بهترین رشته های ریاضی برای مهاجرت به کانادا

بهترین رشته های ریاضی برای مهاجرت به کانادا

رشته های گروه ریاضی در سطح دانشگاه همواره جزء پرمتقاضی ترین رشته های تحصیلی به شمار می روند. چرا که رشته های پولسازی همچون مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و مهندسی صنایع از گروه رشته های ریاضی و فیزیک در کنکور سراسری شرکت داشته و داوطلبان زیادی علاقه مند به پذیرش این رشته ها هستند.

رشته های ریاضی در ایران دارای بازار کار و میزان دریافتی بالایی بوده و در سایر کشورها نیز استقبال خوبی از این رشته ها می شود.

رشته های زیادی از گروه ریاضی هر ساله در صدر علاقه مندی داوطلبان کنکور قرار داشته که یکی از دلایل این امر، شرایط مناسب این رشته ها برای مهاجرت تحصیلی می باشد.

در این مقاله قصد داریم شما را با رشته های محبوب گروه ریاضی برای مهاجرت تحصیلی آشنا کنیم، لطفا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه بهترین رشته های ریاضی برای مهاجرت به کانادا با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

بهترین رشته های ریاضی برای مهاجرت به کانادا

 • مهندسی شیمی

رشته‌ ی مهندسی شیمی، یکی از رشته‌ های گروه ریاضی در کنکور سراسری قرار می باشد. متقاضیان با تحصیل این رشته در کانادا با کاربرد فرایند های شیمیایی، مکانیزم های کنترل کیفیت، تولید داروهای جدید و بسیاری از موارد دیگر آشنا می شوند.

در واقع می توان گفت مهندسی شیمی شاخه ای از علوم مهندسی است که دیگر علوم مانند فیزیک، شیمی، علوم زیستی و بیوشیمی را با هم تلفیق کرده و برای تولید مواد جدید استفاده می کند.

حقوق و درآمد فارغ التحصیلان رشته مهندسی شیمی در کانادا بسته به استان محل اشتغال افراد متفاوت بوده و طبق آمار حقوق ماهانه این ردیف شغلی از ۷۰۰۰ دلار کانادا تا ۹۵۰۰ دلار کانادا در نوسان است.

فاکتور هایی مانند دارا بودن مدرک تحصیلی با معدل مناسب و مدرک زبان انگلیسی از مهم ترین شرایط پذیرش در رشته های مهندسی شیمی مانند شیمی کاربردی در کانادا می باشد.

رشته های ریاضی برای مهاجرت به کانادا

 • مهندسی عمران

یکی از شاخه های پر متقاضی برای بازار کار کشور کانادا رشته عمران است. در حقیقت می توان گفت که اگر مهندس عمران هستید، کانادا به شما احتیاج دارد! چرا که در حال حاضر شهر های جدید کشور کانادا در حال توسعه بوده و نیازمند نیروی کار متخصص هستند.

با توسعه اقتصادی که طی سالیان اخیر در کشور کانادا صورت گرفته است نیاز به مهندسین عمران بیش از پیش حس می شود. و افراد با تحصیل این رشته در کشور کانادا و در اختیار داشتن ۲ سال تجربه کاری مرتبط در حوزه مهندسی عمران شانس خوبی برای دریافت پیشنهادهای شغلی بالا خواهند داشت.

طبق آمار حقوق ماهانه این ردیف شغلی از ۵۳۰۰ دلار کانادا تا ۹۵۰۰  دلار کانادا در نوسان است.

 • مهندسی مکانیک

مهندسی مکانیک شاخه‌ ای از علوم مهندسی است که با فیزیک مهندسی، ریاضیات، دانش مواد، تحلیل، ساخت و نگه‌ داری سیستم‌ های مکانیکی سر‌ و‌ کار دارد. این رشته در طراحی و ساخت و کاربری دستگاه‌ های صنعتی نقش کلیدی ایفا میکند.

تقاضا برای رشته های صنعتی به ویژه مهندسی مکانیک در کانادا بسیار زیاد است و  بیشتر دانشگاه‌ ها در کانادا رشته مهندسی مکانیک را ارائه می‌ کنند. تعدادی از دانشگاه‌ های ارائه‌ دهنده دوره‌ های مهندسی مکانیک در این کشور از دانشگاه‌ های برتر دنیا به‌ شمار می‌ روند.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته مهندسی مکانیک در کانادا عبارت‌ اند از:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه وسترن
 • دانشگاه کلگری

این رشته دارای بازار کار بسیار خوبی در صنایع و کارخانجات کانادا بوده و عموم  افراد شاغل در این رشته بین بازه ۶۲۰۰ دلار کانادا الی ۱۰۰۰۰ دلار کانادا در ماه درآمد دارند.

مهندسی کامپیوتر برای مهاجرت به کانادا

 • مهندسی کامپیوتر

مهندسی کامپیوتر نیز یکی از زیر شاخه های گروه فنی و مهندسی محسوب می شد. شرایط مهاجرت به کانادا برای مهندسین کامپیوتر به طور کلی بسیار مهیاتر از سایر رشته ها می باشد. اگر شما یک مهندس شبکه یا کامپیوتر باشید و به دنبال مهاجرت به کانادا هستید، شانس بسیاری زیادی چه در بحث مهاجرت تحصیلی  و چه در بحث مهاجرت کاری برای موفقیت خواهید داشت.

چرا که در سراسر استان های کشور کانادا می توانید مشغول به کار شوید و تمامی کمپانی های این کشور برای مهندسین شبکه و کامپیوتر تقاضا می دهند. به طوری که حتی بدون پیشنهاد شغلی نیز می توانید برای ویزای اقامت دائم کانادا اقدام نمایید.

دانشجویان با تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا این فرصت را پیدا می کنند که دانش تئوری خود را در مورد دانش رایانه در موقعیت های عالی افزایش داده و به یادگیری زبان های برنامه نویسی پر درآمد بازار کار بپردازند.

در حال حاضر، اکثر کشورهای پیشرفته و در حال توسعه به دلیل نیاز شدید به این حرفه حقوق بسیار خوبی را برای مهندسان کامپیوتر در نظر می‌ گیرند تا بتوانند آن‌ ها را جذب کنند و با استفاده از دانش آن‌ ها کسب و کار خود را گسترش دهند. به عنوان مثال متوسط حقوق یک مهندس کامپیوتر در ایالات متحده ۱۰۲۴۵۰ دلار در سال است که ۱۰۶٪ بالاتر از میانگین حقوق متوسط این کشور است!

طبق آمار حقوق ماهانه مهندسین کامپیوتر در کشور کانادا از ۵۸۰۰ دلار کانادا تا ۱۱۵۰۰ دلار کانادا در نوسان است.

 • مهندسی صنایع

رشته مهندسی صنایع شاخه ای دیگر  از رشته های مهندسی است که به مسائل مربوط به بهینه سازی فرآیند سیستم ها و مدیریت چرخه تولید سازمان های پیچیده می پردازد. این افراد سعی می کنند برای افزایش کیفیت و بهره وری به فاکتورهای تاثیرگذار در بهبود بازدهی سیستم ها پی ببرند.

متوسط حقوق مهندسان صنایع در کانادا بین ۵۶۰۰ دلار کانادا تا ۸۴۰۰ دلار کانادا در ماه متغیر است.

حقوق های پایینتر مربوط به تازه کاران این رشته که دارای سابقه ی کمتر از ۵ سال شده و بیشترین حقوق مربوط به افرادی با سابقه ی کار بیشتر (۵ تا ۱۰ سال) می باشد. البته حقوق سمت های ارشد و مدیریتی مهندسی صنایع در کانادا ممکن است بالاتر از ۱۰۰۰۰ دلار  در ماه نیز باشد.

حداقل حقوق رشته های ریاضی در کانادا
حداقل دستمزد ساعتی ۲۶٫۶۷ $
حداکثر دستمزد ساعتی ۷۰٫۳۳ $

مهندسی صنایع برای مهاجرت به کانادا

لازم است اشاره کنیم کشور کانادا بعد از کشور آمریکا دارای بزرگترین بازار مالی قاره آمریکا بوده و کمپانی های معروف زیادی در این کشور فعالیت دارند. به همین دلیل داشتن علاوه مهارت های تخصصی رشته تحصیلی برخورداری از برخی مهارت ها به ویژه در مباحث مالی و مدیریتی میتواند شانس شما در جست و جوی شغل و همچنین ترفیع شغلی تا میزان زیادی افزایش دهد.

از مهارت های کاربردی مورد نیاز در کانادا در قسمت زیر به چند مورد اشاره می کنیم:

تجزیه و تحلیل قرارداد ها آنالیز اطلاعات برنامه ریزی نتایج
تجزیه و تحلیل نوسانات جفت ارزها اشراف بر سیستم مدیریت اطلاعات سازمان اشراف بر ملزومات تحقیق و توسعه سازمان
شناخت استراتژی سازمان تحلیل صورت های مالی ارتباطات قوی

سخن آخر

رشته های زیادی در صدر علاقه مندی کشورهای مختلف به جهت جذب مهاجر قرار دارند که در این میان رشته های مهندسی و ریاضی به دلیل وجود رشته های پرمتقاضی همچون مهندسی شبکه، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و … در صدر لیست علاقه مندی دانشجویان قرار دارد.

رشته های گروه ریاضی در کشور کانادا از بازار کار عالی و درآمد قابل توجهی برخوردار بوده و افراد در صورت داشتن سابقه کار، مهارت های مرتبط با رشته تحصیلی، پژوهش علمی و  … به سرعت میتوانند در ردیف شغلی خود رشد کرده و به موفقیت های زیادی برسند.

سوالات متداول

علامت سوالاز بهترین رشته های گروه ریاضی و مهندسی برای مهاجرت به کشور کانادا به چند مورد اشاره کنید؟

مهندسی کامپیوتر – مهندسی صنایع – مهندسی مکانیک – هوش آی تی – مهندسی عمران – مهندسی شیمی

بهترین رشته های ریاضی برای مهاجرت به کانادا

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه بهترین رشته های ریاضی برای مهاجرت به کانادا

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- یک نظر:

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1401/9/12

یکشنبه

1401/9/13

دوشنبه

1401/9/14

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید