آشنایی با شرایط استخدام بانک شهر ۱۴۰۳

آشنایی با شرایط استخدام بانک شهر ۱۴۰۳

بانک‌ها یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین سازمان‌های موثر در چرخه اقتصادی کشور هستند؛ از این‌رو یکی از محبوب‌ترین مشاغل در بین متقاضیان کار است. بانک شهر جزء بانک‌های خصوصی کشور محسوب می‌شود که با عملکرد و فعالیت عالی خود، گزینه‌ای ایده‌آل برای اشتغال در بین متقاضیان خواهد بود.

بانک شهر هر چند سال یک بار جهت تامین نیروی کار خود، فراخوانی مبنی بر جذب نیروی متخصص در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف منتشر می‌کند. در این فراخوان، شرایط و زمان آزمون مشخص شده است، متقاضیان می‌توانند به سایت بانک شهر مراجعه و شرایط عمومی و اختصاصی استخدام را بررسی کنند و در صورت واجد شرایط بودن، برای ثبت نام و شرکت در آزمون، آماده شوند.

قبولی و پذیرش در بانک شهر، موفقیت در تمامی مراحل آزمون و مصاحبه را می‌طلبد؛ از این‌رو بهتر است برای آمادگی بیشتر با شرایط استخدام بانک شهر ۱۴۰۳، نحوه ثبت نام و … آشنا شوید.

زمان‌بندی آزمون استخدامی بانک شهر

با انتشار دفترچه استخدام بانک شهر، زمان‌بندی آزمون آن نیز مشخص می‌شود؛ متقاضیان با مطالعه دفترچه آزمون استخدامی، با شرایط و قوانین تعیین‌شده آشنا خواهند شد.

متقاضیان در صورت داشتن شرایط لازم، می‌توانند در مهلتی که برای ثبت نام آزمون استخدامی شهر به آن‌ها داده شده است، ثبت نام خود را انجام دهند. سپس در تاریخ تعیین‌شده، مرحله اول آزمون به‌صورت کتبی برگزار می‌شود.

با اعلام نتایج آزمون مرحله اول، زمان مصاحبه علمی و تخصصی برای پذیرفته‌شدگان تعیین می‌شود. متقاضیان برای دستیابی به شغل مورد نظر، ملزم به کسب نمره قبولی در مرحله مصاحبه نیز خواهند بود.

زمان‌بندی آزمون استخدامی بانک شهر

پس‌از انجام مراحل اداری و ارزیابی امتیازات، پذیرفته‌شدگان در سمت‌های شغلی مورد نظر، فعالیت خود را شروع خواهند کرد.

در نظر داشته باشید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی بانک شهر، به‌صورت محدود و در یک بازه زمانی مشخص، انجام می‌شود. داوطلبان می‌توانند در بازه زمانی تعیین‌شده به سایت استخدام بانک شهر مراجعه کنند و فرآیند مربوط به ثبت نام را انجام دهند. بانک شهر معمولا، زمان مهلت ثبت نام را به‌مدت محدودی تمدید می‌کند؛ زمان تمدید، از طریق سایت استخدام بانک شهر به‌اطلاع متقاضیان می‌رسد.

دفترچه آزمون استخدامی بانک شهر

هم‌زمان با شروع ثبت نام آزمون استخدام بانک شهر، دفترچه آن نیز منتشر می‌شود؛ دریافت این دفترچه از طریق سایت دانشگاه آزاد اسلامی، امکان‌پذیر است.

داوطلبان برای شرکت در آزمون استخدامی بانک شهر، ابتدا باید شرایط و قوانین موجود در فراخوان بانک شهر را مورد مطالعه قرار دهند؛ متقاضیان واجد شرایط می‌توانند ثبت نام خود را در سایت بانک شهر انجام دهند.

در دفترچه آزمون استخدامی، تمامی شرایط استخدام بانک شهر ۱۴۰۳، قید خواهد شد. در بخش اول این دفترچه، مراحل کلی شرکت در آزمون، از ثبت نام تا مراحل قبولی و … به‌طور خلاصه ذکر شده است.

در بخش بعدی، شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان ذکر می شود. متقاضیان برای شرکت در آزمون استخدامی بانک شهر، باید تمامی شرایط ذکر شده در دفترچه را دارا باشند؛ در غیر این‌صورت، امکان ثبت نام و حضور در آزمون برای متقاضیان ممکن نخواهد بود.

در بخش‌های دیگر دفترچه، امتیازات و سهمیه‌های قانونی برای متقاضیان آورده شده است؛ بخش انتهایی دفترچه به مراحل ثبت نام و نتایج نهایی اختصاص دارد.

شرایط عمومی و اختصاصی استخدام بانک شهر 1403

بانک شهر با برگزاری آزمون‌های استخدامی، نیروی انسانی خود را در عناوین شغلی مختلف متناسب با ظرفیت موجود، جذب می‌کند. متقاضیان جهت شرکت در آزمون استخدامی بانک شهر، می‌توانند به‌صورت الکترونیکی و مراجعه به سایت استخدام بانک شهر، ثبت نام خود را انجام دهند.

متقاضیان برای ثبت نام و کسب شغل مورد علاقه خود، باید شرایط لازم و تعیین‌شده توسط بانک شهر را داشته باشند.

پونزورود به آزمون استخدام بانک شهر، مستلزم داشتن شرایط عمومی و اختصاصی متعددی است که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط عمومی

 • تابعیت ایرانی
 • تعهد به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • الزام به دین اسلام یا دیگر ادیان مورد تایید در قانون اساسی
 • کارت پایان‌خدمت یا گواهینامه معافیت دائم قانونی (ویژه آقایان)
 • عدم سابقه فعالیت یا عضویت در گروه‌های مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اشتغال به کار و عدم تعهد به خدمت در سازمان‌های دولتی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم سوء سابقه کیفری
 • داشتن سلامت جسمانی و روانی

رشته‌های مورد نیاز آزمون استخدامی بانک شهر

شرایط اختصاصی

 • کسب مدرک مورد تایید از وزارت علوم تحقیقات و فناوری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد؛
 • تاریخ کسب مدرک تحصیلی و کارت پایان خدمت متقاضی، باید پیش‌از برگزاری آزمون کتبی بانک شهر باشد؛
 • متقاضیان می‌توانند تنها در عناوین شغلی مرتبط با رشته و مقطع تحصیلی خود شرکت کنند؛ در غیر این‌صورت پذیرش آن‌ها ممکن نخواهد بود؛
 • معدل مورد تایید برای شرکت در آزمون استخدامی بانک شهر، حداقل 15 است؛
 • محدودیت سنی برای دارندگان مدرک لیسانس، حداکثر 30 سال تمام و برای دارندگان مدرک فوق لیسانس، حداکثر 32 سال تمام است؛
 • متقاضیان جهت ثبت نام در آزمون استخدامی بانک شهر 1403، باید از داشتن تمامی شرایط عمومی و اختصاصی تعیین‌شده، مطمئن شوند. هرگونه نقص در شرایط و احراز ثبت نام، به معنی باطل‌شدن و عدم امکان حضور در آزمون خواهد بود؛ همچنین وجه پرداخت‌شده بازگشت داده نخواهد شد.

رشته‌های مورد نیاز آزمون استخدامی بانک شهر

استخدام نیرو در آزمون استخدامی بانک شهر، با توجه به کمبود نیرو در عناوین شغلی مختلف انجام می‌شود. بنابراین متقاضیان در رشته‌ها و گرایش‌های تحصیلی مرتبط با عناوین شغلی مورد نیاز، پذیرش خواهند شد.

در نظر داشته باشید مدرک تحصیلی متقاضیان تنها در مقطع کارشناسی مورد بررسی قرار خواهد گرفت؛ به این معنی که توانایی و تخصص دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد نیز، بر اساس مقطع کارشناسی سنجیده می‌شوند.

در ادامه به بررسی رشته‌های مورد نیاز در استخدام نیروی بانک شهر می‌پردازیم؛ بانک شهر برای استخدام نیروی مورد نیاز خود، اقدام ‌به جذب نیروی انسانی، در دو گروه عمومی و اختصاصی کرده است.

متقاضیان بخش عمومی به داوطلبانی اطلاق می‌شود که علاقمند به فعالیت در شعب عادی بانک هستند.

پونزاز این‌رو در صورت علاقمندی به اشتغال در بخش عمومی، شما را با رشته‌های گروه عمومی در آزمون استخدامی بانک شهر آشنا می‌کنیم:

 

مدیریتامور بانکی، بازرگانی، بازاریابی، دولتی، اجرایی، MBA، اقتصادی، مالی، فناوری اطلاعات، کسب‌وکار، استراتژی، مدیریت پروژه، کارآفرینی، منابع انسانی و تکنولوژی
علوم اقتصادیکلیه گرایش‌ها
حسابداری/حسابرسیکلیه گرایش‌ها
بانک‌داریکلیه گرایش‌ها
ریاضیکلیه گرایش‌ها
آمارکلیه گرایش‌ها
مهندسی صنایعکلیه گرایش‌ها
مهندسی کامپیوتر/علوم کامپیوترکلیه گرایش‌ها
زبان انگلیسیکلیه گرایش‌ها

 

بخش اختصاصی، شامل متقاضیانی می‌شوند که علاقمند به فعالیت در واحدهای تخصصی بانک هستند. این گروه از داوطلبان، علاوه‌بر سوالات بخش عمومی، باید به سوالات بخش تخصصی در آزمون کتبی بانک شهر نیز، پاسخ دهند.

پونزرشته‌های مورد تایید در بخش تخصصی به این شرح‌اند:

 

رسته شغلی/ زیرشاخهرشته تحصیلی مرتبط
فناوری اطلاعات/ نرم‌افزارمهندسی نرم‌افزار ، مهندسی فناوری اطلاعات ، علوم کامپیوتر ،
علوم داده ، هوش مصنوعی ، مهندسی برق، مدیریت ، مهندسی
صنایع
فناوری اطلاعات/ زیرساخت
فناوری اطلاعات/ امنیت
فناوری اطلاعات/ حاکمیت فناوری اطلاعات
امور مالیحسابداری، مدیریت مالی، اقتصاد، مهندسی مالی، ریاضی و آمار
حقوقحقوق
املاک و ساختمان/ ساختمانعمران، معماری، شهرسازی
املاک و ساختمان/املاک

 

مدارک مورد نیاز در آزمون استخدامی بانک شهر

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در آزمون استخدامی بانک شهر، در هر دوره متفاوت خواهد بود. از این‌رو نمی‌توان مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون استخدامی بانک شهر 1403 را، به‌طور دقیق مشخص کرد. به‌طور کلی متقاضیان باید مدارک زیر را برای ثبت نام آماده کنند.

پونزدر نظر داشته باشید ممکن است با تغییر شرایط ثبت نام، تعدادی از مدارک لازم به موارد زیر اضافه یا از آن‌ها کم شود:

 • عکس 4*3 جدید و سالم
 • اصل شناسنامه و کپی از صفحات آن
 • اصل کارت ملی و کپی از پشت و رو
 • اصل آخرین مدرک تحصیلی و معدل درج‌شده در آن
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

نحوه ثبت نام آزمون استخدام بانک شهر 1403

نحوه ثبت نام آزمون استخدام بانک شهر 1403

ثبت نام آزمون استخدامی بانک شهر در هر دوره به‌صورت اینترنتی و از طریق سایت استخدام بانک شهر به نشانی shahr-bank.ir انجام می‌شود. در مورد نحوه استخدام بانک شهر در سال 1403، اطلاعات مشخصی در دسترس نیست؛ اما فرآیند ثبت نام در اکثر بانک‌ها به‌طور یکسان انجام می‌شود.

ثبت نام در آزمون استخدامی بانک شهر، در دوره‌های گذشته از طریق سایت اختصاصی آن انجام شده است؛ اما بر اساس اطلاعیه منتشر شده، ثبت نام برای سال 1403 از طریق سایت آزمون جهاد دانشگاهی صورت خواهد گرفت.

متقاضیان برای ثبت نام در آزمون سال 1403، باید به سایت آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی hrtc.ir مراجعه کنند و مراحل ثبت نام را به شکل زیر انجام دهند:

 

1.در مرحله اول باید به سایت آزمون جهاد دانشگاهی و نشانی ir مراجعه و روی گزینه ” ثبت نام” کلیک کنید.

1

 

2.از بالای صفحه برای پرداخت هزینه، گزینه ” آزمون” را انتخاب کنید.

2

 

3.در صفحه زیر روی دکمه “پرداخت هزینه” کلیک کنید.

3

 

4.اطلاعات لازم را درج کنید و با فعال‌کردن “اینجانب قبل از پرداخت هزینه، تمامی مفاد دفترچه راهنمای را با دقت مطالعه نمودم و تمامی شرایط شرکت در آزمون را دارا می‌باشم” گزینه “پرداخت هزینه” را انتخاب کنید.

4

 

5.وجه لازم جهت ثبت نام را از طریق کارت بانکی عضو شتاب را با انتخاب گزینه “پرداخت” انجام دهید.

5

 

6.مجددا به صفحه ثبت نام مراجعه کنید، اطلاعات کاربری را وارد و در نهایت دکمه “ثبت نام” را بزنید.

6

پس‌از اتمام فرآیند ثبت نام، سامانه جهاد دانشگاهی، یک کد رهگیری را برای شما ارسال می‌کند؛ این کد در زمان دریافت کارت ورود به جلسه و مشاهد نتایج آزمون، ضروری خواهد بود.

استخدامی آسان با آویژه

یکی از دغدغه‌های متقاضیان در آزمون استخدامی بانک شهر، اطلاع از نحوه ثبت نام، شرایط استخدام و نحوه استخدام خواهد بود. جذب و پذیرش بانک شهر در هر دوره متناسب با نیاز نیروی کار آن انجام خواهد شد؛ بنابراین متقاضیان باید با توجه به شرایط مورد نظر هر دوره، خود را برای شرکت در آزمون آماده کنند.

کارشناسان آویژه با ارائه مشاوره حرفه‌ای و تخصصی، همراهی مطمئن برای داوطلبانی است که قصد شرکت در آزمون استخدامی بانک شهر را دارند. از این‌رو در صورت هرگونه مشکل یا سوال، می‌توانید با مشاورین آویژه تماس بگیرید و راه را برای رسیدن به اهدافتان هموار کنید.

سوالات متداول

سوال علامتثبت نام در آزمون استخدامی بانک شهر، از چه طریقی انجام می‌شود؟

بر اساس آخرین اطلاعیه در فراخوان استخدام بانک شهر، فرآیند ثبت نام در آزمون استخدامی بانک شهر، از طریق سایت جهاد دانشگاهی به نشانی hrtc.ir انجام می‌گیرد.

سوال علامتپذیرش و قبولی متقاضیان در آزمون استخدامی بانک شهر، به چه روشی انجام می‌شود؟

پذیرش در بانک شهر از طریق برگزاری آزمون، مصاحبه یا هر دو صورت می‌گیرد.

سوال علامتدفترچه استخدام بانک شهر، به چه بخش‌هایی تقسیم می‌شود؟

دفترچه آزمون استخدامی بانک شهر به بخش‌های مختلفی مانند زمان شروع ثبت نام، مهلت ثبت نام، هزینه مورد نیاز ثبت نام و … تقسیم می‌شود.

سوال علامتشرایط آزمون استخدامی بانک شهر 1403 چیست؟

شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی بانک شهر، به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شود؛ متقاضیان برای ثبت نام باید تمامی شرایط عمومی و اختصاصی را دارا باشند.

سوال علامتمحدودیت سنی در آزمون استخدامی بانک شهر چگونه است؟

محدودیت سنی برای دارندگان مدرک لیسانس، حداکثر 30 سال تمام و برای دارندگان مدرک فوق لیسانس، حداکثر 32 سال تمام است.

سوال علامتمعدل مورد تایید برای شرکت در آزمون استخدامی بانک شهر، چند است؟

کسب نمره حداقل 15 در تمامی رشته‌ها و گرایش‌ها


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

آشنایی با شرایط استخدام بانک شهر ۱۴۰۳

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

یکشنبه

1403/1/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید