شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟

شرایط تاسیس مطب روانشناسی
به اشتراک بگذارید

تاسیس مطب روانشناسی

تاسیس مطب روانشناسی یکی از انگیزه های داوطلبان کنکور سراسری برای انتخاب این رشته میباشد . سالانه بسیاری از داوطلبان در مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته ی روانشناسی پذیرش میشوند . که هدف اکثریت این داوطلبان تاسیس مطب روانشناسی میباشد . اما با توجه به اهمیت بالای امر مشاوره و روانشناسی در جامعه و همچنین افزایش نیاز در این زمینه برای فعالیت در این حوزه قوانین سخت گیرانه ای تصویب شده است . لذا با وجود اینکه داشتن مدرک تحصیلی یکی از شرایط لازم برای تاسیس مطب روانشناسی میباشد ، اما باید توجه نمود که داشتن این مدرک شرط کافی برای این امر نیست . بلکه فردی که متقاضی تاسیس مطب روانشناسی است باید واجد تمام شرایط تعیین شده از سوی نظام روانشناسی نیز باشد . که اخذ تاییدیه و یا همان پروانه ی اشتغال از این سازمان مراحل و ضوابط خود را دارد .

علاقه مندان و متقاضیان تاسیس مطب روانشناسی ممکن است درباره ی شرایط لازم و قوانین تصویب شده و همچنین مراحل اداری اخذ پروانه فعالیت با سوالات مختلفی مواجه باشند . به همین خاطر در ادامه ی این متن سعی میکنیم به پاسخ سوالاتی همچون مدرک تحصیلی مورد تایید برای اخذ پروانه ی فعالیت برای مطب روانشناسی ، چگونگی دریافت پروانه فعالیت مراکز مشاوره و روانشناسی ، مراحل صدور آن و بسیاری مطالب دیگر که متقاضیان در این مسیر باید بدانند ، خواهیم پرداخت . لذا به شما توصیه میکنیم برای اطلاع از این موارد و رفع ابهامات و سوالات خود به موارد ذکر شده در این مطلب دقت نمایید .


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس کلینیک روانشناسی چگونه است؟


شرایط تاسیس مطب روانشناسی

شرایط تاسیس مطب روانشناسی در سازمان روانشناسی و مشاوره به تصویب رسیده است . که تنها افراد دارای این شرایط میتوانند برای تاسیس مطب روانشناسی اقدام نمایند . اگر بخواهیم به برخی از شرایط تاسیس مطب روانشناسی بپردازیم باید به مواردی همچون داشتن مدرک تحصیلی مرتبط اشاره کرد . که حداقل مدرک تحصیلی مورد نظر شامل مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی و مشاوره میباشند و دیگر رشته های مرتبط با این حوزه ، اجازه فعالیت ندارند . این در حالی است که داوطلبان با رشته های نامرتبط در مقطع کارشناسی که مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا مرتبط دریافت میکردند ، تا قبل سال نود و سه میتوانستند مجوز فعالیت مرکز مشاوره و روانشناسی دریافت کنند . اما پس از این تاریخ داشتن مدرک کارشناسی مرتبط نیز یکی از شرایط لازم برای دریافت مجوز است . از دیگر شرایط تاسیس مطب روانشناسی باید به عضویت در نظام مشاوره و روانشناسی کشور اشاره کرد .

همچنین برای دریافت اجازه فعالیت در زمینه ی مشاوره روانشناسی و ارائه خدمات در مطب روانشناسی حداقل باید یک سال از زمان فارغ التحصیلی متقاضی گذشته باشد . از دیگر شرایط تاسیس مطب روانشناسی مربوط به شرایط نظام وظیفه ی آقایان میباشد . که بر این اساس متقاضیان مرد باید دارای کارت پایان خدمت سربازی باشند و هیچگونه محدودیتی در این مورد نداشته باشند . یکی از مواردی که در گذشته برای دریافت مجوز فعالیت الزامی بود داشتن مدرک کارورزی بود . این مدرک مبنی بر داشتن سابقه فعالیت حرفه ای است . که در حال حاضر جز شرایط لازم برای اخذ مجوز مطب روانشناسی نمیباشد . اما این به این معنا نیست که داشتن مهارت ها و سابقه عملی برای این کار لازم نمیباشد . بلکه یکی از ضروریات فعالیت در هر زمینه ای اخذ تجربه و مهارت کافی در آن مورد میباشد .


بیشتر بخوانید: شرایط دریافت پروانه نظام روانشناسی


شرایط تاسیس مطب روانشناسی

مراحل تاسیس مطب روانشناسی

مراحل تاسیس مطب روانشناسی شامل تمام مواردی میباشد که از سوی سازمان های زیربط اعلام شده و متقاضی تاسیس مرکز مشاوره و روانشناسی ملزم به گذراندن تمام این مراحل میباشد . یکی از اولین مراحل تاسیس مطب روانشناسی عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور میباشد . که برای این کار باید فرم های مربوطه را پر کند و مدارک خواسته شده را برای این سازمان ارسال نماید . پس از ارسال این مدارک و بررسی آنها در کمیسیون های مربوطه ، نتیجه پذیرش و یا عدم پذیرش متقاضی به شکل کتبی اعلام میگردد . انجام مصاحبه حضوری از دیگر مراحل تاسیس مطب روانشناسی میباشد . در این مصاحبه تعیین میگردد که فرد متقاضی برای فعالیت در حوزه مشاوره و روانشناسی فرد مناسبی میباشد یا خیر . که در صورت عدم قبولی دلیل آن به اطلاع متقاضیان میرسد .

همچنین در صورت قبولی در این مصاحبه ، مراجعه برای دریافت پروانه فعالیت و یا مجوز مطب روانشناسی میباشد . افراد دارای این مدرک میتوانند برای راه اندازی مطب روانشناسی اقدام نمایند . این افراد پس از تاسیس مطب موظف میباشند ضمن نصب تابلو بر اساس مصوبات و تعرفه های سازمان مربوطه هزینه ی مربوط به خدمات خود را دریافت نمایند .


بیشتر بخوانید: همه چیز درباره نحوه گرفتن پروانه نظام روانشناسی


چگونگی اخذ مجوز تاسیس مطب روانشناسی

چگونگی اخذ مجوز تاسیس مطب روانشناسی همانطور که در پاراگراف قبل گفته شد ، شامل چند مرحله و پله میباشد . که متقاضی باید بر اساس این مراحل برای راه اندازی مطب روانشناسی گام بردارد . در حال حاضر نیاز به خدمات مشاوره دربین اقشار مختلف جامعه افزایش یافته است ، لذا نظارت بر تاسیس مراکز مشاوره و دریافت پروانه ی فعالیت در این زمینه افزایش یافته است . و صرفا داشتن مدرک تحصیلی نمیتواند تایید کننده صلاحیت فرد برای فعالیت در این حوزه باشد . به همین دلیل سازمان نظام مشاوره و روانشناسی کشور برای نظارت بر این موضوع راه اندازی شده است . لذا متقاضیان برای کسب اطلاعات کامل درباره چگونگی اخذ مجوز تاسیس مطب روانشناسی  باید به سایت اینترنتی این سازمان مراجعه نمایند و در نهایت در این سازمان عضو شوند تا طی مراحلی صلاحیت و یا عدم صلاحیت آنها برای دریافت مجوز راه اندازی مطب روانشناسی تایید شود .

متقاضیان میبایست بعد از دریافت پروانه فعالیت از این سازمان ، نسبت به تاسیس مرکز مشاوره و روانشناسی اقدام کنند . در این مورد نیز باید پس از تکمیل فرم های مربوطه ، مدارک خواسته شده ارائه شوند . که این مدارک شامل شرحی از فعالیت ها و سوابق حرفه ای متقاضی و همچنین کپی پروانه فعالیت میباشد . پس از دریافت مجوز نیز فعالیت مراکز مشاوره تحت نظر سازمان روانشناسی و مشاوره کشور میباشد . که تعرفه ها و هزینه های دریافتی از مراجعین باید منطبق بر مصوبات و قوانین این سازمان باشد .


بیشتر بخوانید: شرایط اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی


مراحل تاسیس مطب روانشناسی

مدارک لازم برای تاسیس مطب روانشناسی

مدارک لازم برای تاسیس مطب روانشناسی یکی از چندین سوالی است که پیش روی متقاضیان تاسیس مراکز روانشناسی و مشاوره میباشد . این مدارک از سوی سازمان ناظر بر صدور مجوز فعالیت مراکز مشاوره و روانشناسی اعلام میگردد . لذا متقاضیان دریافت مجوز مرکز مشاوره و روانشناسی برای اطلاع از این مدارک باید به اطلاعیه های این سازمان توجه نمایند . اما برای راحتی کار شما عزیزان ما در اینجا به شرح این مدارک میپردازیم . از جمله مدارک لازم برای تاسیس مطب روانشناسی میتوان به مواردی همچون ؛ کپی برابر اصل تمام مدارک تحصیلی مربوط به رشته های مشاوره و روانشناسی ، عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور و داشتن تاییدیه از این سازمان ، گواهی سلامت روانی ، کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی ، گواهی عدم سابقه کیفری ، دوقطعه عکس پرسنلی  و … اشاره نمود .


بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای دریافت پروانه نظام روانشناسی


سوالات متداول

شرایط گرفتن مجوز دفتر مشاوره چیست ؟

داشتن مدرک تحصیلی مشاوره و یا روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر ، عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور از جمله شرایط گرفتن مجوز مرکز مشاوره میباشد .

صدور مجوز دفتر مشاوره خانواده چیست ؟

صدور مجوز شامل دریافت اجازه فعالیت در حوزه مشاوره و روانشناسی و راه اندازی مطب روانشناسی میباشد که تحت نظر سازمان نظام روانشناسی کشور صورت میپذیرد .

چگونگی تاسیس مطب روانشناسی ؟

علاقه مندان باید ضمن داشتن مدرک تحصیلی و همچنین مهارت های مورد تایید سازمان روانشناسی کشور و همچنین عضویت در این سازمان برای راه اندازی مطب روانشناسی اقدام نمایند .

شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 109 نظر:

 1. با عرض سلام و خسته نباشید
  ایا مدرک دانشگاه پیام نور برای کسب پروانه مطب معتبر است؟

 2. اگر کارشناسی روانشناسی از دانشگاه پیام نور و ارشد از دانشگاه ازاد داشته باشم ایا میتوانم برای پروانه مطب اقدام کنم ؟

  1. سلام وقت بخیر بله داشتن ۲ مدرک مرتبط برای الزامی است

 3. با سلام
  من ارشد و دکترای فلسفه تعلیم و تربیت هستم.
  ایا میتونم مجوز دفتر مشاوره بگیرم
  یا مشاوره فلسفی؟؟
  و اینکه اگر باید بخونم چه رشته ای رو بهتر هست از روانشناسی بخونم؟

  1. سلام. وقت بخیر
   خیر نمیتوانید
   مشاوره فلسفی نداریم
   روانشناسی بالینی

 4. سلام خسته نباشید من ترم ۶رشته کارشناسی حقوق هستم میتونم تغییر رشته بدم و برم روانشناسی؟و بعداز اینک مدرک کارشناسی و ارشدمو گرفتم میتونم مطب بزنم؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله داشتن ۲ مدرک مرتبط ضروری است.

 5. با سلام بنده لیسانس علوم تربیتی هستم از دانشگاه فرهنگیان..
  اگر ارشد و دکترای بنده در رسته روانشناسی بالینی باشد باز هم قادر به اخذ مجوز مطب روانشناسی نیستم؟
  شرط داشتن لیسانس درست است یا داشتن حداقل ۲ مدرک مرتبط؟

  1. سلام
   شما باید مدرک دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در یکی از رشته های مرتبط با مشاوره و روانشناسی اخذ کرده باشید تا مجاز به تاسیس مطب رواننشاسی باشید.

 6. سلام ببخشید گرفتن مجوز مطب روانشناسی مصاحبه گزینشی و عقیدتی داره و ایا این موارد مهم هستن؟
  و اینکه برای برای بردن مدارک دقیقا باید به کجا بریم؟ هر شهری جدا هست یا همه باید برن تهران؟

  1. سلام
   مصاحبه برای اخذ مجوز مطب، مصاحبه عقیدتی نمیباشد و تنها برای سنجش توانایی ها و مهارت های علمی شما انجام میشود. سازمان نظام روانشناسی کشور بر اعطای مجوز مطب به روانشناسان نظارت میکند لذا باید به این سازمان مراجعه کنید.

 7. با سلام من لیسانس مطالعات اجتماعی دارم ایا میتوانم با گرفتن ارشد در رشته مشاوره مطب بزنم ممنونم

  1. سلام وقت بخیر
   جهت دریافت مجوز حتما باید دو مدرک مرتبط در این رشته داشته باشید

 8. سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی روانشناسی بالینی سال ۷۲ هستم
  و سابقه ی کار در این زمینه ندارم
  آیا میتونم برای مجوز مطب اقدام کنم؟

  1. سلام
   داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از رشته ها و گرایش های مشاوره و روانشناسی یکی از شرایط اساسی برای اخذ مجوز مطب روانشناسی است. همچنین شما باید به عضویت سازمان نظام روانشاسی دربیایید.

 9. سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی روانشناسی بالینی سال ۷۲ هستم
  آیا میتونم برای مجوز مطب اقدام کنم؟

  1. سلام
   داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از رشته ها و گرایش های مشاوره و روانشناسی یکی از شرایط اساسی برای اخذ مجوز مطب روانشناسی است. همچنین شما باید به عضویت سازمان نظام روانشاسی دربیایید.

 10. با سلام و درود بنده دارای مدارک لیسانس، فوق و دکترا(البته ترم آخرم) روانشناسی عمومی هستم آیا مجاز به تاسیس مطب و مسئول فنی می توانم باشم؟ ممنونم از پاسخ گویی تون

  1. سلام
   بله شما می توانید با داشتن شرایط به تاسیس مطب اقدام نمایید.

   1. با سلام ایا با دیپلم گرافیک میتوان لیسانس روانشناسی گرفت؟؟؟؟

    1. سلام
     بله شما میتوانید در دانشگاه هایی همچون دانشگاه آزاد؛ علمی کاربردی و… تحصیل کنید.

 11. با عرض سلام. کارشناسی ارشد فنی مهندسی از دانشگاه روزانه دولتی هستم و شاغل در بخش دولتی. میخواستم مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد روانشاسی به منظور تاسیس مطب را بگیرم. متوجه شدم مدرک مورد قبول نمی تواند به صورت غیر حضوری و مجازی باشد لطفا بنده را راهنمایی فرمایید از چه دانشگاهی و از چه طریقی می توانم مدرک بگیرم به طوری که با ساعات کاری شغل حال حاضرم (از شنبه تا چهارشنبه و از ۷ صبح تا ۴ بعد از ظهر) تداخل نداشته باشد. با تشکر

  1. سلام
   کلاسهای دانشگاهایی که به شکل حضوری دانشجو میگیرند، بر حسب تعداد واحدهایی که در هر ترم انتخاب میکنید میتواند در هر ساعتی از روز برگزار شود.

 12. با عرض سلام. کارشناسی ارشد فنی مهندسی از دانشگاه روزانه دولتی هستم و شاغل در بخش دولتی. میخواستم مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد روانشاسی به منظور تاسیس مطب را بگیرم. متوجه شدم مدرک مورد قبول نمی تواند به صورت غیر حضوری و مجازی باشد لطفا بنده را راهنمایی فرمایید از چه دانشگاهی و از چه طریقی می توانم مدرک بگیرم به طوری که با ساعات کاری شغل حال حاضرم (از شنبه تا چهارشنبه و از ۷ صبح تا ۴ بعد از ظهر) تداخل نداشته باشد. با تشکر

  1. سلام
   کلاسهای دانشگاهایی که به شکل حضوری دانشجو میگیرند، بر حسب تعداد واحدهایی که در هر ترم انتخاب میکنید میتواند در هر ساعتی از روز برگزار شود.

 13. با سلام.ممنونم از پاسخگوییتون. من کارشناسی مدیریت و ارشد بالینی هستم.میدونم به علت نامرتبط بودن نمیتونم مجوز مطب روانشناسی بگیرم، سوالم اینه که آیا میتونم مجوز تاسیس مرکز مشاوره از بهزیستی بگیرم با نه؟

  1. سلام کارشناسی علوم تربیتی دارم می توانم با رشته مشاوره یا روانشناسی ارشد بعدا پروانه مطب دریافت کنم

 14. سلام با مدرک کارشناسی روانشناسی عمومی و ارشد روانشناسی بالینی امکان زدن مطب وجود دارد ؟

 15. سلام وقت بخیر بنده کارشناسی روانشناسی کودکان استثنایی وارشد روانشناسی بالینی دارم میتونم مطب بزنم

   1. سلام من زنگ زدم به همکاراتون و پرسیدم ایا با کارشناسی غیر مرتبطی که دارم و الان ارشد و ودکترای روانشناسی بالینی دارم میتونم مطب بزنم و عضو نظام روانشناسی بشم همکاراتون گفتن بله ولی الان که نظراتو میخونم شما گفتید نه نمیشه باید لیسانس هم مرتبط باشه میشه راهنمایی کنید

 16. سلام دوست عزیز
  ابتدا کمال تشکر رو از شما دارم که اینقدر با حوصله جواب همه رو میدید. این کار شما یک دنیا ارزش داره.
  لطفا میتونید بگید اگه کسی به عنوان مثال از امسال شروع کنه به تحصیل در مقطع کارشناسی روانشناسی در دانشگاه پیام نور و همین امسال هم شروع به تحصیل کنه در مقطع ارشد در دانشگاه ازاد در رشته روانشناسی. ایا پس از دریافت مدرک ، به این فرد با توجه به شروع دوره کارشناسی و ارشد بصورت همزمان بوده ایا اجازه مجوز مطب رو میدن؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی فارغ از تاریخ شروع دوره، از جمله شروط لازم برای دریافت مجوز تاسیس مطب میباشد.

 17. سلام من دبیر روانشناسب هستم و مدرک دکترای روانشناسی رو دارم ایا میتونم پروانه تاسیس مطب بگیرم یا باید اول از دبیری استعفا بدم؟میشه سریع تر ب سوالم پاسخ بدید ممنون

  1. سلام
   اگر مدرک تحصیلی شما در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط با روانشناسی است؛ مراحل ابتدایی برای دریافت مجوز همچون ارسال مدارک و… را بگذرانید و بعد برای این کار تصمیم گیری کنید.

 18. سلام وقت بخیر
  با مدرک کارشناسی پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری امکان گرفتن مجوز برای تاسیس مطب روانشناسی وجود داره ؟

  1. سلام. وقت بخیر
   خیر دریافت مجوز تاسیس مطب روانشناسی تنها برای افرادی امکان پذیر است که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در یکی از رشته های مشاوره و یا روانشناسی اخذ کرده باشند و این مجوز به فارغ التحصیلان رشته های غیر مرتبط اعطا نمیشود.

 19. سلام من لیسانس غیر مرتبط دارم اما ارشد و دکترا روانشناسی بالینی میباشد
  ایا مشکلی برا مطب زدن و عضو نظام روانشناسی وجود دارد ؟
  maryam_askari768@yahoo.com

  1. سلام.وقت بخیر
   خیر این امکان برای شما وجود ندارد. لازمه ی دریافت مجوز تاسیس مطب داشتن مدرک تحصیلی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و در رشته های مرتبط مشاوره و روانشناسی میباشد.

 20. سلام برای گرفتن مجوز مطب زدن روانشناسی باید چه مدرکی داشته باشیم ؟

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی و مشاوره یکی از شروط اصلی برای دریافت مجوز تاسیس مطب میباشد. همچنین عضویت در سازمان نظام روانشناسی و تاییدیه سلامت روانی، کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان از دیگر مدارک مورد نیاز است.

 21. سلام.من مدرک کارشناسی ام پژوهشکری علوم اجتماعی میباشد اگر ارشد مشاوره بخونم میتونم کلینیک مشاوره بزنم؟؟یا بعد ارشد دکترامم همین‌مشاوره باشه چی؟

  1. سلام
   خیر دریافت مجوز تاسیس مطب روانشناسی تنها برای افرادی امکان دارد که مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته مشاوره یا روانشناسی دریافت کرده باشند. همچنین فارغ التحصیلان قبل از سال ۹۳ با داشتن مدرک کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی امکان اخذ مجوز را دارند.

 22. سلام مدرک لیسانسم معارف وارشدم روانشناسی عمومی است اگر دکترارا دریکی از شاخه های روانشناسی ادامه بدهم مجوز کسب به من میدهند ؟

  1. سلام وقت بخیر
   خیر یکی از مهم ترین شرایط لازم برای دریافت مجوز تاسیس مطب روانشناسی این است که متقاضیان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در یکی از رشته های روانشناسی و یا مشاوره گذرانده باشند و امکان دریافت مجوز برای افراد با رشته های غیر مرتبط وجود ندارد.

 23. سلام .میخواستم ببینم داشتن مدرک از دانشگاه آزاد و دولتی در تاسیس مطب و تایید صلاحیت شدن نقش داره؟؟ کدوم دانشگاه بهتره؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   نوع دانشگاهی که در آن تحصیل کرده اید تاثیر چندانی در این مورد ندارد به جز اینکه امکان دریافت مجوز تاسیس مطب برای مدارک مربوط به دوره های مجازی و غیر حضوری وجود ندارد.

 24. سلام
  من شاغل در بیمارستان قراردادی مشاغل کارگری ام دارای کارشناسی عمران می تونم روانشناسی عمومی بخونم بابت تبدیل وضیعت

  1. سلام وقت بخیر
   روانشناسی یکی از رشته های پرطرفداری است که در دانشگاهها و در مقاطع مختلفی ارائه میشود و شما میتوانید در این رشته تحصیل کنید. نکته ای که باید توجه کرد این است که مجوز تاسیس مطب تنها به افرادی داده میشود که دو مقطع کارشناسی وکارشناسی ارشد خود را در این رشته گذرانده باشند.

 25. سلام و عرض خسته نباشید ، بنده با توجه به علاقه ای که به روانشناسی دارم میخوام ارشد روانشناسی شرکت کنم اما مقطع کارشناسیم رشته مهندسی صنایع بوده ، حال آیا بعد از قبول شدن در ارشد روانشناسی و فارغ التحصیلی میتونم مجوز مشاوره رو از سازمان بهزیستی بگیرم؟ مجوز مطب نه مجوز مشاوره !

  1. سلام وقت بخیر
   خیر تنها مشاوران و روانشناسانی که دارای پروانه فعالیت هستند میتوانند خدمات مشاوره ای ارائه دهند و با توجه به نامرتبط بودن مدرک تحصیلی شما در دوره کارشناسی و عدم امکان دریافت پروانه فعالیت، مجوز مشاوره نخواهید داشت.

   1. سلام
    دریافت مجوز مطب شرایط و ضوابط خاصی را میطلبد یکی از این شرایط این است که مدرک تحصیلی دوره کارشناسی نیز در همان حوزه روانشناسی و مشاوره باشد. علاوه براین متقاضی باید عضو سازمان نظام روانشناسی کشور باشد و صلاحیت وی در آزمونها و مصاحبه های مربوطه تایید شود.

 26. سلام، من کارشناسی روانشناسی عمومی، کارشناسی ارشدم مدیریت آموزشی ،،، اگر در رشته روانشناسی بالینی دکتری بگیرم میتونم برای تاسیس مطب اقدام کنم با توجه به کسب مهارت و داشتن سایر مدارک مورد نیاز

  1. سلام
   خیر داشتن مدرک تحصلی مرتبط در همه ی مقاطع تحصیلی از جمله شرایط لازم برای دریافت مجو.ز تاسیس مطب میباشد.

 27. سلام من کارشناسیم روان شناسی عمومی و کارشناسی ارشدم مدیریت آموزشی اگه دکتری روانشناسی بالینی فارغ التحصیل بشم میتونم برای کسب مجوز مطب روان شناسی اقدام کنم. آیا با توجه به مدارکم و میتونم برای کسب سایر مهارتها و مدارک مورد نیاز اقدام کنم؟

  1. سلام
   خیر مجوز مطب روانشناسی تنها برای افرادی است که مدرک تحصیلی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته ی روانشناسی یا مشاوره گرفته باشند.

   1. با سلام و خسته نباشی. من کارشناسی علوم ارتباطات شاخه روابط عمومی دارم خواستم ببینم اگر مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی داشته باشم میتونم مطب بزنم؟

    1. سلام
     خیر، دریافت مجوز تاسیس مطب روانشناسی تنها برای افرادی امکان پذیر است که دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را دریکی از رشته های مرتبط روانشناسی و مشاروه گذرانده باشند.

 28. سلام من کارشناسی روانشناسی عمومی و ارشد بالینی دارم و ۲سال سابقه بیمه در مرکز کودکان استثنایی و ۵ سال سابقه مار در همین مرکز را دارم برای گرفتم تاسیس مطب روانشناسی باید چه کارهایی انجام بدم ؟

  1. سلام
   شما باید برای دریافت پروانه اشتغال از نظام روانشناسی اقدام کنید که شرایط خاصی دارد از جمله گذشتن یک سال از زمان فارغ التحصیلی،داشتن مدرک تحصیلی مرتبط کارشناسی و کارشناسی ارشد، داشتن کارت پایان خدمت برای آقایان و عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور و… در صورتیکه تمام این شرایط را داشته باشید مجوز تاسیس مطب به شما تعلق خواهد گرفت.

 29. سلام .من کارشناسی مشاوره دارم اگر ارشدم رو بالینی بخونم میتونم مطب بزنم؟

  1. سلام
   بله با توجه به داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در این زمینه و در صورت داشتن شرایطی همچون عضویت در سازمان نظام روانشناسی، و اخذ مجوز تاسیس این امکان وجود دارد.

   1. سلام.من لیسانس حسابداری دارم.ولی علاقه ی شدیدی به روانشناسی دارم بطوری که مدام کتاب ها وصوت های روانشناسی میخونم و گوش میدم..تو دوره ها و کارگاه های روانشناسی هستی شناسی و خودشناسی و قانون جذب زیادی شرکت کردم.الانم برای ارشد روانشناسی شرکت کردم.
    قبول کنید که دانشگاه رفتن بیشتر برای اخذ مدرکه..من دوستای زیادی دارم که روانشناسی خوندن و فقط مدرک گرفتن و بار علمی ای ندارن…
    من خیلی در این زمینه علاقه دارم فعالیت کنم و افراد زیادی و از راز جهان مطلع کنم……باید چیکارکنم؟؟

    1. سلام
     ارائه مجوز تاسیس مطب روانشناسی تنها به افرادی تعلق میگیرد که مدرک دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در یکی از رشته های روانشناسی و مشاوره دریافت کرده باشند. شما میتوانید در این حوزه فعالیت کنید اما نباید مطب تاسیس کنید.

  2. با سلام و خسته نباشی. من کارشناسی علوم ارتباطات شاخه روابط عمومی دارم خواستم ببینم اگر مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی داشته باشم میتونم مطب بزنم؟

   1. سلام
    خیر، دریافت مجوز تاسیس مطب روانشناسی تنها برای افرادی امکان پذیر است که دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را دریکی از رشته های مرتبط روانشناسی و مشاروه گذرانده باشند.

    1. سلام‌ لطفا میشه بفرمایین بالیسانس غیر مرتبط و ارشد بالینی می توان چه کاری در زمینه روانشناسی انجام داد چون فرمودین برای مطب باید دومقطع پشت هم باشه لطفا بگین بجز مطب میشه چه کار کرد فقط میشه مشاور شد؟

     1. سلام. وقت بخیر
      در زمینه روانشناسی شغل های زیادی هست از روانسنجی گرفته تا مشاوره و کار با کودکان و …

 30. سلام.من دانشجو معلم هستم.رشتم علوم تربیتی گرایش ابتداییه.میخوام ارشدو بالیتی بخونم.میتونم بعداینکه ارشد گرفتم مطب بزنم؟؟؟؟؟رشتم همخوانی داره؟؟؟؟؟

  1. سلام
   خیر تنها افرادی میتوانند مجوز تاسیس مطب بگیرند که دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را نیز در یکی از رشته های مشاوره و روانشناسی گذرانده باشند.

 31. سلام
  ” باید یک سال از زمان فارغ التحصیلی متقاضی گذشته باشد”
  خب این یک سال رو می تونیم تو مطب یکی دیگه مشاوره بدیم، منظور اینکه این یک سال رو چیکار کنیم که پول در بیاریم؟
  با سپاس

  1. سلام
   این فرصت یک ساله برای ارتقای مهارت ها و توانایی های شما در حوزه مشاوره و روانشناسی میباشد و میتوانید با شرکت در کارگاه ها و یا حضور در مطب دیگر متخصصان مهارت خود را بالا ببرید تا در مراحل دریافت مجوز موفق تر عمل کنید.

 32. سلام وقت بخیر، من مدرک ارشد روانشناسی رو در شهریور ۹۴ گرفتم با لیسانس غیر مرتبط، ولی ورودی سال ۹۱ ارشد بودم. آیا میتونم مجوز فعالیت روانشناسی رو بگیرم؟

  1. سلام
   خیر این امکان وجود ندارد داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط در حال حاضر از جمله شرایط لازم برای دریافت مجوز تاسیس مطب میباشد.

 33. سلام…کسکیه ک درمقطع کارشناسی رشته علوم تربیتی خونده میتونه توآزمون ارشدرواشناسی شرکت کنه؟وبعدامجوزتاسیس مطب روبگیرع؟

  1. سلام
   خیر رشته علوم تربیتی از رشته های نامرتبط با حوزه روانشناسی و مشاوره است که امکان دریافت مجوز برای دارندگان این مدرک وجود ندارد. چرا که داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد یکی از شرایط اصلی میباشد.

   1. با سلام و درود بنده دارای مدارک لیسانس، فوق و دکترا(البته ترم آخرم) روانشناسی عمومی هستم آیا مجاز به تاسیس مطب و مسئول فنی می توانم باشم؟ ممنونم از پاسخ گویی تون

    1. سلام
     بله شما می توانید با داشتن شرایط به تاسیس مطب اقدام نمایید.

     1. سلام وقتتون بخیر
      من کارشناسی اموزش راهنمایی مشاوره خوندم وارشد روانشناسی عمومی خوندم ایا میتونم از نظام یا بهزیستی مجوز مطب یا اشتغال بگیرم

     2. سلام وقت بخیر
      در چه سالی فارغ التحصیل شده اید؟

  2. با سلام ایا با دیپلم گرافیک میشه لیسانس روانشناسی بگیریم ؟؟؟

   1. سلام
    بله شما میتوانید در دانشگاه هایی همچون دانشگاه آزاد؛ علمی کاربردی و… تحصیل کنید.

 34. کسیکه ک درمقطع کارشناسی علوم تربیتی خونده میتونه برای ارشدآزمون روانشاسی بده؟؟واینک میتونه مجوزمطب بگیره یان؟؟

  1. سلام
   خیر رشته علوم تربیتی از رشته های نامرتبط با حوزه روانشناسی و مشاوره است که امکان دریافت مجوز برای دارندگان این مدرک وجود ندارد. چرا که داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد یکی از شرایط اصلی میباشد.

 35. سلام من لیسانس مشاوره و راهنمایی دانشگاه فرهنگیانم بااین حال که بسته پرورشی هستم میتونم ارشد مشاوره یا روان شناسی بگیرم که مطب بزنم یا نه ؟

  1. سلام
   بله افرادی که در دوره کارشناسی در یکی از رشته های مشاوره و روانشناسی تحصیل کنند و دوره کارشناسی ارشد نیز در رشته مرتبط تحصیل کنند، میتوانند برای تاسیس مطب و اخذ مجوز اقدام کنند.

 36. سلام. من لیسانس آی تی دارم , آیا میتونم با اخذ مدرک ارشد و بعد از آن , دکتری روانشناسی عمومی , اقدام به تاسیس مطب کنم ؟؟ سپاسگزارم…

  1. سلام
   خیر این امکان وجود ندارد. دریافت مجوز تاسیس مطب تنها برای افرادی است که دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در یکی از رشته های مرتبط همچون رشته مشاوره و راهنمایی و روانشناسی گذرانده باشند.

   1. با سلام و خسته نباشید. من رشته کارشناسی علوم ارتباطات شاخه روابط عمومی دارم آیا میتوانم برای ارشد روانشناسی عمومی بگیرم ک اقدام کنم برای مطب زدن؟

    1. سلام
     خیر، دریافت مجوز تاسیس مطب روانشناسی تنها برای افرادی امکان پذیر است که دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را دریکی از رشته های مرتبط روانشناسی و مشاروه گذرانده باشند.

  2. سلام من فرهنگی هستم می خواهم ادامه تحصیل بدهم کارشناسی و دکترای روان شناسی بالینی بگیرم آیا می توانم در کنار شغل معلمی مطب بزنم به عنوان شغل دوم ممنون

 37. با سلام
  بنده دارای مدرک ارشد روانشناسی بالینی ورودیه ۹۱ هستم با مدرک کارشناسی غیر مرتبط، سابقه کاری ندارم ، میخواهم مطب بزنم ولی نمیدونم که با نداشتن سابقه حرفه‌ای نظام به من پروانه می‌دهد یا خیر
  با تشکر

  1. سلام
   مجوز تاسیس مطب تنها به کسانی داده میشود که مدرک تحصیلی آنها در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط با روانشناسی و مشاوره باشد. داشتن مهارت و تخصص در این زمینه مهتر از داشتن سابقه کاری میباشد.

 38. با سلام و خسته نباشید، من لیسانس میکروبیولوژی دارم و کارشناسی ارشدم مردم شناسی(گرایش علوم اجتماعی) هست. اگر دکتری روانشناسی بخونم می تونم مطب یا مرکز مشاوره داشته باشم!؟ لطفا راهنمایی کنید.
  سپاس

  1. سلام
   یکی از این شرایط تاسیس مرکز مشاوره مرتبط بودن مدرک دوره لیسانس و فوق لیسانس به رشته های مشاوره و روانشناسی و… میباشد. تاسیس این مراکز تنها برای افراد با حداقل مدرک کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی، مشاوره و راهنمایی، روانشناسی و رشته های از این دست امکان پذیر است.

 39. با سلام و خسته نباشید
  من لیسانس مترجم ی زبان انگلیسی دارم و میخواهم ارشد روانشناسی بالینی بخونم آیا بعد از گرفتن مدرک میتوانم در مراکز مرتبط با این رشته کار کنم یا نه چون شنیدم باید لیسانس هم روانشناسی باشه تا بتوان مرکز یا مطب زد و اینکه در رشته ی بالینی نمی توان شرکت کرد خواهشا راهنمایی کنید….

  1. با سلام
   با لیسانس مترجمی زبان مجاز به شرکت در آزمون ارشد روانشناسی بالینی نمیباشید، تنها کارشناسان رشته های مشاوره و گرایشهای روانشناسی مجاز به شرکت در کنکور ارشد این رشته میباشند.

   1. با سلام من لیسانس بهداشت مدارس دارم اگر فوق لیسانس بالبنی پیام نور را بگیرم میتونم مطب بزنم

  2. با سلام ایا با داشتن مدرک لیسانس روانشناسی میتونیم مطب بزنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068