آخرین مهلت تمدید درخواست قانون جریمه مشمولان غایب خدمت سربازی

خدمت سربازی

تمدید درخواست قانون جریمه مشمولان غایب برای آن دسته از متقاضیانی که مشمول این طرح میشوند تا 31 فروردین ماه ادامه خواهد داشت. مشمولین غایبی که در سن مشمولیت برای رفتن و اعزام به خدمت سربازی اقدامی نکرده اند هرساله داوطلب این طرح خواهند بود. سازمان نظام وظیفه عمومی کشور با تصویب طرح جریمه غایبین و تمدید درخواست قانون جریمه مشمولان غایب فرصتی برای جوانان ایجاد کرده است تا پس از 8 سال غیبت غیر موجه بتوانند خدمت سربازی خود را با پرداخت جریمه خریداری کرده و کارت معافیت دریافت کنند.

برای پرداخت جریمه غیبت سربازی، مشمولین باید شرایط خاصی داشته باشند. این شرایط شامل غیبت برای مشمولین غایب از بدو ورود به سن مشمولیت، برای دانشجویان انصرافی از تاریخ انصراف آن ها، برای سربازان فراری از آخرین فرارشان از خدمت و برای دانشجویان اخراجی نیز از تاریخ اخراجشان محاسبه میشود. مشمولین باید دقت داشته باشند که جریمه ی خدمت سربازی با مدرک تحصیلی آنان ارتباط مستقیم دارد. هر چه مشمولین مدرک تحصیلی بالاتری داشته باشند باید میزان جریمه ی بیشتری را به سازمان نظام وظیفه بپردازند.

لیست جریمه های پرداختی مشمولین بر اساس جدیدترین اطلاعیه سازمان نظام وظیفه و ستاد نیروهای مسلح بر اساس زیر میباشد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

جریمه مشمولین غایبت خدمت وظیفه

 • مشمول با مدرک تحصیلی زیر دیپلم: جریمه ی 10 میلیون تومانی
 • مشمول با مدرک تحصیلی دیپلم: جریمه ی 15 میلیون تومانی
 • مشمول با مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا کاردانی: جریمه ی 20 میلیون تومانی
 • مشمول با مذرک تحصیلی لیسانس و کارشناسی: جریمه ی 25 میلیون تومانی
 • مشمول با مدرک تحصیلی فوق لیسانس و کارشناسی ارشد: جریمه ی 30 میلیون تومانی
 • مشمول با مدرک تحصیلی دکتری غیر پزشکی: جریمه ی 40 میلیون تومانی
 • مشمول با مدرک تحصیلی پزشکی: جریمه ی 35 میلیون تومانی
 • مشمول با مدرک تحصیلی دکتری تخصصی پزشکی: جریمه ی 50 میلیون تومانی

مشمولین متقاضی میتوانند با بررسی شرایط و آماده کردن مدارک خود برای شرکت در این طرح آماده شده و درخواست خود را ثبت کنند. کسانی که نا آخر اسفند ماه سال 97 غیبتشان به 8 سال رسیده است میتوانند در تمدید درخواست قانون جریمه مشمولان غایب شرکت کنند. این داوطلبان تا آخر فروردین ماه 98 میتوانند جریمه ی نقدی مشخص شده را پرداخت کرده و کارت معافیت سربازی خود را بگیرند. اگرچه این قانون بر اساس گفته ی مسئولین ستاد نیروهای مسلح در سال 98 اجرا نخواهد شد. اما امید است که دولت و مجلس بار دیگر این قانون را تایید کرده و سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مقررات جدیدی برای جریمه مشمولین غایب وضع کنند.


بیشتر بخوانید:معافیت موارد خاص خدمت سربازی شامل چه مواردی است؟


اطلاعات در مورد تمدید درخواست قانون جریمه مشمولان غایبمیان جایی که هستیم و جایی که می خواهیم با آنجا برویم مانند یک پل عمل می کند و ما را به اهداف خود نزدیک تر می کند. اگر ما اطلاعات جامعی در حیطه نظام وظیفهداشته باشیم قطعاً می توانیم کارهایی را که انجام می دهیم به طرز موثری کارایی آن را افزایش دهیم. اگر ما بتوانیم تصمیمات درستی در حیطه تمدید درخواست قانون جریمه مشمولان غایببگیریم. مطمئناً زمان و تلاش لازم برای دسیابی به اهداف خود را به طور چشمگیری کاهش خواهیم داد.

وقتی شما می خواهید تصمیماتی بگیرید باید به آن به عنوان یک نقشه نگاه کنید و ملاحظه کنید که چه مقدار در رسیدن به هدف خود موفق بوده اید. برای گرفتن تصمیمات صحیح در حیطه نظام وظیفه باید شما بدانید که در حال حاضر انجام چه کارهای ضروری است و باید اولویت داشته باشید. بدین منظور مرکز مشاوره آویژه با داشتن کارشناسان محبوب در نظام وظیفهسعی کرده است که اصطلاحات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار دهد. در گردآوری این مطالب سعی شده است که نیازهای شما در نظر گرفته شود و شما با مطالعه آنها بتوانید به پاسخ پرسش های خود برسید.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفهآویژه:

کسری خدمت:در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید ازکسری خدمتاستفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازیمی توانند با داشتن شرایط ازانواع کسری خدمتاستفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی:معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه:

افراد مشمولی که می خواهند برای دریافتامریه خدمت سربازیاقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی بایدرشته تحصیلیتان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد.مقطع تحصیلیفرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.

 • اعزام به خدمت:

هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمولقانون خدمت وظیفهقرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت ازانواع معافیت هاوکسری های خدمت سربازیاستفاده می نمایند.

 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی:

طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا کهقوانین وظیفه عمومیدائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.

 • خروج از کشور:

افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.

 • مشمولین خدمت:

افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی ازغیبت موجهاستفاده نماید.

 • توجیه غیبت:

در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواستتمدید و یا تعجیل خدمترا دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد،فرار از خدمتمحسوب می شود.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

آخرین مهلت تمدید درخواست قانون جریمه مشمولان غایب خدمت سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/1

شنبه

1403/4/2

یکشنبه

1403/4/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید