تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

تاثیر سهمیه در قبولی بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد

همانطور که می دانید سهمیه های مختلفی در کنکور سراسری تاثیر داشته و باعث بالا رفتن احتمال قبولی داوطلبان در دانشگاه های ممتاز و رشته های مناسب می شود.

تاثیر سهمیه های مختلف در کنکور بر کسی پوشیده نیست و همه می دانند که متناسب با شرایط و قوانین، هر فردی می تواند از سهمیه هایی که به او تعلق می گیرد، استفاده کند.

همچنین علاوه بر تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری، رتبه داوطلب و انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد، سهمیه های مختلفی نیز در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تاثیر می گذارد.

تاثیر سهمیه در سوابق تحصیلی برای قبولی در دانشگاه آزاد با توجه به درصد تاثیرشان متفاوت بوده و محاسبات خاصی را دارند.

اعمال سهمیه در سوابق تحصیلی می تواند به شما کمک کند تا شانس قبولی خود را در دانشگاه و رشته مد نظرتان افزایش دهید.

برای این منظور نیاز است که شما با انواع سهمیه ها و تاثیر سهمیه در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی آشنایی کاملی داشته باشید تا بتوانید متناسب با شرایط خود از سهمیه هایی که به شما تعلق خواهد گرفت استفاده کنید.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی آویژه به دلیل اهمیت بالای تاثیر سهمیه در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد به تحقیق و بررسی اعمال سهمیه در سوابق تحصیلی پرداخته و مقاله جامع و کامل زیر را برای شما نگارش کرده اند.

اگر شما نیز به دنبال قبولی در دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس سوابق تحصیلی هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه های آزاد اسلامی

🟡 همانطور که می دانید تمامی داوطلبان و متقاضیانی که به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسری و آزاد هستند می توانند به دو روش احتمال قبولی خود را در دانشگاه های مختلف و رشته های متفاوت بسنجند.

🟢 انتخاب رشته با دو روش با آزمون و بدون آزمون قابل انجام است.

🟠 برخی از داوطلبان برای تحصیل در دانشگاه های سراسری و آزاد انتخاب رشته با آزمون را برگزیده و سعی می کنند با کسب رتبه ممتاز و عالی در کنکور سراسری، انتخاب رشته مناسب و اصولی را برای خود ثبت کنند.

🟣 اما برخی دیگر از داوطلبان به دلایل مختلف در کنکور سراسری شرکت نکرده و یا مجاز به انتخاب رشته در کنکور نشده اند. این افراد می توانند با شرکت در انتخاب رشته بدون آزمون شانس قبولی خود را در دانشگاه های مختلف بسنجند.

🔴 انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه های سراسری با دانشگاه آزاد جداگانه بوده و داوطلب برای پذیرش در هر کدام از این دانشگاه ها باید روند و مراحل جداگانه ای را طی کند.

🔵 پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد راهی است که به داوطلب امکان ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه اش را می دهد.

🟤 اگر شما سوابق تحصیلی عالی و ممتازی ندارید و می دانید با توجه به معدل خود نمی توانید در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری عملکرد موفقی داشته باشید، می توانید شانس قبولی خود را با در نظر گرفتن هزینه ها و شهریه های دانشگاه آزاد، در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد بسنجید.

سهمیه های تاثیر گذار در پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد

افرادی که در انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد شرکت می کنند، مسلما به دنبال قبولی در رشته و دانشگاه انتخابی خود بوده و تمام سعی و تلاش خود را می کنند که پذیرش در دانشگاه را کسب کنند.

مسلما در نظر گرفتن سهمیه ها هنگام انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد می تواند احتمال قبولی شما در دانشگاه های آزاد را بسیار افزایش دهد.

سهمیه های مختلفی در قبولی شما تاثیر گذار خواهند بود. برای استفاده از این سهمیه ها نیاز است که شما در ابتدا اطلاعات کاملی در رابطه با انواع سهمیه های تاثیر گذار در قبولی بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشید.

سپس مطابق با شرایط خود از سهمیه ها استفاده کرده و شانس قبولی خود را افزایش دهید.

مهم ترین سهمیه های تاثیر گذار در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی عبارت است از:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سهمیه های ایثارگران، خانواده شهدا و رزمندگان

تاثیر سهمیه ایثارگران در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد یکی از مهم ترین موضوعاتی است که در بحث اعمال سهمیه در سوابق تحصیلی می توان به آن پرداخت.

این سهمیه ها از جمله تاثیرگذارترین سهمیه های موجود در انتخاب رشته بدون کنکور هستند که احتمال قبولی شما را در رشته های انتخابی دانشگاه آزاد بالا می برند.

به طور کلی می توان سهمیه ایثارگران و رزمندگان را به دو دسته 25 درصدی و 5 درصدی تقسیم نمود.

همانطور که در بالا اشاره شد میزان تاثیر سهمیه در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد با توجه به درصد تاثیرشان، متفاوت خواهند بود.

داوطلبانی که با توجه به شرایط بتوانند از سهمیه 25 درصدی ایثارگران استفاده کنند، احتمال قبولی بالاتری نسبت به داوطلبان سهمیه 5 درصدی ایثارگران خواهند داشت.

سهمیه 25 درصدی ایثارگران

افرادی که کارت ایثارگری دارند و به طور کلی شامل خانواده ایثارگران، شهدا و رزمندگان می شوند، مهم است که بررسی کنند کدام نوع از سهمیه ایثارگران به آنها تعلق خواهد گرفت. سهمیه 25 درصدی ایثارگران به افرادی که در زیر گفته شده است، تعلق خواهد گرفت.

خانواده معظم شهدا و مفقود الاثرها

به طور کلی خانواده شهدا و مفقودالاثرها شامل: پدر، مادر، برادر، خواهر، همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثرها می شود که می توانند از این سهمیه برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد استفاده کنند.

جانبازان با درصد جانبازی بالای 25 درصد

جانبازانی که درصد جانبازی آنها بالای 25 درصد می باشد نیز شامل سهمیه 25 درصدی ایثارگران می شوند.

خانواده جانبازان نیز از این سهمیه بهره مند بوده و می توانند برای بالا بردن شانس قبولی خود از سهمیه 25 درصدی ایثارگران استفاده نمایند.

آزادگان و خانواده های آنها

تمامی داوطلبان شرکت کننده در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد که آزاده بوده اند نیز می توانند از سهمیه 25 درصدی ایثارگران بهره مند شوند.

همچنین خانواده های آزادگان شامل همسر و فرزندانشان نیز می توانند از این سهمیه برای افزایش احتمال قبولی خود استفاده کنند.

سهمیه 5 درصدی ایثارگران

سهمیه پنج درصدی ایثارگران برای آن دسته از داوطلبانی است که پدر یا همسرشان درصد جانبازی زیر 25 درصد دارند و یا خودشان جانباز زیر بیست و پنج درصد هستند.

همچنین رزمنده ای که حداقل شش ماه به صورت داوطلبانه در جبهه حضور داشته است هم خودش و هم همسر و فرزندانش شامل سهمیه ایثارگری 5 درصدی شده و می توانند از این سهمیه برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد استفاده نمایند.

سهمیه در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد چگونه تاثیر می گذارد؟

شاید برای شما نیز این سوال به وجود آمده باشد که سهمیه های ذکر شده در بالا چگونه برای پذیرش در دانشگاه آزاد بدون کنکور تاثیر می گذارد؟ آیا سهمیه ها بر روی معدل داوطلب تاثیر خواهد گذاشت؟ یا بر ظرفیت پذیرش دانشگاه ها تاثیر دارد؟ و …

باید گفت هیچ سهمیه ای بر روی معدل تاثیر نخواهد گذاشت. هیچ سهمیه ای نمی تواند معدل 15 را به معدل 18 تبدیل کند. پس اعمال سهمیه برای پذیرش در دانشگاه آزاد بدون کنکور، بر روی معدل تاثیر نخواهد گذاشت.

تاثیر سهمیه بر روی پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد به این صورت است که:

از ظرفیت دانشگاه های مختلف 25 درصد ظرفیت برای سهمیه های 25 درصدی بوده

 5 درصد برای سهمیه های پنج درصدی

70 درصد ظرفیت باقی مانده برای داوطلبان آزاد و یا همان داوطلبانی است که سهمیه خاصی ندارند.

یعنی شما اگر داوطلب دانشگاه آزاد بوده و سهمیه بیست و پنج درصدی داشته باشید، هنگام انتخاب رشته بدون کنکور تنها در بین داوطلبانی که همین سهمیه را داشته اند، معدل شما سنجیده می شود.

تعداد داوطلبان که مثلا سهمیه بیست و پنج درصدی دارند مسلما خیلی کمتر از داوطلبان آزاد است.

پس تاثیر سهمیه در قبولی دانشگاه آزاد بدون کنکور به گونه ای است که باعث می شود رقابت برای شما آسان تر شده و شانس قبولی شما به دلیل پایین بودن رقابت افزایش یابد. برای درک بهتر میزان تاثیر سهمیه در سوابق تحصیلی برای قبولی در دانشگاه آزاد مثال زیر را مطالعه کنید.

مثال برای درک بهتر تاثیر سهمیه ها در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد

به عنوان مثال اگر دانشگاه آزادی برای پذیرش بدون کنکور ظرفیتی برابر با 200 نفر برای رشته ای خاص داشته باشد، از بین 200 نفر ظرفیت:

25 درصد آن یعنی 50 نفر برای پذیرش داوطلبان دارای سهمیه 25 درصدی است.

5 درصد آن یعنی 10 نفر برای پذیرش داوطلبانی است که دارای سهمیه 5 درصدی هستند.

70 درصد باقی مانده یعنی 140 نفر نیز برای داوطلبانی است که بدون سهمیه بوده و به صورت آزاد در ثبت نام این دانشگاه شرکت کرده اند.

🅾 همانطور که در مثال بالا نیز مشاهده می کنید، تعداد خاصی از افراد که دارای سهمیه های یکسان هستند، مثلا همه سهمیه 25 درصدی دارند، باید با یکدیگر به رقابت برای قبولی در دانشگاه آزاد بدون کنکور بپردازند.

🅾 تعداد این افراد بسیار کمتر از تعداد داوطلبان بدون سهمیه و داوطلبان آزاد می باشد. مثلا اگر تعداد کل داوطلبانی که در انتخاب رشته خود دانشگاه آزاد با ظرفیت 200 نفری بالا را انتخاب کرده اند، 3000 نفر باشد.

🅾 از بین 3000 نفر حداکثر 500 نفر سهمیه دارند و 2500 نفر دیگر بدون سهمیه هستند. رقابت بین 500 نفر بسیار آسان تر از رقابت بین 2500 نفر خواهد بود.

🅾 پس تاثیر سهمیه در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد قابل ملاحظه بوده و می تواند احتمال قبولی افراد را بسیار بالا ببرد.

 

داوطلبان دانشگاه آزاد بدون کنکورمشمولین سهمیهمیزان تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور
سهمیه 25 درصدخانواده شهدا( پدر، مادر، برادر، خواهر و همسر و فرزندان)25 درصد از ظرفیت دانشگاه
جانبازان بالای 25 درصد و همسر و فرزندانشان
آزادگان به همراه همسر و فرزندانشان
همسر و فرزندان مفقودالاثرها
سهمیه 5 درصدرزمندگانی که بیش از 6 ماه در جبهه حضور داوطلبانانه داشته اند.5 درصد از ظرفیت دانشگاه
تمامی رزمندگان و ایثارگرانی که درصد جانبازی آنها کمتر از 25 درصد است.
بدون سهمیهداوطلبانی که هیچ سهمیه ای شامل آنها نمی شود.70 درصد از سهمیه دانشگاه

 

 

نکات مهم در رابطه با اعمال سهمیه در سوابق تحصیلی

برخی از افراد به اشتباه فکر می کنند که برخی از سهمیه ها شامل حال آنها نیز می شود و در زمان ثبت نام سهمیه مربوطه را انتخاب می کنند.

باید گفت برای استفاده از هرکدام سهمیه ها و تاثیر آنها در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد نیاز است که شما مدارک معتبر و کد ایثارگری و … را داشته باشید.

داوطلبانی که به دنبال استفاده از سهمیه های رزمندگان بسیج مستضعفین و نیروهای مسلح هستند، باید فرم مربوطه را تکمیل کرده و کد 12 رقمی را از همان ارگان دریافت کنند. به یاد داشته باشید که برای ثبت نام دانشگاه آزاد این کد لازم است.

سربازی اجباری و یا طرح شش ماهه حضور در جبهه دانشجویان، ماموریت های ارگان ها و … جزء حضور داوطلبانه در جبهه نشده و افراد نمی توانند از سهمیه 5 درصدی استفاده کنند.

تمامی نیروهایی که کارت بسیج فعال دارند و یا تمامی بسیجان عادی که در پایگاه های مقاومت مشغول به فعالیت بوده اند و یا هستند، مشمول سهمیه رزمندگان نمی شوند.

علاوه بر تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های آزاد اسلامی، امتیاز بومی گزینی نیز برای داوطلبان و متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، لحاظ می شود.

امتیاز بومی گزینی می تواند به افراد کمک کند تا احتمال قبولی خود را در کد رشته محل های نزدیک به محل زندگی خود بالا ببرند.

مثلا فردی که در استان اصفهان زندگی می کند احتمال قبولی بالاتری در دانشگاه آزاد اصفهان دارد نسبت به فردی که در استان تهران زندگی می کند و به دنبال قبولی در دانشگاه آزاد اصفهان است.

پس مهم است که داوطلبان ثبت نام در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد علاوه بر تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد، به امتیاز بومی گزینی نیز دقت کنند.

میزان تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد

سخنی از مشاوران آویژه

در این مقاله با تاثیر سهمیه در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی به خوبی آشنا شدید.

تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد به نحوی است که می تواند احتمال قبولی شما در دانشگاه آزاد بدون کنکور را بسیار بالا ببرد.

پس مهم است که شما با توجه به شرایط و موقعیت خود نسبت به سهمیه هایی که به شما تعلق می گیرد آگاه بوده و روند و مراحل استفاده از این سهمیه را هنگام انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد، طی کنید.

استفاده از سهمیه ها باعث می شود که شما با تعداد نفرات کمتری به رقابت بپردازید. این موضوع احتمال قبولی شما در دانشگاه و رشته مدنظرتان را به شدت افزایش می دهد.

اگر امتیازات و سهمیه های مختلف گفته شده در بالا را دارید، این فرصت را از دست نداده و برای بالا بردن شانس قبولی خود، به دنبال استفاده از سهمیه ها در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد باشید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

یکشنبه

1403/1/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید