دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری

انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

برخی از داوطلبان در زمان برگزاری کنکور سراسری به دلایل خاص خودشان نمی توانند در کنکور شرکت کنند یا رتبه قابل قبولی برای پذیرش در دانشگاه ها در انتخاب رشته با آزمون کنکور سراسری به دست بیاورند. این گروه از داوطلبان به جای اینکه یکسال پشت کنکور بمانند، ترجیح می دهند رشته های بدون آزمون در دانشگاه های سراسری، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس و… را انتخاب نموده و با توجه به شرایط قبولی در آن ادامه تحصیل دهند. برای اطلاع از کد رشته محل ها، دوره های تحصیلی و دانشگاه ها نیاز به مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دارند که از سایت سازمان سنجش و آموزش کشور می توانند دانلود نمایند. دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی، همانند دیگر دفترچه ها، جزییات کد رشته ها، دانشگاه های پذیرنده، شرایط و ضوابط انتخاب رشته قبولی، شرایط اختصاصی و عمومی داوطلبان و … را به خوبی توضیح داده شده است. مشاوره انتخاب رشته دانشگاه های سراسری بیان می کند که حتما قبل از انتخاب رشته لازم است داوطلبان با بخش های مختلف دفترچه انتخاب رشته آشنایی کامل داشته و آن را مطالعه کنند.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی آویژه برای دسترسی آسان تر داوطلبان به بخش های مختلف دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور، به بررسی تمام فصول آن پرداخته اند. شما با مطالعه این مقاله می توانید از نحوه دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور مطلع گردید. دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور به شما کمک می کند تا یک انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی اصولی را برای خود رقم بزنید.

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور سال 1402

ثبت نام بدون آزمون در برخی از رشته ها و دانشگاه ها در ماه های مهر و بهمن انجام می شود. داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها را دارند باید در موعد مقرر اقدام به ثبت نام نمایند. داوطلبان با توجه به ورودی مد نظر خود باید دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور هر کدام از نیم سال ها، مهر و بهمن را دریافت و پس از مطالعه کد رشته محل ها، انتخاب رشته خود را انجام دهند. کد رشته محل ها، شرایط و ضوابط ثبت نام در دانشگاه ها برای هر گروه آزمایشی اعم از ریاضی، انسانی، تجربی، زبان و هنر، به صورت واحد در یک دفترچه قرار دارد و برای داوطلبان هر کدام از گروه ها مشترک است. داوطلبان می توانند با در نظر گرفتن رشته خود به بخش مورد نظرشان در دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی مراجعه نمایند و انتخاب رشته خود را انجام دهند. به یاد داشته باشید که برای داشتن احساس خوشحالی و رضایت هنگام اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری، نیاز است که انتخاب رشته ای اصولی را برای خود رقم بزنید.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور 1402

از آنجاییکه ثبت نام رشته های بدون آزمون در ورودی های مهر و بهمن صورت می گیرد. دفترچه انتخاب رشته های این دو ورودی نیز از یکدیگر جدا بوده و هر کدام در زمان مشخص شده قابل دسترس می باشند.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون ورودی مهر ماه

متقاضیان انتخاب رشته بدون آزمون ورودی مهر ماه برای کسب اطلاع از کد رشته های دانشگاهی و مقررات لازم برای موفقیت در ثبت نام، ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون را به خوبی مطالعه نمایند. دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی ورودی مهر بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری داوطلبان منتشر می شود. علاقمندان به ادامه تحصیل در دانشگاه هایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند حدودا در تاریخ 31 مرداد ماه می توانند نسبت به دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون اقدام نمایند. شما برای دسترسی راحت تر و سریع تر به دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری ورودی مهر ماه می توانید بر روی لینک قرار داده شده در زیر کلیک کنید و به آسانی به مطالعه دفترچه بپردازید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون ورودی بهمن ماه

برخی از دانشگاه های سراسری به صورت بدون آزمون در بهمن ماه نیز دانشجو می پذیرند. گروهی از داوطلبان به دلخواه خودشان و با در نظر گرفتن شرایط، متقاضی آغاز تحصیلات دانشگاهی در نیمسال دوم تحصیلی هستند. برخی دیگر از داوطلبان کنکور نیز به دلیل عدم کسب رتبه لازم برای قبولی در نیمسال اول دانشگاه ها مجبور به انتخاب نیم سال دوم می شوند. متقاضیان برای نام نویسی در دانشگاه مورد نظر باید دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون را در زمان مشخص شده دریافت کرده و با توجه به اطلاعات موجود در آن انتخاب رشته خود را انجام دهند. تاریخ دقیقی برای انتشار دفترچه انتخاب رشته ورودی بهمن ماه اعلام نشده است اما طبق روال سال های گذشته، داوطلبان می توانند دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون را در اواخر آذرماه ماه دریافت نمایند.

به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری در نیم سال دوم سال، لینک دسترسی و دانلود دفترچه در این صفحه قرار می گیرد.

دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور در دانشگاه های سراسری

داوطلبان پس از مطلع شدن زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون برای دست یابی سریع به لینک دفترچه باید به سایت مورد نظر مراجعه نموده و مراحل دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور را انجام دهد. در ادامه برای جلوگیری از سردرگمی داوطلبان در زمان دانلود دفترچه و مراجعه به سایت، مراحل دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون کنکور برای شما توضیح داده می شود. همچنین داوطلبانی که آشنایی نسبی با سوابق تحصیلی و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی ندارند می توانند با مطالعه مقاله سوابق تحصیلی چیست؟ اطلاعات کاملی کسب کنند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سایت دانلود دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی از طریق سایت سازمان سنجش امکان پذیر خواهد بود. آن دسته از داوطلبانی که علاقمند به ادامه تحصیل در رشته های بدون آزمون هستند برای دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش،sanjesh.org، مراجعه و از بخش مربوطه دفترچه راهنمای انتخاب رشته را دانلود نمایند.

مراحل دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور از سایت سازمان سنجش

در این قسمت به بررسی نحوه دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور برای متقاضیان مهر ماه می پردازیم. گروهی از داوطلبان که می خواهند دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون سال 1402 را دریافت نمایند، کافی است مراحل ساده زیر را که در ادامه عنوان می شود، به ترتیب انجام دهند.

در مرورگر گوگل نشانی سایت سازمان سنجش، sanjesh.org را وارد نموده و جستجو کنید.

نحوه دانلود دفترچه انتخاب رشته بر اسا س سوابق تحصیلی

 

با ورود به سامانه سازمان سنجش صحفه ای از اطلاعات گوناگون پیش روی شما قرار می گیرد که داوطلبان با توجه به نیاز خود به بخش مربوطه وارد می شوند.

دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

بروی گزینه سراسری کلیک نمایید و به قسمت بعد هدایت شوید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه های سراسری

با ورود به صفحه سراسری لینک و قسمت های گوناگونی را مشاهده خواهید کرد. اخبار واطلاعیه ها را انتخاب نمایید.

مراحل دسترسی به دفترچه انتخاب رشته

با ورود به این بخش لینک راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری 1402 را مشاهده خواهید کرد. داوطلبان با انتخاب این گزینه به صحفه بعدی که دفترچه راهنمای انتخاب رشته در آن قرار دارد هدایت خواهند شد.

انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

در پایان در صفحه نمایش داده شده با انتخاب دفترچه ملاک عمل انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی، این فایل را بصورت پی دی اف دریافت نمایید.

مدارک لازم برای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

همچنین متقاضیانی که قصد ورود به دانشگاه را در نیمسال دوم، بهمن ماه، دارند می توانند دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور 1402 را در زمان اعلام شده با انجام همین مراحل دریافت کنند.

آشنایی با دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 1402

پس از اینکه اطلاعات لازم را برای دریافت دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور در دانشگاه های سراسری را بدست آوردید، اطلاع از بخش های گوناگون دفترچه به شما کمک می کند تا با جزییات دفترچه آشنا شده و اطلاعات مورد نیاز خود را به راحتی به دست بیاورید. دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور حاوی اطلاعات کلی و جزئی مهمی می باشد که داوطلبان از تمامی آنها مطلع شده و در زمان انتخاب رشته خود آنها را به کار گیرد.

دفترچه راهنما انتخاب رشته شامل اطلاعات کلی وجزئی زیادی می باشد که داوطلبان با استفاده از هر کدام از آنها به خوبی می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند. در این بخش از مقاله کلیاتی در مورد فصول دفترچه به داوطلبان اراده می دهیم تا پیش زمینه ای برای بررسی جزئیات دفترچه داشته باشند. همچنین اگر به دنبال انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی درست و به دور از اشتبباه هستید حتما مقاله انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی را مطالعه کنید.

با دانلود دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی، داوطلبان با اطلاعاتی مانند شرایط و ضوابط، جدول هایی از کد رشته محل ها و فرم های پیش نویس انتخاب رشته روبرو می شوند.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های سراسری متشکل از سه فصل می باشد با مطالعه ادامه مقاله می توانید با این فصول آشنا شوید.

فصل اول دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور

در فصل نخست دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور 1402 اطلاعاتی نظیر :

جدول زمانبندی انتخاب رشته

نکات مهمی از قبیل شرایط و ضوابط ثبت نامی

شرایط محدودیت برای داوطلبانی که واجد شرایط ثبت نام نمی باشند

ذکر نکاتی برای انجام صحیح مراحل ثبت نام

هزینه هایی که داوطلبان برای ثبت نام انتخاب رشته بدون کنکور پرداخت نمایند.

توضیح اصطلاحاتی که در بخش های گوناگون دفترچه به کار برده شده است.

ذکر شرایط اختصاصی و عمومی داوطلبان

سهمیه و تسهیلات

تعهدات پذیرفته شدگان در سهمیه های مختلف

مقررات وظیفه

شرایط پذیرش اتباع خارج

مراحل پذیرش، ثبت نام و تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته

جداولی حاوی کد و بخش استان ها، نام و کد محل کشور ها،نام و کد وزارت خانه ها، گروه بندی عناوین دیپلم ها، گروه بندی عناوین مدرک پیش دانشگاهی

فصل دوم دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور

فصل دوم دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون کنکور با تیتر توضيحات و شرايط و ضوابط كلي پذيرش دانشجو و نحوه انتخاب رشته نمایش داده می شود. داوطلبان متقاضی تحصیل در نیم سال اول می توانند برای اطلاع از کد رشته محل ها به این بخش مراجعه نمایند. در فصل دوم دفترچه اطلاعات دیگری که در ادامه نام می بریم نیز بررسی گردیده است که داوطلب با استفاده از آنها می تواند انتخاب رشته خود را به آسانی انجام دهد.

روش گزینش و انواع گزینش ها

جدول تاثیر اعمال سوابق

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی

انتخاب رشته

جدول ها با عنوان: مناطق ممنوعه تردد برای اتباع خارجی، نام و نوع گزینش رشته های دارای پذیرش روزانه، رشته های تحصیلی دانشگاه ها و موسسات عالی، رشته های بورسیه صنعتی، رشته های تحصیلی کاردانی وزارت بهداشت، رشته های تحصیلی مناطق محروم

 

فصل سوم دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور

فصل پایانی دفترچه راهنمای ثبت نام انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی، مختص به فرم هایی است که داوطلبان باید آنها را تکمیل نمایند. از جمله :

فرم پیش نویس تقاضای ثبت نام و انتخاب رشته

فرم گواهی تایید سهمیه وقوع بلایای طبیعی

فرم مربوط به گواهی تحصیلی دو سال آخر دبیرستان یا هنرستان و سال دریافت مدرک پیش دانشگاهی در رشته مربوطه

دانلود دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

سخنی از مشاوران آویژه

اگر قصد ثبت نام در رشته های بدون کنکور در دانشگاه های سراسری را دارید، باید دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری را در اختیار داشته باشید. متقاضیان هر ورودی را که انتخاب می کنند لازم است از شرایط و ضوابط ثبت نامی آن مطلع شوند. مشاوران آویژه با معرفی سایت و نحوه دسترسی به دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی به داوطلبان کمک می کنند تا به آسانی دفترچه راهنما انتخاب رشته بدون کنکور را دریافت نمایند. آگاهی کامل از محتویات دفترچه که در این مقاله بررسی شد، به شما در یافتن بخش مورد نظر خود برای به کاربردن اطلاعات صحیح در زمان انتخاب رشته کمک بسیاری می کند.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1403/3/27

دوشنبه

1403/3/28

سه شنبه

1403/3/29

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید