ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد چند سالی است که جذب دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی را در دستور کار خود قرار داده و بر این اساس داوطلبان می توانند بدون شرکت در جلسه کنکور، در شاخه های مهندسی، تجربی و انسانی اقدام به ثبت نام و تحصیل نمایند.

جذب داوطلب در این دانشگاه طی دو نیمسال مهر و بهمن انجام گرفته و متقاضیان دو مرتبه در سال از شانس پذیرش در رشته های مدنظر خود برخوردار هستند.

پذیرش بدون کنکور دانشجو در دانشگاه آزاد شامل تمامی گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی شده و صرفا معدل کتبی دیپلم دانشجویان مدنظر قرار می گیرد.

اگر شما هم می خواهید امسال رشته دلخواهتان را در دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور تحصیل کنید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید. مرکز مشاوره آویژه در این مقاله اطلاعات جامع و کاملی در مورد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در اختیار شما قرار خواهد داد؛ پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

ثبت نام بدون کنکور داوطلبان دانشگاه آزاد دو مرتبه در سال انجام شده و در حال حاضر تاریخ دقیقی برای این موضوع از سوی معاونت آموزشی دانشگاه اعلام نشده است. بر حسب تجربه می توان پیش بینی کرد که ثبت نام ترم مهر ۱۴۰۱، هفته اول مرداد ماه سال جاری آغاز شده و تا بیست مرداد ادامه داشته باشد.

لازم به ذکر است، متقاضیان شرکت در پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۱، باید با اطلاع کامل از شرایط تحصیل و پذیرش در این دانشگاه، رشته های ارائه شده، حداقل معدل لازم و ضوابط پذیرش در زمان مقرر نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام، پرداخت هزینه و انجام انتخاب رشته خود اقدام کنند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر
مقطع آغاز ثبت نام مهر سال گذشته زمان آغاز ثبت نام مهر ۱۴۰۱
کاردانی پیوسته از روز ۲۶ تیر ماه تا ۱۵ شهریور ماه  اعلام نشده
کاردانی ناپیوسته از روز ۱۴ مرداد ماه تا ۱۵ شهریور ماه  مرداد ماه
کارشناسی پیوسته از روز ۱۴ مرداد ماه تا ۱۵ شهریور ماه  مرداد ماه
کارشناسی ناپیوسته از روز ۱۴۹ تیر ماه تا ۱۵ شهریور ماه  اعلام نشده

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

از آنجا که پذیرش داوطلبان صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می گیرد و دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان (ریاضی، تجربی، انسانی و …) متفاوت است، در صورتی که نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی که متقاضی آن می شود، متفاوت باشد، درصد اعمـال معدل کتبی متفاوت خواهد بود که در این خصوص توجه داوطلبان را به جدول زیر جلب می نماییم.

نوع دیپلم گروه آزمایشی ریاضی تجربی انسانی علوم و معارف سایر دیپلم ها
علوم ریاضی و فنی ۱۰۰ ۱۰۰ ۵۷٫۱ ۵۷٫۱ ۵۱٫۴
علوم تجربی ۱۰۰ ۱۰۰ ۵۷٫۱ ۵۷٫۱ ۵۱٫۴
علوم انسانی ۵۷٫۱ ۵۷٫۱ ۱۰۰ ۱۰۰ ۵۱٫۴
هنر ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۰۰
زبان های خارجه ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۰۰

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

طبق اعلام دانشگاه آزاد، شرایط و مراحل ثبت نام دوره های کاردانی و کارشناسی این دانشگاه تفاوتی با یکدیگر نداشته و داوطلبان در بازه زمانی اعلام شده می توانند با خرید کارت اعتباری، مراحل ثبت نام را طی نمایند.

پونزاین مراحل بشرح زیر است:

مراجعه به سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org

دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام مقطع مورد نظر و بررسی رشته ها

ورود به لینک خرید کارت اعتباری ثبت نام و پرداخت هزینه تعیین شده و سپس دریافت شناسه و کلمه عبور ثبت نام

ورود به لینک ثبت نام مقطع مورد نظر با استفاده از شناسه و کلمه عبور ثبت نام و کد ملی و اقدام برای تکمیل فرم ثبت نام

آپلود عکس ۳ * ۴ اسکن شده

تکمیل فرم انتخاب رشته با حداکثر ۲۰ انتخاب

تایید و ثبت نهایی اطلاعات و دریافت کد رهگیری

دانشگاه آزاد سالیانه دو بار برای ورودی مهر و ورودی بهمن، به شیوه بدون کنکور دانشجو می پذیرد. داوطلبان علاقمند به شرکت در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۱، باید در زمان مقرر تعیین شده برای مقطع تحصیلی مورد نظر، برای ثبت نام نهایی خود اقدام کنند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بشرح زیر است:

اعتقاد و التزام عملی به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی کشور

عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران

عدم اعتیاد به مواد مخدر

برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی

نداشتن فساد اخلاقی

عدم ممنوعیت از شروع و ادامه تحصیل از لحاظ قوانین و مقررات کشور

نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

در ادامه مطلب به تشریح نکات ثبت نام بدون کنکور در رشته های دانشگاه آزاد به توجه به مقطع تحصیلی می پردازیم. لطفا همچنان با ما همراه باشید.

ثبت نام دوره کاردانی پیوسته

نکاتی که برای ثبت نام در مقطع کاردانی باید به آنها توجه داشته باشید، بشرح زیر است:

 • دارندگان مدرک دیپلم دوره متوسطه نظام جدید در یکی از رشته های فنی و حرفه ای و یا کاردانش و همچنین فارغ التحصیلان دوره چهار ساله (نظام قدیم) می توانند در رشته های متناسب با نوع دیپلم خود در دوره کاردانی ثبت نام کنند.
 • متقاضیانی که دارای اشتغال به تحصیل می باشند، تنها در صورت ارائه مدارک فوق در موعد مقرر یعنی تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۱ برای ورودی مهر و پایان بهمن ماه برای پذیرش نیمسال تحصیلی دوم منعی برای ثبت نام ندارند.
 • هر داوطلب با در نظر گرفتن مدرک پایان دوره متوسطه خود در شاخه های کاردانش، فنی و حرفه ای و یا دیپلم چهارساله نظام قدیم، صرفا مجاز به انتخاب یک رشته تحصیلی جهت نام نویسی در دوره کاردانی پیوسته هستند. رشته تربیت بدنی از این قاعده مستثنی بوده و ثبت نام علاقه مندان در این رشته بلامانع است.
 • دیپلمه های شاخه های فنی حرفه ای، کاردانش و هنرستان نظام قدیم، تنها مجاز به انتخاب یکی از رشته های کاردانی متناسب با نوع دیپلم خود هستند.
 • متقاضیان دارای مدرک تطبیقی نیز می توانند نسبت به ثبت نام خود در این دوره اقدام نمایند.

ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته در دانشگاه آزاد

ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته

نکاتی که برای ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته باید به آنها توجه داشته باشید، بشرح زیر است:

 • ارائه مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم و دیپلم نظام جدید برای ثبت نام در دوره کاردانی ناپیوسته الزامی است.
 • فارغ التحصیلان دوره کاردانی علوم پزشکی می توانند نسبت به ثبت نام در دیگر رشته ها اقدام کنند. بدیهی است که این دسته از داوطلبان می بایست هنگام نام نویسی در دانشگاه محل تحصیل خود، گواهی پایان طرح نیروی انسانی خود را ارائه نمایند.
 • فارغ التحصیلان دوره کاردانی پیوسته و ناپیوسته مجاز به نام نویسی می باشند.
 • دارندگان دیپلم فنی و کاردانش نظام جدید که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند، حق ثبت نام در این مرحله از پذیرش را ندارند.
 • داوطلبان دارای مدرک حوزوی مورد تایید حوزه علمیه قم که معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه است، در صورتی که مشمول خدمت سربازی نبوده و همزمان در حوزه نیز تحصیل نکنند، می توانند در رشته های گروه علوم انسانی ثبت نام نمایند.

ثبت نام دوره کارشناسی پیوسته

نکاتی که برای ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته باید به آنها توجه داشته باشید، بشرح زیر است:

 • داشتن مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم و یا دیپلم نظام جدید متوسطه از جمله ملزومات ثبت نام در این دوره به شمار می رود.
 • ثبت نام دانش آموختگان دوره های کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته برای تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته بلامانع است.
 • فارغ التحصیلان رشته های گروه علوم پزشکی تنها در صورت پایان طرح نیروی انسانی خود، مجاز به ثبت نام می باشند.
 • آن دسته از متقاضیانی که دارای دیپلم فنی و حرفه ای کاردانش نظام جدید بوده و مدرک پیش دانشگاهی ندارند، مجاز به نام نویسی نمی باشند.
 • مشمولین خدمت سربازی در صورتی که در دانشگاه تحصیل نموده اند، اما به دلیل اخراج یا انصراف موفق به اتمام تحصیلات خود نشده اند و یا مدرک مقطع پایین تر را دریافت کرده اند، تنها در شرایطی حق ثبت نام دارند که کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت دائم خود را ارائه نمایند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک حوزوی هستند، مدرک آنها معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه تلقی شده و به شرط عدم تحصیل همزمان در حوزه و نداشتن مشکل نظام وظیفه، منعی برای ثبت نام نخواهند داشت.

ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته

نکاتی که برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته باید به آنها توجه داشته باشید، بشرح زیر است:

 • نام نویسی داوطلبان در هر یک از رشته های مقطع کارشناسی ناپیوسته تنها در صورت ارائه مدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کاردانی دانشگاه علمی کاربردی امکان پذیر است.
 • متقاضیانی که قبلا در دوره کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل بوده اند، اما به هر دلیل موفق به اتمام تحصیلات خود نشده و با مدرک کاردانی فارغ التحصیل شده اند، به شرط عدم ممنوعیت از ادامه تحصیل بنا بر قوانین و مقررات نظام وظیفه عمومی و یا داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم می توانند نسبت به ثبت نام در این دوره اقدام نمایند. توجه داشته باشید که این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش، دروس جبرانی را نیز علاوه بر واحدهای این دوره بگذرانند.
 • طلاب و فضلاء حوزه علمیه که مدرک سطح یک حوزوی خود را اخذ نموده اند، منعی برای ثبت نام در دوره کارشناسی ناپیوسته تمامی رشته های گروه علوم انسانی ندارند.
 • دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی در دوره کاردانی به شرطی مجاز به ثبت نام خواهند بود که طرح نیروی انسانی خود را انجام داده باشند. بدیهی است که ارائه مدرک مربوطه هنگام تکمیل فرآیند نام نویسی الزامی می باشد.

ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سخن آخر

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، دغدغه خیل عظیمی از داوطلبان این دانشگاه است. این امر (نام نویسی) عموما برای ترم مهر در هفته اول مرداد و برای ترم بهمن از اوایل آذرماه آغاز می شود.

در مقاله فوق شما را با مراحل و نحوه فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ آشنا کردیم. چنانچه نیاز به راهنمایی و دریافت مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد داشتید، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل کرده و با کارشناسان مجرب مجموعه آویژه در ارتباط باشید تا در سریعترین زمان ممکن راهنما و پاسخگوی شما باشند.

سوالات متداول

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد چگونه انجام می شود؟

ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد. توضیحات کامل در متن فوق ذکر شده است.

ثبت نام ورودی مهر دانشگاه آزاد چگونه است؟

ثبت نام ورودی مهر دانشگاه آزاد بصورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد است.

آیا شهریه پذیرش بدون کنکور و پذیرش با کنکور در دانشگاه آزاد متفاوت است؟

خیر.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 4 نظر:
 1. سلام دخترم از ثبت نام مهر جامونده بدلیلی.الان رشته مدیریت بازرگانی .چجوری ثبت نام کنه ایا سایت باز میشه.

 2. 

  سلام و خسته نباشید می گم به تمام اساتید و کادر
  اموزشگاه علمی فرزانه بیست کرج که واقعا دلسوزانه پی
  گیر درسامون هستن جا داره از اینجا از استادهای خوبش
  تشکر کنم من تونستم با کمک این مجموعه توی بهترین
  رشته قبول بشم .

 3. سلام وقتتون بخیر
  من دیپلم ریاضی نظام جدیدم بامعدل۱۴ خورده ایی بااین معدل قابل پذیرش هست؟
  میتونم دانشگاه آزاد بدون کنکور تربیت معلم آموزش ریاضی ثبت نام کنم؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1401/7/10

دوشنبه

1401/7/11

سه شنبه

1401/7/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید