خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی تحصیل در خارج از کشور با شرایط ادامه تحصیل در اتریش و اقامت در این کشور آشنا شوید

با شرایط ادامه تحصیل در اتریش و اقامت در این کشور آشنا شوید

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 8:08 ب.ظ
0
117
تحصیل در اتریش
با شرایط ادامه تحصیل در اتریش و اقامت در این کشور آشنا شوید
میانگین 5 رای از تعداد 2

در صورتی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در خارج از کشور از جمله اتریش را دارید ٬ در این مطلب مروری روی مزایا و شرایط ادامه تحصیل و اقامت در کشور خواهیم داشت که قطعا برای شما مفید خواهد بود .

به چند دلیل اتریش می تواند مقصد مناسب بسیاری برای تحصیل باشد :
۱- عدم نیاز به مدرک زبان برای گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی
۲- شانس بسیار بالای مثبت بودن ویزای تحصیلی اتریش
۳- نداشتن مصاحبه برای اخذ ویزای تحصیلی
۴- عدم بلوکه شدن مبلغ پشتوانه مالی در بانک

این موارد جزء مهمترین موارد به حساب می آیند که اتریش را از دیگر کشورهای سطح بالای اروپایی متمایز میکند .

انواع دانشجو در اتریش، کلا دانشجوها به دو دسته تقسیم می شوند :

Degree students :
دانشجویانی که نیازی به گذراندن امتحان ورودی و یا کلاس زبان آلمانی ندارند. این دسته از دانشجوها از مزایای دانشجویی به طور کامل بهره می برند.

Non-degree students :
دانشجویان شرطی نیز نامیده می شوند.این دسته از دانشجوها پیش از حضور در کلاسهای درس دانشگاه نیاز به گذراندن امتحان ورودی و یا کلاسهای زبان آلمانی دارند، پس از آن به عنوان Degree students شناخته می شوند.

نکته : به طور کلی، فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاههای دولتی از شانس قبولی بیشتری برخوردارند، به طوری که برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری در بعضی موارد نیازی به اشتغال به تحصیل نیست، اما دانشجویان دیگر دانشگاه ها به این صورت نمی باشد. در برخی موارد فارغ التحصیلان لیسانس از دانشگاه آزاد برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس،باید برخی دروس پیش نیاز را باید بگذرانند.

زمان ثبت نام و شروع و اتمام کلاس ها در کشور اتریش : 
شروع کلاسها در دانشگاههای اتریش، از 4 مارس تا 30 ژوئن برای ترم تابستان (summer semester) و از اول ا اکتبر تا 31 ژانویه برای ترم زمستان (winter semester) می باشد و همچنین زمان ثبت نام حضوری از تاریخ 7 ژانویه تا 5 فوریه برای ترم تابستان و از تاریخ 17 ژوئن تا 5 سپتامبر برای ترم زمستانی می باشد که پس از پرداخت شهریه تعیین شده توسط دانشگاه (بین 350 تا 750 یورو) کارت دانشجویی صادر می گردد.

لازم به ذکر است که دوره لیسانس 6 ترم، فوق لیسانس 4 ترم و دکتری نیز 6 ترم می باشد و باید توجه داشت که رشته های بعضی از رشته ها دارای آزمون ورودی هستند پس از گذراندن امتحان ورودی، دانشجو به صورت رسمی degree student می شود. در نهایت پیشنهاد می کنیم هزینه تحصیل در اروپا را نیز دنبال فرمایید .

در صورتی که در خصوص شرایط زندگی ٬ میزان هزینه ها ٬ شرایط دانشگاه ها و بطور کلی در خصوص اعزام دانشجو به کشور اتریش یا هر کشور دیگری نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید ٬ هم اکنون می توانید 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیل در خارج از کشور

بررسی کنید

نشانی سایت، تلفن و آدرس دانشگاه های سراسری و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

نشانی سایت، تلفن و آدرس دانشگاه های سراسری و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامیبه این مطلب امتیاز…