شرایط و نحوه عضویت در سازمان نظام روانشناسی و اخذ پروانه اشتغال

عضویت در سازمان نظام روانشناسی
به اشتراک بگذارید

اگر شما در حال حاضر قصد عضویت در سازمان نظام روانشناسی را دارید . می خواهید پروانه اشتغال برای خود دریافت کنید . با روند و چگونگی عضویت در این سازمان در ادامه این مطلب آشنا شوید .

شرایط و نحوه عضویت در سازمان نظام روانشناسی و اخذ پروانه اشتغال

طی چند دهه اخیر با آگاهی روزافزون جامعه پرداختن به مسایل و مشکلات در حوزه روان ضرورت پیدا کرد . در کنار مشکلات جسمی ، مباحث روانشناسی و مشاوره بیش از پیش جای خود را در میان جامعه باز کرده است .

امروزه کمتر کسی را می توان یافت که چیزی از مباحث روانشناسی و مشاوره نشنیده باشد . همچنین ضرورت توجه به این مباحث را در حوزه زندگی شخصی و اجتماعی درک نکرده باشند .

با توجه به استقبال گسترده و روز افزون از علم روانشناسی و مشاوره و همچنین مراجعه افراد به مراکز مشاوره و متخصصان امر روانشناسی است . که نیاز و به نوعی ضرورت تربیت روانشناسان آگاه به علوم روز دنیا بیش از پیش احساس شد .


بیشتر بخوانید: مزایای عضویت در سازمان نظام روانشناسی 


https://www.anjammidam.com/uploads/order/delivery/file/3e2c2fcbc245d39fe834b29a362cc0fe.gif

در حال حاضر در آزمون های ورود به دانشگاه در مقاطع گوناگون تحصیلی شاهد آن هستیم . که تعداد زیادی از داوطلبان خواستار ورود به این رشته می باشند . حتی در این میان عده زیادی نیز پس از اخذ مدرک در رشته های دیگر در مقطع کارشناسی ، خواهان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش های گوناگون روانشناسی و مشاوره می باشند .

بسیاری از دانشجویان رشته های روانشناسی و مشاوره همواره این نگرانی را داشته اند . که آیا پس از فارغ التحصیلی امکان فعالیت در رشته خود را دارند . یا برای دریافت پروانه اشتغال چه مراحلی را باید بگذرانند .

در ادامه به طور مختصر به معرفی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره پرداخته خواهد شد . سپس درخصوص شرایط و نحوه عضویت در آن توضیحاتی ارائه می شود . در نهایت درخصوص پروانه ی اشتغال و چگونگی اخذ آن صحبت می شود .

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره    

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ، سازمان مستقل و غیر دولتی است . که جهت ارتقای سطح دانش روانشناسی همچنین توجه به حقوق مراجعه کنندگان به مراکز روانشناسی و مشاوره ایجاد شده است . همچنین علاوه بر این ها حمایت از حقوق صنفی روانشناسان و مشاوران تشکیل شده است .


بیشتر بخوانید: فرم ۱۱۱ سازمان نظام روانشناسیبرای مشاوره در زمینه عضویت در سازمان نظام روانشناسی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره  

طبق قانون تشکیل سازمان روانشناسی و مشاوره ، افرادی که حداقل دارای مدرک کارشناسی ارشد معتبر هستند . که این مدرک باید از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در یکی از رشته های روانشناسی یا مشاوره باشند می توانند جهت عضویت در سازمان اقدام نمایند .

شما عزیزان جهت دریافت پروانه اشتغال در حرفه های روانشناسی و مشاوره می توانید . با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایند . مشاوران متخصص ما راهنمایی های لازم را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهند . تا شما بتوانید به راحتی به عضویت در سازمان نظام روانشناسی اقدام نمایید . و بتوانید پروانه اشتغال دریافت کنید .

https://www.anjammidam.com/uploads/order/delivery/file/3e2c2fcbc245d39fe834b29a362cc0fe.gif

مراحل عضویت در سازمان نظام  روانشناسی و مشاوره  

جهت عضویت در سازمان نظام روانشناسی ابتدا بایستی وارد سایت اینترنتی سازمان نظام روانشناسی شوید . در این قسمت برای عضویت در سازمان نظام روانشناسی مدارکی مورد نیاز است . پیشنهاد ما این است قبل از اینکه شروع به ثبت نام نمایید . ابتدا با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس حاصل نمایید . تا مشاوران ما بهترین و سریع ترین راه را در اختیار شما قرار دهند . همچنین مدارک مورد نیاز را به اطلاع شما عزیزان برسانند . بعد اینکه مشاوران ما مدارک مورد نیاز را در اختیار شما قرار دادند . با خیال راحت می توانید جهت عضویت در سازمان نظام روانشناسی اقدام نمایید .


بیشتر بخوانید: شرایط اخذ (دریافت) پروانه نظام روانشناسی 


عضویت سازمان نظام روانشناسی,مشاوره عضوویت در سازمان نظام روانشناسی,مشاوره عضویت سازمان روانشناسی,

شرایط دریافت پروانه اشتغال روانشناسی

اولین مرحله در روند اخذ پروانه اشتغال عضویت در سازمان روانشناسی است که به آن پرداختیم .

جهت دریافت پروانه اشتغال شرایط دیگری نیز وجود دارد . که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم :

 • دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی ارشد . ( رشته های مرتبط نیز وجود دارد . که برای اگاهی از رشته های مورد نیاز می توانید . با مشاوران مجرب مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید ) .
 •  عضویت در سازمان نظام روانشناسی مورد نیاز است . ( که جهت راهنمایی در زمینه ثبت نام و عضویت در سازمان نظام روانشناسی می توانید . با مرکز آویژه دانش تماس بگیرید ) .
 • گذراندن دوره های کارورزی . ( می توانید جهت آکاهی از شرایط با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید ) .
 • دارا بودن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم برای متقاضیان مرد .
 • گذشتن مدت زمان مشخصی از فارغ التحصیلی

حال ممکن است این سوال برای عده ای از شما پیش بیاید . درصورتی که فردی دارای مدرک کارشناسی ارشد است . چه رشته هایی مجاز به عضویت در سازمان نظام وظیفه می باشند . جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .

همچنین نتایج آخرین دوره آزمون نظام روانشناسی را می توانید اینجا دنبال کنید .


برای مشاوره در زمینه عضویت در سازمان نظام روانشناسی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های :

 • عضویت در سازمان نظام روانشناسی
 • مدارک تحصیلی جهت عضویت در سازمان نظام روانشناسی
 • رشته های مورد نیاز جهت عضویت در سازمان نظام روانشناسی
 • مقاطع تحصیلی جهت عضویت در سازمان نظام روانشناسی
 • جهت اخذ پروانه اشتغال
 •  تمدید پروانه اشتغال ( پروانه کار ) 
 • مراحل اخذ مجوز گذراندن دوره کاروزی و مصاحبه حرفه ای
 • شرایط عضویت در سازمان نظام روانشناسی
 • حذف شدن مدرک کارورزی جهت عضویت در سازمان نظام روانشناسی به چه معناست
 • مراحل صدور پروانه اشتغال
 • دریافت پروانه اشتغال تخصصی
 • شرایط اخذ پروانه روانشناسی
 • مراحل تکمیل پروانه کار
 • شرایط اخذ پروانه اشتغال از نظام روانشناسی
 • شرایط جدید عضویت در سازمان نظام روانشناسی
 • نحوه عضویت در سازمان نظام روانشناسی
 • راهنمای ثبت نام در سامانه عضویت
 • آشنایی با سوالات مصاحبه
 • اصول علمی اخلاقی و حرفه ای جهت عضویت در سازمان نظام روانشناسی
 • راهنمای ثبت نام عضویت در سازمان نظام روانشناسی

می توانید همه روزه با مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید . مشاوران مجرب و متخصص مرکز آویژه دانش همه روزه در خدمت شما عزیزان هستند .

 

برای مشاوره در زمینه شرایط و نحوه عضویت در سازمان نظام روانشناسی و اخذ پروانه اشتغال

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 18 نظر:

 1. سلام وقت بخیر
  بنده کارشناسی صنایع غذایی خوندم و ارشدم روانشناسی بالینی هست. مدرک ارشدم رو سال ۹۵ دریافت کردم. برای اینکه بتونم پروانه اشتغال به کار بگیرم چه باید کنم؟ باتوجه به توضیحاتی که دادید من باید مجددا لیسانس در رشته روانشناسی بخونم؟! هیچ راه دیگه ای نیست؟

 2. سلام خسته نباشید …کاش حداقل به جزمدرک دانشگاهی مبارکتون برای پروانه و عضویت در نظام ملاک سواد کار تجربی هم بود بنده ۲۱۶ ساعت سی بی تی گذروندم هر جا هم میرم میگویند اطلاعاتت خوبه و درمانگر خوبی میشی اما چون امکانات نیست نمیتونم ادامه تحصیل بدم و با مدرک کارشناسی موندم
  خیلی ها هم که پولدارند دانشگاه آزاد و…..راحت مدرک و پروانه و…..

 3. سلام خسته نباشید من ورودی مهرماه ۹۳هستم ومدرک کارشناسی ارشد رادر۹۵/۶/۲گرفتم کارشناسیم هم نامرتبط هست می تونم امتحان بدم وپروانه اشتغال را بگیرم؟

 4. با سلام آیا رشته علوم تربتی گرایش ابتدایی با کارشناسی ارشد روان شناسی عمومی مرتبط است؟

  1. سلام وقت شما بخیر

   لطفا جهت مشاوره اخذ پروانه و عضویت در نظام روانشناسی از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از سراسر ایران تماس حاصل فرمایید.

 5. با سلام و وقت بخیر
  خواهشمند است برای کسانی که ارشد روان شناسی گرفتند وکارشناسی آن غیر مرتبط است جهت صدور پروانه اشتغال، همانند کسانی که ارشد مرتبط روان شناسی دارند امتحان بگیرید.یا دوره هایی را مصوب نمایید که بگذرانند تا به انتظارات به حق سازمان نظام روان شناسی پاسخ دهند. واگر پاسخگو بودند صدور پروانه اشتغال را برایشان پیش بینی نمایید.
  واگر دیدگاه این باشد که که ارشد روان شناسی غیر مرتبط نمی تواند کار اشتغال داشته باشد. در ابتدا باید به مسوولین اطلاع داده شود. که افراد ی که در ارشد روان شناسی قبول می شوند باید مدرک کارشناسی آنان غیر مرتبط نباشد. و افراد با مدرک کارشناسی غیر مرتبط در ارشد روان شناسی را پذیرش نکنند. ولی به نظر میرسد .برخی مسوولین این نظر را داشته اند که پذیرش دانشجو در ارشد روان شناسی با داشتن مدرک کارشناسی غیر مرتبط می تواند درست باشد. ومی توانند کمک نمایند.. (واین طرح صادق است .و فراگیر نیست می توان امتحان گرفت یا….)چه بسا از افرادی که با داشتنن مدرک ارشد روان شناسی و دارا بودن مدرک کارشناسی مرتبط توانمند تر ومفید تر برای جامعه باشند لذا پیشنهاد می شود که در این زمینه بازنگری نمایند. چون انسان با پشتکار می تواند فرد مفیدی باشد. که به انتظارات پاسخ مناسب دهد.

 6. سلام.خسته نباشید.رشته کارشناسی من حقوق هست.اگر من کارشناسی ارشد بگیرم نمیتونم پروانه اشتغال بگیرم؟

  1. سلام وقت شما بخیر

   برای عضویت و یا اخذ پروانه نظام روانشناسی شرایط گوناگونی وجود داشته و مدرک تحصیلی شما نیز برای اخذ آن قابل بررسی است .

   شما برای این مورد می توانید با کارشناسان نظام روانشناسی مرکز مشاوره مشورت نمایید که می بایست از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از سراسر ایران تماس حاصل فرمایید.

 7. با سلام ممکنه راهنمایی بفرمایید که مصاحبه درچه موردی است کسی هست که پروانه گرفته باشه و راهنمایی کنه که فرایندش چطوریه و مصاحبه و آزمونش به چه صورتیه یه ذهنیت داشته باشه آدم

 8. سلام
  من کارشناسی علوم تربیتی(گرایش مدیریت اموزشی خوندم) الان دارم ارشد روانشناسی تربیتی می خونم به نظر شماکارشناسی من مرتبط حساب میشه چون استادای دانشگاه میگفتن مرتبطه و آیا به من پروانه میدن

 9. سلام من کارشناسی روانشناسی محض دارم و میخوام ارشد عمومی بخونم باتوجه به مدارکم مجوز برا مطب زدن میدن.چون من شنیدم به بعضی گرایش ها مثل ارشد شخصیت مجوز نمیدن

 10. با سلام و عرض خدا قوت آیا رشته علوم تربتی گرایش ابتدایی با کارشناسی ارشد روان شناسی عمومی مرتبط است؟و جهت گرفتن کارت نظام روان شناسی چه مراحلی باید طی کنم ممنون از لطف شما

 11. سلام و خدا قوت
  من کارشناسی مامایی دارم و ارشد مشاوره میخواستم برای شماره نظام و عضویت در نظام روانشناسی و مشاوره شرکت کنم آیا با وجود مقطع کارشناسی مامایی شماره نظام مشاوره به من تعلق میگیرد ؟اگر جواب مثبت است من چطوری برای اخذ شماره نظام اقدام کنم ؟ممنون

  1. سلام فاطمه خانم
   برای دریافت مجوز نظام روانشناسی باید کارشناسی مرتبط داشته باشید.
   موفق باشید

 12. سلام
  دوستان عزیز ،کارشناسی علوم تربیتی ،پیش دبستانی و …با روانشناسی شاید هم خانواده باشد اما برای فعالیت کلینیکی غیر مرتبط است ،در تعجبم بعضی دوستان میگویند کارشناسی غیر مرتبط شاید کوثر هم باشد ،دوستان عزیز در دوره کارشناسی یک دانشجوی روانشناسی ۱۳۶واحد میگذراند که ۱۱۰واحدش روانشناسی است کسی که فیزیولوژی اعصاب و غدد،نورو سایکولوژی ،روانشناسی احساس و هیجان ،آسیب شناسی روانی ،شخصیت و … را تا به حال نشنیده باشد چطوری با ۳۰واحد ارشد می‌تونه مردم را درمان یا هدایت کنه ،کسانیکه علاقمند هستند حتما دو مقطع شأن باید مرتبط باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068