کنکور 1402 برای پشت کنکوری ها چگونه است؟

کنکور 1402 برای پشت کنکوری ها چگونه است؟

برای سال 1402 پشت کنکور ماندن یکی از راه هایی می باشد که امکان دارد بعضی افراد داوطلب را به سمت موفقیت سوق دهد. لازم است برنامه ریزی اصولی و مدونی برای پشت کنکور ماندن در سال 1402 داشته و همیشه مطابق این برنامه ریزی پیش بروید.

یک برنامه ریزی خوب توانایی این را دارد برای رسیدن به هدف که افراد داوطلب را آماده تر سازد. در این مقاله از آویژه می خواهیم به برنامه ریزی مناسب برای پشت کنکوری های سال 1402 بپردازیم. با ما همراه باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

کارنامه کنکور معیاری برای انتخاب رشته

یکی از مهم ترین موارد، توضیحات کارنامه کنکور سراسری می باشد که افراد داوطلب حاضر در جلسه امتحان پس از انتشار نتایج اولیه، می بایست به آن دقت داشته باشند.

این کارنامه اطلاعات بسیار مهمی را داراست از جمله مشخصات تحصیلی و شناسنامه ای، شماره داوطلبی کنکور، تراز و رتبه افراد داوطلب می باشد. نیاز به یاد آوری است که تراز و رتبه کنکور سراسری از تاثیر گذارترین و مهم ترین موارد در انتخاب رشته کنکور سراسری به شمار می روند.

در گزینش رشته کنکور سراسری، می بایست به مواردی از جمله رتبه در سهمیه و یا رتبه کشوری افراد داوطلب دقت گردد. در حقیقت، رتبه و تراز عاملی بسیار تاثیر گذار و مهم در گزینش رشته کنکور سراسری افراد داوطلب می باشد.

افراد داوطلب کنکور سراسری لازم است با توجه به رتبه و تراز خود در سهمیه، اولویت های مورد علاقه و منطقی خودشان را لیست کرده و در زمان مقرر وارد فرم انتخاب رشته کنند. تمامی افراد داوطلب کنکور مجاز به گزینش حداکثر 150 اولویت می باشند.

اطلاعات مهم دیگری نیز، به غیر از رتبه و تراز کنکور سراسری در کارنامه کنکور سراسری مشاهده می شود. در حقیقت، این اطلاعات نشان میدهد که داوطلبان حق انتخاب رشته در دانشگاه های مختلف را دارند.

کارنامه کنکور معیاری برای انتخاب رشته

پونزهمه دانشگاه هایی که داوطلب می توان بر اساس وضعیت در آن ها انتخاب رشته کرد به شرح زیر می باشد:

عدددانشگاه های دولتی

عدددانشگاه های فرهنگیان

عدددانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور

عدددانشگاه های پردیس خودگردان، مجازی و مازاد

عدددانشگاه آزاد اسلامی

در کنکور اولیه کنکور وضعیت گزینش رشته افراد داوطلب گفته شده و اشخاص توانایی این را دارند که در هر یک از دانشگاه ها بسته به وضعیت خود، انتخاب رشته کنند. طبق معمول اشخاصی که در دانشگاه های دولتی مجاز نشده اند، به فکر پشت کنکور ماندن سال 1402 می افتند.

کسانی که در دوره روزانه مجاز به گزینش رشته کنکور 1401 می باشند، می بایست تا موقع گزینش رشته به این مسئله دقت داشته باشند که مطابق رای دیوان عدالت اداری بند “نبودن امکان انتخاب رشته های روزانه برای پذیرفته شدگان کنکور سال پیشین” باطل شده ولی پیشنهاد ما به شما این است که همچنان افراد داوطلب در گزینش رشته خود احتیاط لازم را انجام دهند.

پشت کنکور ماندن برای سال 1402

برای سال 1402پشت کنکور ماندن، نخستین راه حلی می باشد که به ذهن همه افراد داوطلب که رتبه خوبی را دریافت نکرده و یا در دانشگاه و رشته مورد علاقه خود، پذیرفته نشده اند می رسد. به خودی خود برای سال 1402 پشت کنکور ماندن، بعضی برنامه ریزی هایی را می طلبد که داوطلبان توانایی این را داشته باشند که بر اساس این برنامه ریزی ها، رتبه قبولی مناسبی را در کنکور سال آینده کسب نمایند.

پشت کنکور ماندن برای سال 1402

افراد داوطلب راه یک ساله ای را برای پشت کنکور ماندن پیش رو دارند که در آخر با دارا بودن برنامه ریزی اصولی و درست توانایی این را دارند که به موفقیت برسند.

لازم است عوامل مختلفی را در یک برنامه ریزی موفق در نظر گرفت که در ادامه قصد داریم به آن ها اشاره کنیم:

  1. ترسیم هدف

هدف شما از پشت کنکور ماندن، اولین نکته مهمی می باشد که در یک برنامه ریزی خوی لازم است در نظر داشته باشید. تعیین کردن هدف توانایی این را دارد که به شما انگیزه مورد نیاز را برای رسیدن به موفقیت بدهد. به همین دلیل یک برنامه ریزی را پیش از اینکه آغاز کنید، نسبت به هدفتان آگاهی داشته باشید.

  1. داشتن دفتر برنامه ریزی

یکی از مهم ترین کارهایی که در سال 1402 برای پشت کنکور ماندن باید انجام گردد برنامه ریزی می باشد. همانطور که اشاره شد یک برنامه منظم و اصولی توانایی این را دارد که برای رسیدن به موفقیت شما را آماده کند.

پس یک برنامه ریزی مناسب، با توجه به شرایط خود داشته باشید. با توجه به درس های خودتان، وضعیت درسی خود را تقسیم بندی کرده و برنامه مطالعاتی متفاوتی برای هر روز قرار داده و تلاش کنید طبق آن پیش روید.

  1. خلاصه نویسی

خلاصه نویسی یکی از راه هایی می باشد که در موفقیت، یادگیری و تست زنی بهتر در برخی دروس نقش به سزایی دارد. این روش به شما کمک می کند تا نکته های کلیدی و کلید واژه ها را به خاطر داشته باشد.

توصیه می شود در درس هایی که می دانید مشکل دارید، قطعا برای خودتان تکنیک خلاصه نویسی را پیاده کرده و به صورت خلاصه نویسی نکات کلیدی درس مورد نظر را در بیاورید. تلاش کنید حتما این خلاصه نویسی ها را در روزهای باقی مانده و نزدیک به کنکور سراسری مطالعه کنید.پشت کنکور ماندن برای سال 1402

  1. رعایت اصول تست زنی

مطلع بودن از اصول تست زنی توانایی این را دارد که به شما در روز برگزاری کنکور سراسری بسیار کمک کند و حتی موجب کاهش درصد خطا گردد.

  1. جمع بندی

افراد داوطلب کنکور سال 1402 لازم است یک جمع بندی کلی از دروسی که در ماه های آخر مطالعه کردند، داشته باشند. چون که که جمع بندی در آزمون سراسری، توانایی این را دارد که همه درس هایی که شما مطالعه کرده اید را در ذهنتان ثابت سازد.

  1. شرکت در آزمون های آزمایشی

تا جایی که می توانید در امتحان های آزمایشی شرکت نمایید تا استرس خودتان را برای شرکت در کنکور سراسری کاهش داده و مهارت تست زنی خود را افزایش دهید. همچنین به دلیل جامعه آماری بالایی که امتحانات آزمایشی دارند، شرکت کردن در آن ها موجب می شود تا شخص داوطلب خود را مابین تعداد بالایی از افراد سنجیده و به طور کلی تری وضعیت خود را بسنجد.

  1. اطلاع از حداقل درصد های داوطلبان سال های گذشته

نرم افزارهای زیادی مانند نرم از جمله نرم افزار تخمین درصد، تخمین رتبه، نرم افزار انتخاب رشته مجازی و… به کمک افراد داوطلب کنکوری آمده تا با وارد کردن محدوده درصد های خود در هر درس، از احتمال پذیرش خود با توجه به کنکور سال پیش اطلاع داشته باشند و تلاش خود را با توجه به قبولی افراد داوطلب سال پیشین بیشتر کرده تا نتیجه مطلوبی را کسب کنند.

پشت کنکور ماندن برای سال 1402

نتیجه گیری

در این مقاله از آویژه سعی کردیم به موارد برنامه ریزی مناسب برای پشت کنکوری ها سال 1402 بپردازیم. کارشناسان با تجربه مرکز مشاوره آویژه آماده اند تا از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی شما را در گرفتن تصمیم برای انتخاب رشته یا پشت کنکور ماندن راهنمایی نمایند. با شماره گیری 09099071985 با مرکز مشاوره آویژه در ارتباط باشید و خود را از سردرگمی پشت کنکور ماندن رها سازید.

سوالات متداول

علامت سوالتعیین کردن هدف به افراد پشت کنکور سال 1402 چه کمکی می کند؟

تعیین کردن هدف توانایی این را دارد که به شما انگیزه مورد نیاز را برای رسیدن به موفقیت بدهد.

علامت سوالخلاصه نویسی چه کمکی به افراد پشت کنکور سال 1402 می کند؟

این روش به شما کمک می کند تا نکته های کلیدی و کلید واژه ها را به خاطر داشته باشد.

علامت سوالچرا افراد پشت کنکور سال 1402 باید در آزمون های آزمایشی شرکت کنند؟

تا استرس خودتان را برای شرکت در کنکور سراسری کاهش داده و مهارت تست زنی خود را افزایش دهید.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

کنکور 1402 برای پشت کنکوری ها چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه کنکور 1402 برای پشت کنکوری ها چگونه است؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژهبا تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1402/9/10

شنبه

1402/9/11

یکشنبه

1402/9/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید