رشته آموزش زبان انگلیسی – معرفی کامل + بازار کار و آینده شغلی آن

رشته آموزش زبان انگلیسی - معرفی کامل + بازار کار و آینده شغلی آن

این روز ها با در نظر گرفتن گسترده شدن ارتباطات مابین کشور ها، یادگیری زبان بین المللی یا همان زبان انگلیسی بیشتر از سال های گذشته دارای اهمیت می باشد.

یکی از دغدغه هایی که تعداد زیادی از اشخاص به هنگام گزینش رشته هر یک از گرایش های زبان انگلیسی به عنوان رشته دانشگاهی با آن روبه رو می شوند، این گفته می باشد که زبان انگلیسی را می توانیم به آسانی در آموزشگاه های خصوصی یاد بگیریم و احتیاجی به تحصیلات دانشگاهی نداریم.

در این خصوص می بایست گفت که تحصیلات دانشگاهی یک تحصیلات آکادمیک می باشد و عناوینی از جمله زبان شناسی، نگارش، نقد ادبی در رشته ادبیات انگلیسی و نیز روش تدریس خیلی وسیع تر آموزش داده می شود. پس برای کسانی که دارای مدرک دانشگاهی این رشته می باشند، همین مسئله شرایط شغلی خوبی را فراهم می کند.

هدف از رشته آموزش زبان انگلیسی، تربیت معلم ها و آموزگارانی می باشد که قادر باشند حضور موثر و پررنگی در امر آموزش داشته باشند. حال تصمیم داریم شما را با رشته زبان انگلیسی و بازار کار آن آشنا سازیم. با ما تا پایان ین مقاله همراه باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

توانایی ها و تخصص های لازم در رشته آموزش زبان انگلیسی

رشته آموزش زبان انگلیسی دارای سه گرایش زبان و ادبیات انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی (دبیری زبان انگلیسی) و مترجمی زبان انگلیسی می باشد که هر کدام در دانشگاه دروس اختصاصی متفاوتی را در بردارند.

در مقطع کارشناسی آموزش زبان انگلیسی دارای 137 واحد می باشد که دانشجویان با سپری کردن این دروس، مهارت های مورد نیاز در زمینه های اصل تدریس، نگارش، بعضی مسائل روانشناسی و… را دریافت می کنند. در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری این رشته هم با همین عنوان ارائه می گردد.

توانایی ها و تخصص های لازم در رشته آموزش زبان انگلیسی

در این رشته دانشجویان به بررسی مسئله های مرتبط با آموزش و یادگیری زبان انگلیسی می پردازند و هم آن ها با سپری کردن دروسی تحت عنوان روش تدریس و زبان شناسی در تلاش اند تا موانع و مشکلات یادگیری زبان را مورد مطالعه قرار دهند و راه حل هایی را ارائه دهند.

رشته آموزش زبان انگلیسی رشته ای می باشد که در آن مسائلی از جمله جامعه شناسی و روانشناسی در امر یادگیری و آموزش نیز عنوان می گردد که دانشجویان توانایی این را دارند که با فراگیری آن ها در زمنیه تدریس حضور موفقی داشته باشند.

یک آموزگار لازم است قدرت برقراری ارتباط کار آمد و موثر با دانش آموزان خود را داشته باشد. و هم توانایی آنالیز سطح یاد گیری هر یک از دانش آموزان، به کار بردن از روش های اثر بخش در امر آموزش و سعی برای بهبود یادگیری آن ها از دیگر مهارت های افراد فارغ التحصیل گرایش آموزش زبان انگلیسی می باشد.

لازم به ذکر است که نباید دانشجویان این رشته فقط به درس های دانشگاهی اکتفا کنند،بلکه می بایست در زمینه تحصیلی مطالعه خود را افزایش داده تا در مسیر کاری خود موفق تر ظاهر شوند.

توانایی ها و تخصص های لازم در رشته آموزش زبان انگلیسی

بازار کار و فرصت های شغلی رشته آموزش زبان انگلیسی

همان گونه که از اسم این رشته مشخص می باشد، قسمت بزرگی از فعالیت های شغلی افراد فارغ التحصیل این رشته مربوط به آموزش و تدریس زبان می باشد.

احتمال دارد با خود بگویید که آموزش و پرورش با وجود دانشگاه فرهنگیان به جذب فارغ التحصیلان این رشته اقدام نمی کند، ولی دقت داشته باشید چند سال اخیر در امتحان استخدامی آموزش و پرورش، برای افراد فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته آموزش زبان انگلیسی سهمیه هایی در نظر گرفته شده است.

افراد فارغ التحصیل آموزش زبان انگلیسی توانایی این را دارند که در زمینه هایی از جمله فعالیت در وزارتخانه ها، ترجمه، تور های گردشگری و… به عنوان مترجم حضور داشته باشند ولی همان گونه که ذکر شد، تدریس عمده تمرکز این گرایش از زبان مربوط به می باشد. آموزگاران با توجه به مقطعی که تدریس می نمایند، درآمد و حقوق متغیری دارند.

تدریس در مدارس، آموزشگاه، دانشگاه و هم تاسیس یک آموزشگاه زبان از قبیل موقعیت های شغلی این رشته حساب می شود. لازم به ذکر است که در آموزشگاه شاید امر تدریس همواره حقوق و درآمد بالایی نداشته باشد ولی تدریس خصوصی زبان انگلیسی توانایی ان را دارد که برای فارغ التحصیلان یک منبع درآمد مناسب این رشته باشد.

بازار کار و فرصت های شغلی رشته آموزش زبان انگلیسی

دانشگاه های ارائه دهنده رشته آموزش زبان انگلیسی

پونزدر این بخش به دانشگاه های ارائه دهند رشته آموزش زبان انگلیسی می پردازیم:

  • دانشگاه ارومیه
  • دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین
  • دانشگاه رازی کرمانشاه
  • دانشگاه شهر کرد
  • دانشگاه شیراز
  • دانشگاه کاشان

نتیجه گیری

در این مقاله آویژه سعی شد رشته آموزش زبان انگلیسی به طور کامل معرفی و اطلاعاتی کامل در خصوص بازار کار آن برای کسانی که قصد دارند در این رشته به تحصیلات خود ادامه دهند، ارائه شد.

اگر بعد از مطالعه این مقاله سوالی در ذهنتان در خصوص رشته آموزش زبان انگلیسی ایجاد شد که پاسخی برای آن دریافت نکردید، می توانید با شماره گیری 09099071985 پاسخ آن را از مشاوران با تجربه مرکز مشاوره آویژه دریافت کنید.

سوالات متداول

علامت سوالهدف از رشته آموزش زبان انگلیسی چیست؟

هدف از رشته آموزش زبان انگلیسی، تربیت معلم ها و آموزگارانی می باشد که قادر باشند حضور موثر و پررنگی در امر آموزش داشته باشند.

علامت سوالگرایش های رشته آموزش زبان انگلیسی چیست؟

رشته آموزش زبان انگلیسی دارای سه گرایش زبان و ادبیات انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی (دبیری زبان انگلیسی) و مترجمی زبان انگلیسی می باشد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

رشته آموزش زبان انگلیسی – معرفی کامل + بازار کار و آینده شغلی آن

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1403/3/27

دوشنبه

1403/3/28

سه شنبه

1403/3/29

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید