انصراف از دانشگاه پیام نور – تمامی شرایط و مراحل انصراف در سال ۱۴۰۱

انصراف از دانشگاه پیام نور - تمامی شرایط و مراحل انصراف

برخی از دانشجویان دانشگاه پیام نور پس از قبولی و ادامه تحصیل در این دانشگاه به دلایل مختلفی قصد انصراف از دانشگاه محل تحصیل خود را دارند؛ لازمه انصراف از دانشگاه‌های پیام نور اطلاع از شرایط و مراحل آن می باشد.

هر کدام از دانشجویان دانشگاه پیام نور که قصد دارند از رشته و دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند، باید هزینه انصراف از دانشگاه پیام نور را نیز پرداخت کنند.

دانشجویان متقاضی انصراف از ادامه تحصیل در پیام نور باید با ارائه مدارک لازم و همینطور پرداخت هزینه انصراف و به عبارت بهتر جریمه در نظر گرفته شده برای اینکار، مراحل انصراف خود را در این دانشگاه تکمیل نمایند.

در ادامه این مقاله از مرکز مشاوره آویژه همراه ما باشید تا با شرایط و مراحل انصراف از دانشگاه پیام نور در سال ۱۴۰۱ آشنا شویم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه انصراف از دانشگاه پیام نور – تمامی شرایط و مراحل انصراف در سال ۱۴۰۱ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آیا انصراف از دانشگاه پیام نور امکان پذیر است؟

دانشگاه پیام نور از دانشگاه های معتبر در کشور است که مدرک آن مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و نسبت به دیگر دانشگاه های شهریه پرداز، دارای شهریه کمتری می باشد؛ به همین دلیل دارای طرفداران زیادی است.

اما برخی از دانشجویان پس از قبولی در کد رشته محلی از دانشگاه پیام نور، به دلایل مختلفی شامل عدم توانایی تامین هزینه های دانشگاه، عدم علاقه مندی به رشته قبولی، سخت بودن مسیر رفت و آمد تا دانشگاه و … تصمیم می گیرند از رشته و دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.

انصراف از دانشگاه پیام نور برای دانشجویان واجد شرایط با ارائه مدارک لازم و پرداخت هزینه در نظر گرفته شده امکان پذیر می باشد.

از آنجایی که انصراف از پیام نور با شرایط خاصی امکان پذیر است، لازم است دانشجویانی که قصد انصراف از این دانشگاه را دارند، از این شرایط مطلع باشند تا در صورت واجد شرایط بودن، مراحل انصراف خود را طی کنند.

انصراف دادن از ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور چه به صورت با کنکور وارد شده باشید چه به صورت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور، نیازمند پرداخت هزینه است و برای اینکه بی گدار به آب نزده باشید و فرصت تحصیل در این دانشگاه را به دلیل عدم آگاهی از شرایط آن از دست ندهید. در ادامه همراه مشاوران مرکز مشاوره آویژه باشید تا با جزئیات و روند انصراف از ادامه تحصیل در پیام نور بیشتر آشنا شویم.

آیا انصراف از دانشگاه پیام نور امکان پذیر است؟

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور در سال ۱۴۰۱ شامل چه مواردی است؟

برای انصراف از دانشگاه پیام نور در اولین قدم باید از شرایط آن مطلع گردید تا امکان تحصیل مجدد از شما سلب نشود؛ این شرایط بر اساس یک آئین نامه مشخص شده است و جزئیات آن بدین شرح می باشد که دانشجو ابتدا باید به دفتر آموزش دانشکده خود مراجعه کند و فرم انصراف از تحصیل را دریافت نماید.

توصیه می کنیم پیش از اینکه فرم انصراف از دانشگاه را تکمیل کنید، تصمیم خود را قطعی نمایید؛ چراکه تا حداکثر یک ماه بعد از انصراف فرصت ادامه تحصیل از شما سلب می شود. پس از ثبت درخواست انصراف و همینطور تکمیل فرم نامبرده، پس از یک بازه زمانی یک ماهه، درخواست داوطلب به صورت نهایی ثبت می شود.

پونزاز مهم ترین شرایط انصراف از تحصیل در دانشگاه پیام نور، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشجویان پس از انصراف از دانشگاه، مجدد می توانند در آزمون های ورودی دانشگاه های مختلف شرکت کنند و در مقطع مورد نظر خود ادامه تحصیل دهند.

دانشجویان آقا که با استفاده از معافیت تحصیلی در حال تحصیل در دانشگاه پیام نور هستند، پس از انصراف از دانشگاه پیام نور نمی توانند مجدد از این امتیاز استفاده کنند.

در صورتی که قصد دارید رشته خود را تغییر دهید و یا به دانشگاه دیگری انتقالی بگیرید، توصیه می شود به جای انصراف دادن، مراحل گرفتن انتقالی خود را طی کنید.

هر کدام از دانشجویانی که قصد انصراف از دانشگاه پیام نور را دارند، لازم است به تمامی تعهداتی که در طول دوران تحصیل برای او تعیین شده است، عمل کنند.

در صورتی که دانشجویی بدون اطلاع و اجازه دانشگاه اقدام به ترک تحصیل نماید، این اقدام او به منزله انصراف خواهد بود و حق ادامه تحصیل از او سلب می شود.

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور در سال 1401 شامل چه مواردی است؟

پس گرفتن انصراف از تحصیل در دانشگاه پیام نور

همانطور که اشاره شد، دانشجویانی که قصد انصراف از دانشگاه محل تحصیل خود را دارند، باید فرم انصراف از دانشگاه را به صورت شخصی و کتبی به اداره آموزش مرکز ارائه دهند.

در صورتی که دانشجویی پس از ارائه این فرم پشیمان شود، تا یک ماه و قبل از ثبت نهایی فرم فرصت دارد تا انصراف خود را پس بگیرید.

مدارک لازم برای انصراف از دانشگاه‌های پیام نور

از جمله مواردی که توسط کارشناسان آموزش دانشگاه پیام نور در زمینه انصراف او از دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد، مدارک داوطلب می باشد.

برخی دانشگاه ها شرایطی را فراهم کرده اند تا دانشجویان بتوانند به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت دانشگاه، فرم انصراف را تکمیل کنند و مدارک لازم را بارگذاری نمایند.

اما اگر زمینه ثبت درخواست و بارگذاری مدارک به صورت آنلاین برای شما وجود نداشت، می توانید با مراجعه حضوری به آموزش دانشگاه خود، اقدام به تکمیل مراحل انصراف نمایید و مدارک لازم را نیز به کارشناس مربوطه تحویل دهید.

در هر صورت لازم است برخی مدارک شامل کارت دانشجویی، شناسنامه، کارت ملی و یک نسخه کپی از تمامی این مدارک را به همراه داشته باشید.

هزینه انصراف از دانشگاه پیام نور چگونه محاسبه می شود؟

پیش تر نیز به این موضوع اشاره کردیم که دانشجویانی که قصد انصراف از دانشگاه پیام نور را دارند، باید هزینه انصراف را پرداخت کنند. به عبارتی بهتر تا زمانی که دانشجویان هزینه مقرر را پرداخت نکنند، درخواست آنها قطعی نخواهد شد.

پس از اینکه دانشجو فرم انصراف از تحصیل را تکمیل کرد و مدارک لازم را نیز به کارشناس مربوطه تحویل داد و همینطور هزینه تعیین شده از سوی دانشگاه را نیز پرداخت کرد، ثبت نهایی درخواست او یک بازه زمانی یک ماهه به طول می انجامد.

یکی از سوالات دانشجویان متقاضی انصراف از دانشگاه پیام نور، سوال در مورد هزینه انصراف از تحصیل است.

این هزینه بر اساس سال ورود به دانشگاه، شروع تحصیل، رشته تحصیلی دانشجو، مقطعی تحصیلی، تعداد ترم های تحصیلی گذرانده شده و باقی مانده او تعیین می شود. به طور کلی میزان هزینه انصراف از پیام نور برابر با ۱٫۵ برابر هزینه شهریه ثابت ترم های باقی مانده است.

هزینه انصراف از دانشگاه پیام نور چگونه محاسبه می شود؟

مراحل ثبت درخواست انصراف از دانشگاه های پیام نور

اطلاع از مراحل انصراف از دانشگاه پیام نور به دانشجویان کمک می کند تا بدون مشکل و بی وقفه این مسیر را طی کنند.

به منظور راهنمایی شما دانشجویان گرامی در ادامه مراحل ثبت درخواست انصراف از پیام نور را برای شما عزیزان به صورت گام به گام آورده ایم.

گام اول

به آموزش دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کنید و فرم انصراف از دانشگاه پیام نور را دریافت کرده و به صورت دستی تکمیل نمایید. (لازم به ذکر است که دانشجویان باید شخصا با کارشناس آموزش صحبت کنند و ضمن ارائه مدارک لازم، دلیل انصراف خود را نیز توضیح دهند و هزینه انصراف را نیز بپردازند.)

گام دوم

به سامانه جامع آموزش گلستان مراجعه کنید و پس از کلیک بر روی قسمت انصراف از تحصیل، فرم موجود را تکمیل نمایید.

گام سوم

در این گام دانشجو باید با سلف دانشگاه، خوابگاه، کتابخانه و … تسویه کند.

گام چهارم

دانشجو باید کارت دانشجویی خود را به کارشناس آموزش تحویل دهد.

وقتی دانشجوی متقاضی انصراف از دانشگاه این گام را به ترتیب طی کند، کارشناسان آموزش تقاضای او را ظرف مدت یک ماه بررسی می کنند و در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد و یا دانشجو درخواست خود را لغو نکند، با درخواست او موافقت خواهد شد.

مراحل ثبت درخواست انصراف از دانشگاه های پیام نور

انصراف از دانشگاه پیام نور با مرکز مشاوره آویژه

اگر از دانشجویان دانشگاه پیام نور هستید و قصد انصراف از دانشگاه محل تحصیل خود را دارید، می توانید با توجه به توضیحاتی که در این مقاله آورده شده است، ابتدا هزینه انصراف از تحصیل خود را محاسبه کنید و سپس با طی مراحل لازم انصراف خود را قطعی نمایید.

در صورتی که در این مسیر نیازمند راهنمایی هستید و می خواهید از جزئیات بیشتری برای ادامه تحصیل پس از انصراف از دانشگاه پیام نور مطلع گردید، می توانید از خدمات تخصصی مشاوره تحصیلی مرکز آویژه بهره مند شوید.

برای استفاده از خدمات مشاور تلفنی، با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

سوالات متداول

سوال علامتآیا انصراف از دانشگاه پیام نور، نیازمند داشتن شرایط خاصی می باشد؟

بله؛ برای انصراف از پیام نور شرایط خاصی تعریف شده است که جزئیات آن را می توانید در متن مقاله فوق مطالعه کنید.

سوال علامتدانشجویان به منظور انصراف از دانشگاه پیام نور چه مدارکی را باید به دانشگاه تحویل دهند؟

دانشجویان برای انصراف از دانشگاه پیام نور، باید کارت ملی، کارت دانشجویی و … را به دانشگاه محل تحصیل خود ارائه دهند.

سوال علامتآیا انصراف از دانشگاه پیام نور مستلزم پرداخت هزینه است؟

بله، دانشجویان باید به اندازه ۱٫۵ برابر شهریه ثابت ترم های باقی مانده خود، هزینه انصراف از تحصیل در دانشگاه پیام نور را بپردازند.

انصراف از دانشگاه پیام نور – تمامی شرایط و مراحل انصراف در سال ۱۴۰۱

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه انصراف از دانشگاه پیام نور – تمامی شرایط و مراحل انصراف در سال ۱۴۰۱

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1402/1/2

پنجشنبه

1402/1/3

جمعه

1402/1/4

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید