آیا میتوان بدون کنکور در رشته شیمی دارویی ثبت نام کرد؟

آیا میتوان بدون کنکور در رشته شیمی دارویی ثبت نام کرد؟

رشته شیمی دارویی یکی از شاخه‌ های علم شیمی به حساب می‌ آید. در این علم، درباره انواع داروها و عمل سنتزی آن‌ ها مطالعه می‌ شود. در واقع با ترکیب رشته‌ های زیست شناسی و شیمی، علمی را حاصل می‌ کنند تا ترکیبات علمی را به دست آورند.

یک فارق التحصیل شیمی دارویی باید علاوه بر علوم شیمی نسبت به سایر علوم از جمله بیوشیمی، فارماکولوژی، فارماکوکینتیک و… نیز آگاهی کافی داشته باشد.

برخی از افراد که به علوم آزمایشگاهی علاقه‌ مند هستند، رشته شیمی دارویی را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌ کنند. لازم به ذکر است متقاضیان می‌ توانند بدون آزمون کنکور در برخی از دانشگاه‌ ها به تحصیل این گرایش بپردازند.

البته ثبت نام در این رشته تحصیلی شرایط مخصوص به خود را دارد. متقاضیان میبایست شرایط ثبت نام بدون کنکور را داشته باشند تا بتوانند در این رشته ثبت نام کنند.

داوطلبان برای ثبت نام شیمی دارویی باید به سامانه azmoon.org مراجعه نمایند. برای اطلاع از این رشته و نحوه ثبت نام اینترنتی در آن پیشنهاد می‌ کنیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

رشته شیمی دارویی چیست؟

همانطور که بیان شد یکی از شاخه‌ های علم شیمی، رشته شیمی دارویی است که وظیفه اصلی آن تکوین و ساخت دارو می‌ باشد. در این علم به سنتز و تولید داروها پرداخته می‌ شود.

به عبارتی این رشته بر روی کشف داروهای مختلف به منظور توسعه داروها برای درمان انواع بیماری کار می‌ کند. این رشته در تکنولوژی دارو از جایگاه ویژه‌ ای برخوردار است. بنابراین متقاضی باید دروس مهمی را در سال‌ های تحصیلی خود بیاموزد.

رشته شیمی دارویی چیست؟

شاخه‌ های مهمی که دانشجو در طول تحصیل می‌ بایست با آن‌ ها آشنایی پیدا کند عبارت است از:

  • قدرت تولید و سنتز داروها
  • اصلاحات مولکولی به منظور بهینه سازی اثر داروها (اختصاص یافتن دارو به یک بیماری و اقزایش قدرت آن با انجام اصلاح خصوصیات فارماکوکینتیکی و فیزیکوشیمیایی)
  • طراحی و ساخت مولکول نوین

شیمی دارویی از آن جهت مهم است که باعث پیوند زده شدن بسیاری از رشته‌ های علمی می‌ شود. از این جهت درهای اکتشاف به روی دانشمندان باز شده و می‌ توانند داروهای جدیدی را کشف و از توسعه بیماری‌ ها جلوگیری کنند.

شیمیدان دارویی از طریق سنتز داروهای جدید و تولید داروهای موجود، آموزش‌ های لازم را میبیند. در این علم، از خواص گیاهان دارویی نیز بهره برده می‌ شود؛ به این طریق که با جداسازی خواص دارویی گیاهان و پیوند زدن آن‌ ها با ترکیبات دارویی مصنوعی، کیفیتی جدید از دارو را فراهم می‌ کنند.

پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان می‌ توانند در آزمایشگاه‌ ها به منظور کشف و توسعه داروها مشغول به کار شوند. به بیان ساده‌ تر با تحلیل و سنتز، داروهای جدید تولید می‌ کنند که سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه است.

البته در این راه از دانشمندان علوم دیگری از جمله زیست شناس‌ ها، میکروبیولوژیست‌ ها، دارو سازها، سم شناس‌ ها، بیوفارماست‌ ها و… می‌ توانند کمک بگیرند.

چگونه بدون کنکور در رشته شیمی دارویی ثبت نام کنیم؟

می‌ توان برای ادامه تحصیل در رشته شیمی دارویی در دانشگاه‌ های دولتی نوبت اول و دوم، دانشگاه آزاد، پردیس و پیام نور، پذیرش شد. در این رشته هم با آزمون کنکور و هم بدون آزمون و با تکیه بر سوابق تحصیلی می‌ توان پذیرش دانشگاه را گرفت.

البته ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی شرایط خاصی را پیش پای دانشجو قرار داده است که برای رسیدن به رشته باید تمامی این شرایط را دارا باشد.

در همین قسمت از مقاله باید عرض کنیم که دانشجویانی که قصد تحصیل در این رشته را دارند باید به خوبی زبان انگلیسی را فرا گرفته باشند چراکه اکثر دروس این رشته به زبان انگلیسی است. لذا تسلط داشتن بر این زبان می‌ تواند در تحصیل فرد تاثیر گذار باشد.

برخی از دانشگاه‌ ها از جمله دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو برای رشته شیمی دارویی می‌ کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد را بیان کنیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نحوه ثبت نام بدون کنکور رشته شیمی دارویی در دانشگاه آزاد

همانگونه که در ابتدای مطلب بیان کردیم، دانشگاه آزاد این امکان را برای علاقه مندان فراهم آورده است که با استفاده از سوابق تحصیلی و بدون کنکور در رشته شیمی دارویی تحصیل کنند.

چگونه بدون کنکور در رشته شیمی دارویی ثبت نام کنیم؟

در صورتیکه دانشجو شرایط ثبت نام در این رشته را داشته باشد، می‌ تواند به سایت azmoon.org مراجعه نماید. پس از وارد شدن به سایت باید بر روی قسمت رشته‌ های بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک نموده و با مطالعه شرایط ثبت نام رشته شیمی دارویی بدون کنکور را از میان سایر رشته های موجود در دانشگاه آزاد انتخاب نمایید.

البته ثبت نام صرفا بر اساس شرط معدل، شرایط خاصی را می‌ طلبد و متقاضی با داشتن این شرایط است که می‌ تواند در دانشگاه ثبت نام کند.

البته لازم به ذکر است که این رشته در تمام دانشگاه‌ های آزاد اسلامی به صورت بدون کنکور ارائه نمی‌ شود و داوطلب می‌ بایست با مراجعه به سامانه بررسی نماید که آیا این رشته در دانشگاه نزدیک محل سکونت وی تدریس می‌ شود یا خیر.

در غیر این صورت اگر تمایل برای ادامه تحصیل با توجه به این شرایط هنوز در فرد بود؛ می‌ تواند نزدیک ترین شهر به محل سکونت خود را برای تحصیل در دانشگاه انتخاب کند.

مقاطع رشته شیمی دارویی

دانشگاه آزاد اسلامی سالی دو بار در ماه‌ های بهمن و مهر برای رشته شیمی دارویی اقدام به پذیرش دانشجو می‌ نماید. مقاطع مختلف تحصیلی نیز در این دانشگاه وجود دارد و نگرانی‌ ها را از بابت ادامه تحصیل بر طرف می‌ کند.

لازم به ذکر است که در تمامی این مقاطع دانشجو می‌ تواند با استفاده از آزمون و هم بدون آزمون و با استفاده از شرط معدل به ادامه تحصیل در رشته مورد نظر خود بپردازد.

رشته شیمی دارویی در چهار مقطع تحصیلی تحصیل می‌ شود این مقاطع عبارتند از:

  1. مقطع کاردانی ناپیوسته شیمی دارویی
  2. مقطع کاردانی پیوسته شیمی دارویی
  3. مقطع کارشناسی ناپیوسته شیمی دارویی
  4. مقطع کارشناسی پیوسته شیمی دارویی

رشته شیمی دارویی را بدون کنکور و با شرط معدل بخوانید!

رشته شیمی دارویی را بدون کنکور و با شرط معدل بخوانید!

علاقه مندان به رشته‌ های آزمایشگاهی می‌ توانند بدون کنکور و صرفا بر اساس شرط معدل رشته شیمی دارویی را در برخی از دانشگاه‌ های ارائه دهنده، برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

فارق التحصیلان رشته شیمی دارویی با سنتز و ترکیب داروها می‌ توانند داروهایی جدید تولید کنند و به مقابله با بیماری‌ ها بپردازند. در این علم، از خواص گیاهان دارویی نیز استفاده می‌ شود؛ به این طریق که با جداسازی خواص دارویی گیاهان و پیوند زدن آن‌ ها با ترکیبات دارویی مصنوعی، کیفیتی جدید از دارو را فراهم خواهد شد..

سوالات متداول

علامت سوالثبت نام رشته شیمی دارویی، بدون کنکور در کدام دانشگاه‌ ها امکان پذیر است؟

برخی از دانشگاه‌ ها از جمله دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی به پذیرش دانشجو صرفا بر اساس شرط معدل در رشته شیمی دارویی می‌ نمایند.

علامت سوالشیمی دارویی بر روی چه مواردی مطالعه انجام می‌ دهد و وظیفه آن چیست؟

در این علم، درباره انواع داروها و عمل سنتزی آن‌ ها مطالعه می‌ شود و وظیفه اصلی آن تکوین و ساخت دارو می‌ باشد.

علامت سوالچگونه در رشته شیمی دارویی بدون کنکور ثبت نام کنیم؟

با مراجعه به سامانه azmoon.org و مطالعه شرایط، میتوانید گزینه ثبت نام بدون کنکور شیمی دارویی را انتخاب نموده و مراحل ثبت نام را طی کنید.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

آیا میتوان بدون کنکور در رشته شیمی دارویی ثبت نام کرد؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- یک نظر:

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید