اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری 1402

اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری 1402

اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری اشتباهی بزرگ به قیمت سقوط در کنکور؛ یکی از عوامل تاثیرگذار در رتبه کنکور سراسری هر داوطلب، معدل می باشد و با افزایش تاثیر مثبت معدل در کنکور سراسری، صحیح وارد کردن آن اهمیت خیلی زیادی پیدا کرده است.

با وجود چنین شرایطی، در بعضی مواقع پیش می آید که داوطلبان با اشتباه وارد کردن معدل در ثبت نام کنکور، باعث افت شدید تراز و رتبه خود میشوند.

این تغییر چه بد باشد و چه خوب، برای داوطلب زیان بار خواهد بود. چرا که در زمان ثبت نام در دانشگاه با مشکل روبه رو خواهد شد و امکان دارد به دلیل تخلف، حتی اجازه ثبت نام در دانشگاه را به او ندهند.

برای پیشگیری از چنین اتفاق ناخوشایند، باید از نحوه ویرایش معدل خود و رفع مشکل در ثبت نام کنکور سراسری را بدانید. ما در این مقاله از آویژه برای داوطلبین نحوه ویرایش معدل را در زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402 ارائه داده ایم.

تا پایان مقاله همراه ما باشید. در صورت بروز هرگونه ابهام یا سوال میتوانید با مشاوران مجرب آویژه به شماره 9099071985 تماس حاصل بفرمایید.

اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری 1402

در زمان تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری بسیاری از افرادی داوطلب اطلاعات خود را به درستی وارد نمی کنند. به صورتی که اطلاعاتی که سازمان سنجش از طرف داوطلب دریافت می کند با اطلاعات اصلی داوطلب تفاوت دارد.

اشتباه وارد کردن معدل، یکی از اشتباهاتی می باشد که داوطلبان در حین ثبت نام مرتکب می شوند. اشتباه وارد کردن معدل سبب مشکلاتی برای داوطلبان می شود.

این مشکلات می تواند در دیگر مراحل کنکور از جمله پذیرش در دانشگاه محل قبولی و انتخاب ‌رشته پیش آید. در ادامه به زمان و نحوه ویرایش معدل در ثبت نام کنکور سراسری 1402 می پردازیم.

اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری 1402

زمان ویرایش معدل کنکور سراسری 1402

وجود اشتباه در ثبت نام کنکور سراسری می تواند برای داوطلبان کنکور سراسری نگرانی هایی را ایجاد کند. خوشبختانه شما قادرید در زمان‌ های مشخص شده به اصلاح اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری 1402 اقدام نمایید.

متقاضیان می توانند به منظور اصلاح اشتباهات و ویرایش اطلاعات ثبت نام، در بازه زمانی جداگانه ‌ای اقدام به اصلاح معدل اشتباه خود کنند. زمان اصلاح و ویرایش اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری را در زیر اشاره کرده‌ ایم:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

پیش از پایان مهلت ثبت نام

تقاضا کنندگان بعد از نام نویسی در فرم ثبت نام کنکور متوجه درج اشتباه اطلاعات خود از جمله معدل شوند. داوطلبان قادر اند تا پیش از پایان مهلت نام نویسی در کنکور سراسری اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود کنند.

زمان مجدد ثبت نام و مهلت تمدید مهلت ثبت نام فرصت کنکور سراسری

طبق معمول سالانه زمان ثبت نام در کنکور سراسری به مدت چند روزی تمدید می شود؛ تقاضا کنندگان در زمان تمدید فرصت ثبت نام نیز مجاز به ویرایش اطلاعات خود از جمله معدل خواهند بود.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون

قبل از برگزاری کنکور سراسری، تقاضا کنندگان لازم است اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه خود کنند. اگرچه داوطلبان در این بازه زمانی نیز متوجه اشتباه در اطلاعات ثبت نامی شوند، حق ویرایش اطلاعات خود را دارند.

زمان ویرایش معدل کنکور سراسری 1402

نحوه ویرایش معدل کنکور سراسری 1402

همه تقاضا کنندگان که در ثبت نام کنکور سراسری خود دچار اشتباه شده ‌اند، توانایی این را دارند که در زمان‌ هایی که در بالا به آن ها اشاره کرده ‌ایم، اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود کنند.

مراحل اقدام جهت رفع اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری 1402 بوسیله سایت سازمان سنجش قابل انجام می باشد. احتیاجی نیست تقاضا کنندگان برای ویرایش اطلاعات خود از جمله معدل هزینه ای را پرداخت کنند.

پونزمراحل ویرایش معدل ثبت نام کنکور سراسری را در ادامه به صورت مرحله به مرحله برای شما شرح داده ایم:

  1. به نشانی اینترنتی sanjesh.org وارد سایت سازمان سنجش و آموزش کشور شوید.
  2. به بخش “سراسری” از طریق منوی رنگی سمت راست سایت وارد شوید.
  3. در مرحله بعدی لازم است وارد سامانه ثبت نام کنکور سراسری شوید.
  4. در این مرحله نیاز است جهت ورود به سیستم اطلاعات ثبت نامی خود را برای ویرایش از جمله معدل خود شامل معدل کتبی و معدل کل دیپلم و در صورت نیاز دیگر موارد می باشد را، وارد کنید.
  5. بر روی گزینه “ویرایش ثبت نام” کلیک کنید و با دریافت فرم ثبت نام اطلاعاتی که نیاز است را ویرایش کنید.

نحوه ویرایش معدل کنکور سراسری 1402

عواقب اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور 1402

یکی از مهم ترین مراحل زندگی هر دانش آموز کنکور سراسری می باشد و تقریبا آینده شغلی داوطلب را ترسیم می کند. بر اساس اهمیتی که کنکور سراسری دارد، لازم است تا در هنگام وارد کردن اطلاعات برای ثبت نام نیز بیشترین حساسیت را نشان داده و از صحت اطلاعات وارد شده کاملا مطمئن باشید.

با چنین وضعیتی نیز گاه پیش می آید که مشکلاتی چون اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور برای داوطلبان پیش آید. با توجه به اینکه سازمان سنجش در چند بازه زمانی مهلت اصلاح کردن اشتباه را به شما می دهد، پس از برگزاری این آزمون راه تمام بهانه ها را برای موجه کردن دلیل اشتباه می بندد و برای متخلفان عواقب جدی را در نظر می گیرد.

از سوی سازمان سنجش براساس بخشنامه ای که به تازگی منتشر شده است، به دانشگاه ها گزارش شده است که از ثبت نام داوطلبانی که معدل ثبت شده آن ها در سامانه با معدل واقعی تفاوت دارد، جلوگیری شود تا داوطلب اجازه تحصیل نداشته باشد.

اگر بعد از برگزاری کنکور سراسری به اشتباه بودن معدل خود پی برده باشید، اگرچه بتوانید دلیل قابل اثبات و منطقی برای اشتباه رخ داده خود ارائه دهید، توانایی این را دارید به سازمان سنجش درخواستی را ارسال کرده و دلایل خود را ذکر کنید.

درصورت موجه بودن دلیل شما این ویرایش از سوی سازمان سنجش برای شما رخ می دهد. اما اگر به طور عمدی معدل خود را اشتباه وارد کرده باشید و نتوانید از دلیل خود دفاع کنید، مهلت اعتراضی هم نخواهید داشت.

عواقب اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور 1402

نتیجه گیری

یکی از مهم ترین مراحل زندگی هر فردی کنکور سراسری می باشد و به دلیل اینکه حساسیت بالایی را داراست، امکان دارد موجب نگرانی و استرس متقاضیان در زمان ثبت نام در کنکور سراسری، حین شرکت در آزمون و بعد از آزمون گردد.

از آن جایی که استرس باعث می شود بی دقتی افزایش پیدا کند، و این بی دقتی سبب بروز مشکلاتی چون اشتباه زدن معدل در حین ثبت نام می شود. اما جای نگران نباشید که ما در این مقاله از آویژه زمان و نحوه ویرایش اشتباهات درج شده در حین ثبت نام کنکور سراسری را برای شما ارائه داده ایم.

چنانچه در هر یک از مراحل گفته شده در مقاله فوق سوالی داشتید یا با مشکل مواجه شدید، با شماره گیری 09099071985 از مرکز مشاوره آویژه پاسخ خود را جویا شوید.

سوالات متداول

سوال علامتاشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری می تواند سبب چه مشکلاتی شود؟

می تواند در دیگر مراحل کنکور از جمله پذیرش در دانشگاه محل قبولی و انتخاب ‌رشته پیش آید.

سوال علامتداوطلبان کی می توانند اطلاعات اشتباه درج شده خود را ویرایش دهند؟

قبل از پایان مهلت ثبت نام، زمان مجدد ثبت نام و مهلت تمدید مهلت ثبت نام فرصت کنکور سراسری و زمان دریافت کارت ورود به جلسه می تون ویرایش داد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

اشتباه زدن معدل در ثبت نام کنکور سراسری 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1403/1/12

دوشنبه

1403/1/13

سه شنبه

1403/1/14

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید