شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟

شرایط تاسیس مطب روانشناسی

تاسیس مطب روانشناسی

تاسیس مطب روانشناسی یکی از انگیزه های داوطلبان کنکور سراسری برای انتخاب این رشته میباشد . سالانه بسیاری از داوطلبان در مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته ی روانشناسی پذیرش میشوند . که هدف اکثریت این داوطلبان تاسیس مطب روانشناسی میباشد . اما با توجه به اهمیت بالای امر مشاوره و روانشناسی در جامعه و همچنین افزایش نیاز در این زمینه برای فعالیت در این حوزه قوانین سخت گیرانه ای تصویب شده است . لذا با وجود اینکه داشتن مدرک تحصیلی یکی از شرایط لازم برای تاسیس مطب روانشناسی میباشد ، اما باید توجه نمود که داشتن این مدرک شرط کافی برای این امر نیست . بلکه فردی که متقاضی تاسیس مطب روانشناسی است باید واجد تمام شرایط تعیین شده از سوی نظام روانشناسی نیز باشد . که اخذ تاییدیه و یا همان پروانه ی اشتغال از این سازمان مراحل و ضوابط خود را دارد .

علاقه مندان و متقاضیان تاسیس مطب روانشناسی ممکن است درباره ی شرایط لازم و قوانین تصویب شده و همچنین مراحل اداری اخذ پروانه فعالیت با سوالات مختلفی مواجه باشند . به همین خاطر در ادامه ی این متن سعی میکنیم به پاسخ سوالاتی همچون مدرک تحصیلی مورد تایید برای اخذ پروانه ی فعالیت برای مطب روانشناسی ، چگونگی دریافت پروانه فعالیت مراکز مشاوره و روانشناسی ، مراحل صدور آن و بسیاری مطالب دیگر که متقاضیان در این مسیر باید بدانند ، خواهیم پرداخت . لذا به شما توصیه میکنیم برای اطلاع از این موارد و رفع ابهامات و سوالات خود به موارد ذکر شده در این مطلب دقت نمایید .


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس کلینیک روانشناسی چگونه است؟


شرایط تاسیس مطب روانشناسی

شرایط تاسیس مطب روانشناسی در سازمان روانشناسی و مشاوره به تصویب رسیده است . که تنها افراد دارای این شرایط میتوانند برای تاسیس مطب روانشناسی اقدام نمایند . اگر بخواهیم به برخی از شرایط تاسیس مطب روانشناسی بپردازیم باید به مواردی همچون داشتن مدرک تحصیلی مرتبط اشاره کرد . که حداقل مدرک تحصیلی مورد نظر شامل مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی و مشاوره میباشند و دیگر رشته های مرتبط با این حوزه ، اجازه فعالیت ندارند . این در حالی است که داوطلبان با رشته های نامرتبط در مقطع کارشناسی که مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا مرتبط دریافت میکردند ، تا قبل سال نود و سه میتوانستند مجوز فعالیت مرکز مشاوره و روانشناسی دریافت کنند . اما پس از این تاریخ داشتن مدرک کارشناسی مرتبط نیز یکی از شرایط لازم برای دریافت مجوز است . از دیگر شرایط تاسیس مطب روانشناسی باید به عضویت در نظام مشاوره و روانشناسی کشور اشاره کرد .

همچنین برای دریافت اجازه فعالیت در زمینه ی مشاوره روانشناسی و ارائه خدمات در مطب روانشناسی حداقل باید یک سال از زمان فارغ التحصیلی متقاضی گذشته باشد . از دیگر شرایط تاسیس مطب روانشناسی مربوط به شرایط نظام وظیفه ی آقایان میباشد . که بر این اساس متقاضیان مرد باید دارای کارت پایان خدمت سربازی باشند و هیچگونه محدودیتی در این مورد نداشته باشند . یکی از مواردی که در گذشته برای دریافت مجوز فعالیت الزامی بود داشتن مدرک کارورزی بود . این مدرک مبنی بر داشتن سابقه فعالیت حرفه ای است . که در حال حاضر جز شرایط لازم برای اخذ مجوز مطب روانشناسی نمیباشد . اما این به این معنا نیست که داشتن مهارت ها و سابقه عملی برای این کار لازم نمیباشد . بلکه یکی از ضروریات فعالیت در هر زمینه ای اخذ تجربه و مهارت کافی در آن مورد میباشد .


بیشتر بخوانید: شرایط دریافت پروانه نظام روانشناسی


شرایط تاسیس مطب روانشناسی

مراحل تاسیس مطب روانشناسی

مراحل تاسیس مطب روانشناسی شامل تمام مواردی میباشد که از سوی سازمان های زیربط اعلام شده و متقاضی تاسیس مرکز مشاوره و روانشناسی ملزم به گذراندن تمام این مراحل میباشد . یکی از اولین مراحل تاسیس مطب روانشناسی عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور میباشد . که برای این کار باید فرم های مربوطه را پر کند و مدارک خواسته شده را برای این سازمان ارسال نماید . پس از ارسال این مدارک و بررسی آنها در کمیسیون های مربوطه ، نتیجه پذیرش و یا عدم پذیرش متقاضی به شکل کتبی اعلام میگردد . انجام مصاحبه حضوری از دیگر مراحل تاسیس مطب روانشناسی میباشد . در این مصاحبه تعیین میگردد که فرد متقاضی برای فعالیت در حوزه مشاوره و روانشناسی فرد مناسبی میباشد یا خیر . که در صورت عدم قبولی دلیل آن به اطلاع متقاضیان میرسد .

همچنین در صورت قبولی در این مصاحبه ، مراجعه برای دریافت پروانه فعالیت و یا مجوز مطب روانشناسی میباشد . افراد دارای این مدرک میتوانند برای راه اندازی مطب روانشناسی اقدام نمایند . این افراد پس از تاسیس مطب موظف میباشند ضمن نصب تابلو بر اساس مصوبات و تعرفه های سازمان مربوطه هزینه ی مربوط به خدمات خود را دریافت نمایند .


بیشتر بخوانید: همه چیز درباره نحوه گرفتن پروانه نظام روانشناسی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چگونگی اخذ مجوز تاسیس مطب روانشناسی

چگونگی اخذ مجوز تاسیس مطب روانشناسی همانطور که در پاراگراف قبل گفته شد ، شامل چند مرحله و پله میباشد . که متقاضی باید بر اساس این مراحل برای راه اندازی مطب روانشناسی گام بردارد . در حال حاضر نیاز به خدمات مشاوره دربین اقشار مختلف جامعه افزایش یافته است ، لذا نظارت بر تاسیس مراکز مشاوره و دریافت پروانه ی فعالیت در این زمینه افزایش یافته است . و صرفا داشتن مدرک تحصیلی نمیتواند تایید کننده صلاحیت فرد برای فعالیت در این حوزه باشد . به همین دلیل سازمان نظام مشاوره و روانشناسی کشور برای نظارت بر این موضوع راه اندازی شده است . لذا متقاضیان برای کسب اطلاعات کامل درباره چگونگی اخذ مجوز تاسیس مطب روانشناسی  باید به سایت اینترنتی این سازمان مراجعه نمایند و در نهایت در این سازمان عضو شوند تا طی مراحلی صلاحیت و یا عدم صلاحیت آنها برای دریافت مجوز راه اندازی مطب روانشناسی تایید شود .

متقاضیان میبایست بعد از دریافت پروانه فعالیت از این سازمان ، نسبت به تاسیس مرکز مشاوره و روانشناسی اقدام کنند . در این مورد نیز باید پس از تکمیل فرم های مربوطه ، مدارک خواسته شده ارائه شوند . که این مدارک شامل شرحی از فعالیت ها و سوابق حرفه ای متقاضی و همچنین کپی پروانه فعالیت میباشد . پس از دریافت مجوز نیز فعالیت مراکز مشاوره تحت نظر سازمان روانشناسی و مشاوره کشور میباشد . که تعرفه ها و هزینه های دریافتی از مراجعین باید منطبق بر مصوبات و قوانین این سازمان باشد .


بیشتر بخوانید: شرایط اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی


مراحل تاسیس مطب روانشناسی

مدارک لازم برای تاسیس مطب روانشناسی

مدارک لازم برای تاسیس مطب روانشناسی یکی از چندین سوالی است که پیش روی متقاضیان تاسیس مراکز روانشناسی و مشاوره میباشد . این مدارک از سوی سازمان ناظر بر صدور مجوز فعالیت مراکز مشاوره و روانشناسی اعلام میگردد . لذا متقاضیان دریافت مجوز مرکز مشاوره و روانشناسی برای اطلاع از این مدارک باید به اطلاعیه های این سازمان توجه نمایند . اما برای راحتی کار شما عزیزان ما در اینجا به شرح این مدارک میپردازیم . از جمله مدارک لازم برای تاسیس مطب روانشناسی میتوان به مواردی همچون ؛ کپی برابر اصل تمام مدارک تحصیلی مربوط به رشته های مشاوره و روانشناسی ، عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور و داشتن تاییدیه از این سازمان ، گواهی سلامت روانی ، کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی ، گواهی عدم سابقه کیفری ، دوقطعه عکس پرسنلی  و … اشاره نمود .


بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای دریافت پروانه نظام روانشناسی


سوالات متداول

شرایط گرفتن مجوز دفتر مشاوره چیست ؟

داشتن مدرک تحصیلی مشاوره و یا روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر ، عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور از جمله شرایط گرفتن مجوز مرکز مشاوره میباشد .

صدور مجوز دفتر مشاوره خانواده چیست ؟

صدور مجوز شامل دریافت اجازه فعالیت در حوزه مشاوره و روانشناسی و راه اندازی مطب روانشناسی میباشد که تحت نظر سازمان نظام روانشناسی کشور صورت میپذیرد .

چگونگی تاسیس مطب روانشناسی ؟

علاقه مندان باید ضمن داشتن مدرک تحصیلی و همچنین مهارت های مورد تایید سازمان روانشناسی کشور و همچنین عضویت در این سازمان برای راه اندازی مطب روانشناسی اقدام نمایند .

شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 1,037 نظر:
 1. سلام من مدرک کارشناسی کامپیوتر دارم و ارشد روانشناسی بالینی پیام نور. اگر که دکتری هم بالینی مدرک بگیرم میتونم با کسب مجوز ممطب بزنم؟

  1. سلام وقت بخیر
   امکان دریافت پروانه اشتغال در صورت داشتن شرایطی امکان پذیر است

 2. سلام ،بنده لیسانس علوم اجتماعی دارم ،ارشد روروانشناسی بالینی بخونم میتونم مطب بزنم؟
  یاباید کارشناسیم روانشناسی باشه؟

  1. سلام
   خیر امکان پذیر نیست به دلیل این که باید کارشناسی شما روانشناسی یا مشاوره باشد

 3. سلام
  کارشناس علوم تربیتی گرایش تکنولوژی آموزشی درسال ۷۰فارغ التحصیل شدم. وارشد روانشناسی بالینی دارم می تونم مطب بزنم؟

 4. سلام من دهم هستم .اگر برم رشته مشاوره دانشگاه فرهنگیان بگیرمو بعد ادامه تحصیل بدم تا مقاطع ارشد .میتونم مطب بزنم ؟

  1. سلام
   اگر کلینیک روانشناسی منظورتون هست باید دو تا مقطع تحصیلی شما روانشناسی یا مشاوره باشد

 5. سلام من لیسانس روانشناسی میخونم تو پیام نور اگر ارشد بالینی تو همون پیام نور بخونم میتونم مطب بزنم ؟

 6. سلام
  اگر کارشناسی الکترونیک باشه و غیر مرتبط و غیر انتفاعی ،اگر ارشد و دکترای روانشناسی بالینی بگیری میشه مطب زد؟ ودیگه اینکه در قبولی مصاحبه دکتری بااین شرایط رد میکنن شخص رو؟ ممنون میشم جواب بدین.

  1. سلام وقت بخیر شما با داشتن دو مدرک در دو مقطع رشته روان شناسی و کسب مجوز از سازمان نظام میتوانید مطب بزنید و در رابطه با مصاحبه دکتری اگر این مقطع را در دانگشاه با رنکینگ خوب درس بخوانید احتمال پذیرفته شدن بیشر میشود..

 7. سلام من کارشناسی روانشناسی عمومی خوندم و ارشدم هم روانشناسی عمومی می باشد میتونم مطب بزنم ؟؟؟

  1. سلام
   بله امکان پذیراست در صورتی که ابتدا عضو سازمان نظام روانشناسی به مدت یک سال و سپس پروانه ی اشتغال نظام روانشناسی را کسب کنید

 8. سلام
  من لیسانس روانشناسی از دانشگاه پیام نور(فراگیر) هستم بعد از ۶سال از گرفتن لیسانس اگه ارشد روانشناسی بخونم‌میتونم مطب بزنم

 9. سلام وقت بخیر من کارشناسی رشته اموزش ابتدایی از دانشگاه فرهنگیان هستم. برای ارشد اگه روانشناسی بالینی از پیام نور بگیرم به صورت مجازی و بعد از گرفتن دکتری مجاز به زدن مطب هستم؟

 10. سلام
  آیا با لیسانس مشاوره و راهنمایی و ارشد روانشناسی بالینی می توان مطب زد؟

 11. سلام اگه دانشگاه آزاد روانشناسی بخونم. چند سال ومطب طول می‌کشه اگه آزاد بخونم میتونم ومعدل لازم

 12. سلام وقت بخیر،بنده معلم رسمی هستم با کارشناسی روانشناسی عمومی و قصد دارم ارشد روانشناسی تربیتی از دانشگاه غیرانتفاعی بگیرم آیا امکان کیلینیک زدن دارم؟ میشه کار درمانی کرد؟

 13. باسلام.من لیسانس رشته علوم تربیتی خوندم. والان ارشد روان شناسی عمومی.اما میگن مجوز کلینیک به رشته های روان شناسی عمومی داده نمیشه.با اینکه خیلی کارگاه‌ها ورزنه ی خوبی دارم.وسال ۹۳ ارشد گرفتم.اما همه میگن باید روان شناسی بالینی مدرک داشته باشم.امسال ارشد شرکت کردم و روان سنجی قبول شدم.آیا با ارشد روان سنجی مجوز کلینیک بهم میدن یانه.ممنون میشم پاسخگو باشید

 14. سلام برای کسی که هزینه مطب نداشته باشه چی،ولی مدارک تحصیلی داشته باشه چی؟؟؟

 15. سلام وقت بخیر ببخشید من کارشناسی و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دارم در حال حاضر ارشد مشاوره خانواده میخونم اگر دکترا رو روانشناسی بگیرم مرتبط محسوب میشه و مجوز تاسیس مطب میتونم بگیرم یا باید دکترارو هم مشاوره بخونم ؟

  1. سلام وقت بخیر
   قوانین خاصی در این زمینه برای سازمان نظام روان شناسی وجود دارد

 16. سلام
  من کارشناسی روانشناسی عمومی رو امسال تموم کردم و برا کنکور ارشد روانشناسی عمومی قبول شدم.
  آیا میتونم بعد از اتمام درس مجوز کلنیک بگیرم؟ یا فقط ارشد بالینی این حق رو داره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 17. سلام خسته نباشید من لیسانس روانشناسی و فوق لیسانس روانشناسی شخصیت دارم میتونم مطب بزنم

  1. سلام وقت بخیر
   شرایطی در این زمینه برای پروانه اشتغال سازمان نظام روان شناسی وجود دارد

 18. سلام من مدرک کارشناسی دبیری زیست از فرهنگیان دارم وارشد بالینی قبول شدم بعد پایان ارشد میتونم مطب بزنم؟؟
  اگه نمیشه میتونم بعد پایان ارشد، لیسانس روان بگیرم و بعد مطب بزنم؟

 19. سلام، بالیسانس روانشناسی میشه مرکزمشاوره تحصیلی زد ؟؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید 🙏🙏🙏🙏🌹

 20. با سلام بنده لیسانس علوم تربیتی و فوق لیسانس روانشناسی بالینی خوندم عضو نظام مشاوره هم هستم و در حین طرح بعد یک سال و نیم استخدام وزارت بهداشت در زمینه مشاوره درمانگاه شدم میتونم مجوز دریافت کنم و مطب بزنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر باشه برای گرفتن مجور دو مقطع لیسانس و ارشد میباست روانشناسی یا مشاوره باشد.

 21. سلام وقت بخیر من زیست شناسی دانشگاه پیام نور خوندم اگر ارشد و دکترای روانشانسی بگیرم میتونم مطب بزنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر باشه برای گرفتن مجور دو مقطع لیسانس و ارشد میباست روانشناسی یا مشاوره باشد.

 22. سلام فردی که کارشناسی مشاوره و کارشناسی ارشد روانشناسی داره ، مانعی برای تاسیس مطب نداره؟ و اینکه این فرد در زمینه اختیارات یک روانشناس هیچ تفاوتی با کسی که هم کارشناسی و هم ارشدش روانشناسی بوده نداره؟
  من هدفم رشته روانشناسیه اما چون با رشته مشاوره امکان قبولی کارشناسی در دانشگاه دولتی بیشتر میشه، میخواستم کارشناسی مشاوره بگیرم اما بعدا حتما در رشته روانشناسی ادامه تحصیل بدم. ایا میتونم اختلالات رو درمان کنم و مانعی برام در اینده پیش نمیاد؟ بی نهایت ممنونم ازتون

 23. سلام وقت بخیر
  من امسال فارغ التحصیل شدم تو رشته مهندسی صنایع
  الان میخوام مسیرمو عوض کنم و روانشناس بشم و کلینیک بزنم
  حالا سوالم اینه که کنکور وزارت بهداشت و وزارت علوم برای من فرقی داره یعنی اگه وزارت علوم برم نمیتونم مطب بزنم
  و اینکه من میخوام این کارشناسی روانشناسی روپیام نور بخونم این مشکلی ایجاد نمیکنه
  و اینکه به نظرتون میتونم امسال پیام نور ثبت نام کنم همین امسالم کنکور ارشد بدم و همزمان تموم کنم جفتش رو
  چون پیام نور به صورت خودخوانه
  خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

 24. سلام
  اگه کسی لیسانسش رو پیام نور به صورت خودخوان بگیره بعد ارشد روانشناسی بالینی بخونه و بعدم دکتری
  میتونه مطب بزنه بعد اینکه کنکور ارشد وزارت علوم و وزارت بهداشت برای مطب زدن فرقی نمیکنه یعنی مشکلی نداره کنکور وزارت علوم بدیم
  دراخر میتونیم مطب بزنیم؟؟

 25. سلام اگر لیسانس روانشناسی از دانشگاه غیر حضوری داشته باشیم و در مقطع کارشناسی ارشد حضوری ادامه تحصیل بدیم
  باتوجه به غیرحضوری بودن مدرک لیسانس امکان اخذ پروانه مطب وجود دارد؟؟؟؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر باشه بستگی به نظر سازمان روانشناسی دارد و همچنین داشتن پروانه اشتغال.

 26. سلام وقت بخیر
  من کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد و ارشد مدیریت کارآفرینی از دانشگاه رازی دارم، آیا اگر دکتری در رشته روانشناسی در یکی از دانشگاه های معتبر بخونم، می تونم مطب روانشناسی بزنم؟
  و اینکه اگر دکتری مشاوره بگیرم میتونم کلینیک مشاوره بزنم؟

 27. سلام
  آیا با لیسانس پرستاری . مدرک ارشد و دکترای روانشناسی بالینی اجازه مطب میدهند؟ ممنون میشم جواب بدید

 28. ببخشید برایاجازه تاسیس مطب روانشناسی فرمودین گواهی سلامت روانی ابن سلامت روانی در چه حد باید باشه مثلا کسی وسواس داشته باشه مشکل ایجادمیشه

 29. با سلام. بنده کارشناسی آموزش ابتدایی دارم، ارشد بالینی دانشگاه ازاد، دکتری مدیریت آموزشی. می‌خوام مجددا کارشناسی روانشناسی پیام نور بخونم
  آیا میتونم بعد از اخذ کارشناسی مطب بزنم؟

 30. سلام وقت بخیر
  بنده مدرک لیسانس آموزش ابتدایی از دانشگاه فرهنگیان و کارشناسی ارشد روانشناسی شخصیت از دانشگاه ازاد رو دارم
  میخاستم بدونم اگر برای مقطع دکترا در موسسه ای مدرک بگیرم تحت عنوان پردیس پژوشگاهی که زیر نظر وزارت علوم نیست و زیر نظر دفتر ریاست جمهوری هست ایا میتونم برای دریافت مجوز مطب اقدام کنم؟ ممنونم

 31. سلام وقتتون بخیر… اگه مدرک کارشناسی آموزش کودکان استثنائی از دانشگاه فرهنگیان داشته باشیم و ارشد روانشناسی بالینی بگیریم، میتونم مطب بزنم یا نه؟

   1. سلام وقت بخیر
    بنده لیسانس علوم تربیتی و فوق لیسانس روانشناسی بالینی خوندم عضو نظام مشاوره هم هستم و بعد یک سال و نیم طرح استخدام رسمی نیروی بهداشت شدم
    ایا میتونم مجوز کیلینک بگیرم و مطب بزنم؟

    1. سلام وقتتون بخیر باشه برای گرفتن مجور دو مقطع لیسانس و ارشد میباست روانشناسی یا مشاوره باشد.

 32. سلام با کارشناسی علوم تربیتی و ارشد روانشناسی تربیتی میشه مجوز مطب گرفت؟

  1. خیر، دقت کنید دومقطع باید روانشناسی گرفته باشید، تربیتی میتونید تو مراکز تحصیلی خدمت ارایه بدید، فقط روانشناس بالینی می‌تونه مطب بزنه اونم باشرایط کامل، خواندن ارشد عمومی و تربیتی غیرمرتبط برای کسی خوبه که شاغله

  1. سلام
   خیر باید ارشد رواننشناسی یا مشاوره داشته باشید و یک سری شرایط دیگر که برای اطلاع بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 33. سلام آیا با لیسانس روانشناسی کودکان استثنایی و ارشد روانشناسی ورزشی میشه مطب زد

 34. سلام

  اگر به صورت مجازی و تو واحد الکترونیکی درس بخونیم میتونیم با همون مدرک که روش درج شده الکترنیکی مطب بزنیم؟

 35. سلام
  با مدرک روانشناسی که روش زده واحد الکترونیکی میشه مطب زد یا نه؟

  یعنیانتقالی گرفتس به واحد الکترونیکی و مجازی درس خوندی.

 36. سلام با لیسانس مشاوره وارد روانشناسی تربیتی میشه مرکز زد مجوز میدن ؟ لطفا جواب بدین

 37. سلام در صورتیکه شخص همه شرایط را برای تاسیس مطب مشاوره و روانشناسی داشته باشد ولی شاغل در شرکت دولتی باشد ممنوعیت ندارد یعنی نیازی به انصراف از شغل دولتی نیست ؟ و مجوز مطب صادر میشه ؟

 38. سلام برای اتباع خارجی
  اگر مدرک روانشناسی داشته باشند میتوانند مطب بزنند ؟
  و اینکه برای اتباع با مدرک روانشناسی کجا ها میتوانند مشغول به کار شوند ؟
  ممنون

  1. سلام خدمت شما،خیر برای مطب یا کلینیک و همچنین عضویت در سازمان روانشناسی باید تابعیت ایران داشته باشید .

 39. سلام خسته نباشین
  من کارشناس روانشناسی بالینی وارشدروانشناسی واموزش کودکان استثنایی هستم.مشکلم اینه که فاصله ی بین گرفتن دومدرکم چندین ساله ودرضمن هیچگونه سابقه ی کاررسمی ندارم ولی مرتب مطالعه دارم د رخیلی ازکارگاههای روانشناسی شرکت کرده ام.درضمن به سن بازنشستگی هم رسیده ام ولی خیلی مایل به فعالیت دراین حوزه هستم.ایابه نظرشماامکان گرفتن جوازوفعالیت دارم؟

  1. سلام وقت بخیر شما می توانید برای دریافت مجوز اقدام کنید و درخواست مصاحبه حضوری بدهید

  2. مشکلی برای گرفتن پروانه ندارید؛ اما باید گروه مصاحبه کننده را در داشتن شخصیت و توان کار مشاوره و روان درمانی قانع کنید.

 40. سلام بنده لیسانس مشاوره دارم و ارشد روانشناسی تربیتی بخونم میتونم مجوز کلینیک بگیرم

 41. سلام وقت به خیر . کسی که کارشناسی مشاوره خونده باشه ولی ارشد روانشناسی بخونه میتونه شماره نظام بگیره؟ و ایا میتونه مطب بزنه؟ ایا شماره نظام با پروانه نظام فرق داره یا هر فردی که ارشد روانشناسی داشته باشه بهش شماره نظام تعلق میگیره با هر نوع لیسانسی؟

  1. سلام. طبق اساسنامه سازمان نظام مدارک دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم دارای اعتبار لازم برای دریافت مجوز فعالیت از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره هستند.

 42. ایا مدرک ارشد روانشناسی عمومی فراگیر پیام نوربرای زدن مطب مشاوره روانشناسی معتبراست؟

  1. سلام. بله مدارک دانشگاهی دارای مجوز از وزارت علوم برای دریافت پروانه اشتغال از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره دارای اعتبار هستند.

 43. سلام.با مدرک ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه پیام نور دوره فراگیر میتوان نظام گرفت و مجوز مطب گرفت؟؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر برای اخذ مجوز باید در بخش روانشناسی باید دو مقطع پشت هم را گذرانده و سپس طرح را به اتمام برسانید تا بتوانید جواز و عضویت را بگیرید .

  1. سلام وقت بخیر برای اخذ مجوز باید در بخش روانشناسی باید دو مقطع پشت هم را گذرانده و سپس طرح را به اتمام برسانید تا بتوانید جواز و عضویت را بگیرید.

 44. سلام
  من لیسانس حقوق سال ۹۰ گرفتم
  الان اگر ارشد روانشناسی بخونم میتونم برای گرفتن مجوز کلینیک اقدام کنم؟

  1. سلام وقت بخیر باید دو مقطع پیوسته را تحصیل کنید و بعد دوره و طرح را بگذرانید تا مجوز مربوطه به شما داده شود .

 45. سلام من خدمت سربازی معاف از رزم دیسک کمر میباشم شرایطشو دارم که اقدام به راهندازی مطب کنم ؟

 46. باسلام ووقت بخیر
  من کارشناسی علوم تربیتی،ارشد مدیریت اموزشی، ودکتری روانشناسی بالینی دارم
  ایامیتونم عضونظام روانشناسی بشم وپروانه اخذکنم ومطب بزنم؟؟؟

 47. باسلام وقت بخیر
  بنده کارشناسی علوم تربیتی، ارشدهم مدیریت اموزشی، و دکتری روانشناشی بالینی دارم ایا میتونم مطب بزنم واز سازمان پروانه بگیرم وعضو نظام روانشناسی بشم؟؟؟

 48. سلام من لیسانس زیست شناسی سال۸۵گرفتم الان اگر ارشد روانشناسی بگیرم امکان زدن مطب رو دارم؟ با توجه به اینکه لیسانسم رو قبل از سال ۹۳ و قانون دو ۲مدرک متوالی گرفتم ممنونم پاسخ بدین

   1. اگر تا دکتری روانشناسی روانسنجی ادامه بدیم ولی لیسانس غیر مرتبط باشه باز هم اجازه مطب نمیدن

   2. لیسانس غیر مرتبط اما ارشد مشاوره خانواده میتونه در کلینیک روانشناسی خصوصی یا دولتی بعنوان مشاور کار کنه؟

 49. سلام با مدرک روانشناسی دانشگاه ازاد بدون کنکور و کاری ارشد دانشگاه آزاد میشه مطب زد

 50. سلام و وقت بخیر
  من کارشناسی علوم تربیتی گرایش اموزش ابتدایی هستم. میخوام ارشد روانشناسی بالینی و یا عمومی بخونم. میخواستم بدونم پس از به اتمام رسوندن ارشدم میتونم مجوز تاسیس مطب بگیرم؟

 51. سلام من کارشناسی علوم اجتماعی دارم و ارشد مشاوره خانواده اگه برای دکترا روانشناسی بخونم اجازه تاسیس مطب به من میدهند؟

 52. سلام ببخشید غیر از روانشناسی بالینی توی چه شاخه های از روانشناسی میشه مطب زد؟

 53. سلام ببخشید غیر از روانشناسی بالینی توی چه شاخه های از روانشناسی میشه مطب زد؟

  1. سلام و وقت بخیر
   بنده لیسانس روانشناسی عمومی از دانشگاه پیام نور و ارشد روانشناسی تربیتی از دانشگاه پیام نور تبریز هستم. آیا می تونم مرکز مشاوره تحصیلی بزنم؟

   1. سلام وقت بخیر
    داشتن مدرک تحصیلی مشاوره و یا روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر ، عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور از جمله شرایط گرفتن مجوز مرکز مشاوره میباشد

 54. سلام من دانشجوی مقطع کارشناسی رشته آموزش ابتدایی در دانشگاه فرهنگیان هستم می توانم در آزمون ارشد گرایش روانشناسی بالینی شرکت کنم ؟

 55. سلام من کارشناسی ادبیات فارسی داخل دانشگاه فرهنگیان خواندم برای ارشدو دکتری به روان شناسی بالینی فکر میکنم. من با این شرایط امکان تاسیس مطب دارم ؟
  برای تدریس در دانشگاه هم محدودیتی هست؟
  پیشاپیش سپاسگزارم از پاسخگویی شما

 56. سلام و خسته نباشید. ببخشید من کارشناسی روانشناسی خوندم و الآن هم ترم ۳ ارشد روانشناسی عمومی دانشگاه بهشتی هستم. میخواستم بپرسم آیا دانشگاه بهشتی میتونه روند مجوز گرفتن من برای مطب رو آسان تر کند؟

  1. سلام مراحل اخذ مجوز و تایید صلاحیت فقط زیرنظر سازمان نظام روانشناسی است،البته نوع دانشگاه تحصیل نیز امتیازاتی دارد که در مصاحبه لحاظ میشود.

 57. سلام
  من لیسانس حقوق دارم.. ارشد روانشناسی عمومی بخونم دوره دکترا میشه روانشناسی بالینی خوند؟

  1. سلام بله میتوانید اما بعد از انتخاب رشته ، در حیطه مصاحبه ممکن است امتیاز مرتبط بودن لیسانس را نگیرید.

   1. سلام من لیسانس ادبیات دارم و ارشد روانشناسی تربیتی خوندم الان دکترا روانشناسی تربیتی قبول شدم پس از اخذ مدرکم میتونم پروانه یا مجوز تاسیس کلینیک یا مطب مشاوره بزنم

    1. سلام. بلی با اخذ دو مدرک دانشگاهی در رشته های روانشناسی میتوانید مجوز فعالیت از سازمان نظام روانشناسی دریافت کنید.

     1. سلام چه فعالیتهایی (یا در چه زمینه ای باید مشاوره بدیم) رو تو مطبی که با مدرک ارشد و دکتری روانشناسی تربیتی گرفته می شه می تونیم انجام بدیم

 58. سلام وقت بخیر ایا با کارشناسی روانشناسی استثنایی دانشگاه فرهنگیان و کارشناسی ارشد بالینی کودک و نوجوان پیام نور میشه مجوز کلینیک گرفت؟

  1. سلام بله طبق قوانین داشتن دو مقطع پشت هم در رشته روانشناسی ، امکان درخواست مجوز برای کلینیک دارید اما باید ۱ سال عضو سازمان نظام روانشناسی باشید.

 59. سلام وقت بخیر ایا با کارشناسی روانشناسی استثنایی دانشگاه فرهنگیان و ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان پیام نور میشه کیلینیک زد؟

  1. سلام بله طبق قوانین داشتن دو مقطع پشت هم در رشته روانشناسی ، امکان درخواست مجوز برای کلینیک دارید اما باید ۱ سال عضو سازمان نظام روانشناسی باشید.

 60. سلام.
  من فوق لیسانس مدیریت دارم. میخوام اول ارشد رشته روانشناسی بخونم و تمومش کنم. بعد از دوسال میشه لیسانس روانشناسی رو هم بگیرم و مطب بزنم؟؟(یعنی اول ارشدو بگیرم بعد لیسانس رو)

 61. سلام وقت عالی مستدام
  کارشناسی علوم تربیتی گرایش مدیریت برنامه ریزی و ارشد مشاوره مدرسه دارم
  میتونم مطب بزنم؟

 62. با سلام . بنده کارشناسی علوم تربیتی و ارشد روانشناسی تربیتی دارم. میخواستم ببینم اگه آزمون دکتری روانشناسی بالینی شرکت کنم می تونم مطب بزنم؟

  1. سلام در صورت دریافت ۲مدرک روانشناسی پشت سرهم میتوانید برای اخذ پروانه مرکز مشاوره اقدام بغرمائید

 63. با سلام
  بنده ورودی ۱۳۹۳ روانشناسی بالینی هستم
  اگه الان در سال ۱۴۰۱, لیسانس بخونم,دو مقطع متوالی محسوب خواهد شد ؟ با توجه به اینکه لیسانس قبل از ارشد میشه!؟
  ممنون از راهنمایی شما

 64. سلام
  فارغ التحصیلان ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه غیر انتفاعی هم طرح دارن مثل دانشگاه های سراسری و پیام نور؟

  1. سلام . بله کارورزی جز چارت رشته روانشناسی است منتهی هر دانشگاهی شیوه خاصی برای گذراندن این واحد ها در پیش می‌گیرد.

 65. سلام اگر در دانشگاه ارشد رو به صورت آموزش محور تموم کنم و پایان نامه رو دیگه پاس نکنم یعنی به صورت آموزش محور مدرک ارشدم رو بگیرم به من مجوز مطب داده نمیشه یا مهم مرتبط بودن رشته ها هست چون من کارشناسیم روانشناسی عمومیه و ارشد روانشناسی تربیتی میخونم ولی قصد دارم پایان نامه برندارم و آموزش محور بردارم

 66. سلام خسته نباشید لیسانس روانشناسی به صورت مجازی گرفتم و الان ارشد بالینی دارم به (صورت حضوری ) آیا میتونم مجوز مطب بگیرم

 67. سلام، من دانشجوی لیسانس آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیانم، میخواستم بدونم که من چه ارشد و دکترایی باید بخونم که بتونم مطب روانشناسی بزنم؟ ، آخه من جزو وزارت علومم،چطوری میتونم ارشد و دکترای روانشناسی رو از وزارت بهداشت بگیرم؟ و اینکه با مدرک روانشناسی وزارت علوم نمیشه مطب زد؟

  1. سلام. برای دریافت مجوز فعالیت از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره باید در دو مقطع تحصیلی مدرک دریافت کرده باشید مدرک تمام دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم برای دریافت ۴ از اعتبار لازم برخوردار هستند.

 68. سلام وقت بخیر
  امکان تغییر گرایش در ارشد روانشناسی وجود داره؟
  لیسانس روانشناسی عمومی بودم و ارشد هم روانشناسی تربیتی هستم.دانشگاه آزاد امکان تغییر گرایش میدن؟ از همون تربیتی به عمومی؟

 69. سلام وقتتون بخیر ،ببخشیدبا مدرک لیسانس علوم تربیتی گرایش مدیریت ،میتونم با ادامه تحصیل در روانشناسی ارشد مطب بزنم ؟
  متاسفانه عده ای میگن میشه عده ای میگن نمیشه ،عده ای میگن اگر روانشناسی تربیتی بخونی امکانش هست ،
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 70. سلام وقت شما بخیر
  بنده لیسانس علوم انتظامی از دانشکده افسری (مورد تایید وزارت علوم است) و فوق لیسانس حقوق جزا و جرم شناسی دارم
  آیا می توانم پس از اخذ کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی یا مشاوره، مطب بزنم
  ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

 71. سلام من لیسانس روانشناسی دارم ارشد روانشناسی صنعتی قبول شدم میتونم بعد اتمام عضو سازمان روانشناسی بشم و مطب بزنم ؟اگه نه در دکترا گرایش دیگری بخوانم می‌توانم مطب بزنم ؟

 72. سلام من کارشناسی علوم تربیتی هستم اگر ارشد و دکترا روانشناسی بخونم میتونم مجوز مطب بگیرم ؟ چون جواب شما برا نظرات که خوندم یبار میگید بله میشه یبار هم میگید نه حتی اگه ازشد ودکترا روانشناسی باشه حتما باید کارشناسی هم روانشناسی باشه لطفا کامل برام توضیح دهید واقعا نمیدونم چه کنم

  1. اگردوتا مدرک روانشناسی پشت سر هم داشته باشید میتوانید مجوز مطب دریافت کنید

  1. بله. برای صدور مجوز پروانه تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره باید در دو مقطع دانشگاهی در رشته های روانشناسی یا مشاوره مدرک دریافت کرده باشید.

 73. سلام من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی روانشناسی هستم ولی ۲ ترمم مونده تا فارغ التحصیل بشم و میخوام با لیسانس قبلم که غیر مرتبط هست ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنم .برای مطب زدن با مشکل مواجه میشم ؟

  1. سلام خیر میتوانید به شرطی که مدرک لیسانس روانشناسی زودتر از ارشد صادر شود با مدرک قبلی در ارشد نیز تحصیل کنید.

 74. “باسمه تعالی”
  باسلام و احترام فراوان از صرف وقت و انرژی با پاسخ های عالی و غیر متناقض تان .
  احتراما بفرمایید فرد باداشتن مدرک ارشدبازرگانی و درحال اخذ ارشد روانشناسی و شایددکتری و کبرسنی (بالا رفتن سن ) اول : آیا سقف سنی برای اخذ پروانه نظام روانشناسی و مشاوره وجود دارد ؟دوم : آیا فقط با ارشد روانشناسی بدون دکتری می توان اقدام به تاسیس مطب و فعالیت نمود؟؟(در پاسخها پاسخ مثبت دیده شده بود!!!؟؟) سوم : آیا این موضوع منوط به داشتن مدرک دو رشته مرتبط مقاطع با فاصله و بدون فاصله می باشد ؟؟!!( لیسانس مرتبط و فوق نا مرتبط و دکتری مرتبط ) یا (کارشناسی و ارشد مرتبط ) ؟؟
  تسریع در پاسخ دقیق و شفاف موجب تشکر و سپاس فراوان ودلگرمی خواهد بود.
  و من ا.. التوفیق
  با تشکر جواد آزاد
  ایمیل:jnazad@gmail.com

 75. سلام. من لیسانس مشاوره دارم.
  ارشد روانشناسی بالینی یا عمومی بگیرم میتونم مطب بزنم؟

 76. سلام. من لیسانس مشاوره دارم.‌ اگه ارشد روانشناسی بالینی یا عمومی بگیرم میتونم مطب بزنم؟

 77. سلام وقت بخیر
  من مدرک کارشناسی روانشناسی دوره روزانه دارم و الان دانشجو ترم سوم کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی روزانه به صورت مجازی هستم در برخی از پیام های اینجا متوجه شدم مدارک مجازی مورد قبول نیست درسته ؟
  یعنی الان با مدرک ارشدم نمی تونم مطب بزنم ؟

  1. سلام. طبق اساسنامه سازمان نظام روانشناسی و مشاوره مدرک تمامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم می‌توانند برای دریافت مجوز فعالیت اقدام کنند.

 78. سلام اگه روانشناسی پیام نور خوانده باشیم میتوانیم ارشد روانشناسی بالینی بخونیم؟

  1. سلام. بله طبق اساسنامه سازمان نظام روانشناسی مدرک تمامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم از اعتبار لازم برای دریافت مجوز فعالیت برخوردار هستند.

 79. سلام اگه کارشناسی روانشناسی و دانشگاه پیام نور خونده باشیم و ارشد و دانشگاه سراسری و کارگاه های زیادی شرکت کرده باشیم میشه مجوز مطب گرفت؟

  1. سلام. بله طبق اساسنامه سازمان نظام روانشناسی مدرک تمامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم از اعتبار لازم برای دریافت مجوز فعالیت برخوردار هستند.

 80. سلام وقت بخیر
  ایا سازمان نظام روانشناسی جهت اخذ پروانه آزمون نداره ؟؟؟؟
  من یادمه تا چندسال پیش برای دریافت پروانه نظام روانشناسی که لازمه تاسیس مطب بود آزمون کتبی بسیار سفت و سختی داشت که هرکسی هم قبول نمیشد ؟؟؟
  میشه توضیح بدین درین باره ؟؟؟

  1. سلام. خیر آزمون کتبی برای صدور مجوز گرفته نمیشود ، برای اخذ مجوز باید نمره قابل قبول در مصاحبه کسب کنید.

 81. سلام بنده لیسانس عمران از دانشگاه ازاد دارم اگر بخوام کارشناسی ارشد روانشناسی بخونم و بعد بخوام مطب بزنم‌میتونم؟

  1. سلام. خیر برای دریافت مجوز کلینیک تخصصی روانشناسی باید در دو مقطع تحصیلی در رشته های روانشناسی و یا مشاوره تحصیل کرده باشید.

 82. سلام من لیساسنس علوم تربیتی هستم
  اگه بخام ارشد و دکترامو در رشته مشاورع بگیرم میتونم مطب بزنم؟

 83. سلام وقت بخیر بنده لیسانس میکروبیولوژی دارم،میخوام برا کنکور ارشد ۱۴۰۱ در رشته ی روانشناسی بالینی شرکت کنم،آیا با توجه به لیسانس غیر مرتبط میتونم در گرایش بالینی شرکت کنم؟اگه نتونم و ارشد روانشناسی در گرایش عمومی یا مشاوره بخونم بعد میتونم کنکور دکترا در رشته ی بالینی بدم؟هدفم مطب زدن هست،میشه بگید دقیقا باید چه گرایشی برا ارشد و دکترا بخونم که بتونم مطب بزنم؟
  و اینکه تو یه سایت خوندم نوشته بود تا قبل از سال ۹۳ افرادی که لیسانس غیر مرتبط داشتن اما ارشد یا دکترای روانشناسی داشتن میتونستن مطب بزنن اما الان نمیتونن
  ممنون میشم اگه کاملا راهنماییم کنید مرسی

  1. برای زدن مطب باید دو مقطع پشت سر هم روان شناسی بخوانید.
   خیر برای ارشد بالینی باید لیسانس مرتبط داشته باشید.

 84. سلام من لیسانس حقوق هستم و میخواهم ارشد بالینی بخونم و همزمان هم کارشناسی روانشناسی رو بخونم یعنی لیسانسو ارشد باهم که بتونم مجوز مطب بگیرم امکانش هست ؟

  1. اگر ثبت نام کارشناسی را زودتر از ارشد انجام دهید می توانید، یعنی باید مدرک ارشد را زودتر از لیسانس دریافت کنید.

   1. ببخشید نباید مدرک لیسانس رو قبل از ارشد بگیرند؟!
    یعنی پیش از فارغ التحصیلی ارشد مدرک لیسانسشون رو گرفته باشند؟!

   2. سلام.من کارشناسی مشاوره خوندم والان هم ارشدروان شناسی عمومی دارم.میتونم مطب بزنم؟

 85. من لیسانسم مطالعات خانواده س و ارشدم روانشناسی عمومی گذروندم الان میخوام دکتری روانشناسی عمومی بخونم آیا بعد از اتمام دکتری میتونم مطب بزنم ؟

 86. سلام خسته نباشید چ مدرک تحصیلی لازمه جهت مطب و هر جا میتونیم مطب رو بزنیم مثلا تو شهر دیگری؟

  1. سلام بله امکان تاسیس مطب را دارید اما بستگی به گرایش نیز دارد که توسط سازمان نظام روانشناسی بررسی و تایید میشود.

 87. سلام من لیسانسم علوم تربیتی هست ارشد تاریخ و فلسفه می‌توانم دکترا روان شناسی بخونم و مطب باز کنم ؟؟؟؟؟

  1. سلام خیر برای تاسیس مطب حتما باید دو مقطع پشت سرهم در رشته های روانشناسی یا دیگر رشته های مرتبط تحصیل کنید.

 88. درود.
  میشه مجوز مرکز رو به منطقه دیگه تغییر داد مثلا پروانه نظام فردی برای منطقه ۵ که توی منطقه ۳ بخواد مرکز بزنه!!!

   1. درود خسته نباشید بنده میخوام ارشدو در رشته رواناسی و آموزش پرورش کودکان استثنایی ادامه تحصیل بدم . آیا میتونم بعد از فارغ التحصیلی مطب بزنم یا برای این رشته مطب زدن سخته؟

    1. باید دو مقطع پشت سر هم در رشته روانشناسی داشته باشد تا بتواند مطب بزند که آزمون و مصاحبه دارد.

 89. سلام
  بنده لیسانس علوم تربیتی گرایش مدیریت وبرنامه ریزی دارم.
  ارشد روانشناسی تربیتی دارم.
  میتونم کلینیک. بزنم.

 90. سلام
  بنده لیسانس علوم تربیتی گرایش مدیریت وبرنامه ریزی دارم.
  ارشد روانشناسی تربیتی دارم.
  میتونم کلینیک. بزنم.

 91. سلام وقتتون بخیر
  سوالی برام پیش اومده و ممنون میشم پاسخ بدین
  میخواستم بدونم اعضای سازمان نظام روانشناسی توسط سازمان بیمه میشوند ؟

 92. سلام وقتتون بخیر
  سوالی برام پیش اومده و ممنون میشم پاسخ بدین
  میخواستم بدونم اعضای سازمان نظام روانشناسی توسط سازمان بیمه میشوند ؟

 93. سلام وقت بخیر.من لیسانس راهنمایی و مشاوره دارم.میخواستم بدونم برای زدن مطب و گرفتن پروانه ارشد روانشناسی عمومی بخونم یا مشاوره خانواده؟
  جفتش رو قبول شدم
  و ارشدم رو استعداد درخشان با سوابق تحصیلی لیسانسم قبول شدم.مورد قبول نظام هس برای صدور پروانه؟

  1. مشاوره خانواده مسیر آسان‌تری برای شما فراهم میکنه. گرچه در ایران برای زدن مطب روانشناسی به تمامی گرایشها بعد از مصاحبه سازمان پروانه یا مجوز کار می‌دهد.

 94. سلام وقت بخیر.من لیسانس راهنمایی و مشاوره دارم.میخواستم بدونم برای زدن مطب و گرفتن پروانه ارشد روانشناسی عمومی بخونم یا مشاوره خانواده؟
  جفتش رو قبول شدم

 95. سلام و خسته نباشید
  من فارغ التحصیل کارشناسی علوم تربیتی در سال ۸۶ هستم و درصدد ادامه تحصیل مقطع ارشد در رشته روانشناسی تربیتی هستم آیا با مدرک ارشد میتونم مطب بزنم ؟
  ممنون از پاسخدهی شما

 96. سلام وقتتون بخیر.من رشته روانشناسی تربیتی شهید بهشتی در اومدم ولی روزانه نیست مجازیه تو مدرک تحصیلی قید میشه که به صورت الکترونیکی تحصیلات رو‌گذرونده.با این مدرک میشه مجوز مطب گرفت؟

 97. سلام خسته نباشید من لیسانسم غیرمرتبطه میخواستم ببینم من ارشد روانشناسی شخصیت قبول شدم با توجه به این که این رشته دکترا نداره و باید برا دکترا یه شاخه دیگه روانشناسی بخونم میتونم مطب بزنم؟

  1. سلام. میتوانید در یکی دیگر از شاخه های روانشناسی به جز روانشناسی صنعتی و روانسنجی تحصیل کنید و سپس درخواست عضویت و پروانه اشتغال سازمان نظام روانشناسی را ارایه دهید.
   همچنین میتوانید در یکی از گرایشهای مختلف روانشناسی یا مشاوره در مقطع لیسانس تحصیل کنید.

 98. سلام من کارشناسى ارشد زیست عمومى دارم امسال کارشناسى ارشد کودک استثنایى واحد الکترنیک ازاد قبول شدم اگر دکترا هم بخونم میتونم پروانه مطب بگیرم
  الکترنیک بودن مدرک مشکلى ایجاد نمیکنه براا پروانه گرفتن

 99. سلام نظربه اینکه آموزش در اکثریت مراکز علمی آنلاین و سیستمی است، چرا فارغ التحصیل دانشگاه آزاد واحد الکترونیک مجوز تاسیس مطب با توجه به داشتن دو مقطع مرتبط تحصیلی را ندارد،ضمن اینکه در براورد سال ۱۴۰۰ رنکینگ دانشگاه آزاد واحد الکترونیک ۳۷ می‌باشد که از تعدادی قابل توجه سایر واحدها جلوتر است؟ ممنون از پاسخگویی شما.

 100. سلام و وقت بخیر. جسارتا با لیسانس روانشناسی و ارشد بالینی الکترونیکی نظام روانشناسی و مجوز مطب می دهند؟ضمنا مدرک الکترونیکی آیا اعتبار دارد و دروس عملی را به صورت مجازی می‌گذرانند یا عملی. سپاس

 101. با سلام
  بنده لیسانس روانشناسی دارم، ارشد روانشناسی عمومی واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد قبول شدم. بعد از اتمام امکان گرفتن مجوز مطب رو دارم؟
  شنیدم به مدارک واحد الکترونیک مجوز نمیدن
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 102. سلام،آیا با لیسانس پرستاری و ارشد روانشناسی عمومی میتوان مطب روانشناسی تاسیس کرد؟

  1. من لیسانس روانشناسی عمومی پیام نور وارشد روانشناسی عمومی ازاد دارم ایا میتونم مجوز مطب بگیرم ؟

 103. سلام یه سوال داشتم ازخدمتتون
  اینکه سازمان نوشته برا افرادی ک کارشناسی غیرمرتبط دارن میتونن مجوزوپروانه بگیرن مشروط برااینکه قبل ۹۳ باشن این معنیشه چیه؟ اینکه ورودی قبل ۹۳ باشن؟ یافارغ التحصیل قبل ۹۳؟ یاچی؟ سپاس

 104. باسلام بنده لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی ازدانشگاه سراسری تبریز دارم و ارشد روانشناسی بالینی واحداردبیل ورودی ۹۲ و فارغ التحصیل ۹۵ هستم ممنون میشم راهنمیی کنید ایا برای گرفتن پروانه باید مرتبط کنم کارشناسی یا دکترامو؟

 105. سلام وقتتون بخیر
  من کارشناسی روانشناسی عمومی و ارشد روانشناسی تربیتی دارم اگر دکتری مشاوره بخونم میتونم کلینیک بزنم؟؟

   1. سلام من کارشناسی روانشناسی عمومی دانشگاه پیام نور هستم اگر ارشد روانشناسی بالینی بخونم میتونم مطب بزنم.توروخدا جوابمو بدید.ممنونم

 106. سلام وقتتون بخیر
  با کارشناسی روانشناسی دانشگاه پیام نور و ارشد وزارت بهداشت یا علوم (آزاد یا پیام نور) میشه مطب زد؟

  1. سلام.می توانید برای تاسیس مطب اقدام کنید ولی قبل از ان باید عضو سازمان روانشناسی ومشاوره کشور و داشتن تاییدیه از این سازمان باشید

 107. سلام من کارشناس حسابداری دارم میتونم ارشد روانشناسی بالینی بخونم؟؟؟ قبول شدن تو بالینی سخته؟؟؟

 108. سلام آیا با مدرک کارشناسی روانشناسی و ارشد مشاوره خانواده میتوان دفترمشاوره تاسیس کرد؟

 109. شلام من لیسانس علوم تربیتی دارم بهم گفتن ارشد میتونم روانشناسی بخونم تا مطب باز کنم خواستم ببینیم مرتبط هستم چون به رشته ما روانشناسی و علوم تربیتی میگن

 110. سلام
  آیا با داشتن مدرک لیسانس آموزش راهنمایی و مشاوره دانشگاه فرهنگیان و داشتن ارشد مشاوره خانواده میتوان مطب زد؟
  ممنون از لطفتون

 111. سلام و وقت بخیر لیسانس غیر مرتبط در سال ۸۶ گرفته شده و بعد ارشد روانشناسی بالینی در سال ۹۲ و حالا دانشجوی روانسناسی عمومی هستم
  بعد از فارغ التحصیلی از لیسانس میتوان مجوز مطب گرفت؟
  عضو نظام هم هستم

 112. با سلام خدمت شما و ممنون بابت مطالب مفیدی که اینجا قرار میدید
  بنده میخوام مطب روانشناسی بزنم و لیسانس میکرو بیولوژی هستم برایه ارشد و دکترا اگر رشته هایه مربوطه بخونم امکانش هست ؟
  اگر امکانش هست چه رشته هایی تحصیل کنم بهتره ؟

 113. سلام وقت بخیر
  من لیسانس علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان میخونم اگر ارشد رو بالینی کودک و نوجوان بخونم میتونم مطب بزنم؟

 114. سلام من با لیسانس غیر مرتبط ارشد روانشناسی گرفتم اگر دکتری قبول نشم برگردم و لیسانس روانشناسی بگیرم میتونم پروانه اشتغال و نظام روانشناسی و مجوز مطب بگیرم؟

 115. سلام، من لیسانس مدیریت هستم آیا با ارشد و دکتری عمومی میتونم مطب بزنم و اینکه به خاطر لیسانسم بعدا دچار مشکل نمیشم؟

 116. با سلام و خسته نباشید
  من لیسانس کامپیوتر دارم و میخواهم ارشد و دکترا را در رشته روانشناسی ادامه دهم آیا بعد از فارغ التحصیلی میتوانم از سازمان روانشناسی مجوز روانشناسی بگیرم؟
  با تشکر

  1. سلام. بله طبق قوانین جاری سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در صورت داشتن دو مدرک مرتبط در رشته روانشناسی یا مشاوره و سایر شرایط میتوانید برای دریافت مجوز فعالیت اقدام کنید.

 117. سلام وقت بخیر
  با خوندن رشته روانشناسی تربیتی در ارشد و دکترا میشه کلینک مشاوره تحصیلی زد ؟

  1. سلام. با تحصیل در دو مقطع از رشته های روانشناسی و مشاوره در گرایشهای مختلف می‌توانید برای دریافت مجوز کلینیک اقدام کنید.

 118. سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم من مدرک لیسانس روانشناسی عمومی دارم ایا میتونم برای ارشد روانشناسی سلامت بخونم و بعدش مطب بزنم یا فقط روانشناس بالینی و تربیتی اجازه مطب زدن داره؟
  وبا رتبه ۱۴۰۰۰امکان قبولی در بالینی رو دارم؟

  1. سلام. کلیه گرایش های روانشناسی می‌توانند برای دریافت مجوز کلینیک اقدام کنند.

 119. سلام الان کارشناسی رشته روانشناسی گرایش ندارد، فقط روانشناسی است، آیا با گرفتن لیسانس روانشناسی و ارشد بالینی میتوان مطب زد؟؟ آیا الان کارشناسی و ارشد همنام محسوب میشوند؟؟

  1. سلام. با تحصیل در دو مقطع از رشته های روانشناسی و مشاوره در گرایشهای مختلف می‌تواند برای مجوز کلینیک اقدام کنید.

 120. سلام خسته نباشید
  بنده لیسانس غیرمرتبط با روانشناسی دارم و ارشدم روانشناسی تربیتی هست
  میخواستم بدونم اگه بخوام دکترای روانشناسی عمومی بگیرم تو مصاحبه دکترا و بعدا تو گرفتن مجوز مطب ممکنه به مشکل بخورم؟؟
  باتوجه به اینکه گرایش ارشد و دکترام متفاوته؟؟

  1. سلام. با توجه به شرایط بیان شده از طرف سازمان نظام روانشناسی و مشاوره شما میتوانید برای دریافت مجوز اقدام کنید.

 121. سلام وقت بخیر
  ببخشید با لیسانس علوم تربیتی و فوق لیسانس روانشاسی بالینی می تونم مجوز تاسیس مطب یا کلینیک روانشاسی کنم

 122. سلام مشاور محترم.من سال ۹۱فارغ التحصیل رشته کارشناسی روانشناسی صنعتی و سازمانی شدم.آیا با تحصیل در ارشد روانشناسی بالینی میتونم مطب مشاوره داشته باشم؟

  1. سلام بله با توجه به اینکه مدرک شما مرتبط با روان شناسی است اگر ارشد روان شناسی بالینی تحصیل کنید شرایط تاسیس مطب را دارا میباشید

 123. سلام. اگر استعداد درخشان دانشگاه آزاد بریم دانشگاه مشکلی برای مجوز نداریم؟ چون قبلا شنیده بودم کسایی ک بدون کنکور ارشد میگیرن مجوز بهشون نمیدن

  1. بله برای تاسیس و مجوز مطب مشکلی ندارید ، فقط کسانی که مدرک را از دانشگاه های مجازی بگیرند دچار محدودیت هستند.

 124. با سلام ، اینجانب لیسانس میکروبیولوژی ، فوق لیسانس علوم تربیتی دارم و می خواستم دکتری روانشناسی یا مشاوره بخونم آیا امکان تاسیس مطب بعد از گرفتن مدرک دکتری را دارم ؟در غیر اینصورت برای رسیدن به این هدف اینجانب را راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

  1. سلام با لیسانس و ارشد این رشته هایی که دارید نمی شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه کسب مجوز مطب با مشاورین ما در تماس باشید

 125. با سلام ، اینجانب لیسانس میکروبیولوژی و فوق لیسانس علوم تربیتی دارم می خواستم دکتری روانشناسی یا مشاوره بخونم لطفا راهنمایی کنید که آیا امکانش هست بتونم‌مطب بزنم ؟ در غیر این صورت راهنمایی بفرمایید چگونه برای رسیدن به این هدف گام بردارم، با تشکر

  1. سلام با لیسانس و ارشد این رشته هایی که دارید نمی شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه کسب مجوز مطب با مشاورین ما در تماس باشید

 126. سلام من مدرک جامعه شناسی ارشد دارم …اگر دکترای روانشناسی بالینی بگیرم میتونممطب بزنم یا همون مرکز مشاوره؟

 127. سلام . با مدرک لیسانس روانشناسی و ارشد بهداشت روان یا ارشد روانشناسی سلامت میتوان به زدن مطب اقدام کرد؟

 128. آیا با مدرک کارشناسی روانشناسی و ارشد مشاوره خانواده میتوان مجوز نظام گرفت و مطب زد؟یا حتما ارشد را هم باید روانشناسی خواند؟

   1. سلام . کارشناسان ارشد رشته روانسنجی شرایط لازم سازمان نظام روانشناسی برای دریافت مجوز کلینیک را ندارند.

 129. با سلام خدمت شما، آیا با لیسانس روانشناسی عمومی از پیام نور در دوره رسمی و فوق لیسانس روانشناسی بالینی از پیام نور دوره فراگیر می توان مجوز مطب گرفت؟ آیا دوره فراگیر مشکلی ایجاد نمی کند؟ ممنون

 130. سلام وقت خوش
  با مدرک کارشناسی آموزش مشاوره و راهنمایی دانشگاه فرهنگیان و ارشد روانشناسی بالینی مجوز مطب میشه گرفت؟؟

 131. سلام خسته نباشید ببخشید من یک بار کنکور دادم تجربی رتبه خوبی نیاوردم برای سال دوم آیا میشه از تجربی روانشناسی خوند و جوری ادامه تحصیل داد که بشه مطب بزنی اگه از تجربی میشه حداقل تراز و رتبه چیه ممنون از شما ❤️

  1. سلام وقت بخیر شما رشته روانشناسی را از هرشاخه بخوانید می توانید مجوز مطب دریافت کنید

  1. سلام. خیر محدودیت سنی برای عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره وجود ندارد.

 132. سلام وقت بخیر.
  با ارشد روانشناسی عمومی..میشه در مقطع دکتری روانشناسی بالینی بخونیم؟؟

  1. با سلام
   من شنیدم طبق دستورالعمل جدید سازمان بهزیستی مجوز تاسیس مطب روانشناسی منبعد فقط با گرایش بالینی امکان پذیره و با گرایش عمومی نمیشه دیگه مطب زد . آیا این درسته ؟

   1. سلام. خیر تا این تاریخ تمام گرایشهای روانشناسی و مشاوره به استثنای روانشناسی صنعتی و روانسنجی می‌توانند درخواست مجوز کلینیک را به سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ارائه دهند.

    1. ‌سلام من لیسانس روانشناسی دارم ارشد روانشناسی صنعتی قبول شدم آیا می‌توانم بعد از اتمام عضو سازمان روانشناسی بشوم و مطب بزنم و اگه با ارشد صنعتی نمیشه دکترا گرایشه دیگه بخونم میتونم مطب بزنم؟

     1. باسلام دوست عزیز امکان مطب زدن با روانشناسی صنعتی وجود ندارد

 133. سلام
  من کارشناسی ارشد حسابداری دارم و میخوام کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی رو بخونم و هدفم تاسیس مطب است . لطفا راهنمایی میکنید که آیا دکتری رو هم باید روانشناسی بالینی بخونم ؟

  1. سلام شما باید حداقل دردومقطع مرتبط روانشناسی را گذرانده باشید تا بتوانید مجوز تاسیس مطب برای روانشناسی بالینی را دریافت کنید.

 134. سلام ایا فرقی نمیکنه ما دو مدرک روانشناسی رو از چه دانشگاهی بگیریم برای زدن مطب؟ مثلا دانشگاه پیام نور خونده باشیم

   1. سلام ببخشید من لیسانس مدیریت دولتی دارم
    میتوانم کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی بخونم ومطب بزنم؟

  1. فقط با مدرک پژوهش محور اجازه مطب زدن میدن مثل مدرک دانشگاه دولتی و آزاد، پیام نور دو مدل داره اگر آموزش محور خونید مجوز مطب بهش تعلق نمیگیره.

 135. سلام خسته نباشید
  من در حال تحصیل در رشته آموزش مشاوره و راهنمایی دانشگاه فرهنگیان هستم
  بعد از تموم شدن کارشناسی با خوندن رشته روانشناسی مرتبط در مقطع ارشد میتونم مجوز تاسیس مطب برای مشاوره تحصیلی بگیرم؟
  آموزش پرورش اجازه برای باز کردن مطب رو میده؟؟؟

  1. سلام شما باید حداقل دردومقطع مرتبط روانشناسی را گذرانده باشید تا بتوانید مجوز مطب را دریافت کنید.

   1. سلام من کارشناسیمو روانشناسی پیام نور خوندم
    الان برا ارشدم پیام نور قبول شدم
    اگه کلاسا رو الکترونیک بزنم یعنی حضوری نرم برا
    مجوز مطب مشکلی پیش نمیاد

  2. سلام من روانشناسی خوندم و الان ارشد عمومی قبول شدم ایا میتونم بعد از تمام شدن ارشد عمومی مطب بزنم ؟قبلا شنیده بودم که فقط روانشناس بالینی میتونن فقط مطب بزن
   میشع لطفا راهنمایی بفرمایید چون شنبه تایم ثبت نام هستش و من دودل هستم که اگر نمیشه مطب زد ثبت نام نکنم
   در ضمن برای تاسیس مطب شرایط سنی هم وجود داره ؟

   1. سلام. بله میتوانید با مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی درخواست صدور مجوز کلینیک را به سازمان نظام روانشناسی ارائه دهید.برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 136. با سلام خدمت شما، سوالی از خدمتتان داشتم، آیا با لیسانس روانشناسی عمومی دانشگاه پیام نور شیراز و أرشد روانشناسی بالینی پردیس بین الملل ارس تبریز می توان مجوز مطب گرفت ؟ بیشتر اعتبار مدرک پردیس مورد سوال است. و سوال بعدی اینکه آیا برای مجوز مطب گرفتن محدودیت سنی وجود دارد اگر بله تأ چه سنی مجاز است؟

  1. سلام وقت بخیر

   بله میتوانید مجوز بگیریداگر در دومقطع مرتبط تحصیل داشته اید
   خیر محدودیت سنی ندارد

 137. با سلام خدمت شما، سوالی از خدمتتان داشتم، آیا با لیسانس روانشناسی عمومی دانشگاه پیام نور شیراز و أرشد روانشناسی بالینی پردیس بین الملل ارس تبریز می توان مجوز مطب گرفت ؟ بیشتر اعتبار مدرک پردیس مورد سوال است. و سوال بعدی اینکه آیا برای مجوز مطب گرفتن محدودیت سنی وجود دارد اگر بله تأ چه سنی مجاز است؟

  1. سلام وقت بخیر بله میتوانید مجوز بگیریداگر در دومقطع مرتبط تحصیل داشته اید
   خیر محدودیت سنی ندارد

 138. با سلام خدمت شما، سوالی از خدمتتان داشتم، آیا با لیسانس روانشناسی عمومی دانشگاه پیام نور شیراز و أرشد روانشناسی بالینی پردیس بین الملل ارس تبریز می توان مجوز مطب گرفت ؟ بیشتر اعتبار مدرک پردیس مورد سوال است. و سوال بعدی اینکه آیا برای مجوز مطب گرفتن محدودیت سنی وجود دارد اگر بله تأ چه سنی مجاز است؟

  1. سلام
   بله میتوانید مجوز بگیریداگر در دومقطع مرتبط تحصیل داشته اید
   خیر محدودیت سنی ندارد

 139. با سلام خدمت شما، سوالی از خدمتتون داشتم، آیا با لیسانس روانشناسی عمومی دانشگاه پیام نور شیراز و ارشد روانشناسی بالینی پردیس ارس تبریز می توان مجوز مطب گرفت؟بیشتر منظور مدرک پردیس است، وآیا محدودیت سنی در این رابطه وجود دارد؟ واگر محدودیت سنی هست تأ چه سنی مجاز است؟

  1. سلام بله میتوانید مجوز بگیریداگر در دومقطع مرتبط تحصیل داشته اید
   خیر محدودیت سنی ندارد

 140. سلام ،وقت بخیر ،برای زدن مطب روانشناسی ،باید چه مدرکی بگیریم؟
  ممنون از راهنماییتون…

   1. مثلا اگر لیسانس مهندسی کامپیوتر باشد اما فوق لیسانس و دکتری مشاوره باشد میتوان مطب زد؟

    1. سلام بله امکانش وجود داره. برای اطلاع از شرایط کسب مجدز و تاسیس کلینیک با مشاورین ما در تماس باشید.

 141. باسلام من لیسانس زبان و ادبیات اردو دارم. فردا در کنکور ارشد روانشناسی شرکت خواهم کرد. درصورتی که بعداز اخذ مدرک ارشد روانشناسی، در مقطع دکترا در یکی از گرایش های روانشناس ادامه دهم.(دومقطع متوالی ارشد و دکترا)در اینده اجازه تاسیس مطب دارم؟

  1. سلام بله میتوانید شما در دومقطع متوالی مرتبط باید ادامه تحصیل بدهید

 142. با سلام وقتتون بخیر،من کارشناسی حسابداری دارم،و الان میخوام ارشد مشاوره بخونم آیا میتونم فقط با ارشد مشاوره مجوز کار بگیرم.فقط مجوز کار مجوز تاسیس مطب منظور نیست.

  1. سلام به سال اخذ مدرک لیسانس مربوط هست
   وگرنه باید ۲ مدرک پشت سرهم داشته باشید

  2. سلام با لیسانس روانشناسی و ارشد مشاوره در هر گرایشی می‌شود مطب زد؟ یا فقط باید ارشد مشاوره خانواده باشه؟
   مثلا ارشد مشاوره شغلی باشد مشکلی پیش میاد؟

   1. سلام بله امکان تاسیس مطب را دارید اما بستگی به گرایش نیز دارد که توسط سازمان نظام روانشناسی بررسی و تایید میشود.

 143. سلام وقت بخیر من ارشد روانشناسی ترییتی خوندم و دکترا هم تربیتی بخونم میتونم مطب بزنم و کار درمانی انجام بدم؟ نمیخام مشاور تحصیلی فقط باشم

 144. با سلام
  کسی که لیسانس پرستاری ، ارشد روان شناسی عمومی دارد و در سال ۹۱ فارغ التحصیل شده است (با توجه به این که در ارشد نسبت به بقیه واحد های بیشتری داشتیم )می تواند مجوز کلینیک بگیرد ؟

 145. سلام من کارشناسی ریاضی دارم اگر ارشد و دکتری روانشناسی بخونم امکان داره بتونم مجوز مطب بگیرم؟

 146. سلام عرض ادب
  بنده کارشناسی رو در رشته مددکاری اجتماعی گذروندم
  الان علاقه مندم برای ارشد مشاوره بخونم در واقع مشاوره خانواده، میخواستم ببینم نمیتونم مجوز کلینیک مشاوره بگیرم بعد از اخذ مدرک ارشد؟؟
  چ جوری میتونم مجوز بگیرم در چه شرایطی؟؟

  1. سلام خیر .برای احداث کلینیک باید در دو مقطع روانشناسی خوانده باشید.

 147. سلام رشته روانشناسی بالینی زیر گروه رشته انسانی یا تجربی و اینکه برا قبولی دانشگاه دولتی چه رتبه ای خوبه ممنون میشم جواب بدین

 148. سلام،من کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه پیام نور دارم،میخواستم بدونم میشه ارشد رو روانشناسی انتخاب کنم؟

   1. کارشناسی مدیریت دولتی دارم میتوانم کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی بخونم ومطب بزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 149. سلام. وقتتون بخیر. با ارشد مشاوره ی خانواده و دکتری روانشناسی بالینی میشه مطب زد؟

 150. سلام توی مصاحبه برای مطب زدن بایدهمه چیزبلدبودیاتخصصی سوال میشه یعنی من اگربخوام مرکزتخصصی کودک ونوجوان بزنم درباره زوج درمانی یا موارددیگه هم ازم سوال میشه یانه فقط کودک نوجوان سوال میشه؟ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سلام برای شرکت در مصاحبه باید اکثر موارد را بلد باشید و در هر حیطه تخصص لازم را به نمایش بگذارید تمام مواردی که گفتید بسته به مشاورینی دارد که از شما سوال میپرسند .

 151. سلام من لیسانس کامپیوتر دارم اگر ارشدمو آزاد مجازی و دکتری دانشگاه خوبی قبول شم میتونم به عنوان مشاور کار کنم ؟؟؟؟

 152. سلام
  خسته نباشید
  لیسانس حقوق دارم.
  برای ارشد ودکترا میخوام روانشناسی بخونم آیا میتونم بعد از اتمام درس مطب بزنم؟
  حتما باید دانشگاه سراسری خوند برای مطب زدن یا با دانشگاه آزاد وپیام‌نور هم میشه مطب زد؟

 153. سلام خسته نباشید
  من لیسانس حقوق دارم.
  میخوام ارشد ودکترا بگیرم تو رشته روانشناسی…آسا میتونم بعد از اتمام‌درس ،مطب بزنم؟

 154. سلام وقت بخیر ببخشید اگه بخوایم یه روانشناس خوب باشیم که خوب تشخیص میده و کلا همه چی تمومه منظورم خیلی خوب و زبانزده هااا حتما باید تا دکترا بخونیم ؟؟؟ یعنی نمیشه تا ارشد بخونیم اصلا میشه با درس خوندن تو مثلا دانشگاه معمولی مثل آزاد روانشناس خوبی شد؟؟ یا نه چندان امکان پذیر نیست لطفا توضیح بدین ممنون

 155. سلام وقت بخیر لیسانس علوم تربیتی دارم برای ارشد و دکتری میتونم روانشناسی بالینی بخونم و بعدش میتونم مطب بزنم ؟و اینک بدون آزمون میتونم شرکت کنم ارشدروانشناسی ؟

 156. سلام ببخشید من لیسانس روانشناسی دارم و می خواهم در مقطع ارشد رشته ی روانشناسی تربیتی بخونم می توانم در حوزه ی خانواده هم مشاوره بدهم یا خیر؟

 157. سلام وقت بخیر، با مدرک کارشناسی پرستاری و ارشد و دکتری روانشناسی تربیتی پروانه مطب بهم تعلق میگیره؟

 158. سلام ، من مدرک لیسانسم روانشناسی بالینی بود و مدرک ارشدم عمومی، میتونم مجوز مطب رو بگیرم؟؟؟

 159. با سلام دانشجوی دکتری روانشناسی ایا می تواند با مدرک کارشناسی ارشد پروانه اشتغال بگیرد ؟ و مطب بزند اما دانشجو دکتری هم هست . ممنون میشم از پاسخگویتون

 160. سلام وعرض ادب من ۳۷سالم دارای لیسانس علوم تربیتی دبستان پیش دبستانی ادامه تحصیل دررشته روانشناسی یاروانشناسی بالینی یا مشاوره برای وارد شدن دربازار کاربه من کمک میکنه. لطفا راهنمای کنید درضمن من علاقمند به کار دردانشگاه وزدن مطب میباشم

  1. سلام
   قطعا رشته مشاوره . ارشد و دکترا را پشت سر بزارید تا بتوانید مجوز مطب دریافت کنید

 161. سلام به شما من مدرکم کارشناسی روانشناسی عمومی دانشگاه پیام نور هستش آیا میتونم مطب بزنم؟

 162. باسلام ودرود اینکه شخصی بخاطر داشتن لیسانس غیر مرتبط ودرجه دکترای روانشناسی با داشتن مقالات متعدد باز هم نتواند مجوز مطب داشته باشد قدری از عنایت سازمان بدوراست چه بسا هستند کسانی با ویژگی ذکر شده ازروانشناسان با لیسانس مرتبط به مراتب باسوادتر ومفید تر عمل میکنندباتشکر زهراعطایی

  1. سلام خسته نباشین
   من مدرک کارشناسی رو دانشگاه پیام نور و کارشناسی ارشد رو در رشته روانشناسی در دانشگاه غیرانتفائی گذراندم.میتونم با این شرایط مطب بزنم؟

 163. سلام خسته نباشید میخاستم بپرسم کسی کارشناسی روانشناسی از دانشگاه پیام نور بگیره ارشدشو روانشناسی بالینی از دانشگاه ازاد میتونه مطب بزنه

  1. سلام در مطب شخصی، بیمارستان ها، مدارس و … می توانید مشغول شویذ
   جهت اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید

 164. سلام وقت بخیر ممنون از پاسخگویتان
  ببخشید من گرایش کارشناسی و کارشناسی ارشدم گرایش عمومی هست میخواستم بدونم امکان اخذ پروانه کسب برا مطب مشاوره دارم ؟
  و اینکه مراحل کسب مجوز اینه که بعد از ثبت نام و عضویت دو ساله در نظام روانشناسی بعد کاروری انجام‌میشود و در نهایت بعد مصاحبه علمی تخصصی؟؟

 165. سلام ببخشید من لیسانس علوم تربیتی دارم و کارشناسی ارشد مشاوره، دکترا مشاوره باید شرکت کنم یا روانشناسی تربیتی؟ که بتونم در زمینه ی کودک و نوجوان مطب بزنم؟

  1. با سلام برای زدن مطب باید در دو مقطع فارغ التحصیل رشته روانشناسی باشید.

 166. سلام وقت بخیر محدودیت سنی و اعتقادی برای زدن مطب رو ممکنه شرح بدید ؟ ممنون میشم

  1. محدودیت سنی و اعتقادی خاص ندارد .دینتان اسلام و شیعه باشید بقیه اش مشکلی ندارد .

    1. سلام بله میشه موردی نداره فقط بستگی به تعصبات مصاحبه کننده نیز دارد

  1. محدودیت سنی و اعتقادی خاص ندارد .دینتان اسلام و شیعه باشید بقیه اش مشکلی ندارد .

    1. سلام
     خیر به مذهب ربطی نداره چون جزو مذاهب رسمی هست ولی بازم بستگی به مصاحبه گر و تعصبات اشخاص در مصاحبه دارد

 167. سلام من لیسانس غیرمرتبط دارم ارشدروانشناسی تربیتی خوندم اگرلیسانس روانشناسی عمومی بخونم میتونم مطب بزنم ؟

  1. سلام من کارشناسی روانشناسی عمومی بودم و ارشدم روانشناسی تربیتیه، درصورت اخذ مجوز فقط تو حیطه ی روانشناسی تربیتی میتونم کارکنم؟ یا عمومی هم شامل میشه؟

 168. سلام ، من مدرک کارشناسیم علوم تربیتی و ارشدم روانشناسی تربیتی ، آیا به من مجوز مطب میدن ؟

 169. سلام خسته نباشید من کارشناسیمو روانشناسی عمومی گرفتم قصد دارم ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوحوان بخونم که دکترا این رشته در ایران نیست باید برای دکترا چه رشته ای بخونم که بتونم مطب بزنم

  1. سلام دوست عزیز
   دکتری سلامت خوبه اما با هر گرایشی جر روانسنجی میتوان مطب زد.

 170. باسلا م من کارشناسی وکارشناسی ارشد رو علوم تربیتی خوندم اگردکتری رو روانشناسی بالینی یاتربیتی بخونم میتونم مطب بزنم؟ممنون ازراهنماییتون

 171. سلام. من کارشناسی پیوسته علوم تربیتی گرایش آموزش ابتدایی فراگیر پیام نور دارم. برای ارشد چه رشته ای بخونم که بتونم مطب بزنم؟ باتشکر

  1. سلام.مطب روانشناسی مدنظرتون هست ؟
   برای مطب روانشناسی باید ۴سال روانشناسی عمومی و ۲سال ارشد گرایش روانشناسی بجز روانسنجی خوانده باشید.
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 172. سلام وقتتون بخیر با کارشناسی پرستاری ارشد روان پرستاری و دکترای مشاوره و توانبخشی مجوز مطب میدن؟

  1. سلام شرایط شما باید بیشتر بررسی شود
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 173. سلام.خسته نباشین.من کارشناسیم روانشناسی عمومی از پیام نور هستش.میخوام به امید خدا ارشدو مشاوره خانواده و بعد دکتری را رو روانشناسی خانواده و سلامت جنسی و خانواده درمانی بخونم .میخواستم بدونم امکانش هست؟؟؟

  و اینکه امکان وجود داره ک بتونم با شرایط گفته شده کلینیک بزنم..مچکرم💖

  1. سلام در سلام یکی از شرایط زدن مطب این است که شما چهارسال عمومی روانشناسی را پاس کرده باشید و دوسال ارشد گرایش های روانشناسی به جز روانسنجی را پاس کنید

 174. سلام و وقت بخیر میخواستم بپرسم با کارشناسی رولن شناسی و ارشد مشاوره مشاوره مجوز میتونیم بگیرم برای دفتر کار؟

 175. سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم رشته روان شناسی رو اگه تو دانشگاه آزاد بخونم تا مقطع دکترا میتونم بخونم؟

 176. سلام میگن برای دادن پروانه روانشناسی حتما باید لیسانس مرتبط باشه و اگر نباشه نمیدن حتی اگر ۲ مدرک ارشد و دکتری داشته باشی آیا درسته؟

   1. سلام بنده لیسانس حقوق خوندم ومیخاهم ارشدودکتری روانشناسی بالینی بخونم بعدش ایامیتونم مطب بزنم؟؟

    1. سلام وقت بخیر
     بله داشتن دو مقطع پشت سرهم در رشته روانشناسی کفابت می کند

   2. سلام وقت بخیر.شما در باسخ به تمامی سوالات گفتید داشتن دو مقطع مرتبط کفایت میکند.ولی اینجا اشاره کردید که حتما دوره کارشناسی هم باید در رشته روانشناسی تحصیل کرد….

 177. سلام ؛ وقت بخیر ؛
  آیا جهت دریافت مجوز مطب برای رشته ی روان‌شناسی شرایط و محدودیت سنی وجود دارد ؟

 178. با سلام.داشتن مدرک کارشناسی روانشناسی و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی برای اخذ مجوز کافیست

 179. با سلام.داشتن مدرک کارشناسی روانشناسی و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی برای گرفتن مجوزکافیست

 180. سلام وقت بخیر،من معلمم و تعهد خدمت دارم ولی درحال گرفتن مدارک روانشناسی هم هستم.
  با توجه به اینکه تعهد خدمت دارم،میتونم واسه مطب زدن اقدام کنم و مجوز بگیرم یا بخاطر تعهد خدمتم مجوز نمیدن؟!!!!

 181. سلام روز بخیر من کارشناسی زیست دارم اگه ارشد و دکترا روانشناسی بخونم(از دانشگاه آزاد)میتونم مطب بزنم مجوز میدن؟
  لازم نیست کارشناسیمون روانشناسی باشه؟
  ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

   1. سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم اگه رشته روانشناسی رو تو دانشگاه آزاد بخونم می تونم تا مقطع دکترا بخونم؟

 182. سلام من کارشناسی گرافیک دارم اگر بخوام ارشد روانشناسی بخونم میشه ؟ چه گرایشی برای مطب زدن لازمه؟

  1. سلام دوست عزیز
   با سلام .همه گرایش ها جزروانسنجی میتوانند مجوز دریافت کنند البته برای مطب باید در دو مقطع درس بخوانید ارشد و دکتری

 183. سلام من کارشناسی گرافیک دارم. میتونم ارشد روانشناسی شرکت کنم؟ چه گرایشی برای مطب زدن لازمه که بخونم؟

  1. سلام دوست عزیز
   با سلام .همه گرایش ها جزروانسنجی میتوانند مجوز دریافت کنند البته برای مطب باید در دو مقطع درس بخوانید ارشد و دکتری

 184. سلام وقت بخیر
  بنده لیسانس آموزش ابتدایی دارم. ارشد تحقیقات آموزشی ک زیرمجموعه علوم تربیتی هست گرفتم. اگه دکترای روانشناسی تربیتی بگیرم میتونم مطب روانشناسی بزنم؟

 185. سلام دوست عزیز:
  میخواستم بدونم اگر شخصی فارغ التحصیل ارشد روانشناسی پیام نور باشد(شیوه الکترونیکی خیر بلکه به شیوه خودخوان,یعنی کتاب ها و.. در اختیار دانشجو میگذارند و بعد شخص به صورت غیرحضوری مطالعه کرده و امتحان میدهد.)
  و کاردانی به کارشناسی ((آموزش راهنمایی و مشاوره))
  گذرانده باشد آیا مجوز احداث مطب را دارد؟
  f.j.a.r.t.2.0.4.0@gmail.com

 186. سلام من کارشناسی علوم تربیتی و ارشد مشاوره دارم میتونم فعالیت پروانه بگیرم؟
  ممنونم

  1. دوست عزیز
   سلام. خیر برای گرفتن پروانه حتماً باید در دو مقطع روانشناسی یا مشاوره خوانده باشید.

  2. ارشدروانشناسی تربیتی دارم لیسانسم غیرمزتبژ هست اگرلیسانسموروانشناسی عمومی بگیرم مجوزمطب داده میشه بهم؟

 187. سلام اگه کارشناسی رو تربیت بدنی خونده باشیم
  ارشد و دکتری روانشناشی ورزشی بگیرم حق زدن مطب رو داریم

 188. ببخشید من مشغول تحصیل کارشناسی علوم تربیتی ام چه گرایشی از علوم تربیتی رو انتخاب کنم میشه مطب زد وارشدهم روانشاسی بخونم میسه لطفا دقیق بگین یعنی با رشته علوم تربیتی وگرایش مشاوره هم نمیشه

 189. سلام من جانباز عبدالمالک شه نوازی دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی هستم می خواهم مطب تأسیس کنم برای گرفتن کد نظام پزشکی و تأسیس مطب چکار کنم من راهنمایی نماید ویا شماره تلفن ۰۵۴۳۳۷۲۶۵۳۵شهرستان خاش تماس حاصل نمایید با احترام حاج عبدالمالک شه نوازی روانشناس بالینی

  1. سلام دوست عزیز
   مطالب نوشته شده
   جهت کسب اطللاعات بیشتر و انجام ثبت نام لطفا تماس بگیرید

 190. سلام وقت بخیر اگر رشته آموزش مشاوره فرهنگیان بخوانیم در کنار تدریس با همین رشته می توانیم مرکز مشاوره بزنیم؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت نداشتن منع خدمتی بله میتوانید.بعد از تعهد خدمت.

 191. سلام. کسی که استخدام رسمی آموزش و پرورش هست وهم مدرک کارشناسی و هم ارشد روانشناسی داره می تونه در کنار تدریس مطب بزنه و به کار بالینی مشغول بشه ؟یعنی دو فعالیت هم زمان داشته باشه هم تدریس در مدرسه و هم کار بالینی.

  1. سلام دوست عزیز
   موردی ندارد اقدام کنید و از سازمان نظام پیگیر باشید

   1. سلام وقت بخیر اگر رشته آموزش مشاوره فرهنگیان بخوانیم در کنار تدریس با همین رشته می توانیم مرکز مشاوره بزنیم؟؟؟

    1. سلام دوست عزیز
     در صورت نداشتن منع خدمتی بله میتوانید.بعد از تعهد خدمت.

     1. با سلام من کارشناسی حقوق دارم و ارشد روانشناسی مشاوره آیا امکان گرفتن مجوز احداث دفتر مشاوره هست

 192. برای زدن مطب، گرایش ارشد اهمیتی داره؟
  مثلا کارشناسی روانشناسی باشیم، ارشد روانشناسی صنعتی سازمانی.

 193. آیا میتوان مدرک کارشناسی رو از واحد های دانشگا های الکترونیک گرفت ؟ مشکلی نداره ؟ یا مثلا میشه کارشناسی را واحد الکترونیک گرفت ارشد را واحدی های ازاد یا پیام نور ؟
  در هیچ مقطعی مجازی را قبول نمیکنن ؟ حتی مجازی های دولتی ؟ مثلا مجازی دانشگاه تهران رو هم قبول ندارن ؟

 194. با سلام وخسته نباشید فردی که کارشناسی ارشد یه رشته را دارد میتونه یه کارشناسی ارشد روانشناسی شرکت کنه قبول بشه و هم زمان کارشناسی هم شرکت کنه و قبول بشه با کارشناسی ارشد بخونه و ایا به مشکلی نمیخوره چون تاریخ اخذ کارشناسی ارشد زودتر از کارشناسی میشه اینگونه ایا بعدا برای عضویت در نظام روانشاسی به مشکلی نمیخوره ؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم
  با تشکر قبلا از همکاری شما کمال تشکر و قدارنی را دارم

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت نداشتن منع نظام وظیفه موردی ندارد اقدام کنید

 195. با سلام وخسته نباشید فردی که کارشناسی ارشد یه رشته را دارد میتونه یه کارشناسی ارشد روانشناسی شرکت کنه قبول بشه و هم زمان کارشناسی هم با کارشناسی ارشد بخونه و ایا به مشکلی نمیخوره چون تاریخ اخذ کارشناسی ارشد زودتر از کارشناسی میشه اینگونه ایا بعدا برای عضویت در نظام روانشاسی به مشکلی نمیخوره ؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم
  با تشکر قبلا از همکاری شما کمال تشکر و قدارنی را دارم

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت نداشتن منع نظام وظیفه موردی ندارد اقدام کنید

 196. سلام خسته نباشید ببخشید با لیسانس روانشناسی عمومی پیام نور و ارشد روانشناسی ازاد مجوز برا مطب داده میشود؟؟؟

 197. مدرک کارشناسی روانشناسی یا ارشد روانشناسی از دانشگاه مجازی مورد تایید نظام روانشناسی هست ؟

 198. سلام
  برای پروانه و تاسیس مطب اینکه دانشگاه های وزرات بهداشت تحصیل کرده باشیم یا وزرات علوم فرقی دارد ؟

 199. سلام خسته ببشخید
  یه سوال دارم
  دلیل اینکه در جواب یه سری دوستان فرمودید به دانشگاه پیام نور مجوز نمیدن و به یک سری دیگه از دوستان گفتین که مجوز میدن و مشکلی ندارد چیه؟؟
  میشه لطف کنید با صراحت بگید به دانشگاه پیام نور مجوز میدن یاخیر
  خیلیی ممنون از پاسخ گوییتون🌸🌸

  1. سلام دوست عزیز
   فقط واحد های مجازی و الکترونیک از دریافت مجوز محروم هستند

 200. با سلام
  درصورت ارشد بالینی و دکتری عمومی میتوان مجوز گرفت و مطب زد؟ یه جایی شنیدم گفته بود دیگه به عمومیا مجوز مطب نخواهند داد!

 201. سلام وقت بهیر ببخشید اگر ارشد و دکتری هر دو بالینی باشه منتهی از دانشگاه آزاد تاثیری تو تاسیس داره ؟ یا حتما باید دولتی باشه ؟

 202. سلام وقت شما بخیر. در ارتباط با تاسیس مطب یا دفتر مشاوره آیا ملزم به سابقه کاری هست. من یک سایتی مشاهده کردم که نوشته شده بود برای تهران ۵ سال سابقه کار باید داشت آیا این مطلب درست هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 203. سلام وقت شما بخیر. در ارتباط با تاسیس مطب یا دفتر مشاوره آیا ملزم به سابقه کاری هست. من یک سایتی مشاهده کردم که نوشته شده بود برای تهران ۵ سال سابقه کار باید داشت آیا این مطلب درست هست؟

 204. سلام
  میخواستم بپرسم مشاوره آنلاین شرایطش چیه؟ دانشجوهایی که مدرک مرتبط ندارن؛ اما در این زمینه دارن فعالیت میکنن ؛ حتی دیدم پزشک و مهندس و دانشجو و… مرکزی برای مشاوره دارن… چجوری مجوز میگیرن؟

  1. سلام دوست عزیز
   در این زمینه مدارک و مجوزهایی مورد نیاز هست که تهیه می کنند

 205. سلام از طریق دانشگاه فرهنگیان میتونیم مطب روانشناسی بزنیم؟
  اخه من فرهنگیان قبول شدم ولی هدف اصلیم زدن مطب روانشناسی است

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت دو مقطع روانشناسی و عدم تعهد به کار بله میتوانید

 206. سلام وقت بخیر من کارشناسی تاریخ فرهنگیان دارم
  میتونم با ارشد و دکتری روان شناسی مطب برنم؟)
  یا باید دوباره برای کارشناس مرتبط بخونم

 207. سلام من کارشناسی روانشناسی دارم وبرای کنکور کارشناسی ارشد میخام رشته مشاوره انتخاب کنم آیا من میتونم در آینده دفتر مشاوره بزنم؟

 208. سلام.من لیسانس کامپیوتر دارم.اگه ارشد روانشناسی بخونم و دکترا هم روانشناسی میتونم مطب بزنم؟؟

 209. سلام
  بزودی درمورد مدارک مجازی دادخواستی را تقدیم دیوان عدالت اداری میکنیم. همراهی بفرمایید پس از دادخواست، همراهی کنید

 210. سلام وقتتون بخیر ، ممنون از مقاله خوبتون
  من کارشناسی عمران خوندم اگر که ارشد روانشناسی یا مشاوره بخونم بعد با خوندن دکترا میتونم مجوز بگیرم یا نه ؟ یا باید حتما کارشناسی مرتبط رو خونده باشم ؟

   1. سلام وققتون بخیر ، ممنون از مقاله خوبتون
    من کارشناسی عمران خوندم اگر ارشد روانشناسی یا مشاوره بخونم بعد برای مجوز گرفتن اگر دکتری بخونم کفایت میکنه یا حتما باید کارشناسی مرتبط رو بخونم ؟؟؟

     1. سلام دوست عزیز
      با توجه به منطقه مورد نظر خود اقدام کنید

   2. سلام.بنده کارشناسی ناپیوسته آموزش و راهنمایی مشاوره خوندم و ارشد روانشناسی بالینی سال ۹۳ . با توجه به اطلاعیه نظام مبنی بر دارا بودن مدرک کارشناسی مشاوره یا روانشناسی من میتونم مدارک و فرم ۱۱۱ رو برای شرکت در مصاحبه آماده و به سازمان کنم یا باید منتظر آزمون باشم . در اطلاعیه کارشناسی فقط ذ‌کر شده . خوب من کارشناسی ناپیوسته مشاوره دارم

 211. سلام وقت بخیر.من سال آخر کارشناسی رشته نامرتبط با روانشناسی هستم و با وجود بازار کار مناسب رشته ی خودم که مورد علاقم هم هست ؛ علاقه ی زیادی به مشاوره و روانشناسی هم دارم و دوست دارم تو این زمینه هم فعالیت کنم. میتونم کارشناسی پیام نور بخونم و بعد از اون با خوندن ارشد ؛ اجازه ی زدن دفتر مشاوره و مطب رو خواهم داشت ؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله مشکلی نیست. در صورت عدم منع نظام وظیفه اقدام کنید

 212. سلام وقتتون بخیر
  باتوجه به مصوبه جدید که فقط کسایی که کارشناسی مرتبط داشته باشند میتونند بالینی شرکت کنند،اگر ارشد و دکتری عمومی بخونیم میتونیم مطب بزنیم برای کار درمان؟
  و اینکه ایا میشه ارشد عمومی خوند دکترا بالینی؟

  1. سلام دوست عزیز
   دو مقطع پشت هم روانشناسی کافی است. میتوانید برای ارشد اقدام کنید و همزمان در کارشناسی هم تحصیل کیند

 213. سلام ،دانشگاهی که رشته روانشناسی خونده شده تاثیر مثبت منفی در پروانه کسب داره؟؟ مثلا تایید نکنن که پیام نور یا مثلا آزاد این رشته رو فارغ التحصیل شده باشیم

  1. سلام دوست عزیز
   برای دریافت نظام نظام روانشناسی مدرک دانشگاهی که کجا باشد اهمیت ندارد

 214. با سلام و خسته نباشید.من کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی میخونم و کارشناسی هم روانشناسی خوندم.امکان گرفتن مجوز برای مطب ندارم؟روانشناسی تربیتی در مقطع ارشد روانشناسی محسوب نمیشه؟

 215. سلام وقت بخیر من رشته روانشناسی دانشگاه غیر انتفاعی دارم اگر کارشناسی روانشناسی عمومی بخونم دانشگاه غیر انتفاعی مشکلی برا تاسیس مطب دارم یا خیر ؟

 216. سلام من کارشناسی غیر مرتبط هستم و ارشد روانشناسی عمومی خوندم.
  الان میتونم بعد از ارشد روان، لیسانس روان بخونم؟ برای شماره نظام خوندن لیسانس بعد از ارشد رو قبول میکنن؟
  یا حتما باید دکتری بخونم؟

 217. با سلام و ادب کسی با مدرک کارشناسی روان شناسی و ارشد روان شناسی اسلامی مثبت گرا میتونه مطب بزنه ؟؟

   1. سلام ایا با کارشناسی مشاوره و ارشد روان شناسی میشه مطب یا مرکز مشاوره زد؟ یا حتما باید کارشناسی هم روان خوند

   2. سلام من دیپلم گرافیک دارم و قصدم اینه پیام نور روانشناسی‌بخونم‌بعد واسه مطب زدن مشکلی پیش نمیاد واس؟

   3. سلام مشاور محترم.کارشناسی روانشناسی عمومی و ارشد روانشناسی تربیتی شرط گرفتن مجوز از سازمان نیست؟روانشناسی تربیتی جزئی از روانشناسی نیست که میفرمایید دو مدرک روانشناسی؟لطفا راهنمایی بفرمائید.

   4. سلام،من کارشناسی روانشناسی دارم میخونم،و الان ارشد روانشناسی صنعتی و سازمانی قبول شد میتونم مجوز مطب بگیر یعنی مدرک ارشد قبول میشه،البته در گرایش دیگه دکترا دارم ،ممنون از لطف شما

   5. سلام،من کارشناسی روانشناسی دارم میخونم،و الان ارشد روانشناسی صنعتی و سازمانی قبول شد میتونم مجوز مطب بگیر یعنی مدرک ارشد قبول میشه،البته در گرایش دیگه دکترا دارم ،ممنون از لطف شما

  1. سلام بی نهایت ممنون از پاسخ گوییتون
   من با مدرک کارشناسی مشاوره و ارشد روان شناسی در هر گرایشی مثل اسلامی میتونم مطب یا مرکز مشاوره مجوز بگیرم؟؟ یا حتما باید کارشناسیمم روان شناسی بوده باشه ؟؟

   1. سلام . بله میتوان مطب زد .طبق قانون نظام روانشناسی باید دو مقطع پشت سرهم در رشته های روانشناسی و یا مشاوره باشد . شخصی با کارشناسی مشاوره و ارشد روانشناسی میتواند مطب بزند.

    1. سلام ببخشید من دیپلم انسانی نظام قدم هستم میخام برم دانشگاه پیام نور واسه لیسانس روانشناسی بخونم بعد میتونم مطلب بزنم یا نه؟؟

     1. سلام دوست عزیز
      در صورت تعیین یگان انتقالی مقدور نیست

  2. وقت بخیر
   اگر کارشناسی مشاوره یا روانشناسی بخونیم در دانشگاه پیام نور یا غیرانتفاعی و ارشد روانشناسی بخونیم دانشگاه سراسری
   شرایط گرفتن مجوز مطب رو داریم؟سوالم بیشتر دانشگاه رشته کارشناسی هستش
   ممنون میشم جواب بدید🌹

  3. ایاباداشتن کارت سربازی معافیت اعصاب وروان میتوانم یک مطب روانشناسی تاسیس کنم

   1. سلام دوست عزیز
    بله موردی ندارد.برای تاسیس مطب قبولی در مصاحبه بالینی و دانشی از سوی سازمان نظام تعیین کننده است

 218. سلام مجدد
  من لیسانس علوم تربیتی وف ق لیسانس مشاوره رو دارم برا دکترا چه رشته وگرایشی بخونم تابتونم مطب بزنم؟

 219. باسلام
  آیا با مدرک کارشناسی علوم تربیتی (گرایش دبستان وپیش دبستانی)و ارشد مشاوره،شرایط زدن مطب رو دارم؟

  1. سلام
   ببخشید من با سوابق تحصیلی لیسانس روانشناسی گرفتم،الانم برا ارشد میخونم،
   برای گرفتن مجوز مطب مشکل پیش نمیاد؟
   از این که با سوایق تحصیلی لیسانس روانشناسی گرفتم، نگرانم مشکلی پیش بیاد.

 220. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم با مدرک مشاوره و راهنمایی فرهنگیان و کارشناسی ارشد مشاورخانواده و دکتری مشاوره خانواده میتونم مطب بزنم؟

 221. سلام من لیسانس آموزش ابتدایی دارم چه رشته ای میتونم بخونم واسه ارشد که بتونم مطب بزنم؟

 222. سلام آیا رشته روانشناسی در کارشناسی جز رشته های مرتبط محسوب می شود که اگر فردی خواست ارشد و دکتری مشاوره بگیرد برای هیئت علمی و زدن مطب به مشکل نخورد؟؟

 223. سلام
  بنده کارشناسی رشته غیرمرتبط دارم و اگر ارشد روانشناسی بالینی بخونم میتونم با آن تو مطب کار کنم.تاسیس نه همکاری داشته باشیم؟

  1. سلام دوست عزیز
   خیر دو مقطع روانشناسی لازم است تا کد نظام دریافت کنید

   1. سلام من دیپلم انسانی نظام قدیم دارم میخام دانشگاه پیام نور واسه لیسانس روانشانسی اقدام کنم بعد مقدور هست که مطب بزنم

 224. سلام وقت بخیر.
  من کارشناسی روانشناسی دارم. و حالا میخوام ارشد مشاوره خانواده بخونم . میخوام ببینم با این دو مدرک میشه مجوز گرفت از نظام روانشناسی و مشاوره یا حتما هر دو مقطع باشد روانشناسی باشه؟ ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام وقت بخیر. شما میتونید با داشتن مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی یا مشاوره، مجوز مطب رو از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران دریافت کنید. برای اطلاع از شرایط دریافت مجوز می تونید با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و راهنمایی های لازم رو دریافت کنید.

 225. باسلام
  ایا با تحصیل در رشته روانشناسی
  دانشگاه های پیام نور هم میشه مطب روانشناسی زد؟
  باید تا چه مدرکی ادامه تحصیل بدم؟

  1. سلام دانشگاه تحصیلی شما تاثیری در گرفتن مجوز نداره. شما در صورت مرتبط بودن رشته تحصیلی کارشناسیتون می تونید پس از اتمام کارشناسی ارشد نسبت به دریافت مجوز اقدام کنید. برای اطلاع دقیق از شرایط و قوانین دریافت مجوز با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید.

 226. سلام. من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم. آیا با اخذ مدرک کارشناسی ارشد و دکترا روانشناسی عمومی اجازه مطب به من میدن؟
  و آیا تاسیس خانه سالمندان و مهدکودک با ارشد روانشناسی و کارشناسی زبان مقدور است؟
  سپاس

  1. سلام بله می تونید مجوز دریافت کنید البته به شرط تحصیل در مقطع دکترا.
   داشتن مدرک کارشناسی برای خانه سالمندان و مهدکودک مهمه.

   1. سلام ببخشید با مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه علمی کاربردی ، در صورتی که مدرک کارشناسی روانشناسی نباشد و کارشناسی ناپیوسته باشد و آن هم از دانشگاه علمی کاربردی میتوان کلینیک زد ؟

 227. سلام.وقت بخیر.من مدرک کارشناسی و ارشد هردو روانشناسی از دانشگاه غیرانتفاعی می‌باشد.آیا مدرک دانشگاه غیرانتفاعی برای جواز معتبر است؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 228. سلام .من کارشناسی رشته ی مشاوره از پیام نور را دارم .اگر برای کارشناسی ارشد پیام نور به صورت فراگیر ثبت نام کنم .مجوز برای کلینیک بهم میدن؟

 229. سلام خسته نباشید من امسال کنکور سراسری دادم ومیخوام برم رشته روانشناسی سوالم این است که برای کارشناسی روانشناسی عمومی یا بالینی داریم یا فقط واسه ارشد این گرایش ها به وجود میان؟

 230. سلام‌
  مگه شما نفرمودین که دانشگاه پیام‌نور جز دوره های غیر حضوری محسوب میشه و اعتبار لازم‌ندارند
  پس چرا یک جاایی دیگه‌گفتین مشکلی نداره وامکانش هست

  1. سلام دوست عزیز
   پیام نور دارای دوره های متعددی هست بستگی به انتخاب شما در دوره مورد نظر دارد

     1. سلام وقت شماهم به خیر
      عرض کردید که دانشگاه پیام نور دوره هایی متعددی دارد
      میخواستم ازتون بپرسم چه دوره ایی رو باید انتخاب کنیم که
      مشکلی برای مجوز وجود نداشته باشد

     2. سلام . دوره های غیر حضوری را انتخاب کنید ولی دوره های دانشپذیری را انتخاب نکنید.

 231. سلام
  اگه دوره کارشناسی را با سوابق وارد رشته روانشناسی بشیم مشکلی برای گرفتن مجوز به وجود نمیاره؟

 232. ((انجام مصاحبه حضوری از دیگر مراحل تاسیس مطب روانشناسی میباشد )).
  این جمله یا مصوبه داخلی و سلیقه ای سازمان کاملا غیر قانونی و خلاف رویه مدرک سالاریست و نمیتوان فردی را که نتوانست نظر و اطلاعات دانش فردی دوسه مصاحبه گیرنده را تامین کند حاصل چندین سال تلاش و گذران عمر خود را نادیده انگاشته دنبال شغلهای غیر مرتبط بگردد !

  1. سلام دوست عزیز
   بله مشکلی نیست دو مقطع پشت سر هم روانشناسی کفایت میکند

 233. سلام آیا با مقطع ارشد و دکترا روانشناسی عمومی میشه مطب زد؟
  اگه میشه پس فرق بالینی و عمومی چیه؟

  1. سلام مهدی جان
   بله میشود. برای اطلاعات بیشتر با مشاورید تماس بگیرید.

   1. سلام خسته نباشید
    با لیسانس روانشناسی عمومی پیام نور وارشد روان زاد میشه کلینیک زد؟؟

 234. سلام و وقت به خیر.
  می شه با لیسانس جامعه شناسی و فوق لیسانس و دکتری روان شناسی مطب زد؟

   1. با سلام و تشکر،
    در مورد امکان تاسیس مطب روانشناسی با کارشناسی غیر مرتبط همانطور که خود نظام در شرایط جدیدش اعلام کرده و شما هم در پاسخ ها اطلاع رسانی کردید، شرط داشتن ارشد و دکترای مرتبط است، لطفا محتوای موجود در قسمت شرایط تاسیس مطب روانشناسی سایتتان را اصلاح کنید که بیان کننده عدم صدور مجوز بعد از سال ۹۳، برای دارندگان کارشناسی غیر مرتبط است:
    “این در حالی است که داوطلبان با رشته های نامرتبط در مقطع کارشناسی که مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا مرتبط دریافت میکردند ، تا قبل سال نود و سه میتوانستند مجوز فعالیت مرکز مشاوره و روانشناسی دریافت کنند . اما پس از این تاریخ داشتن مدرک کارشناسی مرتبط نیز یکی از شرایط لازم برای دریافت مجوز است . از دیگر شرایط تاسیس مطب روانشناسی باید به عضویت در نظام مشاوره و روانشناسی کشور اشاره کرد.”

    1. سلام دوست عزیز
     بله مشکلی نیست دو مقطع پشت سر هم روانشناسی کفایت میکند

     1. سلام.ببخشیدواقعاماگیج شدیم که آیاکارشناسی وارشدبایدمرتبط باشه یانه باکارشناسی غیرمرتبط وارشدودکترامرتبط هم امکان گرفتن مجوزهست؟!!!

     2. رشته تحصیلی شما حداقل در دو مقطع باید یکی از گرایش های روانشناسی یا مشاوره باشه. یعنی اگر کارشناسی غیرمرتبط دارید، باید ارشد و دکترا مرتبط با روانشناسی یا مشاوره باشه.