شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟

شرایط تاسیس مطب روانشناسی

تاسیس مطب روانشناسی

تاسیس مطب روانشناسی یکی از انگیزه های داوطلبان کنکور سراسری برای انتخاب این رشته میباشد . سالانه بسیاری از داوطلبان در مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته ی روانشناسی پذیرش میشوند . که هدف اکثریت این داوطلبان تاسیس مطب روانشناسی میباشد . اما با توجه به اهمیت بالای امر مشاوره و روانشناسی در جامعه و همچنین افزایش نیاز در این زمینه برای فعالیت در این حوزه قوانین سخت گیرانه ای تصویب شده است . لذا با وجود اینکه داشتن مدرک تحصیلی یکی از شرایط لازم برای تاسیس مطب روانشناسی میباشد ، اما باید توجه نمود که داشتن این مدرک شرط کافی برای این امر نیست . بلکه فردی که متقاضی تاسیس مطب روانشناسی است باید واجد تمام شرایط تعیین شده از سوی نظام روانشناسی نیز باشد . که اخذ تاییدیه و یا همان پروانه ی اشتغال از این سازمان مراحل و ضوابط خود را دارد .

علاقه مندان و متقاضیان تاسیس مطب روانشناسی ممکن است درباره ی شرایط لازم و قوانین تصویب شده و همچنین مراحل اداری اخذ پروانه فعالیت با سوالات مختلفی مواجه باشند . به همین خاطر در ادامه ی این متن سعی میکنیم به پاسخ سوالاتی همچون مدرک تحصیلی مورد تایید برای اخذ پروانه ی فعالیت برای مطب روانشناسی ، چگونگی دریافت پروانه فعالیت مراکز مشاوره و روانشناسی ، مراحل صدور آن و بسیاری مطالب دیگر که متقاضیان در این مسیر باید بدانند ، خواهیم پرداخت . لذا به شما توصیه میکنیم برای اطلاع از این موارد و رفع ابهامات و سوالات خود به موارد ذکر شده در این مطلب دقت نمایید .


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس کلینیک روانشناسی چگونه است؟


شرایط تاسیس مطب روانشناسی

شرایط تاسیس مطب روانشناسی در سازمان روانشناسی و مشاوره به تصویب رسیده است . که تنها افراد دارای این شرایط میتوانند برای تاسیس مطب روانشناسی اقدام نمایند . اگر بخواهیم به برخی از شرایط تاسیس مطب روانشناسی بپردازیم باید به مواردی همچون داشتن مدرک تحصیلی مرتبط اشاره کرد . که حداقل مدرک تحصیلی مورد نظر شامل مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی و مشاوره میباشند و دیگر رشته های مرتبط با این حوزه ، اجازه فعالیت ندارند . این در حالی است که داوطلبان با رشته های نامرتبط در مقطع کارشناسی که مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا مرتبط دریافت میکردند ، تا قبل سال نود و سه میتوانستند مجوز فعالیت مرکز مشاوره و روانشناسی دریافت کنند . اما پس از این تاریخ داشتن مدرک کارشناسی مرتبط نیز یکی از شرایط لازم برای دریافت مجوز است . از دیگر شرایط تاسیس مطب روانشناسی باید به عضویت در نظام مشاوره و روانشناسی کشور اشاره کرد .

همچنین برای دریافت اجازه فعالیت در زمینه ی مشاوره روانشناسی و ارائه خدمات در مطب روانشناسی حداقل باید یک سال از زمان فارغ التحصیلی متقاضی گذشته باشد . از دیگر شرایط تاسیس مطب روانشناسی مربوط به شرایط نظام وظیفه ی آقایان میباشد . که بر این اساس متقاضیان مرد باید دارای کارت پایان خدمت سربازی باشند و هیچگونه محدودیتی در این مورد نداشته باشند . یکی از مواردی که در گذشته برای دریافت مجوز فعالیت الزامی بود داشتن مدرک کارورزی بود . این مدرک مبنی بر داشتن سابقه فعالیت حرفه ای است . که در حال حاضر جز شرایط لازم برای اخذ مجوز مطب روانشناسی نمیباشد . اما این به این معنا نیست که داشتن مهارت ها و سابقه عملی برای این کار لازم نمیباشد . بلکه یکی از ضروریات فعالیت در هر زمینه ای اخذ تجربه و مهارت کافی در آن مورد میباشد .


بیشتر بخوانید: شرایط دریافت پروانه نظام روانشناسی


شرایط تاسیس مطب روانشناسی

مراحل تاسیس مطب روانشناسی

مراحل تاسیس مطب روانشناسی شامل تمام مواردی میباشد که از سوی سازمان های زیربط اعلام شده و متقاضی تاسیس مرکز مشاوره و روانشناسی ملزم به گذراندن تمام این مراحل میباشد . یکی از اولین مراحل تاسیس مطب روانشناسی عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور میباشد . که برای این کار باید فرم های مربوطه را پر کند و مدارک خواسته شده را برای این سازمان ارسال نماید . پس از ارسال این مدارک و بررسی آنها در کمیسیون های مربوطه ، نتیجه پذیرش و یا عدم پذیرش متقاضی به شکل کتبی اعلام میگردد . انجام مصاحبه حضوری از دیگر مراحل تاسیس مطب روانشناسی میباشد . در این مصاحبه تعیین میگردد که فرد متقاضی برای فعالیت در حوزه مشاوره و روانشناسی فرد مناسبی میباشد یا خیر . که در صورت عدم قبولی دلیل آن به اطلاع متقاضیان میرسد .

همچنین در صورت قبولی در این مصاحبه ، مراجعه برای دریافت پروانه فعالیت و یا مجوز مطب روانشناسی میباشد . افراد دارای این مدرک میتوانند برای راه اندازی مطب روانشناسی اقدام نمایند . این افراد پس از تاسیس مطب موظف میباشند ضمن نصب تابلو بر اساس مصوبات و تعرفه های سازمان مربوطه هزینه ی مربوط به خدمات خود را دریافت نمایند .


بیشتر بخوانید: همه چیز درباره نحوه گرفتن پروانه نظام روانشناسی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چگونگی اخذ مجوز تاسیس مطب روانشناسی

چگونگی اخذ مجوز تاسیس مطب روانشناسی همانطور که در پاراگراف قبل گفته شد ، شامل چند مرحله و پله میباشد . که متقاضی باید بر اساس این مراحل برای راه اندازی مطب روانشناسی گام بردارد . در حال حاضر نیاز به خدمات مشاوره دربین اقشار مختلف جامعه افزایش یافته است ، لذا نظارت بر تاسیس مراکز مشاوره و دریافت پروانه ی فعالیت در این زمینه افزایش یافته است . و صرفا داشتن مدرک تحصیلی نمیتواند تایید کننده صلاحیت فرد برای فعالیت در این حوزه باشد . به همین دلیل سازمان نظام مشاوره و روانشناسی کشور برای نظارت بر این موضوع راه اندازی شده است . لذا متقاضیان برای کسب اطلاعات کامل درباره چگونگی اخذ مجوز تاسیس مطب روانشناسی  باید به سایت اینترنتی این سازمان مراجعه نمایند و در نهایت در این سازمان عضو شوند تا طی مراحلی صلاحیت و یا عدم صلاحیت آنها برای دریافت مجوز راه اندازی مطب روانشناسی تایید شود .

متقاضیان میبایست بعد از دریافت پروانه فعالیت از این سازمان ، نسبت به تاسیس مرکز مشاوره و روانشناسی اقدام کنند . در این مورد نیز باید پس از تکمیل فرم های مربوطه ، مدارک خواسته شده ارائه شوند . که این مدارک شامل شرحی از فعالیت ها و سوابق حرفه ای متقاضی و همچنین کپی پروانه فعالیت میباشد . پس از دریافت مجوز نیز فعالیت مراکز مشاوره تحت نظر سازمان روانشناسی و مشاوره کشور میباشد . که تعرفه ها و هزینه های دریافتی از مراجعین باید منطبق بر مصوبات و قوانین این سازمان باشد .


بیشتر بخوانید: شرایط اخذ مجوز مراکز مشاوره از بهزیستی


مراحل تاسیس مطب روانشناسی

مدارک لازم برای تاسیس مطب روانشناسی

مدارک لازم برای تاسیس مطب روانشناسی یکی از چندین سوالی است که پیش روی متقاضیان تاسیس مراکز روانشناسی و مشاوره میباشد . این مدارک از سوی سازمان ناظر بر صدور مجوز فعالیت مراکز مشاوره و روانشناسی اعلام میگردد . لذا متقاضیان دریافت مجوز مرکز مشاوره و روانشناسی برای اطلاع از این مدارک باید به اطلاعیه های این سازمان توجه نمایند . اما برای راحتی کار شما عزیزان ما در اینجا به شرح این مدارک میپردازیم . از جمله مدارک لازم برای تاسیس مطب روانشناسی میتوان به مواردی همچون ؛ کپی برابر اصل تمام مدارک تحصیلی مربوط به رشته های مشاوره و روانشناسی ، عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور و داشتن تاییدیه از این سازمان ، گواهی سلامت روانی ، کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی ، گواهی عدم سابقه کیفری ، دوقطعه عکس پرسنلی  و … اشاره نمود .


بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای دریافت پروانه نظام روانشناسی


سوالات متداول

شرایط گرفتن مجوز دفتر مشاوره چیست ؟

داشتن مدرک تحصیلی مشاوره و یا روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر ، عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور از جمله شرایط گرفتن مجوز مرکز مشاوره میباشد .

صدور مجوز دفتر مشاوره خانواده چیست ؟

صدور مجوز شامل دریافت اجازه فعالیت در حوزه مشاوره و روانشناسی و راه اندازی مطب روانشناسی میباشد که تحت نظر سازمان نظام روانشناسی کشور صورت میپذیرد .

چگونگی تاسیس مطب روانشناسی ؟

علاقه مندان باید ضمن داشتن مدرک تحصیلی و همچنین مهارت های مورد تایید سازمان روانشناسی کشور و همچنین عضویت در این سازمان برای راه اندازی مطب روانشناسی اقدام نمایند .

شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط تاسیس مطب روانشناسی چگونه است؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 725 نظر:
 1. سلام وقتتون بخیر
  با کارشناسی روانشناسی دانشگاه پیام نور و ارشد وزارت بهداشت یا علوم (آزاد یا پیام نور) میشه مطب زد؟

  1. سلام.می توانید برای تاسیس مطب اقدام کنید ولی قبل از ان باید عضو سازمان روانشناسی ومشاوره کشور و داشتن تاییدیه از این سازمان باشید

 2. سلام من کارشناس حسابداری دارم میتونم ارشد روانشناسی بالینی بخونم؟؟؟ قبول شدن تو بالینی سخته؟؟؟

 3. سلام آیا با مدرک کارشناسی روانشناسی و ارشد مشاوره خانواده میتوان دفترمشاوره تاسیس کرد؟

 4. سلام وقت بخیر
  با خوندن رشته روانشناسی تربیتی در ارشد و دکترا میشه کلینک مشاوره تحصیلی زد ؟

  1. سلام. با تحصیل در دو مقطع از رشته های روانشناسی و مشاوره در گرایشهای مختلف می‌توانید برای دریافت مجوز کلینیک اقدام کنید.

 5. سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم من مدرک لیسانس روانشناسی عمومی دارم ایا میتونم برای ارشد روانشناسی سلامت بخونم و بعدش مطب بزنم یا فقط روانشناس بالینی و تربیتی اجازه مطب زدن داره؟
  وبا رتبه ۱۴۰۰۰امکان قبولی در بالینی رو دارم؟

  1. سلام. کلیه گرایش های روانشناسی می‌توانند برای دریافت مجوز کلینیک اقدام کنند.

 6. سلام الان کارشناسی رشته روانشناسی گرایش ندارد، فقط روانشناسی است، آیا با گرفتن لیسانس روانشناسی و ارشد بالینی میتوان مطب زد؟؟ آیا الان کارشناسی و ارشد همنام محسوب میشوند؟؟

  1. سلام. با تحصیل در دو مقطع از رشته های روانشناسی و مشاوره در گرایشهای مختلف می‌تواند برای مجوز کلینیک اقدام کنید.

 7. سلام خسته نباشید
  بنده لیسانس غیرمرتبط با روانشناسی دارم و ارشدم روانشناسی تربیتی هست
  میخواستم بدونم اگه بخوام دکترای روانشناسی عمومی بگیرم تو مصاحبه دکترا و بعدا تو گرفتن مجوز مطب ممکنه به مشکل بخورم؟؟
  باتوجه به اینکه گرایش ارشد و دکترام متفاوته؟؟

  1. سلام. با توجه به شرایط بیان شده از طرف سازمان نظام روانشناسی و مشاوره شما میتوانید برای دریافت مجوز اقدام کنید.

 8. آیا با مدرک کارشناسی روانشناسی و ارشد مشاوره خانواده میتوان مجوز نظام گرفت و مطب زد؟یا حتما ارشد را هم باید روانشناسی خواند؟

 9. با سلام خدمت شما، آیا با لیسانس روانشناسی عمومی از پیام نور در دوره رسمی و فوق لیسانس روانشناسی بالینی از پیام نور دوره فراگیر می توان مجوز مطب گرفت؟ آیا دوره فراگیر مشکلی ایجاد نمی کند؟ ممنون

 10. سلام وقت خوش
  با مدرک کارشناسی آموزش مشاوره و راهنمایی دانشگاه فرهنگیان و ارشد روانشناسی بالینی مجوز مطب میشه گرفت؟؟

  1. سلام. خیر محدودیت سنی برای عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره وجود ندارد.

 11. سلام وقت بخیر.
  با ارشد روانشناسی عمومی..میشه در مقطع دکتری روانشناسی بالینی بخونیم؟؟

 12. سلام
  من کارشناسی ارشد حسابداری دارم و میخوام کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی رو بخونم و هدفم تاسیس مطب است . لطفا راهنمایی میکنید که آیا دکتری رو هم باید روانشناسی بالینی بخونم ؟

  1. سلام شما باید حداقل دردومقطع مرتبط روانشناسی را گذرانده باشید تا بتوانید مجوز تاسیس مطب برای روانشناسی بالینی را دریافت کنید.

 13. سلام ایا فرقی نمیکنه ما دو مدرک روانشناسی رو از چه دانشگاهی بگیریم برای زدن مطب؟ مثلا دانشگاه پیام نور خونده باشیم

 14. سلام خسته نباشید
  من در حال تحصیل در رشته آموزش مشاوره و راهنمایی دانشگاه فرهنگیان هستم
  بعد از تموم شدن کارشناسی با خوندن رشته روانشناسی مرتبط در مقطع ارشد میتونم مجوز تاسیس مطب برای مشاوره تحصیلی بگیرم؟
  آموزش پرورش اجازه برای باز کردن مطب رو میده؟؟؟

  1. سلام شما باید حداقل دردومقطع مرتبط روانشناسی را گذرانده باشید تا بتوانید مجوز مطب را دریافت کنید.

 15. با سلام خدمت شما، سوالی از خدمتتان داشتم، آیا با لیسانس روانشناسی عمومی دانشگاه پیام نور شیراز و أرشد روانشناسی بالینی پردیس بین الملل ارس تبریز می توان مجوز مطب گرفت ؟ بیشتر اعتبار مدرک پردیس مورد سوال است. و سوال بعدی اینکه آیا برای مجوز مطب گرفتن محدودیت سنی وجود دارد اگر بله تأ چه سنی مجاز است؟

  1. سلام وقت بخیر

   بله میتوانید مجوز بگیریداگر در دومقطع مرتبط تحصیل داشته اید
   خیر محدودیت سنی ندارد

 16. با سلام خدمت شما، سوالی از خدمتتان داشتم، آیا با لیسانس روانشناسی عمومی دانشگاه پیام نور شیراز و أرشد روانشناسی بالینی پردیس بین الملل ارس تبریز می توان مجوز مطب گرفت ؟ بیشتر اعتبار مدرک پردیس مورد سوال است. و سوال بعدی اینکه آیا برای مجوز مطب گرفتن محدودیت سنی وجود دارد اگر بله تأ چه سنی مجاز است؟

  1. سلام وقت بخیر بله میتوانید مجوز بگیریداگر در دومقطع مرتبط تحصیل داشته اید
   خیر محدودیت سنی ندارد

 17. با سلام خدمت شما، سوالی از خدمتتان داشتم، آیا با لیسانس روانشناسی عمومی دانشگاه پیام نور شیراز و أرشد روانشناسی بالینی پردیس بین الملل ارس تبریز می توان مجوز مطب گرفت ؟ بیشتر اعتبار مدرک پردیس مورد سوال است. و سوال بعدی اینکه آیا برای مجوز مطب گرفتن محدودیت سنی وجود دارد اگر بله تأ چه سنی مجاز است؟

  1. سلام
   بله میتوانید مجوز بگیریداگر در دومقطع مرتبط تحصیل داشته اید
   خیر محدودیت سنی ندارد

 18. با سلام خدمت شما، سوالی از خدمتتون داشتم، آیا با لیسانس روانشناسی عمومی دانشگاه پیام نور شیراز و ارشد روانشناسی بالینی پردیس ارس تبریز می توان مجوز مطب گرفت؟بیشتر منظور مدرک پردیس است، وآیا محدودیت سنی در این رابطه وجود دارد؟ واگر محدودیت سنی هست تأ چه سنی مجاز است؟

  1. سلام بله میتوانید مجوز بگیریداگر در دومقطع مرتبط تحصیل داشته اید
   خیر محدودیت سنی ندارد

 19. سلام ،وقت بخیر ،برای زدن مطب روانشناسی ،باید چه مدرکی بگیریم؟
  ممنون از راهنماییتون…

 20. باسلام من لیسانس زبان و ادبیات اردو دارم. فردا در کنکور ارشد روانشناسی شرکت خواهم کرد. درصورتی که بعداز اخذ مدرک ارشد روانشناسی، در مقطع دکترا در یکی از گرایش های روانشناس ادامه دهم.(دومقطع متوالی ارشد و دکترا)در اینده اجازه تاسیس مطب دارم؟

  1. سلام بله میتوانید شما در دومقطع متوالی مرتبط باید ادامه تحصیل بدهید

 21. با سلام وقتتون بخیر،من کارشناسی حسابداری دارم،و الان میخوام ارشد مشاوره بخونم آیا میتونم فقط با ارشد مشاوره مجوز کار بگیرم.فقط مجوز کار مجوز تاسیس مطب منظور نیست.

  1. سلام به سال اخذ مدرک لیسانس مربوط هست
   وگرنه باید ۲ مدرک پشت سرهم داشته باشید

 22. سلام وقت بخیر من ارشد روانشناسی ترییتی خوندم و دکترا هم تربیتی بخونم میتونم مطب بزنم و کار درمانی انجام بدم؟ نمیخام مشاور تحصیلی فقط باشم

 23. با سلام
  کسی که لیسانس پرستاری ، ارشد روان شناسی عمومی دارد و در سال ۹۱ فارغ التحصیل شده است (با توجه به این که در ارشد نسبت به بقیه واحد های بیشتری داشتیم )می تواند مجوز کلینیک بگیرد ؟

 24. سلام من کارشناسی ریاضی دارم اگر ارشد و دکتری روانشناسی بخونم امکان داره بتونم مجوز مطب بگیرم؟

 25. سلام عرض ادب
  بنده کارشناسی رو در رشته مددکاری اجتماعی گذروندم
  الان علاقه مندم برای ارشد مشاوره بخونم در واقع مشاوره خانواده، میخواستم ببینم نمیتونم مجوز کلینیک مشاوره بگیرم بعد از اخذ مدرک ارشد؟؟
  چ جوری میتونم مجوز بگیرم در چه شرایطی؟؟

  1. سلام خیر .برای احداث کلینیک باید در دو مقطع روانشناسی خوانده باشید.

 26. سلام رشته روانشناسی بالینی زیر گروه رشته انسانی یا تجربی و اینکه برا قبولی دانشگاه دولتی چه رتبه ای خوبه ممنون میشم جواب بدین

 27. سلام،من کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه پیام نور دارم،میخواستم بدونم میشه ارشد رو روانشناسی انتخاب کنم؟

 28. سلام. وقتتون بخیر. با ارشد مشاوره ی خانواده و دکتری روانشناسی بالینی میشه مطب زد؟

 29. سلام توی مصاحبه برای مطب زدن بایدهمه چیزبلدبودیاتخصصی سوال میشه یعنی من اگربخوام مرکزتخصصی کودک ونوجوان بزنم درباره زوج درمانی یا موارددیگه هم ازم سوال میشه یانه فقط کودک نوجوان سوال میشه؟ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سلام برای شرکت در مصاحبه باید اکثر موارد را بلد باشید و در هر حیطه تخصص لازم را به نمایش بگذارید تمام مواردی که گفتید بسته به مشاورینی دارد که از شما سوال میپرسند .

 30. سلام من لیسانس کامپیوتر دارم اگر ارشدمو آزاد مجازی و دکتری دانشگاه خوبی قبول شم میتونم به عنوان مشاور کار کنم ؟؟؟؟

 31. سلام
  خسته نباشید
  لیسانس حقوق دارم.
  برای ارشد ودکترا میخوام روانشناسی بخونم آیا میتونم بعد از اتمام درس مطب بزنم؟
  حتما باید دانشگاه سراسری خوند برای مطب زدن یا با دانشگاه آزاد وپیام‌نور هم میشه مطب زد؟

 32. سلام خسته نباشید
  من لیسانس حقوق دارم.
  میخوام ارشد ودکترا بگیرم تو رشته روانشناسی…آسا میتونم بعد از اتمام‌درس ،مطب بزنم؟

 33. سلام وقت بخیر ببخشید اگه بخوایم یه روانشناس خوب باشیم که خوب تشخیص میده و کلا همه چی تمومه منظورم خیلی خوب و زبانزده هااا حتما باید تا دکترا بخونیم ؟؟؟ یعنی نمیشه تا ارشد بخونیم اصلا میشه با درس خوندن تو مثلا دانشگاه معمولی مثل آزاد روانشناس خوبی شد؟؟ یا نه چندان امکان پذیر نیست لطفا توضیح بدین ممنون

 34. سلام وقت بخیر لیسانس علوم تربیتی دارم برای ارشد و دکتری میتونم روانشناسی بالینی بخونم و بعدش میتونم مطب بزنم ؟و اینک بدون آزمون میتونم شرکت کنم ارشدروانشناسی ؟

 35. سلام ببخشید من لیسانس روانشناسی دارم و می خواهم در مقطع ارشد رشته ی روانشناسی تربیتی بخونم می توانم در حوزه ی خانواده هم مشاوره بدهم یا خیر؟

 36. سلام وقت بخیر، با مدرک کارشناسی پرستاری و ارشد و دکتری روانشناسی تربیتی پروانه مطب بهم تعلق میگیره؟

 37. سلام ، من مدرک لیسانسم روانشناسی بالینی بود و مدرک ارشدم عمومی، میتونم مجوز مطب رو بگیرم؟؟؟

 38. با سلام دانشجوی دکتری روانشناسی ایا می تواند با مدرک کارشناسی ارشد پروانه اشتغال بگیرد ؟ و مطب بزند اما دانشجو دکتری هم هست . ممنون میشم از پاسخگویتون

 39. سلام وعرض ادب من ۳۷سالم دارای لیسانس علوم تربیتی دبستان پیش دبستانی ادامه تحصیل دررشته روانشناسی یاروانشناسی بالینی یا مشاوره برای وارد شدن دربازار کاربه من کمک میکنه. لطفا راهنمای کنید درضمن من علاقمند به کار دردانشگاه وزدن مطب میباشم

  1. سلام
   قطعا رشته مشاوره . ارشد و دکترا را پشت سر بزارید تا بتوانید مجوز مطب دریافت کنید

 40. سلام به شما من مدرکم کارشناسی روانشناسی عمومی دانشگاه پیام نور هستش آیا میتونم مطب بزنم؟

 41. باسلام ودرود اینکه شخصی بخاطر داشتن لیسانس غیر مرتبط ودرجه دکترای روانشناسی با داشتن مقالات متعدد باز هم نتواند مجوز مطب داشته باشد قدری از عنایت سازمان بدوراست چه بسا هستند کسانی با ویژگی ذکر شده ازروانشناسان با لیسانس مرتبط به مراتب باسوادتر ومفید تر عمل میکنندباتشکر زهراعطایی

  1. سلام خسته نباشین
   من مدرک کارشناسی رو دانشگاه پیام نور و کارشناسی ارشد رو در رشته روانشناسی در دانشگاه غیرانتفائی گذراندم.میتونم با این شرایط مطب بزنم؟

 42. سلام خسته نباشید میخاستم بپرسم کسی کارشناسی روانشناسی از دانشگاه پیام نور بگیره ارشدشو روانشناسی بالینی از دانشگاه ازاد میتونه مطب بزنه

  1. سلام در مطب شخصی، بیمارستان ها، مدارس و … می توانید مشغول شویذ
   جهت اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید

 43. سلام وقت بخیر ممنون از پاسخگویتان
  ببخشید من گرایش کارشناسی و کارشناسی ارشدم گرایش عمومی هست میخواستم بدونم امکان اخذ پروانه کسب برا مطب مشاوره دارم ؟
  و اینکه مراحل کسب مجوز اینه که بعد از ثبت نام و عضویت دو ساله در نظام روانشناسی بعد کاروری انجام‌میشود و در نهایت بعد مصاحبه علمی تخصصی؟؟

 44. سلام ببخشید من لیسانس علوم تربیتی دارم و کارشناسی ارشد مشاوره، دکترا مشاوره باید شرکت کنم یا روانشناسی تربیتی؟ که بتونم در زمینه ی کودک و نوجوان مطب بزنم؟

  1. با سلام برای زدن مطب باید در دو مقطع فارغ التحصیل رشته روانشناسی باشید.

 45. سلام وقت بخیر محدودیت سنی و اعتقادی برای زدن مطب رو ممکنه شرح بدید ؟ ممنون میشم

  1. محدودیت سنی و اعتقادی خاص ندارد .دینتان اسلام و شیعه باشید بقیه اش مشکلی ندارد .

    1. سلام بله میشه موردی نداره فقط بستگی به تعصبات مصاحبه کننده نیز دارد

  1. محدودیت سنی و اعتقادی خاص ندارد .دینتان اسلام و شیعه باشید بقیه اش مشکلی ندارد .

    1. سلام
     خیر به مذهب ربطی نداره چون جزو مذاهب رسمی هست ولی بازم بستگی به مصاحبه گر و تعصبات اشخاص در مصاحبه دارد

 46. سلام من لیسانس غیرمرتبط دارم ارشدروانشناسی تربیتی خوندم اگرلیسانس روانشناسی عمومی بخونم میتونم مطب بزنم ؟

  1. سلام من کارشناسی روانشناسی عمومی بودم و ارشدم روانشناسی تربیتیه، درصورت اخذ مجوز فقط تو حیطه ی روانشناسی تربیتی میتونم کارکنم؟ یا عمومی هم شامل میشه؟

 47. سلام ، من مدرک کارشناسیم علوم تربیتی و ارشدم روانشناسی تربیتی ، آیا به من مجوز مطب میدن ؟

 48. سلام خسته نباشید من کارشناسیمو روانشناسی عمومی گرفتم قصد دارم ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوحوان بخونم که دکترا این رشته در ایران نیست باید برای دکترا چه رشته ای بخونم که بتونم مطب بزنم

  1. سلام دوست عزیز
   دکتری سلامت خوبه اما با هر گرایشی جر روانسنجی میتوان مطب زد.

 49. باسلا م من کارشناسی وکارشناسی ارشد رو علوم تربیتی خوندم اگردکتری رو روانشناسی بالینی یاتربیتی بخونم میتونم مطب بزنم؟ممنون ازراهنماییتون

 50. سلام. من کارشناسی پیوسته علوم تربیتی گرایش آموزش ابتدایی فراگیر پیام نور دارم. برای ارشد چه رشته ای بخونم که بتونم مطب بزنم؟ باتشکر

  1. سلام.مطب روانشناسی مدنظرتون هست ؟
   برای مطب روانشناسی باید ۴سال روانشناسی عمومی و ۲سال ارشد گرایش روانشناسی بجز روانسنجی خوانده باشید.
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 51. سلام وقتتون بخیر با کارشناسی پرستاری ارشد روان پرستاری و دکترای مشاوره و توانبخشی مجوز مطب میدن؟

  1. سلام شرایط شما باید بیشتر بررسی شود
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 52. سلام.خسته نباشین.من کارشناسیم روانشناسی عمومی از پیام نور هستش.میخوام به امید خدا ارشدو مشاوره خانواده و بعد دکتری را رو روانشناسی خانواده و سلامت جنسی و خانواده درمانی بخونم .میخواستم بدونم امکانش هست؟؟؟

  و اینکه امکان وجود داره ک بتونم با شرایط گفته شده کلینیک بزنم..مچکرم💖

  1. سلام در سلام یکی از شرایط زدن مطب این است که شما چهارسال عمومی روانشناسی را پاس کرده باشید و دوسال ارشد گرایش های روانشناسی به جز روانسنجی را پاس کنید

 53. سلام و وقت بخیر میخواستم بپرسم با کارشناسی رولن شناسی و ارشد مشاوره مشاوره مجوز میتونیم بگیرم برای دفتر کار؟

 54. سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم رشته روان شناسی رو اگه تو دانشگاه آزاد بخونم تا مقطع دکترا میتونم بخونم؟

 55. سلام میگن برای دادن پروانه روانشناسی حتما باید لیسانس مرتبط باشه و اگر نباشه نمیدن حتی اگر ۲ مدرک ارشد و دکتری داشته باشی آیا درسته؟

   1. سلام بنده لیسانس حقوق خوندم ومیخاهم ارشدودکتری روانشناسی بالینی بخونم بعدش ایامیتونم مطب بزنم؟؟

    1. سلام وقت بخیر
     بله داشتن دو مقطع پشت سرهم در رشته روانشناسی کفابت می کند

 56. سلام ؛ وقت بخیر ؛
  آیا جهت دریافت مجوز مطب برای رشته ی روان‌شناسی شرایط و محدودیت سنی وجود دارد ؟

 57. با سلام.داشتن مدرک کارشناسی روانشناسی و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی برای اخذ مجوز کافیست

 58. با سلام.داشتن مدرک کارشناسی روانشناسی و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی برای گرفتن مجوزکافیست

 59. سلام وقت بخیر،من معلمم و تعهد خدمت دارم ولی درحال گرفتن مدارک روانشناسی هم هستم.
  با توجه به اینکه تعهد خدمت دارم،میتونم واسه مطب زدن اقدام کنم و مجوز بگیرم یا بخاطر تعهد خدمتم مجوز نمیدن؟!!!!

 60. سلام روز بخیر من کارشناسی زیست دارم اگه ارشد و دکترا روانشناسی بخونم(از دانشگاه آزاد)میتونم مطب بزنم مجوز میدن؟
  لازم نیست کارشناسیمون روانشناسی باشه؟
  ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

   1. سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم اگه رشته روانشناسی رو تو دانشگاه آزاد بخونم می تونم تا مقطع دکترا بخونم؟

 61. سلام من کارشناسی گرافیک دارم اگر بخوام ارشد روانشناسی بخونم میشه ؟ چه گرایشی برای مطب زدن لازمه؟

  1. سلام دوست عزیز
   با سلام .همه گرایش ها جزروانسنجی میتوانند مجوز دریافت کنند البته برای مطب باید در دو مقطع درس بخوانید ارشد و دکتری

 62. سلام من کارشناسی گرافیک دارم. میتونم ارشد روانشناسی شرکت کنم؟ چه گرایشی برای مطب زدن لازمه که بخونم؟

  1. سلام دوست عزیز
   با سلام .همه گرایش ها جزروانسنجی میتوانند مجوز دریافت کنند البته برای مطب باید در دو مقطع درس بخوانید ارشد و دکتری

 63. سلام وقت بخیر
  بنده لیسانس آموزش ابتدایی دارم. ارشد تحقیقات آموزشی ک زیرمجموعه علوم تربیتی هست گرفتم. اگه دکترای روانشناسی تربیتی بگیرم میتونم مطب روانشناسی بزنم؟

 64. سلام دوست عزیز:
  میخواستم بدونم اگر شخصی فارغ التحصیل ارشد روانشناسی پیام نور باشد(شیوه الکترونیکی خیر بلکه به شیوه خودخوان,یعنی کتاب ها و.. در اختیار دانشجو میگذارند و بعد شخص به صورت غیرحضوری مطالعه کرده و امتحان میدهد.)
  و کاردانی به کارشناسی ((آموزش راهنمایی و مشاوره))
  گذرانده باشد آیا مجوز احداث مطب را دارد؟
  f.j.a.r.t.2.0.4.0@gmail.com

 65. سلام من کارشناسی علوم تربیتی و ارشد مشاوره دارم میتونم فعالیت پروانه بگیرم؟
  ممنونم

  1. دوست عزیز
   سلام. خیر برای گرفتن پروانه حتماً باید در دو مقطع روانشناسی یا مشاوره خوانده باشید.

  2. ارشدروانشناسی تربیتی دارم لیسانسم غیرمزتبژ هست اگرلیسانسموروانشناسی عمومی بگیرم مجوزمطب داده میشه بهم؟

 66. سلام اگه کارشناسی رو تربیت بدنی خونده باشیم
  ارشد و دکتری روانشناشی ورزشی بگیرم حق زدن مطب رو داریم

 67. ببخشید من مشغول تحصیل کارشناسی علوم تربیتی ام چه گرایشی از علوم تربیتی رو انتخاب کنم میشه مطب زد وارشدهم روانشاسی بخونم میسه لطفا دقیق بگین یعنی با رشته علوم تربیتی وگرایش مشاوره هم نمیشه

 68. سلام من جانباز عبدالمالک شه نوازی دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی هستم می خواهم مطب تأسیس کنم برای گرفتن کد نظام پزشکی و تأسیس مطب چکار کنم من راهنمایی نماید ویا شماره تلفن ۰۵۴۳۳۷۲۶۵۳۵شهرستان خاش تماس حاصل نمایید با احترام حاج عبدالمالک شه نوازی روانشناس بالینی

  1. سلام دوست عزیز
   مطالب نوشته شده
   جهت کسب اطللاعات بیشتر و انجام ثبت نام لطفا تماس بگیرید

 69. سلام وقت بخیر اگر رشته آموزش مشاوره فرهنگیان بخوانیم در کنار تدریس با همین رشته می توانیم مرکز مشاوره بزنیم؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت نداشتن منع خدمتی بله میتوانید.بعد از تعهد خدمت.

 70. سلام. کسی که استخدام رسمی آموزش و پرورش هست وهم مدرک کارشناسی و هم ارشد روانشناسی داره می تونه در کنار تدریس مطب بزنه و به کار بالینی مشغول بشه ؟یعنی دو فعالیت هم زمان داشته باشه هم تدریس در مدرسه و هم کار بالینی.

  1. سلام دوست عزیز
   موردی ندارد اقدام کنید و از سازمان نظام پیگیر باشید

   1. سلام وقت بخیر اگر رشته آموزش مشاوره فرهنگیان بخوانیم در کنار تدریس با همین رشته می توانیم مرکز مشاوره بزنیم؟؟؟

    1. سلام دوست عزیز
     در صورت نداشتن منع خدمتی بله میتوانید.بعد از تعهد خدمت.

     1. با سلام من کارشناسی حقوق دارم و ارشد روانشناسی مشاوره آیا امکان گرفتن مجوز احداث دفتر مشاوره هست

 71. برای زدن مطب، گرایش ارشد اهمیتی داره؟
  مثلا کارشناسی روانشناسی باشیم، ارشد روانشناسی صنعتی سازمانی.

 72. آیا میتوان مدرک کارشناسی رو از واحد های دانشگا های الکترونیک گرفت ؟ مشکلی نداره ؟ یا مثلا میشه کارشناسی را واحد الکترونیک گرفت ارشد را واحدی های ازاد یا پیام نور ؟
  در هیچ مقطعی مجازی را قبول نمیکنن ؟ حتی مجازی های دولتی ؟ مثلا مجازی دانشگاه تهران رو هم قبول ندارن ؟

 73. با سلام وخسته نباشید فردی که کارشناسی ارشد یه رشته را دارد میتونه یه کارشناسی ارشد روانشناسی شرکت کنه قبول بشه و هم زمان کارشناسی هم شرکت کنه و قبول بشه با کارشناسی ارشد بخونه و ایا به مشکلی نمیخوره چون تاریخ اخذ کارشناسی ارشد زودتر از کارشناسی میشه اینگونه ایا بعدا برای عضویت در نظام روانشاسی به مشکلی نمیخوره ؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم
  با تشکر قبلا از همکاری شما کمال تشکر و قدارنی را دارم

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت نداشتن منع نظام وظیفه موردی ندارد اقدام کنید

 74. با سلام وخسته نباشید فردی که کارشناسی ارشد یه رشته را دارد میتونه یه کارشناسی ارشد روانشناسی شرکت کنه قبول بشه و هم زمان کارشناسی هم با کارشناسی ارشد بخونه و ایا به مشکلی نمیخوره چون تاریخ اخذ کارشناسی ارشد زودتر از کارشناسی میشه اینگونه ایا بعدا برای عضویت در نظام روانشاسی به مشکلی نمیخوره ؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم
  با تشکر قبلا از همکاری شما کمال تشکر و قدارنی را دارم

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت نداشتن منع نظام وظیفه موردی ندارد اقدام کنید

 75. سلام خسته نباشید ببخشید با لیسانس روانشناسی عمومی پیام نور و ارشد روانشناسی ازاد مجوز برا مطب داده میشود؟؟؟

 76. مدرک کارشناسی روانشناسی یا ارشد روانشناسی از دانشگاه مجازی مورد تایید نظام روانشناسی هست ؟

 77. سلام
  برای پروانه و تاسیس مطب اینکه دانشگاه های وزرات بهداشت تحصیل کرده باشیم یا وزرات علوم فرقی دارد ؟

 78. سلام خسته ببشخید
  یه سوال دارم
  دلیل اینکه در جواب یه سری دوستان فرمودید به دانشگاه پیام نور مجوز نمیدن و به یک سری دیگه از دوستان گفتین که مجوز میدن و مشکلی ندارد چیه؟؟
  میشه لطف کنید با صراحت بگید به دانشگاه پیام نور مجوز میدن یاخیر
  خیلیی ممنون از پاسخ گوییتون🌸🌸

  1. سلام دوست عزیز
   فقط واحد های مجازی و الکترونیک از دریافت مجوز محروم هستند

 79. با سلام
  درصورت ارشد بالینی و دکتری عمومی میتوان مجوز گرفت و مطب زد؟ یه جایی شنیدم گفته بود دیگه به عمومیا مجوز مطب نخواهند داد!

 80. سلام وقت بهیر ببخشید اگر ارشد و دکتری هر دو بالینی باشه منتهی از دانشگاه آزاد تاثیری تو تاسیس داره ؟ یا حتما باید دولتی باشه ؟

 81. سلام وقت شما بخیر. در ارتباط با تاسیس مطب یا دفتر مشاوره آیا ملزم به سابقه کاری هست. من یک سایتی مشاهده کردم که نوشته شده بود برای تهران ۵ سال سابقه کار باید داشت آیا این مطلب درست هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 82. سلام وقت شما بخیر. در ارتباط با تاسیس مطب یا دفتر مشاوره آیا ملزم به سابقه کاری هست. من یک سایتی مشاهده کردم که نوشته شده بود برای تهران ۵ سال سابقه کار باید داشت آیا این مطلب درست هست؟

 83. سلام
  میخواستم بپرسم مشاوره آنلاین شرایطش چیه؟ دانشجوهایی که مدرک مرتبط ندارن؛ اما در این زمینه دارن فعالیت میکنن ؛ حتی دیدم پزشک و مهندس و دانشجو و… مرکزی برای مشاوره دارن… چجوری مجوز میگیرن؟

  1. سلام دوست عزیز
   در این زمینه مدارک و مجوزهایی مورد نیاز هست که تهیه می کنند

 84. سلام از طریق دانشگاه فرهنگیان میتونیم مطب روانشناسی بزنیم؟
  اخه من فرهنگیان قبول شدم ولی هدف اصلیم زدن مطب روانشناسی است

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت دو مقطع روانشناسی و عدم تعهد به کار بله میتوانید

 85. سلام وقت بخیر من کارشناسی تاریخ فرهنگیان دارم
  میتونم با ارشد و دکتری روان شناسی مطب برنم؟)
  یا باید دوباره برای کارشناس مرتبط بخونم

 86. سلام من کارشناسی روانشناسی دارم وبرای کنکور کارشناسی ارشد میخام رشته مشاوره انتخاب کنم آیا من میتونم در آینده دفتر مشاوره بزنم؟

 87. سلام.من لیسانس کامپیوتر دارم.اگه ارشد روانشناسی بخونم و دکترا هم روانشناسی میتونم مطب بزنم؟؟

 88. سلام
  بزودی درمورد مدارک مجازی دادخواستی را تقدیم دیوان عدالت اداری میکنیم. همراهی بفرمایید پس از دادخواست، همراهی کنید

 89. سلام وقتتون بخیر ، ممنون از مقاله خوبتون
  من کارشناسی عمران خوندم اگر که ارشد روانشناسی یا مشاوره بخونم بعد با خوندن دکترا میتونم مجوز بگیرم یا نه ؟ یا باید حتما کارشناسی مرتبط رو خونده باشم ؟

   1. سلام وققتون بخیر ، ممنون از مقاله خوبتون
    من کارشناسی عمران خوندم اگر ارشد روانشناسی یا مشاوره بخونم بعد برای مجوز گرفتن اگر دکتری بخونم کفایت میکنه یا حتما باید کارشناسی مرتبط رو بخونم ؟؟؟

     1. سلام دوست عزیز
      با توجه به منطقه مورد نظر خود اقدام کنید

   2. سلام.بنده کارشناسی ناپیوسته آموزش و راهنمایی مشاوره خوندم و ارشد روانشناسی بالینی سال ۹۳ . با توجه به اطلاعیه نظام مبنی بر دارا بودن مدرک کارشناسی مشاوره یا روانشناسی من میتونم مدارک و فرم ۱۱۱ رو برای شرکت در مصاحبه آماده و به سازمان کنم یا باید منتظر آزمون باشم . در اطلاعیه کارشناسی فقط ذ‌کر شده . خوب من کارشناسی ناپیوسته مشاوره دارم

 90. سلام وقت بخیر.من سال آخر کارشناسی رشته نامرتبط با روانشناسی هستم و با وجود بازار کار مناسب رشته ی خودم که مورد علاقم هم هست ؛ علاقه ی زیادی به مشاوره و روانشناسی هم دارم و دوست دارم تو این زمینه هم فعالیت کنم. میتونم کارشناسی پیام نور بخونم و بعد از اون با خوندن ارشد ؛ اجازه ی زدن دفتر مشاوره و مطب رو خواهم داشت ؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله مشکلی نیست. در صورت عدم منع نظام وظیفه اقدام کنید

 91. سلام وقتتون بخیر
  باتوجه به مصوبه جدید که فقط کسایی که کارشناسی مرتبط داشته باشند میتونند بالینی شرکت کنند،اگر ارشد و دکتری عمومی بخونیم میتونیم مطب بزنیم برای کار درمان؟
  و اینکه ایا میشه ارشد عمومی خوند دکترا بالینی؟

  1. سلام دوست عزیز
   دو مقطع پشت هم روانشناسی کافی است. میتوانید برای ارشد اقدام کنید و همزمان در کارشناسی هم تحصیل کیند

 92. سلام ،دانشگاهی که رشته روانشناسی خونده شده تاثیر مثبت منفی در پروانه کسب داره؟؟ مثلا تایید نکنن که پیام نور یا مثلا آزاد این رشته رو فارغ التحصیل شده باشیم

  1. سلام دوست عزیز
   برای دریافت نظام نظام روانشناسی مدرک دانشگاهی که کجا باشد اهمیت ندارد

 93. با سلام و خسته نباشید.من کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی میخونم و کارشناسی هم روانشناسی خوندم.امکان گرفتن مجوز برای مطب ندارم؟روانشناسی تربیتی در مقطع ارشد روانشناسی محسوب نمیشه؟

 94. سلام وقت بخیر من رشته روانشناسی دانشگاه غیر انتفاعی دارم اگر کارشناسی روانشناسی عمومی بخونم دانشگاه غیر انتفاعی مشکلی برا تاسیس مطب دارم یا خیر ؟

 95. سلام من کارشناسی غیر مرتبط هستم و ارشد روانشناسی عمومی خوندم.
  الان میتونم بعد از ارشد روان، لیسانس روان بخونم؟ برای شماره نظام خوندن لیسانس بعد از ارشد رو قبول میکنن؟
  یا حتما باید دکتری بخونم؟

 96. با سلام و ادب کسی با مدرک کارشناسی روان شناسی و ارشد روان شناسی اسلامی مثبت گرا میتونه مطب بزنه ؟؟

   1. سلام ایا با کارشناسی مشاوره و ارشد روان شناسی میشه مطب یا مرکز مشاوره زد؟ یا حتما باید کارشناسی هم روان خوند

   2. سلام من دیپلم گرافیک دارم و قصدم اینه پیام نور روانشناسی‌بخونم‌بعد واسه مطب زدن مشکلی پیش نمیاد واس؟

   3. سلام مشاور محترم.کارشناسی روانشناسی عمومی و ارشد روانشناسی تربیتی شرط گرفتن مجوز از سازمان نیست؟روانشناسی تربیتی جزئی از روانشناسی نیست که میفرمایید دو مدرک روانشناسی؟لطفا راهنمایی بفرمائید.

   4. سلام،من کارشناسی روانشناسی دارم میخونم،و الان ارشد روانشناسی صنعتی و سازمانی قبول شد میتونم مجوز مطب بگیر یعنی مدرک ارشد قبول میشه،البته در گرایش دیگه دکترا دارم ،ممنون از لطف شما

   5. سلام،من کارشناسی روانشناسی دارم میخونم،و الان ارشد روانشناسی صنعتی و سازمانی قبول شد میتونم مجوز مطب بگیر یعنی مدرک ارشد قبول میشه،البته در گرایش دیگه دکترا دارم ،ممنون از لطف شما

  1. سلام بی نهایت ممنون از پاسخ گوییتون
   من با مدرک کارشناسی مشاوره و ارشد روان شناسی در هر گرایشی مثل اسلامی میتونم مطب یا مرکز مشاوره مجوز بگیرم؟؟ یا حتما باید کارشناسیمم روان شناسی بوده باشه ؟؟

   1. سلام . بله میتوان مطب زد .طبق قانون نظام روانشناسی باید دو مقطع پشت سرهم در رشته های روانشناسی و یا مشاوره باشد . شخصی با کارشناسی مشاوره و ارشد روانشناسی میتواند مطب بزند.

    1. سلام ببخشید من دیپلم انسانی نظام قدم هستم میخام برم دانشگاه پیام نور واسه لیسانس روانشناسی بخونم بعد میتونم مطلب بزنم یا نه؟؟

     1. سلام دوست عزیز
      در صورت تعیین یگان انتقالی مقدور نیست

  2. وقت بخیر
   اگر کارشناسی مشاوره یا روانشناسی بخونیم در دانشگاه پیام نور یا غیرانتفاعی و ارشد روانشناسی بخونیم دانشگاه سراسری
   شرایط گرفتن مجوز مطب رو داریم؟سوالم بیشتر دانشگاه رشته کارشناسی هستش
   ممنون میشم جواب بدید🌹

  3. ایاباداشتن کارت سربازی معافیت اعصاب وروان میتوانم یک مطب روانشناسی تاسیس کنم

   1. سلام دوست عزیز
    بله موردی ندارد.برای تاسیس مطب قبولی در مصاحبه بالینی و دانشی از سوی سازمان نظام تعیین کننده است

 97. سلام مجدد
  من لیسانس علوم تربیتی وف ق لیسانس مشاوره رو دارم برا دکترا چه رشته وگرایشی بخونم تابتونم مطب بزنم؟

 98. باسلام
  آیا با مدرک کارشناسی علوم تربیتی (گرایش دبستان وپیش دبستانی)و ارشد مشاوره،شرایط زدن مطب رو دارم؟

  1. سلام
   ببخشید من با سوابق تحصیلی لیسانس روانشناسی گرفتم،الانم برا ارشد میخونم،
   برای گرفتن مجوز مطب مشکل پیش نمیاد؟
   از این که با سوایق تحصیلی لیسانس روانشناسی گرفتم، نگرانم مشکلی پیش بیاد.

 99. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم با مدرک مشاوره و راهنمایی فرهنگیان و کارشناسی ارشد مشاورخانواده و دکتری مشاوره خانواده میتونم مطب بزنم؟

 100. سلام من لیسانس آموزش ابتدایی دارم چه رشته ای میتونم بخونم واسه ارشد که بتونم مطب بزنم؟

 101. سلام آیا رشته روانشناسی در کارشناسی جز رشته های مرتبط محسوب می شود که اگر فردی خواست ارشد و دکتری مشاوره بگیرد برای هیئت علمی و زدن مطب به مشکل نخورد؟؟

 102. سلام
  بنده کارشناسی رشته غیرمرتبط دارم و اگر ارشد روانشناسی بالینی بخونم میتونم با آن تو مطب کار کنم.تاسیس نه همکاری داشته باشیم؟

  1. سلام دوست عزیز
   خیر دو مقطع روانشناسی لازم است تا کد نظام دریافت کنید

   1. سلام من دیپلم انسانی نظام قدیم دارم میخام دانشگاه پیام نور واسه لیسانس روانشانسی اقدام کنم بعد مقدور هست که مطب بزنم

 103. سلام وقت بخیر.
  من کارشناسی روانشناسی دارم. و حالا میخوام ارشد مشاوره خانواده بخونم . میخوام ببینم با این دو مدرک میشه مجوز گرفت از نظام روانشناسی و مشاوره یا حتما هر دو مقطع باشد روانشناسی باشه؟ ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام وقت بخیر. شما میتونید با داشتن مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی یا مشاوره، مجوز مطب رو از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران دریافت کنید. برای اطلاع از شرایط دریافت مجوز می تونید با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و راهنمایی های لازم رو دریافت کنید.

 104. باسلام
  ایا با تحصیل در رشته روانشناسی
  دانشگاه های پیام نور هم میشه مطب روانشناسی زد؟
  باید تا چه مدرکی ادامه تحصیل بدم؟

  1. سلام دانشگاه تحصیلی شما تاثیری در گرفتن مجوز نداره. شما در صورت مرتبط بودن رشته تحصیلی کارشناسیتون می تونید پس از اتمام کارشناسی ارشد نسبت به دریافت مجوز اقدام کنید. برای اطلاع دقیق از شرایط و قوانین دریافت مجوز با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید.

 105. سلام. من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم. آیا با اخذ مدرک کارشناسی ارشد و دکترا روانشناسی عمومی اجازه مطب به من میدن؟
  و آیا تاسیس خانه سالمندان و مهدکودک با ارشد روانشناسی و کارشناسی زبان مقدور است؟
  سپاس

  1. سلام بله می تونید مجوز دریافت کنید البته به شرط تحصیل در مقطع دکترا.
   داشتن مدرک کارشناسی برای خانه سالمندان و مهدکودک مهمه.

   1. سلام ببخشید با مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه علمی کاربردی ، در صورتی که مدرک کارشناسی روانشناسی نباشد و کارشناسی ناپیوسته باشد و آن هم از دانشگاه علمی کاربردی میتوان کلینیک زد ؟

 106. سلام.وقت بخیر.من مدرک کارشناسی و ارشد هردو روانشناسی از دانشگاه غیرانتفاعی می‌باشد.آیا مدرک دانشگاه غیرانتفاعی برای جواز معتبر است؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 107. سلام .من کارشناسی رشته ی مشاوره از پیام نور را دارم .اگر برای کارشناسی ارشد پیام نور به صورت فراگیر ثبت نام کنم .مجوز برای کلینیک بهم میدن؟

 108. سلام خسته نباشید من امسال کنکور سراسری دادم ومیخوام برم رشته روانشناسی سوالم این است که برای کارشناسی روانشناسی عمومی یا بالینی داریم یا فقط واسه ارشد این گرایش ها به وجود میان؟

 109. سلام‌
  مگه شما نفرمودین که دانشگاه پیام‌نور جز دوره های غیر حضوری محسوب میشه و اعتبار لازم‌ندارند
  پس چرا یک جاایی دیگه‌گفتین مشکلی نداره وامکانش هست

  1. سلام دوست عزیز
   پیام نور دارای دوره های متعددی هست بستگی به انتخاب شما در دوره مورد نظر دارد

     1. سلام وقت شماهم به خیر
      عرض کردید که دانشگاه پیام نور دوره هایی متعددی دارد
      میخواستم ازتون بپرسم چه دوره ایی رو باید انتخاب کنیم که
      مشکلی برای مجوز وجود نداشته باشد

     2. سلام . دوره های غیر حضوری را انتخاب کنید ولی دوره های دانشپذیری را انتخاب نکنید.

 110. سلام
  اگه دوره کارشناسی را با سوابق وارد رشته روانشناسی بشیم مشکلی برای گرفتن مجوز به وجود نمیاره؟

 111. ((انجام مصاحبه حضوری از دیگر مراحل تاسیس مطب روانشناسی میباشد )).
  این جمله یا مصوبه داخلی و سلیقه ای سازمان کاملا غیر قانونی و خلاف رویه مدرک سالاریست و نمیتوان فردی را که نتوانست نظر و اطلاعات دانش فردی دوسه مصاحبه گیرنده را تامین کند حاصل چندین سال تلاش و گذران عمر خود را نادیده انگاشته دنبال شغلهای غیر مرتبط بگردد !

  1. سلام دوست عزیز
   بله مشکلی نیست دو مقطع پشت سر هم روانشناسی کفایت میکند

 112. سلام آیا با مقطع ارشد و دکترا روانشناسی عمومی میشه مطب زد؟
  اگه میشه پس فرق بالینی و عمومی چیه؟

  1. سلام مهدی جان
   بله میشود. برای اطلاعات بیشتر با مشاورید تماس بگیرید.

   1. سلام خسته نباشید
    با لیسانس روانشناسی عمومی پیام نور وارشد روان زاد میشه کلینیک زد؟؟

 113. سلام و وقت به خیر.
  می شه با لیسانس جامعه شناسی و فوق لیسانس و دکتری روان شناسی مطب زد؟

   1. با سلام و تشکر،
    در مورد امکان تاسیس مطب روانشناسی با کارشناسی غیر مرتبط همانطور که خود نظام در شرایط جدیدش اعلام کرده و شما هم در پاسخ ها اطلاع رسانی کردید، شرط داشتن ارشد و دکترای مرتبط است، لطفا محتوای موجود در قسمت شرایط تاسیس مطب روانشناسی سایتتان را اصلاح کنید که بیان کننده عدم صدور مجوز بعد از سال ۹۳، برای دارندگان کارشناسی غیر مرتبط است:
    “این در حالی است که داوطلبان با رشته های نامرتبط در مقطع کارشناسی که مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا مرتبط دریافت میکردند ، تا قبل سال نود و سه میتوانستند مجوز فعالیت مرکز مشاوره و روانشناسی دریافت کنند . اما پس از این تاریخ داشتن مدرک کارشناسی مرتبط نیز یکی از شرایط لازم برای دریافت مجوز است . از دیگر شرایط تاسیس مطب روانشناسی باید به عضویت در نظام مشاوره و روانشناسی کشور اشاره کرد.”

    1. سلام دوست عزیز
     بله مشکلی نیست دو مقطع پشت سر هم روانشناسی کفایت میکند

     1. سلام.ببخشیدواقعاماگیج شدیم که آیاکارشناسی وارشدبایدمرتبط باشه یانه باکارشناسی غیرمرتبط وارشدودکترامرتبط هم امکان گرفتن مجوزهست؟!!!

     2. رشته تحصیلی شما حداقل در دو مقطع باید یکی از گرایش های روانشناسی یا مشاوره باشه. یعنی اگر کارشناسی غیرمرتبط دارید، باید ارشد و دکترا مرتبط با روانشناسی یا مشاوره باشه.

 114. سلام با مدرک لیسانس روانشناسی چه جاهایی میتونم مربوط به رشتم میتونم مشغول به کار بشم؟

 115. باسلام…من لیسانس جامعه شناسی دارم..چن سوال دارم..۱,آیا اگه مددکاری بخونیم برای ارشد و دکترا میشه مطب زد..چون مددکاری هم جامعه شناسی ه.هم روانشناسی..
  ۲اگه بنده برا فوق روانشناسی تربیتی بخونم وبرای دکترا همین رشته یا مثلا روانشناسی شخصیت یا گرایش دیگه ای..مشکلی که برای دادن مجوز ندارنه نه؟؟؟
  با توجه به شیوع کرونا و مجازی بودن دانشگاها..نظام روانشناسی چ راهکاری رو اتخاذ کرده..چرا که الان از دولتی تا پیام نور مجازی شده..وشما گفتین اگه مجازی باشه..واسه زدن مطب مجوز داده نمیشه

  1. سلام
   برای مجور دو مقط پشت سر هم روانشناسی لازم است. مجازی مورد تایید نظام روانشناسی نیست

  2. سلام من لیسانس آموزش ابتدایی دارم چه رشته ای میتونم بخونم واسه ارشد که بتونم مطب بزنم؟

 116. باسلام.ایا بامدرک کارشناسی گرایش روانشناسی عمومی دانشگاه پیامنور میشه مطب زد؟در ضمنم با چه مدرکی میتونی مطب روانشناسی زد؟
  ممنونم از راهنمایی شما

 117. سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی رشته علوم تربیتی هستم
  میخواستم بپرسم در صورتیکه گرایش ارشدم روانشناسی تربیتی باشه میتونم مطب تاسیس کنم؟

 118. سلام . من کارشناسی روانشناسی پیام نور خوندم هدفم اینه ارشد و دکترا بالینی بگیرم و بعد برای زدن کلینیک اقدام کنم میخواستم بپرسم ایا اینکه مدرک ارشد و دکترا از وزارت علوم باشه یا وزارت بهداشت برای گرفتن مجوز مهم هست ؟ یا فرقی نداره ؟

 119. با عرض سلام و خدا قوت

  من ارشد بالینی کودک و نوجوان هستم.
  کارشناسی آموزش ابتدایی خوندم

  می خواستم بدونم اگه کارشناسی ناپیوسته مشاوره صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد بخونم,مجوز مطب میدن؟

  1. سلام
   دو مقطع پشت سر هم روانشناسی لازمه کار است. روانشناسی رشته ای پیوسته میباشد.

 120. سلام خسته نباشید عذر میخوام من شنیدم هزینه گرفتن مجوز خیلی زیاده الان هزینه ها چنده برای گرفتن مجوز برای یک مطب مشاوره؟

 121. سلام وقت بخیر
  من لیسانس جامعه شناسی دارم و ارشد دارم روانشناسی کودکان استثنایی دانشگاه الکترونیک که مجازی برگذار میشه میخونم . و قصد دارم دکترا هم روانشناسی کودک استثنایی بخونم .میتونم در اینده کلینیک بزنم؟

 122. سلام وقت بخیر کارشناسی غیرمرتبط باشه ولی ارشد و دکترا روانشناسی تربیتی بخونی میشه مطب زد؟ اگر ارشد و دکتری عمومی بخونی چطور؟

 123. سلام
  اگه من کارشناسی روانشناسی عمومی بخونم وارشد هم عمومی یا هر گرایش دیگه ای از روانشناسی بخونم میتونم مطب بزنم !‌!؟؟

  ممنون میشم جواب بدین ممنون

 124. سلام
  اگه من کارشناسی روانشناسی عمومی بخونم
  باید ارشد رو چه رشته ای بخونم ک مجوز مطب بهم بدن !؟

 125. با داشتن مدرک کارشناسی اموزش مشاوره و راهنمایی دانشگاه فرهنگیان و ارشد روانشناسی یا مشاوره میشود مطب زد؟

 126. سلام خسته نباشید من لیسانس حسابداری دارم میخوام ارشد رو روانشناسی بگیرم میخاسم بدونم میشه بعدا مطب روانشناسی بزنم؟

  1. سلام وقت بخیر
   باید دو مقطع پشت سرهم در رشته ها و گرایش های مشاوره و روانشناسی تحصیل نمایید.

   1. سلام وقت بخیر
    من در رشته علوم تربینی مقطع ارشد مشغول به تحصیل هستم
    چه گرایشی را باید ادامه بدم برای ارشد و دکتری که بتونم مطب بزنم؟

 127. سلام برای مطب زدن در رشته روانشناسی اگر کارشناسی روانشناسی بخونیم باید ارشد کدام گرایش روانشناسی بخونیم که بتوتیم مطب بزنیم؟ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام وقت بخیر
   دو مقطع تون باید در رشته های روانشناسی و مشاوره باشد

 128. سلام خسته نباشید.
  با داشتن لیسانس مشاوره و کارشناسی ارشد مشاوره خانواده میشه مطب زد؟

   1. با سلام و خسته نباشید .با کارشناسی ارشدو دکتری روانشناسی تربیتی مجوز مطب داده میشه؟

 129. سلام وقت بخیر ببخشید من دانشگاه ازاد روانشناسی ثبت نام کردم و ترمای اولش الان بخاطر کرونا مجازیه گفتم ببینم بااین مدرک ک تقریبا ۱یا۲ترمش مجازیه بعدا میشه مطب زدمشکلی نداره ؟ واینکه ازادمعتبره یا پیام نور؟

 130. سلام من بدون کنکور مشاوره غیر انتفاعی قبول شدم میخواستم ببینم برای ارشد و دکتری میشه وارد دانشگاه دولتی شد؟

 131. سلام
  وقتتون به خیر
  من لیسانس روانشناسی صنعتی بودم و فوق عمومی. هر دو هم و دانشگاه سراسری. میخواستم ببینم میتونم با ارشد عمومی مجوز تاسیس کلینیک بگیرم
  ممنونم

 132. باسلام من لیسانس روانشناسی دارم ازدانشگاه آزاد والان میخام دانشگاه غیرانتفاعی برا ارشد روانشناسی عمومی بخونم ایا مشکلی برا عضویت درنظام هس؟
  میتونم مطب بزنم؟یا مشکل داره مدرک غیرانتفاعی؟
  مدرکش معتبره ؟

 133. سلام، وقت بخیر، من کارشناسی روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد دارم، اگر ارشد بالینی پیام‌نور بگیرم امکان تاسیس مطب وجود داره؟؟ ممنون از پاسختون

   1. سلام ببخشید من کارشناسی روانشناسی دانشگاه دولتی دارم
    اگر ارشد بالینی به صورت فراگیر پیام نور شرکت کنم، مجوز مطب دارم؟

 134. سلام. من میخوام تو دانشگاه تهران رشته زبان بخونم و بعد به صورت دو رشته ای روانشناسی رو هم کنار زبان بخونم. میخوام بدون اصلا بعدش بهم مدرکی میدن که بتونم باهاش مطب بزنم؟! من شنیدم که بهم گواهینامه روانشناسی میدن. اصلا گواهینامه به چه دردی میخوره؟!

  1. سلام شما باید یک رشته را در دانشگاه با پرداخت شهریه بخوانید. گواهینامه حکم جواز کار را دارد

   1. سلام وقتتون بخیر
    چرا نمیتونن؟دو مقطع پشت سرهم روان شناسی خوندن ایشون فقط گرایش انها فرق دارد؟گرایش هم باید در دو مقطع پشت سرهم یکی باشد؟

  1. سلام و وقت بخیر
   من لیسانس حقوق دارم و علاقه مند به روانشناسی و مشاوره هستم
   باید مجددا کارشناسی رشته روانشناسی بخونم یا با داشتن ارشد روانشناسی میتونم در این زمینه اشتغال داشته باشم
   سپاس

   1. سلام
    برای فعالیت قانونی در این رشته دو مقطع روانشناسی پشت سر هم لازم است

 135. سلام ببخشید
  من لیسانس روانشناسی عمومی دانشگاه پیام نور دارم و از طریق سوابق تحصیلی رفتم.
  و کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی دانشگاه آزاد آیا میتونم با این مدارک مجوز بگیرم??

    1. سلام دوست عزیز
     دو مقطع پشت سر هم برای گرفتن مجوز سازمان نظام کافی است. ارشد مجاز هستید هر رشته ای را مطالعه کنید

 136. سلام خسته نباشید من امسال میخوام دانشجو روانشناسی دانشگاه غیرانتفاعی شهاب دانش قم بشم خواستم بگم خدمتتون ک از طریق سوابق تحصیلی میرم ایا مدرکش معتبره ک بعدا بتونم مطب بزنم؟هیچ مشکلی واس مطب زدن نداره مدرکم؟

  1. سلام خسته نباشید من ۳۱ سالمه دیپلم دارم خواستم وارد دانشگاه بشم برای رشته روانشناسی و گرفتن مدرک بالاتر لطف میکنید راهنمایی کنید که چطور باید اقدام کرد؟

 137. سلام،مدرک روانشناسی بدون کنکور دانشگاه ازاد(روی مدرک صرفا براساس سوابق تحصیلی نوشته نمی شود)مورد تایید سازمان روانشناسی است؟

 138. سلام خسته نباشید کسی که معافیت پزشکی اعصاب و روان (هموسکشوال) داشته باشه میتونه مطب بزنه ک ایا مدرک فوق لیسانس کافیه؟؟

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز خیر معافیت پزشکی اعصاب و روان یعنی کارت قرمز اعصاب که محدودیت بسیاری دارد

     1. سلام وقت به خیر پس چرا در پاسخ دوستان فرمودین
      پیام نور جز دانشگاه غیر حضوریه ومانع برا مجوزمی باشد؟؟

     2. سلام دوست عزیز
      خیر مشکلی ندارد. در صورتی که اسم دوره مجازی باشد ممنوعیت دارد. غیر حضوری با مجازی فرق دارد

     3. سلام‌
      مگه شما نفرمودین که دانشگاه پیام‌نور جز دوره های غیر حضوری محسوب میشه و اعتبار لازم‌ندارند

     4. سلام دوست عزیز
      پیام نور دارای دوره های متعددی هست بستگی به انتخاب شما در دوره مورد نظر دارد

 139. سلام و وقت بخیر
  من لیسانس و فوق لیسانس روانشناسی بالینی دارم از دانشگاه آزاد به صورت حضوری. عضو نظام هم هستم. یه تعداد کارگاه هم شرکت کردم. سوالی که دارم اینه برای کسب مهارت لازم برای قبولی در مصاحبه نظام چه کارگاه‌هایی اهمیت دارند؟ آیا ما باید تمام کارگاههای روانشناسی و شرکت کنیم؟
  و اینکه منابع خاصی وجود داره برای آمادگی مصاحبه نظام روانشناسی؟
  ممنون

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز شما بهتر است با مرکز مشاوره تماس بگیرین تا بهتر راهنمایی شوید

 140. سلام. اگه اول با لیسانس الهیات، ارشد روانشناسی بگیریم بعد لیسانسشو، آیا مجوز میدن؟

 141. سلام روز بخیر
  من (لیسانس مشاوره) دارم و میخوام برای (ارشد روان شناسی بالینی) بخونم
  آیا میتونم با این دو مدرک عضو سازمان بشم و مجوز (مطب روانشناسی) بگیرم؟

   1. سلام خسته نباشید من امسال کنکور سراسری دادم ومیخوام برم رشته روانشناسی سوالم این است که برای کارشناسی روانشناسی عمومی یا بالینی داریم یا فقط واسه ارشد این گرایش ها به وجود میان؟

 142. سلام.
  من کارشناسی روانشناسی عمومی از دانشگاه پیام نور دارم.
  میخواستم ببینم آیا مدرک پیام نور معتبره؟؟ موقع استخدام مشکلی برامون به وجود نمیاره؟
  آزاد بهتره یا پیام نور؟
  سوال بعدیم اینکه برای کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی بخونم میتونم مطب بزنم؟

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز بله معتبره. بله ولی باید مصاحبه سازمان نظام رو قبول بشین

 143. سلام پیام نور براساس سوابق تحصیلی مدرکش معتبره …چون گفتن مدرکش با پیام نورایی که تو کنکور قبول میشن فرقی نداره!

 144. باسلام
  من لیسانس علوم تربیتی گرایش کودکان استثنائی دارم
  با گرفتن مدرک ارشد در همین رشته آیا مجوز کلینیک خواهم گرفت یا خیر؟
  سپاسگذارم🌻

  1. سلام وقت بخیر
   خیر برای دریافت مجوز باید دو مدرک در رشته های روانشناسی و مشاوره داشته باشید.

   1. سلام.
    من کارشناسی روانشناسی عمومی از دانشگاه پیام نور دارم.
    میخواستم ببینم آیا مدرک پیام نور معتبره؟؟ موقع استخدام مشکلی برامون به وجود نمیاره؟
    مدرک آزاد معتبره یا پیام نور؟
    سوال بعدیم اینکه برای کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی بخونم میتونم مطب بزنم؟

    1. با سلام خدمت شما دوست عزیز بله معتبره. بله ولی باید مصاحبه سازمان نظام رو قبول بشین

 145. با سلام ببخشید کسی که لیسانس غیر مرتبط با روانشناسی را دارد اما فوق لیسانس روانشناسی فارغ تحصیل شود ؛میتونه تو بیمارستانا ؛کلینیک ها و مراکز مشاوره فعالیت کنه؟یا برای سرکلر رفتن هم باید دو مقطعش مرتبط با روانشناسی باشد؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   معمولا داشتن مدرک تحصیلی در دو مقطع تحصیلی لازم است.

  2. سلام اگه کارشناسی ارشدروانشناسی بالینی باشه بخوام کارشناسی روانشناسی بخونم چون بعدازکارشناسی بوده مدرک کارشناسی ارشدم لغونمیشه ؟

 146. سلام من لیسانس صنایع غذایی دارم ، اگر ارشد و دکتری رو روانشناسی عمومی بخونم ،حق زدن مطب دارم؟ پس این که گفتن از سال ۹۳ به بعد این قانون برداشته شده چی میشه؟

  1. سلام محمد جان
   بله اگر ارشد و دکتری در رشته های مشاوره و روانشناسی بگیرید می توانید اقدام به دریافت مجوز نمایید

  1. سلام
   مدارک دوره های حضوری و آموزشی و پژوهشی دانشگاه های معتبر مورد تایید است.

 147. سلام، ببخشید مدرک پیام نور فراگیر که کنکور ندارد آیا برای گرفتن مجوز مطب اعتبار دارد؟ ممنون

  1. سلام
   مدرک تحصیلی مربوط به دوره های غیر حضوری و مجازی اعتبار لازم را ندارند.

 148. سلام وقت بخیر من کارشناسی روانشناسی عمومی تموم کردم دانشگاه پیام نور، ارشد روانشناسی بالینی رو کدوم دانشگاه بایدبخونم که بتونم مجوز تاسیس مطب بگیرم
  سپاس

   1. سلام میخواستم ببینم من اگه روانشناسی پیام نور بخونم اونوقت میتونم تو مراکز دولتی استخدام بشم یا مطب بزنم اصلا مدرکش معتبر هست؟

    1. باسلام سازمان نظام فقط مدارگی که مجازی باشند رو نمیپذیره. مدرک پیامنور مشکلی ندارد.

   1. سلام
    مدارک دوره های حضوری و آموزشی و پژوهشی دانشگاه های معتبر مورد تایید است.

    1. سلاامم ببخشید‌میشه با کارشناسی روانشناسی غیر انتفاعی براساس سوابق و ارشد روان شناسی ازاد مطب زد؟

 149. سلام
  من لیسانس فناوری اطلاعات *it* فراگیر پیام نور فارغ التحصیل ۹۱ هستم اگر ارشد و دکتری روانشناسی بخونم میتونم مطب بزنم؟ با تنها ارشد روانشناسی نمیشه؟؟
  ارشد و دکتری نباید فراگیر باشه؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   باید دو مدرک تحصیلی در رشته های مشاوره و روانشناسی داشته باشید و در دانشگاه های غیرحضوری، افتخاری نباشد.

  2. سلام.
   من کارشناسی روانشناسی عمومی از دانشگاه پیام نور دارم.
   میخواستم ببینم آیا مدرک پیام نور معتبره؟؟ موقع استخدام مشکلی برامون به وجود نمیاره؟
   آزاد بهتره یا پیام نور؟
   سوال بعدیم اینکه برای کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی بخونم میتونم مطب بزنم؟

   1. با سلام خدمت شما دوست عزیز بله معتبره. بله ولی باید مصاحبه سازمان نظام رو قبول بشین

 150. سلام میشه بدون کنکور لیسانس روانشناسی از پیام نور گرفت، بعد ارشد و دکتری رو از دانشگاه دولتی با کنکور گرفت و مطب زد؟؟
  اگر ارشد و دکتری هم از پیام نور حضوری باشن میشه؟؟

  1. سلام
   مدرک تحصیلی مربوط به دوره های مجازی، غیر حضوری و افتخاری و… اعتبار لازم را ندارند.

 151. سلام من دانشجوی روانشناسی هستم تو مقطع کارشناسی ولی بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه رفتم نه با کنکور با گرفتن مدرک کارشناسی ارشد و دکتری تو رشته خودم مجوز تاسیس مطب بهم میدن ؟

  1. سلام
   بله برای تاسیس مطب داشتن مدرک تحصیلی مشاوره و روانشناسی در دو مقطه الزامی است.

 152. با سلام من مدرک کارشناسی روانشناسی بدون کنکور دانشگاه ازاد و ارشد مشاوره خانواده با آزمون دارم.میتونم مجوز دفتر مشاوره بگیرم؟

   1. سلام،وقت بخیر،من کارشناسی الهیات_ادیان و عرفان دارم،میخواستم ببینم اگر در مقطع کارشناسی ارشد و دکترارشته ی روان شناسی ادامه تحصیل ،آیا امکان زدن مطب برای من هست؟

    1. سلام
     داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با روانشناسی و مشاوره در دو مقطع الزامی است.

   2. سلام وقت بخیر من مدرک کارشناسی روانشناسی بدون کنکور دارم و مدرک روانشناسی بالینی از دانشگاه شهید بهشتی تهران دارم بهم مجوز مطب میدن

    1. سلام
     مدارک تحصیلی دوره های مجازی، غیرحضوری، افتخاری و… اعتبار لازم را برای اخذ مجوز ندارند.

   3. وقت بخیر.
    فرمودید مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مانع کسب مجوز است؟؟؟؟
    در حالیکه بالاتر در جواب سوال مرتبط و مشابه جواب دادید:
    سلام
    مدارک دوره های حضوری و آموزشی و پژوهشی دانشگاه های معتبر مورد تایید است.

    1. سلام
     بله مدارک دوره های حضوری و آموزشی و پژوهشی دانشگاه های معتبر مورد تایید است

 153. باسلام ووقت بخیر

  من مدرک کارشناسی حقوق دارم اگه ارشد ودکتری روانشناسی بخونم میتونم مجوز مطب بگیرم؟

  1. سلام وقت بخیر
   داشتن دو مدرک در رشته های روانشناسی و مشاوره از شرایط دریافت مجوز می باشد.

 154. سلام ووقت بخیر
  من لیسانس حقوق دارم اگر ارشد ودکتری روانشناسی بخوانم میتوانم مجوز مطب بگیرم؟

  باتشکر از جوابتان

  1. سلام وقت بخیر
   بله داشتن دو مدرک در رشته های روانشناسی و مشاوره از شرایط دریافت مجوز می باشد.

   1. سلام،وقت بخیر
    من کارشناسی الهیات_ادیان و عرفان دارم،میخواستم ببینم در صورتی که ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترای روان شناسی بدهم امکان زدن مطب برای من هست؟

    1. سلام
     داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با روانشناسی و مشاوره در دو مقطع الزامی است.

     1. دو مقطع پشت سرهم
      یعنی مثلا ارشد و دکتری یا کارشناسی و ارشد

 155. سلام وقت بخیر
  بنده کارشناسی آموزش ابتدایی هستم ،
  با ارشد روانشناسی بالینی و دکتری بالینی ،امکان دایر کردن مطب برای بنده هست؟
  ممنون از پاسخ گویی شما بزرگواران

  1. سلام. وقت بخیر
   بله داشتن ۲ مدرک تحصیلی در رشته های روانشناسی و مشاوره از شرایط دریافت مجوز می باشد.

 156. سلام وقت بخیر من مدرک ارشد روانپرستاری دارم میخواستم بدونم میتونم تو حوزه روانشناسی کار کنم و مرکز تاسیس کنم؟

  1. سلام
   اگر میخواهید مجوز نظام روانشناسی بگیرید باید در دو مقطع روانشناسی و مشاوره مدرک داشته باشید

 157. با سلام و خسته نباشید ،آیا با کارشناسی روانشناسی و کارشناسی ارشد روانسنجی میتوان مطب تاسیس کرد؟

   1. سلام خسته نباشین ایا با مدرک کارشناسی روانشناسی عمومی و ارشد روانشناسی تربیتی میتوان مجوز مطب گرفت یا مرکز مشاوره تاسیس کرد؟ و اینکه ایا ارشد روانشناسی تربیتی دارای طرح میباشد؟

    1. سلام
     خیر تربیتی مجوز تعلق نمیگیرد
     داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در رشته روانشناسی و مشاوره در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای اخذ مجوز مطب الزامی است.

 158. سلام من کارشناس پرستاری فارغ التحصیل سال ۸۳ بودم وارشد روانشناسی عمومی فراگیر پیام نورسال ۹۹ گرفتم امکانش هست بخوام مرکز مشاوره باز کنم موقع ثبت نام فرگیر به ما گفتن چون فاصله گرفتن مدرک کارشناسی با ارشد شما زیاده میتونید

  1. سلام
   خیر چون رشته تحصیلی شما در مقطه کارشناسی نامرتبط با روانشناسی و مشاوره است.

  1. سلام بنده کارشناسی مرتبط باروانشناسی ندارم ولی ارشد روانشناسی عمومی دارم آیا برای مطب زدن نسب دکتری اقدام کنم یا کارشناسی مرتبط بگیرم؟

   1. سلام دوست عزیز
    دو مقطع پشت هم کفایت میکند.با توجه به علاقه اقدام کنید

 159. باسلام من لیسانس ریاضیات دارم اگر ارشد و دکتری روانشناسی بالینی بخونم میتونم مجوز مطب بگیرم ؟

 160. با سلام و درود ….
  بنده کارشناسی روانشناسی عمومی هستم
  آیا با کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی امکان راه اندازی مطب یا کلینیک یا مرکز مشاوره وجود دارد ؟

  با تشکر از پاسخ‌دهی شما

     1. سلام وقت بخیر من لیسانس علوم تربیتی دارم با ارشد بالینی میتونم مطب بزنم؟

     2. سلام وقت بخیر
      باید در یکی از رشته های روانشناسی و مشاوره در دو مقطع تحصیل کرده باشید

 161. سلام وقت‌بخیر من امسال میتونم برم ازاد ارشد بالینی بخونم و دکتری هم میخواد دانشگاه آزاد بخونم آیا چون مدرکم از دانشگاه آزاد هست بهم مجوز مطب نمیدن؟؟؟ و سوال دیگرم اینکه دانشگاههای غیرانتفاعی بهترهستند برای ارشد و قبولی در دکتری یا آزاد؟؟؟

  1. سلام
   فارغ التحصیلان رشته های روانشناسی و مشاوره از دوره های آموزشی پژوهشی و حضوری میتوانند مجوز مطب بگیرند.

 162. سلام وقت بخیر .
  سوال من اینه من کارشناسی خودمو بصورت غیرحضوری از دانشگاه پیام نور گرفتم ،و چون شاغل هستم میخوام ارشد و دکتری خودمو بصورت غیرحضوری از پیام نور بگیرم ایا به کسانی که بصورت غیرحضوری تحصیل کردند هم اجازه تاسیس کلینیک داده میشه؟

 163. سلام
  من لیسانس مهندسی آی تی دارم و ارشد روانشناسی دارم، اگر من لیسانس روانشناسی بخونم آیا میتونم برای مطب اقدام کنم؟ توجه داشته باشین که در این حالت اول ارشد روانشناسیم را گرفتم و بعد کارشناسی را.

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی روانشناس یا مشاوره در دو مقطع تحصیلی شرط لازم برای اخذ مجوز است.

 164. سلام،خدا قوت
  من فرهنگی هستم و دکترای روانشناسی تربیتی دارم،اگر کارشناسی روانشناسی بگیرم،میتونم مطب بزنم؟

  1. سلام من مدرک کارشناسی روانشناسی از دانشگاه پیام نور دارم اگه ارشد روانشناسی سلامت دانشگاه دولتی بخونم میتونم مطب بزنم؟

   1. سلام وقت بخیر
    بله داشتن دو مدرک در رشته های روانشناسی و مشاوره از شرایط دریافت مجوز می باشد.

    1. سلام وقت بخیر
     اگر مدرک کارشناسی در رشته روانشناسی رو از دانشگاه پیام نور بگیریم مانعی برا اخذ مجوز وجود دارد؟

 165. با سلام مجدد ممنون و سپاسگزار بخاطر پاسخگویی شما
  اصل سوالم اینکه بعد گذروندن ارشد میتونم برای گذروندن کارشناسی مرتبط که روانشناسی یا مشاوره است اقدام کنم تاریخ تموم شدن این دو مقطع در روند اخذ مجوز مطب اهمیت داره یا نه؟ و اینکه بدون کنکور میشه برای کارشناسی اقدام کنم یا خیر؟
  ممنونم از وقتی که در اختیارم گذاشتید

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی روانشناس یا مشاوره در دو مقطع تحصیلی شرط لازم برای اخذ مجوز است.

 166. با سلام و صبح بخیر
  میخواستم بدونم چون کارشناسی علوم تربیتی هستم و دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی که درس های جبرانی هم گذروندم
  میتونم بعد تموم شدن ارشد برای مدرک کارشناسی روانشناسی اقدام کنم گرچه من تو دوره کارشناسی علوم تربیتی هم واحدهای روانشناسی داشتم که میتونم تطبیق بدم
  سوال مهمم اینکه میتونم بعد ارشد برای کارشناسی روانشناسی اقدام کنم یا نه؟؟! و این کارم میتونه منو به خواستم که داشتن مطب هست نزدیک کنه یا نه؟!

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی روانشناس یا مشاوره در دو مقطع تحصیلی شرط لازم برای اخذ مجوز است.

 167. سلام خسته نباشید ببخشید اگه لیسانس مترجمی زبان داشته باشم و کارشناسی ارشد و دکترای روانشناسی بگیرم میتونم مطب بزنم؟

 168. سلام من کارشناس مامایی و کارشناس ارشد مشاوره خانواده هستم،آیا میتونم در تابلو مطب ماماییم مدرک کارشناس ارشد مشاوره خانواده رو درج کنم؟

   1. سلام وقت بخیر
    اینکه ما مدرکمون رو از چه دانشگاهی گرفته باشیم تاثیری در مجوز دادن یا ندادن داره؟

 169. برای گرفتن مدرک کارشناسی و ارشد مدنظر نظام حتما باید کنکور داد؟
  مثلا اگر مدرک کارشناسی صرفا براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور گرفته شود مورد قبول نظام روانشناسی هست؟

 170. سلام من دیپلمم در رشته ریاضی فیزیک هستش آیا با داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی میتونم مطب بزنم؟

 171. سلام خسته نباشید
  من دارم کارشناسی مهندسی نرم افزار دانشگاه دولتی میخونم میخواستم بپرسم برای زدن مطب باید دوباره کارشناسی روانشناسی بخونم و ارشدش رو هم بگیرم یا ارشد و دکتری روانشناسی بخونم کافیه؟
  و اینکه از دانشگاه ازاد اسلامی این مدرک هارو بگیرم قابل قبول هست؟

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی در رشته های مشاوره و روانشناسی و حداقل در دو مقطع الزامی است. دانشگاه محل تحصیل باید آموزشی پژوهشی و حضوری باشد.

 172. سلام من لیسانس علوم قضائی دارم دوبار ارشدروانشناسی قبول شدم نرفتم میخوام دانشگاه آزادلیسانس روانشناسی بالینی بخونم بعدشم ارشد روانشناسی سوالم این هست که توی مقطع کارشناسی روانشناسی عمومی یابالینی آیادوره تحصیلو میشه کوتاهترش کرد چون من یک لیسانس دارم و باتوجه به مدرک قبلیم کلاچندواحد میتونم هرترم بردارم ؟میشه اصلادروس عمومی و اختیاریو برنداشت دربهترین حالت چندترمه میشم اگه معدلمو هرترم خوب کنم؟

  1. سلام
   شما میتوانید دروس عمومی و دروسی را که با واحدهای درسی جدید شباهت دارند، تطبیق دهید.

 173. سلام کارشناس پرستاری ارشد روان شناسی عمومی هستم( امسال بازم کنکور ارشد دادم برای روان شناسی بالینی)میتونم مجوز پروانه بگیرم ؟

  1. سلام
   در صورتی که مدرک دوره کارشناسی هم در یکی از رشته های مشاوره و روانشناسی باشد و سایر شرایط لازم را داشته باشید، امکان اخذ مجوز مطب وجود دارد.

 174. سلام….دانشجوی دکتری مشاوره که در آزمون جامع قبول شده ، با ارشد مجوز میدهند یا دکتری

  1. سلام
   حداقل مدرک مورد نیاز برای اخذ مجوز مدرک کارشناسی ارشد میباشد.

 175. سلام من کارشناسیم یه رشته مکانیک هست.
  اگه بخوام برای ارشد و دکتری روانشناسی بخونم و مدرک از آموزشگاه های روانشناسی ام دارم آیا مجوز مطب بهم میدن یا نه ؟؟

  1. سلام
   بله داشتن دو مدرک مرتبط با رشته روانشناسی برای اخذ مجوز لازم است.

  2. سلام اگه کارشناسی ارشدروانشناسی بالینی باشه بخوام کارشناسی روانشناسی بخونم چون بعدازکارشناسی بوده مدرک کارشناسی ارشدم لغونمیشه ؟

 176. عزیزم مطالب مورد علاقه شما، روانشناسی دانشگاهی نیست و در دانشگاه تدریس نمی‌شه. اگر به خاطر علاقه به مطالبی مثل راز جهان و قانون جذب قصد دارید در رشته روانشناسی ادامه تحصیل بدید احتمالا سرخورده می‌شید. حتی یک واحد درسی که نزدیک به این موارد باشه وجود نداره و به جز مباحث درسی و امتحانی، شما نمی‌تونید در راستای علایقتون در دانشگاه تحقیق کنید، مطلب ارائه بدید و به طور کلی فعالیت‌هایی که دوست دارید رو پیگیری کنید. بعد از گرفتن ارشد هم اگر بر مبنای علایقتون پیش برید در گرفتن مجوز فعالیت هم دچار مشکل می‌شید. راهی که شما بهش علاقه دارید از مسیر دانشگاه و مدرک نمی‌گذره و فقط دورتون می‌کنه از چیزی که بهش علاقه دارید. پیشنهاد می‌کنم قبل از ثبت نام در دانشگاه چارت درسی رشته‌ای که می‌خواین توش ثبت نام کنید رو از اینترنت بگیرین و دقیق سرفصل‌ها رو بررسی کنید. حتی اگه می‌تونید به یک کتاب فروشی که کتاب‌های دانشگاهی رشته روانشناسی رو می‌فروشه برید و چند تا از کتاب های مربوط به اون رشته رو یکم مطالعه کنید تا دید بهتری از راهی که می‌خواین توش وارد بشین‌ به دست بیارین.

 177. سلام،من فرهنگی هستم ومدرک دیپلم و کاردانی من آموزش ابتدایی و مدرک کارشناسی من مشاوره و راهنمایی هستش،به عنوان مشاور مدرسه در کنار تدریس در دوره ی ابتدایی هم مشغول به کار هستم،آیا میتونم دفتر مشاوره داشته باشم؟

   1. سلام من رشته ی لیسانسم علوم تربیتی در دانشگاه پیام نور بود ولی حضوری خوندم همشو،،اگر ارشد بالینی بخونم مجوز مطب دارم؟

    1. سلام وقت بخیر
     باید در یکی از رشته های روانشناسی و مشاوره در دو مقطع تحصیل کرده باشید

  1. شما مشاوره و راهنمایی بوده رشته دانشگاهیتون؟منم مشاوره و راهنمایی هیت رشتم ولی بهمون گفتن شما معلم مرورشی میشید نه مشاور!

 178. سلام من کارشناسیم رشته مشاوره هستش و برای ارشد می خوام فراگیر پیام نور روانشناسی بالینی بخونم آیا میتونم با ارشد فراگیر پیام نور پروانه کلینیک بگیرم ؟

  سوال دومم اینه که آیا در حین خوندنه ارشد باید رفت کارگاه های آموزش درمان تا ساعاتی که مد نظر نظام روانشناسی برای اخذ پروانه هست رو پر کنیم یا نه اول باید ارشدمون رو تموم کنیم و بعد بریم کارگاه ها رو ؟

  1. سلام
   بله داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در دو مقطع شرط لازم برای تاسیس مطب است.

 179. سلام .این چه قانونی که حتما باید کارشناسی با ارشد یکی باشه تا مجوز مطب بدن،من الان کارشناسی علوم تربیتی مدیریت اموزشی دارم برا ارشدهم قصد دارم روان بالینی بخونم برا زدن مطب .

 180. سلام با داشتن مدرک لیسانس روانشناسی عمومی و ارشد مشاوره مدرسه آیا میشه مرکز مشاوره تحصیلی تاسیس کرد؟

 181. سلام
  من لیسانس روانشناسی عمومی دارم و می خوام ارشد مشاوره مدرسه رو بخونم آیا می تونیم بعد از اتمام تحصیلات مرکز مشاوره تحصیلی دایر کنم؟

   1. سلام
    ممنون از وقتی که میزارید
    من کارشناسی حقوق دارم فارغالتحصیل سال ۹۱
    آیا میتونم با گرفتن مدرک روانشناسی بالینی در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مطب بزنم

  1. سلام من میخوام از کاردانی پیوسته کامپیوتر برم کارشناسی روانشناسی بخونم و فوق لیسانس روانشناسی بخونم آیا بعد مجوز مطب میدن؟و دانشگاه آزاد و پیام نور جز دانشگاههای معتبر هستند یعنی مورد قبول سازمان نظام روانشناسی هستش؟

   1. سلام
    داشتن مدرک مرتبط در رشته های روانشناسی و مشاوره و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد لازم است. مدارک تحصیلی دانشگاهی های مجازی و غیر حضوری و… مورد پذیرش این سازمان نمیباشد.

 182. سلام وقت به خیر من هر دو مدرک روانشناسی دارم و کلی کارگاه انجمن روانشناسی شرکت کردم عضو سازمان هستم ولی بدون داشتن پروانه کار میتونم توی درمانگاهای خصوصی کار کنم ؟؟
  ممنون از پاسخگوییتون

 183. سلام.مدرک دانشگاه غیر انتفاعی برای تاسیس مطب معتبر است یا فقط به فارق التحصیلان دانشگاه های سراسری مجوز داده میشود؟

  1. سلام
   دانش آموختگان دوره های حضوری و آموزشی و پژوهشی امکان اخذ مجوز دارند.

   1. سلام من باسوابق تحصیلی کارشناسی روانشناسی در دانشگاه ازاد میخونم میشه با دو مدرک کارشناسی و ارشد
    مطب بزنم؟

    1. سلام
     داشتن دو مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های روانشناسی و مشاوره برای اخذ مجوز مطب الزامی است.

     1. سلام وقت بخیر
      اینکه ما مدرکمون رو از چه دانشگاهی گرفته باشیم تاثیری در مجوز دادن یا ندادن داره؟

 184. باسلام
  من کارشناسی مشاوره و ارشد روانشناسی تربیتی دارم
  آیا امکان مجوز مطب یاکلینیک را دارم؟
  تشکر از وقتی که برای پاسخ دهی گذاشتید.

 185. با سلام و احترام
  من کارشناس ارشد بالینی غیر مرتبط هستم با کارشناسی پرستاری آیا با این شرائط که نمی توانم مطب داشته باشم امکان انجام مشاوره در کلینیکها یا درمانگاهها ویا در مطب دیگر روان شناسان را دارا می باشم؟با تشکر

 186. با سلام. من کاردانی آموزش ابتدایی دارم. بعد کارشناسی ناپیوسته گرفتم در رشته مشاوره. کارشناسی ارشد روانشاسی بالینی دارم. مدارک رو فرستادم برای سازمان نظام. گفتند چون کارشناسی تون پیوسته نیست باید ریز نمرات کاردانی رو بفرستید تا برسی کنیم. خواستم بپرسم منظور شون چیه.. میتونن بگن نا مرتبط هستی؟؟؟

  1. باسلام من دانشجوی روانشناسی عمومی هستم میخواستم تغییر رشته بدم برای مشاوره روانشناسی و من متولد ۶۴ هستم سوال من این که ایا در مشاوره برد کار زیاد تره یا مشاوره که بتونم از بین این دو یکیرو انتخاب کنم و ایا از روانشناسی ارشد میتونم مرکز یا موسسه بزنم ممنون میشم جواب گوی من باشید

   1. سلام وقت بخیر
    بله اگر دو مدرک در این زمینه یعنی رشته های روانشناسی داشته باشید می توانید اقدام به تاسیس موسسه نمایید.

 187. با سلام. من کاردانی آموزش ابتدایی دارم. بعد کارشناسی ناپیوسته گرفتم در رشته مشاوره. کارشناسی ارشد روانشاسی بالینی دارم. مدارک رو فرستادم برای سازمان نظام. گفتند چون کارشناسی تون پیوسته نیست باید ریز نمرات کاردانی رو بفرستید تا برسی کنیم. خواستم بپرسم منظور شون چیه.. میتونن بگن نا مرتبط هستی؟؟؟

  1. سلام با داشتن کارشناسی روانشناسی و ارشد روانشناسی صنعتی و سازمانی میشه برای مطب روانشناسی اقدام کرد؟

 188. با عرض سلام و خسته نباشید
  ایا مدرک دانشگاه پیام نور برای کسب پروانه مطب معتبر است؟

 189. اگر کارشناسی روانشناسی از دانشگاه پیام نور و ارشد از دانشگاه ازاد داشته باشم ایا میتوانم برای پروانه مطب اقدام کنم ؟

 190. با سلام
  من ارشد و دکترای فلسفه تعلیم و تربیت هستم.
  ایا میتونم مجوز دفتر مشاوره بگیرم
  یا مشاوره فلسفی؟؟
  و اینکه اگر باید بخونم چه رشته ای رو بهتر هست از روانشناسی بخونم؟

  1. سلام. وقت بخیر
   خیر نمیتوانید
   مشاوره فلسفی نداریم
   روانشناسی بالینی

 191. سلام خسته نباشید من ترم ۶رشته کارشناسی حقوق هستم میتونم تغییر رشته بدم و برم روانشناسی؟و بعداز اینک مدرک کارشناسی و ارشدمو گرفتم میتونم مطب بزنم؟

 192. با سلام بنده لیسانس علوم تربیتی هستم از دانشگاه فرهنگیان..
  اگر ارشد و دکترای بنده در رسته روانشناسی بالینی باشد باز هم قادر به اخذ مجوز مطب روانشناسی نیستم؟
  شرط داشتن لیسانس درست است یا داشتن حداقل ۲ مدرک مرتبط؟

  1. سلام
   شما باید مدرک دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در یکی از رشته های مرتبط با مشاوره و روانشناسی اخذ کرده باشید تا مجاز به تاسیس مطب رواننشاسی باشید.

 193. سلام ببخشید گرفتن مجوز مطب روانشناسی مصاحبه گزینشی و عقیدتی داره و ایا این موارد مهم هستن؟
  و اینکه برای برای بردن مدارک دقیقا باید به کجا بریم؟ هر شهری جدا هست یا همه باید برن تهران؟

  1. سلام
   مصاحبه برای اخذ مجوز مطب، مصاحبه عقیدتی نمیباشد و تنها برای سنجش توانایی ها و مهارت های علمی شما انجام میشود. سازمان نظام روانشناسی کشور بر اعطای مجوز مطب به روانشناسان نظارت میکند لذا باید به این سازمان مراجعه کنید.

  2. سلام وققتون بخیر
   ببخشید مجوز تاسیس مطب برای رشته علوم تربیتی هم داده میشه ؟؟ که لیسانس علوم تربیتی باشیم و یکی از شاخه های اون روانشناسی تربیتی رو انتخاب کنیم

 194. با سلام من لیسانس مطالعات اجتماعی دارم ایا میتوانم با گرفتن ارشد در رشته مشاوره مطب بزنم ممنونم

  1. سلام وقت بخیر
   جهت دریافت مجوز حتما باید دو مدرک مرتبط در این رشته داشته باشید

   1. سلام دو مدرک مرتبط روانشناسی دارن فقط هر دو پیام نور هست آیا به مدارک پیام‌نور مجوز تاسیس کلینیک میدن؟

 195. سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی روانشناسی بالینی سال ۷۲ هستم
  و سابقه ی کار در این زمینه ندارم
  آیا میتونم برای مجوز مطب اقدام کنم؟

  1. سلام
   داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از رشته ها و گرایش های مشاوره و روانشناسی یکی از شرایط اساسی برای اخذ مجوز مطب روانشناسی است. همچنین شما باید به عضویت سازمان نظام روانشاسی دربیایید.

  2. سلام دو مدرک مرتبط روانشناسی دارم فقط هر دو پیام نور هست آیا به مدارک پیام‌نور مجوز تاسیس کلینیک میدن؟

 196. سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی روانشناسی بالینی سال ۷۲ هستم
  آیا میتونم برای مجوز مطب اقدام کنم؟

  1. سلام
   داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از رشته ها و گرایش های مشاوره و روانشناسی یکی از شرایط اساسی برای اخذ مجوز مطب روانشناسی است. همچنین شما باید به عضویت سازمان نظام روانشاسی دربیایید.

 197. با سلام و درود بنده دارای مدارک لیسانس، فوق و دکترا(البته ترم آخرم) روانشناسی عمومی هستم آیا مجاز به تاسیس مطب و مسئول فنی می توانم باشم؟ ممنونم از پاسخ گویی تون

    1. سلام
     بله شما میتوانید در دانشگاه هایی همچون دانشگاه آزاد؛ علمی کاربردی و… تحصیل کنید.

 198. با عرض سلام. کارشناسی ارشد فنی مهندسی از دانشگاه روزانه دولتی هستم و شاغل در بخش دولتی. میخواستم مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد روانشاسی به منظور تاسیس مطب را بگیرم. متوجه شدم مدرک مورد قبول نمی تواند به صورت غیر حضوری و مجازی باشد لطفا بنده را راهنمایی فرمایید از چه دانشگاهی و از چه طریقی می توانم مدرک بگیرم به طوری که با ساعات کاری شغل حال حاضرم (از شنبه تا چهارشنبه و از ۷ صبح تا ۴ بعد از ظهر) تداخل نداشته باشد. با تشکر

  1. سلام
   کلاسهای دانشگاهایی که به شکل حضوری دانشجو میگیرند، بر حسب تعداد واحدهایی که در هر ترم انتخاب میکنید میتواند در هر ساعتی از روز برگزار شود.

 199. با عرض سلام. کارشناسی ارشد فنی مهندسی از دانشگاه روزانه دولتی هستم و شاغل در بخش دولتی. میخواستم مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد روانشاسی به منظور تاسیس مطب را بگیرم. متوجه شدم مدرک مورد قبول نمی تواند به صورت غیر حضوری و مجازی باشد لطفا بنده را راهنمایی فرمایید از چه دانشگاهی و از چه طریقی می توانم مدرک بگیرم به طوری که با ساعات کاری شغل حال حاضرم (از شنبه تا چهارشنبه و از ۷ صبح تا ۴ بعد از ظهر) تداخل نداشته باشد. با تشکر

  1. سلام
   کلاسهای دانشگاهایی که به شکل حضوری دانشجو میگیرند، بر حسب تعداد واحدهایی که در هر ترم انتخاب میکنید میتواند در هر ساعتی از روز برگزار شود.

 200. با سلام.ممنونم از پاسخگوییتون. من کارشناسی مدیریت و ارشد بالینی هستم.میدونم به علت نامرتبط بودن نمیتونم مجوز مطب روانشناسی بگیرم، سوالم اینه که آیا میتونم مجوز تاسیس مرکز مشاوره از بهزیستی بگیرم با نه؟

  1. سلام کارشناسی علوم تربیتی دارم می توانم با رشته مشاوره یا روانشناسی ارشد بعدا پروانه مطب دریافت کنم

 201. سلام با مدرک کارشناسی روانشناسی عمومی و ارشد روانشناسی بالینی امکان زدن مطب وجود دارد ؟

 202. سلام وقت بخیر بنده کارشناسی روانشناسی کودکان استثنایی وارشد روانشناسی بالینی دارم میتونم مطب بزنم

   1. سلام من زنگ زدم به همکاراتون و پرسیدم ایا با کارشناسی غیر مرتبطی که دارم و الان ارشد و ودکترای روانشناسی بالینی دارم میتونم مطب بزنم و عضو نظام روانشناسی بشم همکاراتون گفتن بله ولی الان که نظراتو میخونم شما گفتید نه نمیشه باید لیسانس هم مرتبط باشه میشه راهنمایی کنید

     1. با سلام آیا درسته که از سال ۹۳به بعد باید حتما مدرک کارشناسی ‌ارشد رشته روانشناسی هردو مرتبط باشن برای تاسیس مطب ؟اگ امکان داره توضیح ببشتری بدین.باتشکر🙏🏻

     2. سلام
      جهت توضضیحات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

   2. سلام خسته نباشید من کارشناسی روانشناسی عمومی از دانشگاه پیام نور دارم تصمیم دارم امسال ارشدودانشگاه آزاد بخونم میتونم عضو سازمان مشاوره و روانشناسی کشور بشم و اینکه برای به عضویت در اومدن تو این سازمان شرایط سنی مهمه ممنون میشم پاسخگو باشید

    1. سلام و عرض ادب. بله میتونید عضو بشید و دانشگاه تاثیری در این مورد نداره. خیر شرایط سنی مهم نیست.

 203. سلام دوست عزیز
  ابتدا کمال تشکر رو از شما دارم که اینقدر با حوصله جواب همه رو میدید. این کار شما یک دنیا ارزش داره.
  لطفا میتونید بگید اگه کسی به عنوان مثال از امسال شروع کنه به تحصیل در مقطع کارشناسی روانشناسی در دانشگاه پیام نور و همین امسال هم شروع به تحصیل کنه در مقطع ارشد در دانشگاه ازاد در رشته روانشناسی. ایا پس از دریافت مدرک ، به این فرد با توجه به شروع دوره کارشناسی و ارشد بصورت همزمان بوده ایا اجازه مجوز مطب رو میدن؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی فارغ از تاریخ شروع دوره، از جمله شروط لازم برای دریافت مجوز تاسیس مطب میباشد.

 204. سلام من دبیر روانشناسب هستم و مدرک دکترای روانشناسی رو دارم ایا میتونم پروانه تاسیس مطب بگیرم یا باید اول از دبیری استعفا بدم؟میشه سریع تر ب سوالم پاسخ بدید ممنون

  1. سلام
   اگر مدرک تحصیلی شما در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط با روانشناسی است؛ مراحل ابتدایی برای دریافت مجوز همچون ارسال مدارک و… را بگذرانید و بعد برای این کار تصمیم گیری کنید.

  2. سلام وقت بخیر ببخشید من لیسانس مدیریت کسب وکار دارم اگه ارشد در یکی از رشته های روانشناسی ادامه تحصیل بدم با این مدرک چه کاری میتونم انجام وچه فعالیتهایی داشته باشم

   1. سلام
    تنها افرادی میتوانند مطب روانشناسی تاسیس کنند که مدرک دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از رشته های مشاوره یا روانشناسی باشد.

 205. سلام وقت بخیر
  با مدرک کارشناسی پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری امکان گرفتن مجوز برای تاسیس مطب روانشناسی وجود داره ؟

  1. سلام. وقت بخیر
   خیر دریافت مجوز تاسیس مطب روانشناسی تنها برای افرادی امکان پذیر است که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در یکی از رشته های مشاوره و یا روانشناسی اخذ کرده باشند و این مجوز به فارغ التحصیلان رشته های غیر مرتبط اعطا نمیشود.

  1. سلام.وقت بخیر
   خیر این امکان برای شما وجود ندارد. لازمه ی دریافت مجوز تاسیس مطب داشتن مدرک تحصیلی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و در رشته های مرتبط مشاوره و روانشناسی میباشد.

  2. سلام من لیسانس وارشد علوم تربیتی دارم و۱۵سال سابقه فعالیت درحوزه آموزش خانواده آموزش وپرورش باداشتن مجوز ازآموزش وپرورش پس ازآزمون ومصاحبه وگذراندن دوره های کارورزی دارم وارشدم روازمهر ۹۳ شروع کردم قبل ازبخشنامه مرتبط بودن دومقطع،خواستم بدونم اگردکترا رشته مشاوره بخونم میتونم مطب مشاوره بزنم؟لطفا راهنمایی بفرماییدسپاسگزارم

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی و مشاوره یکی از شروط اصلی برای دریافت مجوز تاسیس مطب میباشد. همچنین عضویت در سازمان نظام روانشناسی و تاییدیه سلامت روانی، کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان از دیگر مدارک مورد