت­ نام نکرده ­اید، لازم است ابتدا در سایت تامین اجتماعی ثبت نام خرید بیمه سربازی را انجام دهید.

شرایط خرید بیمه سربازی

در مرحله­ دوم در قسمت بیمه ­شدگان «امور بیمه ­شدگان» را انتخاب کنید و «محاسبه خرید خدمت سربازی» انتخاب کنید

مدارک مورد نیاز خرید بیمه خدمت سربازی

در صفحه ­ای که برای شما نمایش داده می ­شود، می­توانید سوابق بیمه­ خود را به صورت کامل مشاهده کنید.

تصویر زیر یک نمونه از سوابق خدمت سربازی است که سابقه­ کار قبل از خدمت سربازی را نداشته و باید 7% حق کارگری پرداخت کند.

قیمت خرید بیمه سربازی

طبق تصویر زیر می­توانید حق بیمه­ی خود را محاسبه کنید.

نحوه­ پرداخت حق بیمه در بیمه سربازی

در مرحله­ بعدی نوع پرداخت را می­توانید انتخاب کنید. بیمه­ سربازی تامین اجتماعی را می­توانید به صورت نقدی و قسطی خریداری کنید.

نحوه­ مشاهده و خرید بیمه سربازی

در صورتی که پرداخت در اقساط را انتخاب کرده­اید، می­توانید تعداد ماه­های پرداخت را تعیین کنید. میزان قسط هر ماه و تاریخ پرداخت به صورت خودکار به شما نمایش داده می­شود. در نهایت می­توانید حق بیمه سربازی خود را خریداری کنید.

پوشش ­های دفترچه­ بیمه سربازی

چه افرادی از پرداخت حق بیمه سربازی معاف هستند؟

طبق ماده­ی 95 قانون تامین اجتماعی، همه­ بیمه­ شدگان، مستمری­ بگیران بازنشستگی و از کارافتادگی که قبل و بعد از خدمت سربازی مشغول به کار بوده و دارای سابقه­ بیمه­ تامین اجتماعی هستند از پرداخت حق بیمه معافند. البته اگر زمان پایان دوره­ سربازی آنها قبل از 7 مرداد 1385 باشد. این افراد باید بلافاصله یا حداقل سه ماه بعد از خدمت سربازی بیمه شده باشند.

پوشش ­های دفترچه­ بیمه سربازی

سربازان با داشتن بیمه­ دوران سربازی تحت پوشش خدمات زیر قرار می­گیرند:

پرداخت هزینه­ های پزشکی

(اگر سربازی در دوران خدمت سربازی نیاز به استفاده از خدمات درمانی و امکانات پزشکی را داشته باشد، بیمه­ی سربازی هزینه حوادث سربازان پرداخت می­کند.)

نقص عضو و از کارافتادگی موقت یا دائم

(میزان غرامتی که به سرباز پرداخت می­شود، بستگی به نوع و میزان از کارافتادگی یا نقص عضو او دارد. این غرامت­ها نیز تحت پوشش بیمه حوادث سربازان است.)

سخنی از مشاوران آویژه

خرید سابقه بیمه سربازی برای سربازان بسیار کاربردی است. بیمه سربازی تمام حوادث احتمالی در دوران خدمت را تحت پوشش خود قرار می­دهد و از همه مهم­تر در پایان خدمت سربازی به سوابق کاری شما اضافه می­شود.

در این مقاله با بیمه سربازی، خرید آن و سایر نکات ضروری درمورد آن آشنا شدید. در صورتی که پس از پایان مطالعه­ این مقاله، همچنان سوالی برای شما باقی مانده بود، با مشاوران آویژه تماس بگیرید تا اگر ابهامی برای شما باقی مانده، برطرف شود.

سوالات متداول

  1. پرداخت حق بیمه سربازی را چگونه انجام دهیم؟

برای پرداخت حق بیمه­ی سربازی لازم است به سایت تامین اجتماعی مراجعه کرده و از قسمت امور بیمه­شدگان به منوی محاسبه­ خرید خدمت سربازی بروید و مراحل را طبق عکس­هایی که در متن مقاله برای شما قرار داده شده است، انجام دهید.

  1. آیا امکان خرید رایگان بیمه سربازی وجود دارد؟

بله. طبق ماده 95 قانون تامین اجتماعی، کسانی که دوره­ی سربازی آنها قبل از سال 1385 تمام شده باشد و قبل و بعد از دوران سربازی خود مشمول بیمه باشند، از پرداخت حق بیمه معاف هستند.

  1. میزان قیمت پرداختی بیمه دوران سربازی برای هر فرد به چه صورت است؟

میزان پرداخت حق بیمه 30 درصد در نظر گرفته شده است که فرد بیمه شده 7% آن و دولت 23% آن را پرداخت می­کند.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

خرید بیمه خدمت سربازی + شرایط ثبت نام و پرداخت اقساطی و قیمت خرید

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید