مشاوره خدمت سربازی

خدمت سربازی
به اشتراک بگذارید

مشاوره خدمت سربازی

مشاوره خدمت سربازی (Advice for military service) با توجه به قوانین دوره خدمت نظام وظیفه در حوزه های مختلف امروزه یک امر سنجیده است. بسیاری از داوطبان خدمت از قوانین و آیین نامه های خدمت نظام وظیفه بی اطلاع هستند و شاید پس از اینکه وارد دوره خدمت شدند دریابند چه قوانینی در حوزه نظام وظیفه در مورد آنها صدق میکرده است. مشاوره خدمت سربازی در این زمینه راهنمای شما خواهد بود. لذا شما عزیزان باید بدانید از اینکه وقت بگذارید و در مورد قوانین حوزه نظام وظیفه اطلاع کسب کنید ضرر نخواهید کرد. مشاوره خدمت سربازی در این زمینه راهنمای شما عزیزان میباشد. سالیانه بسیاری از جوانان کشور ما در سن اعزام به خدمت (Sending soldiers) قرار خواهند گرفت. برخی از این افراد مشمول انواع معافیت ها و حتی خروج از کشور یا تعویق دوره ضرورت خدمت خواهند بود.

به صورت کلی برای تعیین تکلیف وضع مشمولیت میبایست این افراد از قوانین و آیین نامه ها در این مرحله اطلاع کامل کسب کنند و سپس به یکی از مراکز ذی صلاح وظیفه عمومی مراجعه کنند. مشاوره خدمت سربازی اینجا میتواند به شناخت بهتر افراد از این قواین یاری برساند. به شما عزیزان که در سن مشمولیت دوره خدمت سربازی هستید توصیه میشود که قبل از اطلاع کامل از قوانین خدمت از تکمیل و ارسال دفترچه خود داری کنید. این کار را با مشورت و اطلاع کامل از آیین نامه های دوره خدمت نظام وظیفه انجام دهید. در این مرحله از مشاوره خدمت سربازی به صورت کلی نحوه تکمیل مدارک را برای شما شرح میدهیم.


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی


معافیت

مدارک خدمت نظام وظیفه

بعد از اینکه از اهداف آینده شغلی و تحصیلی خود اطمینان حاصل کردید و دفترچه نظام وظیفه را با دقت مطالعه فرمودید مدارک خود را بدین نحو تکمیل کنید:

 • شماره ملی، شماره تلفن ثابت و همراه خودو همچنین کد پستی منزل خود را با دقت در برگه وضعیت درج کنید. با توجه به تاخیر ارسال برگه سبز در صورتی که آدرس محل سکونت تغییر کرد بلافاصله این موضوع را به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی گزارش کنید تا تغییرات مربوطه اعمال گردد.
 • اگر درحیطه های علمی، فرهنگی،فرهنگی، ورزشی و…. تخصص یا مهارتی دارید در برگه مربوطه ثبت کنید.
 • به یکی از مراکز بهداشتی مراجعه کنید و برای تزریق مننژیت و کزاز و دیفتری اقداک کنید. این کار به صورت رایگان انجام میپذیرد.
 • تزرق واکسن هایی که ذکر شد شامل کسانی که خواستار معافیت موقت و یا معافیت تحصیلی یا خروج از کشور هستند نمیشود.
 • در این مرحله شما میبایست به همراه سوابق پزشکی خود نزد متخصصی که سازمان نظام وظیفه معرفی میکند بروید و روند معاینه وضعیت جسمانی خود را انجام دهید.
 • یک نکته مهم اینکه در مشاوره خدمت سربازی نظام وظیفه این است که اگر شما داوطلب گرفتن کسری خدکت ایثارگری هستید یا دوره تکمیلی بسیج یا سپاه را گذرانده اید نیازی به معاینه پزشکی یا تریق واکسن ندارید. شما میباست این موضوعات را هنگام مراجعه توضیح دهید. مشاوره خدمت سربازی در این زمینه به شما عزیزان یاری میرساند.

  بیشتر بخوانید:  جزئیات معافیت ایثارگری سربازی


سربازی

مشاوره تلفنی خدمت سربازی

مشاوره تلفنی خدمت سربازی یکی از انواع مشاوره میباشد که در راستای مشاوره تحصیلی و شغلی قرار میگیرد. شما حتما دوستانی داشته اید که در همین دو راهی برای تصمیم به رفتن یا نرفتن خدمت دست و پنجه نرم میکنند. به علت اینکه طول دوره خدمت وظیفه در کشور ما نسبتا زیاد است میبایست در مورد چگونگی رفتن به خدمت سربازی دقت کرد و مشاوره خدمت سربازی به شما کمک زیادی خواهد کرد. اکثرافراد زمانی را برای ارسال برگه اعزام انتخاب میکنند و سپس در این مورد پشیمان میشوند. شما میبایست در مورد اینکه چه زمانی برای رفتن به خدمت مناسب است تصمیمی بگیرید که مبتنی بر آینده شغلی و تحصیلی باشد. در غیر این صورت ممکن است بعدا از این بابت دچار مشکل شوید. چه بسیار کسانی که مثلا برای گرفتن امریه سازمان خاصی تلاش زیادی میکنند و بعد متوجه میشوند که با شرایط آنها متناسب نیست و بعد برای لغو آن دچار مشقت فراوان میشوند اگر از مشاوره خدمت سربازی در این زمینه استفاده نمایید قطعا دچار مشقت نخواهید شد.

مشاوره خدمت سربازی تلفنی نظام وظیفه میبایست از طرف افرادی صورت گیرد که تجربه کافی در این زمینه را داشته اند و با روند اداری این موضوع آشنایی داشته باشند تا بتوانند هم اندیشی خوبی به متقاضیان این حیطه ارائه دهند و خدمات متنوعی در زمینه مشاوره خدمت سربازی به شما ارائه میدهند.


بیشتر بخوانید:  معافیت کفالت سربازی


مشاوره خدمت سربازی آنلاین

مشاوره خدمت سربازی آنلاین (Online counseling for military service) فرصتی است که شما عزیزان در کمترین زمان ممکن به مشاور تلفنی در مورد خدمت نظام وظیفه متصل شوید و مشکل خود را مطرح نمایید. در این زمینه مشاوره خدمت سربازی تلفنی آویژه پیشنهاد میکند که سایر مقالات متخصصانی که در زمینه مشاوره خدمت سربازی نگارش شده است را نیز مطالعه فرمایید. با مطالعه مقالاتی که در اینجا در زمینه مشاوره خدمت سربازی گردآوری شده است فرصت مناسبی است تا در مورد  تردید هایی که سربازی برایتان ایجاد کرده تصمیم درستی بگیرید.


بیشتر بخوانید:  شرایط خرید سربازی نظام وظیفه


سربازی در ایران

سربازی در ایران یکی از دوره هایی است که باید پسران آن را بگذرانند. هرچند به مذاق خیلی ها خوش نمیاید. بیشترین مسئله ای که ذهن افراد را درگیر اون کرده یک مورد پایه ای هستش که اصلا خدمت نظام وظیفه رفتن در حال حاضر کار درستی هست یا نه؟ یا کی برم؟ قبل از فارق التحصیلی یا بعد از اون؟ چه ماهی انتخاب کنم برم بهتره؟ و چنصد تا سوال دیگه که ممکن در ذهن خودتونم باشه. البته اینجا مسئله ای که وجود داره و شما به تردید میندازه این هست که همه چیز دست ما نیست!

خیلی از شرایطی که ما باهاش مواجه هستیم تحمیل و اجبار محیط هم هست. اما ما باید ببنیم که با همین شرایطی که داریم بهترین تصمیم ممکن چی میتونه باشه؟ بعضی تصمیم ها هستند که شرایط اضطراری بر اونا حکم فرما نباشه راحت و با دقت میشه گرفت تا مشکلی پیش نیاد. مثلا اگه بحث غیبت وجود نداره بهترین ماهی که میشه انتخاب کرد، ماه پایانی ساله که بهش دوره طلایی هم گفته میشه.


بیشتر بخوانید:  نحوه دریافت معافیت سربازی


خدمت وظیفه عمومی

خدمت وظیفه عمومی قوانین خاص خود را دارد. با توجه به همین قوانین خدمت سربازی (The rules of military service) در کشرمان، بعضی تصمیمات هستند که واقعا اتخاذ آنها نیاز به دقت نظر بالاتری هست. مثلا بعد از کارشناسی بهتره خدمت سربازی برم یا مقاطع بالاتر تحصیلی؟ خب این تصمیمات باید مبنتی بر آینده تحصیلی و شغلی فرد گرفته بشوند. اینجا پیشنهاد میکنیم از تجربیات دیگرانم حتما بهره ببرید، قطعا کسانی که در این زمینه آشنایی دارند تا حدودی میتوانند ابهامات شما را رفع کنند. ولی نکته ای که روشن هست نباید بی دلیل خدمت سربازی پشت گوش انداخت. تجربه نشان داده که قوانین در کشور ما ثبات چندانی ندارند و ممکن در عرض چند ماه یا چند هفته هم تغییر کنند. جهت اطلاع از قوانین سربازی میتوانید از مشاوره خدمت سربازی استفاده نمایید.

پس اگه شرایط مناسب بود میتوانید یک تصمیم درست بگیرید و خودتون در آینده دچار مشکل نکنید. باید این را در نظر بگیرید بی جهت آینده خود را در هاله ای از ابهام نبرید. یه نکته مهم این هست که در بحث معافیت ها با دقت بیشتری عمل کنید. خیلی ها بودند که شامل یک معافیت میشدند اما خواسته یا ناخواسته تصمیم درستی در این باره نگرفتند و حین خدمت تازه با قوانین خدمت سربازی آشنا میشوند. مشاوره خدمت سربازی راهگشای شما عزیزان در این زمینه میباشد.


بیشتر بخوانید: معاف از رزم خدمت نظام وظیفه چیست


مشاوره معافیت خدمت سربازی

مشاوره معافیت سربازی (Exemption from military service) از این جهت مهم است که اکثر افرادی که  آخرین اخبار خدمت سربازی را دنبال میکنند بیشتر به دنبال شرایط معافیت خدمت سربازی هستند. مانند معافیت پزشکی خدمت نظام وظیفه.

مشاوره معافیت خدمت سربازی شامل:

 • معافیت کفالت. که به طور خلاصه در قوانین وظیفه عمومی در ۱۰ بند گنجانده شده است.
 • معافیت برای خانواده هایی که فرزند معلول و یا یکی از والدین معلول باشد.
 • معافیت خانواده هایی که تحت پوشش کمیته امداد هستند.
 • معافیت ایثارگری. شامل خانواده هایی که مشمول سابقه جبهه، اسارت و جانبازی باشند.
 • معافیت پزشکی . این نوع معافیت شامل افرادی است که قادر به اعزام خدمت سربازی نیستند و یک نقص در سلامت خود دارند.

( نکته مهم این که معافیت پزشکی با معاف از رزم فرق دارد زیرا کسانی که معافیت پزشکی دارند به طور کامل از خدمت معاف میشوند اما در معاف از رزم فرد به خدمت نظام وظیفه اعزام میشود لذا به خاطر شرایطی که دارد از انجام برخی اعمال معاف خواهد شد.


بیشتر بخوانید:  معافیت موارد خاص سربازی


خدمت سربازی

مدت خدمت سربازی

مدت خدمت سربازی در مناطق مختلف با هم متفاوت است. مطابق با قوانین حال حاضر نظام وظیفه مدت خدمت سربازی در مناطق امنیتی ۱۸ ماه است. مناطق محروم ۱۹ ماه میباشد. در مناطقی که شرایط خاصی ندارند و عادی است ۲۱ ماه افراد باید خدمت کنند. اما سایر افرادی که از امتیاز امریه یک سازمان برای سپری کردن خدمت نظام وظیفه استفاده میکنند باید ۲۴ ماه خدمت نظام وظیفه را بگذرانند. پس در نتیجه جواب این سوال که خدمت سربازی چند ماه است. باید گفت این به شرایط شما بستگی که مدت زمان سربازی چند ماه باشد. شما میتوانید با استفاده از مشاوره خدمت سربازی از مدت خدمت خود اطلاع کسب نمایید.


بیشتر بخوانید:  شرایط معافیت موارد خاص سربازی


دوره آموزشی خدمت نظام وظیفه

دوره آموزشی خدمت نظام وظیفه اولین قدم برای ورود به دوران خدمت نظام وظیفه است. در این دوره که همانگونه که از نام آن پیداست آموزش های لازم برای خدمات نظامی به افراد داده میشود. پس حتی اگر شما امریه سازمانی را دریافت کرده باشید میبایست دوره آموزشی را طی کنید بعد از آن شما میتوانید برای ارگان مربوطه فعالیت کنید. در این دوره افراد درجه ندارند و به عنوان افرادی که در حال آموزش هستند تلقی میشوند. یکی از نکات قابل توجه اینکه قوانین دوره آموزشی به دلیل همین که افراد  در حال فراگیری فنون نظامی هستند با قوانین داخل یگان خدمتی متفاوت است. در زمانی که شما در یگان خود هستید مسئولیت دارید و به همین دلیل ممکن است متناسب با همین مسئولیت ها از شما انتظاراتی باشد که در صورت تخلف از این قوانین ممکن است مواخذه هایی صورت بیگیرد. مشاوره خدمت سربازی در زمینه دوره آموزشی خدمت نظام وظیفه به شما کمک خواهد کرد.

یک نکته مهم آنکه دوره آموزشی خدمت نظام وظیفه با اینکه قوانین تنبیهی یگان را ندارد اما باید بدانید که ممکن است در صورت تخلف در این دوره با اخراج از محل آموزشی مواجه شوید. در اصطلاح به آن تجدید دوره میگویند. این خود تبیهی بزرگ است زیرا شما میبایست دو ماه دیگر منتظر باشید برای اعزام مجدد و این بلاتکلیفی خود بسیار هزینه دارد. سعی کنید این دوره را سخت نگیرید هرچند به دلیل اینکه تازه وارد یک محیط جدید شده اید و قوانین آن را سختگیرانه میدانید برایتان طی کردن دوره آموزشی سربازی دشوار بیاید. ولی با این وجود سعی کنید از این دوره نهایت لذت را ببرید زیرا تجربه منحصر به فرد برای شما میتواند باشد که کمتر جایی میتوانید آن را تجربه کنید. مشاوره خدمت سربازی در این زمینه راهنمای ما عزیزان میباشد.


بیشتر بخوانید:  مدارک مورد نیاز خرید سربازی


معافیت سربازی

دوره آموزشی خدمت نظام وظیفه چند روز یا چند ماه است؟

دوره آموزش ۶۰ روز یا دو ماه است. البته اگر شما مرخصی های آن را کسر کنید شاید کمتر از ۵۰ روز شود. البته اگر شانس بیاورید و در دوره طلایی به دوره آموزشی خدمت بروید این دوره کوتاه تر نیز خواهد شد.

افراد پس از اینکه وارد دوره آموزشی میشوند با توجه به شرایطی که ذکر میکنیم تقسیم بندی میشوند:

 • وضعیت متاهل بودن یا نبودن
 • وضعیت معاف از رزم
 • داشتن سابقه بسیج
 • گذراندن دوره تکمیلی بسیج
 • سابقه گذارندن دوره آموزشی
 • داشتن امریه سازمان
 • داشتن نامه پذیرش نیرو از ناحیه

نکته مهم با توجه مطالبی که ذکر شد باید هنگام ترخیص از دوره آموزشی مدارک زیر را همراه خود حتما داشته باشند:

 • کپی شناسنامه و کارت ملی
 • عقد نامه
 • برگه سبز خدمت سربازی
 • برگه دوره تکمیلی بسیج
 • مدارک پزشکی
 • نامه پذیرش امریه
 • نامه پذیرش نیرو

نکته آخر ایبنکه حقوق خدمت سربازی در دوره آموزشی تقریبا نصف حقوق خدمت سربازی در یگان است. میتوانید جهت کسب اطلاعات کامل تر از مشاوره خدمت سربازی استفاده نمایید.


بیشتر بخوانید: امریه دانشگاه ها، شرایط و نحوه دریافت


دروه احتیاط سربازی چیست؟

برای اینکه جواب سوال شما را بدهیم در ابتدا باید تقسیم بندی دوران خدمت نظام وظیفه سربازی را شرح دهیم. این دوران شامل ۴ دوره است که مجموع این سالها ۳۰ سال است.

 • دوره ضرورت خدمت نظام وظیفه که دوره اول است و تقریبا بین ۱۸ تا ۲۴ ماه است.
 • دوره احتیاط خدمت نظام وظیفه که زمان این دوره هم ۸ سال است.
 • دوره ذخیره اول خدمت نظام وظیفه. مدت این دوره ۱۰ سال میباشد.
 • دوره ذخیره دوم خدمت نظام وظیفه. طول مدت این دوره هم مانند ذخیره اول ۱۰ سال است.

زمانی که شما دوره ضرورت را به اتمام رساندید در حقیقت مرحله اول خدمت خود را تکمیل نموده اید از لحاظ قانون شما در این حالت وارد دوره دوم خدمت نظام وظیفه شده اید که دوره احتیاط خدمت سربازی نام دارد. این قانون در سال ۱۳۰۴ تصویب شده است اما تا زمان جنگ تحمیلی ایران و عراق اجرایی نشده بود. توجه کنید این قانون برای جبران تکمیل نیرو در دوران جنگ است و در غیر این صورت فراخوانی صورت نخواهد پذیرفت. جهت اطلاع از این موارد باید به مشاوره خدمت سربازی بپردازید.


بیشتر بخوانید: دریافت انواع معافت سربازی


خرید خدمت سربازی

خرید خدمت سربازی

خرید خدمت سربازی یکی از راه هایی بود که افراد میتوانستند از طریق پرداخت جریمه غیبت خود، دوران خدمت خود را طی نکنند و هزینه آن را پرداخت کنند. هزینه این خرید نیز مرتبط با میزان تحصیلات بود. اما با اتمام سال ۹۸ قانون خرید خدمت سربازی از بودجه حذف گردید. بدین ترتیب شرایط خرید خدمت در سال بعد وجود ندارد. البته قانون خرید خدمت نظام وظیفه در سال قبل هم شامل افراد میشد که ۸ سال غیبت داشتند. در این صورت میتوانستند خدمت نظام وظیفه خود را خریداری کنند. از طریق مشاوره خدمت سربازی میتوانیم به انجام خرید خدمت سربازی بپردازیم.


بیشتر بخوانید:  نحوه دریافت معافیت تحصیلی خدمت


سوالات متداول

مدت خدمت سربازی چقدر هست؟

مدت خدمت سربازی در مناطق مختلف با هم متفاوت است. مطابق با قوانین حال حاضر نظام وظیفه مدت خدمت سربازی در مناطق امنیتی ۱۸ ماه است. مناطق محروم ۱۹ ماه میباشد.

 کسری خدمت به چه کسانی تعلق میگیرد؟

کسری خدمت سربازی به افراد مختلف تعلق میگیرد. اما افراد باید طبق شرایط متفاوت خود باید نوع کسری رو مشخص نمایند.

معافیت خدمت سربازی چگونه است؟

معافیت خدمت سربازی شامل انواع معافیت کفالت، معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی، معافیت ایثارگری، معافیت موارد خاص و … میشود. که بستگی به شرایط مشمولین انتخاب میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر سار مقالات مشاوره خدمت سربازی نظام وظیفه آویژه را لطفا مطالعه فرمایید.

منبع:  Soldier Consultation

مشاوره خدمت سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره خدمت سربازی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 10 نظر:

 1. سلام
  با شماره آستیگمات ۲.۷۵ برای بک چشم و ۳.۲۵ برای چشم دیگر می‌توان از معافیت از رزم استفاده کرد یا خیر؟
  با تشکر

  1. سلام
   معافیتی که برای افراد با بیماری آستیگمات چشم در نظر گرفته شده در ارتباط با نوع مدرک تحصیلی و همچنین نوع آستیگمات چشمی این افراد نیز میباشد. اما به طور کلی آستیگماتیسم ساده، مرکب، مخلوط بین ۳ تا ۵ دیوپتر برای هر چشم، معافیت از رزم را به دنبال دارد.

 2. سلام
  من متولد ۱۸ مهر ۱۳۷۹ هستم و در خرداد سال ۹۸ امسال دیپلم گرفتم و کنکور ۹۸ رو شرکت کردم ولی کنکور رو خوب ندادم و امسال پشت کنکور موندم که واسه کنکور ۹۹ شرکت کنم الان میشه بگید که سازمان نظام وظیفه واسه من غیبت سربازی میزنه یا نه و من میتونم واسه کنکور ۹۹ ثبت نام کنم یا نمیتونم خواهشا جواب بدید واسم خیلی مهمه

  1. سلام
   از تاریخ فارغ التحصیلیتان یک سال مهلت دارید که برای اعزام به خدمت اقدام کنید و یا با قبولی در دانشگاه از معافیت تحصیلی استفاده کنید. بنابراین شما میتوانید در کنکور سال جاری نیز شرکت کنید البته توصیه میکنیم با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ از تاریخ دقیق این مهلت یکساله مطلع شوید تا وارد دوره غیبت نشوید.

 3. سلام وقت بخیر. سوالی داشتم ممنون میشم جوابم رو بدهید. من متولد ۶فروردین سال۸۰ هستم .کنکور ۹۸ رو شرکت کردم ولی رتبه مورد نظر رو کسب نکردم فارع التحصیل خرداد ۹۸ هم هستم برا معافیت یه گواهی از مدرسه بردم برا پلیس +۱۰ تا اول فروردین سال۹۹ معافیت هم بهم دادن .امسال میخوام کنکور ۹۹ شرکت کنم ثبت نام هم کردم آیا مشکلی در این زمینه ندارم ؟ اقدام خاصی باید انجام بدم؟

  1. سلام
   با توجه به اینکه معافیت شما تنها تا فروردین ماه میباشد و کنکور بعد از این تاریح برگزار میشود شما باید بعد از مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه خود درخواست تعویق اعزام را به دفاتر پلیس + ۱۰ ارائه کنید تا وارد دوره غیبت از سربازی نشوید.

 4. سلام و ممنون از سایت عالی شما…
  درمورد معافعیت تحصیلی الا من هنوز ۲کتاب به عمد تجدید آوردم که نروم سربازی و متولد۱۰/۰۹/۷۹هستم،بعدا امسال فک نکنم بتونم رشته ای که میخوام را بیارم حالا سال دیگه(سال دیگه آذر وارد ۲۰سالگی میشم) باز همین دو کتاب را امتحان نمیدم که نروم و بخوانم بتونم برم دانشگاه یعنی موقعی که من وارد دانشگاه میشم ۲۰سال تقریبا۹ماه سن دارم حالا این کار برام موثر هست یا نمی تونم برم دانشگاه

  1. سلام
   مشمولان وظیفه عمومی که در دوره متوسطه مشغول به تحصیل هستند تنها تا رسیدن به سن ۲۰ سالگی مجاز به استفاده از معافیت تحصیلی هستند. شما تا قبل از رسیدن به سن ۲۰ سالگی باید تکلیف تحصیل و سربازی خود را مشخص کرده باشید تا وارد دوره غیبت نشوید.

 5. سلام خسته نباشید میگم برادر من الان مرخصیه مشکوک به کروناس و بستریه تو بیمارستان مرخصیش چند روز دیگه تموم میشه چیکار باید بکنیم غیبت و اضاف نخوره

  1. سلام
   در چنین شرایطی شما میتوانید با ارائه ی مدارک پزشکی که از مراکز درمانی و دانشگاهی معتبر دریافت کرده اید، غیبت از سربازی را توجیه کنید و در واقع باید پرونده و مدارک پزشکی را به یگان خدمتی تحویل دهید، در صورت تایید مدارک و مستندات ارائه شده، اضافه خدمت، غیبت و… در نظر گرفته نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068