دریافت کد نظام وظیفه کنکور

دریافت کد نظام وظیفه کنکور

کد نظام وظیفه کنکور سراسری از جمله اطلاعاتی است که داوطلبان آقا برای شرکت در کنکور سراسری باید از آن آگاه باشند.

متقاضیانی که قصد ثبت نام در کنکور سراسری را دارند باید تمام فرم های مربوطه را به صورت صحیح پر کرده و در زمان مشخص ارسال نمایند . یکی از مهم ترین گزینه های فرم ثبت نام، کد نظام وظیفه برای کنکور است .متقاضیان شرکت کننده در کنکور سراسری کد نظام وظیفه کنکور سراسری را در بند 11 درج می کنند.

کد نظام وظیفه به صورت اختصاصی برای آقایان در نظر گرفته شده و برای هر فرد با توجه به شرایط خود متفاوت است. افراد باید با آگاهی و اطلاع کافی از این شرایط اقدام به پر کردن گزینه کد نظام وظیفه نمایند.

مشاوران مرکز مشاوره آویژه پس از بررسی دفترچه ثبت نام کنکور سراسری، فهرست کد نظام وظیفه را در این مقاله در اختیار شما قرار داده اند. شما با داشتن اطلاعات کامل در مورد کد های نظام وظیفه کنکور سراسری، روند ثبت نام خود را بدون مشکل سپری خواهید کرد.

کد نظام وظیفه کنکور چیست؟

کد نظام وظیفه یکی از اساسی ترین اطلاعاتی است که در راستای ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری مورد استفاده داوطلبان مرد قرار می گیرد.

اقایان پس از رسیدن به سن مشمولیت، به منظور ادامه تحصیل می بایست وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نمایند، در غیر این صورت تبعات جبران ناپذیری برای آن ها وجود خواهد داشت.

با توجه به شرایط برای هرکدام از داوطلبان کد هایی در نظر گرفته شده است که نشانگر وضعیت نظام وظیفه آن ها می باشد. پس هر کدام از مشمولان با بررسی موقعیت خود به استفاده از کد های نظام وظیفه می پردازند.

کد نظام وظیفه کنکور

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چگونگی دریافت کد نظام وظیفه

مشمولان برای دسترسی به اطلاعات کد نظام وظیفه می توانند به دفترچه راهنماي ثبت نام و شركت در آزمون سراسري مراجعه نمایند.

متقاضیان با خواندن بخش دوم دفترچه( شرايط و مقررات شركت در آزمون سراسري و آزمون اختصاصي) می توانند از جزئیات کد های نظام وظیفه مطلع شوند.

همان طور که گفتیم، متقاضیان مرد با توجه به وضعیت نظام وظیفه خود می بایست کد مربوط به خود را در بند 11 فرم تقاضانامه الکترونیکی ثبت نمایند.

اقدامات لازم برای ویرایش کد نظام وظیفه وارد شده

متقاضیان در صورت درج اطلاعات نادرست در بازه زمانی مجازی که توسط سازمان سنجش اعلام خواهد شد، می توانند با ورود به صفحه کاربری خود به ویرایش اطلاعات ثبت شده بپردازند. شما به منظور ویرایش کد نظام وظیفه خود می بایست مراحل زیر را طی کنید.

گام اول:

شما پس از مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه خود، کد مربوطه را انتخاب کنید و با اطمینان از صحت ارقام این کد را یادداشت فرمایید.

گام دوم :

در این مرحله با مراحعه به سایت رسمی سازمان سنجش به بازبینی اطلاعات ثبتی خود بپردازید.

گام سوم :

در صورتی که کد مربوطه اشتباه ثبت شده است، از قسمت ویرایش اطلاعات با دقت کد صحبیح را وارد کرده و از نداشتن اشتباه تایپی اطمینان حاصل فرمایید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد استعلام و مدت معافیت تحصیلی حتما این مقاله را بخوانید: معافیت تحصیلیچیست؟

لیست کدهای نظام وظیفه کنکور سراسری

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد که یکی از آنها کد های نظام وظیفه می باشد.

داوطلبان می توانند با مطالعه بخش دوم دفترچه راهنمای عملی به قسمت تعیین وضعیت نظام وظیفه مراجعه کنند تا از کد مربوط به شرایط خود مطلع شوند.

در ادامه جهت دسترسی آسان داوطلبان به کد نظام وظیفه آن ها را در جدول زیر درج نموده و در اختیار شما قرار داده دادیم.

 

کد مربوطه کدهای مربوط به نظام وظیفه عمومی
1افراد دارای کارت پایان خدمت

 

2داشتن کارت معافیت از خدمت دائم هوشمند(معافیت کفالت پزشکی و موارد خاص)

 

3 مشمولان دارای برگ معافيت موقت هولوگرام دار بدون غيبت (پزشكی، كفالت) در مدت اعتبار آن.
تبصره: در صورت قبولی اين افراد بايد مجوز لازم جهت ثبت نام در دانشگاه را از معاونت وظيفه عمومی محل استقرار دانشگاه اخذ نمايند.
4 مشمولان محصل سال آخر دوره متوسطه که در سال تحصيلی 1401-1402 معافيت تحصيلی دانش آموزی اخذ نموده و تا تاريخ 1401/06/31 در سنوات مجاز تحصيلی (حداکثر تا 20 سالگی تمام) فارغ التحصيل می شوند.
5دانش آموزانی كه قبل از سن مشموليت (قبل از 18 سالگی تمام) موفق به دريافت ديپلم نظام آموزشی جديد 3-3-6 شده باشند، به شرط نداشتن غيبت.
6کارکنان وظیفه (سربازان در حال خدمت )بدون غیبت اولیه دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 حضوری و پیوسته (دانش آموزان عادی )به شرطی که در مقطع کارشناسی و بالاتر پذیرفته شوند.
7كاركنان وظيفه ای كه خدمت دوره ضرورت آنان تا تاريخ 1402/06/31 به پايان ميرسد (اين دسته از افراد بايد به هنگام ثبت نام در دانشگاه، گواهی يا كارت پايان خدمت ارائه نمايند).
8كاركنان پايور شاغل در نيروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت از اداره نيروی انسانی سازمان مربوط برای ادامه تحصيل.
9دانشجويان انصرافی در صورتی كه در سنوات اوليه تحصيلی، موضوع تبصره 1 ماده 33 قانون، انصراف داده و همچنين از تاريخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذيرش در دانشگاه و رشته جديد بيش از يکسال سپری نشده باشد. مضافا مشروط به اينكه قبلا (از تاريخ 1390/08/22 به بعد) از امتياز يکبار انصراف استفاده نكرده باشند.
10فارغ التحصيلان مقطع کاردانی فقط می توانند در رشته هايی در مقطع کارشناسی پيوسته تحصيل نمايند که برابر اعلام وزارتخانه های علوم و بهداشت، آن رشته (رشته تحصيلی مقطع کاردانی) مقطع کارشناسی ناپيوسته بالاتر ندارد.

پیشنهاد می کنیم برای تکمیل اطلاعات این مقاله را بخوانید: تمدید معافیت تحصیلی

 

چگونگی دریافت کد نظام وظیفه

نکات قابل توجه

اطمینان از صحت کد نظام وظیفه بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا درستی این کد توسط سازمان سنجش بررسی و تایید خواهد شد. لازم به ذکر است هرگونه سهل انگاری در صحیح درج کردن کد نظام وظیفه ممکن است داوطلب را با مشکلاتی جدی در ثبت نام و ادامه تحصیل مواجه نماید.

افرادی که خدمت سربازی خود را خریده اند یا به دلیل ابتلا به بیماری های مورد تائید سازمان نظام وظیفه معافیت دائم گرفته اند، می توانند از کد نظام وظیفه 2 استفاده کنند. همچنین مشمولانی که کفالت پدر و مادر دارند و یا از شرایطی مانند خانواده شهدا ،جانبازان یا ایثارگران بهره مند هستند کارت معافیت دائم هوشمند برای آن ها صادر شده و مشمول کد شماره 2 می شوند.

مشمولان باید تلاش کنند برای آنها غیبت ثبت نشود. زیرا با این شرایط، داوطلب حتی پس از قبولی در رشته مدنظر نمی تواند به ادامه تحصیل بپردازد. اگر زمان اعزام خدمت افراد زودتر از اعلام نتایج پذیرش دانشگاه باشد، داوطلبان بنابر ضوابط باید موعد اعزام خود را تمدید کنند.

طبق کد نظام وظیفه شماره 5 چنانچه مشمولان موفق به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر شده باشند، در مهلتی 6 ماهه می توانند به معزفی خود از طریق دفاتر پلیس +10 بپردازند.

طبق کد نظام وظیفه 9، هر دانشجو تنها یک مرتبه می تواند از تحصیل انصراف داده و بعد از انصراف تنها یکسال مهلت دارد در کنکور شرکت کرده و برای پذیرش در رشته مورد نظر خود تلاش کند. همچنین باید در نظر داشته باشید که مشمولان در سال های اولیه تحصیل خود باید انصراف دهند و حدودا پس از یک سال به ادامه تحصیل بپردازند.

فارغ التحصیلان در هر مقطع تحصیلی نمی توانند مجددا در همان مقطع به تحصیل بپردازند. بنابر قانون، معافیت تحصیلی برای هر مقطع تنها یکبار صادر می شود به همین دلیل فارغ التحصیلان کاردانی می توانند در مقطع کارشناسی پیوسته، ادامه تحصیل دهند.

طبق مقررات در صورتی که دانشجو اخراج شود، باید ابتدا خدمت سربازی را گذرانده و بعد به ادامه تحصیل مجدد بپردازد. در نظر داشته باشید که محدودیت این قانون شامل حال افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند نمی شود.

مشمولان باید در نظر داشته باشند، توجه به سنوات تحصیلی بسیاز حائز اهمیت می باشد. طبق مقررات سنوات مجاز تحصیلی مقطع کاردانی 2/5 سال ،مقطع کارشناسی پیوسته 5 سال، کارشناسی ارشد پیوسته 6 سال و دکترای پیوسته 8 سال در نظر گرفته شده است.

کد شماره 6 نظام وظیفه برای سربازانی در نظر گرفته شده است که در حال گذراندن خدمت میباشند.این افراد زمانی می توانند از خدمت مرخص شوند و به ادامه تحصیل بپردازند که در مقاطع تحصیلی کارشناسی یا بالاتر پذیرفته شده باشند.

لازم به ذکر است، سپری کردن هم زمان سربازی و تحصیل امکان پذیر نیست. در مواردی ممکن است یک سرباز در فرآیند خدمت نظامی خود قبولی در یک دانشگاه و داشتن شرایط ادامه تحصیل به دست آورد. در این صورت فرد می‌تواند درخواست ترخیص از خدمت را ارائه دهد. چنانچه درخواست ترخیص از خدمت او توسط مسئولین نظامی تأیید شود، این فرد اجازه ادامه تحصیل در دانشگاه را خواهد داشت.

✍️✍️ سخنی از مشاوران آویژه

کد نظام وظیفه یکی از اطلاعات مهمی است که داوطلبان می بایست آن را در فرم ثبت نام کنکور سراسری درج نمایند. دریافت کد نظام وظیفه مخصوص آقایانی است که مایل هستند تا وارد دانشگاه شده و ادامه تحصیل دهند.

شرایط داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری کد نظام وظیفه آنها را مشخص می کند و در تعیین وضعیت آن ها نقش به سزایی دارد.

مسیر ادامه تحصیل و شرکت در کنکور سراسری برای داوطلبان مرد با توجه به وضعیت نظام وظیفه نسبتا پیچیده تر می باشد. در همین راستا بهتر است برای رفع هر گونه ابهام و داشتن عملکردی هوشمندانه در زمینه کد نظام وظیفه کنکور سراسری با مشاوران مرکز آویژه در تماس باشید و از مشاوره نظام وظیفه بهره مند گردید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

دریافت کد نظام وظیفه کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/5/5

شنبه

1403/5/6

یکشنبه

1403/5/7

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید