شرایط پروژه کسری خدمت سربازی ۱۴۰۲

شرایط پروژه کسری خدمت سربازی 1400

طبق قانون جمهوری اسلامی ایران، تمام پسرانی که به سن قانونی ۱۸ سالگی می رسند، باید برای رفتن به سربازی وضعیت خود را مشخص نمایند. در واقع یکی از مسائل و دغدغه های پسران ۱۸ ساله و همچنین خانواده های آن ها، مسئله خدمت سربازی است

بعد از اقدامات لازم و دریافت مشاوره در زمینه تعیین وضعیت خدمت سربازی، باید در زمان مقرر شده توسط سازمان نظام وظیفه به مراکز اعزام به خدمت مراجعه نمایید.

افراد در شرایط از اعزام به سربازی، به دنبال راه هایی برای فرار از خدمت سربازی اند که یکی از این راه ها گرفتن پروژه کسری خدمت می باشد. از جمله ها کارهایی که باید در این مورد انجام دهند دانستن شرایط پروژه کسری خدمت سربازی می باشد.
در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش های دریافت کسری خدمت سربازی آشنا کنیم. لطفا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

 

 

چگونه پروژه کسری خدمت سربازی بگیریم؟

پروژه های کسری خدمت عموما توسط مرکز نظامی و گاها شرکت های دانش بنیان تعریف شده و مشمولین برای این منظور می توانند با اطلاع از نام این ارگان ها به صورت تلفنی یا حضوری با آن ها ارتباط برقرار کرده و از شرایط دریافت پروژه اطلاع حاصل کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه این ارگان ها، مقاله ارگان های ارائه دهنده پروژه کسری خدمت سربازی را مطالعه بفرمایید.

در این میان همانطور که اشاره شد، داوطلبان کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین فرزندان خانواده های ایثارگران از شانس بیشتری برای دریافت پروژه های کسری خدمت برخوردارند.

باید اشاره کنیم که برای دریافت پروژه کسری هیچ گونه محدودیتی توسط سازمان نظام وظیفه اعمال نشده و عموما سازمان ها بر اساس سطح پروژه های موجود و ارزیابی شرایط آن ها، اقدام به گزینش داوطلبان می کنند.

فرزندان خانواده های ایثارگران برای دریافت کسری خدمت ایثارگری الزامی بر داشتن مدرک علمی معتبر و انجام پروژه نداشته و در صورتی که پدر آن ها ۲۷ ماه یا بیشتر سابقه حضور در مناطق عملیاتی را داشته باشد، آنها معاف خواهند شد. همچنین در صورت سابقه کمتر، آنها می توانند علاوه بر کسری ایثارگری پدر، از کسری پروژه نیز استفاده کنند.

شرایط دریافت پروژه کسری با رشته تحصیلی داوطلبان ارتباط زیادی داشته و افراد باید از ارگان هایی که در حوزه کاری مرتبط با رشته تحصیلی آن ها پروژه های کسری ارائه می دهد، اطلاع حاصل کنند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط پروژه کسری خدمت سربازی ۱۴۰۲ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط دریافت پروژه کسری خدمت سربازی چیست؟

گفتیم یکی از روش هایی که می توانیم کسری خدمت سربازی دریافت کنیم، انجام پروژه کسری خدمت سربازی نظام وظیفه می باشد. در این زمینه از جمله کارهایی که باید انجام دهیم، این است که ابتدا از شرایط و آیین نامه پروژه کسری خدمت سربازی مطلع شویم.

در حالت کلی شما چنانچه جزء فرزندان خانواده های ایثارگر باشید، با ارائه مدرکی که نشان دهنده سابقه پدر در مناطق عملیاتی باشد، می توانید از این کسری خدمت بهره مند شوید. لازم به ذکر است دریافت گواهی نامبرده نیاز به مراجعه پدر مشمول به مناطق عملیاتی خواهد داشت.

اما چنانچه پدر شما از سابقه ایثارگری برخوردار نبوده و می خواهید به صورت عادی درخواست دریافت پروژه کسری نمایید، در این صورت باید بهتر است بصورت حضوری با در دست داشتن رزومه خود به ارگان های مربوطه که پروژه ارائه می دهند، مراجعه نمایید.

برای دریافت پروژه کسری خدمت این امکان برای دانشجویان نخبه وجود دارد، تا با انجام یک یا دو پروژه خدمت سربازی خود را به اتمام برسانند. این افراد برای دریافت پروژه کسری خدمت باید به بنیاد ملی نخبگان مراجعه کرده و از ضوابط و شرایط پروژه های کسری خدمت آگاهی داشته باشند.

شرایط پروژه کسری خدمت سربازی,مشاوره پروژه کسری خدمت سربازی,پروژه کسری خدمت سربازی,اخذ پروژه کسری خدمت سربازی,مشاوره شرایط پروژه کسری خدمت سربازی نظام وظیفه,پروژه کسری خدمت,

میزان کسری خدمت پروژه های ارائه شده

اگر شما فارغ التحصیل یا دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکتری باشید، می توانید به راحتی از شرایط پروژه کسری خدمت سربازی استفاده کنید. استفاده از شرایط پروژه کسری خدمت سربازی موجب کسر ۲ الی ۱۸ ماه از سربازی شما می شود.

باید این نکته را فراموش نکنید، با وجود استفاده از شرایط پروژه کسری خدمت باز هم شما باید دوره آموزشی خدمت سربازی را بگذرانید.

شما می توانید در حین تحصیل نیز پروژه کسری خدمت بگیرید، تا بتوانید مابقی ماه های خدمت خود را کسری بگیرید. برای گرفتن کسری خدمت باید از مدارک پروژه کسری خدمت آن نیز مطلع باشید.

همچنین در مورد گرفتن کسری خدمت و داشتن شرایط پروژه کسری خدمت سربازی باید گفت این هم مانند بقیه کارهای اداری و عمومی نیازمند طی شدن سلسله مراتبی است که ممکن است در بازه چند ماهه انجام گیرد.

شرایط پروژه کسری خدمت سربازی,مشاوره پروژه کسری خدمت سربازی,پروژه کسری خدمت,اخذ پروژه کسری خدمت سربازی,سازمان های ارائه دهنده پروژه کسری خدمت سربازی,

مدرک تحصیلی جهت استفاده از پروژه کسری خدمت سربازی

همانطور که گفتیم یکی از شرایط گرفتن کسری خدمت سربازی، اخذ پروژه کسری خدمت است. جهت اخذ پروژه باید از شرایط پروژه کسری خدمت سربازی آگاه شوید و آن شرایط و مدارک را مهیا نمایید.

از جمله شروط اصلی برای گرفتن پروژه کسری خدمت، مدرک تحصیلی افراد است و داشتن مدرک تحصیلی ارشد و دکتری بسیار حائز اهمیت و تاثیر گذار است.

متقاضیان استفاده از این طرح می توانند در حین خدمت نیز از مزایای پروژه کسری خدمت نیز بهره مند شوند.

پونزدر پروژه های کسری خدمت سربازی دو نوع کسری وجود دارد، که عبارتند از:

پروژه به ازای کسری زیر شش ماه

پروژه به ازای کسری بالای شش ماه

نحوه اخذ پروژه های کسری خدمت سربازی

نحوه اخذ پروژه های کسری خدمت سربازی

پونزجهت اخذ و گرفتن پروژه های کسری خدمت سربازی معمولا و عموما از دو راه استفاده می کنند که بشرح زیر است:

 •  داوطلبانی که حائز شرایط نخبگی هستند، باید به بنیاد ملی نیروهای مسلح مراجعه کرده و برگه درخواست برای دریافت پروژه کسری خدمت را تکمیل نمایند.
 •  داوطلبان کارشناسی ارشد و دکترا می توانند با مراجعه حضوری به ارگان های نظامی و شرکت های دانش بنیان از پروژه های کسری سال جاری اطلاع حاصل نمایند

سازمان ها و مراکز جهت اخذ پروژه کسری خدمت بسیاری وجود دارد که داوطلبان با توجه به شرایط مورد نیاز می توانند به سازمان مربوطه مراجعه کرده و اقدام کنند. در این راستا گاها اکثر افراد حوصله و وقت کافی ندارند تا متن های طولانی شرایط و مدارک مورد نیاز اعلام شده سازمان ها را مطالعه کنند.

مشاوران مرکز آویژه برای خدمت رسانی و راهنمایی شما، همه روزه و همه ساعات حضور دارند. مشاوران مجرب ما، راه ها و روش های آسان و سریع را جهت اخذ کسری خدمت در اختیار شما قرار می دهند، و شما را با آخرین تغییرات شرایط پروژه کسری خدمت سربازی آشنا می کنند.

لازم به ذکر است، مهمترین شرط برای بهره‌ مندی از قوانین کسری خدمت، نداشتن غیبت سربازی است.

نحوه اخذ کسری خدمت سربازی ایثارگری

ایثارگرانی که حدنصاب معافیت یک فرزند را ندارند، می توانند برای دریافت کسری خدمت فقط یک فرزند خود اقدام نمایند.

در این میان چنانچه رزمنده ای در بیش از یک سازمان دارای سابقه حضور در جبهه و جانبازی است، چنانچه جمع آن مدت به حدنصاب معافیت یک فرزند برسد، باید هر یک از این سازمان ها به طور جداگانه مدت جبهه و جانبازی را به سازمان وظیفه عمومی ارائه نمایند تا توسط این سازمان تجمیع شود.

برای مشمولان ایثارگر که غیبت نداشته اند، به ازای هر درصد جانبازی، هر ماه اسارت و هر ماه رزمندگی به مدت ۱۲ روز از کسری خدمت برخوردار می شوند.

نحوه اخذ کسری خدمت سربازی ایثارگری

کسری خدمت حافظان قرآن

سربازان حافظ قرآن نیز امکان برخورداری از آن را دارا هستند؛ گرچه باید متذکر شد که حافظان و قاریان قرآن و افراد برتر در مسابقات بین‌المللی قرآن به منظور تشویق بیشتر دارای مزایایی در خدمت سربازی می باشند.

حافظان قرآن با شرکت در مسابقات قرآنی و اخذ مدرک آن می توانند از دو ماه کسری تشویقی برخوردار شوند. برای آشنایی بیشتر با شرایط آن، مقاله کسری خدمت حافظان قرآن را مطالعه بفرمایید.

خدمات مشاوره تلفنی آویژه در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مشاوره معافیت پزشکی

مشاوره خرید خدمت

مشاوره معافیت کفالت

مشاوره معافیت ایثارگری

مشاوره معافیت تحصیلی

مشاوره کسری خدمت (مشاوره کسری پروژه، کسری ایثارگری و رزمندگی و…)

مشاوره امریه

مشاوره سرباز نخبگی (سرباز نخبه وظیفه)

مشاوره اعزام به خدمت

مشاوره غیبت و جریمه خدمت سربازی

مشاوره تعجیل و تمدید خدمت سربازی

مشاوره شرایط خروج از کشور برای مشمولان نظام وظیفه خدمت سربازی

اخبار نظام وظیفه

خدمات مشاوره تلفنی آویژه در زمینه مشاوره نظام وظیفه

شرایط کسری خدمت فرزندان ایثارگر

همانطور که اشاره شد، مشمولانی که سابقه ایثارگری والدین آن ها به حدنصاب معافیت نمی رسد، مطابق مقررات می توانند از کسری خدمت ایثارگری بهره مند گردند.

برای اقدام در راستای بهرمندی از کسری خدمت، ابتدا باید از شرایط و ضوابط آن و این که این که چه افرادی مشمول این قانون خواهند شد، اطلاع کامل داشته باشید که این شرایط عبارت اند از:

 • در صورتی که رزمنده ای در دو یا چند سازمان، دارای سابقه جبهه و جانبازی باشد، اگر مجموع آن به حدنصاب معافیت فرزند برسد، هر سازمان می بایست به طور مجزا مدت جبهه و جانبازی را به سازمان وظیفه عمومی منعکس کرده تا در این سازمان تجمیع گردد.
 • فزرندان فاقد غیبت ایثارگران دارای ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه رزمندگی، از کسری خدمت بهرمنده شده اما فرزندان افراد دارای ۳۰ ماه سابقه، معاف خواهند شد.

سخن آخر

در این مقاله قصد داشتیم تا اطلاعات نسبتا جامعی را با شما در مورد نحوه دریافت کسری خدمت و انواع آن در میان بگذاریم. کسری های خدمت شامل انواع مختلفی شده که معروفترین آنها مربوط به کسری خدمت ایثارگری و پروژه علمی می شوند.

داوطلبان برای دریافت کسری خدمت پروژه علمی بایست داوطلب کارشناسی ارشد و یا دکتری بوده و بر حسب رشت تحصیلی خود به ارگان های نظامی و شرکت های دانش بنیان مراجعه نمایند.

چنانچه سوال و یا دغدغه ای در این مورد داشته باشید، لطفا سوال خود را با مشاوران مرکز آویژه در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

سوال علامتکسری خدمت سربازی به چند روش در دسترس مشمولین سربازی قرار می گیرد؟

کسری های خدمت شامل انواع مختلفی می شوند که از شاخص ترین آنها می توان کسری خدمت ایثارگری، پروژه علمی و کسری خدمت مختص حافظان قرآن اشاره کرد.

سوال علامتمیزان کسری خدمت به ازای پروژه علمی چه میزان می باشد؟

در این روش داوطلبان به ازای انجام یک یا دو پروژه می توانند ۲ الی ۱۹ ماه کسری خدمت دریافت کنند.

شرایط پروژه کسری خدمت سربازی ۱۴۰۲

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط پروژه کسری خدمت سربازی ۱۴۰۲

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- یک نظر:
 1. بسیار عالی
  سپاسگزارم از شما که، بسیار زیبا توضیح دادید.
  ضمنا در زمینه حفظ قران
  و قران موضوعی
  علاقمند کردن سرباز ها به نماز پیشنهادی دارم.
  مشهد مقدس

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1402/3/13

یکشنبه

1402/3/14

دوشنبه

1402/3/15

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید