آیا اهدای اعضای بدن باعث معافیت می شود؟

آیا اهدای اعضای بدن باعث معافیت می شود؟

برخی از مشمولان خدمت سربازی به دنبال یافتن راهی هستند تا از خدمت سربازی معاف شده و مدت زمانی را که می بایست در خدمت دولت باشند به کار دیگری بپردازند.

🟢معافیت سربازی از طریق روش های گوناگونی صورت می گیرد که هر کدام از آنها طبق قوانین خاصی برای مشمولان قابل اجرا می باشند.

🟢یکی از انواع معافیت، معافیت اهدای اعضای بدن است که برخی از مشمولان به دلیل اهدای عضو یکی از اعضای خانواده یا اهدای کلیه خودشان به دنبال دریافت معافیت سربازیهستند.

یکی از سوالاتی که مشمولان ممکن است در مورد معافیت اهدای عضو داشته باشند این است که معافیت اهدای عضو چیست و چگونه با استفاده از آن می توان از خدمت سربازی معاف شد؟

🟢همانطور که می دانیم تنها دلیل دریافت معافیت پزشکی، اهدای کلیه یا اهدای عضو یکی از اعضای خانواده نیست و مشمولان با توجه به شرایطی که از سوی سازمان نظام وظیفه وضع شده است می توانند از این نوع معافیت استفاده نمایند.

مطالعه شرایط و قوانین دریافت معافیت اهدای عضو به مشمولان کمک می کند تا اگر یکی از اعضا خانواده بر اثر مرگ مغزی اعضای خود را اهدا کرده باشد، با اطلاعات صحیحی که به دست می آورند بتوانند از این فرصت استفاده نموده و از خدمت سربازی معاف شوند.

مشاوران مرکز مشاوره آویژه به منظور دسترسی آسان مشمولان به اطلاعات لازم در مورد چگونگی دریافت معافیت پزشکی کلیه یا اهدای اعضای بدن، بررسی های لازم را انجام داده و در این مقاله به توضیحات کامل در مورد آن پرداخته اند.

مشمولانی که می خواهند از شرایط دریافت معافیت سربازی با اهدای کلیه و همچنین معافیت توسط اهدای عضو یکی از افراد خانواده اطلاعات جامع و کاملی به دست بیاورند، با ما در مطالعه این مقاله همراه شوند.

معافیت اهدای اعضای بدن

معافیت اهدای اعضای بدن

قبل از اینکه در مورد شرایط و روش های دریافت معافیت اهدای عضو صحبت کنیم بهتر است در مورد اینکه اهدای اعضای بدن چیست و چگونه می توان از طریق آن معافیت سربازی دریافت کنیم، آگاهی های لازم را بدست بیاوریم.

برخی از افراد به دلیل حوادث ناگواری که برای آنها به وقوع می پیوندد به مرگ مغزی دچار شده و مدت بسیار طولانی در کما به سر می برند و دیگر اعضای بدن آنها در سلامت کامل می باشد.

در اینصورت با توجه به اینکه خانواده های این افراد رنج بسیاری را تحمل می کنند ترجیح می دهند تا با اقدام خیر خواه هانه ای اعضای بدن آنها را به افراد نیازمند اهدا نمایند.

خانواده هایی که با رضایت کامل اعضای بدن فرزند یا برادر و خواهر خود را اهدا می کنند علاوه بر نجات دادن جان افراد بسیاری می توانند از مزایای دیگری همچون دریافت معافیت سربازی پسران خود بهره مند شوند.

گروه دیگری از مشمولان با داشتن نیت خیر، یکی از کلیه های خود را اهدا نموده و پس از آن با مشکلات جسمی روبرو شده اند که می توانند از معافیت سربازی با اهدای کلیه استفاده کنند.

معافیت اهدای عضو چه انواعی دارد؟

شناخته شده ترین معافیت اعضای بدن دو نوع است که هر کدام از آنها تابع شرایط و مقرارت تعیین شده از سوی سازمان نظام وظیفه می باشند که در ادامه مطلب انواع آن ذکر می شوند.

مشمولان خدمت سربازی که با توجه به اهدافی که مدنظر دارند کلیه خود را به فرد دیگری اهدا نمایند و پس از آن دچار مشکلات جسمی ناشی از اهدای عضو خود شوند.

مورد دوم مربوط به مشمولانی می شود که با رضایت کامل اعضای بدن یکی از افراد خانواده خود را که دچار مرگ مغزی شده است اهدا نمایند.

در ادامه به بررسی تمامی جزئیات معافیت اهدای اعضا بدن می پردازیم مشمولانی که این نوع معافیت مد نظر آنها است و به دنبال کسب اطلاع از معافیت سربازی از این طریق هستند به مطالعه ادامه مقاله بپردازند.

معافیت اهدای عضو چه انواعی دارد؟

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چگونه با اهدای کلیه از سربازی معاف شویم؟

در بین پسرانی که به سن خدمت سربازی رسیده اند افرادی هستند که با قصد و نیت خیر و انجام عمل نیک یکی از کلیه های خود را اهدا نموده و به دنبال دریافت معافیت از سربازی می باشند.

معافیت از سربازی با اهدا کلیه از شرایطی پیروی می کند که در صورت دارا بودن، مشمولان می توانند دو سال خدمت سربازی خود را لغو نمایند.

مشمولان توجه داشته باشند که تنها اهدای کلیه نمی تواند آنها را از خدمت سربازی باز دارد و معافیت در صورتی برای آنها ثبت خواهد شد که پس از اهدای عضو مشکلات جسمی و نقص در اعضای بدن شخص اهدا کننده بوجود بیاید.

گروهی از مشمولان خدمت سربازی با توجه به تک کلیه بودن می توانند از سربازی معاف شوند که می بایست شرایط مربوط به معافیت پزشکی کلیه را مطالعه نمایند.

معافیت سربازی با اهدای عضو بر اثر مرگ مغزی

یکی از اقداماتی که برای قدر دانی و روحیه دادن به خانواده هایی که عزیزان خود را بر اثر مرگ مغزی از دست داده اند، دادن معافیت سربازی اهدای عضو به فرزند ذکور آنها می باشد.

✅اشخاصی که دچار مرگ مغزی شده اند و امیدی برای بازگشت به زندگی مجدد آنها وجود ندارد، نزدیکان این فرد با اقدام خداپسندانه و انگیزه حیات دوباره به انسان های نیازمند اعضای بدنشان را اهدا می نمایند.

✅طبق جلسات و بررسی هایی که در کمسیون های دولتی برگزار گردیده است و با تایید و دستور مقام معظم رهبری سازمان نظام وظیفه طرح معافیت از سربازی را برای مشمولانی که یکی از افراد خانواده آنها بر اثر مرگ مغزی اعضای بدن خود را اهدا کرده اند، اجرا نموده است.

✅با توجه به قانون معافیت اهدای عضو، ضمن قدر دانی از خانواده های اهدا کننده، عاملی برای تحمل سختی های ناشی از دست دادن عزیزان آنها می باشد.

✅نکته قابل ذکر این است که تنها یکی از فرزندان پسر خانواده که مشمول خدمت سربازی است می تواند با استفاده از اهدای عضو ناشی از مرگ مغزی از سربازی معاف شود.

سخنی از مشاوران آویژه

با توجه به اینکه دریافت معافیت سربازی یا کسری خدمت سربازی شامل همه افرادی که به سن اعزام خدمت سربازی رسیده اند نمی شود، اما گروه بسیاری هستند که با توجه به دارا بودن شرایط می توانند از سربازی معاف شوند.

راه های شناخته شده ای برای کسب معافیت سربازی مشمولان وجود دارد از جمله معافیت کفالت،پزشکی، اهدای عضو و…

آن دسته از مشمولانی که می توانند از معافیت اهدای اعضای بدن استفاده نموده و از سربازی معاف شوند با مطالعه این مقاله اطلاعات لازم در اختیار آنها قرار داده می شود.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

آیا اهدای اعضای بدن باعث معافیت می شود؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید