شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟

شرایط تاسیس مطب روانشناسی

تاسیس مطب روانشناسی

تاسیس مطب روانشناسی یکی از انگیزه های داوطلبان کنکور سراسری برای انتخاب این رشته میباشد . سالانه بسیاری از داوطلبان در مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته ی روانشناسی پذیرش میشوند . که هدف اکثریت این داوطلبان تاسیس مطب روانشناسی میباشد . اما با توجه به اهمیت بالای امر مشاوره و روانشناسی در جامعه و همچنین افزایش نیاز در این زمینه برای فعالیت در این حوزه قوانین سخت گیرانه ای تصویب شده است . لذا با وجود اینکه داشتن مدرک تحصیلی یکی از شرایط لازم برای تاسیس مطب روانشناسی میباشد ، اما باید توجه نمود که داشتن این مدرک شرط کافی برای این امر نیست . بلکه فردی که متقاضی تاسیس مطب روانشناسی است باید واجد تمام شرایط تعیین شده از سوی نظام روانشناسی نیز باشد . که اخذ تاییدیه و یا همان پروانه ی اشتغال از این سازمان مراحل و ضوابط خود را دارد .

علاقه مندان و متقاضیان تاسیس مطب روانشناسی ممکن است درباره ی شرایط لازم و قوانین تصویب شده و همچنین مراحل اداری اخذ پروانه فعالیت با سوالات مختلفی مواجه باشند . به همین خاطر در ادامه ی این متن سعی میکنیم به پاسخ سوالاتی همچون مدرک تحصیلی مورد تایید برای اخذ پروانه ی فعالیت برای مطب روانشناسی ، چگونگی دریافت پروانه فعالیت مراکز مشاوره و روانشناسی ، مراحل صدور آن و بسیاری مطالب دیگر که متقاضیان در این مسیر باید بدانند ، خواهیم پرداخت . لذا به شما توصیه میکنیم برای اطلاع از این موارد و رفع ابهامات و سوالات خود به موارد ذکر شده در این مطلب دقت نمایید .


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس کلینیک روانشناسی چگونه است؟


شرایط تاسیس مطب روانشناسی

شرایط تاسیس مطب روانشناسی در سازمان روانشناسی و مشاوره به تصویب رسیده است . که تنها افراد دارای این شرایط میتوانند برای تاسیس مطب روانشناسی اقدام نمایند . اگر بخواهیم به برخی از شرایط تاسیس مطب روانشناسی بپردازیم باید به مواردی همچون داشتن مدرک تحصیلی مرتبط اشاره کرد . که حداقل مدرک تحصیلی مورد نظر شامل مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی و مشاوره میباشند و دیگر رشته های مرتبط با این حوزه ، اجازه فعالیت ندارند . این در حالی است که داوطلبان با رشته های نامرتبط در مقطع کارشناسی که مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا مرتبط دریافت میکردند ، تا قبل سال نود و سه میتوانستند مجوز فعالیت مرکز مشاوره و روانشناسی دریافت کنند . اما پس از این تاریخ داشتن مدرک کارشناسی مرتبط نیز یکی از شرایط لازم برای دریافت مجوز است . از دیگر شرایط تاسیس مطب روانشناسی باید به عضویت در نظام مشاوره و روانشناسی کشور اشاره کرد .

همچنین برای دریافت اجازه فعالیت در زمینه ی مشاوره روانشناسی و ارائه خدمات در مطب روانشناسی حداقل باید یک سال از زمان فارغ التحصیلی متقاضی گذشته باشد . از دیگر شرایط تاسیس مطب روانشناسی مربوط به شرایط نظام وظیفه ی آقایان میباشد . که بر این اساس متقاضیان مرد باید دارای کارت پایان خدمت سربازی باشند و هیچگونه محدودیتی در این مورد نداشته باشند . یکی از مواردی که در گذشته برای دریافت مجوز فعالیت الزامی بود داشتن مدرک کارورزی بود . این مدرک مبنی بر داشتن سابقه فعالیت حرفه ای است . که در حال حاضر جز شرایط لازم برای اخذ مجوز مطب روانشناسی نمیباشد . اما این به این معنا نیست که داشتن مهارت ها و سابقه عملی برای این کار لازم نمیباشد . بلکه یکی از ضروریات فعالیت در هر زمینه ای اخذ تجربه و مهارت کافی در آن مورد میباشد .


بیشتر بخوانید: شرایط دریافت پروانه نظام روانشناسی


شرایط تاسیس مطب روانشناسی

مراحل تاسیس مطب روانشناسی

مراحل تاسیس مطب روانشناسی شامل تمام مواردی میباشد که از سوی سازمان های زیربط اعلام شده و متقاضی تاسیس مرکز مشاوره و روانشناسی ملزم به گذراندن تمام این مراحل میباشد . یکی از اولین مراحل تاسیس مطب روانشناسی عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور میباشد . که برای این کار باید فرم های مربوطه را پر کند و مدارک خواسته شده را برای این سازمان ارسال نماید . پس از ارسال این مدارک و بررسی آنها در کمیسیون های مربوطه ، نتیجه پذیرش و یا عدم پذیرش متقاضی به شکل کتبی اعلام میگردد . انجام مصاحبه حضوری از دیگر مراحل تاسیس مطب روانشناسی میباشد . در این مصاحبه تعیین میگردد که فرد متقاضی برای فعالیت در حوزه مشاوره و روانشناسی فرد مناسبی میباشد یا خیر . که در صورت عدم قبولی دلیل آن به اطلاع متقاضیان میرسد .

همچنین در صورت قبولی در این مصاحبه ، مراجعه برای دریافت پروانه فعالیت و یا مجوز مطب روانشناسی میباشد . افراد دارای این مدرک میتوانند برای راه اندازی مطب روانشناسی اقدام نمایند . این افراد پس از تاسیس مطب موظف میباشند ضمن نصب تابلو بر اساس مصوبات و تعرفه های سازمان مربوطه هزینه ی مربوط به خدمات خود را دریافت نمایند .


بیشتر بخوانید: همه چیز درباره نحوه گرفتن پروانه نظام روانشناسی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چگونگی اخذ مجوز تاسیس مطب روانشناسی

چگونگی اخذ مجوز تاسیس مطب روانشناسی همانطور که در پاراگراف قبل گفته شد ، شامل چند مرحله و پله میباشد . که متقاضی باید بر اساس این مراحل برای راه اندازی مطب روانشناسی گام بردارد . در حال حاضر نیاز به خدمات مشاوره دربین اقشار مختلف جامعه افزایش یافته است ، لذا نظارت بر تاسیس مراکز مشاوره و دریافت پروانه ی فعالیت در این زمینه افزایش یافته است . و صرفا داشتن مدرک تحصیلی نمیتواند تایید کننده صلاحیت فرد برای فعالیت در این حوزه باشد . به همین دلیل سازمان نظام مشاوره و روانشناسی کشور برای نظارت بر این موضوع راه اندازی شده است . لذا متقاضیان برای کسب اطلاعات کامل درباره چگونگی اخذ مجوز تاسیس مطب روانشناسی  باید به سایت اینترنتی این سازمان مراجعه نمایند و در نهایت در این سازمان عضو شوند تا طی مراحلی صلاحیت و یا عدم صلاحیت آنها برای دریافت مجوز راه اندازی مطب روانشناسی تایید شود .

متقاضیان میبایست بعد از دریافت پروانه فعالیت از این سازمان ، نسبت به تاسیس مرکز مشاوره و روانشناسی اقدام کنند . در این مورد نیز باید پس از تکمیل فرم های مربوطه ، مدارک خواسته شده ارائه شوند . که این مدارک شامل شرحی از فعالیت ها و سوابق حرفه ای متقاضی و همچنین کپی پروانه فعالیت میباشد . پس از دریافت مجوز نیز فعالیت مراکز مشاوره تحت نظر سازمان روانشناسی و مشاوره کشور میباشد . که تعرفه ها و هزینه های دریافتی از مراجعین باید منطبق بر مصوبات و قوانین این سازمان باشد .


بیشتر بخوانید: شرایط اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی


مراحل تاسیس مطب روانشناسی

مدارک لازم برای تاسیس مطب روانشناسی

مدارک لازم برای تاسیس مطب روانشناسی یکی از چندین سوالی است که پیش روی متقاضیان تاسیس مراکز روانشناسی و مشاوره میباشد . این مدارک از سوی سازمان ناظر بر صدور مجوز فعالیت مراکز مشاوره و روانشناسی اعلام میگردد . لذا متقاضیان دریافت مجوز مرکز مشاوره و روانشناسی برای اطلاع از این مدارک باید به اطلاعیه های این سازمان توجه نمایند . اما برای راحتی کار شما عزیزان ما در اینجا به شرح این مدارک میپردازیم . از جمله مدارک لازم برای تاسیس مطب روانشناسی میتوان به مواردی همچون ؛ کپی برابر اصل تمام مدارک تحصیلی مربوط به رشته های مشاوره و روانشناسی ، عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور و داشتن تاییدیه از این سازمان ، گواهی سلامت روانی ، کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی ، گواهی عدم سابقه کیفری ، دوقطعه عکس پرسنلی  و … اشاره نمود .


بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای دریافت پروانه نظام روانشناسی


سوالات متداول

شرایط گرفتن مجوز دفتر مشاوره چیست ؟

داشتن مدرک تحصیلی مشاوره و یا روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر ، عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور از جمله شرایط گرفتن مجوز مرکز مشاوره میباشد .

صدور مجوز دفتر مشاوره خانواده چیست ؟

صدور مجوز شامل دریافت اجازه فعالیت در حوزه مشاوره و روانشناسی و راه اندازی مطب روانشناسی میباشد که تحت نظر سازمان نظام روانشناسی کشور صورت میپذیرد .

چگونگی تاسیس مطب روانشناسی ؟

علاقه مندان باید ضمن داشتن مدرک تحصیلی و همچنین مهارت های مورد تایید سازمان روانشناسی کشور و همچنین عضویت در این سازمان برای راه اندازی مطب روانشناسی اقدام نمایند .

شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
نظرات
- 367 نظر:
 1. سلام آیا با مقطع ارشد و دکترا روانشناسی عمومی میشه مطب زد؟
  اگه میشه پس فرق بالینی و عمومی چیه؟

   1. با سلام و تشکر،
    در مورد امکان تاسیس مطب روانشناسی با کارشناسی غیر مرتبط همانطور که خود نظام در شرایط جدیدش اعلام کرده و شما هم در پاسخ ها اطلاع رسانی کردید، شرط داشتن ارشد و دکترای مرتبط است، لطفا محتوای موجود در قسمت شرایط تاسیس مطب روانشناسی سایتتان را اصلاح کنید که بیان کننده عدم صدور مجوز بعد از سال ۹۳، برای دارندگان کارشناسی غیر مرتبط است:
    “این در حالی است که داوطلبان با رشته های نامرتبط در مقطع کارشناسی که مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا مرتبط دریافت میکردند ، تا قبل سال نود و سه میتوانستند مجوز فعالیت مرکز مشاوره و روانشناسی دریافت کنند . اما پس از این تاریخ داشتن مدرک کارشناسی مرتبط نیز یکی از شرایط لازم برای دریافت مجوز است . از دیگر شرایط تاسیس مطب روانشناسی باید به عضویت در نظام مشاوره و روانشناسی کشور اشاره کرد.”

 2. سلام با مدرک لیسانس روانشناسی چه جاهایی میتونم مربوط به رشتم میتونم مشغول به کار بشم؟

 3. باسلام…من لیسانس جامعه شناسی دارم..چن سوال دارم..۱,آیا اگه مددکاری بخونیم برای ارشد و دکترا میشه مطب زد..چون مددکاری هم جامعه شناسی ه.هم روانشناسی..
  ۲اگه بنده برا فوق روانشناسی تربیتی بخونم وبرای دکترا همین رشته یا مثلا روانشناسی شخصیت یا گرایش دیگه ای..مشکلی که برای دادن مجوز ندارنه نه؟؟؟
  با توجه به شیوع کرونا و مجازی بودن دانشگاها..نظام روانشناسی چ راهکاری رو اتخاذ کرده..چرا که الان از دولتی تا پیام نور مجازی شده..وشما گفتین اگه مجازی باشه..واسه زدن مطب مجوز داده نمیشه

  1. سلام
   برای مجور دو مقط پشت سر هم روانشناسی لازم است. مجازی مورد تایید نظام روانشناسی نیست

 4. باسلام.ایا بامدرک کارشناسی گرایش روانشناسی عمومی دانشگاه پیامنور میشه مطب زد؟در ضمنم با چه مدرکی میتونی مطب روانشناسی زد؟
  ممنونم از راهنمایی شما

 5. سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی رشته علوم تربیتی هستم
  میخواستم بپرسم در صورتیکه گرایش ارشدم روانشناسی تربیتی باشه میتونم مطب تاسیس کنم؟

 6. سلام . من کارشناسی روانشناسی پیام نور خوندم هدفم اینه ارشد و دکترا بالینی بگیرم و بعد برای زدن کلینیک اقدام کنم میخواستم بپرسم ایا اینکه مدرک ارشد و دکترا از وزارت علوم باشه یا وزارت بهداشت برای گرفتن مجوز مهم هست ؟ یا فرقی نداره ؟

 7. با عرض سلام و خدا قوت

  من ارشد بالینی کودک و نوجوان هستم.
  کارشناسی آموزش ابتدایی خوندم

  می خواستم بدونم اگه کارشناسی ناپیوسته مشاوره صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد بخونم,مجوز مطب میدن؟

  1. سلام
   دو مقطع پشت سر هم روانشناسی لازمه کار است. روانشناسی رشته ای پیوسته میباشد.

 8. سلام خسته نباشید عذر میخوام من شنیدم هزینه گرفتن مجوز خیلی زیاده الان هزینه ها چنده برای گرفتن مجوز برای یک مطب مشاوره؟

 9. سلام وقت بخیر
  من لیسانس جامعه شناسی دارم و ارشد دارم روانشناسی کودکان استثنایی دانشگاه الکترونیک که مجازی برگذار میشه میخونم . و قصد دارم دکترا هم روانشناسی کودک استثنایی بخونم .میتونم در اینده کلینیک بزنم؟

 10. سلام وقت بخیر کارشناسی غیرمرتبط باشه ولی ارشد و دکترا روانشناسی تربیتی بخونی میشه مطب زد؟ اگر ارشد و دکتری عمومی بخونی چطور؟

 11. سلام
  اگه من کارشناسی روانشناسی عمومی بخونم وارشد هم عمومی یا هر گرایش دیگه ای از روانشناسی بخونم میتونم مطب بزنم !‌!؟؟

  ممنون میشم جواب بدین ممنون

 12. سلام
  اگه من کارشناسی روانشناسی عمومی بخونم
  باید ارشد رو چه رشته ای بخونم ک مجوز مطب بهم بدن !؟

 13. با داشتن مدرک کارشناسی اموزش مشاوره و راهنمایی دانشگاه فرهنگیان و ارشد روانشناسی یا مشاوره میشود مطب زد؟

 14. سلام خسته نباشید من لیسانس حسابداری دارم میخوام ارشد رو روانشناسی بگیرم میخاسم بدونم میشه بعدا مطب روانشناسی بزنم؟

  1. سلام وقت بخیر
   باید دو مقطع پشت سرهم در رشته ها و گرایش های مشاوره و روانشناسی تحصیل نمایید.

   1. سلام وقت بخیر
    من در رشته علوم تربینی مقطع ارشد مشغول به تحصیل هستم
    چه گرایشی را باید ادامه بدم برای ارشد و دکتری که بتونم مطب بزنم؟

 15. سلام برای مطب زدن در رشته روانشناسی اگر کارشناسی روانشناسی بخونیم باید ارشد کدام گرایش روانشناسی بخونیم که بتوتیم مطب بزنیم؟ممنون میشم جواب بدید

 16. سلام خسته نباشید.
  با داشتن لیسانس مشاوره و کارشناسی ارشد مشاوره خانواده میشه مطب زد؟

   1. با سلام و خسته نباشید .با کارشناسی ارشدو دکتری روانشناسی تربیتی مجوز مطب داده میشه؟

 17. سلام وقت بخیر ببخشید من دانشگاه ازاد روانشناسی ثبت نام کردم و ترمای اولش الان بخاطر کرونا مجازیه گفتم ببینم بااین مدرک ک تقریبا ۱یا۲ترمش مجازیه بعدا میشه مطب زدمشکلی نداره ؟ واینکه ازادمعتبره یا پیام نور؟

 18. سلام من بدون کنکور مشاوره غیر انتفاعی قبول شدم میخواستم ببینم برای ارشد و دکتری میشه وارد دانشگاه دولتی شد؟

 19. سلام
  وقتتون به خیر
  من لیسانس روانشناسی صنعتی بودم و فوق عمومی. هر دو هم و دانشگاه سراسری. میخواستم ببینم میتونم با ارشد عمومی مجوز تاسیس کلینیک بگیرم
  ممنونم

 20. باسلام من لیسانس روانشناسی دارم ازدانشگاه آزاد والان میخام دانشگاه غیرانتفاعی برا ارشد روانشناسی عمومی بخونم ایا مشکلی برا عضویت درنظام هس؟
  میتونم مطب بزنم؟یا مشکل داره مدرک غیرانتفاعی؟
  مدرکش معتبره ؟

 21. سلام، وقت بخیر، من کارشناسی روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد دارم، اگر ارشد بالینی پیام‌نور بگیرم امکان تاسیس مطب وجود داره؟؟ ممنون از پاسختون

   1. سلام ببخشید من کارشناسی روانشناسی دانشگاه دولتی دارم
    اگر ارشد بالینی به صورت فراگیر پیام نور شرکت کنم، مجوز مطب دارم؟

 22. سلام. من میخوام تو دانشگاه تهران رشته زبان بخونم و بعد به صورت دو رشته ای روانشناسی رو هم کنار زبان بخونم. میخوام بدون اصلا بعدش بهم مدرکی میدن که بتونم باهاش مطب بزنم؟! من شنیدم که بهم گواهینامه روانشناسی میدن. اصلا گواهینامه به چه دردی میخوره؟!

  1. سلام شما باید یک رشته را در دانشگاه با پرداخت شهریه بخوانید. گواهینامه حکم جواز کار را دارد

  1. سلام و وقت بخیر
   من لیسانس حقوق دارم و علاقه مند به روانشناسی و مشاوره هستم
   باید مجددا کارشناسی رشته روانشناسی بخونم یا با داشتن ارشد روانشناسی میتونم در این زمینه اشتغال داشته باشم
   سپاس

   1. سلام
    برای فعالیت قانونی در این رشته دو مقطع روانشناسی پشت سر هم لازم است

 23. سلام ببخشید
  من لیسانس روانشناسی عمومی دانشگاه پیام نور دارم و از طریق سوابق تحصیلی رفتم.
  و کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی دانشگاه آزاد آیا میتونم با این مدارک مجوز بگیرم??

 24. سلام خسته نباشید من امسال میخوام دانشجو روانشناسی دانشگاه غیرانتفاعی شهاب دانش قم بشم خواستم بگم خدمتتون ک از طریق سوابق تحصیلی میرم ایا مدرکش معتبره ک بعدا بتونم مطب بزنم؟هیچ مشکلی واس مطب زدن نداره مدرکم؟

  1. سلام خسته نباشید من ۳۱ سالمه دیپلم دارم خواستم وارد دانشگاه بشم برای رشته روانشناسی و گرفتن مدرک بالاتر لطف میکنید راهنمایی کنید که چطور باید اقدام کرد؟

 25. سلام،مدرک روانشناسی بدون کنکور دانشگاه ازاد(روی مدرک صرفا براساس سوابق تحصیلی نوشته نمی شود)مورد تایید سازمان روانشناسی است؟

 26. سلام خسته نباشید کسی که معافیت پزشکی اعصاب و روان (هموسکشوال) داشته باشه میتونه مطب بزنه ک ایا مدرک فوق لیسانس کافیه؟؟

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز خیر معافیت پزشکی اعصاب و روان یعنی کارت قرمز اعصاب که محدودیت بسیاری دارد

 27. سلام و وقت بخیر
  من لیسانس و فوق لیسانس روانشناسی بالینی دارم از دانشگاه آزاد به صورت حضوری. عضو نظام هم هستم. یه تعداد کارگاه هم شرکت کردم. سوالی که دارم اینه برای کسب مهارت لازم برای قبولی در مصاحبه نظام چه کارگاه‌هایی اهمیت دارند؟ آیا ما باید تمام کارگاههای روانشناسی و شرکت کنیم؟
  و اینکه منابع خاصی وجود داره برای آمادگی مصاحبه نظام روانشناسی؟
  ممنون

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز شما بهتر است با مرکز مشاوره تماس بگیرین تا بهتر راهنمایی شوید

 28. سلام روز بخیر
  من (لیسانس مشاوره) دارم و میخوام برای (ارشد روان شناسی بالینی) بخونم
  آیا میتونم با این دو مدرک عضو سازمان بشم و مجوز (مطب روانشناسی) بگیرم؟

 29. سلام.
  من کارشناسی روانشناسی عمومی از دانشگاه پیام نور دارم.
  میخواستم ببینم آیا مدرک پیام نور معتبره؟؟ موقع استخدام مشکلی برامون به وجود نمیاره؟
  آزاد بهتره یا پیام نور؟
  سوال بعدیم اینکه برای کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی بخونم میتونم مطب بزنم؟

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز بله معتبره. بله ولی باید مصاحبه سازمان نظام رو قبول بشین

 30. سلام پیام نور براساس سوابق تحصیلی مدرکش معتبره …چون گفتن مدرکش با پیام نورایی که تو کنکور قبول میشن فرقی نداره!

 31. باسلام
  من لیسانس علوم تربیتی گرایش کودکان استثنائی دارم
  با گرفتن مدرک ارشد در همین رشته آیا مجوز کلینیک خواهم گرفت یا خیر؟
  سپاسگذارم🌻

  1. سلام وقت بخیر
   خیر برای دریافت مجوز باید دو مدرک در رشته های روانشناسی و مشاوره داشته باشید.

   1. سلام.
    من کارشناسی روانشناسی عمومی از دانشگاه پیام نور دارم.
    میخواستم ببینم آیا مدرک پیام نور معتبره؟؟ موقع استخدام مشکلی برامون به وجود نمیاره؟
    مدرک آزاد معتبره یا پیام نور؟
    سوال بعدیم اینکه برای کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی بخونم میتونم مطب بزنم؟

    1. با سلام خدمت شما دوست عزیز بله معتبره. بله ولی باید مصاحبه سازمان نظام رو قبول بشین

 32. با سلام ببخشید کسی که لیسانس غیر مرتبط با روانشناسی را دارد اما فوق لیسانس روانشناسی فارغ تحصیل شود ؛میتونه تو بیمارستانا ؛کلینیک ها و مراکز مشاوره فعالیت کنه؟یا برای سرکلر رفتن هم باید دو مقطعش مرتبط با روانشناسی باشد؟؟

  1. سلام اگه کارشناسی ارشدروانشناسی بالینی باشه بخوام کارشناسی روانشناسی بخونم چون بعدازکارشناسی بوده مدرک کارشناسی ارشدم لغونمیشه ؟

 33. سلام من لیسانس صنایع غذایی دارم ، اگر ارشد و دکتری رو روانشناسی عمومی بخونم ،حق زدن مطب دارم؟ پس این که گفتن از سال ۹۳ به بعد این قانون برداشته شده چی میشه؟

  1. سلام محمد جان
   بله اگر ارشد و دکتری در رشته های مشاوره و روانشناسی بگیرید می توانید اقدام به دریافت مجوز نمایید

  1. سلام
   مدارک دوره های حضوری و آموزشی و پژوهشی دانشگاه های معتبر مورد تایید است.

 34. سلام، ببخشید مدرک پیام نور فراگیر که کنکور ندارد آیا برای گرفتن مجوز مطب اعتبار دارد؟ ممنون

  1. سلام
   مدرک تحصیلی مربوط به دوره های غیر حضوری و مجازی اعتبار لازم را ندارند.

 35. سلام وقت بخیر من کارشناسی روانشناسی عمومی تموم کردم دانشگاه پیام نور، ارشد روانشناسی بالینی رو کدوم دانشگاه بایدبخونم که بتونم مجوز تاسیس مطب بگیرم
  سپاس

   1. سلام میخواستم ببینم من اگه روانشناسی پیام نور بخونم اونوقت میتونم تو مراکز دولتی استخدام بشم یا مطب بزنم اصلا مدرکش معتبر هست؟

    1. باسلام سازمان نظام فقط مدارگی که مجازی باشند رو نمیپذیره. مدرک پیامنور مشکلی ندارد.

   1. سلام
    مدارک دوره های حضوری و آموزشی و پژوهشی دانشگاه های معتبر مورد تایید است.

 36. سلام
  من لیسانس فناوری اطلاعات *it* فراگیر پیام نور فارغ التحصیل ۹۱ هستم اگر ارشد و دکتری روانشناسی بخونم میتونم مطب بزنم؟ با تنها ارشد روانشناسی نمیشه؟؟
  ارشد و دکتری نباید فراگیر باشه؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   باید دو مدرک تحصیلی در رشته های مشاوره و روانشناسی داشته باشید و در دانشگاه های غیرحضوری، افتخاری نباشد.

  2. سلام.
   من کارشناسی روانشناسی عمومی از دانشگاه پیام نور دارم.
   میخواستم ببینم آیا مدرک پیام نور معتبره؟؟ موقع استخدام مشکلی برامون به وجود نمیاره؟
   آزاد بهتره یا پیام نور؟
   سوال بعدیم اینکه برای کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی بخونم میتونم مطب بزنم؟

   1. با سلام خدمت شما دوست عزیز بله معتبره. بله ولی باید مصاحبه سازمان نظام رو قبول بشین

 37. سلام میشه بدون کنکور لیسانس روانشناسی از پیام نور گرفت، بعد ارشد و دکتری رو از دانشگاه دولتی با کنکور گرفت و مطب زد؟؟
  اگر ارشد و دکتری هم از پیام نور حضوری باشن میشه؟؟

  1. سلام
   مدرک تحصیلی مربوط به دوره های مجازی، غیر حضوری و افتخاری و… اعتبار لازم را ندارند.

 38. سلام من دانشجوی روانشناسی هستم تو مقطع کارشناسی ولی بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه رفتم نه با کنکور با گرفتن مدرک کارشناسی ارشد و دکتری تو رشته خودم مجوز تاسیس مطب بهم میدن ؟

  1. سلام
   بله برای تاسیس مطب داشتن مدرک تحصیلی مشاوره و روانشناسی در دو مقطه الزامی است.

 39. با سلام من مدرک کارشناسی روانشناسی بدون کنکور دانشگاه ازاد و ارشد مشاوره خانواده با آزمون دارم.میتونم مجوز دفتر مشاوره بگیرم؟

   1. سلام،وقت بخیر،من کارشناسی الهیات_ادیان و عرفان دارم،میخواستم ببینم اگر در مقطع کارشناسی ارشد و دکترارشته ی روان شناسی ادامه تحصیل ،آیا امکان زدن مطب برای من هست؟

    1. سلام
     داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با روانشناسی و مشاوره در دو مقطع الزامی است.

   2. سلام وقت بخیر من مدرک کارشناسی روانشناسی بدون کنکور دارم و مدرک روانشناسی بالینی از دانشگاه شهید بهشتی تهران دارم بهم مجوز مطب میدن

    1. سلام
     مدارک تحصیلی دوره های مجازی، غیرحضوری، افتخاری و… اعتبار لازم را برای اخذ مجوز ندارند.

   3. وقت بخیر.
    فرمودید مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مانع کسب مجوز است؟؟؟؟
    در حالیکه بالاتر در جواب سوال مرتبط و مشابه جواب دادید:
    سلام
    مدارک دوره های حضوری و آموزشی و پژوهشی دانشگاه های معتبر مورد تایید است.

    1. سلام
     بله مدارک دوره های حضوری و آموزشی و پژوهشی دانشگاه های معتبر مورد تایید است

 40. باسلام ووقت بخیر

  من مدرک کارشناسی حقوق دارم اگه ارشد ودکتری روانشناسی بخونم میتونم مجوز مطب بگیرم؟

  1. سلام وقت بخیر
   داشتن دو مدرک در رشته های روانشناسی و مشاوره از شرایط دریافت مجوز می باشد.

 41. سلام ووقت بخیر
  من لیسانس حقوق دارم اگر ارشد ودکتری روانشناسی بخوانم میتوانم مجوز مطب بگیرم؟

  باتشکر از جوابتان

  1. سلام وقت بخیر
   بله داشتن دو مدرک در رشته های روانشناسی و مشاوره از شرایط دریافت مجوز می باشد.

   1. سلام،وقت بخیر
    من کارشناسی الهیات_ادیان و عرفان دارم،میخواستم ببینم در صورتی که ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترای روان شناسی بدهم امکان زدن مطب برای من هست؟

    1. سلام
     داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با روانشناسی و مشاوره در دو مقطع الزامی است.

     1. دو مقطع پشت سرهم
      یعنی مثلا ارشد و دکتری یا کارشناسی و ارشد

 42. سلام وقت بخیر
  بنده کارشناسی آموزش ابتدایی هستم ،
  با ارشد روانشناسی بالینی و دکتری بالینی ،امکان دایر کردن مطب برای بنده هست؟
  ممنون از پاسخ گویی شما بزرگواران

  1. سلام. وقت بخیر
   بله داشتن ۲ مدرک تحصیلی در رشته های روانشناسی و مشاوره از شرایط دریافت مجوز می باشد.

 43. سلام وقت بخیر من مدرک ارشد روانپرستاری دارم میخواستم بدونم میتونم تو حوزه روانشناسی کار کنم و مرکز تاسیس کنم؟

  1. سلام
   اگر میخواهید مجوز نظام روانشناسی بگیرید باید در دو مقطع روانشناسی و مشاوره مدرک داشته باشید

 44. با سلام و خسته نباشید ،آیا با کارشناسی روانشناسی و کارشناسی ارشد روانسنجی میتوان مطب تاسیس کرد؟

   1. سلام خسته نباشین ایا با مدرک کارشناسی روانشناسی عمومی و ارشد روانشناسی تربیتی میتوان مجوز مطب گرفت یا مرکز مشاوره تاسیس کرد؟ و اینکه ایا ارشد روانشناسی تربیتی دارای طرح میباشد؟

    1. سلام
     خیر تربیتی مجوز تعلق نمیگیرد
     داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در رشته روانشناسی و مشاوره در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای اخذ مجوز مطب الزامی است.

 45. سلام من کارشناس پرستاری فارغ التحصیل سال ۸۳ بودم وارشد روانشناسی عمومی فراگیر پیام نورسال ۹۹ گرفتم امکانش هست بخوام مرکز مشاوره باز کنم موقع ثبت نام فرگیر به ما گفتن چون فاصله گرفتن مدرک کارشناسی با ارشد شما زیاده میتونید

  1. سلام
   خیر چون رشته تحصیلی شما در مقطه کارشناسی نامرتبط با روانشناسی و مشاوره است.

 46. باسلام من لیسانس ریاضیات دارم اگر ارشد و دکتری روانشناسی بالینی بخونم میتونم مجوز مطب بگیرم ؟

 47. با سلام و درود ….
  بنده کارشناسی روانشناسی عمومی هستم
  آیا با کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی امکان راه اندازی مطب یا کلینیک یا مرکز مشاوره وجود دارد ؟

  با تشکر از پاسخ‌دهی شما

     1. سلام وقت بخیر من لیسانس علوم تربیتی دارم با ارشد بالینی میتونم مطب بزنم؟

     2. سلام وقت بخیر
      باید در یکی از رشته های روانشناسی و مشاوره در دو مقطع تحصیل کرده باشید

 48. سلام وقت‌بخیر من امسال میتونم برم ازاد ارشد بالینی بخونم و دکتری هم میخواد دانشگاه آزاد بخونم آیا چون مدرکم از دانشگاه آزاد هست بهم مجوز مطب نمیدن؟؟؟ و سوال دیگرم اینکه دانشگاههای غیرانتفاعی بهترهستند برای ارشد و قبولی در دکتری یا آزاد؟؟؟

  1. سلام
   فارغ التحصیلان رشته های روانشناسی و مشاوره از دوره های آموزشی پژوهشی و حضوری میتوانند مجوز مطب بگیرند.

 49. سلام وقت بخیر .
  سوال من اینه من کارشناسی خودمو بصورت غیرحضوری از دانشگاه پیام نور گرفتم ،و چون شاغل هستم میخوام ارشد و دکتری خودمو بصورت غیرحضوری از پیام نور بگیرم ایا به کسانی که بصورت غیرحضوری تحصیل کردند هم اجازه تاسیس کلینیک داده میشه؟

 50. سلام
  من لیسانس مهندسی آی تی دارم و ارشد روانشناسی دارم، اگر من لیسانس روانشناسی بخونم آیا میتونم برای مطب اقدام کنم؟ توجه داشته باشین که در این حالت اول ارشد روانشناسیم را گرفتم و بعد کارشناسی را.

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی روانشناس یا مشاوره در دو مقطع تحصیلی شرط لازم برای اخذ مجوز است.

 51. سلام،خدا قوت
  من فرهنگی هستم و دکترای روانشناسی تربیتی دارم،اگر کارشناسی روانشناسی بگیرم،میتونم مطب بزنم؟

  1. سلام من مدرک کارشناسی روانشناسی از دانشگاه پیام نور دارم اگه ارشد روانشناسی سلامت دانشگاه دولتی بخونم میتونم مطب بزنم؟

   1. سلام وقت بخیر
    بله داشتن دو مدرک در رشته های روانشناسی و مشاوره از شرایط دریافت مجوز می باشد.

    1. سلام وقت بخیر
     اگر مدرک کارشناسی در رشته روانشناسی رو از دانشگاه پیام نور بگیریم مانعی برا اخذ مجوز وجود دارد؟

 52. با سلام مجدد ممنون و سپاسگزار بخاطر پاسخگویی شما
  اصل سوالم اینکه بعد گذروندن ارشد میتونم برای گذروندن کارشناسی مرتبط که روانشناسی یا مشاوره است اقدام کنم تاریخ تموم شدن این دو مقطع در روند اخذ مجوز مطب اهمیت داره یا نه؟ و اینکه بدون کنکور میشه برای کارشناسی اقدام کنم یا خیر؟
  ممنونم از وقتی که در اختیارم گذاشتید

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی روانشناس یا مشاوره در دو مقطع تحصیلی شرط لازم برای اخذ مجوز است.

 53. با سلام و صبح بخیر
  میخواستم بدونم چون کارشناسی علوم تربیتی هستم و دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی که درس های جبرانی هم گذروندم
  میتونم بعد تموم شدن ارشد برای مدرک کارشناسی روانشناسی اقدام کنم گرچه من تو دوره کارشناسی علوم تربیتی هم واحدهای روانشناسی داشتم که میتونم تطبیق بدم
  سوال مهمم اینکه میتونم بعد ارشد برای کارشناسی روانشناسی اقدام کنم یا نه؟؟! و این کارم میتونه منو به خواستم که داشتن مطب هست نزدیک کنه یا نه؟!

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی روانشناس یا مشاوره در دو مقطع تحصیلی شرط لازم برای اخذ مجوز است.

 54. سلام خسته نباشید ببخشید اگه لیسانس مترجمی زبان داشته باشم و کارشناسی ارشد و دکترای روانشناسی بگیرم میتونم مطب بزنم؟

 55. سلام من کارشناس مامایی و کارشناس ارشد مشاوره خانواده هستم،آیا میتونم در تابلو مطب ماماییم مدرک کارشناس ارشد مشاوره خانواده رو درج کنم؟

   1. سلام وقت بخیر
    اینکه ما مدرکمون رو از چه دانشگاهی گرفته باشیم تاثیری در مجوز دادن یا ندادن داره؟

 56. برای گرفتن مدرک کارشناسی و ارشد مدنظر نظام حتما باید کنکور داد؟
  مثلا اگر مدرک کارشناسی صرفا براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور گرفته شود مورد قبول نظام روانشناسی هست؟

 57. سلام من دیپلمم در رشته ریاضی فیزیک هستش آیا با داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی میتونم مطب بزنم؟

 58. سلام خسته نباشید
  من دارم کارشناسی مهندسی نرم افزار دانشگاه دولتی میخونم میخواستم بپرسم برای زدن مطب باید دوباره کارشناسی روانشناسی بخونم و ارشدش رو هم بگیرم یا ارشد و دکتری روانشناسی بخونم کافیه؟
  و اینکه از دانشگاه ازاد اسلامی این مدرک هارو بگیرم قابل قبول هست؟

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی در رشته های مشاوره و روانشناسی و حداقل در دو مقطع الزامی است. دانشگاه محل تحصیل باید آموزشی پژوهشی و حضوری باشد.

 59. سلام من لیسانس علوم قضائی دارم دوبار ارشدروانشناسی قبول شدم نرفتم میخوام دانشگاه آزادلیسانس روانشناسی بالینی بخونم بعدشم ارشد روانشناسی سوالم این هست که توی مقطع کارشناسی روانشناسی عمومی یابالینی آیادوره تحصیلو میشه کوتاهترش کرد چون من یک لیسانس دارم و باتوجه به مدرک قبلیم کلاچندواحد میتونم هرترم بردارم ؟میشه اصلادروس عمومی و اختیاریو برنداشت دربهترین حالت چندترمه میشم اگه معدلمو هرترم خوب کنم؟

  1. سلام
   شما میتوانید دروس عمومی و دروسی را که با واحدهای درسی جدید شباهت دارند، تطبیق دهید.

 60. سلام کارشناس پرستاری ارشد روان شناسی عمومی هستم( امسال بازم کنکور ارشد دادم برای روان شناسی بالینی)میتونم مجوز پروانه بگیرم ؟

  1. سلام
   در صورتی که مدرک دوره کارشناسی هم در یکی از رشته های مشاوره و روانشناسی باشد و سایر شرایط لازم را داشته باشید، امکان اخذ مجوز مطب وجود دارد.

 61. سلام….دانشجوی دکتری مشاوره که در آزمون جامع قبول شده ، با ارشد مجوز میدهند یا دکتری

 62. سلام من کارشناسیم یه رشته مکانیک هست.
  اگه بخوام برای ارشد و دکتری روانشناسی بخونم و مدرک از آموزشگاه های روانشناسی ام دارم آیا مجوز مطب بهم میدن یا نه ؟؟

  1. سلام اگه کارشناسی ارشدروانشناسی بالینی باشه بخوام کارشناسی روانشناسی بخونم چون بعدازکارشناسی بوده مدرک کارشناسی ارشدم لغونمیشه ؟

 63. عزیزم مطالب مورد علاقه شما، روانشناسی دانشگاهی نیست و در دانشگاه تدریس نمی‌شه. اگر به خاطر علاقه به مطالبی مثل راز جهان و قانون جذب قصد دارید در رشته روانشناسی ادامه تحصیل بدید احتمالا سرخورده می‌شید. حتی یک واحد درسی که نزدیک به این موارد باشه وجود نداره و به جز مباحث درسی و امتحانی، شما نمی‌تونید در راستای علایقتون در دانشگاه تحقیق کنید، مطلب ارائه بدید و به طور کلی فعالیت‌هایی که دوست دارید رو پیگیری کنید. بعد از گرفتن ارشد هم اگر بر مبنای علایقتون پیش برید در گرفتن مجوز فعالیت هم دچار مشکل می‌شید. راهی که شما بهش علاقه دارید از مسیر دانشگاه و مدرک نمی‌گذره و فقط دورتون می‌کنه از چیزی که بهش علاقه دارید. پیشنهاد می‌کنم قبل از ثبت نام در دانشگاه چارت درسی رشته‌ای که می‌خواین توش ثبت نام کنید رو از اینترنت بگیرین و دقیق سرفصل‌ها رو بررسی کنید. حتی اگه می‌تونید به یک کتاب فروشی که کتاب‌های دانشگاهی رشته روانشناسی رو می‌فروشه برید و چند تا از کتاب های مربوط به اون رشته رو یکم مطالعه کنید تا دید بهتری از راهی که می‌خواین توش وارد بشین‌ به دست بیارین.

 64. سلام،من فرهنگی هستم ومدرک دیپلم و کاردانی من آموزش ابتدایی و مدرک کارشناسی من مشاوره و راهنمایی هستش،به عنوان مشاور مدرسه در کنار تدریس در دوره ی ابتدایی هم مشغول به کار هستم،آیا میتونم دفتر مشاوره داشته باشم؟

   1. سلام من رشته ی لیسانسم علوم تربیتی در دانشگاه پیام نور بود ولی حضوری خوندم همشو،،اگر ارشد بالینی بخونم مجوز مطب دارم؟

    1. سلام وقت بخیر
     باید در یکی از رشته های روانشناسی و مشاوره در دو مقطع تحصیل کرده باشید

  1. شما مشاوره و راهنمایی بوده رشته دانشگاهیتون؟منم مشاوره و راهنمایی هیت رشتم ولی بهمون گفتن شما معلم مرورشی میشید نه مشاور!

 65. سلام من کارشناسیم رشته مشاوره هستش و برای ارشد می خوام فراگیر پیام نور روانشناسی بالینی بخونم آیا میتونم با ارشد فراگیر پیام نور پروانه کلینیک بگیرم ؟

  سوال دومم اینه که آیا در حین خوندنه ارشد باید رفت کارگاه های آموزش درمان تا ساعاتی که مد نظر نظام روانشناسی برای اخذ پروانه هست رو پر کنیم یا نه اول باید ارشدمون رو تموم کنیم و بعد بریم کارگاه ها رو ؟

  1. سلام
   بله داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در دو مقطع شرط لازم برای تاسیس مطب است.

 66. سلام .این چه قانونی که حتما باید کارشناسی با ارشد یکی باشه تا مجوز مطب بدن،من الان کارشناسی علوم تربیتی مدیریت اموزشی دارم برا ارشدهم قصد دارم روان بالینی بخونم برا زدن مطب .

 67. سلام با داشتن مدرک لیسانس روانشناسی عمومی و ارشد مشاوره مدرسه آیا میشه مرکز مشاوره تحصیلی تاسیس کرد؟

 68. سلام
  من لیسانس روانشناسی عمومی دارم و می خوام ارشد مشاوره مدرسه رو بخونم آیا می تونیم بعد از اتمام تحصیلات مرکز مشاوره تحصیلی دایر کنم؟

   1. سلام
    ممنون از وقتی که میزارید
    من کارشناسی حقوق دارم فارغالتحصیل سال ۹۱
    آیا میتونم با گرفتن مدرک روانشناسی بالینی در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مطب بزنم

  1. سلام من میخوام از کاردانی پیوسته کامپیوتر برم کارشناسی روانشناسی بخونم و فوق لیسانس روانشناسی بخونم آیا بعد مجوز مطب میدن؟و دانشگاه آزاد و پیام نور جز دانشگاههای معتبر هستند یعنی مورد قبول سازمان نظام روانشناسی هستش؟

   1. سلام
    داشتن مدرک مرتبط در رشته های روانشناسی و مشاوره و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد لازم است. مدارک تحصیلی دانشگاهی های مجازی و غیر حضوری و… مورد پذیرش این سازمان نمیباشد.

 69. سلام وقت به خیر من هر دو مدرک روانشناسی دارم و کلی کارگاه انجمن روانشناسی شرکت کردم عضو سازمان هستم ولی بدون داشتن پروانه کار میتونم توی درمانگاهای خصوصی کار کنم ؟؟
  ممنون از پاسخگوییتون

 70. سلام.مدرک دانشگاه غیر انتفاعی برای تاسیس مطب معتبر است یا فقط به فارق التحصیلان دانشگاه های سراسری مجوز داده میشود؟

  1. سلام
   دانش آموختگان دوره های حضوری و آموزشی و پژوهشی امکان اخذ مجوز دارند.

   1. سلام من باسوابق تحصیلی کارشناسی روانشناسی در دانشگاه ازاد میخونم میشه با دو مدرک کارشناسی و ارشد
    مطب بزنم؟

    1. سلام
     داشتن دو مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های روانشناسی و مشاوره برای اخذ مجوز مطب الزامی است.

     1. سلام وقت بخیر
      اینکه ما مدرکمون رو از چه دانشگاهی گرفته باشیم تاثیری در مجوز دادن یا ندادن داره؟

 71. باسلام
  من کارشناسی مشاوره و ارشد روانشناسی تربیتی دارم
  آیا امکان مجوز مطب یاکلینیک را دارم؟
  تشکر از وقتی که برای پاسخ دهی گذاشتید.

 72. با سلام و احترام
  من کارشناس ارشد بالینی غیر مرتبط هستم با کارشناسی پرستاری آیا با این شرائط که نمی توانم مطب داشته باشم امکان انجام مشاوره در کلینیکها یا درمانگاهها ویا در مطب دیگر روان شناسان را دارا می باشم؟با تشکر

 73. با سلام. من کاردانی آموزش ابتدایی دارم. بعد کارشناسی ناپیوسته گرفتم در رشته مشاوره. کارشناسی ارشد روانشاسی بالینی دارم. مدارک رو فرستادم برای سازمان نظام. گفتند چون کارشناسی تون پیوسته نیست باید ریز نمرات کاردانی رو بفرستید تا برسی کنیم. خواستم بپرسم منظور شون چیه.. میتونن بگن نا مرتبط هستی؟؟؟

  1. باسلام من دانشجوی روانشناسی عمومی هستم میخواستم تغییر رشته بدم برای مشاوره روانشناسی و من متولد ۶۴ هستم سوال من این که ایا در مشاوره برد کار زیاد تره یا مشاوره که بتونم از بین این دو یکیرو انتخاب کنم و ایا از روانشناسی ارشد میتونم مرکز یا موسسه بزنم ممنون میشم جواب گوی من باشید

   1. سلام وقت بخیر
    بله اگر دو مدرک در این زمینه یعنی رشته های روانشناسی داشته باشید می توانید اقدام به تاسیس موسسه نمایید.

 74. با سلام. من کاردانی آموزش ابتدایی دارم. بعد کارشناسی ناپیوسته گرفتم در رشته مشاوره. کارشناسی ارشد روانشاسی بالینی دارم. مدارک رو فرستادم برای سازمان نظام. گفتند چون کارشناسی تون پیوسته نیست باید ریز نمرات کاردانی رو بفرستید تا برسی کنیم. خواستم بپرسم منظور شون چیه.. میتونن بگن نا مرتبط هستی؟؟؟

  1. سلام با داشتن کارشناسی روانشناسی و ارشد روانشناسی صنعتی و سازمانی میشه برای مطب روانشناسی اقدام کرد؟

 75. اگر کارشناسی روانشناسی از دانشگاه پیام نور و ارشد از دانشگاه ازاد داشته باشم ایا میتوانم برای پروانه مطب اقدام کنم ؟

 76. با سلام
  من ارشد و دکترای فلسفه تعلیم و تربیت هستم.
  ایا میتونم مجوز دفتر مشاوره بگیرم
  یا مشاوره فلسفی؟؟
  و اینکه اگر باید بخونم چه رشته ای رو بهتر هست از روانشناسی بخونم؟

 77. سلام خسته نباشید من ترم ۶رشته کارشناسی حقوق هستم میتونم تغییر رشته بدم و برم روانشناسی؟و بعداز اینک مدرک کارشناسی و ارشدمو گرفتم میتونم مطب بزنم؟

 78. با سلام بنده لیسانس علوم تربیتی هستم از دانشگاه فرهنگیان..
  اگر ارشد و دکترای بنده در رسته روانشناسی بالینی باشد باز هم قادر به اخذ مجوز مطب روانشناسی نیستم؟
  شرط داشتن لیسانس درست است یا داشتن حداقل ۲ مدرک مرتبط؟

  1. سلام
   شما باید مدرک دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در یکی از رشته های مرتبط با مشاوره و روانشناسی اخذ کرده باشید تا مجاز به تاسیس مطب رواننشاسی باشید.

 79. سلام ببخشید گرفتن مجوز مطب روانشناسی مصاحبه گزینشی و عقیدتی داره و ایا این موارد مهم هستن؟
  و اینکه برای برای بردن مدارک دقیقا باید به کجا بریم؟ هر شهری جدا هست یا همه باید برن تهران؟

  1. سلام
   مصاحبه برای اخذ مجوز مطب، مصاحبه عقیدتی نمیباشد و تنها برای سنجش توانایی ها و مهارت های علمی شما انجام میشود. سازمان نظام روانشناسی کشور بر اعطای مجوز مطب به روانشناسان نظارت میکند لذا باید به این سازمان مراجعه کنید.

  2. سلام وققتون بخیر
   ببخشید مجوز تاسیس مطب برای رشته علوم تربیتی هم داده میشه ؟؟ که لیسانس علوم تربیتی باشیم و یکی از شاخه های اون روانشناسی تربیتی رو انتخاب کنیم

 80. با سلام من لیسانس مطالعات اجتماعی دارم ایا میتوانم با گرفتن ارشد در رشته مشاوره مطب بزنم ممنونم

  1. سلام وقت بخیر
   جهت دریافت مجوز حتما باید دو مدرک مرتبط در این رشته داشته باشید

   1. سلام دو مدرک مرتبط روانشناسی دارن فقط هر دو پیام نور هست آیا به مدارک پیام‌نور مجوز تاسیس کلینیک میدن؟

 81. سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی روانشناسی بالینی سال ۷۲ هستم
  و سابقه ی کار در این زمینه ندارم
  آیا میتونم برای مجوز مطب اقدام کنم؟

  1. سلام
   داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از رشته ها و گرایش های مشاوره و روانشناسی یکی از شرایط اساسی برای اخذ مجوز مطب روانشناسی است. همچنین شما باید به عضویت سازمان نظام روانشاسی دربیایید.

  2. سلام دو مدرک مرتبط روانشناسی دارم فقط هر دو پیام نور هست آیا به مدارک پیام‌نور مجوز تاسیس کلینیک میدن؟

 82. سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی روانشناسی بالینی سال ۷۲ هستم
  آیا میتونم برای مجوز مطب اقدام کنم؟

  1. سلام
   داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از رشته ها و گرایش های مشاوره و روانشناسی یکی از شرایط اساسی برای اخذ مجوز مطب روانشناسی است. همچنین شما باید به عضویت سازمان نظام روانشاسی دربیایید.

 83. با سلام و درود بنده دارای مدارک لیسانس، فوق و دکترا(البته ترم آخرم) روانشناسی عمومی هستم آیا مجاز به تاسیس مطب و مسئول فنی می توانم باشم؟ ممنونم از پاسخ گویی تون

    1. سلام
     بله شما میتوانید در دانشگاه هایی همچون دانشگاه آزاد؛ علمی کاربردی و… تحصیل کنید.

 84. با عرض سلام. کارشناسی ارشد فنی مهندسی از دانشگاه روزانه دولتی هستم و شاغل در بخش دولتی. میخواستم مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد روانشاسی به منظور تاسیس مطب را بگیرم. متوجه شدم مدرک مورد قبول نمی تواند به صورت غیر حضوری و مجازی باشد لطفا بنده را راهنمایی فرمایید از چه دانشگاهی و از چه طریقی می توانم مدرک بگیرم به طوری که با ساعات کاری شغل حال حاضرم (از شنبه تا چهارشنبه و از ۷ صبح تا ۴ بعد از ظهر) تداخل نداشته باشد. با تشکر

  1. سلام
   کلاسهای دانشگاهایی که به شکل حضوری دانشجو میگیرند، بر حسب تعداد واحدهایی که در هر ترم انتخاب میکنید میتواند در هر ساعتی از روز برگزار شود.

 85. با عرض سلام. کارشناسی ارشد فنی مهندسی از دانشگاه روزانه دولتی هستم و شاغل در بخش دولتی. میخواستم مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد روانشاسی به منظور تاسیس مطب را بگیرم. متوجه شدم مدرک مورد قبول نمی تواند به صورت غیر حضوری و مجازی باشد لطفا بنده را راهنمایی فرمایید از چه دانشگاهی و از چه طریقی می توانم مدرک بگیرم به طوری که با ساعات کاری شغل حال حاضرم (از شنبه تا چهارشنبه و از ۷ صبح تا ۴ بعد از ظهر) تداخل نداشته باشد. با تشکر

  1. سلام
   کلاسهای دانشگاهایی که به شکل حضوری دانشجو میگیرند، بر حسب تعداد واحدهایی که در هر ترم انتخاب میکنید میتواند در هر ساعتی از روز برگزار شود.

 86. با سلام.ممنونم از پاسخگوییتون. من کارشناسی مدیریت و ارشد بالینی هستم.میدونم به علت نامرتبط بودن نمیتونم مجوز مطب روانشناسی بگیرم، سوالم اینه که آیا میتونم مجوز تاسیس مرکز مشاوره از بهزیستی بگیرم با نه؟

  1. سلام کارشناسی علوم تربیتی دارم می توانم با رشته مشاوره یا روانشناسی ارشد بعدا پروانه مطب دریافت کنم

 87. سلام با مدرک کارشناسی روانشناسی عمومی و ارشد روانشناسی بالینی امکان زدن مطب وجود دارد ؟

 88. سلام وقت بخیر بنده کارشناسی روانشناسی کودکان استثنایی وارشد روانشناسی بالینی دارم میتونم مطب بزنم

   1. سلام من زنگ زدم به همکاراتون و پرسیدم ایا با کارشناسی غیر مرتبطی که دارم و الان ارشد و ودکترای روانشناسی بالینی دارم میتونم مطب بزنم و عضو نظام روانشناسی بشم همکاراتون گفتن بله ولی الان که نظراتو میخونم شما گفتید نه نمیشه باید لیسانس هم مرتبط باشه میشه راهنمایی کنید

     1. با سلام آیا درسته که از سال ۹۳به بعد باید حتما مدرک کارشناسی ‌ارشد رشته روانشناسی هردو مرتبط باشن برای تاسیس مطب ؟اگ امکان داره توضیح ببشتری بدین.باتشکر🙏🏻

 89. سلام دوست عزیز
  ابتدا کمال تشکر رو از شما دارم که اینقدر با حوصله جواب همه رو میدید. این کار شما یک دنیا ارزش داره.
  لطفا میتونید بگید اگه کسی به عنوان مثال از امسال شروع کنه به تحصیل در مقطع کارشناسی روانشناسی در دانشگاه پیام نور و همین امسال هم شروع به تحصیل کنه در مقطع ارشد در دانشگاه ازاد در رشته روانشناسی. ایا پس از دریافت مدرک ، به این فرد با توجه به شروع دوره کارشناسی و ارشد بصورت همزمان بوده ایا اجازه مجوز مطب رو میدن؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی فارغ از تاریخ شروع دوره، از جمله شروط لازم برای دریافت مجوز تاسیس مطب میباشد.

 90. سلام من دبیر روانشناسب هستم و مدرک دکترای روانشناسی رو دارم ایا میتونم پروانه تاسیس مطب بگیرم یا باید اول از دبیری استعفا بدم؟میشه سریع تر ب سوالم پاسخ بدید ممنون

  1. سلام
   اگر مدرک تحصیلی شما در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط با روانشناسی است؛ مراحل ابتدایی برای دریافت مجوز همچون ارسال مدارک و… را بگذرانید و بعد برای این کار تصمیم گیری کنید.

  2. سلام وقت بخیر ببخشید من لیسانس مدیریت کسب وکار دارم اگه ارشد در یکی از رشته های روانشناسی ادامه تحصیل بدم با این مدرک چه کاری میتونم انجام وچه فعالیتهایی داشته باشم

   1. سلام
    تنها افرادی میتوانند مطب روانشناسی تاسیس کنند که مدرک دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از رشته های مشاوره یا روانشناسی باشد.

 91. سلام وقت بخیر
  با مدرک کارشناسی پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری امکان گرفتن مجوز برای تاسیس مطب روانشناسی وجود داره ؟

  1. سلام. وقت بخیر
   خیر دریافت مجوز تاسیس مطب روانشناسی تنها برای افرادی امکان پذیر است که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در یکی از رشته های مشاوره و یا روانشناسی اخذ کرده باشند و این مجوز به فارغ التحصیلان رشته های غیر مرتبط اعطا نمیشود.

  1. سلام.وقت بخیر
   خیر این امکان برای شما وجود ندارد. لازمه ی دریافت مجوز تاسیس مطب داشتن مدرک تحصیلی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و در رشته های مرتبط مشاوره و روانشناسی میباشد.

  2. سلام من لیسانس وارشد علوم تربیتی دارم و۱۵سال سابقه فعالیت درحوزه آموزش خانواده آموزش وپرورش باداشتن مجوز ازآموزش وپرورش پس ازآزمون ومصاحبه وگذراندن دوره های کارورزی دارم وارشدم روازمهر ۹۳ شروع کردم قبل ازبخشنامه مرتبط بودن دومقطع،خواستم بدونم اگردکترا رشته مشاوره بخونم میتونم مطب مشاوره بزنم؟لطفا راهنمایی بفرماییدسپاسگزارم

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی و مشاوره یکی از شروط اصلی برای دریافت مجوز تاسیس مطب میباشد. همچنین عضویت در سازمان نظام روانشناسی و تاییدیه سلامت روانی، کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان از دیگر مدارک مورد نیاز است.

 92. سلام.من مدرک کارشناسی ام پژوهشکری علوم اجتماعی میباشد اگر ارشد مشاوره بخونم میتونم کلینیک مشاوره بزنم؟؟یا بعد ارشد دکترامم همین‌مشاوره باشه چی؟

  1. سلام
   خیر دریافت مجوز تاسیس مطب روانشناسی تنها برای افرادی امکان دارد که مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته مشاوره یا روانشناسی دریافت کرده باشند. همچنین فارغ التحصیلان قبل از سال ۹۳ با داشتن مدرک کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی امکان اخذ مجوز را دارند.

 93. سلام مدرک لیسانسم معارف وارشدم روانشناسی عمومی است اگر دکترارا دریکی از شاخه های روانشناسی ادامه بدهم مجوز کسب به من میدهند ؟

  1. سلام وقت بخیر
   خیر یکی از مهم ترین شرایط لازم برای دریافت مجوز تاسیس مطب روانشناسی این است که متقاضیان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در یکی از رشته های روانشناسی و یا مشاوره گذرانده باشند و امکان دریافت مجوز برای افراد با رشته های غیر مرتبط وجود ندارد.

   1. سلام
    ممنون از وقتی که میزارید
    من کارشناسی حقوق دارم فارغالتحصیل سال ۹۱
    آیا میتونم با گرفتن مدرک روانشناسی بالینی در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مطب بزنم

 94. سلام .میخواستم ببینم داشتن مدرک از دانشگاه آزاد و دولتی در تاسیس مطب و تایید صلاحیت شدن نقش داره؟؟ کدوم دانشگاه بهتره؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   نوع دانشگاهی که در آن تحصیل کرده اید تاثیر چندانی در این مورد ندارد به جز اینکه امکان دریافت مجوز تاسیس مطب برای مدارک مربوط به دوره های مجازی و غیر حضوری وجود ندارد.

 95. سلام
  من شاغل در بیمارستان قراردادی مشاغل کارگری ام دارای کارشناسی عمران می تونم روانشناسی عمومی بخونم بابت تبدیل وضیعت

  1. سلام وقت بخیر
   روانشناسی یکی از رشته های پرطرفداری است که در دانشگاهها و در مقاطع مختلفی ارائه میشود و شما میتوانید در این رشته تحصیل کنید. نکته ای که باید توجه کرد این است که مجوز تاسیس مطب تنها به افرادی داده میشود که دو مقطع کارشناسی وکارشناسی ارشد خود را در این رشته گذرانده باشند.

 96. سلام و عرض خسته نباشید ، بنده با توجه به علاقه ای که به روانشناسی دارم میخوام ارشد روانشناسی شرکت کنم اما مقطع کارشناسیم رشته مهندسی صنایع بوده ، حال آیا بعد از قبول شدن در ارشد روانشناسی و فارغ التحصیلی میتونم مجوز مشاوره رو از سازمان بهزیستی بگیرم؟ مجوز مطب نه مجوز مشاوره !

  1. سلام وقت بخیر
   خیر تنها مشاوران و روانشناسانی که دارای پروانه فعالیت هستند میتوانند خدمات مشاوره ای ارائه دهند و با توجه به نامرتبط بودن مدرک تحصیلی شما در دوره کارشناسی و عدم امکان دریافت پروانه فعالیت، مجوز مشاوره نخواهید داشت.

   1. سلام
    دریافت مجوز مطب شرایط و ضوابط خاصی را میطلبد یکی از این شرایط این است که مدرک تحصیلی دوره کارشناسی نیز در همان حوزه روانشناسی و مشاوره باشد. علاوه براین متقاضی باید عضو سازمان نظام روانشناسی کشور باشد و صلاحیت وی در آزمونها و مصاحبه های مربوطه تایید شود.

 97. سلام، من کارشناسی روانشناسی عمومی، کارشناسی ارشدم مدیریت آموزشی ،،، اگر در رشته روانشناسی بالینی دکتری بگیرم میتونم برای تاسیس مطب اقدام کنم با توجه به کسب مهارت و داشتن سایر مدارک مورد نیاز

  1. سلام
   خیر داشتن مدرک تحصلی مرتبط در همه ی مقاطع تحصیلی از جمله شرایط لازم برای دریافت مجو.ز تاسیس مطب میباشد.

 98. سلام من کارشناسیم روان شناسی عمومی و کارشناسی ارشدم مدیریت آموزشی اگه دکتری روانشناسی بالینی فارغ التحصیل بشم میتونم برای کسب مجوز مطب روان شناسی اقدام کنم. آیا با توجه به مدارکم و میتونم برای کسب سایر مهارتها و مدارک مورد نیاز اقدام کنم؟

  1. سلام
   خیر مجوز مطب روانشناسی تنها برای افرادی است که مدرک تحصیلی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته ی روانشناسی یا مشاوره گرفته باشند.

   1. با سلام و خسته نباشی. من کارشناسی علوم ارتباطات شاخه روابط عمومی دارم خواستم ببینم اگر مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی داشته باشم میتونم مطب بزنم؟

    1. سلام
     خیر، دریافت مجوز تاسیس مطب روانشناسی تنها برای افرادی امکان پذیر است که دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را دریکی از رشته های مرتبط روانشناسی و مشاروه گذرانده باشند.

 99. سلام من کارشناسی روانشناسی عمومی و ارشد بالینی دارم و ۲سال سابقه بیمه در مرکز کودکان استثنایی و ۵ سال سابقه مار در همین مرکز را دارم برای گرفتم تاسیس مطب روانشناسی باید چه کارهایی انجام بدم ؟

  1. سلام
   شما باید برای دریافت پروانه اشتغال از نظام روانشناسی اقدام کنید که شرایط خاصی دارد از جمله گذشتن یک سال از زمان فارغ التحصیلی،داشتن مدرک تحصیلی مرتبط کارشناسی و کارشناسی ارشد، داشتن کارت پایان خدمت برای آقایان و عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور و… در صورتیکه تمام این شرایط را داشته باشید مجوز تاسیس مطب به شما تعلق خواهد گرفت.

  1. سلام
   بله با توجه به داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در این زمینه و در صورت داشتن شرایطی همچون عضویت در سازمان نظام روانشناسی، و اخذ مجوز تاسیس این امکان وجود دارد.

   1. سلام.من لیسانس حسابداری دارم.ولی علاقه ی شدیدی به روانشناسی دارم بطوری که مدام کتاب ها وصوت های روانشناسی میخونم و گوش میدم..تو دوره ها و کارگاه های روانشناسی هستی شناسی و خودشناسی و قانون جذب زیادی شرکت کردم.الانم برای ارشد روانشناسی شرکت کردم.
    قبول کنید که دانشگاه رفتن بیشتر برای اخذ مدرکه..من دوستای زیادی دارم که روانشناسی خوندن و فقط مدرک گرفتن و بار علمی ای ندارن…
    من خیلی در این زمینه علاقه دارم فعالیت کنم و افراد زیادی و از راز جهان مطلع کنم……باید چیکارکنم؟؟

    1. سلام
     ارائه مجوز تاسیس مطب روانشناسی تنها به افرادی تعلق میگیرد که مدرک دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در یکی از رشته های روانشناسی و مشاوره دریافت کرده باشند. شما میتوانید در این حوزه فعالیت کنید اما نباید مطب تاسیس کنید.

    2. سلام دوست عزیز
     محض اطلاع قانون جذب یه بازی و دروغ بیش نیست و ربطی به روانشناسی و خودشناسی نداره

  2. با سلام و خسته نباشی. من کارشناسی علوم ارتباطات شاخه روابط عمومی دارم خواستم ببینم اگر مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی داشته باشم میتونم مطب بزنم؟

   1. سلام
    خیر، دریافت مجوز تاسیس مطب روانشناسی تنها برای افرادی امکان پذیر است که دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را دریکی از رشته های مرتبط روانشناسی و مشاروه گذرانده باشند.

    1. سلام‌ لطفا میشه بفرمایین بالیسانس غیر مرتبط و ارشد بالینی می توان چه کاری در زمینه روانشناسی انجام داد چون فرمودین برای مطب باید دومقطع پشت هم باشه لطفا بگین بجز مطب میشه چه کار کرد فقط میشه مشاور شد؟

     1. سلام. وقت بخیر
      در زمینه روانشناسی شغل های زیادی هست از روانسنجی گرفته تا مشاوره و کار با کودکان و …

 100. سلام.من دانشجو معلم هستم.رشتم علوم تربیتی گرایش ابتداییه.میخوام ارشدو بالیتی بخونم.میتونم بعداینکه ارشد گرفتم مطب بزنم؟؟؟؟؟رشتم همخوانی داره؟؟؟؟؟

  1. سلام
   خیر تنها افرادی میتوانند مجوز تاسیس مطب بگیرند که دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را نیز در یکی از رشته های مشاوره و روانشناسی گذرانده باشند.

 101. سلام
  ” باید یک سال از زمان فارغ التحصیلی متقاضی گذشته باشد”
  خب این یک سال رو می تونیم تو مطب یکی دیگه مشاوره بدیم، منظور اینکه این یک سال رو چیکار کنیم که پول در بیاریم؟
  با سپاس

  1. سلام
   این فرصت یک ساله برای ارتقای مهارت ها و توانایی های شما در حوزه مشاوره و روانشناسی میباشد و میتوانید با شرکت در کارگاه ها و یا حضور در مطب دیگر متخصصان مهارت خود را بالا ببرید تا در مراحل دریافت مجوز موفق تر عمل کنید.

 102. سلام وقت بخیر، من مدرک ارشد روانشناسی رو در شهریور ۹۴ گرفتم با لیسانس غیر مرتبط، ولی ورودی سال ۹۱ ارشد بودم. آیا میتونم مجوز فعالیت روانشناسی رو بگیرم؟

  1. سلام
   خیر این امکان وجود ندارد داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط در حال حاضر از جمله شرایط لازم برای دریافت مجوز تاسیس مطب میباشد.

 103. سلام…کسکیه ک درمقطع کارشناسی رشته علوم تربیتی خونده میتونه توآزمون ارشدرواشناسی شرکت کنه؟وبعدامجوزتاسیس مطب روبگیرع؟

  1. سلام
   خیر رشته علوم تربیتی از رشته های نامرتبط با حوزه روانشناسی و مشاوره است که امکان دریافت مجوز برای دارندگان این مدرک وجود ندارد. چرا که داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد یکی از شرایط اصلی میباشد.

   1. با سلام و درود بنده دارای مدارک لیسانس، فوق و دکترا(البته ترم آخرم) روانشناسی عمومی هستم آیا مجاز به تاسیس مطب و مسئول فنی می توانم باشم؟ ممنونم از پاسخ گویی تون

     1. سلام وقتتون بخیر
      من کارشناسی اموزش راهنمایی مشاوره خوندم وارشد روانشناسی عمومی خوندم ایا میتونم از نظام یا بهزیستی مجوز مطب یا اشتغال بگیرم

    1. سلام وقت بخیر
     بله با داشتن دو مدرک در رشته های روانشناسی و مشاوره می توانید به دریافت مجوز اقدام نمایید.

   1. سلام
    بله شما میتوانید در دانشگاه هایی همچون دانشگاه آزاد؛ علمی کاربردی و… تحصیل کنید.

 104. کسیکه ک درمقطع کارشناسی علوم تربیتی خونده میتونه برای ارشدآزمون روانشاسی بده؟؟واینک میتونه مجوزمطب بگیره یان؟؟

  1. سلام
   خیر رشته علوم تربیتی از رشته های نامرتبط با حوزه روانشناسی و مشاوره است که امکان دریافت مجوز برای دارندگان این مدرک وجود ندارد. چرا که داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد یکی از شرایط اصلی میباشد.

 105. سلام من لیسانس مشاوره و راهنمایی دانشگاه فرهنگیانم بااین حال که بسته پرورشی هستم میتونم ارشد مشاوره یا روان شناسی بگیرم که مطب بزنم یا نه ؟

  1. سلام
   بله افرادی که در دوره کارشناسی در یکی از رشته های مشاوره و روانشناسی تحصیل کنند و دوره کارشناسی ارشد نیز در رشته مرتبط تحصیل کنند، میتوانند برای تاسیس مطب و اخذ مجوز اقدام کنند.

   1. سلام. من میخوام تو دانشگاه تهران رشته زبان بخونم و بعد به صورت دو رشته ای روانشناسی رو هم کنار زبان بخونم. میخوام بدون اصلا بعدش بهم مدرکی میدن که بتونم باهاش مطب بزنم؟! من شنیدم که بهم گواهینامه روانشناسی میدن. اصلا گواهینامه به چه دردی میخوره؟!

    1. سلام شما باید یک رشته را در دانشگاه با پرداخت شهریه بخوانید. گواهینامه حکم جواز کار را دارد

 106. سلام. من لیسانس آی تی دارم , آیا میتونم با اخذ مدرک ارشد و بعد از آن , دکتری روانشناسی عمومی , اقدام به تاسیس مطب کنم ؟؟ سپاسگزارم…

  1. سلام
   خیر این امکان وجود ندارد. دریافت مجوز تاسیس مطب تنها برای افرادی است که دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در یکی از رشته های مرتبط همچون رشته مشاوره و راهنمایی و روانشناسی گذرانده باشند.

   1. با سلام و خسته نباشید. من رشته کارشناسی علوم ارتباطات شاخه روابط عمومی دارم آیا میتوانم برای ارشد روانشناسی عمومی بگیرم ک اقدام کنم برای مطب زدن؟

    1. سلام
     خیر، دریافت مجوز تاسیس مطب روانشناسی تنها برای افرادی امکان پذیر است که دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را دریکی از رشته های مرتبط روانشناسی و مشاروه گذرانده باشند.

  2. سلام من فرهنگی هستم می خواهم ادامه تحصیل بدهم کارشناسی و دکترای روان شناسی بالینی بگیرم آیا می توانم در کنار شغل معلمی مطب بزنم به عنوان شغل دوم ممنون

 107. با سلام
  بنده دارای مدرک ارشد روانشناسی بالینی ورودیه ۹۱ هستم با مدرک کارشناسی غیر مرتبط، سابقه کاری ندارم ، میخواهم مطب بزنم ولی نمیدونم که با نداشتن سابقه حرفه‌ای نظام به من پروانه می‌دهد یا خیر
  با تشکر

  1. سلام
   مجوز تاسیس مطب تنها به کسانی داده میشود که مدرک تحصیلی آنها در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط با روانشناسی و مشاوره باشد. داشتن مهارت و تخصص در این زمینه مهتر از داشتن سابقه کاری میباشد.

 108. با سلام و خسته نباشید، من لیسانس میکروبیولوژی دارم و کارشناسی ارشدم مردم شناسی(گرایش علوم اجتماعی) هست. اگر دکتری روانشناسی بخونم می تونم مطب یا مرکز مشاوره داشته باشم!؟ لطفا راهنمایی کنید.
  سپاس

  1. سلام
   یکی از این شرایط تاسیس مرکز مشاوره مرتبط بودن مدرک دوره لیسانس و فوق لیسانس به رشته های مشاوره و روانشناسی و… میباشد. تاسیس این مراکز تنها برای افراد با حداقل مدرک کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی، مشاوره و راهنمایی، روانشناسی و رشته های از این دست امکان پذیر است.

 109. با سلام و خسته نباشید
  من لیسانس مترجم ی زبان انگلیسی دارم و میخواهم ارشد روانشناسی بالینی بخونم آیا بعد از گرفتن مدرک میتوانم در مراکز مرتبط با این رشته کار کنم یا نه چون شنیدم باید لیسانس هم روانشناسی باشه تا بتوان مرکز یا مطب زد و اینکه در رشته ی بالینی نمی توان شرکت کرد خواهشا راهنمایی کنید….

  1. با سلام
   با لیسانس مترجمی زبان مجاز به شرکت در آزمون ارشد روانشناسی بالینی نمیباشید، تنها کارشناسان رشته های مشاوره و گرایشهای روانشناسی مجاز به شرکت در کنکور ارشد این رشته میباشند.

   1. با سلام من لیسانس بهداشت مدارس دارم اگر فوق لیسانس بالبنی پیام نور را بگیرم میتونم مطب بزنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/9/10

سه شنبه

1399/9/11

چهارشنبه

1399/9/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید