امریه رشته شیمی + شرایط، مراحل و حقوق + سازمان های امریه گیر

امریه رشته شیمی

پذیرش در امریه رشته شیمی فرصت فوق العاده ای برای فارغ التحصیلان رشته های شیمی که مشمول خدمت سربازی هستند، می باشد.

مشمولان خدمت سربازی بر اساس رشته تحصیلی و معدل دوران تحصیل خود در طرح امریه شیمی، ثبت نام می کنند. در حال حاضر، مشمولان زیادی در ایران متقاضی پذیرش امریه شیمی در شرکت های مرتبط هستند تا دوران خدمت نظام وظیفه خود را در ارگان های دولتی بگذرانند.

🟢 مشمولان خدمت سربازی که تمامی شرایط امریه رشته شیمی را دارند، می توانند در طرح امریه ارگان های دولتی ثبت نام کنند.

🟢 مشمولان خدمت سربازی، شش ماه قبل از اعزام به خدمت سربازی بایستی در طرح امریه رشته مهندسی شیمی، نام نویسی نمایند. مدت زمان بررسی پذیرش امریه در هر ارگان، زمان بر می باشد. پس از بررسی های لازم، نتیجه ابلاغ می شود.

از این رو، پذیرفته شدگان بعد از گذراندن دو ماه خدمت آموزشی به ارگان مربوطه ملحق می شوند تا دوران خدمت امریه خود را به سرانجام برسانند. جهت آشنایی با رشته های شیمی برای امریه سربازی و ارگان های مربوطه با ما در ادامه مقاله آویژه، همراه باشید.

پذیرش امریه برای فارغ التحصیلان دانشگاهی، شرایط خوبی است تا به صورت کارمندی و اداری، خدمت خود را سپری نمایند. گذراندن سربازی به صورت امریه در ارگان های دولتی به تجربه کاری فارغ التحصیلان دانشگاهی اضافه می کند. در این مقاله راجع به موضوعات زیر صحبت شده است:

⭕ شرایط امریه رشته شیمی

⭕ شرایط تسهیل کننده برای دریافت امریه رشته شیمی

⭕ جذب سرباز امریه رشته شیمی در شرکت های دانش بنیان

⭕ جذب سرباز امریه رشته شیمی در شرکت های پتروشیمی

جذب سرباز امریه رشته شیمی در وزارت نیرو

⭕ جذب سرباز امریه رشته شیمی در وزارت نفت

⭕ مدارک مورد نیاز در ثبت نام امریه رشته مهندسی شیمی

⭕ مراحل اقدام جهت دریافت امریه

⭕ مزایای و معایب امریه رشته شیمی

⭕ حقوق امریه رشته شیمی در ارگان های مختلف

سازمان های امریه گیر

شرایط امریه رشته شیمی

فارغ التحصیلان رشته های مهندسی شیمی، شیمی کاربردی و شیمی محض که دارای حداقل مدرک کارشناسی می باشند، می توانند دوره خدمت سربازی خود را در سازمان های امریه گیر در رشته شیمی اعم از شرکت های دانش بنیان، شرکت های پتروشیمی، وزارت نفت و وزارت نیرو به صورت امریه بگذرانند. شرایط امریه رشته شیمیبه شرح زیر می باشد:

1متقاضیان امریه رشته شیمی نباید دارای غیبت از خدمت سربازی باشند.
2ثبت نام امریه در سازمان های امریه گیر در رشته شیمی با حداقل مدرک کارشناسی انجام می شود. از این رو، پذیرش در امریه سربازی رشته شیمی با مدرک کاردانی ممکن نیست. برخی از ارگان ها تنها با مدرک کارشناسی ارشد، سرباز امریه جذب می کنند.
3ساعت کار سربازان امریه رشته شیمی همانند سایر کارمندان همان ارگان می باشد. به عبارتی، نحوه فعالیت سربازان امریه شیمی همانند کارمندان اداری است.
4عمدتا، محل خدمت سربازان امریه در مناطق محروم و مناطق کم برخوردار کشور می باشد.
5در صورت پذیرش امریه رشته شیمی نیازی به پوشیدن لباس مخصوص سربازی نیست.
6گذراندن دوران خدمت سربازی به صورت امریه به عنوان سابقه کار هم محسوب می شود. از این رو، سربازان امریه می توانند پس از اتمام دوران خدمت، با سابقه کاری دو ساله و تجربه کاری کسب شده، برای استخدام در ارگان های دولتی اقدام کنند.
7برای ثبت نام امریه رشته های شیمی اعم از مهندسی شیمی، شیمی کاربردی و شیمی محض در شرکت های دانش بنیان، شرکت های پتروشیمی، وزارت نفت و وزارت نیرو بایستی به سامانه امریه ارگان مربوطه مراجعه کنید. ناگفته نماند که ثبت نام در امریه به معنای پذیرش نهایی در طرح امریه نیست.

شرایط تسهیل کننده برای دریافت امریه رشته شیمی

1داشتن پایان نامه یا تحقیقی در زمینه های مرتبط
2اعتبار دانشگاه محل تحصیل
3مدرک تحصیلی و معدل دوره تحصیل فارغ التحصیلان
4متاهل بودن
5معاف از رزم بودن
6ایثارگری پدر
7تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بودن
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

جذب سرباز امریه رشته شیمی در شرکت های دانش بنیان

یکی از سازمان های امریه گیر در رشته شیمی، شرکت های دانش بنیان هستند. فارغ التحصیلان رشته های شیمی اعم از مهندسی شیمی، شیمی کاربردی و شیمی محض می توانند در طرح امریه شرکت های دانش بنیان ثبت نام کنند.

شروط جذب سرباز امریه رشته شیمی در شرکت های دانش بنیان به شرح زیر است:

🟪1- داشتن مدرک تحصیلی معتبر و مورد تایید وزارت علوم در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مهندسی شیمی، شیمی محض و شیمی کاربردی الزامی می باشد.

🟪2- برخی از شرکت های دانش بنیان، شرایط سخت تری را برای جذب امریه رشته شیمی، وضع کرده اند. برای مثال، معدل دوران تحصیل دانشگاهی متقاضیان بایستی بالای 17 باشد یا آن ها بایستی از دانشگاه های برتر داخلی فارغ التحصیل شده باشند. به عبارتی، می توان گفت که تنها داشتن مدرک تحصیلی رشته شیمی برای پذیرش امریه کافی نیست.

🟪3- وظایف سربازان امریه رشته شیمی در شرکت های دانش بنیان به صورت پروژه محور می باشد. طرح های هر شرکت دانش بنیان منحصر به فرد است. سربازان امریه شرکت های دانش بنیان در بخش های آزمایشگاه های سنتز و کنترل کیفیت خط تولید، پروژه ها را پیش می برند. از این رو، متقاضیان امریه در رشته شیمی بایستی به فعالیت های آزمایشگاهی تسلط داشته باشند.

شرایط امریه رشته شیمی

جذب سرباز امریه رشته شیمی در شرکت های پتروشیمی

یکی دیگر از سازمان های امریه گیر در رشته شیمی، شرکت های پتروشیمی هستند. شرکت های پتروشیمی جزو پرطرفدارترین ارگان های دولتی بین فارغ التحصیلان رشته های شیمی می باشند. شروط جذب سرباز امریه رشته شیمی در شرکت های پتروشیمی به شرح زیر می باشد:

🟦1- معدل و دانشگاه محل تحصیل متقاضیان امریه رشته شیمی در شرکت های پتروشیمی اهمیت بالایی دارد. اکثر شرکت های پتروشیمی به دنبال جذب فارغ التحصیلان رشته های شیمی با حداقل مدرک کارشناسی با معدل بالای 17 هستند.

🟦2- فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر در اولویت پذیرش امریه رشته شیمی در شرکت های پتروشیمی می باشند. داشتن تجربه و سابقه کاری مرتبط در جذب امریه شرکت های پتروشیمی تاثیر بالایی دارد.

🟦3- طول دوره خدمت امریه شیمی در شرکت های پتروشیمی معادل 24 ماه است. متقاضیان پذیرش امریه نمی توانند از کسری خدمت بهره مند شوند. در نظر داشته باشید که پذیرش امریه، تضمینی برای استخدام شدن در شرکت های پتروشیمی نیست!

4- حقوق و مزایای سربازان امریه شرکت های پتروشیمی همانند حقوق سربازان عادی می باشد. البته، ممکن است شرکت های پتروشیمی، مبلغی را به حقوق و مزایای سربازان امریه خود اضافه کنند.

جذب سرباز امریه رشته شیمی در وزارت نیرو

پذیرش در امریه سربازی رشته شیمی در وزارت نیرو با هدف آبرسانی به مناطق محروم، برق رسانی به مناطق محروم، تولید برق و مدیریت مصرف صورت می گیرد.

موقعیت های شغلی امریه رشته شیمی در وزارت نیرو شامل فعالیت در شرکت های آب و فاضلاب، توانیر، شرکت های تولید نیروی برق حرارتی، ساتکاب و شرکت های مدیریت منابع آب می شود. شروط جذب سرباز امریه وزارت نیرو به شرح زیر می باشد:

🟩1- پذیرش در امریه سربازی رشته شیمی به دانشگاه محل تحصیل فارغ التحصیلان بستگی دارد. پذیرش فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر ایرانی اعم از دانشگاه تهران، شهید بهشتی و صنعتی شریف در اولویت وزارت نیرو می باشد. حداقل معدل فارغ التحصیلان با مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، به ترتیب معادل 14، 15 و 16 است. حداقل معدل برای فارغ التحصیلان سایر دانشگاه های ایران بالاتر از موارد فوق می باشد.

🟩2- داشتن پایان نامه ای در حوزه فعالیت های وزارت نیرو یا تحقیقی در این زمینه، احتمال پذیرش در امریه سربازی رشته شیمی در شرکت های زیر نظر وزارت نیرو را افزایش می دهد.

جذب سرباز امریه رشته شیمی در وزارت نفت

بیشترین سهمیه امریه رشته شیمی مربوط به شرکت های زیر نظر وزارت نفت می باشد. بخش اعظمی از فعالیت های وزارت نفت مربوط به رشته های شیمی است. شروط جذب سرباز امریه وزارت نفت به شرح زیر می باشد:

🟦1- اولویت پذیرش در امریه سربازی رشته شیمی در وزارت نفت بر اساس دانشگاه محل تحصیل، رتبه و معدل دوره تحصیل متقاضی می باشد. حداقل معدل دوره تحصیل متقاضی برای پذیرش امریه شیمی در وزارت نفت معادل 18 است. متقاضیانی که دارای سوابق عملی خوبی هستند، شانس بیشتری در جذب امریه رشته های شیمی در شرکت های تحت نظر وزارت نفت را دارند.

🟦2- متقاضیان امریه شیمی در وزارت نفت بایستی حداقل مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند. از این رو، متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی و پایین تر هستند، شانسی در پذیرش امریه شیمی وزارت نفت را ندارند.

🟦3- محل خدمت سربازان امریه رشته شیمی وزارت نفت توسط شرکت های زیر ربط، مشخص می شود. پس از تعیین محل خدمت، امکان جابه جایی سربازان امریه در وزارت نفت وجود ندارد.

جذب سرباز امریه رشته شیمی در وزارت نیرو

مدارک مورد نیاز در ثبت نام امریه رشته مهندسی شیمی

در هنگام ثبت نام در امریه رشته شیمی هر ارگان، متقاضیان بایستی مدارکی را بارگذاری کنند. مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام امریه شامل مدارک هویتی، مدارک تحصیلی و اطلاعاتی اعم از آدرس محل سکونت و شماره تماس می شود. متقاضیان در هنگام دریافت امریه رشته های شیمی بایستی مدارک زیر را همراه داشته باشند:

1داشتن تاییدیه گزینش
2تعیین شدن محل خدمت
3ارائه مدرک تحصیلی درخواست شده
4تهیه کپی شناسنامه و کارت ملی
5ارائه برگه اعزام به خدمت
6ثبت نشانی پستی و اطلاعات تکمیلی
7عکس پرسنلی 4×3 رنگی زمینه سفید تمام رخ

مراحل اقدام جهت دریافت امریه

🟥1- بررسی شرایط دریافت امریه رشته شیمی در ارگان مربوطه: برخی از سازمان های امریه گیر در رشته شیمی از متقاضیانی که مدرک کارشناسی ارشد و دکتری دارند، استقبال می کنند. از این رو، بررسی شرایط ارگان مربوطه اهمیت بالایی دارد.

🟥2- ثبت نام در زمان اعلام شده توسط ارگان مربوطه: متقاضیان بایستی دفترچه اعزام به خدمت را پست کنند و از زمان اعزام خود مطمئن شوند. توصیه می شود 2 الی 3 ماه قبل از تاریخ اعزام، در امریه رشته شیمی ثبت نام کنید. برای ثبت نام در امریه بایستی تمامی مدارک فوق را تهیه نمایید.

🟥3- بررسی جواب امریه با کد پیگیری و کد ملی: انتشار جواب امریه رشته شیمی در سایت ارگان مربوطه، بین 15 روز تا چندین ماه زمان می برد. متقاضیان می توانند با کد پیگری و کد ملی، پذیرش یا عدم پذیرش درخواست خود را بررسی کنند.

مزایای و معایب امریه رشته شیمی

مزایای جذب نیروی امریه سربازی رشته شیمی

1در صورت پذیرش امریه رشته شیمی نیازی به پوشیدن لباس مخصوص سربازی نیست.
2سربازان با گذراندن دوران خدمت در ارگان های دولتی مشمول حقوق امریه این ارگان می شوند.
3فعالیت سربازان به صورت کارمندی و اداری می باشد.
4امریه وزارت نفت جزو سوابق کاری سربازان محسوب می شود. از این رو، احتمال استخدام این سربازان در ارگانی که خدمت کرده اند، بالا می رود.

معایب جذب نیروی امریه سربازی رشته شیمی

1با اخذ امریه رشته شیمی، خدمت سربازی 24 ماه خواهد بود که 3 ماه بیشتر از سربازی در یگان های عادی نظامی می باشد.
2پذیرش امریه رشته شیمی، صرفا برای گذراندن طرح خدمت نظام می باشد. از این رو، ارگان های دولتی هیچ تعهدی نسبت به استخدام سربازانی که در این ارگان خدمت کرده اند، ندارند!
3محل خدمت امریه رشته شیمی به ارگان های دولتی بستگی دارد. گاها، محل خدمت امریه رشته های شیمی در مناطق عملیاتی محروم و مناطق بد آب و هوایی کشور می باشد.

حقوق امریه رشته شیمی در ارگان های مختلف

حقوق امریه سربازی هر ارگانی به صورت سالیانه تعیین و اعلام می شود. حقوق سربازان امریه رشته شیمی هر ساله توسط ارگان های مربوطه، اعلام می گردد.

حقوق سربازان امریه ارگان های مربوطه با توجه به وضعیت تاهل آن ها، داشتن فرزند، مدرک تحصیلی، درجه نظامی و نزدیک بودن یا دور بودن از محل خدمت سربازی محاسبه می شود.

تاثیر هر کدام از عوامل فوق بر میزان حقوق سربازان امریه رشته های شیمی متفاوت می باشد. برای مثال، سربازانی که دارای فرزند هستند، حقوق بیشتری نسبت به سربازانی که مجرد هستند، دریافت می کنند.

در هر سازمانی، حقوق سربازان امریه با یکدیگر برابر و یکسان نیست! برخی گمان می کنند که حقوق امریه سربازان بایستی برابر حقوق کارمندان هر ارگان باشد. حقوق سربازان امریه کمی بیشتر از حقوق سربازان عادی می باشد.

سخنی از مشاوران آویژه

امریه رشته شیمی، یکی از طرح های جذاب برای مشمولان خدمت سربازی می باشد. شرایط امریه سربازی در هر ارگان، متفاوت است. واجدین شرایط می‌توانند با داشتن مدارک لازم، دوران خدمت خود را در ارگان های دولتی سپری کنند. متقاضیان این امریه برای ثبت نام بایستی شرایط ارگان مربوطه را بررسی کرده و بعد برای ثبت و ارسال درخواست وارد سامانه شوند. پس از پذیرش، مشمولان باید دوره آموزشی خود را بدون غیبت بگذرانند تا بتوانند دوران خدمت دو ساله خود را در ارگان مربوطه را سپری کنند.

سوالات متداول

1- کدام یک از رشته های شیمی برای امریه سربازی می توانند درخواست خود را ثبت کنند؟

رشته های شیمی برای امریه سربازی شامل رشته های مهندسی شیمی، شیمی کاربردی و شیمی محض می شود. از این رو، فارغ التحصیلان رشته های فوق می توانند در امریه رشته شیمی شرکت کنند.

2- سازمان های امریه گیر در رشته شیمی کدام اند؟

سازمان های امریه گیر در رشته شیمی شامل شرکت های دانش بنیان، شرکت های پتروشیمی و شرکت های تحت نظر وزارت نفت و وزارت نیرو می شوند. قبل از ثبت نام در طرح امریه هر ارگان، توصیه می شود شرایط آن را بررسی نمایید.

3- حقوق امریه رشته شیمی در هر ارگان چقدر است؟

حقوق امریه سربازی هر ارگانی به صورت سالیانه تعیین و اعلام می شود. حقوق سربازان امریه رشته شیمی هر ساله توسط ارگان های مربوطه، اعلام می گردد. در هر سازمانی، حقوق سربازان امریه با یکدیگر برابر و یکسان نیست! حقوق سربازان امریه کمی بیشتر از حقوق سربازان عادی است.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

امریه رشته شیمی + شرایط، مراحل و حقوق + سازمان های امریه گیر

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/29

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید