لیست رشته های علمی کاربردی مشهد ۱۴۰۰

لیست رشته های علمی کاربردی مشهد

رشته های علمی کاربردی مشهد متنوع و فراوان هستند. دانشگاه علمی کاربردی مشهد برای شرکت داوطلبان در این دانشگاه آزمون ورودی نمی گیرد. داوطلبان برای ثبت نام در رشته های کارشناسی علمی کاربردی مشهد نیاز به مدرک کاردانی دارند. ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشهد در مهرماه و بهمن ماه امکان پذیر است.

ثبت نام رشته های کارشناسی علمی کاربردی مشهد برای ورودی مهرماه در مرداد ماه انجام می شود و برای نیم ترم دوم بهمن ماه در دی ماه انجام می گیرد. برای بررسی رشته های دانشگاه علمی کاربردی مشهد داوطلبان میتوانید به سامانه آموزش علمی کاربردی مراجعه کنند. این دانشگاه زیر نظر وزارت علوم وتحقیقات است.

متقاضیان می توانند برای ثبت نام، دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را دانلود کنند و از شرایط ثبت نام و همچنین از لیست رشته های علمی کاربردی مشهد و ظرفیت جذب این دانشگاه مطلع شوند .

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه لیست رشته های علمی کاربردی مشهد ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

نکاتی در مورد  دانشگاه علمی کاربردی

تنوع رشته های دانشگاه علمی کاربردی نسبت به دانشگاه های دیگر بسیار است، و تقریبا در تمام رشته ها به جز رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور دانشجو می پذیرد. ظرفیت جذب دانشجو در دانشگاه های علمی کاربردی نسبت به سال های اخیر بسیار زیاد شده است، به همین دلیل هیچ کسی دغدغه ادامه تحصیل در دانشگاه را ندارد.

دانشگاه های علمی کاربردی شرایط را برای افراد شاغل مهیا کرده است که بتوانند به راحتی کسب دانش کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی و همچنین مدارک مورد نیاز برای شرکت در این دانشگاه و شهریه مربوط به رشته مورد نظر می توانید با مشاوره تحصیلی ما در مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید.

رشته های علمی کاربردی مشهد بدون کنکور

لیست رشته های علمی کاربردی مشهد

لیست رشته های علمی کاربردی مشهد در دفترچه سامانه دانشگاه علمی کاربردی قید شده است.

لیست رشته های علمی کاربردی مشهد در مقطع کاردانی شامل: کاردانی حرفه ای معماری ـ معماری داخلی، کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی (گرافیک، عکاسی، نقاشی، نقاشی ایرانی)، کاردانی فنی کامپیوتر ـ سیستم های کامپیوتری، و کاردانی حرفه ای مدیریت (امور اداری، امور تشریفات، امور دفتری) و… .

لیست رشته های علمی کاربردی مشهد در کارشناسی ناپیوسته شامل: کارشناسی حرفه ای حسابداری (حسابداری بانکی، حسابداری دولتی، حسابداری مالی، حسابداری مالیاتی، حسابرسی)، مهندسی فناوری کنترل ـ ابزار دقیق، مهندسی برق مترو، مهندسی فناوری صنایع شیمیایی، مهندسی حرفه ای امور گمرکی، کارشناسی حرفه ای حقوق بیمه و … .

متقاضیان برای ثبت نام می توانند پس از انتشار لیست رشته های علمی کاربردی مشهد اقدام به ثبت نام کنند.

 دیگر موارد مربوط به لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی مشهد
 • ثبت نام دکترا
 • ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور
 • سازمان سنجش ثبت نام آموزش و پرورش
 • کنکور کارشناسی
 • سازمان سنجش سراسری
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران
 • رشته فیزیوتراپی بدون کنکور
 • سایت دانشگاه علمی کاربردی مشهد
 • دانشگاه علمی کاربردی سنندج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن
 • دفترچه انتخاب رشته علمی کاربردی
 • علمی کاربردی بهشهر
 • علمی کاربردی گنبد کاووس
 • دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه

رشته های علمی کاربردی مشهد بدون کنکور

رشته های علمی کاربردی مشهد بدون کنکور در لیست انتخاب رشته  این دانشگاه قرار داده شده است. متقاضیان برای انتخاب یکی از رشته های علمی کاربردی مشهد بدون کنکور در دو مقطع کاردانی و کارشناسی نا پیوسته ابتدا باید لیست رشته های علمی کابردی مشهد بدون کنکور را به خوبی مطالعه کنند و رشته مورد علاقه خود را در لیست رشته های این دانشگاه  انتخاب و سپس اقدام به ثبت نام کنند.

تعداد رشته های کاردانی بیشتراز رشته های کارشناسی است. در این دانشگاه هیچ گونه محدودیتی برای ادامه تحصیل برای داوطلبان در رابطه با انتخاب رشته غیر مرتبط با رشته تحصیلی وجود ندارد، یعنی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته غیرمرتبط با کاردانی می توان ادامه تحصیل داد. رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مشهد در دو دوره زمانی مهر ماه و بهمن ماه اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. رشته های علمی کاربردی زیر نظر وزارت علوم می باشند.

زمان ثبت نام رشته های علمی کاربردی مشهد بدون کنکور

زمان ثبت نام رشته های علمی کاربردی مشهد بدون کنکور در دفترچه ثبت نام سامانه علمی کاربردی اعلام گردیده است. زمان ثبت نام رشته های علمی کاربردی مشهد بدون کنکور هر ساله در دو نوبت مهرماه و بهمن ماه اعلام می شود.

زمان ثبت نام در مقطع کاردانی و در دوره بهمن ماه ازتاریخ ۱ بهمن ماه الی ۱۳ بهمن ماه است، پس از اتمام ثبت نام دوره کاردانی ثبت نام دوره کارشناسی شروع می شود. داوطلبان جهت راهنمایی برای ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی مشهد، لیست رشته های بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی مشهد و لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی مشهد و همچنین شهریه دانشگاه علمی کاربردی مشهد و ظرفیت پذیرش این دانشگاه می توانند با مشاوره تحصیلی ما در مرکز تحصیلی آویژه تماس حاصل کنند.

تاریخ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشهد بدون کنکور

تاریخ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشهد بدون کنکور در دفترچه سامانه این دانشگاه منتشر گردیده است.  دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور مشهد هرساله در دو دوره زمانی دانشجو می گیرد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشهد بدون کنکور در ورودی نیم ترم اول مهرماه در اواخر مرداد ماه و همچنین برای ثبت نام ورودی نیم ترم بهمن ماه در اواخر دی ماه می باشد. باید توجه داشت که ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشهد، شرایط ثبت نام و تاریخ و نحوه ثبت نام در دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی ازسوی سازمان سنجش اعلام می گردد.

دانشگاه علمی کاربردی در واحد مشهد براساس سوابق تحصیلی و در هر دو مقطع کاردانی وکارشناسی ناپیوسته است. جهت کسب اطلاعات بیشتر از تاریخ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشهد بدون کنکور می توانید با مشاوره تحصیلی ما در مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید.

دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

دانشگاه جامع علمی کاربردی دارای مراکز فراوانی در سراسر کشور می باشد و از تنوع رشته ای زیادی برخوردار است، مدرک آن معتبر و قابل تعمیم به دانشگاه های دیگر در سراسر کشور می باشد. این دانشگاه بستری مناسب برای ادامه تحصیل برای داوطلبانی که موفق به پذیرش در دانشگاه های دولتی نشده اند فراهم می کند و باعث یادگیری دانش برای داوطلبان و هچنین بستری مناسب برای شاغلان مشغول به کار در ارگان ها می باشد.

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور مشهد هر ساله در دو نیمسال مهرماه و بهمن ماه است و مهلت ثبت نام یک الی دو هفته می باشد، خارج از این زمان دانشجو نمی گیرد. در دانشگاه  علمی کاربردی  رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون آزمون وجود ندارد. دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشجو می پذیرد و در مقطع کارشناسی پیوسته دانشجو نمی گیرد.

ذکر نکاتی در مورد رشته های علمی کاربردی بدون کنکور

دانشگاه علمی کاربردی به دلیل تنوع و تعداد زیاد رشته در سراسر کشور و همچنین داشتن اساتید برجسته و خبره جز دانشگاه های عالی کشورمحسوب می شود. دانشگاه علمی کاربردی به صورت چهار گروه صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی، کشاورزی و فرهنگ و هنر در دو مقطع کاردانی و کارشناسی هرساله به صورت بدون آزمون و با آزمون اقدام به جذب دانشجو می کند.

متقاضیان برای ثبت نام در مقطع کاردانی رشته های علمی کاربردی باید مدرک دیپلم داشته باشند و همچنین برای ثبت نام مقطع کارشناسی نیاز به مدرک کاردانی مرتبط یا غیرمرتبط با مدرک فارق التحصیلی داوطلبان دارند. این دانشگاه بیشتر متقاضیان آنها شاغلان تشکیل می دهند که برای افزایش مهارت در عرصه شغلی خود و همچنین ارتقای موقعیت شغلی خود نیازمند مدرک تحصیلی بالاتر هستند.

دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی هر ساله تعداد زیادی متقاضی و دانشجو ثبت نام می کند.

سخن آخر با متقاضیان ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

شما کاربران عزیزان می توانید با استفاده از روش های زیر اطلاعات کافی در مورد دانشگاه علمی کاربردی بدست آورید. باید بدانید که مهترین هدف دانشگاه علمی کاربردی پرورش نیروی انسانی ماهر و کارآزموده  در بخش های مختلف فرهنگ، صنعت و کشاورزی و … و برای توسعه و پیشرفت کشور است. شما داوطلبان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از هرگونه مشاوره تحصیلی ما در مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل کنید و از اطلاعات کامل مشاورین متخصص ما بهرمند شوید. این مرکز می تواند پاسخی برای تمامی سوالات شما در مورد چگونگی ادامه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی باشد.

بیشتر بخوانید:  ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی و رشته های آن

سوالات متداول

شرایط ثبت نام رشته های علمی کاربردی مشهد بدون کنکور چگونه است؟

تهیه دفترچه و ثبت نام و پرداخت شهریه از شرایط اولیه دانشگاه جامع علمی کاربردی مشهد است.

دانشگاه علمی کاربردی برای چه افرادی مناسب است؟

برای افرادی این دانشگاه مناسب است که به دنبال مهارت آموزی هستند و زمان کافی برای تحصیل تمام وقت را ندارند.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور علمی کاربردی؟

ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی دردو نوبت ،هر سال تحصیلی یعنی در نیم ترم مهرماه  و نیم ترم ارائه شده دربهمن ماه است . البته توجه کنید که این دو ماه زمان ثبت نام نیستند و شروع ترم تحصیلی هستند . ثبت نام برای نیم ترم ماه مهر در ماه مرداد شروع میشود و تا شهریور ادامه خواهد داشت . ثبت نام کردن داوطلبین برای ماه بهمن در آذرماه شروع میشود و تا دی ماه ادامه خواهد داشت.

لیست رشته های علمی کاربردی مشهد ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه لیست رشته های علمی کاربردی مشهد ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1401/7/9

یکشنبه

1401/7/10

دوشنبه

1401/7/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید