کنکور ارشد ۱۴۰۲ کی برگزار می شود؟ (تاریخ و زمان دقیق) + نکات تکمیلی

کنکور ارشد ۱۴۰۲ کی برگزار می شود؟ (تاریخ و زمان دقیق) + نکات تکمیلی

زمان برگزاری کنکور ارشد 1402 در قالب اطلاعیه ای از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد.

داوطلبانی که در آذر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، اقدام به تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد کرده اند، می توانند در روزهای نزدیک به برگزاری این آزمون، کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد خود را دریافت کنند و در روزهای 11 و 12 اسفند ماه 1401 در جلسه آزمون حضور داشته باشند.

با توجه به اینکه کنکور کارشناسی ارشد برای دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است، تمامی داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد 1402 نام نویسی و شرکت کرده اند و قصد تحصیل در هر کدام از دانشگاه های سراسر کشور را دارند، لازم است در صورت علاقه مندی به رشته امتحانی خود، در روز برگزاری این آزمون در جلسه حضور داشته باشند و با دیگر شرکت کنندگان به رقابت بپردازند.

در ادامه این مقاله همراه ما مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره تحصیلی آویژه بمانید، تا ضمن اطلاع از زمان برگزاری کنکور ارشد 1402، با نکات تکمیلی پیرامون برگزاری این آزمون نیز آشنا شویم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

اهمیت اطلاع از زمان برگزاری کنکور ارشد 1402

داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند، لازم است که از تاریخ دقیق برگزاری این آزمون مطلع شوند و در زمان های تعیین شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در جلسه آزمون حضور داشته باشند.

لازم به ذکر است که طی سال های اخیر، کنکور کارشناسی ارشد برای ورود به دوره های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام شده است و برای ورود به مقطع ارشد در تمامی دانشگاه های کشور، یک آزمون یکپارچه برگزار می گردد.

سازمان سنجش آموزش کشور که مجری کنکور کارشناسی ارشد است و هر ساله در قالب اطلاعیه ای جدول زمانبندی این آزمون را به اطلاع داوطلبان می رساند.

تمامی متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد 1402 باید بر اساس این جدول زمانبندی، در زمان اعلام شده و ساعت مقرر، به حوزه و محل برگزاری آزمون مراجعه کنند و با ارائه مدارک لازم همچون کارت شناسایی و کارت ورود به جلسه آزمون، وارد جلسه شوند.

عدم اطلاع از زمان برگزاری کنکور ارشد 1402 و غیبت در جلسه آزمون، سبب می شود که متقاضیان این فرصت را از دست بدهند و برای شرکت در جلسه امتحان تا یکسال دیگر منتظر باشند.

اهمیت اطلاع از زمان برگزاری کنکور ارشد 1402

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد به منظور برنامه ریزی اصولی جهت مطالعه سرفصل های امتحانی، لازم است که از زمان برگزاری کنکور ارشد 1402 مطلع باشند، تا بتوانند در مهلتی که در اختیار آن ها قرار داده می شود، تا زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، میزان آمادگی خود را بالا ببرند و بدون استرس و نگرانی در این آزمون شرکت کنند.

سازمان سنجش در همین راستا، اطلاعیه هایی را از طریق سایت اختصاصی خود به نشانی www.sanjesh.org منتشر می کند تا تمامی متقاضیان از زمان و تاریخ دقیق برگزاری این آزمون مطلع شوند.

در سال های گذشته شاهد برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در اردیبهشت ماه بودیم که حتی به دلیل شیوع ویروس کرونا چندین بار نیز به تعویق افتاد. اما با برنامه ریزی هایی که معاونت سازمان سنجش آموزش کشور داشته است، در سال جاری کنکور کارشناسی ارشد 1402 در تاریخ های 11 و 12 اسفند ماه برگزار می شود.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی سایت سنجش، کنکور کارشناسی ارشد 1402 در نوبت صبح 11 اسفند ماه 1401 و همینطور نوبت صبح و عصر 12 اسفند ماه 1401 برگزار خواهد شد.

قبل از شیوع ویروس کرونا نیز کنکور کارشناسی ارشد همیشه در اسفند ماه برگزار می شد؛ بر اساس اخباری که دریافت کرده ایم، امسال نیز شاهد برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در اسفند ماه خواهیم بود.

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402

نکات مهم در زمان برگزاری کنکور ارشد 1402

متقاضیانی که علاقه مند هستند، در تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، در جلسه آزمون شرکت کنند، لازم است که چند روز قبل از برگزاری این آزمون، کارت ورود به جلسه خود را از طریق سایت سنجش دریافت کنند.

به همراه داشتن کارت ورود به جلسه در زمان برگزاری کنکور ارشد 1402 از اهمیت بالایی برخوردار است و به همراه دیگر مدارک مورد نیاز از جمله کارت شناسایی، توسط مراقبان جلسه بررسی می شود. داوطلبانی که کارت ورود به جلسه خود را به همراه نداشته باشند، نمی توانند در جلسه آزمون شرکت کنند.

همینطور لازم است پس از دریافت کارت ورود به جلسه اطلاعاتی که بر روی آن درج شده است را بررسی کنید، تا در صورتی که با اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی شما مغایرت داشت، از طریق باجه های رفع نقص کنکور کارشناسی ارشد و یا لینک ویرایش فعال در سایت سنجش، اقدام به رفع آنها نمایید.

اگر علاوه بر مجموعه امتحانی اصلی، در یک مجموعه امتحانی شناور نیز در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده اید، نگران نباشید؛ چرا که سازمان سنجش آموزش کشور برای جلوگیری از تداخل ساعت و روزهای آزمون، کنکور کارشناسی ارشد را در چند روز برگزار می کند تا متقاضیان بدون نگرانی، از تداخل زمانی آزمون های خود، بتوانند در جلسه کنکور کارشناسی ارشد مجموعه امتحانی خود شرکت کنند.

نکات مهم در زمان برگزاری کنکور ارشد 1402

دریافت مشاوره زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد از مشاوران تحصیلی آویژه

در روزهای نزدیک به تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402 یعنی در دهه اول اسفند ماه 1402 شما می توانید برای دریافت کارت ورود به جلسه خود از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنید. توصیه می کنیم که در روز برگزاری کنکور کارشناسی ارشد حتما کارت ملی و کارت ورود به جلسه خود را به همراه داشته باشید.

تمامی متقاضیان لازم است که نیم ساعت قبل از زمان برگزاری آزمون، در محل برگزاری کنکور کارشناسی ارشد حضور داشته باشند، تا بتوانند با آرامش کامل شماره صندلی خود را پیدا کنند و خود را برای شرکت در این آزمون آماده کنند.

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402 نیز داوطلبان در انتظار اعلام نتایج کنکور ارشد هستند که می توانند پس از اعلام آن، از طریق سایت سنجش کارنامه اولیه خود را دریافت کنند تا بر اساس رتبه و ترازی که به دست آورده اند، وارد مرحله انتخاب رشته شوند.

در صورتی که در زمینه زمان برگزاری کنکور ارشد 1402 سوالی دارید و یا نیازمند راهنمایی و دریافت برنامه تحصیلی برای افزایش آمادگی خود جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد، می باشید؛ می توانید از مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره تخصصی آویژه کمک بگیرید.

برای استفاده از خدماتمشاوره تحصیلیآویژه، با شماره۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵از سراسر کشور بدون پیش شماره تماس گرفته و با کارشناسان مشاوره تحصیلی صحبت کنید.

سوالات متداول

سوال علامتزمان برگزاری کنکور ارشد 1402 چه زمانی است؟

بر اساس اطلاعیه هایی که از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است، این آزمون در اسفند ماه 1401 برگزار خواهد شد.

سوال علامتآیا کنکور کارشناسی ارشد برای تمامی دوره ها در دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه برگزار می گردد؟

بله؛ طی سال های اخیر کنکور کارشناسی ارشد برای ورود به تمامی دوره های دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است.

سوال علامتآیا دریافت کارت ورود به جلسه برای شرکت در جلسه کنکور الزامی است؟

بله، متقاضیان در روزهای پایانی و نزدیک به زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، باید کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

کنکور ارشد ۱۴۰۲ کی برگزار می شود؟ (تاریخ و زمان دقیق) + نکات تکمیلی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1403/2/22

یکشنبه

1403/2/23

دوشنبه

1403/2/24

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید