آخرین خبر در مورد فراخوان مشمولین متولد 1380 خدمت سربازی

خدمت سربازی

فراخوان مشمولین متولد 1380 مانند سال های گذشته توسط سازمان نظام وظیفه عمومی کشور بر اساس اطلاعیه ای به مشمولان ابلاغ میگردد. اما در مورد فراخوان مشمولین متولد 1380 سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا اعلام کرده است که این متقاضیان میتوانند با توجه به قوانین و ضوابط سازمان نظام وظیفه درباره ی خدمت سربازی، برای تعیین تکلیف و اعزام به خدمت سربازی هر چه سریع تر اقدام کرده و باید از طریق یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی کارهای مربوط به خدمت وظیفه ی خود را انجام دهند.

این فراخوان نه تنها برای مشمولین متولدین سال 1380 بوده است. بلکه سازمان نظام وظیفه اعلام کرده است در این فراخوان تمام مشمولین غایب و غیر غایب متولد 1355 تا 1380 قادر خواهند بود که برای وضعیت خدمت سربازی خود به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنند. هم چنین افرادی که در دوره ی تحصیل خود ترک تحصیل داشته و یا درس خود را به اتمام رسانده و فارغ التحصیل شده اند میتوانند پس از آغاز سن 19 سالگی وضعیت خدمت سربازی خود را مشخص کنند. این افراد 6 ماه وقت دارند تا برای اعزام به خدمت سربازی تعیین تکلیف شوند.

اما آن دسته از افرادی که پس از رسیدن به سن مشمولیت قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسر کشور، حوزه های علمیه و سایر مراکز آموزشی را دارند باید پس از اعلام فراخوان مشمولین متولد 1380 باید برای دریافت معافیت های تحصیلی اقدامات و مراحل لازم را پشت سر بگذارند. اگر این افراد پس از اعلام فراخوان سازمان نظام وظیفه اقدامات لازم را انجام ندهند وارد غیبت سربازی شده و نمیتوانند برای ادامه تحصیل افدام کنند.

در بخشی از این اطلاعیه اعلام شده است که آن دسته از مشمولینی که از انواع معافیت های موقت کفالت یا معافیت های پزشکی بهره مند بوده اند میتوانند پس از پایان یافتن معافیت خود، برای رسیدگی مجدد و بررسی شرایط آنان به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کرده و برای تمدید معافیت یا وشعیت نظام وظیفه ی خود تعیین تکلیف شوند. این افراد پس از اتمام معافیت باید برای گذراندن دوره ی خدمت ضرورت سربازی به پادگان های نظامی اعزام شوند.

مشمولین باید بر اساس قانون و در شروع سن مشمولیت برای اعزام به خدمت آماده باشند. پس از فراخوان سازمان نظام وظیفه نیز مراحل خدمت سربازی را طی کنند. آن دسته از افرادی که اقدامات لازم را انجام ندهند به عنوان مشمول غایب شناخته شده و بر اساس ماده قانون 58 اضافه خدمت دریافت خواهند کرد.


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

بیشتر بخوانید:چه کسانی مشمولین خدمت سربازی هستند ؟


درست است که مشکلات فراخوان مشمولینرا می شود با کارشناسان مجرب در میان گذاشت. اما دریافت مشاوره در مورد برخی از مشکلات حوزه اعزام به خدمت سربازیبسیار ضروری تر است و یافتن راه حل برای آنها نیاز به خدمات حرفه ای تری دارد. هنگامی که حس کردید در مورد مسائل فراخوان مشمولین متولد 1380به کمک نیاز دارید حتما مشاورانی را انتخاب کنید که دانش، مهارت، صلاحیت علمی و حرفه ای کافی برای حل مشکل شما را داشته باشند. کارشناسان مرکز مشاوره آویژه نیز تلاش می کنند تا با توجه به موقعیت و مشکلات شما در زمینه اعزام به خدمت سربازیاولا برآوردی واقعی از نیازها و مشکلات شما داشته باشند و دوماً شما را با بهترین راه و روش به نتیجه دلخواه شما برسانند.

زمانی که شما در مسائل مربوط به اعزام به خدمت سربازیبه مشکل برمیخورید هدف ما تعیین تکلیف و تحمیل کردن یک راه حل خاص به شما نیست بلکه هدف ما در مرکز مشاوره آویژه این است که شما را در زمینه ای که به دردسر افتاده اید آموزش دهند و راهنمایی کنند. از نظر ما بهترین راهکارها زمانی بدست می آید که مراجعان بتوانند اطلاعات جامعی در مورد مشکل خود بدست آورند. در این حین آنها می توانند دید جامع تری از مشکلات خود بدست آورند و در نتیجه تصمیم آنها از روی آمادگی خواهد بود. سخن آخر اینکه ما در سایت خود سعی کرده ایم اطلاعات مفیدی در مورد مشکلات شما گردآوری کنیم. شما می توانید آنها را جهت آگاهی بیشتر مطالعه کنید.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفهآویژه:

کسری خدمت:در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید ازکسری خدمتاستفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازیمی توانند با داشتن شرایط ازانواع کسری خدمتاستفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی:معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه:

افراد مشمولی که می خواهند برای دریافتامریه خدمت سربازیاقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی بایدرشته تحصیلیتان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد.مقطع تحصیلیفرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.

 • اعزام به خدمت:

هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمولقانون خدمت وظیفهقرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت ازانواع معافیت هاوکسری های خدمت سربازیاستفاده می نمایند.

 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی:

طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا کهقوانین وظیفه عمومیدائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.

 • خروج از کشور:

افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.

 • مشمولین خدمت:

افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی ازغیبت موجهاستفاده نماید.

 • توجیه غیبت:

در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواستتمدید و یا تعجیل خدمترا دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد،فرار از خدمتمحسوب می شود.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

آخرین خبر در مورد فراخوان مشمولین متولد 1380 خدمت سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1402/12/11

شنبه

1402/12/12

یکشنبه

1402/12/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید