زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 1402

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری

داوطلبان کنکور سراسری در مراحل مختلف اعلام نتایج کنکور استرس و اضطراب زیادی را تجربه می کنند. اکثر داوطلبان بعد از پشت سر گذاشتن آزمون سراسری بی صبرانه منتظر اعلام نتایج اولیه و دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری هستند. بعد از دریافت کارنامه اولیه و مشخص شدن رتبه و تراز به تکاپو برای انتخاب رشه اصولی و منطقی می افتند و تمام تلاش و سعی خود را می کنند که بهترین انتخاب ها را در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ثبت کنند. با نهایی شدن انتخاب رشته و ثبت نهایی در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور، مجدد داوطلبان باید منتظر اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری خود و اعلام قبولی در دانشگاه و رشته های انتخابی در فرم انتخاب رشته باشند.

نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری مشخص می کند که شما در کدام دانشگاه و کدام رشته پذیرفته شده اید و باید برای ثبت نام به کدام دانشگاه مراجعه کنید. اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور را می توان آخرین مرحله کنکور دانست و بعد از آن فرایند ادامه تحصیل در دانشگاه ها و رشته های مختلف شروع می شود. مسلما بعد از پشت سر گذاشتن انتخاب رشته، شما بی صبرانه منتظر اعلام نتایج نهایی کنکور و یا همان اعلام نتایج انتخاب رشته خود هستید. به دلیل سوالات مکرر شما عزیزان در رابطه با زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری، مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی آویژه به بررسی اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 پرداخته اند و مقاله جامع و کامل زیر را در اختیار شما عزیزان قرار داده اند. اگر به دنبال بررسی زمان اعلام نتایج و نحوه دسترسی به اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه سراسری هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 1402

خیلی از داوطلبان کنکور سراسری بعد از انتخاب رشته دائم از مشاوران تحصیلی می پرسند جواب انتخاب رشته کی میاد؟ می توان گفت برای اعلام نتایج انتخاب رشته 1402 هنوز زمان قطعی مشخص نشده است. اما طبق تجربه سال های قبل حدودا یک ماه بعد از انتخاب رشته، نتایج آن اعلام می شود.

مسلما داوطلبان کنکور سراسری برای دریافت نتایج انتخاب رشته خود استرس و اضطراب زیادی را متحمل می شوند. اما مهم این است که شما اطمینان داشته باشید که انتخاب رشته اصولی و به دور از اشتباهی را انجام داده و در نهایت نتیجه مناسبی کسب می کنید.

اطلاع از زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری می تواند به داوطلبان کمک کند تا استرس و اضطراب خود را مدیریت کرده و برای رفتن به دانشگاه آمادگی لازم را کسب کنند.

در سال 1402 انتخاب رشته کنکور سراسری از تاریخ 31 مرداد ماه تا 4 شهریور ماه تعیین شده است و امکان دارد این زمان مجدد تمدید شود. با توجه به این موضوع و همچنین اعلام سازمان سنجش، احتمالا نتایج انتخاب رشته و قبولی در دانشگاه در اواخر شهریور ماه و یا نیمه اول مهر ماه اعلام می شود.

پس مهم است که شما در این فرصت یک ماهه آمادگی لازم برای رفتن به دانشگاه را کسب کرده و منتظر باشید تا بعد از اعلام نتایج نهایی برای ثبت نام به دانشگاه پذیرفته شده مراجعه کنید.

هنوز مهلت انتخاب رشته دانشگاه های سراسری تمام نشده و متعاقبا زمان اعلام نتایج نهایی نیز اعلام نشده است. به محض انتشار خبر در رابطه با زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری، در این صفحه به شما عزیزان اطلاع رسانی خواهد شد.

 

نحوه دسترسی به نتایج انتخاب رشته دانشگاه سراسری 1402

برای پیروزی و موفقیت در کنکور سراسری و تحصیل در یک دانشگاه ممتاز نیاز است که شما در کنار مطالعه و کوشش بسیار برای کسب رتبه و تراز عالی، آشنایی کاملی با مراحل کنکور و همچنین اطلاعات مناسبی در رابطه با شرایط و قوانین حاکم بر مراحل مختلف کنکور سراسری داشته باشید. موفقیت در کنکور سراسری تنها به موفقیت در آزمون کنکور ختم نمی شود. شما باید مراحل بعد از آزمون سراسری را نیز با موفقیت پشت سر بگذارید. مراحل مختلفی از جمله: مطالعه دفترچه انتخاب رشته، تحلیل دفترچه انتخاب رشته 1402، مراحل انتخاب رشته، دریافت فرم انتخاب رشته، ثبت انتخاب های خود و … باید به درستی طی شوند تا در نهایت موفقیت تحصیلی و در آینده موفقیت شغلی را برای شما به همراه داشته باشند.

یکی از این مراحل کنکور سراسری و می توان گفت آخرین مرحله کنکور دسترسی به نتایج انتخاب رشته دانشگاه سراسری و اطلاع از قبولی است. برای اطلاع یافتن از قبولی دانشگاه باید بتوانید به نتایج انتخاب رشته دسترسی پیدا کنید. برای این منظور نیاز است تا مراحل زیر را به ترتیب گفته شده در هنگام اعلام نتایج نهایی کنکور، انجام دهید تا به نتایج انتخاب رشته خود دسترسی پیدا کنید.

به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه کنید.

نتایج انتخاب رشته کی اعلام می ششود؟

 بر روی گزینه سراسری کلیک کنید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته

 

بعد از انتخاب گزینه سراسری، اگر زمان اعلام نتایج انتخاب رشته فرا رسیده باشد، شما در بین گزینه های ذکر شده می بایست گزینه نتایج نهایی آزمون سراسری و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 1402 را انتخاب کنید.

انتخاب رشته دانشگاه سراسری

 

بعد از انتخاب گزینه نتایج نهایی آزمون سراسری، صفحه ای باز می شود که برای شما دو روش دسترسی به نتایج نهایی انتخاب رشته را نمایش می دهد. می توانید با استفاده از اطلاعات خود یکی از مراحل را برای ورود به صفحه شخصی خود در سایت سازمان سنجش و دسترسی به فرم نتایج نهایی انتخاب کنید. این دو روش دسترسی به پورتال شخصی عبارت است از:

روش اول

وارد کردن کد داوطلبی و شماره شناسنامه برای دسترسی به صفحه شخصی

روش دوم

دسترسی به صفحه شخصی در سایت سازمان سنجش با استفاده از شماره پرونده و شماره شناسنامه

قبولی در دانشگاه سراسری

در نهایت، صفحه ای برای شما باز می شود که در آن جواب انتخاب رشته و قبولی در دانشگاه برای شما نمایش داده می شود. در این صفحه شما می توانید کد رشته محل قبولی خود را مشاهده کرده و برای رفتن به دانشگاه پذیرفته شده آمادگی کسب کنید.

اگر فردی در هیچ کدام از انتخاب های خود قبولی کسب نکرده باشد، در جلوی فیلد عنوان رشته و نام دانشگاه با کلمه مردود روبه رو می شود.

لازم به ذکر است تصاویر قرار داده شده مربوط به اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری سال قبل است. دلیل این امر این است که هنوز مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 تمام نشده و همچنین زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری مشخص نشده و در سایت نتیجه ای قرار نگرفته است. به محض مشخص شدن زمان اعلام نتایج انتخاب رشته سراسری و انتشار نتایج، این تصاویر به روز رسانی خواهند شد.

 

مراحل بعد از مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری

بعد از مشخص شدن قبولی شما در دانشگاه و رشته مذکور می بایست در مدت زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام در دانشگاه اقدام کنید. عدم ثبت نام شما در تاریخ مقرر شده به منزله انصراف از تحصیل در آن دانشگاه می باشد. پس حواستان باشد که با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به ثبت تحصیل در دانشگاه و رشته پذیرفته شده اقدام کنید.

به یاد داشته باشید که اگر از رشته یا دانشگاه قبولی خود رضایت نداشته و همچنین در دانشگاه روزانه قبول شده باشید و نخواهید برای ثبت نام به دانشگاه قبولی بروید، در نهایت یک سال محرومیت از کنکور سراسری را خواهید داشت. پس مهم است که هنگام انتخاب رشته کنکور سراسری دقت کافی را داشته باشید و در صورت عدم علاقه به رشته و یا دانشگاه روزانه ای از انتخاب آن و ثبت کدرشته محل رشته و دانشگاه خودداری کنید.

همچنین اگر از دانشگاه پذیرفته شده رضایت ندارید و یا در فرم اعلام نتایج انتخاب رشته خود مردود شده و در هیچ کدام از رشته ها و دانشگاه های انتخابی پذیرفته نشده اید، می توانید شانس قبولی خود را در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری امتحان کرده و یا برای آمادگی بیشتر در کنکور سال بعد تلاش کنید. راه سومی نیز برای شما که از قبولی خود رضایت ندارید، وجود دارد. این راه به صورت احتمالی می تواند شما را به قبولی در دانشگاه نزدیک کند و آن بررسی و تحلیل کارنامه سبز کنکور سراسری است. کارنامه سبز قبولی شما در سایر کد رشته محل ها را نشان می دهد. شما می توانید از انتقالی با استفاده از کارنامه سبز در سایر کدرشته محل های پذیرفته شده ادامه تحصیل بدهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله سیر تا پیاز کارنامه سبز را مطالعه کنید.

 

اعتراض به نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور 1402

اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش منتشر شده است که بیان می کند؛ درخواست مبنی بر اشتباه در انتخاب رشته کنکور یا درخواست بررسی اولویت های دیگر انتخاب رشته، را نمی توان ثبت کرده و از سوی سازمان سنجش چنین درخواست هایی با این مضامین مورد بررسی قرار نمیی گیرند. پس مهم است که هنگام انتخاب رشته به نحوه اولویت بندی انتخاب رشته خود دقت کرده و چیدمان مناسبی برای انتخاب رشته در نظر بگیرید.

البته شما در صورتیکه نسبت به مندرجات در کارنامه نهایی خود سوالی داشته باشید می توانید مراحلی را طی کرده و پرسش خود را از سازمان سنجش و آموزش کشور بپرسید. مراحل ذکر شده را می توانید به صورت تصویری در زیر مشاهده کرده و فرایند ثبت سوالات خود از سازمان سنجش را به راحتی طی کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مراحل ثبت سوالات از سازمان سنجش

به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه کنید و بر روی آیکون به شکل تلفن مشخص شده در تصویر زیر کلیک کنید. همچنین می توانید به یکباره آدرس الکترونیکی request.sanjesh.org را وارد نمایید.

مشاوره انتخاب رشته سراسری

 

 

فیلدهای مشخص شده را به درستی پر کرده و بر روی عبارت ورود به سیستم کلیک کنید. اگر از قبل عضو نشده اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کرده و بعد از آن به تکمیل کادرهای تعیین شده بپردازید. پس در این مرحله شما باید باتوجه به وضعیت ثبت نامی خود یکی از گزینه های عضویت در سامانه و یا ورود به سامانه را انتخاب کنید.

 

ثبت اعتراض به اعلام نتایج انتخاب رشته

 

سپس اطلاعات خود را شامل رمز عبور، کد ملی و پست الکترونیک را وارد کرده تا بتوانید به صفحه بعد دسترسی پیدا کنید.

 

نحوه ثبت اعتراض به نتایج انتخاب رشته

 

از گوشه سمت راست بر روی گزینه درخواست جدید کلیک کنید.

 

چگونه اعتراض به انتخاب رشته را ثبت کنیم؟

 

 

در این مرحله نوع آزمون را مشخص کرده و گزینه آزمون سراسری را انتخاب کنید. همچنین سال مربوطه را نیز باید مشخص کنید.

 

اعتراض به قبولی در دانشگاه

 

نوع مشکلتان را انتخاب کنید و اقدام به ثبت متن درخواست خود در قسمت پیام کنید. بهتر است که در متن خود کد ملی، شماره داوطلبی و شماره پرونده را نیز ذکر کنید.

 

چگونه به نتایج نهایی خود اعتراض بزنیم؟

 

سخنی از مشاوران آویژه

اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه سراسری تعیین کننده آینده تحصیلی و شغلی داوطلبان کنکور سسراسری است. پس یک مرحله مهم و حساس در زندگی داوطلبان کنکور به شمار می رود. استرس و اضطراب داوطلبان و خانواده های آنها در زمان اعلام نتایج قبولی در دانشگاه ها وصف ناشدنی است. به همین دلیل بسیاری از داوطلبان دائم به دنبال اطلاعات در رابطه با زمان اعلام نتایج انتخاب رشته می گردند.

اگر شما انتخاب رشته مناسبی را ثبت کرده باشید پس نگرانی کمتری داشته و در زمان اعلام نتایج نهایی با خوشحالی و شادی زیادی روبه رو خواهید شد زیرا موفق به قبولی در دانشگاه و رشته مورد علاقه خود شده اید. پس مهم است که فرایند انتخاب رشته را جدی بگیرید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- یک نظر:
  1. سلام من در زمان انتخاب رشته معدلم را اشتباه وارد کردم چیکار باید کنم چون ویرایش رو که میزنم درست نمیشه

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/1

شنبه

1403/4/2

یکشنبه

1403/4/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید