ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

نحوه ثبت نام در دانشگاه بدون کنکور

متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های آزاد و سراسری می توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازند. هم دانشگاه های سراسری و هم آزاد، در دو نوبت مهر و بهمن به پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی می پردازند.

داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند یا موفق به کسب رتبه دلخواه نشده اند با پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در این دانشگاه ها می توانند به ادامه تحصیل بپردازند. برای ثبت نام در دانشگاه سراسری و دولتی باید از زمان ثبت نام رشته های بدون آزموندانشگاه های سراسری و آزاد، اطلاع داشته باشید. همچنین برای اینکه با اطمینان خاطر به انتخاب رشته بپردازید باید از لیست رشته های با سوابق تحصیلی که در دانشگاه های سراسری و آزاد ارائه می شوند؛ اطلاع داشته باشید.

در این مقاله با توضیح جزئیات ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی سعی کردیم در امر حساس انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی شما را یاری کنیم. پس از پایان مهلت ثبت نام بدون کنکور باید منتظر اعلام نتایج پذیرش دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی بمانید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و بعد از یافتن پاسخ سوالات خود در سامانه ثبت نام پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنید.

چگونگی ثبت نام بدون کنکور

داوطلبانی که قصد ورود به دانشگاه را بر اساس سوابق تحصیلی دارند می بایست تمام مراحل اینترنتی ثبت نام را به درستی انجام دهند. از آن جایی که هم دانشگاه سراسری و هم دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور به پزیرش دانشجو می پردازند، فرایند ثبت نام بر اساس سوابق را برای دانشگاه سراسری و آزاد به صورت مجزا توضیح می دهیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مراحل ثبت نام بدون کنکور سراسری

برای ثبت نام بدون کنکور سراسری ابتدا باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید. سپس به مطالعه کامل دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکورکه به منظور تکمیل ظرفیت منتشر می شود بپردازید. پس از تکمیل و اولویت بندی فرم انتخاب رشته خود باید مدارک لازم برای ثبت نام را گرداوری کنید. پس از آماده سازی مدارک باید اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام کنید. شما با پرداخت هزینه ثبت نام می توانید فرم الکترونیک خود را تکمیل کنید. شما باید با دریافت کد رهگیری که در بالای فرم ثبت نام نمایش داده می شود از ثبت انتخاب رشته خود اطمینان حاصل فرمایید.

مراحل ثبت نام بدون کنکور آزاد

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ابتدا باید به سایت دانشگاه ازاد اسلامی مراجعه کنید. پس از ورود به سایت دانشگاه آزاد باید روی لینک مربوط به مقطعی که بر اساس سوابق تحصیلی ارائه می شود کلیک کنید. حالا با توجه به پنجره ای که در سمت راست صفحه نمایش داده می شود اقدام به خرید کارت اعتباری فرمایید. با وارد کردن اطلاعاتی نظیر کد ملی و سریال کارت خریداری شده و انتخاب تابعیت به سامانه ثبت نام وارد شوید. پس از ورود به سامانه ثبت نام بر اساس سوابق دانشگاه آزاد نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کنید.

 

 

لیست پرطرفدار ترین رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری و آزاد

شما با فارغ التحصیلی در هر یک از گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی و … می توانید بر اساس سوابق تحصیلی خود در دانشگاه های سراسری و آزاد ادامه تحصیل دهید. با داشتن اطلاعات کامل در مورد رشته های ارائه شونده در دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت بدون کنکور، می توانید به ثبت نام هوشمندانه با سوابق تحصیلی خود به ادامه تحصیل بپردازید. توجه داشته باشید حتما انتخاب رشته خود را قبل از پایان یافتن مهلت انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نهایی کنید.

زبان های خارجیهنرعلوم انسانیریاضی و فیزیکعلوم تجربی
مترجمی زبان انگلیسیبازیگریکاردانی گردشگریریاضیات و کاربردهازمین شناسی
زبان و ادبیات انگلیسیکاردانی گرافیکمشاورهمهندسی معماریزیست شناسی گیاهی
کاردانی مترجمی زبان انگلیسینقاشیمدیریت امور بانکیکاردانی شهرسازیشیمی محض
آموزش زیان انگلیسیفرشجامعه شناسیکاردانی فنی عمرانشیمی کاربردی
زبان و ادبیات آلمانیعکاسیجغرافیامهندسی مکانیکزیست شناسی سلولی و مولکولی
زبان و ادبیات ارمنیصنایع دستیحسابداریکاردانی فنی صنایععلوم و مهندسی محیط زیست
زبان و ادبیات اردوطراحی پارچهحقوقمهندسی نقشه برداریبهداشت مواد غذایی
زبان و ادبیات فرانسهطراحی صنعتیروانشناسی علوم ورزشیکاردانی آمارزیست شناسی جانوری
کاردانی آموزش زبان انگلیسیطراحی لباستاریخفیزیکزیست فناوری
زبان روسیطراحی صحنهمدیریت بازرگانیمعماری داخلیکاردانی شیمی آزمایشگاهی
سینمامدیریت دولتیمهندسی پزشکیمیکروبیولوژی
چاپمدیریت صنعتیکاردانی نقشه برداریگیاه پزشکی
آهنگ سازیمدیریت مالیمهندسی شیمیبهداشت و بازرسی گوشت
کارگردانی تلوزیونمدیریت بیمهمهندسی ایمنی و بازرسی فنیعلوم آزمایشگاهی دامپزشکی
باستان شناسیاقتصادعلوم کامپیوترعلوم و مهندسی محیط زیست
ارتباط تصویریزبان شناسیمهندسی معدنعلوم و مهندسی شیلات
هنر اسلامیفلسفهمهندسی هوافضامهندسی طبیعت

به یاد داشته باشید که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی صرفا با توجه به معدل کتبی دیپلم شما صورت می پذیرد. معدل کتبی دیپلم شما طبق همان نمره هایی محاسبه می شود که در امتحانات نهایی سه سال متوسطه دوم کسب کرده اید. در ادامه شاهد لیست رشته های با سوابق تحصیلی هستید لازم به ذکر است در لیست زیر، نام تمام رشته ها درج نشده است.

زمان پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 1402

داوطلبان پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی باید اقدام به گردآوری مدارک لازم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری کنند. تا در زمان مقرر اعلام شده به سامانه ثبت نام پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مراجعه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد مراحل و نحوه ثبت نام بدون کنکوربر روی این لینک بزنید. همان طور که در ابتدا مقاله اشاره کردیم، پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در دو نوبت مهر و بهمن ماه بر گزار می شود.

ورودی مهر ماه

طبق رویه هر ساله ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی ورودی نیمسال اول، یعنی مهر ماه از 31 مرداد ماه آغاز شد و تا 9 شهریور نیز ادامه خواهد داشت. توجه داشته باشید که به خاطر بازه زمانی محدودی که برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی وجود دارد باید در زمان معین نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کنید.

ورودی بهمن ماه

ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی ورودی بهمن از اواخر آذر ماه تا اواسط دی ماه ادامه دارد. لازم به ذکر است تاریخ ورودی بهمن ماه به صورت تقریبی است و هنوز اطلاعیه درمورد زمان دقیق اعلام نتایج بدون کنکور اعلام نشده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد مراحل و نحوه ثبت نام بدون کنکور بر روی این لینک بزنید.

مهم ترین شرایط پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه

شما برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آزاد و دولتی بر اساس سوابق تحصیلی باید دارای شرایط مطلوبی باشید. در ادامه شاهد مهم ترین شرایط پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد و سراسری هستیم.

مهم ترین شرایط عمومی پذیرش بدون کنکور

اعتقاد به دین اسلام

اعتقاد به یکی از ادیان الهی مورد تایید جمهوری اسلامی ایران( در صورت مسلمان نبودن)

پیروی از دین اسلام

عدم سوء سابقه مثل سابقه کیفری و فساد اخلاقی

عدم عضویت در هر یک از گروه های ضد اسلامی و غیر قانونی

مهم ترین شرایط اختصاصی پذیرش بدون کنکور

داشتن مدرک مجاز اعم از دیپلم نظام قدیم یا جدید

ارائه تعهدنامه برای ادامه تحصیل در رشته قبولی

نداشتن هیچ گونه اعتیاد به مواد مخدر

نداشتن مشکل نظام وظیفه برای جنسیت مرد

تفاوت در میزان تاثیر گزاری معدل کتبی برای داوطلبانی که نوع دیپلمشان با گروه آزمایشی یکسان نیست.

 

 

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

شما برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد باید به دو صورت اینترنتی و حضوری نسبت به ارائه مدارک خود اقدام کنید. توجه داشته باشید مدارک و اطلاعاتی که شما برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و سراسری ارائه می دهید عمدتا یکسان هستند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام اینترنتی بدون کنکور

سازمان سنجش برای ثبت نام اولیه دانشگاه با سوابق تحصیلی مدارک و اطلاعات زیر را به صورت اینترنتی از داوطلبین دریافت می کند. شما برای ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دانشگاه سراسری و آزاد اطلاعات خود را در قالب سه دسته مجزا فردی، شناسنامه ای و سوابق تحصیلی ثبت می کنید.

مدارک و مشخصات شناسنامه ای مدارک و مشخصات فردی مدارک و مشخصات سوابق تحصیلی
نامکد ملی یا کد اتباع غیر ایرانیعنوان مدرک دیپلم کسب شده
نام خانوادگیشماره همراه و شماره ثابتمعدل کتبی درج شده در مدرک دیپلم
نام پدرملیتتاریخ دقیق فارغ التحصیلی
شماره شناسنامهمذهبكد دانش آموزی مقطع ديپلم
سال تولدوضعیت جسمانیكد عنوان ديپلم
سریال شناسنامهعکس اداریكد منطقه و يا ناحيه آموزش و پرورش
شماره سری شناسنامهوضعیت نظام وظیفه برای متقاضیان مردكد دانش آموزی مقطع ديپلم

 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام حضوری بدون کنکور

داوطلبان پذیرفته شده بر اساس سوابق تحصیلی باید در زمان معین اعلام شده به دانشگاه مراجعه و مدارک لازمه را به مسئولین دانشگاه تحویل دهند. لازم به ذکر است عدم ارائه مدارک به مسئولین دانشگاه به منزله انصراف از رشته قبولی است.

باید متذکر این موضوع شوم که به دلیل اهمیت بالا ارائه مدارک حضوری در زمان مقرر سازمان سنجش در دفترچه ثبت نام بدون کنکور، مدارک مورد نیاز ثبت نام حضوری را ذکر کرده است. در ادامه شاهد لیستی از مدارک مورد نیاز ثبت نام حضوری بدون کنکور دانشگاه هستیم.

اصل و گواهی دیپلم چهارساله نظام قدیم

دیپلم نظام جدید که توسط مهر دبیرستان تهیه شده است

اصل و 2 برگ کپی کامل شناسنامه و کارت ملی

تعهد نامه برای ثبت نام نهایی

تاییدیه تحصیلی

شش قطعه عكس 4×3 تهیه شده در سال جاری

 

اگر تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر درمورد مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و جزئیات آن ها هستید، پیشنهاد می کنم مقاله زیر را مطالعه کنید.

ثبت نام در دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی

سخنی از مشاوران آویژه

متقاضیان ادامه تحصیل بر اساس سوابق تحصیلی، در مهلت ثبت نام بدون کنکور باید به مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام بدون کنکور بپردازند. این داوطلبان بعد از مطالعه جزء به جزء دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور باید اقدام به ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی کنند. متقاضیان ادامه تحصیل در رشته های بدون آزمون باید از لیست رشته هایی که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دارند آگاهی کامل داشته باشند.

توجه داشته باشید که پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی صرفا با توجه به نمره کسب شده توسط وی در دوره دوم متوسطه است. داوطلبان علاقه مند به ادامه تحصیل بر اساس سوابق تحصیلی در مدت زمان مشخص شده توسط سازمان سنجش کشور باید به سامانه ثبت نام پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مراجعه کنند. سپس با ارائه مدارک مربوطه ثبت نام خود را ثبت نهایی کنند.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 2 نظر:
  1. سلام من میخواهم از طیق سوابق وارد دانشگاه بشم انتخابم دانشگاه دولتی برای تحصیل در دانشگاه دولتی باید معدل نهایی چقدر باشه؟؟؟
    رشته انسانی هستم

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1403/3/5

یکشنبه

1403/3/6

دوشنبه

1403/3/7

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید