برنامه ریزی برای کنکور پرستاری

برنامه ریزی برای کنکور پرستاری

برنامه ریزی برای کنکور پرستاری به علت بازار کار خوب این رشته، در سال های اخیر شدیدا مورد توجه داوطلبان قرار گرفته و دارای رقابت بالایی برای قبولی است.

همانطورکه میدانید این رشته در دانشگاه آزاد نیز در واحد های زیادی ارائه میشود اما باز هم هر ساله کمبود نیرو وجود داشته و نیاز به فارغ التحصیلان بیشتری است.

برای قبولی در این رشته باید با هدف گذاری و برنامه ریزی برای کنکور پرستاری به صورت درست پیش رفت دقت کنید که این رشته در کشور های دیگر نیز طرفداران خود را داشته و با فارغ التحصیلی در این رشته میتوانید در کشورهای دیگر مشغول به کار شوید و کار های مهاجرتتان را آسانتر پیش میبرد.

در این مقاله سعی شده است تا راه های برنامه ریزی برای کنکور پرستاری را برای شما شرح دهیم. همچنین مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه به صورت همه ساعته در همه ایام آماده ارائه خدمات به شما دوستان میباشند. با ما همراه باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه برنامه ریزی برای کنکور پرستاری با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

برنامه ریزی برای کنکور سراسری پرستاری

برنامه ریزی برای کنکور پرستاری در این فرصت زمان کم باقی مانده دور از انتظار نیست زیرا با وجود رقبای بالای این رشته، باز نیز جای شانس وجود دارد، چون ظرفیت بالای این رشته موجب میشود که تراز قبولی در این رشته چندان بالا نیست در نتیجه امکان قبولی در آن بالا است.

البته در نظر داشته باشید چنانچه هدف قبولی در دانشگاه های درجه یک را دارید، باید برنامه ریزی برای کنکور پرستاری کمی جدی تر بگیرید و بیشتر تلاش کنید، این رشته در کشور های خارجی طرفداران خود را دارد و تقریبا اکثر کشورها خواستار نیرو های پرستاری از کشور های دیگر مخصوصا ایران را دارد.

زیرا اصول آموزشی پرستاری در ایران از درجات بالا برخوردار بوده و قابل رقابت با استاندارد های جهانی است، لذا برای برنامه ریزی برای کنکور پرستاری باید با نگیزه کافی پیش بروید تا به موفقیت نزدیک شوید.

گام های برنامه ریزی برای کنکور پرستاری

گام های برنامه ریزی برای کنکور پرستاری

گام های برنامه ریزی برای کنکور پرستاری را میتوان اینگونه شرح داد که ابتدا توجه کنید که کار پرستاری با کار بهیاری متفاوت است و هر کدام وظایف خاص خود را دارند. در واقع یک پرستار کاری با تمیز کردن ملافه و … مریض ندارد و این ها جزء وظایف بهیار یا کمک بهیار است.

اغلب کار های پرستاری تخصصی بوده و همگام با یک پزشک پیش میرود و اطلاعات پزشکی را نیز باید تا حدودی بلد است، از دیگر گام های برنامه ریزی برای کنکور پرستاری میتوان اشاره کرد که پس از شناخت روحیه خود قدم در این رشته بگذارید.

چون این رشته شیفت های کاری سخت و ارتباط نزدیک با بیماران دارد و اگر روحیه قرارگیری در این شرایط را ندارید، سراغ این رشته نروید. در واقع یکی از مهمترین گام های برنامه ریزی برای کنکور پرستاری شناخت روحیه خود و تصور خود در این شغل است. برای آشنایی با آن میتوانید از افراد شاغل در این حرفه اطلاعات کسب کنید.

نکات برنامه ریزی برای کنکور پرستاری

نکات برنامه ریزی برای کنکور پرستاری باید به صورتی باشد که شما را هر روز بیشتر به موفقیت نزدیک کند. اگر از برنامه ای استفاده میکنید که پیشررفت چندانی را در چند ماه در درصد های خود نمی بینید، در برنامه خود تجدیدنظر کنید.

در واقع خواسته بنده از شما این است که واقع بینانه به سمت جلو روید و تعصب بیهوده نداشته باشید. اینکه دوستتان با برنامه خاصی به موفقیت رسیده الزاما بدین معنی نیست که شما نیز با این برنامه حتما موفق میشوید.

در واقع سعی کنید با توجه به روحیات خود گام بردارید و برای خود برنامه خاصی که مطابق فیزیولوژی بدنتان است، برگزینید. از دیگر نکات برنامه ریزی برای کنکور پرستاری میتوان به نوشتن اهداف خود در جاهایی که بیشتر در معرض دیدتان است بهره بگیرید، این کار انگیزه لازم را در شما تقویت میکند.

زمان بندی برنامه ریزی برای کنکور پرستاری

زمان بندی برنامه ریزی برای کنکور پرستاری

زمان بندی برنامه ریزی برای کنکور پرستاری به نحوی است که با توجه به تایم کم باقی مانده باید به صورت منظم انجام شود. در واقع تنها از دست دادن چند روز میتواند شما را از رقبای خود عقب بندازد و شاید قابل جبران نیز نباشد. این سخن بدان معنی نیست که هیچ گاه به خود فرصت استراحت ندهید.

در واقع باید استراحتتان به نحوی باشد که نه چندان طولانی باشد که نتوانید به سمت کتاب های خود باز گردید و نه چندان کم که فرصت بازیابی را نداشته باشید. بین ساعات مطالعاتی خود نیز چند دقیقه ای نیز تایم استراحت برای خود در نظر بگیرید و حتما به تغذیه خود اهمیت دهید زیرا انرژی لازم برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است. زمان بندی برنامه ریزی برای کنکور پرستاری اهمیت بالایی دارد و حتما با نظم خاص آن را پیگیری کنید.

روش های برنامه ریزی برای کنکور پرستاری

پونزروش های برنامه ریزی برای کنکور پرستاری را به صورت اجمالی میتوان به گونه زیر دسته بندی کرد:

  1. در ابتدا هدف خود از قبولی در این رشته را شناسایی کنید، آیا واقعا به این رشته علاقه دارید یا تنها تحت تاثیر حرف دوستان یا خانواده خود هستید؟
  2. روحیات خود را بشناسید و مطابق با آن پیش روید اگر روحیه کار بیمارستانی و سروکله با بیمار را ندارید، سمت این رشته نروید.
  3. ترجیحا در آزمون های ماهانه شرکت کنید و با شبیه سازی فضای کنکور خود را برای کنکور اصلی آماده کنید.
  4. برنامه نویسی روزانه یا هفتگی برای خود داشته باشید و سعی در انجام آن داشته باشید.
  5. پس از مطالعه مطالب کتاب درسی، از کتاب های کمک آموزشی برای تثبیت مطالعات خود استفاده کنید.
  6. اگر در درسی ضعف دارید، در کلاس های عمومی یا خصوصی برای تقویت آن شرکت کنید.
  7. به تغذیه و زمان استراحت خود توجه ویژه دهید و حتما خود را بازیابی کنید.
  8. با توکل به خدا و با انگیزه پیش بروید موفقیت از آن شماست.

موارد بالا تنها مواردی از روش های برنامه ریزی برای کنکور پرستاری میباشد میتوان در رشته های دیگر نیز از آن بهره برد.

سهم بندی دروس برای کنکور پرستاری

سهم بندی دروس برای کنکور پرستاری

سهم بندی دروس برای کنکور پرستاری دارای اهمیت بالایی میباشد. همانطور که می دانید این رشته جزء رشته های زیر گروه یک میباشد لذا در آن درصد درس زیست شناسی از اهمیت بالایی برخوردار است لذا حتما به تقویت این درس بپردازید و اگر ضعفی در آن دارید، در صورت توان در کلاس های آموزشی شرکت کنید.

دیگر سهم بندی دروس برای کنکور پرستاری می توان به الویت درس شیمی اشاره کرد که پس از زیست شناسی اهمیت بالایی دارد و سپس درصد ریاضی و فیزیک و نهایتا دروس عمومی، البته به تمام دروس وقت کافی را بگذارید اما الویت مطالعه خود را بر اساس اهمیت دروس دسته بندی کنید تا با خیال آسوده گام های موفقیت را طی کنید.

سوالات متداول

علالمت-سوالشرایط قبولی در کنکور پرستاری چگونه است؟

ابتدا برنامه ریزی اصولی در رابطه با کنکور تجربی میکنید و سپس برای رسیدن به هدفتان هر روز بیشتر تلاش کنید و از ضریب درس های تاثیرگذار مثل زیست شناسی، غافل نشوید.

علالمت-سوالآیا بازار کار رشته پرستاری در ایران مناسب می باشد؟

بله به علت کمبود نیروی پرستاری و وجود طرح برای این رشته، شرایط کاری برای این رشته بالا میباشد.

علالمت-سوالرشته پرستاری فقط مقطع کارشناسی دارد یا میتوان ادامه تحصیل داد؟

برخلاف اکثر رشته های پیراپزشکی، رشته پرستاری تا مقطع دکتری امکان ادامه تحصیل دارد.

برنامه ریزی برای کنکور پرستاری

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه برنامه ریزی برای کنکور پرستاری

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1400/7/4

دوشنبه

1400/7/5

سه شنبه

1400/7/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید