تکنیک ضربدر منها چیست و اهمیت آن در آزمون کنکور

تکنیک ضربدر منها چیست و اهمیت آن در آزمون کنکور

بدلیل اینکه در در کنکور سراسری رقابت سنگین شده و سبب تبدیل آن به یک مسابقه بزرگ تبدیل شده است. همچنین کنکور سراسری موجب شده تا متقاضیان شرکت در این آزمون علاوه بر اینکه در مدیریت زمان و روی مطالب درسی تسلط داشته باشند، باید از تکنیک های مورد نیاز جهت افزایش راندمان شان سر جلسه کنکور استفاده کنند.

ممکن است برایتان پیش آمده باشد با اینکه درسی را خوب مطالعه کرده باشید ولی نتوانید در کنکور نمره خوبی را دریافت کنید. این مشکل ها به تکنیک های مطالعه بستگی دارد. تکنیک ضربدر منها نیز یکی از آن تکنیک ها می باشد که در این مقاله از آویژه آن را برای شما ارائه داده ایم.

منظور از تکنیک ضربدر منها چیست؟

یکی از تکنیک های کاهش اشتباهات در آزمون یا کنکور سراسری، تکنیک ضربدر و منها است.

از نظر میزان تسلط و آمادگی در پاسخ‌ گویی در آزمون، سه دسته سؤال وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

  • سوالاتی که به ‌خوبی می‌ توانید پاسخ دهید، یادگیری شما در آن‌ ها کامل است و به آسانی در زمان کم‌ تر یا پاسخ‌ گویی تست، به آن پاسخ می‌ دهید.
  • سوالاتی که در پاسخ‌ گویی به آن‌ ها بین گزینه ‌ها شک دارید و یادگیری شما نسبت به آ‌ن‌ها ناقص می باشد. برای این سؤالات به نشانه‌ ی شک‌ دار بودن، در کنار سؤال در دفترچه‌ ی سؤالات علامت ضربدر را قرار می‌ دهید. نیز در پایان وقت مجدداً سؤالات شک ‌دار را بررسی می ‌کنید.
    اگر توانستید به سوالاتی که به آن علامت ضربدر زده اید، پاسخ می‌ دهید در غیر این صورت کنار ضربدر، علامت منها در دفترچه‌ ی سؤالات قرار می‌ دهید. علامت منها نشانه ‌ی عدم پاسخ ‌گویی به سؤال می باشد. از طرفی موجب می‌ شود در پاسخ‌ نامه کم‌ تر اشتباه وارد کنید.
  • سوالاتی که کلا بلد نیستید. به این سؤالات علامت منها کنار آن سؤال قرار می‌ دهید. این کار نیز سبب کاهش اشتباهات می‌ شود.
  • تکنیک ضربدر و منها موجب می شود اشتباهات شما در آزمون و کنکور سراسری کاهش یابد. همچنین سبب آرامش شما در هنگام پاسخ ‌گویی به سؤالات، و در طبقه ‌بندی سؤالات به‌ نحو احسن، در گروه‌ های مختلف کمک می کند. همچنین تکنیک ضربدر منها سبب تنظیم و مدیریت زمان می‌ شود.

منظور از تکنیک ضربدر منها چیست؟

برای چه کسانی تکنیک ضربدر منها مناسب می باشد؟

تمامی شرکت‌ کنندگان آزمون‌ های آزمایشی و داوطلب ‌های کنکور سراسری توانایی این را دارند که تکنیک ضربدر منها جهت حل تست‌ ها استفاده نمایند. فقط نکته ‌ای که می بایست داوطلبان به آن توجه داشته باشند این است که باید جهت اجرای درست تکنیک ضربدر منها، به اندازه کافی تمرین کرده باشند.

اگرچه برای اولین بار و بدون تمرین روش ضربدر منها را سر جلسه آزمون و یا کنکور سراسری اجرا کنید، نباید توقع نتیجه بسیار عالی داشته باشید، زیرا احتمال دریافت نمره خوب، بدون تمرین در این تکنیک بسیار سخت می باشد.

زمان حل تست‌ های تمرینی، لازم است حداقل چندین بار این تکنیک را سنجش و تکمیلی در منزل تمرین کنید تا قلق‌ های آن را خوب بدست آورید. توصیه می‌ کنیم سر جلسه آزمون‌ های آزمایشی، چندین بار تکنیک ضربدر منها را در تست‌ زنی اجرا و امتحان نمایید.

پس از این که روی اجرای این روش به اندازه لازم تسلط پیدا کردید، می بایست نتیجه خوب از آن انتظار داشته باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تکنیک ضربدر منها را تمرین کنید

شما قادرید این تمرین را در برنامه روزانه مطالعات خود قرار دهید، بدون اینکه نیاز باشد که به سوال ها پاسخ دهید. هدف از تکنیک ضربدر منها این است که فقط با نوع سوالات آشنایی پیدا کنید و بتوانید سخت و آسان بودن آن‌ ها را از یکدیگر تشخیص دهید.

با این تکنیک هنگام برگزاری آزمون اصلی این کار برایتان بسیار آسان تر خواهد بود. با انجام روش ضربدر منها و ادغام آن با تکنیک زمان‌ های نقصانی از وقت کم آوردن پیشگیری می کنید و هم آرامش خاطر بیشتری می‌ گیرید.

توانایی نه گفتن در تکنیک ضربدر منها

از دیگر مزایای تمرین تکنیک ضربدر منها در آزمون ها و کنکور سراسری می توان به افزایش قدرت نه گفتن به سوالات وقت گیر اشاره نمود. قدرت نه گفتن به سوالات اینگونه می باشد که هیجانات خود را کنترل کنید و به آسانی از سوال هایی که نسبت به پاسخ آن ‌ها اطلاعی ندارید، گذر کنید.

سوال هایی که وقت زیادی را می گیرند را به آخر آزمون موکول کنید تا وقت خود را در صورتی که نتوانستید آن‌ ها را حل کنید، از دست نداده باشید. و در نتیجه مانع از سفید گذاشتن پاسخ نامه دروس می شود.

برای چه کسانی تکنیک ضربدر منها مناسب می باشد؟

تداوم در اجرای تکنیک‌های گوناگون تست ‌زنی

یاد گرفتن تکنیک های مختلف از جمله روش ضربدر منها در آزمون و یا کنکور سراسری،با اجرای مداوم و به مرور زمان انجام می ‌شود. به‌ خاطر داشته باشید که این تکنیک به شما کمک می‌ کند تا از زمان خود در آزمون و کنکور سراسری به مناسب ترین شکل ممکن استفاده نمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله از آویژه همه سعی مان را کردیم که روش استفاده از تکنیک ضربدر منها را جهت تست زدن به طور کامل برای شما آموزش دهیم. از این تکنیک جهت بهره بردن از مدیریت زمان در کنکور سراسری، حتماً از قبل در آزمون‌ های آزمایشی امتحان کنید.

با این کار هم احتمال پاسخ‌ های اشتباه و درصد های منفی را کاهش می‌ دهید و هم از کمبود زمان جلوگیری می‌ کنید. اگرچه نیاز دیدید که برای اجرای این تکنیک به کمک احتیاج دارید، با شماره گیری 9099071985 از مشاوره رایگان مرکز مشاوره آویژه استفاده کنید. آویژه پاسخگوی تمامی سوالات شما می باشد.

سوالات متداول

چند دسته سوال از نظر میزان تسلط و آمادگی در پاسخ‌ گویی در آزمون با تکنیک ضربدر منها وجود دارد؟

سه دسته سوال از نظر پاسخگویی با این تکنیک وجود دارد، سوالاتی که پاسخ آن را می دانید، سوالاتی که نسبت به پاسخ آن شک دارید و سوالاتی که پاسخ آن را نمی دانید.

اجرای تکنیک ضربدر منها مناسب چه کسانی است؟

تمامی شرکت‌ کنندگان آزمون‌های آزمایشی و داوطلب ‌های کنکور سراسری می توانند از این تکنیک استفاده کنند.

قدرت نه گفتن در تکنیک ضربر منها چه مزیتی دارد؟

باعث می شود هیجانات خود را کنترل کنید و به آسانی از سوال هایی که پاسخش را نمی دانید، گذر کنید.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

تکنیک ضربدر منها چیست و اهمیت آن در آزمون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1403/3/6

دوشنبه

1403/3/7

سه شنبه

1403/3/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید