امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | شرایط و مدارک لازم برای داوطلبین

امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چه شرایطی دارد؟

قصد داریم در این مقاله در مورد امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با خوانندگان عزیز صحبت کنیم. امریه خدمت سربازی یکی از مزایای مهم سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا میباشد که در اختیار مشمولین قرار میگیرد.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یکی از وزارتحانه های دولتی به حساب میاید، که هر ساله از مشمولین زیادی دعوت به همکاری میکند. این وزارتخانه ی مهم که وظیفه ی محدود کردن رسانه ها به محتواهای غیر اسلامی را دارد. تلاش میکند تا در رسانه های ملی از تبلیغات فرهنگ های بیگانه در جمهوری اسلامی ایران جلوگیری بشود. این وزارتخانه در حدود چهل سال است که مشغول فعالیت بوده و کارمندان زیادی در آن مشغول فعالیت هستند.

امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مشمولین فرصت میدهد که در این وزارتخانه مشغول به کار شده و دوره ی خدمت سربازی نظام وظیفه ی خود را در این سازمان بگذرانند. البته میدانید که امریه خدمت نظام وظیفه سربازی نهاد ها و سازمان های زیادی را در برمیگیرد. هر ساله سازمان نظام وظیفه ی عمومی موظف است یه دستور مقام معظم رهبری، تعداد مشخصی از سربازان خود را به ارگان ها و سازمان های دولتی معرفی کند. تا این سازمان ها مشمولین را در پست های مختلف به خدمت بگیرند. پس جوانان به جای رفتن به خدمت سربازی و انجام فعالیت های نظامی در پادگان ها میتوانند در ارگان های دولتی مشغول به کار شوند.

شرایط امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چیست؟

شرایط امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جوانان معرفی میشود تا با این شرایط و ضوابط آشنا شوند. این آشنایی و کسب اطلاعات به متقاضیان کمک میکند تا از شرایط و قوانین دریافت امریه برای هر ارگان دولتی به صورت عمومی و اختصاصی معرفی میشود. که بر اساس این شرایط تعریف شده جذب نیرو انجام خواهد شد. پس قبل از اقدام برای دریافت امریه سربازی با شرایط سازمان مربوطه آشنا شوید.

شرایط و ضوابط دریافت امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 1. اعتقاد و ایمان داشتن کامل به دین اسلام
 2. اعتقاد به ولایت فقیه و رهبر معظم انقلاب اسلامی
 3. نداشتن هیچ گونه سو سابقه ی کیفری و جرائم ویژه
 4. داشتن تابیعیت های ایرانی
 5. نداشتن هیچ گونه غیبت سربازی
 6. داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی معتبر
 7. عضو نبودن در هیچ یک از سازمان های غیر قانونی
 8. داشتن سابقه ی کار مرتبط
 9. داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با درخواست سازمان مربوطه
 10. و شرایط عمومی دیگر

این مجموعه قوانین، بخشی از شرایط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد میباشد. که جوانان در وهله ی اول باید از آن ها برخوردار باشند. اگر هر یک از متقاضیان از این شرایط بهره مند باشند می توانند برای دریافت امریه وزارت فرهنگ و ارشاد سریعا اقدام کنند. اما در نظر داشته باشید که این شرایط اگرچه مهم است. اما بخشی از ضوابطی است که ارگان مربوطه برای مشمولین در نظر گرفته است. در بخش بعد پس از بررسی این شرایط عمومی، مشمولین باید شرایط اختصاصی دیگری را نیز داشته باشند تا این وزارتخانه این جوانان را به خدمت بگیرد. در ادامه ی مقاله این شرایط و مراحل را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

چگونه امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بگیریم؟

لیست سازمان ها و ارگانهای امریه گیر خدمت سربازی

در لیست زیر به برخی از سازمان های امریه گیر اشاره شده است. برای آگاهی بیشتر در مورد هر سازمان بر روی لینک مربوطه در جدول لطفا کلیک کنید.

سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیرسازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر
امریه وزارت نیروامریه سرباز معلم
امریه نیروهای مسلحامریه وزارت نیرو
امریه سازمان انرژی اتمیامریه بنیاد شهید و امور ایثارگران
امریه وزارت دفاعامریه وزارت بهداشت
امریه شرکت های دانش بنیانامریه وزارت صنعت، معدن، تجارت
امریه وزارت نفت و شرکت گازامریه جهاد کشاورزی
امریه وزارت راه و شهرسازیامریه سازمان ملی استاندارد
امریه قوه قضاییهامریه اداره اوقاف
امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامیامریه وزارت علوم و تحقیقات
امریه سربازی اداره برقاامریه سازمان بهزیستی
امریه کمیته امداد امام خمینیامریه وزارت اقتصاد و دارایی
امریه وزارت ورزش و جوانانامریه استانداری ها
امریه نهاد ریاست جمهوریامریه سربازی شهرداری ها

مدارک لازم برای دریافت امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مدارک امریه وزارت فرهنگ و ارشاد نیز مانند شرایط این سازمان دارای ویژگی هایی است که مشمولین باید به آن دقت کافی داشته باشند. زیرا بر اساس همین مدارک و مستندات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کشور جوانان را مورد گزینش قرار داده و از میان آن ها تعداد زیادی سرباز امریه جذب خواهد کرد. پس قبل از ثبت درخواست برای دریافت امریه در سازمان مربوطه، از مدارک امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطلع شوید تا هنگام ثبت نام برای دریافت امریه در این سازمان با مشکل مواجه نشوید.

مدارک لازم جهت دریافت امریه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 1. اصل شناسنامه مشمول
 2. تصویر تمام صفحات شناسنامه مشمول در صورت متاهل بودن یا داشتن توضیحات
 3. اصل کارت ملی مشمول
 4. تصویر کارت ملی
 5. اصل مدرک تحصیلی دانشگاهی مشمول
 6. کپی گواهی پایان دوره تحصیلات دانشگاهی
 7. کارت سبز مشمول برای اعزام به خدمت سربازی
 8. فرم مشخصات اولیه مشمول
 9. رزومه ی کاری در صورت داشتن سابقه ی کاری قبلی
 10. برگه معرفی نامه از سازمان بهزیستی در صورت عضویت در این سازمان
 11. برگه معرفی نامه از کمیته امداد امام خمینی برای اعضای این سازمان
 12. برگه معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران در صورت عضویت
 13. کپی شناسنامه همسر مشمولان متاهل
 14. کپی شناسنامه فرزندان مشمولین
 15. داشتن معرفی نامه برای اعضای استعداد درخشان و نخبگان
 16. معرفی نامه قاریان و حافظان قرآن
 17. و بسیاری مدارک دیگر

شما عزیزان میتوانید پس از بررسی این مدارک و کسب اطلاعات در موردشان، این مدارک را تهیه کرده و در موعد مقرر به سازمان مربوطه تحویل دهید. متقاضیان گرامی هم چنین میتوانند برای دریافت راهنمایی های بیشتر در زمینه ی دریافت امریه سازمان های دولتی از مرکز مشاوره آویژه کمک گرفته و سوالات خود را با مشاورین این مرکز درمیان بگذارند.

پذیرش امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چه مراحلی دارد؟

مراحل پذیرش امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدامات ساده ای نیست. این سازمان با توجه به مقررات و قوانین خود سربازان متقاضی امریه را جذب خواهد کرد. به همین منظور همه سازمان ها و نهادهای دولتی برای پذیرش سربازان امریه مراحلی را در نظر گرفته که متقاضیان باید بر اساس آن اقدامات لازم را انجام دهند. مراحل پذیرش امریه وزارت فرهنگ و ارشاد مانند سایر ارگان ها هر سال تعداد زیادی از سربازان متقاضی را با توجه به شرایطشان در بخش گزینش مورد ارزیابی قرار میدهد.

به همین دلیل مشمولان باید توجه داشته باشند که برای دریافت امریه باید تمام مراحل اقدام را در نظر داشته باشند. شرایط عمومی گفته شده در بالا همانظور که توضیح داده شد در تمام سازمان ها یکسان بوده و مشمولان باید از آن تبعیت کنند. اما بخشی از شرایط دیگر وجود دارند که مشمولان بر اساس آن ها خواهند توانست از امریه های سربازی نظام وظیفه استفاده کنند. قسمتی از این شرایط شامل موارد زیر میباشد که با هم مرور خواهیم کرد. آن ها را با دقت خوانده و چنانچه از یکی از این شرایط بهره مند میباشید سریعا برای دریافت امریه های خدمت سربازی اقدام کنید.

شرایط دریافت امریه سربازی

 • متاهل بودن مشمولین
 • عضو بودن در یکی از خانواده های جانبازان، آزادگان و ایثارگران
 • عضو بودن در کمیته ی امداد امام خمینی
 • داشتن کارت عضویت سازمان بهزیستی کشور
 • داشتن فرزند
 • سرپرست خانوار بودن
 • بهره مند بودن از معافیت های خدمات رزمی
 • داشتن مدارک تحصیلی دانشگاهی

اگر هر یک از این شرایط گفته شده در بالا را دارا هستید میتوانید همین الان برای ثبت نام امریه خدمت سربازی در ارگان ها و نهادهای دولتی اقدام کنید. فقط این نکته را نیز در نظر داشته باشید که این مراحل را باید 3 ماه قبل از اعزام به خدمت پیگیری کنید. تا بتوانید از مزایای دریافت امریه بهره مند شوید.

نظام وظیفه

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ثبت نام امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چگونه است و چه میزان سهمیه دارد؟

ثبت نام امریه وزارت فرهنگ و ارشاد و مراحل اقدام برای گرفتن امریه در این سازمان باید از 2 یا 3 ماه قبل از اعزام انجام شود. ثبت نام امریه وزارت فرهنگ و ارشاد در بخش کارگزینی این سازمان در هر استان صورت میگیرد. پس اگر داوطلب دریافت امریه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستید پس از بررسی شرایط بالا، به بخش کارگزینی و سازماندهی منابع انسانی سازمان مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمایید.

سهمیه امریه وزارت فرهنگ و ارشاد در هر استان متفاوت خواهد بود. شما میتوانید برای بررسی سهمیه امریه وزارت فرهنگ و ارشاد در استان محل سکونت خود، به اطلاعیه این سازمان رجوع کرده یا به اداره ی این سازمان در محل زندگی خود مراجعه حضوری داشته و راهنمایی های لازم را بدست آورید.

سوالات متداول

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چه سازمانی گفته میشود؟

وزارت فرهنگ و ارشاد سازمانی است که نظارت بر رسانه های عمومی داشته و از پخش محتواهای غیراسلامی و ضد فرهنگی جلوگیری میکند.

شرایط عمومی دریافت امریه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چیست؟

اعتقاد به دین اسلام، نداشتن سابقه ی کیفری، داشتن تابعیت ایرانی، نداشتن غیبت غیر موجه همگی از شرایط عمومی دریافت امریه خدمت سربازی میباشد.

مشمولین متقاضی دریافت امریه سربازی نظام وظیفه باید چه زمانی اقدامات لازم را برای ثبت درخواست خود انجام دهند؟

مشمولین میتوانند حدود 2 یا 3 ماه قبل از اعزام به خدمت به سازمان مربوطه مراجعه کنند و برای تشکیل پرونده مدارک خود را به این سازمان تحویل دهند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره نظام وظیفه آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره امریه خدمت سربازیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | شرایط و مدارک لازم برای داوطلبین

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/31

جمعه

1403/4/1

شنبه

1403/4/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید