شرایط معافیت تحصیلی برای پشت کنکورها چیست؟

شرایط معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها چگونه است؟

معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها چگونه است؟

قبل از رسیدن به پاسخ سوال معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها باید بدانید یک نوع معافیت سربازی به نام معافیت تحصیلی وجود دارد. این نوع معافیت برای افرادی کاربرد دارد که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها را دارند.  بر اساس این نوع معافیت های تحصیلی، متقاضیان میتوانند وارد دانشگاه های سراسر کشور شده و با خیال آسوده به تحصیل بپردازند.

برای دریافت معافیت های تحصیلی نیز شرایط ویژه ای وجود دارد. که جوانان با رعایت این شرایط و نکات مهم این نوع معافیت ها، میتوانند از آن ها بهره مند شوند. جوانان پس از اتمام دوره متوسطه ی تحصیل خود، باید برای رفتن به دانشگاه اقدام کنند. افرادی که در کنکور شرکت کرده اند از معافیت تحصیلی برای کنکور بهره مند خواهند شد. که در این مقاله مرکز مشاوره آویژه این نوع معافیت را بررسی خواهیم کرد. سپس شرایط و ضوابط آن را در اختیار متقاضیان عزیز خواهیم گذاشت.


بیشتر بخوانید: شرایط دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست؟


معافیت تحصیلی برای کنکور مجدد چه شرایطی دارد؟

معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها همچنین کنکور و قبولی در آن یکی از اصلی ترین مراحل زندگی هر جوانی ایرانی است. زیرا با قبولی در آن آینده ی شغلی و شرایط زندگی خود را تا حدی زیادی رقم خواهد زد. علاوه بر اهمیت کنکور و قبولی در آن، خدمت سربازی نیز از دیگر واجبات برای افراد ذکور در ایران میباشد. زیرا جوانان پس از پایان دوره ی متوسطه باید تکلیف خدمت نظام وظیفه خود را مشخص کنند. زیرا پایان سن ۱۸ سالگی شروع سن مشمولیت میباشد. به همین منظور جوانان باید یکی از دو راه موجود در پیش روی خود را انتخاب کنند.

یکی از این راه ها اعزام به خدمت میباشد. جوانان باید پس از رسیدن به مشمولیت تمام اقدامات و مراحل لازم برای اعزام به خدمت نظام وظیفه را طی کرده و خدمت دوره ی ضرورت را بگذرانند. یا اینکه ادامه تحصیل را انتخاب کرده و از معافیت تحصیلی که به عنوان تسهیلات از سوی سازمان نظام وظیفه معرفی میشود بهره مند شوند. چه کسانی میتوانند از معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها بهره مند شوند؟

برای پاسخ به این سوالات باید بگوییم که بر اساس آخرین اخبار سازمان نظام وظیفه، این نوع معافیت تحصیلی شرایط خاص خود را داشته و مشمولین غایب به هیچ عنوان نمیتوانند به عنوان پشت کنکوری از این مزایا بهره مند شوند.

میدانید که مشمولین اجازه دارند تا سن ۲۰ سالگی از سنوات مجاز تحصیلی بهره مند شوند. سازمان نظام وظیفه به این افراد این فرصت را خواهد داد که یک سال پس از این فرجه نیز بتوانند برای شرکت در کنکور آمادگی پیدا کرده و پس از قبولی وارد دانشگاه شوند.


بیشتر بخوانید: صدور و تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان/شرایط و مدارک لازم


 

مراحل معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها چگونه است؟

نحوه دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها چگونه است؟

نحوه دریافت معافیت تحصیلی برای کنکورها به صورت های مختلفی انجام میپذیرد. بر اساس این قوانین است که متقاضیان برای دریافت معافیت میتوانند اقدام کنند. سنوات مشخص تحصیل این افراد بر اساس قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی کشور مشخص میشود. سپس بعد از قبولی در دانشگاه افرادی که دارای غیبت سربازی نباشند، میتوانند برای معافیت های تحصیلی اقدام کرده و سریعا وارد دانشگاه شوند. کسانی نیز که مدت اعزام به خدمتشان فرا رسیده و تکلیف دانشگاه و قبولی آن ها مشخص نیست. میتوانند به خدمت سربازی اعزام شده و پس از اعلام نتایح، از پادگان محل خدمت خود مرخصی گرفته و برای ادامه تحصیل به دانشگاه بروند.

شرایط و ضوابط نحوه دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوریها

 • پشت کنکوری هایی که دارای گواهی اشتغال به تحصیل از سوی اداره ی آموزش و پرورش هستند میتوانند پس از صادر شدن گواهی خود به مدت یک سال از مزایای آن استفاده کرده و وارد دانشگاه شوند.
 • آن دسته از دانش آموزانی که در سنوات مجاز تحصیلی خود تحصیلات خود را به اتمام میرسانند میتوانند بدون داشتن غیبت سربازی از معافیت های تحصیلی بهره مند شوند.
 • آن دسته از افرادی که تمام دوره ی تحصیل خود را پیوسته و بدون وقفه در مدارس گذرانده اند تا سن ۲۰ سالگی از معافیت تحصیلی کنکوری ها بهره مند میشوند.

قوانین معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها چیست؟

قوانین معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها بسیار مهم و ضروری است. به همین منظور مشمولین متقاضی باید اطلاعات در مورد این قوانین را بدست آورده و بر اساس این ضوابط برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها اقدام کنند. از مهم ترین بخش های قوانین نظام وظیفه در مورد معافیت تحصیلی میتوان به این نکته اشاره کرد که جوانان میتوانند تا سن ۲۰ سالگی تحصیل خود را در دوره ی متوسطه به اتمام برسانند. این فرصت به جوانان داده میشود که از این سنوات مجاز بهره مند شده و سپس برای ادامه تحصیل به دانشگاه ها وارد شوند.

اما بر اساس قوانین معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها و کنکوری ها، متقاضیان میتوانند در این یک سال در کنکور شرکت کرده و پس از پذیرش در کنکور برای مراحل ثبت نام در دانشگاه و دریافت معافیت تحصیلی اقدام کنند. این افرادی که در همین سال در کنکور پذیرفته میشوند خواهند توانست که برای مقطع خود از معافیت بهره مند شوند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت تحصیلی برای پشت کنکورها چیست؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

داوطلبان پشت کنکوری

اما از طرف دیگر برخی دانش آموزان به دلیل حجم درس و تحصیل در مدارس وقت کافی نخواهند داشت و در سال اول در کنکور موفق نمیشوند. از این رو سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا تسهیلاتی برای این داوطلبان پشت کنکوری قرار داده و این افراد میتوانند برای سال بعد نیز در کنکور شرکت کنند. هم چنین متقاضیان میتوانند تا زمان اعلام نتایج از سازمان نظام وظیفه درخواست فرصت کرده و تا اعلام اصلی نتایج اقدامی برای اعزام به خدمت نکنند. مشمولین میتوانند برای تمدید خدمت سربازی خود تا شهریور ماه درخواست دهند. این فرصتی است که جواب نهایی آزمون و پذیرش داوطلبان در شهریور مشخص شود و سپس متقاضیان میتوانند برای آغاز سال تحصیلی از معافیت تحصیلی استفاده کنند و در دانشگاه ها مشغول به کار شوند.

مشمولان باید در نظر داشته باشند که برای تمدید خدمت سربازی نظام وظیفه ی خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی باید اقدام کرده تا با مشکلی مواجه نشوند. این افراد برای درخواست تمدید خدمت وظیفه سربازی باید حتما کارنامه ی اولیه کنکور خود را به دفاتر پلیس +۱۰ ارائه دهند.

معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها چگونه انجام می شود؟

شرایط معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها چگونه است؟

شرایط معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها خیلی حائز اهمیت میباشد. زیرا کسانی که پشت کنکوری هستند برای ادامه تحصیل اگر حتی یک روز وارد غیبت سربازی شوند دیگر نمیتوانند در دانشگاه های سراسر ایران مشغول به تحصیل شوند. از این رو مشمولین برای ادامه تحصیل در دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم و آموزش عالی کشور باید شرایط معافیت را داشته باشند. به همین منظور سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا قوانین و شرایط معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها را مانند سایر ضوابط و قوانین دیگر تصویب کرده است. این شرایط شامل موارد زیر میباشد.

ضوابط معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها

 • بر اساس آخرین قوانین و مقررات سازمان نظام وظیفه، آن دسته از دانش آموزانی که به طور پیوسته دوران تحصیل خود را پشت سر گذاشته و الان به عنوان پشت کنکوری در حال درس خواندن برای کنکور هستند میتوانند تا شهریور ماه سال ۹۹ معافیت تحصیلی دریافت کرده تا وضعیت قبولی در دانشگاهشان مشخص شود. داوطلبان باید این نکته را توجه داشته باشند که هر گونه تغییر در قوانین و مقررات سازمان نظام وظیفه با اعلام این سازمان مشخص شده و به مشمولان ابلاغ میگردد.
 • آن دسته از متقاضیانی که در مدارس روزانه و به صورت حضوری درس نمیخوانند شرایطشان با سایر دانش آموزان متفاوت خواهد بود. این افراد تا سن ۲۰ سالگی مجاز هستند تا از معافیت تحصیلی استفاده کنند. پس از آن وارد غیبت غیر موجه خواهند شد.
 • آن دسته از افرادی که مدرک تحصیلی خود را قبل از سن ۱۸ سالگی دریافت میکنند نیز میتوانند مانند سایرین از معافیت تحصیلی استفاده کنند.
 • مشمولین متقاضی دریافت گواهی اشتغال به تحصیل باید دقت داشته باشند که این گواهی تا یک سال اعتبار دارد و پس از آن داوطلبان باید برای تمدید به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کنند.
 • داوطلبانی که در سنوات مجاز تحصیلی موفق به دریافت مدرک تحصیلی شده و از مدارس فارغ التحصیل شدند یک سال فرصت دارند تا برای اعزام به خدمت و ادامه تحصیل تصمیم بگیرند. آن دسته از افرادی که برای اعزام به خدمت اقدام کرده و مراحل خدمت سربازی خود را بدون غیبت پشت سر گذاشته اند نیز میتوانند پس از آن درخواست معافیت تحصیلی داده و از این تسهیلات سازمان نظام وظیفه عمومی کشور استفاده کنند.

معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها چه شرایطی دارد؟

مدارک لازم معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها چیست؟

مدارک لازم معافیت تحصیلی پشت کنکوری ها یکی دیگر از بخش های مهمی است که در اولویت قرار داشته و مشمولین باید قبل از اقدام برای هر گونه معافیت این مدارک را تهیه کنند. متقاضیان پشت کنکوری برای بدست آوردن اطلاعات مورد نیاز در مورد تهیه مدارک خود باید اطلاعیه ها و اخبار سازمان نظام وظیفه را به طور پیوسته دنبال کنند. مشمولین مدارک لازم خود را باید تهیه کرده و سپس برای دریافت معافیت اقدام کنند.

انواع مدارک لازم معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها

 1. برگه اشتغال به تحصیل از بخش آموزشی مدرسه
 2. شناسنامه مشمول به همراه کپی از آن
 3. کارت شناسایی ملی مشمولین
 4. تکمیل فرم درخواست معافیت تحصیلی
 5. یک قطعه عکس ۳*۴ تمام رخ با عکس رنگی و زمینه سفید

معافیت تحصیلی برای کنکور مجدد چگونه است؟

معافیت تحصیلی برای کنکور مجدد در سال های گذشته امکان پذیر نبود. اما امروزه بر اساس رای دیوان عدالت ادارای کشور، سازمان نظام وظیفه عمومی نمیتواند حق تحصیل جوانان مشمول برای ادامه تحصیل مجدد را از آنان سلب کند. قبل از صدور این رای بر اساس ماده قانون ۳۵ از قوانین خدمت وظیفه در مورد معافیت های تحصیلی، مشمولینی که دارای کارت پایان خدمت سربازی و کارت معافیت نیستند نمیتوانند در یک مقطع تحصیلی دو مرتبه اقدام به تحصیل نمایند. اما امروزه معافیت تحصیلی برای کنکور مجدد امکان پذیر میباشد.

کد نظام وظیفه برای پشت کنکوری ها چیست؟

کد نظام وظیفه برای پشت کنکوری ها و همه ی مشمولین معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها دارای اهمیت بسیاری است. این کد نشان دهنده ی وضعیت مشمولین از نظر خدمت وظیفه میباشد. که آن دسته از داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری و آزاد را دارند بسته به نوع شرایط خدمت وظیفه خود میبایستی از این کد استفاده کنند. به همین منظور مشمولین باید در باره ی آن ها اطلاعات لازم را بدست آورند. این کدهای نظام وظیفه برای انواع وضعیت های مشمولین متفاوت ارائه شده است که از کد  ۱ تا کد ۱۲ موجود میباشد. داوطلبان میتوانند در این مقاله با تمام این کدها و توضیحات آن آشنا شوند.

 

کد نظام وظیفه برای پشت کنکوری ها و سایر مشمولین

 • کد شماره ۱: افرادی که دارای کارت پایان خدمت سربازی میباشند.
 • کد شماره ۲: دارندگان کارت های معافیت خدمت سربازی مانند کارت معافیت پزشکی، کارت معافیت ایثارگری و جانبازی، کارت معافیت کفالت و معافیت های موارد خاص.
 • کد شماره ۳: متقاضیان دارای معافیت های موقت که بدون غیبت سربازی در معافیت به سر میبرند. این افراد پس از اتمام معافیت موقت باید خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کرده و برای خدمت سربازی تعیین تکلیف شوند.
 • کد شماره ۴: این کد برای افرادی است که از معافیت های بخشودگی سنی و عفو رهبری بهره مند میشوند. این افراد برای ثبت نام در دانشگاه باید برای دریافت کارت معافیت خدمت سربازی هوشمند اقدام کنند.
 • کد شماره ۵: این کد برای آن دسته از افرادی است که مدرک دوره ی متوسطه خود را دریافت کرده و در سنوات مجاز تحصیلی به سر میبرند. این افراد تا سن ۲۰ سالگی مجازند برای ادامه تحصیل اقدام کنند. پس از آن باید برای اعزام به خدمت اقدام کنند.
 • کد شماره ۶:مشمولینی که آخرین مدرک تحصیلی آنان فارغ التحصیلی از مقطع پیش دانشگاهی بوده و بدون داشتن غیبت سربازی قصد شرکت در کنکور سراسری و آزاد را داشته و میخواهند برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها اقدام کنند.
 • کد شماره ۷: دانش آموزان داوطلبی که قبل از سن مشمولیت توانسته اند که مدرک متوسطه و پیش دانشگاهی خود را دریافت کنند میتوانند از این کد استفاده کنند.

ادامه کد نظام وظیفه برای پشت کنکوری ها و سایر مشمولین

 • کد شماره ۸: آن دسته از داوطلبانی که مراحل اعزام به خدمت را طی کرده و به خدمت سربازی رفته اند میتوانند در کنکور شرکت کرده و پس از قبولی در مقطع لیسانس و بالاتر از معافیت تحصیلی برخوردار شوند.
 • کد شماره ۹: آن دسته از متقاضیانی که در خدمت سربازی به سر میبرند و دوره ی خدمت ضرورت آنان تا پایان شهریور ادامه دارد میتوانند گواهی پایان خدمت سربازی خود را به دانشگاه تحویل دهند.
 • کد شماره ۱۰: طلاب و روحانیون میتوانند از کد شماره ۱۰ استفاده کنند. این طلاب علوم دینی باید مدرک پیش دانشگاهی داشته و هم چنین برای شرکت در کنکور نیازمند اجازه از حوزه های علمیه میباشند.. حوزه های مربوطه باید صلاحیت فرد را برای ادامه تحصیل هم در دانشگاه و هم در حوزه را به طور همزمان تایید کنند.
 • کد شماره ۱۱: متقاضیاینی که در نیروهای مسلح مشغول به خدمت هستند در این گروه قرار گرفته و با تایید سازمان مربوطه میتوانند به تحصیل در دانشگاه ادامه دهند.
 • کد شماره ۱۲: مشمولین انصرافی از دانشگاه ها که از رشته ی خود انصراف داده و قصد دارند مجددا در کنکور شرکت کنند میتوانند از این کد استفاده کنند.

معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها به چه مدارکی نیاز دارد؟

چند سال میتوان پشت کنکور ماند؟

این سوالی است که برای جوانان ذکور در سن مشمولیت پیش خواهد آمد. زیرا امروزه درصد زیادی از جوانان خواستار ادامه تحصیل در دانشگاه ها میباشند.اما بر اساس آخرین اطلاعیه های سازمان نظام وظیفه، مشمولین میتوانند تا سن ۲۰ سالگی از سنوات مجاز تحصیلی بهره مند شوند. پس از آان مشمول میتواند پس از یک سال  برای اعزام به خدمت اقدام کند. زیرا متقاضیان شرکت کننده در کنکور تنها دو سال میتوانند در آزمون شرکت کرده و نمره ی قبولی کسب کنند.

این افراد پس از پذیرش در دانشگاه ها میتوانند برای ادامه تحصیل اقدام کنند پس اینکه برخی سوالشان در مورد اینکه چند سال میتوان پشت کنکور ماند میباشد باید بگوییم پس از دو سال هیچ فردی قادر نخواهد بود که در کنکور شرکت کند.

 

گواهی اشتغال به تحصیل برای پشت کنکوری ها چگونه صادر میشود؟

گواهی اشتغال برای معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ثبت خواهد شد. گواهی اشتغال به تحصیل برای پشت کنکوری ها میتواند یک نقش اساسی در ادامه تحصیل آنان ایفا کند.

سوالات متداول

مدارک لازم برای تمدید معافیت تحصیلی چیست؟

شناسنامه مشمول، کارت ملی مشمولین به همراه کپی، عکس ۳*۴ پرسنلی رنگی و گواهی اشتغال به تحصیل از مدارس مربوطه، از مهم ترین مدارک برای معافیت تحصیلی میباشد.

افراد پشت کنکوری تا چه سنی میتوانند در کنکور سراسری شرکت کرده و از سنوات مجاز استفاده کنند؟

این افراد تا سن ۲۰ سالگی میتوانند از سنوات استفاده کرده و پس از آن و قبولی در کنکور به تحصیل خود ادامه داده و از سنوات تحصیلی استفاده کنند.

کد مورد استفاده برای مشمولین پشت کنکوری کدام است؟

کد شماره ۶ برای دانش آموزانی است که در سنوات مجاز به ادامه تحصیل ادامه خواهند داد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

شرایط معافیت تحصیلی برای پشت کنکورها چیست؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت تحصیلی برای پشت کنکورها چیست؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 157 نظر:
 1. سلام من متولد ۲۲/۵/۸۲ هستم و کنکور ۱۴۰۰ اولین کنکورم بوده و خرداد ۱۴۰۰ فارغ‌التحصیل شدم
  من همین سال ۱۴۰۰ برگه معافیت گرفتم رو برگه معافیت نوشته حداکثر مدت تحصیل برای فراغت ۲۲/ ۵/ ۱۴۰۲ خواستم بدونم میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و وارد دانشگاه بشم ؟؟

 2. سلام و عرض ادب
  میبخشید سوالی داشتم مبنی بر اینکه ؛ من یک سال بعد کنکور اول که دادم پشت کنکور ماندم که با توجه به اون برگه گواهی اشتغال به تحصیل که داشتم همون یک سال رو مشمول معافیت تحصیلی موقت شدم ،‌ بعد با توجه به اینها من الان دانشجوی دانشگاه آزاد هستم میخواستم ببینم من اگر در کنکور شرکت کرده باشم و دانشگاه روزانه هم قبول بشم این امکان رو دارم که از دانشگاه انصراف بدم و مجددا اقدام به تحصیل در دانشگاه دولتی کنم ؟؟ اون گواهی و معافیت موقت یک سال پشت کنکوریم مانع نمیشه که به من معتفیت تحصیلی برای دانشگاه جدیدم بدهند ( باید بگم که تا حالا دانشجوی انصرافی نبودم)

 3. سلام و عرض ادب
  میبخشید سوالی داشتم مبنی بر اینکه ؛ من یک سال بعد کنکور اولی که دادم پشت کنکور ماندم که با توجه به اون برگه گواهی اشتغال به تحصیل که داشتم همون یک سال رو مشمول معافیت تحصیلی موقت شدم ،‌ بعد با توجه به اینها من الان دانشجوی دانشگاه آزاد هستم میخواستم ببینم من اگر در کنکور شرکت کرده باشم و دانشگاه روزانه هم قبول بشم این امکان رو دارم که از دانشگاه انصراف بدم و مجددا اقدام به تحصیل در دانشگاه دولتی کنم ؟؟ اون گواهی و معافیت موقت یک سال پشت کنکوریم مانع نمیشه که به من معافیت تحصیلی برای دانشگاه جدیدم بدهند ( باید بگم که تا حالا دانشجوی انصرافی نبودم)

 4. من امسال فارغ التحصیل میشم از کارشناسی پیوسته روزانه علوم آزمایشگاهی
  از نظام وظیفه مشهد پرسیدم و گفتند میتونی آزمون ارشد بدی و در مقطع ارشد ادامه تحصیل بدی ولی نمیتونی با کنکور مجدد در دانشگاهی ثبت نام کنی تا بعد گذراندن سربازی(مثلا در رشته ی پزشکی یا دندان حتی اگر قبول بشی نمیتونی ثبت نام کنی چون سربازی نرفتی)، گفتم دیوان عالی عدالت حکمی خلاف این داده، گفتنند اجراش نمیکنیم و اون حکم برا همه نیست !
  از یک مشاور هم پرسیدم و همینو گفت که باید سربازی برم بعد میتونم با قبولی در کنکور برم دانشگاه .
  آیا واقعا راهی نیست؟

  سوال دومم اینکه آیا میتونم باز هم به صورت روزانه و دولتی درس بخونم؟(مثلا در رشته پزشکی یا داروشناسی یا …)

 5. سلام
  من معافیت ی سالع داستم و مهلت معافیتم ی ۱۵ روز قبل کنکور ۱۴۰۰ تمام شده چیکار باید انجام دهم

 6. سلام.من متولد ۱۳۸۱/۰۱/۰۷ هستم، معافیت تحصیلی من سه ماه مونده به کنکور ۱۴۰۱ تمام میشود ، خواستم ببینم من میتونم سال ۱۴۰۱ کنکور بدم ؟!؟

  1. سلام
   در صورتی که دانشگاه بدون کنکور ثبت‌نام کنید و معافیت تحصیلی بگیرید بله

 7. سلام خسته نباشید…بنده متولد ۶ مهر ۱۳۸۰ هستم و اولین کنکورم ۹۹ بود…اگه بخوام برای کنکور ۱۴۰۱ بخونم باید چیکار کنم که سربازی اذیتم نکنه…میشه راه حل هاشو بگین تا بدون دغدغه برای کنکور ۱۴۰۱ بخونم؟ممنون میشم پاسخ بدید🌷

 8. سلام خسته نباشید من متولد ۸۰/۱۰/۱۹ هستم و پارسال دیپلم گرفتم و کنکور دادم اگر بخوام برای ۱۴۰۱ پشت کنکور بشینم دقیقا باید چه کار کنم و تا چه زمانی وقت دارم دفترچمو پست کنم
  ممنون

 9. سلام خسته نباشید من متولد ۸۰/۱۰/۱۹ هستم و پارسال دیپلم گرفتم و کنکور دادم اگر بخوام برای ۱۴۰۱ پشت کنکور بشینم دقیقا باید چه کار کنم
  ممنون

 10. سلام
  من امسال اولین سال پشت کنکورمه.
  ولی در معافیت تحصیلی من نوشته تا اول مرداد سال۱۴۰۱ حداکثر فرصت داری .
  من متولد سال ۱۳۸۱.۴.۳۱ هستم .
  یعنی اگر امسال قبول نشم . می تونم بدون اینکه پیام نور ثبت نام کنم واسه سال ۱۴۰۱ کنکور ثبت نام کنم و شرکت کنم .

  1. سلام
   بله اما حداکثر تا مرداد ۱۴۰۱ میبایست دفتر اعزام به خدمت تهیه شود

 11. سلام . اقا اگه حضوری برید نظام وظیفه و یا با شماره ۰۹۶۴۸۰ که تماس بگیرید میگویند که کسانی که سال گذشته خرداد و یا شهریور دیپلم گرفته اند تا پایان شهریور ۱۴۰۰ مهلت دارند که کنکور بدهند و در دانشگاه ثبت نام کنند . چرا شما میگویید یکسال مهلت داریم و مثلا باید قبل از ۳۱ خرداد درخواست اعزام بدهیم؟

  1. کاملا درسته منم هم رفتم پلیس+۱۰ هم ۰۹۶۴۸۰ تماس گرفتم(شماره اصلی سازمان نظام وظیفه) گفتن تا شهریور تمدید شده برای کنکوری ها و تا آخر شهریور مهلت پست کردن دفترچه دارن به این دلیل هم بهم گفت چون تابستون دانشگاه ها پذیرش ندارن نظام وظیه ۳ ماه تابستانو در نظر نمیگیره دیگه سایت نظام وظیفه داره اینو میگه شما چرا اصلاح نمیکنین؟

 12. سلام وقت بخیر من متولد ۳۰ شهریور سال ۸۱ هستم در کنکور ۹۹ شرکت کردم و پشت کنکور ماندم و در همان سال ۹۹ برگه معافیت تحصیلی که گرفتم نوشته بود حداکثر مدت تحصیل برای فراغت اول مهر سال ۱۴۰۱ میباشد خواستم ببینم کنکور ۱۴۰۱ هم میتوانم شرکت کنم؟

 13. سلام من متول ۸۱.۳.۱۹ هستم
  ۹۹ کنکور دادم ولی موفق نشدم موندم برا ۱۴۰۰
  تو گواهی موقت دیپلم بالاش نوشته ۱۲ مرداد ۹۹
  چون امتحان تعویق خورد این تاریخ اخذ دیپلممه؟
  امروز رفتم پلیس+۱۰ گفت باید ۱۰ روز مونه ب این تاریخ بیایی برات دفترچه بدیم اگه دفترچه بدن میتونم برم دانشگاه؟
  باید چیکار کنیم دقیقا؟
  باید با چی تمدید کنم زمان اعزام رو جواب اولیه کنکور یا جواب نهایی بعد انتخاب رشته؟

 14. سلام
  من متولد شهریور ۸۱ هستم
  تاریخ اخذ دیپلم من مرداد ماه ۹۹ هست ودر کنکور۹۹ شرکت کردم میخواستم بدونم میتونم تو کنکور ۱۴۰۱ هم شرکت کنم یا خیر؟

  1. با سلام شما تا مرداد ۱۴۰۰ وقت دارید که دفترچه پست کنید وگرنه غیبت میخورید .

 15. سلام ضمن خسته نباشید من متولد مهر ماه ۸۰ هستم پشت کنکوریم معافیت من تا و تیر ۹۹ فارغ تحصیلی شدم. روی برگه معافیت زده تا ۱۴۰۰٫۷٫۱۹رفتند از پلیس به علاوه ده پرسیدم گفت تا ۱۹وقت داری. بعضی میگن از زمان فارغ تحصیلی یک سال وقت دار؟
  آیا من باید دفترچه پست کنم تا کنکور بدم یا نیاز به نیست ؟
  لطفا راهنمایی کنید سه چهار روز فکر مشغول چون امسال زحمت کشیدم.

  1. سلام خیر نیازی به ارسال دفترچه نیست شما میتوانید کنکور را شرکت کنید.

 16. برای اینکه ۳ بار متوالی بشه کنکور داد, تنها راهش اینه که بعد از بار دوم دانشگاهازاد ثبت نام کنیم یا میشه با تشدید اوردن این کار رو کرد؟

  1. با سلام باید دفترچه پست کنید و ایست بگیرید یا ثبت نام کنید و انصراف بزنید .

 17. سلام بنده متولده۹مرداد۸۱ هستم
  ساله پیش کنکور دادم و قبول نشدم
  سوالم اینه اگه امسال قبول نشدم آیا من میتونم دوبازه معافیت تحصیلی بگیرم و کنکور شرکت کنم یا خیر!؟

  1. با سلام خیر.اگر معافیتتان تمام شود باید دفترچه پست کنید و ایست بگیرید

  1. با سلام اگر معافیت تمام بشه خیر.قبل تمام شدن دفترچه پست کنید تا ایست بگیرید.

 18. سلام.من متولد خرداد ۱۳۸۲ هستم و به طور پیوسته(بدون تکرار پایه)در مدرسه تحصیل کردم.امسال هم سال دوازدهم رو تموم میکنم و اولین کنکورم رو میدم.خواستم بپرسم با توجه به تارخ تولدم، من باید چه اقداماتی بکنم(مثلا برم پلیس +۱۰ چی بگم، یا این قضیه برگ اشتغال به تحصیل و …)که هم غیبت نخورم و بتونم برای این کنکور(۱۴۰۰)و اگر نشد کنکور سال ۱۴۰۱ رو شرکت کنم؟

  1. با سلام به پلیس +۱۰مراجعه کنید و استعلام بگیرید .اگر وارد غیبت میشوید دفترچه پست کنید ایست خدمت بگیرید.

 19. سلام من ۲۲سالم هس خرداد ماه ۹۹مدرک کاردانی ام رو تمام کردم مرداد ماه اون سال هم کاردانی به کارشناسی کنکور دادم قبول نشدم امسال هم میتونم کنکور بدم اضافه خدمت نمیزنن؟

 20. سلام.
  من سال دوم هم کنکور دادم و متاسفانه قبول نشدم، الان بیست سالمه و معافیتم هم تموم.
  واسه اینکه واسه سال سوم برم کنکور بدم، شنیدم میتونم تو داشگاهی ثبت نام کنم و معافیت بگیرم..
  آیا این درسته؟؟؟؟، میتونین جزئیاتشو بگین؟؟؟؟?

 21. سلام
  من تا تابستان امسال در مقطع کارشناسی فارق التحصیل میشم میخواستم بدونم برای پشت کنکور موندن برای ارشد ، چه اقدامی برای معافیت باید انجام بدم ؟

  1. سلام، شما یکسال فرصت مطالعه و استراحت دارید بعد از کارشناسی و نیازی به انحام هیچ کار خاصی نیست

 22. ببخشید یعنی مثلاً با قبولی در رشته های داروسازی و پزشکی و دندان پزشکی که دکتری حرفه ای هستش هم میشه دوباره کنکور داد؟

 23. سلام من متولد شهریور هشتاد و دو هستم و الان دوازدهم تجربی ام و خرداد دیپلم میگیرم یعنی قبل از ۱۸ سالگی دیپلم میگیرم میخواستم بدونم میشه اگه امسال قبول نشدم سال بعد هم کنکور بدم یا نه؟؟؟
  آیا میشه تجدید بیارم و مدرکمو پس از ۱۸ سالگی بگیرم تا یکسال به من وقت بدن و بتونم در کنکور سال بعد شرکت کنم؟؟؟

 24. سلام من متولد ۱۳۸۱/۰۴/۰۶ و خرداد ۹۹ فارغ التحصیل شدم . و امسال میخوام برای دومین بار کنکور شرکت کنم . معافیت تحصیلی تا اخر خرداد امسال هستش ولی کنکور تیرماه برگزار میشه برای تمدید معافیت تا زمان اعلام نتایج کنکور باید چیکار کرد تا غیبت نخوریم ؟

 25. باعرض سلام و خسته نباشید دوست من متولد ۱۳۸۱/۴/۱۴است و پارسالیعنی سال۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا امتحانات خرداد ماه برگزار نشد تیر ماه برگزار شد دقیقا ۲۰ تیر فارغ التحصیل شده سوالم اینکه میخاستم بدونم برای ایشون یک سال فرصت هست. و میتونه در در رشته های بدون کنکور شرکت کند چون رشتش بدون کنکوره

  1. سلام
   حداکثر تا ۲۰ تیر ۱۴۰۰ فرصت ارسال دفترچه اعزام به خدمت را دارند و در غیر اینصورت غیبت خواهند کرد البته میتوانند در رشته های بدون کنکور شرکت کنند.

 26. سلام خسته نباشی من متولد مهر ماه ۸۰هستند من پس از ورود به ۱۸سالگی یعنی سال ۹۸معافیت تحصیلی گرفتم من امسال دانشگاه قبول نشدم ایا میتونم امسال کنکور بدم چون معافیت قبل دیبلم گرفتم رو معافیت زده ۱۴۰۰٫۷٫۱۹٫ حالا کیا باید دفترچه پست کنم قبل کنکور یا بعد کنکور

  1. سلام.شما تا ۱۹/۷معافیت دارید کنکور برج۴است.بعد از کنکور اقدام کنید.

   1. ببخشید من رفتم از پلیس به علاوه ده پرسیدم که معافیت کی گفت که تاریخی که تو معافیت زده یعنی ۱۴۰۰٫۷٫۱۹ زمان فراغت مگه اصل معافیت تا یکسال بعد از فارغ تحصیل محسوب نمیشه
    گیج شدم راهنمایی کنید؟
    ایا بعد کنکور دفترچه باید پست کنم یا تا مهرماه مهلت دارم و نیاز به پست کردن نیست ؟

    1. با سلام هر تایمی که بهتون اعلام شده درست است معمولا .
     تا قبل اتمام باید دفترچه پست کنید تا وارد مقطع جدید بشوید

 27. سلام من متولد ۱۳۸۱/۰۶/۰۶ هستم امسال برای دومین بار در کنکور شرکت کردم و گواهی اشتغال به تحصیل ندارم آیا میتوانم برای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل اقدام کنم

  1. سلام.خیر نمیتوانید حتما باید در مقطع بعدی قبول شوید تا سنوات جدید برای شما لحاظ شود.

 28. سلام
  ببخشید من یکسال بعد از کارشناسی پشت کنکور موندم الان دانشجوی ارشد هستم میخواستم بدونم بعد از اتمام ارشد باز یه سال هم میتونم پشت کنکور بمونم یا نه

  1. سلام دوست عزیز
   بله بعد از فارغ التحصیلی در هر مقطع مهلت معرفی را دارید

   1. کسی که کاردانی از یسالش استفاده نکرده میتونه در کارشناسی دوسال استراحت کنه و کنکور بده؟؟؟

 29. سلام من متولد ۷/۱۲/۱۳۸۰ هستم و در تیر ۹۹ فارغ التحصیل شدم آیا معافیت من تا تیر ۱۴۰۰ است؟ واینکه بعد از آن یعنی تا زمان اعلام نهایی کنکور در شهریور باید معافیت را تمدید کنم یا نیازی نیست
  با تشکر.

  1. سلام دوست عزیز
   از ثبت تاریخ فارغ التحصیلی یک سال زمان دارید در صورت اتمام زمان جهت کنکور آن را تمدید کنید

 30. سلام خسته نباشی ممنون میشم به سوالم جواب بدی من متولد ۵/۱۰/۱۳۷۹هستم و درتاریخ ۰۵/۰۷/۱۳۹۹ در رشته ی تجربی فارغ تحصیل شدم در طی تحصیل به صورت پبوسته تحصیل کرده ام ودر کنکور ۹۹شرکت کردم ولی اون رشته که خواستم قبول نشدم والان پشت کنکوری هستم برای شرکت در کنکور۱۴۰۰ خواستم ببینم معافیت تحصیلی من تا کی هست ؟

 31. سلام من دوازدهم تجربی ام و می خوام به سمت رشته ی ادبیات و علوم انسانی تغییر رشته بدم شرایط سربازی من به دلیل انصراف از تحصیل و تغییر رشته چطوریه آیا من هم می تونم مثل سایرین دو سال در کنکور شرکت کنم یا نه من متولد ۲۷ فروردین ۱۳۸۲ هستم

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت تغییر رشته بله ودر صورت انصراف از تحصیل یک سال از تاریخ انصراف فرصت دارید

 32. سلام خسته نباشید من متولد ۸۰/۹/۱۳هستم تو تیر ۹۹دیپلم گرفتم وتو کنکور ۹۹قبول نشدم آیا پس از اخذ مدرک دیپلم برای من اضافه خدمت محسوب میشه ؟

 33. با عرض سلام
  من متولد ۸۱/۱/۳۱ هستم و امسال (۹۹) دیپلم گرفتم در کنکور ۹۹ شرکت کردم ولی قبول نشدم
  الان پشت کنکوری هستم و میخام برای کنکور(۱۴۰۰) شرکت کنم
  یه برگه برای معافیت تحصیلی از مدرسه گرفتم و بردم به پلیس+۱۰ اونجا یه برگه دادن که الان میگن مال درخواست معافیت هستش
  برگه یا فرم دیگع ای ندادن و گفتن کار تمومه.
  الان از طریق سامانه ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ استعلام میگیریم اخرین وضعیت مشمولیت رو مشمول میزنه.
  میخواستم بدونم در معافیت تحصیلی من مشکلی پیش اومده و سرباز محسوب میشم؟
  برای کنکور (۱۴۰۰) به مشکل میخورم ؟
  چیکار باید بکنم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   از تاریخ اتمام تحصیل یک سال فرصت دارید.از پلیس +۱۰ اقدام کنید

 34. سلام خسته نباشید من متولد ۲۰دی ۱۳۸۰هستم و دو سال از تحصیل جا ماندم و الان کلاس یازدهم هستم و ۱۹ سالم هست آیا برای کنکور ۱۴۰۱و ۱۴۰۲ میتونم شرکت کنم میشه راهنمایی ام کنید ممنونم .

 35. سلام من متولد دی ۸۰ هستم دیپلمم رو ۹۹ گرفتم تو کنکور ۹۹ شرکت کردم الان پشت کنکورم از طرف مدرسه هیچی به ما نگفتن و من معافیت تحصیلی که میگن نگرفتن الان وضعیت من چی میشه تو کنکور ۱۴۰۰ میتونم شرکت کنم

 36. سلام خسته نباشید ببخشید من متولد ۲۰دی ۱۳۸۰ هستم و امسال کلاس یازدهم هستم آیا میتوانم در کنکور ۱۴۰۱و ۱۴۰۲ شرکت کنم

 37. سلام .اگر کسی فارِ التحصیل کارششناسی ناپیوسته باشد و از معافیت تحصیلی استفاده کرده ایا میتواند در کنکور سراسری شرکت کند؟؟ایا معافیت تحصیلی می تواند بگیرد؟؟؟

 38. سلام خسته نباشید من دانشجوس سال آخر مقطع کارشناسی هستم می خواستم بپرسم آیا بعد از فارغ التحصیلی میتونم دوباره کنکور تجربی بدم یا باید برم سربازی؟آیا این قانون منع تحصیل محدد در یک مقطع لغو شده یا خیر؟اگر خیر آیا راهی هست که من بتونم برای کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم؟میشه معافیت موقت گرفت؟

   1. ببخشید یعنی مثلاً با قبولی در رشته های داروسازی و پزشکی و دندان پزشکی که دکتری حرفه ای هستش هم میشه دوباره کنکور داد؟

 39. سلام من متولد۸۱/۲/۱۵هستم.و امسال(۹۹)دیپلم گرفتم و الان پشت کنکوری هستم. من معافیت تحصیلی رو اون برگه که از مدرسه میگیرن و به پلیس+۱۰ میدن رو ندونستم به دفاتر پلیس تحویل نداده ام و چند روز پیش که تحویل دادم گفتن وقت درخواست تموم شده و الان یعنی مشکلی برای نظام وظیفه پیش نمیاد .؟ فارغ التحصیل خردادم تا سال بعد خرداد یعنی وقت دارم ؟ اخه نتیجه کنکور هم مرداد میاد ممنون میشم توضیح کامل بدین

  1. سلام دوست عزیز
   از تاریخ قبولی یک سال وقت دارید برای اعلام نتیجه مهلت را تمدید کنید

 40. سلام من متولد ۷۹/۱۰/۵هستم من دیپلم را گرفتم رفتم پلیس+۱۰معافیت تحصیلی بگیرم گفت نمیشه ایا میتونم در کنکور سال۱۴۰۰ شرکت کنم یانه

  1. سلام دوست عزیز
   از تاریخ فارغ التحصیلی و مدرک دیپلم قبل از ۲۰ سالگی میتوانید تا یک سال فراغت دریافت کنید

 41. سلام من متولد ۱۸بهمن۸۰ هستم در تیر ۹۹ دیپلم گرفتم و اولین کنکورم ۹۹ بود معافیت تحصیلی دانش‌آموزی هم در تیر۹۹ گرفتم الان میتونم روی کنکور ۱۴۰۱ هم حساب باز کنم یا فقط میتونم در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   تا کنکور ۱۴۰۰ اخرین زمان شما قبل از دانشگاه خواهد بود

 42. سلام من متولد ۱۸بهمن۸۰ هستم در تیر ۹۹ دیپلم گرفتم و اولین کنکورم ۹۹بود ، در تیر ۹۹ هم معافیت تحصیلی دانش‌آموزی گرفتم که تا بهمن ۱۴۰۰ وقت داره آیا کنکور ۱۴۰۰ اخرین کنکوریه که میتونم شرکت کنم؟یا امکانش هست کنکور ۱۴۰۱ هم شرکت کنم بدون اینکه غیبت بخورم؟

 43. سلام من متولد۱۳۸۱/۷/۱ هستم رفتم پلیس+۱۰ خواستم معافیت بگیرم گفتن ۶ماه استراحت داری میخواستم بگم بعد این ۶ماه چی میشه لطفا جواب بدین؟؟

 44. سلام وقتتون بخیر.
  من متولد مرداد ۱۳۸۱ هستم و در سال ۹۹ دیپلم گرفتم. سال ۹۹ اولین کنکورم رو دادم ولی تصمیم گرفتم که کنکور ۱۴۰۰ هم شرکت کنم.میخواستم بدونم آیا بدون داشتن معافیت تحصیلی مشکلی برام پیش نمیاد؟از پلیس +۱۰ هم پرسیدم و گفتن که تا سال بعد لازم نیست اقدامی بکنم.
  خیلی ممنون میشم اگر جوای من رو بدید.

   1. سلام وقت بخیر
    من متولد ۷۹/۱۱/۱۳
    دو بار کنکور دادم و میخوام سال ۱۴۰۰ کنکور بدم آیا می تونم کنکور بدم ؟؟
    یک درس هم افتادم او رو دی ماه امتحانشو دادم اگه این درس قبول نشم می تونم کنکور بدم یا نه ؟؟
    و یا می تونم در دانشگاه آزاد یا پیام نور ثبت نام کنم ؟؟

    1. سلام دوست عزیز
     در صورت عدم قبولی پس از ۲۰ سالگی محروم از ادامه تحصیل خواهید بود

 45. سلام
  من الان دانشجوی سال سوم هستم
  میخواستم به سال بعد از فارغ التحصیایم کنکور شرکت کنم
  قبلشم یه بار از معافیت تحصیلیم استفاده کردم
  یعنی سه بار کنکور دادم
  در دفعه سوم به صورت فیک در دانشگاه آزاد ثبتنام کردم و بعد از قبولی مدارکم رو از اونجا گرفتم
  شنیده بودم فقط یکبار میشه اینکارو کرد درسته؟

  آیا میتونم بعد از لیسانس دوباره دانشگاه آزاد اسم نویسی کنم و نرم سربازی و به عنوان دانشجو تو خونه درس بخونم؟؟؟؟؟؟؟
  تورو خدا جواب بدین خیلی برام مبرمه🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 46. سلام خسته باشید.
  من امسال تیر ماه فارغ تحصیل شدم و اولین کنکورم رو هم دادم و میخوام پشت کنکور بمونم ،به پلیس +۱۰ مراجعه کردم برای گرفتن معافیت که گفتن نمیشه به پشت کنکوری معافیت نمیدن و دیپلم تون هر وقت صادر شده تا اون زمان فرصت دارید مثلا تا ۱۵ تیر ۱۴۰۰ و نیازی به گرفتن معافیت نیست و فقط شما قبل از ۱۵ تیر باید بیاید برای تعویق ۲ ماه تا نتیجه کنکور بیاد ایا درسته نیازی به گرفتن معافیت نیست؟

 47. من متولد سال ۷۹/۱۰/۲۱ هستم ومدرک دیپلمم رو سال ۹۷، ۹۸ گرفتم و ۲ سال کنکور دادم وقبول نشدم و میخاستم سال سوم کنکور بدم چکار باید کنم

  1. سلام دوست عزیز
   باید ورود به دانشگاه معافیت تحصیلی دریافت کنید و در صورت قبولی انصراف خود را ثبت کنید

     1. سلام. من الان دوازدهمم. اگه بخوام یکی از دروس رو قبول نشم و بندازم, زمان بیشتری میتونم معاف باشم یا تنها تا همون یک سال بعداز دوازدهم فرصت دارم؟
      اگه یکیشو تشدید بشم, میتونم دو سال دیگه کنکور بدم؟ لطفا کمکم کنین

 48. سلام من فقط می خواستم بدونم ازتاریخ فارق تعصیلی بدون معافیت تعصیلی غیبت سربازیی که نمی خورم فق طی همین یک سال متولد۱۳۸۱برج ۳هستم تازه امسالم دیپلم گرفتم امافراموش کردم ازمدرسه معافیت بگیرم

 49. سلام بیخسیدمن فقط می خواستم بدونم مثلن من شهریوردیپلمموگرفتم امامعافیت ازمدرسه نگرفتم شماهم می گویدیه سال فهرست داریدوضعیت تعصیلی تون روشن کنید.من می خواستم بدونم طی این یه سال غیبت سربازیی که نمی خورم

 50. سلام ببخشیدیه سوال من اگرغیبت سربازی خورده باشم ولی ازطریق دانشگاه معافیت بگیرم واسه کنکور امسال شرکت کنم آیامشکلی که پیش نمی آید

 51. سلام من سال ۹۹ فارغ تحصیل شدم سال ۹۹ کنکور دادم که قبول نشدم کنکور ۱۴۰۰ میخوام بدم و معافیت تحصیلی هم نگرفتم دیگه الان نمیتونم بگیرم حالا من اگه همون تیر سالی دیگه دفترچه سربازی پر کنم مشکلی نداره

 52. سلام من متولد ۶/۶/۱۳۸۰ هستم سال ۹۸ کنکور دادم ولی دیپلمم سال۹۹ گرفتم کنکورم ثبت نام کردم ولی شرکت نکردم سال ۹۹ میتونم باز کنکور بدم یا معافیت تحصیلی بگیرم برایه مهر ۱۴۰۰ که برم دانشگاه

 53. سلام من متولد۸۰/۰۴/۰۵هستم .دیپلممو تیر امسال گرفتم و تو کنکور امسال هم برای اولین بار شرکت کردم.امامن یک سال دیر تر به مدرسه ثبت نام کرده ام.ولی از زمان اول دبستان تا آخرین پایه تحصیلی به طور کامل و پیوسته خونده ام.با این شرایط میتونم تو کنکور سال بعد شرکت کنم ؟یا باید تودانشگاه آزاد یا پیام نور برای معافیت سربازی ثبت نام کنم؟

 54. سلام خسته نباشید من متولد ۲۷ شهریور ۸۱ هستم و سال ۹۹ کنکور دادم که اولین کنکور من بود به جز کنکور ۱۴۰۰ ایا باز هم میتونم کنکور بدم قبل از اینکه به خدمت اعزام بشم یا نه منظورم اینه که میتونم کنکور ۱۴۰۱ هم شرکت کنم یا نه و اگه میتونم باید سال اینده برگه معافیت تحصیلی واسه کنکور ۱۴۰۱ بگیرم یا امسال هم میتونم برگه رو تهیه کنم؟؟ممنون از شماسلام خسته نباشید من متولد ۲۷ شهریور ۸۱ هستم و سال ۹۹ کنکور دادم که اولین کنکور من بود به جز کنکور ۱۴۰۰ ایا باز هم میتونم کنکور بدم قبل از اینکه به خدمت اعزام بشم یا نه منظورم اینه که میتونم کنکور ۱۴۰۱ هم شرکت کنم یا نه و اگه میتونم باید سال اینده برگه معافیت تحصیلی واسه کنکور ۱۴۰۱ بگیرم یا امسال هم میتونم برگه رو تهیه کنم؟؟ممنون از شما

  1. دوست عزیز
   فقط یک سال زمان معرفی از زمکان فارغ التحصیلی دارید. در صورت تمایل در کنکور ۱۴۰۱ باید از دانشگاه انصراف دهید

 55. سلام خسته نباشید من متولد ۲۷ شهریور ۸۱ هستم و سال ۹۹ کنکور دادم که اولین کنکور من بود به جز کنکور ۱۴۰۰ ایا باز هم میتونم کنکور بدم قبل از اینکه به خدمت اعزام بشم یا نه منظورم اینه که میتونم کنکور ۱۴۰۱ هم شرکت کنم یا نه و اگه میتونم باید سال اینده برگه معافیت تحصیلی واسه کنکور ۱۴۰۱ بگیرم یا امسال هم میتونم برگه رو تهیه کنم؟؟ممنون از شما

  1. دوست عزیز
   فقط یک سال زمان معرفی از زمکان فارغ التحصیلی دارید. در صورت تمایل در کنکور ۱۴۰۱ باید از دانشگاه انصراف دهید

 56. سلام‌من متولد ۱. ۷. ۸۱هستم توکنکور ۹۹شرکت کردم قبول نشدم برا کنکور ۱۴۰۰ باید معافیت بگیرم؟

 57. سلام من متولد ۱۳۸۰/۷/۱۲ هستم در کنکور ۹۹ شرکت کردم و قبول نشدم میخوام امسال دوباره کنکور بدم چکار باید انجام بدم؟ ممنون از راهنمایی تون

 58. سلام من متولد ۸۰/۹/۲۵ هستم و در کنکور ۹۹ شرکت کردم ولی قبول نشدم ومیخواهم در کنکور ۱۴۰۰ هم شرکت کنم آیا باید دوباره معافیت تحصیلی بگیرم؟

 59. سلام خواهش میکنم زود جواب دهید من دوبار در کنکور شرکت کردم بار دوم اسمم برای تربیت معلم امد اما انتخاب رشته قبول نشدم و۷۹ هستم اسمم برای اعزام آمده اما میخوام کنکور بدم اگر خودم رو معرفی کنم برای بهمن در یک دانشگاه غیر انتفاعی نامنویسی کنم ازایست سربازی استفاده کنم

  1. سلام ببخشید
   من متولد ۸۱/۰۱/۲۸ هستم و در فروردین امسال رفتم معافیت تحصیلی گرفتم ولی کنکور امسال قبول نشدم.
   این معافیت تحصیلی تا کی مهلت داره؟؟
   و آیا می تونم سال بعد کنکور بدم؟؟

 60. من متولد سال ۷۹.۱۲.۱۱ هستم و فقط یک سال کنکور دادم آیا میتونم بازم کنکور بدم واسه سال آینده لطفا زود جواب بدید

 61. سلام من امسال سال دوم کنکورم بود ولی نمیدونستم باید ۳۱شهریور برم دفترچه پرکنم ک گفتن باید پرمیکردیم و اگه قبول میشدیم سربازی لغو میشد الان واسه دانشگاه های دارای شرایط خاس برای مصاحبه فرخوانده شدم رفتم پلیس بعلاوه ۱۰ میگه ۱۷روز غیبت سربازی دارم میترسم نتونم برم دانشگاه . الان بایددقیق چیکار کنم؟ لطفا راهنمایی کنین

  1. سلام متاسفانه شما وارد دوره غیبت شده اید و باید برای اعزامم به سربازی اقدام کنید

 62. سلام خسته نباشید من فارغ التحصیل سال ۹۹ هستم و کنکور ۹۹ شرکت کردم نتونستم قبول بشم میخوام بدونم چه کارایی رو باید انجام بدم که بتونم درکنکور سال ۱۴۰۰ شرکت کنم؟ باتشکر

   1. سلام من دیپلمو ۹۸ گرفتم بعد دو بار کنکور دادم یعنی ۹۸ و ۹۹ بعد چیزی قبول نشدم مجبور شدم داشنگاه ازاد برم گه سرباز نشم خواستم ببینم آیا من میتونم کنکور ۱۴۰۰ بدم بعد از داشنگاه ازاد انصاری بدم اگه قبول شدم؟

 63. سلام. من متولد ۱۳۷۹/۹/۲۸ هستم و امسال سال دومم بود کنکور شرکت میکردم ولی قبول نشدن و سال اخذ دیپلمم هم سال ۹۹ هستش. میخاستم بدونم سال ۱۴۰۰ میتونم کنکور شرکت کنم. یا الان لازمه برم پلیس+۱۰ لطفا کمکم کنید

   1. سلام من متولد ۱۸بهمن۸۰ هستم در تیر ۹۹ دیپلم گرفتم و اولین کنکورم هم ۹۹ بود ، در تیر ۹۹ معافیت تحصیلی گرفتم که تا بهمن ۱۴۰۰ وقت داره. آیا کنکور ۱۴۰۰ آخرین کنکوریه که میتونم شرکت کنم؟آیا امکانش هست کنکور ۱۴۰۱ هم شرکت کنم بدون اینکه غیبت بخورم و باید چی کار کنم شرایطش چیه؟

     1. سلام حتی اگر در دانشگاه فیک مثل پیام نور ثبت نام کنم باز هم نمیتونم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم یا میتونم؟اگر میتونم شرکت کنم میشه ترم دوم(بهمن‌ماه) در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم یا باید ترم اول(مهرماه)باشه؟(معافیت تحصیلیم تا بهمن ۱۴۰۰ هست)

     2. سلام دوست عزیز
      از تاریخ فارغ التحصیلی و یا انصراف یک سال وقت دارید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1400/5/11

سه شنبه

1400/5/12

چهارشنبه

1400/5/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید