شرایط انصراف از تحصیل در دانشگاه و شرکت در کنکور

انصراف از تحصیل
به اشتراک بگذارید

اگر دانشجویان دانشگاه آزاد یا دولتی می باشید و از رشته ای تحصیلی خود رضایت ندارید ، شرایط انصراف از تحصیل و شرکت در کنکور سال بعد شما چگونه خواهد بود ؟! در ادامه با آویژه دانش همراه باشید .

انصراف از تحصیل در دانشگاه و شرکت در کنکور ۹۷

همواره بسیاری از دانشجویان ترجیح می دهند از رشته ی تحصیلی خود دست بکشند و دوباره در کنکور سراسری شرکت کنند. اما در این بین، برای داوطلبان کنکور سراسری، ابهامات زیادی در مورد نحوه انصراف از دانشگاه و قوانین شرکت در کنکور مطرح است؛ با آویژه دانش همراه باشید:

انصراف از دانشگاه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از عدم علاقه به رشته ی تحصیلی تا تغییر رشته برای اشتغال بهتر.  در مورد شرایط انصراف از تحصیل و شرکت در کنکور سراسری ۹۷، باید ذکر کنیم که در کنکور سراسری دانشجویان انصراف از تحصیل به سه گروه تقصیم می شوند:

  • گروه اول) دانشجویان دوره ی روزانه
  • گروه دوم) دانشجویان دوره های غیر روزانه
  • گروه سوم) دانشجویان کاردانی روزانه

 

گروه اول یا دانشجویان دوره ی روزانه، باید حداکثر تا پایان روز ۳۰ بهمن ۹۶، به صورت قطعی از دانشگاه خود انصراف تحصیلی داده باشند. اگر این دانشجویان ورودی سال ۹۸ به قبل باشند، قادر به انتخاب رشته در کنکور سراسری برای تمامی رشته ها (در رشته های روزانه، شبانه و غیر انتفاعی) خواهند بود. اما اگر این دسته از دانشجویان انصرافی وروی سال ۹۸ باشند، فقط می توانند، در رشته های غیر روزانه انتخاب رشته کنند. به این جهت، این دسته از دانشجویان اگر، تمایل به انتخاب رشته های روزانه داشته باشند، نمی توانند در کنکور سراسری سال ۹۷، شرکت کنند و باید برای کنکور سال بعد از آن، برنامه ریزی کنند.

 

برای گروه دوم یا دانشجویان دوره های غیر روزانه، این گروه از دانشجویان که شامل دانشجویان رشته های؛ نیمه حضوری، مجازی، پردیس های خودگردان، ظرفیت مازاد، شبانه (نوبت دوم)، پیام نور و غیر انتفاعی و مراکز علمی کاربردی و دانشگاه های آزاد هستند. می توانند، بدون انصراف از تحصیل، در کنکور سراسری شرکت کنند و در صورت قبولی در کنکور سراسری، مراحل انصراف تحصیلی خود را از دانشگاه مربوط ی خود انجام دهند و برای تحصیل به رشته ی جدید خود اقدام کنند.

 

برای دانشجویان گروه سوم یا دانشجویان محصل در مقطع کاردانی روزانه، این گروه از دانشجویان، اگر در رشته های غیرپزشکی مشغول به تحصیل هستند و تا تاریخ ۹۷/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل می شوند، نیازی به انصراف ندارند. این دانشجویان می توانند در کنکور سراسری ۹۸ ثبت نام کنند. در مورد دانشجویان رشته های کاردانی پزشکی، این دانشجویان به این جهت که ملزم به گذراندن طرح نیروی انسانی خود هستند، نمی توانند، شامل این قانون شوند، فقط در صورتی می توانند در کنکور ۹۸ شرکت کنند که فارغ التحصیل دوره کاردانی باشند و طرح نیروی انسانی خود را یا تا پایان تاریخ ۹۷/۰۶/۳۱ و یا تا پایان تاریخ ۹۷/۱۱/۳۰ به پایان برسانند. این گروه از دانشجویان باید پس از قبولی در کنکور سراسری سال ۹۷،  گواهی پایان طرح نیروی انسانی خود را ارائه کنند.

 

مشاوره دانشگاهی تلفنی

در صورتی که مایل به انصراف از تحصیل در دانشگاه هستید و تصمیم دارید در رشته مورد علاقه و یا رشته ای که بازار کار بهتری دارد مشغول به تحصیل شوید ، جهت راهنمایی و مشاوره تلفنی می توانید از تلفن ثابت و بدون کد یا صفر با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

شرایط انصراف از تحصیل در دانشگاه و شرکت در کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط انصراف از تحصیل در دانشگاه و شرکت در کنکور

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

9099072068 از سراسر ایران