شرایط اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی

شرایط اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی
به اشتراک بگذارید

اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی

اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی یکی از مراحل پیش روی متقاضیان تاسیس مرکز مشاوره میباشد . سازمان بهزیستی کشور در امور مشاوره و روانشناسی خدمات بسیاری به مددجویان خود ارائه میدهد . در این راستا متقاضیان تاسیس مراکز مشاوره ، ملزم به اخذ مجوز مراکز مشاوره از سازمان بهزیستی میباشند . چرا که بر طبق قوانین مصوب در سال های اخیر ، سازمان بهزیستی موظف میباشد که به اخذ مجوز مراکز مشاوره نظارت و رسیدگی کند . البته باید به این نکته اشاره کرد که در کنار سازمان بهزیستی کشور ، نظام روانشناسی نیز حق دخالت در برخی امور مربوط به اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی را دارد . که این به معنای اجازه ی صدور مجوز برای فعالیت مرکز مشاوره نمیباشد . و این سازمان تنها در برخی امور از جمله صدور پروانه و تعیین صلاحیت افراد متقاضی برای تاسیس مراکز مشاوره ، میتواند فعالیت کند .


بیشتر بخوانید: جزئیات شرایط دریافت مجوز مرکز مشاوره


شرایط اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی

شرایط اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی از سوی این سازمان و سایر سازمان های مربوطه اعلام میگردد . با توجه به اهمیت امر مشاوره و روانشناسی در جوامع امروزی و بخصوص افزایش نیاز به مشاوره در کشور ما ، افرادی که متقاضی اخذ مجوز مراکز مشاوره از سازمان بهزیستی هستند ، میبایستی صلاحیت لازم و همچنین تمام شرایط اعلام شده برای اخذ مجوز را داشته باشند . از جمله ی شرایط اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته های روانشناسی و یا مشاوره میباشد . که باید از زمان اخذ مدرک تحصیلی حداقل یک سال گذشته باشد . همچنین عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ی کشور از دیگر شرایط اخذ مجوز مرکز مشاوره از بهزیستی است . که این مرکز با توجه به قوانین و مقررات خاص خود برای پذیرش اعضا میتواند در تعیین صلاحیت متقاضیان با سازمان بهزیستی ، همکاری نماید .

داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران ، اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی کشور ، نداشتن هیچگونه عناد و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران ، عدم سوء سابقه کیفری و عدم محرومیت های اجتماعی ، نداشتن سوء شهرت و فساد اخلاقی ، عدم اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان و داشتن کارت پایان خدمت سربازی و یا کارت معافیت دائم از خدمت وظیفه ی عمومی برای آقایان و … از دیگر شرایط اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی میباشند .


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس مرکز مشاوره خانواده چگونه است؟


مراحل اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی

مراحل اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی

مراحل اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی ، شامل فراهم آوردن تمام مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز میباشد . که هر متقاضی بر اساس اطلاعیه ها و قوانین این سازمان باید این مراحل را طی کند . بدیهی است که اولین و مهمترین مرحله ، کسب مدرک مربوطه و مورد تایید سازمان میباشد . متقاضیان اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی باید پس از گذشت یکسال از اخذ مدرک تحصیلی و کسب مهارت های علمی و عملی ، در سازمان روانشناسی و مشاوره کشور عضو شوند . در این مرحله از مراحل اخذ مجوز مراکز مشاوره از سازمان بهزیستی به متقاضی پروانه ی اشتغال اهدا میگردد . سپس باید برای اخذ پروانه ی اشتغال حرفه ای اقدام شود . از دیگر مراحل اخذ مجوز مراکز مشاوره بهزیستی ، برگزاری آزمون کتبی میباشد . داوطلبان پذیرفته شده در این آزمون ، باید در مصاحبه ی حضوری نیز شرکت کنند .

حال با گذر از این مراحل و قبولی در مصاحبه حضوری متقاضیان باید به مدت سه ماه در دوره ی کار آموزی شرکت کنند . در این دوره های کارآموزی متقاضیان مهارت ها ی لازم جهت ارائه خدمات مشاوره ای و روانشناسی را کسب میکنند . در نهایت متقاضیان میتوانند با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی برای مراکز مشاوره و روانشناسی در این حوزه ها فعالیت کنند . در واقع میتوان اینگونه استباط کرد ، که صدور مجوز فعالیت مراکز مشاوره از سوی سازمان بهزیستی به معنای انجام دادن استعلامات لازم ، برای تایید صلاحیت متقاضیان دریافت مجوز مراکز مشاوره و روانشناسی ، از سوی این سازمان و ثبت نهایی این مراکز مشاوره و روانشناسی میباشد .


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس کلینیک روانشناسی چگونه است؟


مدارک لازم اخذ مجوز مراکز مشاوره از سازمان بهزیستی

مدارک لازم اخذ مجوز مراکز مشاوره از سازمان بهزیستی از طریق این سازمان ، به اطلاع متقاضیان تاسیس مراکز مشاوره و روانشناسی میرسد . داوطلبان میتوانند برای آگاهی از لیست این مدارک و شرایط لازم به سایت اینترنتی سازمان بهزیستی کشور مراجعه نمایند . همچنین از طریق مراجعه حضوری به سازمان  بهزیستی استان خود ، میتوانند تمام اطلاعات لازم در این خصوص را کسب نمایند . از جمله مدارک لازم اخذ مجوز مراکز مشاوره از سازمان بهزیستی میتوان به مواردی همچون ؛ حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و مرتبط ، گواهی عدم سابقه کیفری ، گواهی عدم اعتیاد به مواد مخدر ، مدرک پایان خدمت سربازی و یا معافیت دائم برای داوطلبان مرد ، مدرک عضویت در سازمان روانشناسی و مشاوره کشور و … اشاره کرد . که داوطلبان دریافت مجوز فعالیت مرکز مشاوره و روانشناسی باید تمام این مدارک را تهیه نمایند و به مراجع مذکور ، ارائه دهند .


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟


مدارک لازم اخذ مجوز مراکز مشاوره از سازمان بهزیستی

اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد

اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد امکان پذیر است . و سازو کار مربوط به خود را دارد . با توجه به این که اخذ مجوز مراکز مشاوره نیازمند حداقل مدرک کارشناسی ارشد میباشد ، داوطلبان با مدرک تحصیلی پایین تر ، مجاز به دریافت پروانه ی فعالیت مرکز مشاوره و روانشناسی ، نیستند . همچنین آن دسته از متقاضیان دریافت مجوز برای مرکز مشاوره که دارای مدرک بالاتری هستند ، شانس بیشتری برای پذیرش در این پروسه دارند . چرا که داشتن مدرک تحصیلی بالاتر میتواند زمینه را برای کسب دانش و تخصص و تجربه ی بیشتر فراهم کند . و متقاضیان در دوره های تحصیلی ارشد و دکتری مهارت های لازم برای ارائه خدمات مشاوره را کسب میکنند . به همین دلیل زمینه ی لازم برای اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد ، فراهم شده است .

چنانچه شما عزیزان داوطلب دریافت مجوز مراکز مشاوره از سازمان بهزیستی کشور میباشید ، به شما توصیه میکنیم برای کسب اطلاعات کامل و دقیق درباره چگونگی و مراحل دریافت مجوز با مشاوران متخصص و کار بلد در این حوزه مشورت کنید . یکی از مراکز مشاوره قابل اعتماد و باتجربه برای امور مربوط به دریافت مجوز مراکز مشاوره ، مرکز مشاوره آویژه میباشد . مشاوران ما در این مرکز همه روزه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشند . و با بهره گیری از تجربیات خود میتوانند شما عزیزان را در این امر یاری دهند . برای بهره گیری از تخصص و دانش مشاورین ما ، میتوانید با شماره تلفن های مرکز مشاوره آویژه ، تماس حاصل نمایید و یا به وبسایت ابنترنتی این مرکز ، مراجعه نمایید .


بیشتر بخوانید: همه چیز درباره نحوه گرفتن پروانه نظام روانشناسی


سوالات متداول

شرایط اخذ پروانه روانشناسی از بهزیستی ؟

داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و یا بالاتر ، داشتن کارت پایان خدمت وظیفه ی عمومی یا داشتن کارت معافیت از سربازی برای آقایان ، عضویت در سازمان روانشناسی و مشاوره کشور ، گواهی عدم اعتیاد و … از شرایط اخذ پروانه از سازمان بهزیستی کشور میباشد .

چگونگی ثبت مراکز مشاوره در بهزیستی ؟

متقاضیان برای ثبت مرکز مشاوره باید به سازمان های مربوطه وسازمان بهزیستی مراجعه نمایند ، با انتخاب نام مورد نظر و ارائه مدارک مورد نیاز درخواست خود را ثبت کنند . درصورت پذیرش مدارک ، نام این مرکز ثبت میشود .

اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی چگونه است؟

برای دریافت این مجوز متقاضیان باید با ارائه مدارک مورد نیاز و پس از عضویت در سازمان نظام مشاوره و روانشناسی کشور و دریافت پروانه فعالیت ، در آزمون ها و مصاحبات بعدی پذیرفته شوند .

شرایط اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 26 نظر:

 1. سلام. من کارشناسیم اموزش پرورش ابتداییه و الان میخوام ارشد مشاوره خانواده ثبت نام کنم.بخاطر غیر مرتبط بودنش برای تاسیس مرکز مشاوره دچار مشکل میشم؟؟؟یا راهی و یا دوره ای و اموزشی هست ک باعث بشه بتونم مرکز مشاوره بزنم؟خواهشا و لطفا جوابمو هرچه سریعتر بدین چون همین یکی دو روز رو وقت دارم تشکر

  1. سلام
   خیر. از جمله شرایط لازم برای تاسیس مرکز مشاوره داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی مشاوره، روانشناسی، مدد کاری اجتماعی و.. مرتبط با مدرک کارشناسی ارشد میباشد.

 2. سلام من می خاستم ارشد برنامه ریزی درسی از گرایش های علوم تربیتی بخونم هدفم تاسیس مرکز مشاوره تحصیلی هست الان ارشد فیزیک دارم و کارشناسی هم فیزیک بوده . با این وجود اگر ارشد برنامه ریزی بخونم میتونم مرکز مشاوره تحصیلی بزنم؟
  ممنون

  1. سلام
   تاسیس مرکز مشاوره شرایطی دارد که یکی از این شرایط مرتبط بودن رشته تحصیلی افراد در مقطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد میباشد. لذا شما با مدرک کارشناسی فیزیک که با رشته های مشاوره نامرتبط است مجاز به تاسیس مرکز مشاوره نمیباشید.

 3. با سلام و عرض خسته نباشید
  لیسانس بنده در رشته تربیت بدنی و کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی ورزش است آیا میتوانم با گذراندن دوره ها و کار آموزی در زیر مجموعه روانشناسی ورزش فعالیت مشاوره داشته باشم؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  1. سلام
   یکی از شرایطی که برای ارائه مشاوره و راهنمایی برای مشاوران در نظر گرفته شده است عضویت در انجمن روانشناسان و همچنین دریافت مجوز های لازم است. این مجوز ها معمولا به افراد دارای مدرک تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد داده میشود.

 4. سلام وقتتون بخیر
  من لیسانس آموزش ابتدایی خوندم و ارشد رو روانشناسی بالینی، الان بهتره برای دکترای بالینی بخونم یا برگردم لیسانس رو روانشناسی پیام نور بخونم؟ با کدوم زودتر به نتیجه میرسم؟

  1. سلام
   اگر قصد شما دریافت مجوز مرکز مشاوره و روانشناسی میباشد باید توجه کنید داشتن مدرک مرتبط در دوره لیسسانس و فوق لیسانس الزامی است. این انتخاب به هدف و علاقه شخصی شما برای انتخاب شغل بستگی دارد از طرفی با مدرک دکتری فرصت های شغلی بیشتری خواهید داشت.

 5. سلام من دکترای روانشناسی عمومی هستم و ارشد روانشناسی بالینی هستم میخام کلینیک هنر درمانی تاسیس کنم نیاز ب چ مجوزی هست ؟

  1. سلام
   برای تاسیس مراکز مشاوره و درمانی نیاز به اخذ مجوز از سازمان بهزیستی دارید برای این کار ارائه مدرک تحصیلی مرتبط و گواهی های سلامت جسمی و روانی و… الزامی است. اگر عضو انجمن روانشناسان باشید دریافت مجوز فعالیت از سازمان های مربوطه راحت تر خواهد بود.

 6. سلام برای تاسیس مرکز مشاوره شغلی وتحصیلی من مدرک کارشناسی روانشناسی عمومی و ارشد روانشناسی صنعتی وسازمانی به نظر شما میتونم موفق بشم و بهتر عضو انجمن سازمانی یا روانشناسی ول بشم با سپاس

  1. سلام
   با توجه به مرتبط بودن رشته تحصیلی شما در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد میتوانید درخواست خود را ارائه دهید اما باید مهارت ها و توانایی شما تایید شود. علاوه براین عضویت در انجمن روانشناسی میتواند کمک کننده باشد.

 7. سلام برای تاسیس مرکز مشاوره شغلی وتحصیلی من مدرک کارشناسی روانشناسی عمومی و ارشد روانشناسی صنعتی وسازمانی به نظر شما میتونم موفق بشم و بهتر عضو انجمن سازمانی یا روانشناسی کل بشم با سپاس

  1. سلام
   با توجه به مرتبط بودن رشته تحصیلی شما در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد میتوانید درخواست خود را ارائه دهید اما باید مهارت ها و توانایی شما تایید شود. علاوه براین عضویت در انجمن روانشناسی میتواند کمک کننده باشد.

  1. سلام
   خیر، رشته های علوم تربیتی به عنوان رشته های نامرتبط با حوزه روانشناسی و مشاوره مطرح میشوند و برای دریافت مجوز داشتن مدرک تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط در این حوزه لازم است.

 8. سلام بنده لیسانس علوم تربیتی و ارشد روانشناسی عمومی دارم میخواستم بدونم برای مجوز کار از بهزیستی و کار کردن در مراکز مختلف میتونم اقدام کنم ؟ خودم قصد مرکز زدن ندارم

  1. سلام
   بله شما با توجه به توانایی و مهارت هایی که در زمینه تخصصی خود دارید و با نظر مراکز مورد نظر میتوانید، فعالیت کنید اما امکان دریافت مجوز تاسیس مطب را ندارید.

 9. با سلام. بنده دارای لیسانس و فوق لیسانس مدیریت هستم بنظر شما برای دریافت مجوز مرکز مشاوره مجددا ۲مقطع ارشد و دکتری رو روانشناسی بخونم مجوز تاسیس مرکز میدن یا بایستی حتما مقطع کارشناسی با کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی باشه؟ واینکه مجوز تاسیس فقط از طرف بهزیستی صادر میشه؟ انجمن روانشناسان و مشاوره مجوز جداگانه نمیدن؟

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی در رشته های مشاوره و روانشناسی در دو مقطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد از شرایط لازم برای دریافت مجوز میباشد. بله این مجوز توسط سازمان بهزیستی به واجدین شرایط اعطا میشود.

 10. سلام من کارشناسیم علوم اجتماعی گرایش تعاون و رفاه اجتماعی و کارشناسی ارشدم روانشناسی بالینی هست.ایا میتونم مجوز مرکز مشاوره خانواده رو بگیرم؟؟

  1. سلام
   خیر داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با حوزه مشاوره و روانشناسی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد یکی از شرایط لازم برای تاسیس مرکز مشاوره میباشد.

 11. سلام من دانشجوی کارشناسی رشته مشاوره گرایش پرورشی دانشگاه فرهنگیان هستم می خواستم بدونم با توجه به گرایشم می تونم در آینده مجوز تاسیس مرکز مشاوره بگیرم یا خیر
  ممنون میشم که پاسخ بدید

  1. سلام
   یکی از شرایطی که برای تاسیس مرکز مشاوره مطرح است، داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در یکی از رشته های روانشناسی، مشاوره، مددکاری اجتماعی و… است با توجه به رشته ی تحصیلی شما در صورت داشتن سایر شرایط امکان دریافت مجوز وجود دارد.

 12. سلام
  اگر شخصی در یکی از ارگان های دولتی شاغل باشد امکان دریافت پروانه روانشناسی و به تبع آن مجوز تاسیس مطب را دارد؟

  1. سلام وقت بخیر
   دریافت مجوز تاسیس مطب و پروانه روانشناسی شرایط خاص خود را دارد که از آن جمله میتوان به داشتن مدرک تحصیلی مرتبط روانشناسی و مشاوره، نداشتن سوء سابقه و بسیاری شرایط دیگر که باید در نظر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068