اعلام نتایج دانشگاه های سراسری بر اساس سوابق تحصیلی

زمان دقیق اعلام نتایج براساس سوابق تحصیلی

داوطلبان ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسری می توانند با شرکت در کنکور سراسری و یا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های سراسری پذیرفته شوند. معمولا داوطلبان کنکور با هدف کسب رتبه ممتاز و پذیرش در دانشگاه سراسری و رشته دلخواه خود اقدام به ادامه تحصیل می کنند.

اما گاهی اوقات برای ادامه تحصیل در دانشگاه سراسری، شرایطی ایجاد می شود که بهتر است داوطلبان به قبولی در دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی فکر کنند. برای تحصیل در دانشگاه های سراسری بر اساس سوابق تحصیلی لزومی به شرکت در کنکور سراسری نیست.

پس داوطلبان اگر متقاضی ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه های دولتی باشند، لزومی ندارد در کنکور سراسری شرکت کنند. زمان ثبت نام رشته های بدون آزمون و یا بر اساس سوابق تحصیلی پس از پایان یافتن مهلت انتخاب رشته با آزمون می باشد و قاعدتا ابتدا باید منتظر اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری باشیم.

بعد از انتشار فراخوان سازمان سنجش جهت پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی دانشجویان برای ثبت نام خود می توانند به سایت سنجش مراجعه کنند.

پس از اعلام نتایج نهایی پذیرش بدون آزمون دانشگاه سراسری دانشجویان می توانند با مراجعه به دانشگاه مربوطه ثبت نام حضوری و نهایی خود را انجام دهند.

در این مقاله قصد داریم تمام نکات لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، زمان اعلام نتایج، دفترچه ثبت نام بدون کنکور و … توضیح دهیم. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اعلام نتایج دانشگاه های سراسری بر اساس سوابق تحصیلی می توانید با مرکز آویژه تماس بگیرید و از اطلاعات مشاوران با تجربه این مرکز بهره مند شوید.

 

زمان اعلام نتایج بر اساس سوابق تحصیلی

دانشگاه های سراسری در دوره های مختلف اعم از روزانه، شبانه، مجازی، غیرانتفاعی و … در دو نوبت مهر و بهمن بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند. پذیرش داوطلبان در ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی، طبق معدل درج شده در سوابق تحصیلی آنها صورت می گیرد. هر ساله، مدتی پس از پایان یافتن مهلت انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی زمان اعلام نتایج بر اساس سوابق تحصیلی فرا می رسد. زمان اعلام نتایج پذیرش دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی پس از پایان یافتن مهلت ثبت نام بدون کنکور می باشد. اما اگر بخواهیم زمان دقیق اعلام نتایج بر اساس سوابق تحصیلی طبق رویه هر ساله پیش بینی کنیم، به هفته اول مهر ماه می رسیم. لازم است متذکر این موضوع شوم که زمان اعلام نتایج بر اساس سوابق تحصیلی به صورت حدودی و هنوز زمان قطعی برای ورودی مهر ماه هنوز اعلام نشده است. به محض انتشار اطلاعیه های سازمان سنجش در این خصوص، این مقاله به روز رسانی می شود.

چگونگی ثبت نام بدون کنکور سراسری در دانشگاه های دولتی

قبل از هر اقدامی برای پذیرش در دانشگاه سراسری بر اساس سوابق تحصیلی باید از نحوه ثبت نام بدون کنکور سراسری اطلاع داشته باشید. در ابتدا شما باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون آزمون را دانلود و مطالعه کنید. پس از گردآوری مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسریو پرداخت هزینه، باید اقدام به تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام کنید. در نهایت با دریافت کد رهگیری ثبت نام شما نهایی می شود. شما در فرم ثبت نام بدون کنکور سراسری مستلزم به ثبت اطلاعاتی درمورد مشخصات فردی، و سهمیه ها، وضعیت اشتغال و… هستید.

چگونگی دریافت نتایج انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

بعد از انتشار اطلاعیه اعلام نتایج براساس سوابق تحصیلی داوطلبان برای اطلاع از وضعیت قبولی یا مردودی خود باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. شما با بررسی نتایج نهایی انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد متوجه می شوید که در کدام کد محل رشته پذیرفته شده اید. در ادامه به توضیح مراحل دریافت نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی می پردازیم. لازم به ذکر است توضیحات زیر طبق روش های دریافت اعلام نتایج براساس سوابق تحصیلی سال گذشته است.

 

اولین اقدامی که در راستای دسترسی به کارنامه قبولی بر اساس سوابق تحصیلی باید انجام دهید ورود به سایت سازمان سنجش است.

اعلام نتایج پذیرش دانشگاه بر اساس تحصیلی

 

پس از وارد شدن به سایت سنجش باید بر روی آیکون سراسری که در سمت راست صفحه سایت قرار دارد، کلیک کنید.

اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور

حالا باید بر روی لینک نتایج انتخاب رشته پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری سال 1402 کلیک کنید.

اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی

در این مرحله با وارد کردن اطلاعات شخصی از قبیل شماره پرونده، شماره شناسنامه می توانید به مشاهده نتایج بپردازید.

نتایج انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

اگر پس از مشاهده نتایج انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی از قبولی خود مطلع شدید باید در زمان مشخص اعلام شده به دانشگاه مراجعه کنید. عدم مراجعه و ارائه مدارک شما به مسئولین دانشگاه به منزله انصراف از قبولی رشته مربوطه تلقی می شود.

 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نکاتی در مورد تحصیل در دانشگاه سراسری بر اساس سوابق تحصیلی

داوطبان برای ادامه تحصیل در دانشگاه سراسری بر اساس سوابق تحصیلی باید دارای شرایط عمومی مطلوبی باشند. از جمله شرایط عمومی مطلوب می توان به عدم سابقه فساد اخلاقی، عدم سابقه کیفری، عدم اعتیاد به هر گونه مواد مخدر و یک سری ضوابط دیگر می توان اشاره کرد.

متقاضیان ورودی مهر ماه یعنی نیمسال اول باید حداکثر تا 31 شهریور ماه 1402 و متقاضیان ورودی بهمن ماه یعنی نیمسال دوم باید حداکثر تا 30 بهمن ماه 1402 فارغ التحصیل شوند.

متقاضیان قبولی بر اساس سوابق تحصیلی باید مدرک تحصیلی مقبول اعم از دیپلم چهار ساله نظام قدیم، دیپلم سه ساله نظام قدیم به همراه مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم سه ساله نظام جدید نظری، فنی حرفه‌ای، کاردانش و هنرستان را داشته باشند.

توجه داشته باشید که داوطلبان ادامه تحصیل در دانشگاه سراسری بر اساس سوابق تحصیلی چه در کنکور شرکت کرده باشند و یا شرکت نکرده باشند. می توانند بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه سراسری ادامه تحصیل دهند. پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی فقط با سنجش معدل صورت می گیرد.

متقاضیان پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی علاوه بر رشته های گرایش گروه آزمایشی خود می توانند در رشته های های گرایش دیگر گروه های آزمایشی نیز ادامه تحصیل دهند. همچنین شانس قبولی برابری نیز با فارغ التحصیلان دیگر گروه های آزمایشی دارند.

دانشگاه سراسری هیچ تعهدی در قبال کمک هزینه تحصیلی، خوابگاه، وام و … برای دانشجویانی که بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش شده اند ندارد.

نحوه گزینش در دوره روزانه بر اساس سوابق تحصیلی به صورت کشوری، منطقه ای، قطبی و استانی است. اما در دوره های مجازی، پردیس خود گردان، ظرفیت مازاد بومی گزینی ندراد و پذیرش به صورت کشوری می باشد. همچنین پذیرش در دوره شبانه بر اساس سوابق تحصیلی بومی گزینی استانی دارد.

زمان اعلام نتایج براساس سوابق تحصیلی

سخنی از مشاوران آویژه

پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی یکی از راه های کاربردی برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر است. داوطلبانی که موفق به کسب رتبه دلخواه در کنکور سراسری نشده اند بر اساس سوابق تحصیلی خود می توانند در بعضی رشته ها ادامه تحصیل دهند. همچنین داوطلبانی که معدل دیپلم خوبی دارند، در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی می توانند موفقیت چشم گیری داشته باشند. در این مقاله سعی کردیم با توضیح شرایط و ضوابط پذیرش در دانشگاه های سراسری بر اساس سوابق تحصیلی اطلاعات شما را در این زمینه تکمیل کنیم. همچنین با آگاهی از زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور سراسری شما می توانید عملکردی هوشمندانه در فرایند انتخاب رشته داشته باشید. لازم به ذکر است پس از اعلام نتایج پذیرش دانشگاه بر اساس سوابق اگر از قبولی خود مطلع شدید در زمان مجاز اعلام شده، به دانشگاه برای ثبت نام حضوری خود و ارائه مدارک لازم مراجعه کنید. شما برای افزایش شانس قبولی خود و داشتن اطمینان خاطر بیشتر می توانید با مشاوران مجرب مرکز آویژه گفت و گو کنید و اطلاعات معتبر ایشان بهره مند شوید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

اعلام نتایج دانشگاه های سراسری بر اساس سوابق تحصیلی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 3 نظر:
  1. سلام وقتتون بخیر … نتایج صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (بدون ازمون) نیومده ؟؟ در سایت سنجش لینکی وجود نداره ؟؟

    1. سلام خدمت شما، نتایج همزمان با رشته ها و دانشگاه های سراسری منتشر شده است.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/2/21

شنبه

1403/2/22

یکشنبه

1403/2/23

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید