بهترین برنامه ریزی کنکور تجربی ۱۴۰۰

برنامه ریزی کنکور تجربی 1400

زمانی که واژه کنکور به گوشمان می‌خورد، ناخودآگاه استرسی در ما شکل می گیرد. تمامی ما از سختی های دوران کنکور و قبولی در کنکور اطلاعات داریم.

اما این اطلاعات تا چه اندازه درست است؟

آیا استرس گرفتن فایده ای برای ما دارد؟

در پاسخ باید بگوییم خیر! اگر شما قصد ادامه تحصیل در مقطع دانشگاهی دارید و می خواهید در رشته خوب از یک دانشگاه خوب پذیرفته شوید، شما مجبور هستید تا از پس غول کنکور بربیایید.

مجوز موفقیت شما و داشتن آینده مطابق با ایده آل هایتان پشت سر گذاشتن کنکور است. اما چگونه؟

برای موفقیت در هر چیزی شما نیاز دارید تا در آن زمینه اطلاعات کامل داشته باشید و برنامه ریزی صحیح و اصولی داشته باشید که طبق آن پیش بروید. پس برای موفقیت در کنکور نیز شما باید یک برنامه ریزی درست و اصولی داشته باشید.

ما مرکز مشاوره آویژه تصمیم گرفتیم در این مقاله بهترین نمونه برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۰ را به در اختیار شما قرار دهیم و در مسیر رسیدن به موفقیت شما را همراهی کنیم.

پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

برنامه ریزی کنکور تجربی 1400

ضریب زیرگروه ها و لیست رشته های تجربی

پیش از هر چیزی باید ضرایب هر درس را بررسی کنیم و ببینیم برای رشته انتخابی شما، چه درس هایی از اهمیت بالاتر و ضرایب بیشتری برخوردار هستند.

در پایین لیست کامل ضرایب و رشته ها را برایتان قرار دادیم.

زیرگروه زمین شناسی ریاضی زیست شناسی فیزیک شیمی
زیرگروه ۱ ۰ ۲ ۴ ۲ ۳
زیرگروه ۲ ۱ ۳ ۴ ۲ ۴
زیرگروه ۳ ۴ ۳ ۲ ۲ ۲
زیرگروه ۴ ۱ ۴ ۲ ۳ ۲
زیرگروه ۵ ۱ ۳ ۲ ۲ ۲

رشته های تحصیلی زیرگروه های رشته علوم تجربی

زیرگروه رشته های تحصیلی
زیرگروه ۱ مقطع دکتری : دکترای پیوسته بیوتکنولوژی، پزشکی، دکترای عمومی دامپزشکی، دندانپزشکی
مقطع کارشناسی : آموزش ابتدایی، آموزش زیست شناسی، آموزش کودکان استثنایی، تکنولوژی اتاق عمل، اعضای مصنوعی، بهداشت مواد غذایی، بهداشت و بازرسی گوشت، بینایی سنجی، پرستاری، تکنولوژی پرتودرمانی، تکنولوژی پرتوشناسی، روان شناسی، زیست شناسی جانوری، زیست شناسی دریا، زیست شناسی سلولی و مولکولی، زیست شناسی گیاهی، زیست فناوری، ساخت پروتزهای دندانی، شنوایی شناسی، علوم آزمایشگاهی، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، علوم تربیتی، علوم تغذیه، علوم و صنایع غذایی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، مامایی، هوشبری، میکروبیولوژی
مقطع کاردانی : کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی اتاق عمل، کاردانی بهورزی، کاردانی تکنسین پروتزهای دندانی، کاردانی تکنسین سلامت دهان، کاردانی تکنولوژی پرتودرمانی، کاردانی تکنولوژی رادیولوژی دهان – فک و صورت، کاردانی دامپزشکی، کاردانی علوم آزمایشگاهی، کاردانی فوریت های پزشکی، کاردانی مامایی، کاردانی هوشبری
زیرگروه ۲ مقطع دکتری : داروسازی
مقطع کارشناسی : آموزش شیمی، بهداشت عمومی، بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها، تکنولوژی پزشکی هسته ای، شیمی کاربردی، شیمی محض، فناوری اطلاعات سلامت، مهندسی بهداشت محیط، مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار
مقطع کاردانی : کاردانی بهداشت حرفه ای، کاردانی بهداشت عمومی (گرایش های بهداشت خانواده)، کاردانی بهداشت محیط، کاردانی شیمی آزمایشگاهی
زیرگروه ۳ مقطع کارشناسی : اقیانوس شناسی، زمین شناسی
زیرگروه ۴ مقطع کارشناسی ارشد : کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد
مقطع کارشناسی : ادیان و مذاهب، اقتصاد، امنیت اقتصادی، تاریخ اسلام، تاریخ تمدن ملل اسلامی، حسابداری، زبان و ادبیات عربی، شیعه شناسی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم انتظامی، علوم قرآن و حدیث، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مذاهب اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، مدیریت اطلاعات و ارتباطات، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت بیمه اکو، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی،معارف اسلامی، معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات، معارف اسلامی و اخلاق، معارف اسلامی و ادیان، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و علوم تربیتی، معارف اسلامی و علوم قرآنی، معارف اسلامی و کلام، معارف اسلامی و مدیریت، هتلداری
مقطع کاردانی : کاردانی امور بانکی، کاردانی بیمه، کاردانی امور دولتی، کاردانی امور فرهنگی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم، کاردانی تربیت معلم قرآن کریم، کاردانی گردشگری، کاردانی حسابداری، کاردانی علم اطلاعات و دانش شناسی، کاردانی علوم انتظامی، کاردانی مدارک پزشکی، کاردانی مدیریت بازرگانی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی مدیریت گمرکی، کاردانی هتلداری
زیرگروه ۵ مقطع کارشناسی : آموزش تربیت بدنی، امنیت اطلاعات، امنیت بین الملل، امنیت نرم، پژوهشگری امنیت، تربیت مروج سیاسی، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار، حفاظت اطلاعات، ضد تروریسم، علوم دامی، علوم سیاسی، علوم فنی امنیت، علوم ورزشی، علوم و مهندسی باغبانی، علوم و مهندسی جنگل، علوم و مهندسی خاک، علوم و مهندسی شیلات، علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی)، علوم و مهندسی محیط زیست، کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، گیاه پزشکی، مددکاری اجتماعی، مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، مربیگری عقیدتی، مطالعات امنیتی، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی، مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی، مهندسی صنایع مبلمان، مهندسی طبیعت، مهندسی فضای سبز، اقتصاد کشاورزی
مقطع کاردانی : کاردانی امور اراضی، کاردانی امور زراعی و باغی، کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی، کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی، کاردانی تکنولوژی جنگلداری، کاردانی تکنولوژی چوب، کاردانی تکنولوژی شیلات، کاردانی تکنولوژی صنایع غذایی، کاردانی تکنولوژی محیط زیست، کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری، کاردانی تکنولوژی مواد غذایی، کاردانی تولید و فرآوری خرما، کاردانی پرورش اسب، کاردانی پرورش زنبور عسل، کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر، کاردانی علوم ورزشی، کاردانی نوغان داری

برنامه ریزی رایگان کنکور تجربی ۱۴۰۰

کنکور تجربی، پر متقاضی ترین کنکور در بین زیرگروه های دیگر است؛ زیرا رشته های پر تقاضا مانند پزشکی، دندانپزشکی و … در این زیرگروه قرار دارد.

تعداد داوطلبان بالا، رقابت سخت تری را به وجود می آورد و نیاز به تلاش مضاعف دارد.

اگر رشته های رده اول تجربی مانند پزشکی و دندانپزشکی را می خواهید باید تلاش دوچندان برای موفقیت بکنید و میزان مطالعه خود را افزایش دهید.

برنامه ریزی رایگان کنکور تجربی ۱۴۰۰

دوره های برنامه ریزی برای کنکور به ۳ دسته زمانی زیر تقسیم می شوند:

 • برنامه ریزی تابستان کنکور.
 • برنامه ریزی پاییز تا عید کنکور.
 • برنامه ریزی عید تا روز کنکور.

به صورت عمده برنامه ریزی های کنکور در این ۳ دسته زمانی تقسیم می شود. در ادامه به توضیح و بررسی نحوه برنامه ریزی برای هریک از دسته های زمانی می پردازیم.


بیشتر بخوانید: برنامه ریزی کنکور انسانی ۱۴۰۰


برنامه ریزی سه ماهه کنکور تجربی ۱۴۰۰ رایگان

پایه و مبنای برنامه ریزی های کنکور معمولا در بازه زمانی ۳ ماهه انجام می گیرد و بعد از آن به واحدهای کوچک تر تقسیم می شود.

دلیل این مدل از برنامه ریزی به دلیل الگویی است که در سال تحصیلی به کار می رود:

برنامه ریزی تابستان (۳ماه).

برنامه ریزی تا امتحانات ترم اول (۳ماه).

برنامه ریزی تا عید و شروع دوران طلایی جمع بندی (۳ماه).

برنامه ریزی از عید تا امتحانات ترم دوم (۳ماه).

همانطور که مشاهده کردید سال تحصیلی به بلوک های ۳ماهه تقسیم می شود و برای هر ۳ ماه باید استراتژی و برنامه ریزی مختص به خودش را اجرایی کرد.

با مطالعه دقیق روش ها می توانید برای خود به صورت رایگان اقدام به برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی سه ماهه کنکور تجربی 1400 رایگان

برنامه ریزی هفتگی برای کنکور ۱۴۰۰

بعد از نوشتن یک برنامه کلی ۳ ماهه باید آن را به بخش های کوچکتر تقسیم کرد. هدف گذاری کوتاه مدت از اهمیت به سزایی بالایی برخوردار است. در واقع ما به وسیله اهداف کوتاه مدت می توانیم به اهداف بلند مدت دست پیدا کنیم.

مرسوم ترین مدل برنامه ریزی کوتاه مدت، برنامه ریزی هفتگی است. این مدل یکی از موثرترین روش ها برای برنامه ریزی بوده و ما را قدم به قدم به اهداف کلان خود یعنی اهداف بلند مدت می رساند.

در ساعات درسی روزانه برنامه هفتگی نباید افراط کرد. برنامه ریزی کنکور باید واقع بینانه و بر اساس توانایی فرد نوشته شود. اگر ساعات مطالعه را بیشتر از توانایی افراد در نظر بگیریم قطعا به هیچ موفقیتی دست پیدا نخواهیم کرد.

 1. در ابتدا از ساعات مطالعه کم شروع کنید و آرام آرام آن را افزایش دهید.
 2. شروع با ساعات درسی بالا ممکن است شما را از درس زده کند.
 3. برنامه باید کاملا انعطاف پذیر باشد.
 4. اگر به هر دلیلی امکان مطالعه در روز یا ساعتی فراهم نبود، برنامه شما باید برای آن جایگزینی داشته باشد.
 5. برنامه ای که انعطاف پذیر نباشد محکوم به شکست است.

در برنامه هفتگی باید تمام مواردی که برای موفقیت در کنکور لازم است گنجانده شود. در یک روز هم دروس عمومی و هم دروس تخصصی را بخوانید و ساعاتی را برای تست زنی کنار بگذارید. هرگز در مطالعه دروس تخصصی زیاده روی نکنید و با دروس عمومی به صورت ترکیبی مطالعه کنید.


بیشتر بخوانید: برنامه ریزی کنکور ریاضی ۱۴۰۰


برنامه ریزی هفتگی برای کنکور 1400

برنامه ریزی تابستان کنکور تجربی ۱۴۰۰

به مهم ترین فصل کنکور خوش آمدید. تابستان یکی از ضامن های برای موفقیت در کنکور است. در این فصل دانش آموزان با به کارگیری استراتژی های مختلف مطالعاتی می توانند موفقیت خود را در کنکور تضمین کنند.

برخی از مزایای فصل تابستان به شرح زیر است:

 • مدرسه نمی روید و وقتتان کاملا آزاد است.
 • امتحان نهایی تان تازه به پایان رسیده و مطالب پایه یازدهم فراموش نشده است.
 • می توانید استراتژی های مطالعاتی مختلف را تست کنید تا به بهترین حالت برنامه ریزی برای خود برسید.

عموما دانش آموزان برای برنامه ریزی تابستانی به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

 • دانش آموزانی که پایه بسیار قوی دارند و آماده هستند تا در تابستان دروس پایه را جمع بندی کرده و مطالعه دروس دوازدهم را شروع کنند.
 • دانش آموزانی که پایه ضعیفی دارند و باید به رفع اشکال و قوی کردن دروس پایه خود بپردازند.

برنامه ریزی تابستان کنکور تجربی 1400

شما در ادامه این مطلب با توجه به سطح علمی خودتان، نحوه برنامه ریزی را یاد خواهید گرفت.

فرقی ندارد جزو کدام دسته هستید زیرا تا عید به سطح یکسان و برابری با یکدیگر می رسید و تفاوتی از لحاظ میزان دانش نخواهید داشت.

اما اگر شما تابستان را برای درس خواندن از دست داده اید، به هیچ عنوان نگران نباشید. می توانید با کمک مشاوران تابستان را در ایستگاه های بعدی مسیر موفقیتتان، جبران کنید.


بیشتر بخوانید: بهترین منابع کنکور تجربی ۱۴۰۰


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه بهترین برنامه ریزی کنکور تجربی ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

دانش آموزان با پایه قوی

این دسته از دانش آموزان به دروس یازدهم تسلط کافی دارند و آماده هستند تا بعد از یک جمع بندی کوتاه دروس پایه، تست زنی را آغاز کنند. شما زمانی باید تست زنی را شروع کنید که تسلط کافی بر درس داشته باشید. به علاوه این افراد در ماه شهریور می توانند یادگیری دروس پایه دوازدهم را نیز آغاز کنند.

توجه داشته باشید که برای تابستان یادگیری یک فصل از دروس تخصصی پایه دوازدهم کفایت می کند و نیازی نیست در آن زیاده روی کنید. برنامه ریزی غیرمنطقی و نادرست بیشتر از آن که کمک کنید، به شما ضربه خواهد زد. پس از افراط بپرهیزید و با یک برنامه صحیح پیش بروید.

دانش آموزان با پایه قوی

دانش آموزان با پایه ضعیف

این دسته از دانش آموزان باید به برطرف کردن اشکالات و قوی کردن پایه خود بپردازند. عمده سوالات شما را در کنکور پایه دهم و یازدهم تشکیل می دهد. به غیر از آن اگر بر دروس پایه تسلط کافی نداشته باشید نمی توانید دروس پایه دوازدهم را خوب یاد بگیرید و در آن هم با مشکل مواجه خواهید شد.

یادگیری و تسلط کافی بر دروس پایه یک امر ضروری است. هرگز نگران این نباشید که از دانش آموزان دیگر عقب می افتید. احتمال آن که شما در دروس پایه قوی تر از بقیه دانش آموزان باشید هست و احتمالا در کنکور دروس پایه را با درصد بهتر و بیشتری خواهید زد.

همچنین زمان بندی تمام برنامه ریزی های کنکور به این شکل است که تا عید تمام دانش آموزان به یک سطح از دانش و معلومات برسند تا بتوانند از دوران طلایی جمع بندی (تعطیلات عید نوروز) کمال استفاده را ببرند.

دانش آموزان با پایه ضعیف

برنامه ریزی ماه مهر تا دی

به بلوک ۳ ماهه دوم سال رسیدیم. در ماه مهر با دو دسته از دانش آموزان طرف هستیم:

 • دسته اول کسانی هستند که در تابستان درس خوانده اند و آماده ادامه برنامه هایشان در ماه مهر هستند.
 • دسته دوم کسانی هستند که تابستان درس نخوانده اند و از مهرماه مطالعه جدی خود را برای کنکور آغاز می کنند.

برنامه ۳ ماهه مهر تا دی با تابستان بسیار متفاوت است. در تابستان شما مدرسه نمی رفتید و می توانستید تمام وقت مطالعه کنید اما با آغاز مهر باید با برنامه های مدرسه خود هم هماهنگ شوید. این هم خوب است هم بد!

خوبی آن این است که تدریس دروس دوازدهم به آرامی و توسط مدرسه تدریس می شود.

بدی آن هم این است که مدرسه می تواند برنامه شما را به هم بریزد و مانع اجرای صحیح آن شود. در هر صورت باید برنامه ریزی را طوری تنظیم کرد که هم برنامه های مدرسه به خوبی پیش برود و هم برای کنکور بتوانید آماده شوید.

دانش آموزانی که تابستان را به خوبی درس خوانده اند می توانند علاوه بر مرور دروس پایه، دروس پیش دانشگاهی را جلوتر از برنامه مدرسه بخوانند و تست زنی آن را آغاز کنند. این دسته از دانش آموزان از ماه مهر باید تثبیت دروس پایه خود را آغاز کنند و اگر هنوز در آن مشکلی دارند، به حل آن بپردازند.

تا دی ماه که شروع امتحانات ترم اول است، باید از مباحث ترم اول جلوتر باشید و امتحانات دی ماه برایتان نقش مرور و جمع بندی را داشته باشد. در امتحانات ترم اول مباحث امتحانی را می خوانیم و از مطالعه سایر دروس کنکور پرهیز می کنیم.


بیشتر بخوانید: رشته های دانشگاهی تجربی و آینده شغلی آنها


برنامه ریزی ماه مهر تا دی

برنامه ریزی دی ماه تا آخر اسفند

همانطور که در بخش قبلی گفته شد، شما باید از برنامه درسی مدرسه خود جلوتر باشید. برای مثال اگر ۲ فصل برای امتحانات ترم اول مورد سوال قرار می گیرد. شما باید تا فصل ۳ یا ۴ را کاملا بلد باشید.

بلوک زمانی دی تا اسفند بسیار مهم است. در این بازه زمانی باید دروس پایه و چیزی در حدود ۹۰% مباحث پایه دوازدهم به پایان رسیده باشد. البته اگر رشته های پرطرفدار و پر رقابتی مثل پزشکی می خواهید بهتر است تا عید مباحث را به پایان برسانید و باقی زمان خود را صرف مرور و تست زنی کنید.

برنامه ریزی از عید تا خرداد

بلوک زمانی عید تا خرداد بسیار مهم است. در این بازه زمانی ما دوران طلایی جمع بندی در تعطیلات عید نوروز را داریم که بی نهایت اهمیت دارد. بزرگ ترین حسن در عید نوروز این است که به مدرسه نمی روید و می توانیم برنامه های کنکور را به راحتی پیش ببرید.

در ۱۳روز عید فشار مطالعاتی بسیار بالاست و باید تمام دروس پایه و دوازدهم جمع بندی شود.

بعد از عید بیشتر زمان صرف مرور، جمع بندی و اتمام دروس باقی مانده می شود. بیشترین حجم درسی و مطالعاتی در این بازه زمانی است. بیشتر دانش آموزان در این مدت انگیزه خود را برای ادامه از دست می دهند و از درس خواندن دست می کشند.

اگر خواهان موفقیت و قبولی در رشته های رده اول هستید، ۳ ماه آخر را جدی تر بگیرید و تلاش خود را چندین و چند برابر کنید.

برنامه ریزی از عید تا خرداد

چند نکته بسیار مهم

در مسیر مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور مشکلاتی وجود دارد که به ظاهر ساده هستند اما کیفیت مطالعاتی را تحت تاثیر قرار می دهند.

ما در تیم آویژه مشکلاتی که زبان آموزان در سال کنکور با آن مواجه می شوند را شناسایی کرده و راه حل ارائه داده ایم.

عدم تعادل بین دروس تخصصی و دروس عمومی

تاثیر دروس عمومی را اصلا دست کم نگیرید!

یکی از بزرگترین مشکلات دانش آموزان، عدم برقراری تعادل بین دروس عمومی و دروس تخصصی است. بارها دیده ایم که دانش آموز در برنامه روزانه خود حتی یک درس عمومی قرار نداده و فقط دروس  تخصصی را نوشته اند.

این یک اشتباه بزرگ است. دروس عمومی در کنکور تاثیر زیادی دارد و برگ برنده شما محسوب می شود. با مطالعه دروس عمومی می توانید به سادگی از هم کلاسی هایتان جلو بیفتد.

به غیر از آن، درس خواندن باید مطابق با منحنی فراموشی ذهن باشد. اگر در یک روز فقط دروس تخصصی را بخوانید و یک روز فقط دروس عمومی، مباحث خوانده شده را فراموش می کنید.

برنامه ریزی باید طوری باشد که در یک روز هم دروس عمومی و هم دروس تخصصی در آن گنجانده شده باشد و به صورت مرتب مرور انجام شود.

عدم تعادل بین دروس تخصصی و دروس عمومی

طبق منحنی ذهنی برای تثبیت مطالب در مغز و انتقال آن به حافظه بلند مدت باید از دستورالعمل زیر استفاده کرد:

مرور در همان روز.

مرور دوم روز بعد.

مرور سوم سه روز بعد از مرور دوم.

مرور چهارم یک هفته بعد از مرور سوم.

مرور پنجم ماهی یک بار.

البته باید به این نکته توجه داشت که به دلیل وضعیت خاص سال کنکور، مرور پنجم نیز باید حداکثر هر دو هفته یک بار انجام شود.

خواب نامنظم

خواب نامنظم سبب کاهش راندمان شما می شود. اگر به اندازه کافی نخوابید، در روز بعد خسته و بی انرژی خواهید بود و علاوه بر آن تمرکز کافی برای مطالعه را نخواهید داشت.

خواب نامنظم

تنها ۸ ساعت خواب برای پرانرژی بودن کافی نیست. طبق تحقیقات داشتن یک سیکل منظم برای خواب در کیفیت آن تاثیر به سزایی دارد. اگر می خواهید روز بعد را با انرژی کافی آغاز کنید، هر شب سر یک ساعت منظم بخوابید و سر ساعت مشخصی از خواب برخیزید.

این نظم کیفیت خواب شما را در بلندمدت افزایش می دهد. همچنین حداقل ۱۰ ساعت قبل از خواب از خوردن قهوه و هرگونه نوشیدنی کافئین دار پرهیز کنید تا راحت تر بخوابید. دوش گرفتن و خوردن شیر گرم پیش از خواب، کیفیت آن را بهبود می بخشد.

مطالعه بیشتر از ظرفیت فرد

یکی دیگر از مشکلات اساسی افراد در سال کنکور، مطالعه بیش از حد ظرفیت است. اگر شما عادت به مطالعه روزانه در حد ۴ ساعت دارید، نباید برنامه ریزیتان طوری باشد که مجبور شوید روزی ۸ ساعت مطالعه کنید.

مطالعه بیشتر از ظرفیت فرد

برای حل این مشکل باید روزانه ساعت مطالعه خود را افزایش دهید. پیشنهاد ما این است که هرروز فقط ۱۵ دقیقه به ساعات مطالعه اضافه کنید. شاید این مقدار ناچیز به نظر برسد اما هر هفته معادل ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه به آن اضافه می کند. این رقم در یک ماه ۷ ساعت می شود!

حسن این روش، اضافه شدن تدریجی و بدون فشار به شماست.

استفاده از منابع کمک درسی نامناسب

یکی دیگر از مشکلاتی که مانع موفقیت دانش آموزان در کنکور می شود، استفاده از منابع کمک درسی نامناسب است. انتخاب منابع درست در کنکور یکی از تخصصی ترین قسمت های مشاوره بوده و لازم است توسط یک فرد باتجربه و خبره انتخاب شود.

انتخاب کتاب ها باید با سطح فعلیتان مطابقت داشته باشد. اگر کتاب بالاتر از سطحتان انتخاب کنید، علاوه بر این که فایده ای برای شما ندارد، از درس نیز دلسردتان می کند.

استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی

در سال کنکور باید استفاده از شبکه های اجتماعی محدود شود. استفاده بی رویه از شبکه های اجتماعی علاوه بر این که زمانتان را هدر می دهد، باعث حواس پرتی دائمی شما نیز می شود. یعنی تا دو ساعت بعد از پایان استفاده همچنان حواس شما جمع نخواهد شد.

تست نزدن و عدم مرور مطالب

یکی دیگر از مشکلات دانش آموزان تست نزدن و عدم مرور مطالب است. نباید تمام وقت خود را صرف مطالعه کنید. شما باید بین تست زنی و مطالعه تعادل ایجاد کنید. هیچ گاه نباید بین مطالعه و تست زنی فاصله زیادی بیفتد، حداکثر ۱ روز بعد از مطالعه دروس اقدام به تست زنی کنید.

مرور نکردن مطالب نیز یکی دیگر از مشکلات عمده دانش آموزان است. بدون مرور تمام زحمات شما برای مطالعه از دست می رود. زیرا مطالبی که قبلا آموخته بودید نیز فراموش می شود.

برنامه ریزی دی ماه تا آخر اسفند

برنامه ریزی به سبک آویژه

گروه مشاورین آویژه با سال ها تجربه در زمینه کنکور، این آمادگی را دارد تا برنامه ای کاملا مطابق با وضعیت درسی شما ارائه دهد. در ادامه نمونه ای از برنامه یک هفته ای را مشاهده می کنید.

واحد۱: ۲ ساعت واحد۲: ۱:۳۰ ساعت واحد۳: ۱:۱۵ ساعت واحد۴: ۱:۱۵ ساعت واحد۵:۱ ساعت واحد۶: ۱ساعت
شنبه زیست یازدهم فصل۷ تولید مثل و تست آموزشی دین وزندگی دهم مطالعه درس ۱ و تست فیزیک دهم  مطالعه ۴/۱ فصل و تست آموزشی شیمی دهم مطالعه ۴/۱ فصل و تست آموزشی ریاضی مبحث تابع در پایه۲/۱

و تست آموزشی

زبان انگلیسی
یکشنبه مرور فصل ۷ سال ۱۱ و مطالعه زیست دوازدهم فصل سوم جریان اطلاعات در نسل ها عربی مطالعه درس ۱ فیزیک مرور مباحث قبلی و مطالعه ۴/۱ دیگر فصل و تست آموزشی شیمی مرور مباحث قبلی و مطالعه ۴/۱ دیگر فصل و تست آموزشی ریاضی مبحث تابع در پایه۲/۲

و تست آموزشی

ادبیات فارسی دهم درس ۱٫۲
دوشنبه مرور فصل ۷ سال ۱۱ و فصل ۳ سال ۱۲ همراه با تست آموزشی و تحلیل تست دین وزندگی دهم مرور درس ۱ و مطالعه درس۲

و تست

فیزیک مرور مباحث قبلی و مطالعه ۴/۱ دیگر فصل و تست آموزشی شیمی مرور مباحث قبلی و مطالعه ۴/۱ دیگر فصل و تست آموزشی ریاضی مبحث

معادله و نامعادله۳/۱ و تست آموزشی

زبان انگلیسی
سه شنبه زیست دوازدهم فصل ۴ تغییر در اطلاعات وراثتی و تست آموزشی عربی

مرور درس ۱ و مطالعه درس۲ و تست

فیزیک مرور مباحث قبلی و مطالعه ۴/۱ دیگر فصل و تست آموزشی شیمی مرور مباحث قبلی و مطالعه ۴/۱ دیگر فصل و تست آموزشی ریاضی مبحث

معادله و نامعادله۳/۲ و تست آموزشی

ادبیات فارسی

مرور درس ۱و ۲ و مطالعه درس۳ و تست

چهارشنبه جمع بندی ۳ فصل دین وزندگی دهم مرور درس ۱و۲ و مطالعه درس۳

و تست

فیزیک جمعبندی فصل جمعبندی فصل شیمی ریاضی مبحث

معادله و نامعادله۳/۳ و تست آموزشی

زبان انگلیسی
پنجشنبه تست آزمونی زیست و یافتن نقاط ضعف و قوت عربی مرور درس ۱و۲ و مطالعه درس ۳

و تست

تست آزمونی فیزیک   و یافتن نقاط ضعف و قوت تست آزمونی شیمی  و یافتن نقاط ضعف و قوت جمع بندی دو مبحث مطالعه شده و تست آزمونی  و یافتن نقاط ضعف و قوت ادبیات فارسی

تست آزمونی  و یافتن نقاط ضعف و قوت

جمعه جبرانی جبرانی جبرانی جبرانی جبرانی جبرانی

سخن آخر

برنامه ریزی اصولی و صحیح برای کنکور، مهم ترین راه کسب موفقیت در این مسیر پر پیچ و خم است. علاوه بر آن داشتن یک مشاور متخصص و مجرب و دلسوز که شما را همراهی کند و نقاط ضعف شما را به نقاط قوت و قدرت شما تبدیل کند، تضمین موفقیت شما است.

مرکز مشاوره آویژه که بهترین مشاوران و متخصصان تحصیلی را دارد، شما را تا روز کنکور همراهی می کند. شما می توانید با تماس با مشاوران و متخصصان این مرکز و عمل به مشاوره و توصیه های هوشمندانه آنان، احتمال موفقیت خودتان را افزایش دهید.

بهترین برنامه ریزی کنکور تجربی ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه بهترین برنامه ریزی کنکور تجربی ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 6 نظر:
  1. سلام خدمت شما همراه گرامی. نمیشه به صورت کلی گفت کدوم منبع مهم تر و مفید تره، چون تمام این موارد، تکمیل کننده هم دیگه هستند. اگر وقت زیادی برای مطالعه کنکور ندارید، می تونید با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و با توجه به سطح علمی و توانایی شما بهتون بهترین منابع معرفی بشه. موفق باشید.

 1. چه جوری میتونیم بین دروس تخصصی و عمومی تعادل برقرار کنیم ؟یعنی میزان ساعتی که به هر دو درس در طول شبانه روز اختصاص میدیم یکی باشه؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   باید با توجه به دانش و زمینه قبلی شما و توان مطالعاتی شما برنامه ریزی صورت گیرد

  1. سلام دوست عزیز
   بهترین برنامه ریزی متناسب با توان شماست. سوال شما نیاز به بررسی دقیق دارد با مشاورین تماس بگیرید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1400/6/30

چهارشنبه

1400/6/31

پنجشنبه

1400/7/1

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید