مدارک لازم برای معافیت کفالت در سال ۱۴۰۰ چیست؟

مدارک لازم برای معافیت کفالت چیست؟

مدارک لازم برای معافیت کفالت چیست و پس از تکمبل کردن، افراد باید آنها را به چه سازمانی ارسال کنند؟ باید قبل از هرچیز بگوییم که معافیت کفالت انواع مختلفی دارد که مشمولین می توانند با داشتن شرایط معافیت کفالت از آن ها استفاده کنند .

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه مدارک لازم برای معافیت کفالت در سال ۱۴۰۰ چیست؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

به طور کلی چه کسانی می توانند از معافیت کفالت بهره مند شوند؟

برای رسیدن به پاسخ تمام این سوالات ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید. قبل از هر چیز باید بگوییم مشمول به کسی گفته می شود که سن ۱۸ سالگی خود را به پایان رسانده و از اولین روز ورود به سن ۱۹ سالگی وارد سن مشمولیت شده و باید برای رفتن به سربازی اقدام کرده و مراحل اعزام به خدمت خود را انجام دهد.

اما این حرف به ظاهر ساده به نظر می آید؛ فکر کنید که این مشمولین پس از اعزام به خدمت باید ۲۴ ماه دوره خدمت ضرورت خود را بگذرانند.

امروزه مشمولین قبل از رسیدن به سن مشمولیت به دنبال راه و روشی می گردند تا هرطور که شده از رفتن به سربازی معاف شوند. حال اینکه چگونه معافیت سربازی بگیرند و یا مدارک لازم برای معافیت کفالت آن ها چیست بسی سوال برانگیز است.

اما برخی افراد نیز به دنبال راهی هستند تا بتوانند از کسر خدمت استفاده کرده تا حداقل کمی از دوره ی ۲۱ ماهه خدمت را کاهش داده و ۲ تا ۶ ماه کسری خدمت بگیرند.

همانطور که می دانید استفاده کردن و به کارگیری از روش های مختلف برای معافیت و یا کسری خدمت نیازمند اطلاعات جامعی است که مرکز مشاوره نظام وظیفه  آویژه آن را در اختیار مشمولین قرار خواهد داد. با ما همراه باشید تا در ادامه اطلاعات لازم درباره معافیت و مدارک لازم برای معافیت کفالت را در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت.

خدمت سربازی

جوانان باید بدانند پس از تمام شدن سن ۱۸ سالگی به سن مشمولیت خواهند رسید و باید تکلیف سربازی خود را روشن کنند. اینکه آن ها می خواهند مراحل اعزام به خدمت خود را انجام دهند یا اینکه می خواهند در مورد انواع معافیت ها اطلاعات کسب کرده و به دنبال گرفتن معافیت سربازی بروند.

افرادی که می خواهند برای اعزام به خدمت اقدام کنند باید پس از وارد شدن به سن ۱۹ سالگی از طریق دفاتر الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ درخواست خود را ثبت کرده و مدارک لازم برای اعزام به خدمت را آماده کنند.

این افراد پس از مشخص شدن محل اعزام حود و گذراندن ۲ ماه آموزشی به خدمت سربازی می روند و باید به مدت ۲۴ ماه خدمت کنند. اما این مدت اگرچه به ظاهر طولانی نمی رسد اما تفکر برخی از مشمولین این است که ۲۴ ماه دوره ی خدمت ضرورت بسیار طولانی است و به هر طریق ممکن تلاش خواهند کرد تا بتوانند از معافیت های مختلف استفاده کرده و کارت معافیت خود را بگیرند.

انواع مدارک لازم برای معافیت کفالت

انواع مدارک لازم برای معافیت کفالت

مدارک لازم برای معافیت کفالت از مسائل مهمی است که مشمولین باید دقت لازم داشته باشند. قبل از توضیحات درباره مدارک لازم برای معافیت کفالت مشمولین باید کمی راجع به این نوع معافیت اطلاعات کسب کنند.

معافیت کفالت به آن دسته از معافیت هایی گفته می شود که مشمولین می خواهند کفالت یکی از اعضای خانواده خود را به عهده گرفته و از آن نگهداری و مراقبت کنند. اما برای گرفتن این نوع معافیت مشمولین قبل از آماده کردن مدارک لازم برای معافیت کفالت باید از شرایط بهره مندی از این نوع معافیت مطلع باشند.

ما در اینجا سه شرط اصلی برای بهره مندی از معافیت کفالت را به طور کامل توضیح خواهیم داد:

 • یکی از شروط اصلی این است که مشمولین باید به سن ۱۹ سالگی رسیده باشند تا بتوانند برای معافیت سربازی کفالت اقدام کرده و پرونده ی آن ها در هیئت رسیدگی در سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مورد بررسی قرار بگیرد.
 • شرط دیگر برای اقدام این نوع معافیت، نداشتن غیبت است. منظور از نداشتن غیبت این است که مشمول با ورود به سن مشمولیت برای روشن شدن وضعیت خدمت خود به سازمان های مربوطه مراجعه کند؛ اگر هم مشمول از انواع معافیت ها بهره مند می شوند باید پس از ورود به سن مشمولیت درخواست معافیت خود را از طریق دفاتر الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ ثبت کند.
 • شرط سوم این است که مشمول باید تنها مراقب و نگهدارنده ی اعضای خانواده ی خود باشد تا بتوانند مدارک لازم برای معافیت کفالت را ارائه داده و از این نوع معافیت بهره مند شود.

مدارک لازم برای معافیت کفالت چه مواردی می باشد؟

مدارک لازم برای معافیت کفالت مادر

مدارک لازم برای معافیت کفالت مادر در مرحله ی اول همان مدارکی اس که در بالا اشاره کردیم.

اما برای گرفتن معافیت کفالت مادر مشمولین باید شرایط زیر را دارا باشند:

 • شرط اول این است که مشمول باید تنها فرزند پسر مادری باشد که می خواهد از آن نگهداری و مراقبت بکند. اگر مشمول برادر بزرگتر از خود داشته باشد نمی تواند از این نوع معافیت کفالت استفاده کند.
 • شرط دوم این است که مشمول باید به سن ۱۹ سالگی برسد تا بتواند درخواست خود را در سامانه ی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ثبت کند.
 • شرط سوم این است که مادر مشمول باید بدون همسر باشد یا همسرش در قید حیات نباشد یا اینکه از همسر خود جدا شده باشد. مشمول در صورتی می تواند مدارک لازم برای معافیت کفالت مادر را به سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا تحویل دهد و درخواست معافیت کفالت مادر را داشته باشد که مادرش ازدواج مجدد نکرده باشد و مجرد باشد.
 • شرط چهارم این است که مشمول برای گرفتن معافیت کفالت نباید وارد غیبت غیر مجاز شده باشد. مشمولین باید در نظر داشته باشند که باید پس از وزود به سن مشمولیت نسبت به تعیین و تکلیف وضعیت نظام وظیفه ی خود باید اقدام کنند تا از غیبت کردن جلوگیری شود.

مدارک لازم برای معافیت کفالت مادر طلاق گرفته

مدارک لازم برای معافیت کفالت مادر طلاق گرفته در مرحله اول مدارکی است که در بالا نیز اشاره کردیم اما این مدارک در مرجله اول فقط برای ثبت درخواست معافیت کفالت بوده است. در مرحله ی دوم نیز مشمولین باید مدارک لازم برای معافیت کفالت مادر طلاق گرفته را آماده کنند چون این مدارک برای گرفتن معافیت کفالت مورد نیاز است.

مدارک لازم برای معافیت کفالت مادر طلاق گرفته در مرجله دوم:

 • اصل شناسناهه مشمول به همراه کپی از تمام صفحات آن (توجه داشته باشید که شناسنامه مشمول باید عکس دار باشد.)
 • اصل شناسنامه پدر و مادر و کپی از تمام صفحات آن ها.
 • کپی از صفحه اول شناسنامه برادران و خخواهران مشمول.
 • اصل گواهی فوت پدر مشمول در صورت فوت یا اصل و کپی از طلاق نامه ی مادر .
 • کپی از شناسنامه سا خلاصه فوت همسران دیگر مادر (در صورتی که مادر ازدواج مجدد کرده باشد.)
 • دو قطعه عکس تمام رخ ۳*۴ رنگی با پس زمینه ی سفید از مادر مشمول.
 • یک قطعه عکس تمام رخ ۳*۴ رنگی با پشت زمینه ی سفید از خود مشمول.
 • اصل و کپی گواهی آخرین مدرک تحصیلی مشمول.
 • تکمیل برگه شماره یک یا فرم آخرین وضعیت مشمولین.
 • تکمیل برگه شماره ۸ یا تاییدیه وضعیت مشمولین.
 • تهیه فیش بانکی.

معافیت کفالت مادر طلاق گرفته به صورت موقت خواهد بود؛ یعنی تا ۳۰ ماه معافیت موقت به مشمول داده خواهد شد. اگر ۳۰ ماه پس از تاریخ ثبت طلاق یا فوت همسر، مادر مشمول ازدواج مجدد نکرده باشد هم چنین برادر دیگر مشمول به سن ۱۸ سالگی نرسیده باشد مشمول می تواند معافیت موقت خود را به معافیت دائم تبدیل کند.

شرایط لازم برای معافیت کفالت مادر مطلقه

مدارک لازم برای معافیت کفالت  مادر مطلقه در بالا به طور مفصل آورده شده است. مشمولین باید به این نکته توجه داشته باشند که در حین استفاده از معافیت تحصیلی نیز می توانند از معافیت کفالت بهره مند شوند.

هم چنین داشتن برادر دیگر بالای ۱۸ سال مانع رسیدگی به معافیت کفالت مادر خواهد شد. حتی اگر برادر ازدواج کرده باشد یا به کشوری دیگر مهاجرت کند نیز نمی تواند دلیل قانع کننده ای برای سازمان نظام وظیفه ی عمومی ناجا باشد.

مشمولین هم چنین پس از آماده سازی مدارک لازم برای معافیت کفالت مادر مطلقه و تقاضای معافیت کفالت باید ظرف یک ماه برای رسیدگی به درخواست خود اقدام کنند در غیر این صورت درخواست آن ها ملقی خواهد شد. باید پس از آن مراحل اعزام به خدمت خود را انجام داده و به خدمت سربازی بروند.

نظام وظیفه

مدارک لازم برای معافیت کفالت مادر برای فرزند دوم

مدارک لازم برای معافیت کفالت مادر برای فرزند دوم به این صورت است که فرزند اول بر اساس تشخیص شورای پزشکی نتواند مراقب و نگهدارنده ی مادر بوده باشد یا اینکه فرزند اول پس از گرفتن معافیت کفالت فوت شده باشد؛ در غیر این صورت مادر نمی تواند معافیت کفالت را برای فرزند دوم خود بگیرد مگر در موارد خاصی که ذکر خواهیم کرد.

مدارک لازم برای معافیت کفالت مادر برای فرزند دوم  این است که فرزند اول در حال استفاده از معافیت تحصیلی باشد؛ بنابراین  این قضیه مانع از معافیت موقت برادر دیگر نخواهد بود. مشمول می تواند مدارک لازم برای معافیت کفالت مادر برای فرزند دوم خود را آماده کرده و از معافیت موقت استفاده کند. اما این معافیت فقط در طول تحصیل برادر دیگر معتبر خواهد بود.

یعنی پس از اتمام تحصیل برادر دیگر، مشمول باید برای رفتن به خدمت ضرورت مراحل اعزام خود را انجام دهد. هم چنین اگر برادر یا برادران مشمول به دلیل بیماری با معلولیت نتوانند کفالت مادر را به عهده بگیرند بر اساس تشخیص شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مشمول می تواند به عنوان فزند دوم کفالت مادر خود را به عهده بگیرد.

خوانندگان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی ، معافیت ایثارگری و  انواع کسری خدمت سربازی، کسر خدمت جانبازی و کسر خدمت نحبگان با مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه تماس بگیرند. مشاورین متخصص ما همه روزه پاسخگوی شما خواهند بود.

مدارک لازم برای معافیت کفالت پدر

مدارک لازم برای معافیت کفالت پدر به طور مفصل در ادامه توضیح داده شده است. مشمولین قبل از آماده سازی مدارک لازم برای معافیت کفالت پدر باید شروط اصلی برای این نوع معافیت را نیز بدانند.

یکی از شروط اصلی برای گرفتن معافیت کفالت پدر این است که پدر باید به سن ۷۰ سالگی رسیده باشد تا مشمول در سن ۱۹ سالگی بتوانند با توجه به سن پدر از معافیت کفالت پدر بهره مند شده و با مدارک لازم برای معافیت کفالت پدر اقدام کند.

مدارک لازم برای معافیت کفالت پدر

 • تکمیل برگه شماره ۱ استعلام آخرین وضعیت مشمولین.
 • تکمیل برگه شماره ۸ تاییدیه وضعیت مشمولین.
 • تکمیل برگه شماره ۷ تحقیق وضعیت مشمول توسط نیروی انتظامی.
 • اصل کارت شناسایی ملی مشمولین به همراه کپی از آن.
 • اصل شناسنامه ی مشمولین به همراه کپی از تمام صفحات آنها.
 • اصل شناسنامه پدر و مادر مشمول یه همراه کپی از آنها.
 • دو قطعه عکس ۳*۴ پدر مشمولین.
 • کپی از شناسنامه یا طلاقنامه همسر یا همسران دیگر پدر مشمولین.
 • اصل فیش واریزی بانکی.
 • اصل گواهی پایان تحصیلات در هر مقطعی که مشمول می باشد به همراه کپی تایید شده ی آن.
 • کپی شناسنامه خواهران و برادران مشمول.

مدارک لازم برای معافیت کفالت

مدارک لازم برای معافیت کفالت پدر بیمار

مدارک لازم برای معافیت کفالت پدر بیمار مانند معافیت کفالت پدر بالای سن ۷۰ سال است؛ با این تفاوت که در اینجا پدر مشمول به سن ۷۰ سال نرسیده است. در واقع سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا پس از تصویب قانون در مورد کفالت پدر این تبصره را نیز در بند های قوانین خود آورده است که آن دسته از مشمولینی که پدرشان به علت بیماری و ناتوانی قادر به انجام کارهای خود نیستند و مشمولین باید از آن ها مراقبت و نگهداری کنند.

این افراد می توانند با ارائه مدارک لازم برای معافیت کفالت پدر بیمار و ناتوان خود اقدام کرده و کارت معافیت دائم خود را بگیرند.

مدارک لازم برای معافیت کفالت پدر بیمار در مرحله اول به صورت زیر است:

 • تکمیل برگ استعلام وضعیت مشمولین (برگه شماره ۱).
 • تکمیل برگ وضعیت مشمولین (برگه شماره ۲).
 • تکمیل برگ واکسیناسیون (برگه شماره ۴).
 • تکمیل برگ معاینه اولیه پزشکی (برگه شماره ۵).
 • عکس رنگی ۳*۴ تمام رخ با زمینه سفید.
 • اصل کارت ملی مشمول با کپی آن.
 • اصل شناسنامه مشمول با کپی از تمام صفحات آن.
 • گواهی آخرین مدرک تحصیلی مشمول به همراه کپی تایید شده ی آن.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره معافیت کفالت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

مدارک لازم برای معافیت کفالت پدر بیمار

سوالات متداول

انواع معافیت سربازی چیست؟

معافیت های سربازی راه های موثری است که جوانان می توانند از طریق آن ها به خدمت سربازی نروند. این معافیت ها شامل معافیت پزشکی سربازی، معافیت کفالت های مختلف، معافیت های تحصیلی، معافیت های ایثارگران و فرزندان شاهد و غیره هستند.

معافیت سربازی کفالت چیست؟

یکی از مهم ترین معافیت ها به حساب می آید. در این نوع معافیت ها مشمولین باید کفالت یکی از اعضای خانواده ی خود را به عهده بگیرند.

شرایط معافیت کفالت سخت است؟

یکی از آسان ترین راه های استفاده از معافیت خدمت سربازی، معافیت کفالت است. بسیاری از مشمولین می توانند از این معافیت استفاده کنند زیرا قوانین مطرح شده در این معافیت بسیار ساده است.

مدارک لازم برای معافیت کفالت در سال ۱۴۰۰ چیست؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مدارک لازم برای معافیت کفالت در سال ۱۴۰۰ چیست؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 57 نظر:
 1. سلام من پدرم فوت شده و همراه مادر و دو برادر کوچکتر از خودم زندگی میکنم ایا میتونم کفالت بگیرم!؟

 2. سلام من ۱۰ روزه از خدمت فرار کردم وبهم گفتن که اگر ۱۵ روز بگذره تموم حساب های بانکیت مسدود میشه میخواستم بدونم راسته یا دروغ

 3. سلام ارز ادب من میخواستم کفالت پدرمو بگیرم پدرم ۵۰ سالشه و خانواده کم درامدی هستیم وپدرم در امدش زیر دو سه میلیون تومن هستش و تک فرزند پسری خانواده هستم و از سربازی چهار روزه فرار کردم میخواستم بدونم میتونم کفالت پدرمو بگیرم

  1. سلام شما ابتدا این چهار روز را توجیه غیبت کنید سپس در صورتی که غیبت نداشته باشید پدر از کارافتادگی داشته باشند وشما تنها فرزند ذکور بالای هجده سال باشید شما میتوانید برای معافیت کفالت پدر اقدام نمایید

 4. سلام من پدرم فوت شده و یک داداش بزرگتر که ازدواج کرده و پایان خدمت هم داره دارم ایا میتونم کفالت مادرم رو بگیرم؟

  1. سلام درصورتی که غیبت نداشته باشید ومادر تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی باشد بله میتوانید معافیت بگیرید.

 5. باسلام ،من پدرم ۷ ماهه فوت شده و یک مادر و یک خواهر دارم( برادری ندارم مادرمم مجرد درحال حاضر) و اینکه متولد سال ۱۳۸۲ هستم و دقیقا فردا تولدمه و انگار ۱۸ سالم کامل میشه و مشمول میشم، حالا میخواستم بدونم آیا برای درخواست کفالت اولا باید مادرمم با خودم بیاد اون دفتر پلیس +۱۰ یا تنها هم میشه، دوم اینکه برای آخرین مدرک تحصیلی، چی لازمه؟ من هنوز پایه دوازدهم هستم و هنوز به ما دیپلم رو ندادن شاید تا آخر شهریور بدن. و اینکه اگه مادرم مثلا در سال های آتی ازدواج مجدد کنه معافیت من از بین میره؟ و آیا معافیت کفالت مادری که شوهرش فوت شده دائمی هستش؟ متشکرم.

  1. سلام باید مدرک فوت پدر را داشته باشید و مادر ازدواج نکرده باشند آخرین مدرک تحصیلی تان را به همراه مدارک شناسایی برای معافیت کفالت مادر به پلیس به اضافه ده مراجعه نمایید معافیت کفالت مادر دائم میگیرید

 6. سلام من ۲۷سالمه پزشکی تموم کردم و وقت خدمتم هست تنها فرزند پسر هستم و یه خواهر دارم پدرم دیابتیک هست ۸ ساله هست استنت قلبی داره و فشار خون داره چشماشم ضعیفه ۶۲سالشه و نیاز به مراقبت داره به نظرتون معافیت کفالت پدر بیمار به من تعلق میکیره؟

  1. باسلام اگر پدرتان از کار افتاده باشه بله.واین نیاز به تایید پزشک نظام دارد .

 7. سلام من معافیت موقت کفالت مادر رو دارم که بعد مدتی دائم میشه توی مدت تبدیل کفالت موقت به دائم میتونم دانشگاه ثبت نام کنم و ادامه تحصیل بدم ؟

 8. سلام خسته نباشید من شناسنامه خواهرم گم شده و برای مفالت مادر مثل اینکه لازمه باید چیکار کرد بدون شناسنامه نمیشه؟

 9. سلام من یه خواهر دارم که بیماری چشم داره و هر دو سه ماه یکبار باید پدرم اون رو ببره تهران پیش دکتر و هزینه هاش بالاست و من تهران کار میکنم و هزینه های دکتر خواهرم رو واسه پدرم میفرستم و اگه من برم سربازی و کار نکنم و این هزینه ها رو ندم پدرم منبع درآمدی نداره تا این هزینه ها رو بده میخاستم بدونم میشه مدارک پزشکی خواهرمو ارایه بدیم از طریق کفالت خواهرم از سربازی معاف شم؟؟؟

 10. سلام من متولد۱۳۶۷هستم وسه برادربزرگتراز خودم دارم که هیچ کدوم سربازی نرفتن!البته برادربزرگترم ازمعافیت برادرشهید استفاده امادوبرادر دیگرم غایب هستن، هرسه برادرم متاهل هستن ،من که فرزندآخرخانواده بودم افتخارمراقبت ازپدرومادرم که هردوبیماربودن بامن بود،حالاشش ماه پیش پدرم فوت کردحالامن ۳۳ سال دارم وچون وضعیت سربازی مشخصی ندارم هیچ شغل ودرامدی نیزندارم لطفاراهنماییم کنید

  1. سلام کفالت نمیتوانید بگیرید مگر اینکه ماده ۶ بعزیستی استفاده کنید که بعید است .تماس بگیرید .

 11. سلام من فرزندم بیست ویکسالشه و‌تک فرزنده الان ازهمسرم‌جداشدم برای کفالت فرزندم جهت معافیت میتونم‌اقدام کنم

 12. با سلام من برای معافیت کفالت مادرم تمام شرایط و مدارک را دارم ولی مدارکی از پدرم مثل کپی شناسنامه و کارت ملی رو ندارم و کلا خبری ازش ندارم که مدارکی ازش بگیرم آیا به مشکل بر میخورم

  1. سلام برای بررسی دقیق و پاسخ کامل به این موضوع حتما با مشاورین آویژه در تماس باشید.

 13. باسلام. پدر و مادر من از هم طلاق گرفتند.برادر بزرگتر من هم سربازی رفته وهم ازدواج کرده.و من الان تنها سرپرست مادر و برادر کوچکتر خود هستم.راهی برای گرفتن کفالت هست؟؟

 14. با سلام وقتتون بخیر.بنده فرزند آخر خانواده هستم پدرم بیماری قلبی داره و ۳۰ درصد ازقلبش کارمیکنه ویک چشمش نابینا شد. همه ی برادرام و خواهرم ازدواج کردن و محل سکونتشون دوره.ایا میتونم از معافیت کفالت بیماری پدر بهره مند بشم؟

   1. میتونی بگیری من داداشم معاف شد. از یه بند عجیب غریب استفاده کرد و معاف شد در حالیکه من و یه داداش دیگه هم هر دوتامون سربازی رفته بودیم.

 15. سلام وقتتون بخیر
  مدرک تحصیلی دقیقا چی میخوان و اینکه اصل مدرک رو بایگانی میکنن یا پس میدن؟؟

 16. سلام من پدر و مادرم ٣٢ ماهه پیش از هم به صورت توافقی جدا شدند. پدرم ٣ دانگ خونه ای ک در ان زندگی میکنیم را به نام مادرم زده و ٣ دانگ دیگر برای خودش است.یک خواهر کوچکتر هم دارم ک حضانت او با پدرم است اما چون نمیتواند پیش پدرم زندگی کند چون الان پدرم در خانه ی پدری خودش زندگی میکند ، در خانه ای ک من و مادرم در ان هستیم پیش مادرم زندگی میکند و در طلاق نامه هم ثبت شده تا زمانی ک خواهرم ازدواج کند پیش مادرم میماند اما خرج و مخارجش با خود پدرم است ایا ب من معافیت تعلق میگیرد؟ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   مادر باید در منزل جداگانه زندگی کند که تحت حمایت پدر نباشد.برای بررسی دقیق تر با مشاورین تماس بگیرید

    1. سلام دوست عزیز
     نوع کفالت خو را مشخص کنید. برای پیچیدگی موضوع با مشاورین تماس بگیرید

 17. سلام،عمه من دردوران جوانی به علت بیماری ازدواج نکردن والان نیز۵۵سالش می باشدوتنهازندگی می کندو۲برادرداردو۲نفرازبرادرزاده هایش به خدمت رفته اندومن الان مشمول خدمت هستم آیامعافیت کفالت ایشون برای من شامل می شود؟

  1. سلام دوست عزیز
   خیر مقدور نیست برای گرفتن کفالت تنها پسر ذکور خانواده ملاک است

 18. سلام من پدرن ۶۰ سالش هست دیابت داره تنها پسر خانواده هستم ۲ تا خواهر دارم یکیش ازدواج کرده یکیش شاغله آیا معافیت کفالت پدر به من تعلق میگیره؟

 19. سلام بنده ۳۰ سال سن دارم و تک پسره خانواده هستم
  مشمول غایب هستم و پدرم چند روز پیش به رحمت خدا رفتن
  سوالم این هست که میتونم از معافیت کفالت مادر و خواهرم استفاده کنم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 20. سلام وقت بخیر
  من پدرم از ۲۰ سالگی مریض عصبیه تو بینارستان هم پرونده دارن
  اما از طریق عموم تو اموزش پرورش رسمی هستن
  من میتونم کفالت بگیرم؟

 21. سلام و خسته نباشید..بنده ۲۰ سالمه و متولد ۷۹ خستم و تا الان و تا چند سال دیگر معافیت تحصیلی دارم ولی میخوام عافیت کفالت بگیرم…پدر و مادرم ۱۸ سال پیش از هم جدا شدن و مادرم نیز ازدواج کرد و بعد از مدتی همسر دوم مادرم نیز فوت کرد و الان حدود ۱۲ ساله که پیش مادرم هستم و تک فرزند نیز هستم..لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه اقدام کنم و این که دادنامه که مورد نیاز هست رو چه طور و از کجا گیر بندازم؟ خواهش میکنم کمکم کنید..اجرتون با امام حسین)ع(

  1. سلام دوست عزیز
   از پلیس +۱۰ اقدام کنید. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی با مشاورین تماس بگیرید

 22. باسلام میخواستم سوال کنم ک بنده تک فرزندهستم وپدرومادرم نیزازهم جداشدندآیابنده میتونم معاف بشم باتشکر

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی به شرایط عدم غیبت شما و مدت طلاق دارد. بله میتوانید

 23. سلام خسته نباشید
  من مادرم ۸ ساله از پدرم طلاق گرفته و عضو کمیته امداد هم هست من فرزند اخرم برادر اولم خدمت رفته و ازدواج کرده سه تا بچه داره و برادر دومم فوت شده . آیا معافیت به من تعلق میگیره ؟

 24. سلام من متولد سال ۱۳۷۹ هستم ودرسال ۱۳۹۵ پدر ومادرم از هم جدا شدند و من ترک تحصیل کردم یکسالی ومادرم بخاطر شرایط خیلی سختکه از پس مخارج مت وخواهرم وکرایه خانه ها برنمیامد مجبور شد ازدواح مجدد بکند ولی بخاطر شرایط سختتر وناسازگاری ها بعلت فرزندان نتوانستن زندگی رو ادامه دهند وازهم مجدد جداشدند وحالا مادرم بسیار بیمارهست ودیسک کمر وگردن وتوده های پستانی ونمیتواند خودش کار کند من میتوانم از معافیت مادر وخواهر استفاده کنم البته الان ۲۰ سالم تمام شده ومشمول درس خواندن هستم تا بهار سال ۱۴۰۰لطفا راهنمایی کنید باسپاس

 25. ـ فاقد شغل: کسی که منبع درآمد ثابت برای امرار معاش و اداره زندگی خود ندارد.

  ص ـ مددجو: کسی که تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور و یا کمیته امداد امام‌خمینی (ره) می‌باشد
  باسلام اگه امکان داره درمورد این دو بند آیین نامه اجرایی ۴۴توضیح دهید ایا شامل من ک پدرو مادرم تحت کمیته امداد هستند و بیکار وبرادر کوچک تر من ک معاف پزشکی شده میشود ؟؟من دانشجو هستم ایا کفالت پدر به بنده تعلق میگیرد؟؟

  1. سلام و عرض ادب به شما همراه گرامی. بله شما می تونید از معافیت کفالت استفاده کنید اما برای اطلاع دقیق از شرایط معافیت و مراحل گرفتن معافیت، با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

  2. سلام و خسته نباشید..بنده ۲۰ سالمه و متولد ۷۹ خستم و تا الان و تا چند سال دیگر معافیت تحصیلی دارم ولی میخوام معافیت کفالت بگیرم…پدر و مادرم ۱۸ سال پیش از هم جدا شدن و مادرم نیز ازدواج کرد و بعد از مدتی همسر دوم مادرم نیز فوت کرد و الان حدود ۱۲ ساله که پیش مادرم هستم و تک فرزند نیز هستم..لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه اقدام کنم و این که دادنامه که مورد نیاز هست رو چه طور و از کجا گیر بندازم؟ خواهش میکنم کمکم کنید..اجرتون با امام حسین)ع( تو مدارک مورد نیاز گفته که طلاق نامه و دادنامه…فرق این دو چیه؟ایا واقعا دادنامه مورد نیازه؟

   1. سلام دوست عزیز
    از پلیس +۱۰ اقدام کنید. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی با مشاورین تماس بگیرید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1400/6/31

پنجشنبه

1400/7/1

جمعه

1400/7/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید