خانه خدمات مشاوره ای نظام وظیفه مشاوره معافیت سربازی صدور و تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان دانشگاه و مشمولان سربازی

صدور و تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان دانشگاه و مشمولان سربازی

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 7:01 ب.ظ
0
732
معافیت تحصیلی

برای مشاوره در زمینه صدور و تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان دانشگاه و مشمولان سربازی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

صدور و تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان دانشگاه و مشمولان سربازی
میانگین 5 رای از تعداد 3

معافیت تحصیلی چیست؟ چند سال برای فارغ التحصیلی در مقطع کاردانی ٬ کارشناسی ٬ ارشد و دکتری فرصت دارید؟ اگر در این زمان تحصیل شما به اتمام نرسد چه می شود؟ دانشجویان جدیدالورود قبل از ثبت نام در دانشگاه برای معافیت تحصیلی چه باید بکنند؟ در ادامه بخوانید .

معافیت تحصیلی چیست

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا در مورد روند دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان مشمول و مدت این معافیت‌ برای مقاطع تحصیلی مختلف توضیحاتی را ارائه داد.

سرهنگ نجف حمیدزاده که در یک برنامه رادیویی سخن می‌گفت، در مورد معافیت افرادی که قصد ورود به دانشگاه دارند اظهار کرد: پس از اینکه نتایج اعلام شد، دانشجویانی که پذیرفته شدند باید با مراجعه به دانشگاهی که از آن پذیرش گرفتند، فرم درخواست معافیت تحصیلی را دریافت کنند و به نزدیکترین دفتر پلیس +10 یا دفاتر خدمات الکترونیک ناجا مراجعه کنند. در این دفاتر دوستان کاملا توجیه هستند و درخواست معافیت مشمولان را در سامانه ثبت می‌کنند و مجوز اولیه به صورت اتوماتیک صادر می‌شود و سپس می‌توانند برای تکمیل ثبت‌نام به دانشگاه مراجعه کنند.

وی افزود: برای افرادی که شرایط لازم را داشته باشند در مدت کمتر از یک ماه معافیت تحصیلی صادر می‌شود و این معافیت تا موعد انقضا اعتبار دارد.

معافیت تحصیلی دانشجویان

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به مدت زمان معافیت برای هر یک از مقاطع تحصیلی گفت: دانشجویان توجه داشته باشند که فرصت اولیه معافیت تحصیلی مقاطع مختلف مشخص است و دانشجویان باید در این مدت تحصیل خود را به پایان برسانند. به عنوان مثال معافیت مقطع کاردانی حداکثر دو و نیم سال، کارشناسی ناپیوسته سه سال و ارشد ناپیوسته سه سال و کارشناسی پنج سال، دکترای پزشکی پیوسته 8 سال و دکترای تخصصی شش سال است و دانشجویان باید طوری برنامه‌ریزی کنند که در این فرجه اولیه تحصیلات خود را به پایان برسانند.

شرایط تمدید معافیت تحصیلی

وی در مورد اینکه در صورتی که دانشجویان در این مدت تحصیلات خود را به پایان نرسانند چه اتفاقی رخ خواهد داد اظهار کرد: اگر دانشجویان از این زمان به نحو احسن استفاده نکنند و به موقع فارغ التحصیل نشوند، یکسال سنوات ارفاغی خواهند داشت که در این مدت باید فارغ‌التحصیل شوند. در غیر این صورت وارد مهلت معرفی می‌شوند که در این شرایط برابر ماده 13 آیین‌نامه اجرایی ادامه تحصیل آنها ممنوع خواهد بود. اگر دانشجویان در صرفت معرفی فارغ‌التحصیل نشوند وارد غیبت می‌شوند.

سرهنگ حمیدزاده در مورد بوروکراسی انجام فرایند معافیت تحصیلی و انجام هماهنگی‌های بدون واسطه بین دانشگاه‌ها و سازمان نظام وظیفه گفت: دنبال این مسئله هستیم و رایزنی‌های اولیه را هم باوزارت علوم انجام داده‌ایم و در صورتی که مقدمات کار فراهم شود، این کارها از طریق سامانه به صورت مبادله الکترونیک انجام خواهد شد.

ضمنا اگر دارای سنوات تحصیلی می باشید ٬ شرایط بخشش سنوات سربازی را نیز دنبال فرمایید .

در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام و نیاز به مشاوره نظام وظیفه ؛ اموری نظیر معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … هم اکنون می توانید با شماره  9099072068 تماس حاصل فرمایند . همچنین در صورت تمایل می توانید کانال سربازی تلگرام آویژه دانش را نیز دنبال فرمایید .

منبع خبر : isna
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در مشاوره معافیت سربازی

بررسی کنید

آخرین تغییرات معافیت ایثارگری نظام وظیفه

آخرین تغییرات معافیت ایثارگری نظام وظیفهبه این مطلب امتیاز دهید آخرین تغییرات معافیت ایثار…