کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

 وثیقه خروج از کشور

وثیقه خروج از کشور مشمولین
به اشتراک بگذارید

وثیقه خروج از کشور یکی از مهم ترین مسائل برای دانش آموزان و دانشجویان پسر در ایران می باشد . شاید سوال پیش آید که وثیقه خروج از کشور چیست و برای چه کسانی کاربرد دارد ؟ زیرا امروزه درصد زیادی از حوانان در برخی سازمان ها با وثیقه خروج از کشور برخورد کرده و نیاز است که در مورد آن اطلاعات بدست آوردند . در سال های اخیر دیده می شود که سیل عظیمی از جوانان ما مشتاق به کسب علم و دانش شده و برای درس خواندن و گرفتن مدارک دانشگاهی تلاش زیادی می کنند . بنابراین بیشتر افراد ذکور در ایران پس از اتمام دوره ی متوسطه تصمیم دارند به جای مشمول شدن و رفتن به خدمت سربازی ، در کنکور شرکت کنند و به دانشگاه بروند .

وثیقه خروج از کشور

مشمولین برای ادامه تحصیل یا انجام هر کاری دیگر به غیر از خدمت رفتن در سن مشمولیت باید به طور قانونی از نوعی معافیت استفاده کنند . مگر آن که فردی به طور غیر قانونی وارد غیبت شده و غایب محسوب شود . به طور مثال برای افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند معافیت تحصیلی در نظر گرفته می شود . سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا برای افرادی که علاقمند به ادامه تحصیل هستند شرایطی در نظر گرفته است . با توجه به این شرایط مشمولین می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کرده و به دانشگاه بروند . پس از پایاین دوره ی تحصیلات خود موظف هستند تا در مورد مراحل اعزام به خدمت خود تعیین تکلیف کنند .

اما در برخی موارد جوانان ذکور قصد دارند از کشور خارج شده و برای ادامه تحصیل به کشور دیگری سفر کنند . برای گرفتن پاسپورت نیز داشتن کارت پایان خدمت الزامی است . آیا برای همه این امکان وجود دارد تا با سپردن وثیقه خروج از کشور ، برای ادامه تحصیل اقدام کنند ؟شما میتوانید از مشاوره نظام وظیفه کمک بگیرید.


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت تحصیلی چیست


وثیقه خروج از کشور مشمولین

وثیقه خروج از کشور مشمولین می تواند تنها دغدغه و به نوعی بزرگ ترین دغدغه برای جوانان باشد . زیرا همانطور که گفتیم در سال های اخیر درصد زیادی از جوانان برای ادامه تحصیل به کشورهای دیگر سفر کرده اند . تعداد زیادی سوال در بالا مطرح کردیم که قصد داریم در این مقاله به طور مفصل آن ها را توضیح دهیم . زیرا وثیقه خروج از کشور مشمولین در این روزها مبحث مهمی تلقی می شود . به دلیل اهمیت این موضوع سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در این باره قوانینی در نظر گرفته و هر ساله تبصره ها و قانون های جدیدی به آن اضافه می کند . هر ساله درخواست های مرتبط با خروج از کشور به طور گسترده ای انجام می شود . که  تعداد زیادی از جوانان برای کارهای مختلفی از ایران خارج می شوند . این درخواست ها در ادامه توضیح داده شده است .

درخواست های خروج از کشور افراد ذکور مشمول :
 • خروج از کشور به منظور شرکت در سفرهای علمی
 • خروج از کشور برای انجام فرصت مطالعاتی دوره ی دانشجویی
 • درخواست خروج از کشور به منظور انجام سفرهای زیارتی
 •  درخواست خروج برای انجام سفرهای مرتبط با مسابقات ورزشی
 • خروج از کشور برای درمان انواع بیماری ها
 • درخواست خروج برای انواع سفرهای سیاحتی و تفریحی
 • خروج فرزندان کارمندان دولت و مامورین شاغل در خارج از کشور
 • خروج از کشور افراد متعهد به ارگان ها و سازمان های دولتی

این افراد برای ثبت درخواست خود و حروج از کشور باید مراحلی را طی کرده و اطلاعات لازم در زمینه ی وثیقه خروج از کشور مشمولین را بدست آوردند . مشمولین عزیز می توانند برای گرفتن انواع معافیت سربازی و اطلاع از مسائل و راه کارهای مرتبط با میزان وثیقه برای خروج از کشور خود می توانند با مشاوره نظام وظیفه در مرکز مشاوره آویژه در تماس باشند .

وثیقه خروج از کشور دانشجویان


بیشتر بخوانید: چه افرادی شامل غیبت سربازی می شوند


وثیقه خروج از کشور دانشجویان

وثیقه خروج از کشور دانشجویان در هر مقطع متفاوت خواهد بود . همانطور که در بالا توضیح داده شد افراد برای خروج از کشور در موقعیت های مختلفی قرار دارند . اما درخواست دانشجویان برای ادامه تحصیل در این سال  های بسیار گسترده بوده است . جوانان ترجیح می دهند مقدار وثیقه ای که سازمان نظام وظیفه ی عمومی ناجا برای خروج از کشور تعیین کرده را پرداخت کنند . تا بتوانند برای رسیدن به اهداف و موفقیت های خود از کشور خارج شوند . اما سوال اینجاست که آیا وثیقه خروج از کشور دانشجویان با سایر افراد نیز متفاوت خواهد بود یا خیر ؟

در پاسخ باید مشمولین عزیز بدانند که سازمان نظام وظیفه برای این مورد نیز قوانین مصوبی در نظر گرفته است . این قوانین اگرچه با تغییراتی همراه بوده است . اما به جوانان کمک می کند تا بتوانند برای ادامه تحصیل و انجام فرصت های مطالعاتی خود به راحتی از کشور خارج شوند . این افراد نباید برای خروج وارد غیبت شده باشند . نداشتن غیبت یکی از مهم ترین و اصلی ترین شرایط برای خروج از کشور مشمولین خدمت وظیفه می باشد . این شرط اولین شروطی است که برای همه نوع درخواست های گفته شده در بالا باید رعایت شود .

بر اساس آخرین خبرهای اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه میزان وثیقه برای دانشجویانی که قصد دارند برای ادامه تحصیل از کشور خارج شوند ۲۰۰ میلیون ریال خواهد بود . اما با توجه به میزان تورم و مشکلات اقتصادی و بیانیه های جدید از سوی سازمان نظام وظیفه این مقدار در ماه های جاری افزایش خواهد یافت .


بیشتر بخوانید: مدت زمان معافیت تحصیلی


وثیقه خروج از کشور برای دانش آموزان

وثیقه خروج از کشور برای دانش آموزان که به سن مشمولیت نرسیده اند محاسبه نخواهد شد . در واقع آن دسته از افرادی که هنوز به سن پایان ۱۸ سالگی نرسیده اند می توانند بدون مجوز از سوی سازمان نظام وظیفه ی عمومی ناجا از کشور خارج شوند . هم چنین این افراد نیاز به وثیقه نخواهند داشت . مگر آنکه وارد سن ۱۹ سالگی بشوند . البته مشمولین باید دقت داشته باشند که پس از وارد شدن به سن مشمولیت باید برای تعیین تکلیف خود به سازمان های مرتبط در خارج از کشور مراجعه کرده و برای ادامه تحصیل معافیت تحصیلی بگیرند .

وثیقه خروج از کشور برای دانش آموزان


بیشتر بخوانید: اخبار معافیت تحصیلی


میزان وثیقه خروج از کشور

میزان وثیقه خروج از کشور برای درخواست ها و اهداف های مختلف متفاوت خواهد بود بنابراین عزیزان در نظر داشته باشند که برای اقدام باید پس از داشتن شرایط لازم ، از میزان وثیقه ی مورد نیاز مطلع شوند . داشتن اطلاعات در این زمینه بسیار ضروری خواهد بود . ما در ادامه مقدار وثیقه های مورد نیاز را برای مشمولین عزیز شرح خواهیم داد .

میزان وثیقه برای خارج شدن از کشور :

 • برای سفرهای زیارتی مانند عتبات عالیات و عربستان : مبلغ ۳۰ میلیون ریال .
 • برای سفرهای تحصیلی و ادامه تحصیل دانشجویان : مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال .
 • برای انجام سفرهای علمی : مبلغ ۸۰ میلیون ریال .

برای اطلاع از سایر مبالغ مرتبط با انواع دیگر سفرها می توانید با مشاورین ما در مرکز مشاوره آویژه همه روزه در تماس باشید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت خدمت سربازی


سوالات متداول

خروج از کشور مشمولان غایب امکان پذیر است؟

مشمولین باید بدانند که خروج افراد غایب از کشور امکان پذیر نیست . اما در مواقعی این امر امکان پذیر خواهد بود . آن هم برای کسانی که غیبت موجه داشته و توانسته اند با ارائه ی مدارک و مستندات قانونی سازمان نظام وظیفه را متقاعد کنند تا غیبت آن ها موجه باشد .

شرایط خروج از کشور دانشجویان چیست؟

اصلی ترین شرط خروج برای دانشجویان از کشور نداشتن غیبت می باشد . افراد می توانند برای ادامه تحصیل از کشور خارج شوند . به شرطی که میزان مشخصی وثیقه در اختیار این سازمان قرار داده تا به صورت قانونی از کشور خارج شوند .

صدور اجازه خروج امشاوره معافیت خدمت سربازیز کشور چقدر طول میکشد؟

پس از ثبت درخواست مشمولین و سپردن وثیقه زیاد طول نمی کشد تا درخواست مشمول بررسی شده و در صورت داشتن شروط لازم ، اجازه ی خروج این افراد صادر خواهد شد .

 وثیقه خروج از کشور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه  وثیقه خروج از کشور

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068