رتبه های برتر کنکور چه رشته هایی را انتخاب کردند؟

رتبه های برتر کنکور چه رشته هایی را انتخاب کردند؟

منظور از رتبه های برتر کنکور سراسری، افرادی میباشند که در هر رشته، رتبه های 1 تا 10 را کسب کرده اند و این افراد همیشه مورد توجه همه داوطلبان کنکور سراسری قرار میگیرند.

انتخاب رشته آنها ملاک و الگو برای سایر شرکت کنندگان میباشد و همچنین در سال های دانشجویی نیز به عنوان مشاور مورد استفاده قرار می گیرند. هر چند که انتخاب رشته رتبه های برتر کنکور و نحوه مطالعه آنها تنها الگو و مسیر درست نیست و البته پیگیری محض از روند موفقیت آنها اصلا کار عاقلانه ای نمی باشد.

چرا که هر کسی مسیر شغلی و تحصیلی منحصر به فردی دارد. اما برای آن دسته از داوطلبانی که علاقه دارند، بدانند که رتبه برتر کنکور بیشتر به سمت چه رشته هایی گرایش دارند، این مطلب را تدارک دیده ایم که می توانید با مطالعه آن اطلاعات لازم را در این خصوص به دست آورید. در ادامه با ما همراه باشید

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

رتبه های برتر کنکور سراسری چه رشته ای را انتخاب کردند

مهلت چند روزه انتخاب رشته برای داوطلبان کنکور، شاید به اندازه یک یا چند سال تلاش شبانه‌ روزی، سرشار از التهاب و استرس باشد. مشورت با افراد نا آگاه و یا بهره ‌گیری از مشاورهای اشتباه ممکن است زحمات چند ساله داوطلب را بر باد داده و سرنوشت او را برای همیشه تغییر دهد؛ چه بسا دانش‌ آموزانی با معدل و حتی رتبه‌ های نه‌ چندان قابل توجه، در رشته‌ ها و دانشگاه‌ هایی پذیرفته شده‌ اند که رتبه‌ های بهتر با انتخاب رشته اشتباه، نتوانسته‌ اند جواز قبولی در آنها را بگیرند.

در جدول زیر در هر زیر گروه رشته های پر طرفدار هر رشته را معرفی کرده ایم. این جدول فقط نشان می دهد که رتبه های برتر کنکور سراسری چه رشته ای را انتخاب کردند. اما به هیچ وجه نباید ملاک انتخاب شما باشد.

این که آن رشته انتخاب رتبه اول کنکور بوده است نمی تواند ملاکی برای انتخاب مسیر آینده شما نیز باشد، چرا که انتخاب رشته شما باید بر اساس علاقه و استعداد خودتان صورت بگیرد. اما با توجه به اطلاعات این جدول می توانید با مشاور خود درباره این جدول برآورد داشته باشید.

رتبه های برتر کنکور سراسری چه رشته ای را انتخاب کردند

انتخاب رشته رتبه برتر های کنکور
زیر گروهرشته پرطرفداردانشگاه پرطرفدار
ریاضیمهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی برقصنعتی شریف، تهران، امیر کبیر
تجربیپزشکی، دندان پزشکیتهران، شهید بهشتی
علوم انسانیحقوق، روانشناسیتهران، شهید بهشتی
هنرعکاسی، طراحی صنعتیتهران

این رشته ها انتخاب رتبه های اول تا دهم کنکور سراسری در سال های اخیر بوده است. قطعا رتبه های 11تا 99 کنکور رشته های دیگری را نیز انتخاب کرده اند اما انتخاب رتبه های 1 تا 10در محوریت همین رشته های جدول بالا می باشد.

اهمیت انتخاب رشته درست برای رتبه های تک رقمی و دو رقمی

قطعا این داوطلبان با انتخاب های اول خودشان می توانند در هر رشته و دانشگاهی پذیرفته شوند. و شاید نیازی به مشاور انتخاب رشته برای کامل کردن فرم انتخاب رشته کنکور نیز نباشد. اما در کنار راحتی این کار، اولویت بندی برای این افراد بسیار مهم است و با اینکه قبولی آنان آسان است اما کوچک ترین اشتباهی می تواند کل نتیجه را برهم بزند.

اگر توجه کرده باشید در سال های گذشته، جمع کثیری از رتبه های دو رقمی را که علی رغم رتبه خوب نتوانسته بودند رشته و دانشگاهی خوبی پذیرفته شوند نسبت به انتخاب خود پشیمان بودند و انتخاب رشته اشتباه، آینده آنها را به مسیر دیگری کشانده بود.

برای همین موضوع اولویت بندی، انتخاب رشته های مورد علاقه بر اساس اولویت، انتخاب دانشگاه بر اساس درجه علمی و … از جمله مواردی میباشد که حتما در انتخاب رشته رتبه های برتر کنکور سراسری باید مورد توجه قرار بگیرد، چرا که همیشه نمی توان مطمئن بود که با انتخاب اول قبولی نهایی اتفاق خواهد افتاد.

اهمیت انتخاب رشته درست برای رتبه های تک رقمی و دو رقمی

اشتباهات عبرت انگیز در انتخاب رشته رتبه های خوب کنکور سراسری

افرادی که رتبه های برتر را کسب کردند می توانند دچار عجله شده و چند نکته بسیار مهم و حساس را نادیده بگیرند و در نهایت به نتیجه دلخواه نرسند. چند مورد از بزرگ ترین و جبران ناپذیر ترین اشتباهات در انتخاب رشته را مورد بررسی قرار می دهیم تا شما در زمان انتخاب رشته دچار اشتباهات رایج گذشتگان که مایع عبرت شدند نشوید.

  • انتخاب رشته بدون علاقه

به عنوان مثال رتبه های برتر کنکور تجربی تصور می کنند که حتما باید وارد رشته پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی شوند، اما نخست باید علاقه داوطلب بررسی شود؛ در سال های قبل بوده اند رتبه های برتری که بخاطر علاقشان وارد رشته های پیراپزشکی و یا علوم پایه شده اند و توانسته اند موفقیت های شغلی و تحصیلی بسیاری را کسب کنند.

  • اشتباه وارد کردن کد رشته ها

از دیگر مواردی که در زمان انتخاب رشته از روی عجله و یا اطمینان خاطر برای قبولی اتفاق می افتد اشتباه وارد کردن کد رشته ها در سایت سازمان سنجش میباشد. به همین دلیل حتما به دقت این موارد را کنترل نمایید.

  • انتخاب کم در فرم انتخاب رشته

این موضوع اهمیت زیادی دارد، بسیاری از رتبه های برتر از 150 انتخابی که برای کنکور سراسری دارند، فقط 5 الی 10 انتخاب خواهند داشت. هر سال بررسی نتیجه انتخاب رشته و تقاضا داوطلبان متفاوت می شود، بنابراین بهتر است که در فرم انتخاب رشته در انتها چندین کد رشته شبانه، پیام نور، پردیس خودگردان و غیر انتفاعی هم وارد کنید تا اگر انتخاب های قبلی را پذیرفته نشدید، با پدیده مردودی در انتخاب رشته رو به رو نشوید.

همچنین انتخاب کردن کد رشته های غیر از دوره روزانه برای کنکور روزانه سال آینده در صورت قبول شوید محدودیتی ندارد.

لازم به ذکر است، متاسفانه بعضی از مشاوران به دستکاری کارنامه ها می پردازند و به هیچ عنوان نمی شود از رتبه های خیلی بد قبولی خیلی خوب داشت، چرا که سازمان سنجش و آموزش کشور دارای اصول خاصی هست و از ظرفیت و رشته های پنهان نیز خبری نیست.

از طرفی انتخاب مشاور خوب برای انتخاب رشته رتبه های برتر، کافی است تا یک جلسه با مشاور داشته باشید تا میزان سواد، اطلاعات و سابقه او را بررسی کنید تا آینده خود را به دست سودجویان این حوزه نسپارید.

اشتباهات عبرت انگیز در انتخاب رشته رتبه های خوب کنکور سراسری

کلام آخر

همانطور که گفته شد رتبه های برتر کنکور سراسری نیز برای اینکه دچار اشتباه در انتخاب رشته نشوند لازم است از راهنمایی های یک مشاور با تجربه بهره مند شوند. در این مقاله با انتخاب های رتبه های برتر کنکور آشنا شدیم و اطلاعات کاملی را خدمت شما عزیزان ارائه کردیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره مفید برای موفقیت کنکور و انتخاب رشته درست، میتوانید از طریق شماره زیر با مشاورین با تجربه و ماهر مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرماید.

سوالات متداول

نفرات برتر کنکور تجربی معمولا چه رشته ای را انتخاب میکنند؟

اکثرا رتبه های برتر گروه علوم تجربی، رشته های پزشکی را انتخاب میکنند و هیچ رشته دیگری در فهرست اولویت‌ های آنها قرار ندارد.

نفرات برتر کنکور ریاضی چه دانشگاه هایی را انتخاب کردند؟

در گروه علوم ریاضی، رتبه برتر این گروه سعی دارند دانشگاه صنعتی شریف را برای ادامه تحصیل برگزینند و دانشگاه‌ های سطح یک و نامداری مثل صنعتی امیرکبیر و دانشگاه تهران نیز اولویت های بعدی داوطلبان میباشند.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

رتبه های برتر کنکور چه رشته هایی را انتخاب کردند؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- یک نظر:
  1. اگر یکم جست و جو می‌کردید یا یه کارشناس با تجربه برای نوشتن این مقاله پیدا میکردین یکم بهتر بود چون علوم کامپیوتر از اون دورشته ای ک گفتید تقاضا بیشتری دارد از برق و مکانیک
    علوم مهندسی هم در سط این دورشته هست.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید