جزئیات افزایش حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱ + حقوق سربازان متاهل

جزئیات افزایش حقوق سربازان در سال 1401 + حداقل حقوق

حقوق سربازی در سال ۱۴۰۱، نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته و این افزایش بر مبنای وضعیت تاهل و منطقه خدمت سربازان طبقه بندی می شود.

خبر خوش برای مشمولان خدمت سربازی در سال ۱۴۰۱، افزایش سه برابری حقوق پایه آنها نسبت به سال گذشته است، که در نهایت با تصویب مجلس در متن بودجه سال جاری اضافه شد.

با اجرای این طرح بیشترین حقوق در میان سربازان به افراد متاهل و سربازان حاضر در مناطق عملیاتی می شود، که در ادامه مطلب به جزئیات مربوط به آنها اشاره شده است. لطفا در ادامه مطلب با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه جزئیات افزایش حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱ + حقوق سربازان متاهل با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

میزان افزایش حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱

طبق آخرین اخبار، حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱ افزایش قابل توجهی پیدا کرده و این میزان به ‌طور میانگین سه برابر پایه حقوق سربازان در سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

به این صورت که حقوق سربازان مجردی که در مناطق غیر عملیاتی خدمت می کنند، معادل ۶۰ درصد یک نیروی پایور بوده، سربازان مجردی که در مناطق عملیاتی خدمت می کنند، حقوقی معادل ۷۵ درصد حقوق یک نیروی پایور دریافت خواهند کرد و در آخر دسته سربازان متاهل، معادل ۹۰ درصد دریافتی یک نیروی پایور دریافتی حقوق خواهند داشت.

میزان افزایش حقوق سربازان در سال 1401

پایه حقوق سربازی در سال ۱۴۰۱

تقریبا اواسط بهمن ماه سال گذشته بود که یکی از اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه مجلس از افزایش حقوق سربازان در بودجه سال آینده خبر داد و در نهایت با تامین منابع مورد نیاز، این طرح با هدف مساعدت با مشمولین در طول خدمت به تصویب رسید.

بر این اساس در بودجه سال ۱۴۰۱، حداقل حقوق سربازان مجرد سه میلیون تومان و حداکثر حقوق آن ها مبلغ چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ذکر شده است، که این میزان بر اساس درجه و عملیاتی بودن منطقه خدمت این افراد می تواند افزایش یابد.

افزایش حقوق سربازان متاهل در سال ۱۴۰۱

طی چند سال اخیر یکی از مهمترین دغدغه های مشمولین متاهل برای اعزام به خدمت، پایین بودن حقوق آنها و عدم کفاف این میزان برای مدت دوره خدمت سربازی عنوان شده بود.

به طوری که در سال گذشته میانگین دریافتی سربازان متاهل فقط یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود؛ بر اساس طرح مجلس این مبلغ در سال ۱۴۰۱ با افزایش قابل توجهی همراه خواهد بود و مشمولین متاهل با افزایش حدودا پنج برابری از پایه حقوق ۵ میلیون تومانی (برابر با حداقل حقوق کارمندی با احتساب کسورات) برخوردار خواهند بود.

لغو خرید سربازی، افزایش حقوق سربازان را منتفی می کند؟

لغو خرید سربازی، افزایش حقوق سربازان را منتفی می کند؟

یکی از سوالاتی که مشمولان سربازی در این باره می پرسند، تاثیر حذف قانون خرید خدمت سربازی بر حقوق سربازان در سال آینده است؛ چرا که شنیده می شود یکی از منابع تامین حقوق سربازان در سال جدید، درآمد حاصل از فروش سربازی در نظر گرفته شده بود.

در پاسخ به این پرسش باید اشاره کنیم، طبق گفته مسئولین امر، افزایش حقوق سربازان در سال آینده منتفی نشده و در صورت تصویب مجلس و تأیید شورای نگهبان، در سال ۱۴۰۱ اجرایی خواهد شد؛ چراکه حقوق سربازان از محل تبصره ۷ بودجه تأمین شده و ربطی به موضوع خرید سربازی ندارد.

حقوق سربازان لیسانس در سال ۱۴۰۱

طبق آخرین اخبار و بر اساس اعلام مجلس، میانگین حقوق دریافتی سربازان مجرد بدون توجه به مدرک تحصیلی آنها سه میلیون و سیصد و ۶۰ هزار تومان مصوب شده که این میزان با در نظر گرفتن تاهل و محل خدمت این افراد می تواند تا ۵ میلیون تومان نیز افزایش داشته باشد.

لازم به ذکر است امسال هم مانند سال های قبل، برای حقوق و مزایای سربازان که شامل هزینه سفر، فوق العاده، حق مأموریت، بدی آب و هوا و… است، ردیف اختصاصی در نظر گرفته نشده و فقط یک مبلغ به عنوان بودجه ستاد کل نیروهای مسلح و حقوق کارکنان در نظر گرفته شده است.

حقوق ماهیانه سربازان متاهل، 5 میلیون تومان خواهد بود!

سخن آخر

افزایش حقوق سربازان در سالیان اخیر، کانون بحث و جدل افراد زیادی بوده و همواره سوالات زیادی در این باره به گوش می رسد.

طبق آخرین اخبار، حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱ افزایش زیادی داشته و هر سرباز حداقل ۳٫۳۵۰٫۰۰۰ هزار تومان دریافتی خواهد داشت. لازم به ذکر است که این مقدار حقوق بر حسب منطقه خدمت و تاهل سرباز، می توانند متفاوت باشد.

در این مقاله بر آن بودیم که شما را از جزئیات افزایش حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱ و تغییرات حقوق سربازان متاهل آگاه سازیم. چنانچه سوالی در این زمینه دارید می توانید در بخش نظرات به اشتراک بگذارید و در صورت نیاز برای دریافت مشاوره نظام وظیفه، با کارشناسان مجرب ما در مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید. از همراهی شما سپاسگزاریم.

سوالات متداول

سوال علامتافزایش حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱ به چه صورتی خواهد بود؟

افزایش حقوق سربازان بر اساس مدرک، تاهل و محل خدمت آن ها انجام گرفته و پایه حقوق آنها ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان در نظر گرفته خواهد شد.

سوال علامتحقوق سربازان متاهل در سال ۱۴۰۱ چه میزان خواهد بود؟

طبق آخرین اخبار، مشمولین متاهل ۹۰ درصد معادل سقف دریافتی یک نیروی پایور را دریافت کرده و این مبلغ برای سال ۱۴۰۱، ۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

جزئیات افزایش حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱ + حقوق سربازان متاهل

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه جزئیات افزایش حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱ + حقوق سربازان متاهل

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 49 نظر:
 1. فوق لیسانس معماری هستم ی ساله چون ازدواج کردم متاهلم اضافه خوردم الان می‌خوام برم امریه آیا قانونی هست من بتونم امریه بگیرم با این ک اضافه خوردم

 2. سلام الان که ۵ماه از افزایش حقوق میگذره و همه میگن پایه حقوق سرباز سفر۳ میلیون من لیسانسم و۲۸۰۰میگیرم

 3. برام مهم نیس حقوقش فقد کارت پایان خدمت دستم برسه میرم از این کشور با اینکه مجردم میبینم لین کشور ایران با این اقصتاد کمر منو دراینده میشکنه هر چه زودتر باید برم

 4. من سرباز هستم با مدرک فوق دیپلم‌. افزایش حقوق چشمگیر داشتم اما الان دریافتی من ۲۵۶۰۰۰۰ میباشد

 5. سه ماه از سال گذشته اونیکه مجلس اعلام کرده ندادن.به من ۲میلیونو ۲۰۰ دادن.ولی گفته بودن۳میلیونو ۳۰۰ میدن.
  که ندادن .گفتن بودجه ندارن.در صورتی که مجلس تصویب کردند

 6. من امروز ک ۲۵ خرداده از سربازای شهرمون پرسیدم گفتن هیچ اضافه حقوقی نداشتن و فقط وعده الکی بوده

 7. آقا من و هم پایه هام پایه خدمتیه اسفند ۹۹ هسیم برا. ما ۲۸۰۰ ریختن برا بقیه از ۳۳۰۰ ریختن تا ۴۱۰۰ چرا برای مارو نریختن و اینم بگم ک یکی از هم پایه هامون ۳۷۰۰ گرفته یه راهنمایی کنین بگین کجا بریم بگیم

 8. سلام وقت شما بخیر امروز ۳۱ اردیبهشت هست ولیهنوز هیچ مبلغی به حساب بنده واریز نشده؟میتونم بدونم زمان واریز حقوق ها برای همه یکسان هست؟یا هرکسی متفاوت چون من یکبار ۲۸ ام گرفتم یکبار ۳۱ ام اما الان هیچ خبری از واریز نیست ممنون میشم راهنمایی کنین از کجا باید پیگیر بشیم

 9. سلا امروز مثل اینکه واریز کردن و حقوق سربازا شده ۲٫۲ به بالا ولی متاهل هارو اعلام نکردن خبری نست

 10. شرایط اقتصادی برای همه چه مجرد چه متاهل با وجود اشتغال مناسب سخت و واقعا مشکل آفرین است…فروردین ماه حقوق واریزی من ۷۹۰هزار تومان بود…من به عنوان یه همسر و سرپرست چه حرفی برای گفتن میتونم داشته باشم وقتی توان تامین حداقل های زندگی را برای همسرم را ندارم…الان که ۲۶ ام اردیبهشت ۱۴۰۱ هست من علاوه بر اینکه تمام پس انداز خودم رو تموم کردم مقداری هم بدهکار دوستان و اشنایان شدم…با بیست و پنج هزار تومن ته جیبم گوشت بخرم مرغ بخرم تخم مرغ بخرم روغن بخرم یا نان یا اصلا چی…!؟دلخوش به وعده‌ی واریز حقوق حداقل ۵ میلیونی سربازان متاهل بشیم یا نه…از فشار روحی توی این چند ماه واقعا خسته و کلافه شدم…امیدوارم چند روز دیگه حداقل از مشکلاتمون کم بشه با خوش قول بودن مسئولان مربوطه…خدا عالم به اعمال ماست

 11. با سلام فردی با مدرک کارشناسی ارشد و متاهل و دارای دو فرزند با قانون جدید چقدر حقوق میگیره؟

 12. اقا واقعا این مبلغو واریز میکنن یافقط حرفه. چون من مستاجرم ماهی ۵تومن اجاره میدم بعلاوه قسطوخرج زندگی. مجبورم برم سربازی

   1. والا معلمای اطراف ما از دانشگاه بگیر تا استخدام، همش با سهمیه اومدن بالا، خودشون تو مدرسه جزو خنگای کلاس بودن، همین استخدام سرشون زیادیه، بعد نخبه های کلاس الان سربازن، تازه همین معلما میخوان حقوقشون با هیئت علمیا یکی شه، پس فردا میگن مام میخواییم هییت علمی شیم

  1. مگه قراره همش به معلم برسن تو این مملکت ؟ بقیه ادم نیستن ؟ معلم که سه ما تعطیله حقوق میگیره عید تعطیله حقوق میگیره پس چی ؟

 13. کسایی که ۱۸ سال دارند وبه مدت ۳ ماه دیرتراقدام به گرفتن دفترچه اعزام کردند که بدون اطلاع بودند وسربازی را با رضایت رفته ناحق است که اضافه شان بخشیده نشه اینجور مشمولین باید اضافه خدمتشان بخشیده شود

 14. با سلام فردی با مدرک کارشناسی ارشد و متاهل و دارای ۲ فرزند با قانون جدید چقدر حقوق می‌گیرد؟

  1. سلام نه نمیبخشن من سربازم الان حدود ۳ ماه از ۶ ماه اضاف دفترچه ای را در حال گذراندنم😩

  2. سلام بنده سرباز نیروی انتظامی هستم که معاف از رزم هستم و اموزشی رو تازه تموم کردم حقوق دوران اموزشی رو واسم ۱۷۰۰تومان ریختن در صورتی که از بقیه همرزمامو و ملیون تومان ریختن اونا هم مثل من معاف از رزمن و دیپلم و همشهری هم هستن باید چکار کنیم

 15. سلام و وقت بخیر حقوقی که گفته شد اضافه شده کی واریز میشه این ماه که واریز نکردن همون حقوق قبلی هست

  1. سلام
   اردیبهشت ماه طبق قانون جدید واریز میشه
   مابه التفاوت ماه فروردین رو هم واریز میکنن

   1. سه ماه از سال گذشته اونیکه مجلس اعلام کرده ندادن.به من ۲میلیونو ۲۰۰ دادن.ولی گفته بودن۳میلیونو ۳۰۰ میدن.
    که ندادن .گفتن بودجه ندارن.در صورتی که مجلس تصویب کردند

  2. سلام من امروز ک ۱۴۰۱/۳/۲۵ هست رفتم از چند تا از سربازان شهرمون پرسیدم حقوقشون رفته بالا گفتن هنوز نرفته بالا و فقط وعده وعید الکی دادن

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1401/11/19

پنجشنبه

1401/11/20

جمعه

1401/11/21

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید