جزئیات شرایط معافیت کفالت برادر

معافیت کفالت برادر چه شرایطی دارد؟

تمامی پسران با رسیدن به سن 18 سالگی دغدغه رفتن به خدمت سربازی را دارند و به دنبال اطلاع از معافیت هایی هستند که سازمان نظام وظیفه برای آنان در نظر گرفته است.

در بین معافیت های خدمت سربازی، معافیت کفالت بسیار شناخته شده و مورد توجه اکثر مشمولان قرار دارد که خود نیز انواع مختلفی دارد.

طبق آیین نامه سازمان نظام وظیفه مشمولان با کفالت برادر می توانند از خدمت سربازی معاف شده و سرپرستی برادر صغیر و کبیر خود را بر عهده بگیرند.

معافیت سربازی کفالت برادر از قوانین و مقرراتی تبعیت می کند که مشمولان باید از آنها بپیروی کنند تا بتوانند این نوع معافیت را اخذ نمایند.

اطلاع از شرایط و قوانین کفالت برادر به مشمولان جهت انجام امور مربوط به آن کمک می کند تا در اقدامی اصولی و به موقع معافیت کفالت برادر را دریافت نمایند.

ما مشاوران نظام وظیفه آویژه در این مقاله به بررسی کامل جزئیات معافیت کفالت برادر پرداخته ایم و معتبر ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار داده ایم.

کفالت برادر و معافیت سربازی

همانطور که می دانید خدمت دو ساله سربازی برای پسران بالای 18 سال امری ضروری است. اما ممکن است با پست کردن دفترچه اعزام به خدمت سربازی برخی از مشمولان، برای خانواده های ایشان مشکلاتی به وجود آید.

گروهی از مشمولان وظیفه سرپرستی اعضا خانواده خود را به دلیل نداشتن پدر بر عهده دارند که برادر، مادر یا خواهر ایشان می باشد.

کفالت برادر به این معنی است مشمول حامی مالی برادر خود بوده و وظیفه پرداخت هزینه های زندگی روزمره او بر عهده برادر دیگر می باشد.

همچنین برادری که کفالت برادر دیگر خود را دارد می بایست در زمان بیماری مراقبت های لازم را از او داشته باشد.

زمانی که برادر بزرگتر یا کوچکتر مشمول، توانایی انجام امور روزانه خود را نداشته و به شخص توانمندی از نظر جسمی و روانی نیاز دارند، در این موقعیت برادر دیگر وظیفه مراقبت از آنها را به عهده خواهد گرفت.

آن دسته از مشمولانی که در این وضعیت قرار دارند، با اعزام به خدمت سربازی، مشکلاتی برای آنها در رابطه با نگهداری برادر خود پی می آید. به همین دلیل آن ها می توانند از قوانینی که برای کفالت برادر وضع گردیده است استفاده نموده و از خدمت سربازی معاف شوند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط لازم جهت اخذ معافیت کفالت برادر

مشولانی که قصد دارند از طریق کفالت برادر خود معافیت سربازی را بگیرند لازم است تا شرایط کلی را که سازمان نظام وظیفه برای این نوع معافیت وضع نموده است داشته باشند.

شرط اصلی که باعث می شود تا مشمول بتواند با کفالت برادر خود از سربازی معاف شود شامل موارد زیر می باشد.

تنها با فوت پدر است که مشمول می تواند کفالت برادر خود را بگیرد و زندانی بودن، اعتیاد و عدم حضور پدر جزء شروط اخذ معافیت کفالت برادر نمی باشد.

به سن اعزام به خدمت سربازی رسیده باشد.

غیبت سربازی برای مشمول به ثبت نرسیده باشد.

تنها شخصی که سرپرستی مشمول را بر عهده دارد، مشمول به خدمت باشد.

مواردی که نام برده شد، شروط اولیه برای معافیت کفالت برادر است. در ادامه به توضیحات بیشتر در مورد قوانین معافیت کفالت برادر می پردازیم.

چگونه معافیت کفالت برادر بگیریم؟

قوانین معافیت کفالت برادر

این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که قوانین نظام وظیفه در سال های اخیر دچار تغییر و تحولاتی شده است که باید مشمولین از آن ها باخبر باشند . برخی قوانین مهم معافیت کفالت برادر نیز مانند کفالت خواهر دستخوش این تغییرات قرار گرفته است. ما در این مقاله به تمام این نکات خواهیم پرداخت.

ماده 122 آیین نامه – معافیت کفالت برادر :

منظور از یگانه مراقب و نگه دارنده یا سرپرست مندرج در ماده 44 قانون خدمت وظیفه عمومی مشمولی می باشد که به شرح موارد زیر تنها فرزند یا نوه ذکور بیش از 18 سال هر پدر یا مادر یا جد یا جده یا تنها برادر بیش از18 سال خواهر یا برادر خود باشد.

تبصره معافیت کفالت برادر :

از دو برادر، تنها برادر بیش از 18 سال مشمول که اشتغال به تحصیل دارد به شرط دارا بودن معافیت تحصیلی معتبر و همچنین تحصیل در خارج از محل سکونت مکفول، مشمول معافیت می باشد.

ماده 125 آیین نامه –معافیت کفالت برادر:

در مورد معافیت به منظور سرپرستی و نگهداری برادر یا خواهر صغیر ،مشمولی که با خواهر یا برادر صغیرش از یک پدر و مادر باشد حق تقدم خواهد داشت. در غیر این صورت مشمولی که با خواهر یا برادر صغیرش از یک پدر باشد حق تقدم دارد.

يگانه سرپرست برادر كمتر از هجده سال تمام (صغیر) :

وجود برادران ناتنی بالای 18 سال مانع بهره مندی برادر تنی برای معافیت برادر صغیر می گردد. چنانچه برادر صغیر فاقد برادر تنی باشد در ان صورت میتوان به ادعای تنها برادر ناتنی سالم بالای 18 سال وی رسیدگی نمود .

فوت پسر در سربازی :

یکی از برادران ذکور سربازی که در حین خدمت سربازی فوت نموده است از خدمت دوره ضرورت معاف خواهد شد . در صورتی که سرباز فوت شده فاقد فرزند پسر باشد یکی از برادران وی می تواند از معافیت استفاده نماید. در صورت استفاده برادر متوفی از معافیت،فرزند متوفی نمی تواند از این معافیت استفاده نماید.

تبصره :

در صورتیکه متوفی دارای فرزند پسر صغیر باشد استفاده برادر منوط به رضایت نامه محضری ولی یا قیم وی خواهد بود.

منظور از فوت حین خدمت ، فوت سرباز در طول مدت خدمت سربازی است و صرفا فوت به سبب خدمت ملاک نمی باشد، لیکن فوت سرباز در زمان غیبت و فرار از خدمت یا بر اثر خودکشی و یا فوت در حین ارتکاب جرائمی مانند نزاع و . ..،در شامل این مقررات نمی باشد.

فوت کارکنان پایور و پیمانی نیروهای مسلح (مستخدمین) در حین خدمت نیز در شمول بند (10) ماده (44) قانون وظیفه عمومی قرار گرفته و موجب معافیت یکی از فرزندان یا یکی از برادران آنان از انجام خدمت دوره ضرورت خواهد شد .

 

 

نظام وظیفه

انواع کفالت برادر و شرایط اختصاصی هر یک از آنها

در واقع مشمولان در دو صورت کفالت برادر را دریافت خواهند کرد:

کفالت برادر صغیر

کفالت برادر کبیر

کفالت برادر معتاد

برای هر کدام قوانین مشخصی تعیین گردیده است که مشمولان با در نظر داشتن آنها می توانند شرایط خود را بررسی نموده و مراحل دریافت معافیت کفالت برادر را سپری نمایند.

معافیت کفالت برادر صغیر

برادر صغیر یکی از اعضا خانواده مشمول است که سن او کمتر از 18 سال بوده و سرپرست ندارد.

زمانی که پدر به عنوان سرپرست اصلی از دنیا رفته باشد و برادر صغیر نیاز به حمایت برادر دیگر داشته باشد، مشمول واجد شرایط می تواند معافیت کفالت برادر صغیر را دریافت نماید.

در دریافت معافیت کفالت برادر صغیر قوانینی اجرا می شود که در ادامه به آنها اشاره نموده ایم و لازم است مشمولان آنها را مورد توجه قرار دهند.

پدر باید فوت کرده باشد و عدم حضور او در خانواده منجر به دریافت کفالت برادر صغیر نخواهد شد .

برادر صغیر در صورت سلامت یا داشتن مشکلات جسمی، نیازمند کفیل بوده و تنها زیر 18 سال بودن او برای دریافت معافیت کفالت برادر کافی می باشد.

اولویت اخذ کفالت برادر صغیر، با برادر تنی می باشد.

چنانچه صغیر برادر تنی نداشته، یا آنها بیمار بوده و توان مراقبت از او را نداشته باشند، کفالت به برادر ناتنی واگذار خواهد شد.

اگر مشمول معافیت تحصیلی دریافت کرده باشد و برادر صغیر نیز داشته باشد، می تواند در حین تحصیل تقاضای دریافت معافیت کفالت برادر را ثبت نماید و در صورت تایید معافیت دائم سربازی بگیرد.

معافیت کفالت برادر کبیر

آیا با کفالت برادر بزرگتر می توان از سربازی معاف شد؟

اگر مشمول برادر بزرگتری داشته باشد و بخواهد از طریق نگهداری و مراقبت از او از سربازی معاف شود باید واجد شرایطی که سازمان نظام وظیفه در آیین نامه و تبصره ها وضع نموده است، باشد.

در واقع مشمولانی می توانند معافیت کفالت سربازی برادر بزرگ تر را بگیرند که

برادر بالای 18 سال و بیمار باشد به طوریکه نیازمند مراقبت دائمی باشد.

شرایط کفالت برادر بیمار در صورتی امکان پذیر است که او شغل و درآمدی نداشته باشد.

برادر بزرگتر نباید همسر و فرزندی داشته باشد.

اگر برادر بزرگتر معلول باشد، مشمول می تواند معافیت کفالت برادر بزرگ را اخذ نماید.

پدر در قید حیات نباشد.

معافیت کفالت با برادران تنی می باشد اما اگر تمامی برادران تنی دارای معلولیت و ناتوانی باشند، کفالت به عضو سالم خانواده اختصاص خواهد یافت.

معافیت کفالت برادر معتاد

یکی از معضلات جامعه امروزی بیماری اعتیاد می باشد. متاسفانه افراد در هر سن و سالی ممکن است به اعتیاد های گوناگون مبتلا شوند.

اگر در خانواده ای برادر فرد مشمول اعتیاد داشته باشد، او حتی در صورت داشتن شرایطی مانند فوت پدر و عدم ثبت غیبت سربازی در پرونده اش نمی تواند به عنوان تنها فرزند سالم خانواده معاف شود. زیرا اعتیاد از بیماری های قابل درمان به شمار می رود.

در نظر داشته باشید چنانچه برادر فرد مشمول در راستای اعتیاد دچار عارضه ها و بیماری های شدید شده باشد در این صورت فرد مشمول می تواند کفالتش را بر عهده گیرد.

مدارک لازم برای معافیت کفالت برادر

تمامی مشمولانی که شرایط کفالت برادر را دارند لازم است تا از مدارکی که باید تهیه کنند مطلع شوند.

ثبت معافیت کفالت سربازی از طریق دفاتر الکترونیکی پلیس + 10 انجام خواهد شد و مشمولان با ارائه مدارک لازم می توانند درخواست خود را به سازمان نظام وظیفه اعلام نمایند.

کارت ملی و شناسنامه مشمول

مدارک شناسایی اعضا خانواده

گواهی فوت پدر مشمول

فرم تحقیق وضعیت

فرم معاینات اولیه پزشکی

فرم وضعیت مشمول

تاییدیه شورای پزشکی به حضور برادر

عکس مشمول

گواهی آخرین مدرک تحصیلی

شرایط معافیت کفالت برادر چگونه است؟

✍️✍️ سخنی از مشاوران آویژه

مطالبی که در این مقاله به داوطلبان ارائه شد، مشمولان را از جزئیات معافیت کفالت برادر مطلع نموده و به آنها کمک می کند تا اقدامات اصولی و هوشمندانه ای برای اخذ این نوع معافیت انجام دهند.

کفالت برادر از قوانین و مقرراتی تبعیت می کند که سازمان نظام وظیفه در قالب آیین نامه ها و تبصره هایی آنها را اجرا نموده است.

بنابراین مشمولان با استفاده از مطالعه این مقاله، اطلاعات کاملی بدست آورده و مسیر اتخاذ معافیت کفالت را به آسانی سپری نمایند.

چنانچه به هر دلیل تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه معافیت کفالت برادر دارید می توانید از مشاوره نظام وظیفه بهره مند گردید.

سوالات متداول

شرایط معافیت سربازی کفالت برادر چگونه است ؟

معافیت خدمت سربازی کفالت برادر می تواند از نوع معافیت هایی باشند که این روزها مشمولین در مورد آن تحقیق می کنند . اما قبل از هر چیز مشمولین باید با دقت به این نکات توجه داشته باشند که قبل از هر اقدامی مطلع شوند که آیا شرایط بهره مندی از معافیت سربازی کفالیت برادر یا معافیت های کفالت دیگر را خواهند داشت یا خیر . معافیت های دیگری که زیر شاخه ی معافیت کفالت می باشند نیز در این مقاله توضیح داده شده است .

قوانین معافیت خدمت سربازی کفالت برادر چیست؟

هر یک از این معافیت ها دارایی شرایط و قوانین مختص خود هستند . برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به قوانین و ضوابط این معافیت ها مشمولین می توانند از مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت خدمت سربازی که توسط مرکز مشاوره آویژه به مشمولین ارائه می شود استفاده کنند . مشمولین می توانند بزای راهنمایی بیشتر در تمام زمینه های نظام وظیفه به ویژه در زمینه ی معافیت ها هم چنین معافیت سربازی کفالت برادر با این مرکز تماس بگیرند . مشاورین ما همه ی ساعات روز پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود . اما ما در این مقاله به طور خاص و ویژه راجع به معافیت سربازی کفالیت خواهر صحبت میکنیم .

نحوه گرفتن معافیت سربازی کفالت برادر چگونه است؟

نحوه گرفتن معافیت سربازی کفالت برادر به این صورت خواهد بود که مشمول باید پس از جمع آوری مدارکی که در بالا از آن ها نام برده شد ، درخواست معافیت خدمت سربازی کفالت برادر را بدهد . درخواست او از سوی سازمان نظام وظیفه مورد تایید واقع می شود . سپس نحوه گرفتن معافیت سربازی کفالت برادر این است که مشمول مدارک را به سازمان تحویل داده و در تاریخ تعیین شده باید در کمیسیون شرکت کند .

پس از بررسی مدارک در جلسه سازمان نظام وظیفه ، معافیت کفالت مشمول صادر خواهد شد . مشمولین پس از رای صادر شده می توانند کارت معافیت سربازی کفالیت برادر را دریافت کنند . مشمولین باید در نظر داشته باشند که صادر شدن کارت معافیت کفالت دائم فقط در زمان صلح اعتبار دارد . یعنی مشمول می تواند از این کارت در زمان صلح استفاده کند . در زمان جنگ آن دسته از افرادی که از معافیت دائم کفالت بهره مند بوده اند باید بر اساس تصمیم سازمان نظام وظیفه و ستاد نیروهای مسلح عمل کرده و به جبهه بروند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژهخدمات متنوعی را در زمینه تمدید معافیت کفالت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

جزئیات شرایط معافیت کفالت برادر

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 54 نظر:
 1. سلام من اعزامی سال 97هستم چهار ماه خدمت کردم وبه دلیل مریضی پدرم غیبت کردم وحضور دباره من به خدمتم 42/1/16بوده درهین خدمت سبازی بودم که پدرم فوت کرده 250ملیون چک مادرم دست مردم داره بخاطره این که غیبت داشتم کفالت رو بهم نمی دن وشرایط مالی خوبی نداریم مجبورم کار کنم شرایط خدمت کردن رو ندارم یه برادر دارم هشت سالش هست وخواهرم سیزده سالشه ایا شرایطی هست که من رو معاف کنن

  1. سلام نامه توجیه غیبت بنویسید و دلایل غیبت را با مدارک و مستندات در نامه ذکر کنید.در صدرت تایید نامه و بخشودگی غیبت میتوانید برای گرفتن کفالت اقدام کنید.

 2. من بچه طلاق هستم و برادرم در صد بالایی سندروم دارد آیا می شود معافیت گرفت برادرم ۶ ساله است

  1. سلام.اگر بیشتر از 30 ماه از جدایی مادر و پدرتان گذشته باشد شما میتوانید از طریق کفالت مادر معافیت دائم بگیرید.

 3. من همه کارای گرفتن کفالت داداشمو انجام دادم و پروندمو تکمیل و تحویل دادم
  چند روز طول میکشد تا معافیت من صادر شود؟

 4. سلام وقت بخیر
  من یه برادر دارم ۱۸ سالشه و دست اصلیش قطع عضو شده و یه برادر ۵ ساله دارم ایا میتونم کفالتشو بگیرم

  1. سلام، اگر پدر شما در قید حیات باشند، شما نمیتوانید کفالت برادر هایتان را بگیرید.

 5. سلام خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز من برادرم دیابت داره چشمش ضعیف هست و مشکل اعصاب داره بستری هست ۳۰ سالشه پدر مادرم فوت شده و یه داداش دیگه دارم خدمت رفته و یه خواهر دارم هنوز ازدواج نکرده خودمم ۲۲ سالم فاقد شغل هستم اگه کفیل برادر بشم میتونم معافی بگیرم

  1. سلام در صورتی که برادر شما عضویت شدید بهزیستی داشته باشد امکان گرفتن کفالت ایشان را دارید.

 6. سلام پدرم فوت شده برادر بزرگ ترم کفالت مادرمو گرفته الان ازدواج کرده شهره دیگه زندگی میکنه ایا من میتونم کفالت مادر بگیرم الان

 7. سلام من یه برادر صغیر معلول جسمی از نوع شدید دارم که خیلی سال هاست که معلول شدیده و من تنها وظیفه سرپرستی و نگهداری ازش دارم پدرم مشغول کار و مادرم هم نمیتونه از پس نگهداریش بر بیاد ایا میتونم معافیت کفالت بگیرم؟

  1. سلام
   بله میتوانید کفالت برادرتان در صورت نداشتن غیبت بگیرید

 8. من یه برادر کوچک دارم که 16 سال ۱۰ ماهش هست میتونم کفالت برادر بگیرم مادرم طلاق گرفته.

  1. سلام وقت بخیر
   از طریق مادر کفالت بگیرید و برای شرایط لازم به کارشناسان ما تماس بگیرید.

 9. سلام پدر بنده از کار افتادگی کلی دارند و برادر بزرگتری دارم که مبتلا به اعتیاد است. آیا میتوانم معافیت کفالت بگیرم؟

  1. با سلام اگر ثابت کنید برادر صلاحیت ندارد امکانش وجود دارد

 10. سلام من فرزند بزرگ و سالم خوانواده هستم یه برادر استسنایی دارم میتونم برای معافیت اقدام کنم

 11. سلام من فرزند بزرگ و سالم خوانواده هستم یه برادر استسنایی دارم میتونم برای معافیت اقدام کنم؟

 12. سلام من برادرم کفالت منو گرفته و من میتونم کفالت مادرم بگیرم من ۲۰سالمه یال قبل برای اقدام مریض شدم عمل داشتم

  1. سلام وقتتون بخیرباشه بر اساس شرایط خاص کفالت مادر باید اقدام بفرمایید.

 13. سلام من یه برادر معلول ذهنی شدید دارم که از من کوچک تره پدرم هم مشکل قلبی داره میتونم معافیت بگیرم؟

  1. سلام وقت بخیر
   برای شرایط شما یک سری موارد لحاظ خواهد شد.

 14. سلام من یک برادر کوچکتر داشتم که ۲ سال هست فوت کرده و یک‌خواهر کوچک هم دارم
  و‌پدر من اعتیاد دارد و خود من هم به تازگی ازدواج کرده ام و‌ از نظر مالی خرج خواهر و پدر و‌مادرم هم بر دوش من است
  آیا من میتونم معاف بشم؟

  1. سلام مشمولینی که پدر از کار افتاده و یا احیانا معتاد به مواد مخدر دارند، می توانند در صورتی که معلولیت فیزیکی و یا مشکل روانی مانع از مراقبت آنها از خانواده شده باشد، درخواست کفالت پدر از کارافتاده را ارائه نمایند.
   تشخیص ازکارافتادگی و دریافت کفالت پدر معتاد بنا بر تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی انجام گرفته می شود و پروسه چند ماهه دارد

 15. سلام خسته نباشید ببخشید من وقتی ده سال بودم پدرم فوت کرد و برادرم معافیت کفالت من رو گرفت درصورت ازدواج برادرم من هم میتونم معافی بگیرم؟؟؟

  1. سلام. در صورتی که مادر بدون همسر باشند و تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار گرفته باشند شما میتوانید برای دریافت معافیت کفالت اقدام کنید.

 16. سلام من پدرو مادرم فوت کردن ومن از برادرم ک ۴۸ سالشه نگهداری میکنم ک مریضه واعتیاد هم داره ی ماه پیش هم معدشو عمل کرده وتا الان ازدواجم نکرده ایا ب من کفالت میدن؟من خودم ۲۳ سالمه

 17. سلام
  برادر من از کارکنان نیرو های مسلح بود و دو سال قبل تصادف کرد و فوت کرد و فرزند پسر ندارد
  آیا من میتوانم به خاطر آن معافیت بگیرم؟

 18. سلام بنده یه برادر 9 ساله دارم و پدرم فوت کردن ، مادرم هم قیم برادر 9 سالم شده
  من میتونم از طریق برادرم از سربازی معاف بشم در ضمن برادر تنی هم هستیم و اگر بشه به من معافیت دائم میدن؟

  1. سلام اگر تنها فرد دارای توانایی نگهداری از برادر خود به شمار روید بله امکان معافیت دارید و میتوانید اقدام کنید،البته نداشتن غیبت یکی از شرایط است.

 19. سلام‌وقت بخیر من یه برادر دارم که ۴سال از من بزرگ تره که بیماری اوتیسم داره و
  پدر بنده سن ۵۵ سال داره واز آنجای که بیماری اوتیسم برادرم شدیده نمیشه ازش به تنهای نگهداری کرد آیا بنده مشمول معاف ( کفالت )میشم در ضمن یه برادر ۱۴ ساله هم دارم
  منم مقطع مدرکم کارشاسی هستش

  1. سلام طبق قوانین درصورت داشتن سرپرست نمیتوان برای کفالت برادر اقدام کرد اما راهکارهایی در این باره وجود دارد.

 20. سلام،من پدر و مادرم فوت کردن،یه برادر صغیر دارم،میتونم کفالت بگیرم؟
  البته یه برادر بزرگتر هم دارم ولی ازدواج کرده رفته،میتونم کفالت بگیرم؟

 21. سلام همسرمن یک سال هس ک سرباز هستن یک ماه ک پدرشون فوت کردندو برادرکوچکترشون ۱۰ ساله هستن و زیر ۱۸ سال هستن اقدام کردیم برای معافیت کفالت همسرم .سوالم اینه ک معافیت کفالت ب همسرم تعلق میگیره؟ ممنون

  1. سلام. بله در صورت نداشتن غیبت سربازی در حین خدمت میتوانید برای دریافت معافیت کفالت دهید.

 22. سلام همسرمن سرباز هستن یک سالی هس.پدرشون فوت کردند و برادرشون ۱۰سال سن دارن و زیر ۱۸ سال هستن اقدام کردیم برای معافیت کفالت برادرشون.میخاستم بپرسم ک کفالت تعلق میگیره برای همسرم یا خیر.ممنون

  1. سلام. بله در صورت نداشتن غیبت سربازی در حین خدمت میتوانید برای دریافت معافیت کفالت دهید.

 23. باسلام بنده دانشجو و ۲۳ سال دارم که پدرم فوت شده است و یک برادر ۲۵ سال دارم که از طریق کفالت مادر معاف شده است و مجرد است و یک برادر ۱۷ ساله دارم که پارسال تصادف کرده و ضربه مغزی شده و الان قادر به انجام برخی از کارهای خود نبست و بیمار است، میخواستم بدونم میتونم کفیل برادر کوچک تر از خودم شوم و درخواست معافیت بدم؟؟

 24. باسلام بنده دانشجو و ۲۳ سال دارم که پدرم فوت شده است و یک برادر ۲۵ سال دارم که از طریق کفالت مادر معاف شده است و مجرد است و یک برادر ۱۷ ساله دارم که پارسال تصادف کرده و ضربه مغزی شده و الان قادر به انجام برخی از کارهای خود نبست و بیمار است، میخواستم بدونم میتونم کفیل برادر کوچک تر از خودم شوم و درخواست معافیت بدم؟؟

 25. سلام وقت بخیر من پدرم با شخص دیگری ازدواج کرده و الان من یه برادر از پدر خودم دارم بعد از این موضوع پدرم فوت میکنه
  برادرمم سنش پایینه زیر هجده سال
  ایا معاف میشم ؟

  1. سلام. بله شما می توانید برای معافیت کفالت برادر اقدام کنید

 26. سلام پسر اولم کفیلم شده فرزند دومم را در جه شرایطی میتونم کفالت بگیرم

  1. سلام. تنها در صورت فوت یا از کار افتادگی به علت بیماری مزمن یا تصادف کفیل اول میتوانید برای دریافت معافیت کفالت پسر دیگر اقدام کنید.

 27. ایا من برادر بزرگم و پدر در زندان هستند میتوانم معاف از خدمت بهشم

 28. سلام .من برای کفالت مادرم اقدام کردم ۶ ماه پیش
  برادرم زیر ۱۸ بود بهم معافیت موقت دادن تا ۳۰ ماه بسه اما حالا ک ۳۰ ماه از تاریخ طلاق گذشته برادرم ۱۸ سال شد اما یع بچه ۱۸ ساله نمیتونه خرج خونه بده تنها منبع درامد خانواده هستم به نظرتون ماده تبصره هست ک من معاف بشم

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت عدم تایید کمیسیون نهایی راهی نیست .کلیه افراد 18 سال به بالا از شرایط پسر ذکور برخوردارند

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1403/3/6

دوشنبه

1403/3/7

سه شنبه

1403/3/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید